Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) Janoska26 válasza newwave0507 (#57799) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

A COD 2-nek DX 9 kell, guglizz egyet és tedd fel. ;)

(#57802) newwave0507 válasza Janoska26 (#57801) üzenetére


newwave0507
tag

A probléma ott van sajnos . Hogy az eszközkezelőben is mutatja a kártyát , és fel is ismeri a gép . De a játékoknál nem lehet használni .. , ahogy olvastam neten , nem csak nekem akad ilyen problémám .. még a megoldást keresem :/ de nem igen jön össze.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57803) CPT.Pirk válasza Janoska26 (#57801) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem egészen. Ha fogsz egy Win7-et amiben ott a dx 11 alapból, a legtöbb játék akkor is igényelni fogja hogy vagy egy redistributable package-t futtass le ami megtörténik a játék telepítésekor, vagy ezt a webinstallt kell futtatnod, ami leszedi az addig kiadott directx alcsomagokat, amik egyébként a redist. csomagokban is vannak.

Szóval egyszerűen csak webinstall futtat -> játszik. :)

*szerk: mondjuk a kollégánál valszeg nem ez a gond, hanem a két eltérő kártya.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57804) newwave0507 válasza CPT.Pirk (#57803) üzenetére


newwave0507
tag

Esetleg egy teamvieverrel tudnál nekem segíteni , ha megkérnélek rá ?

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57805) CPT.Pirk válasza newwave0507 (#57804) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ennél többet nem tudok sajnos hozzátenni a témához, mint hogy futtasd le ami linkeltem az leszedi a directx minden frissítését.
Ha ez nem oldja meg, akkor inkább az egyik cod2-es fórumban kérdezz rá.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57806) newwave0507 válasza CPT.Pirk (#57805) üzenetére


newwave0507
tag

Viszont maga a windows is folyton dobja fel az ablakokat , hogy nem megfelelő a driver stb stb. Lenovo oldaláról is próbáltam , illetve amd.com-ról is.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57807) Janoska26 válasza CPT.Pirk (#57803) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Ahha, nem is tudtam, hogy ez a webes összekapja mindet, én biztos ami tuti alapon fel szoktam dobni 1 sima 9-et ha régebbi játékot játszom, de akkor elteszem ezt a linket ;)

newwave0507 A játék parancsikonján ha jobb egér gombot nyomsz, nem jön fel 1 olyan, hogy futtatás nagy teljesítményű amd VGA-val vagy valami hasonló? NVIDIA-s lenovoknál így szokott működni legalábbis...

(#57808) newwave0507 válasza Janoska26 (#57807) üzenetére


newwave0507
tag

Letiltottam az intergált kártyát . De laggol a kép is .. , és a legújabb driver van fent . Folyton felugrik az ablak , hogy nincs telepítve megfelelő driver . :/ :(((

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57809) newwave0507 válasza newwave0507 (#57808) üzenetére


newwave0507
tag

Feltettem a direct Xes dolgot , ugyan az.. :/ Illetve itt a kép is : [link]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57810) Janoska26 válasza newwave0507 (#57809) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Próbáld meg régebbi driverrel hátha :F

(#57811) newwave0507 válasza Janoska26 (#57810) üzenetére


newwave0507
tag

Most feltettem a windows 8.1-et. Megpróbálom ezzel. Köszönöm a segítségeteket!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57812) yerico válasza nesa (#57797) üzenetére


yerico
senior tag

Ezek nem olcsó dolgok, ha működnek.

(#57813) nesa válasza yerico (#57812) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem mukodik, 1-2eve meg nemvolt vele gond, azota meg nemvolt hasznalva.
Erdekel?

(#57814) vengaboy


vengaboy
újonc

Hello mindenkinek!

Ha van valakinek elfekvő készletben egy USB-s analóg TV- tuner (laptophoz) olyan aminek AV bemenete is van, az jelezze mert szívesen megszabadítanám tőle.

(#57815) air válasza vengaboy (#57814) üzenetére


air
nagyúr

Nem inkább digitalizálót szeretnél? Analóg tunerrel esetleg csak a bosnyák tvt nézheted.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57816) NGA válasza air (#57815) üzenetére


NGA
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#57817) Exian válasza air (#57815) üzenetére


Exian
őstag

Neki olyan kell, aminek van composite (AV) bemenete. Innentől kezdve rádughatsz akármit, egy jópofa, HD boxot is, ami persze nem lesz full HD, de nézhető. És akkor nézhet bármit a laptopon, teljesen mindegy, hogy mit lehet fogni antennával. Nekem legalábbis egyértelmű volt, hogy ezt akarja, én is így használtam PC-n full egyszerű, analóg TV tunerrel komolyabb boxot és tudtam nézni bármit.

(#57818) Nevil2


Nevil2
tag

Sziasztok!

Sajnos kilyukadt két radiátorom - a háromból - és így megérett az egész rendszer a cserére. A Pétávtól "hivatalból" kapok egy árajánlatot, de a szerelő a felméréskor már felkészített, hogy mélyen a zsebbe kell nyúlni (150-200 körüli???!!! - lehet, hogy aranyból lesznek).

Gondolom, hogy egy-két külsős árajánlatot is beszerzek, mert kit tudja? Hátha jobbat adnak :DDD
Elfogadható ár/érték arányt szeretnék elérni... még nyaralni is el kell vinnem az asszonyt :U

Ha esetleg valakinek volna különösen ajánlott fűtésszerelője, azt szívesen megkeresném...

Előre is köcce! :R

[ Szerkesztve ]

(#57819) sutszi válasza Nevil2 (#57818) üzenetére


sutszi
veterán

Nem vagyok járatos a témában, de csak én nem értem, hogy a radiátorokat miért neked kell fizetni ilyenkor?
Ha letépted volna a falról mert éppen Hulk-ot játszol otthon, akkor megértem miért téged terhel ennek a költsége. Így viszont nem értem miért nem a pétáv, esetleg közös kötlségből megy a rendszer karbantartása... :F

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#57820) Nevil2 válasza sutszi (#57819) üzenetére


Nevil2
tag

Hát mert a radiátort a lakással együtt megvettem...

(#57821) Exian válasza sutszi (#57819) üzenetére


Exian
őstag

Én is ezen gondolkodtam, úgy tudtam, hogy a radiátorokat a Pétáv (vagy egyéb szolgáltató) javítja, ahol távfűtés van.

(#57822) Nevil2 válasza Exian (#57821) üzenetére


Nevil2
tag

Olvastam én is ilyet (más távhőszolgátatók kapcsán) - a Pétáv ügyfélszolgálatán a kishölgy azt mondta, hogy nem. :O

De az AEGO-nál fölvették a kárbejelentésem, kijön a kárszakértő ... hátha a lyukas radiátorra fizetnek valamit... :C

[ Szerkesztve ]

(#57823) yerico válasza nesa (#57813) üzenetére


yerico
senior tag

Nem különösebben érdekel, csak azért írtam, hogy ne kótyavetyéld el, tudtommal bőven 100 fölött érnek a jók.

(#57824) air


air
nagyúr

Rosszul tudjátok. Lakáson belül minden a tulajé. Karbantartás, javítás, csere minden költsége a tulajt terheli. Sőt. Ilyen esetben a rendszer leengedését és visszatöltését is a tulajnak kell fizetnie.

Én évekkel ezelőtt cseréltettem az összes radiátort. Esetleg vissza tudom keresni, hogy ki csinálta és mennyi volt a költség, de évek után ez nem mérvadó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57825) yerico válasza Nevil2 (#57818) üzenetére


yerico
senior tag

Nem tudom, hogy ez az összeg hány radiátor cseréjét jelenti, de amikor egyetlen egyet cseréltettem, akkor megvettem a radiátort boltban, és utána egy tízesért cserélték. Radiátor 10-20K között volt, attól függően, hogy hány soros, hány kilowattos, stb. Anno szumma 25-ből úsztam meg. Igaz, ez családi ház, tehát a vizet könnyű volt leengedni, feltölteni, stb.

(#57826) Nevil2 válasza yerico (#57823) üzenetére


Nevil2
tag

Idézet:

Hol van a szolgáltatási és tulajdoni határ?

A távhőszolgáltató szolgáltatási és tulajdoni határa a hőközpont falsíkja, illetve a hőközpontban lévő beépített elzáró szerelvénynek a fogyasztó felé eső oldala. Ebből következő fontos információ, hogy az épületen belüli rendszer (csővezetékek, radiátorok) üzemeltetése, karbantartása, javítása, felújítása a tulajdonosok feladata és költsége.

air: Köszönöm! Az akkori ár biztosan nem aktuális ... holnapra hívtam már egy másik szerelőt.

yerico: 3 darabra vonatkozik (most ezek 21, 8, 6 tagúak, régi, nem lapradiátorok) Én is néztem árakat, és azok alapján sztem 60-ból kijön az összes radiátor (persze rájön majd a munkadíj)... a Pétávos csóka meg egyre mondott ennyit... Meglátjuk... (én is láttam 500-ért is)

[ Szerkesztve ]

(#57827) Dluinet válasza yerico (#57825) üzenetére


Dluinet
nagyúr

panelba nem rakhatsz be akár milyen radiátort, asszem csak alumíniumosat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57828) NGA


NGA
addikt

Panelban cseréltetett valaki belső ajtót? Nálunk olyan fém tokosak vannak, mennyiből jöhet ki egy csere?

(#57829) Nevil2 válasza NGA (#57828) üzenetére


Nevil2
tag

Nálam is fémtokosak vannak ... pár éve volt egy fószer, aki ajtóval biznicelt a környéken. Ő azt mondta, hogy jobban járok, ha a fémkeretre rárakatok egy fatokot, és arra az ajtót ... kiszedni sokba került volna ...

Az új ajtók pár centivel szűkebbek lettek volna, de nem vállaltam be, mert akkor nem férne ki/be az ülőgarnitúra (így is ügyeskedni kellett).

[ Szerkesztve ]

(#57830) NGA válasza Nevil2 (#57829) üzenetére


NGA
addikt

Nálam a wc és a fürdőajtó lenne fontos. Bár elég keskenyek az ajtók, de ott pár centi elmenne

(#57831) Exian válasza Nevil2 (#57829) üzenetére


Exian
őstag

Panelban beltéri ajtócsere engem is érdekel.

Nálunk szerencsére (vagy sajnos? nézőpont kérdése) fa-műanyag tokos ajtók vannak. Ahogy nézegettem (lepattintva a műanyag léceket) elvileg elég könnyű kiszedni az egész tokot, pár csavar tartja. Én is gondolkodom, hogy rakunk majd idővel új ajtókat, mert ez a gyári, "komcsi" panel beltéri ajtók nagyon gázosak már. Milyen ajtót ajánlotok? Erre is van valami szabály-szabvány, mint a bejárati ajtóra? Mert azzal kapcsolatban már kiderítettem, hogy műanyag ajtót nem szabad beépíttetni, de lakáson belül van valami megkötés? Mondjuk én sima, egyszerű, valami szép fa ajtókra gondoltam.

(#57832) yerico


yerico
senior tag

Azon gondolkodok, hogy felfrissíteném német tudásomat - nem titkolt módon az ITSH hatására -, és ehhez keresnék megfelelő magántanárt. Kb. 15 éve nem beszéltem németül, ezért mondhatni újrakezdő a szint. Tudtok ajánlani olyan tanárt, aki esti órákban tud órákat adni? Esetleg arra is képes, hogy ő jön hozzám, és nem én hozzá?

(#57833) Palafi válasza Exian (#57831) üzenetére


Palafi
tag

Én egyik kedves ismerősömnél láttam olyan megoldást, hogy minden egyes ajtót oldalra elcsúsztatható fa ajtókra cseréltek. Nagyon jól néz ki, és ami még fontosabb, hogy rengeteg helyet is nyertek vele. :K

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#57834) Exian válasza Palafi (#57833) üzenetére


Exian
őstag

Ez jól hangzik. És tényleg praktikus lehet, ezekben a kis panelokban az ajtók rengeteg helyet el tudnak foglalni nyitott állapotban és állandóan útban van. Nálunk most konkrétan az új lakásban, ha teljesen nyitva van a WC ajtaja, akkor nem lehet elmenni a konyha felé, mert majdnem teljesen elzárja az oda vezető előszobai részt! Ugyanígy a fürdőszoba ajtó is problémás: ha nyitva van, nem lehet kinyitni a bejárati ajtót! Agyrém. Megtudod esetleg kérdezni, hogy hol vették az ajtókat?

[ Szerkesztve ]

(#57835) Palafi válasza Exian (#57834) üzenetére


Palafi
tag

Nem vették, hanem egy asztalos a helyszínen megtervezte, majd elkészítette, és beépítette. Mint minden panelban, náluk is vannak ajtók szinte egymás mellett, ahova nehéz ilyen tipusú előregyártott ajtót venni.
Ráadásul vannak mindíg egyedi igények is. Tervezés náluk sem volt egyszerű, de profi lett a kivitelezés.
Ha érdekel, akkor ha tudok tudok beszélni vele, akkor megírom majd a részleteket. Jelenleg nincs itthon.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#57836) blaca83


blaca83
őstag

Új Dell Vostro 3460 Eladó (szürke-fekete színű)
I5-3210M, Hdd-750GB, 4GB ram - HD lcd - intel HD vga(HD2500)

Ár: 150k

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#57837) Exian válasza Palafi (#57835) üzenetére


Exian
őstag

Aha, értem, köszi. Leméricskélem majd én is, megnézem, hogy egyáltalán hogyan lehetne megoldani a fürdő és a WC ajtót ilyen tilitolisra. Mert ez jó ötlet tényleg. Gondoltam már arra is, hogy harmonika ajtót rakok be, de az még is csak gáz...

(#57838) Bird válasza Exian (#57837) üzenetére


Bird
addikt

Nálam a panelben, a konyha és a nagyszoba ajtó lett lecserélve harmonikásra. Szerintem egyáltalán nem gáz, óriási színválaszték (akár famintás is) van már belőlük. ;) A plusz négyzetméterek, kevesebb holttér egy ilyen lakásban megfizettethetetlen előnyökkel jár szvsz. :)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#57839) newwave0507


newwave0507
tag

Na úgy néz ki a drivereket fel tudtam tenni , viszont valaki tudna arra nekem magyarázatot adni, hogy az intergált HD 4000 gpu miért futtatja le normálisan a cod2t , 250 fps körül , és a dedikált HD 8570m , 10-15 fpsel , hogy már a menü is laggol ? :(

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57840) a2d2 válasza newwave0507 (#57839) üzenetére


a2d2
addikt

Pont most akartam írni hogy nehogy már ne tudja előadni a HD4000-es a COD2-t.
Nekem az egyik laptopban 3000-es van, a másikban 4000-es, de már a 3000-es is simán elvitte a BF2-t.
4000-esről még nem játszottam, de állítólag ott is nagyot léptek teljesítményben.
Szóval szerintem nem olyan szarok már az intel vezérlők mint pár éve voltak.
Nem gamer laptop hanem üzleti laptop, de legalább nem mondható hogy teljesen fapados a 3D-s gyorsítás benne.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57841) rnrn


rnrn
tag

Na, mi is költözünk hamarosan. Harmonikásak az ajtók. Mind ki, megy vissza rendes ajtó. Érdekel esetleg valakit harmonikás ajtó? ;] Már amennyiben úgy ki lehet varázsolni, hogy nem sérül...

(#57842) rnrn


rnrn
tag

SportsDirect rendelés. Ma megjött, most válogatom. Holnap nem, de holnapután és a hétvégén lehet jönni érte.

(#57843) M_AND_Ms válasza NGA (#57828) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A már meglévő fűtésrendszer határozza meg, hogy milyen radiátort lehet beépíteni és nem a ház építési technológiája.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57844) Loretto


Loretto
veterán

Sziasztok!

Ilyen HAMA távirányítója van valakinek kölcsönbe, kb 15 percre?

Soirée...

(#57845) freaghill válasza rnrn (#57841) üzenetére


freaghill
őstag

Na, mi a baj vele? :)

(#57846) rnrn válasza freaghill (#57845) üzenetére


rnrn
tag

Hang, szag, illat, fény. Ezek terjedését én szeretném szabályozni. :)

(#57848) NGA válasza M_AND_Ms (#57843) üzenetére


NGA
addikt

Ez szép dolog, de én ajtót szeretnék cserélni, nem radiátort.

(#57849) M_AND_Ms válasza NGA (#57848) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hopp, félreklikkeltem :O elnézést!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#57850) NGA


NGA
addikt

Keresek szakembert, aki:
- panellakásban a falra felrögzítené a szekrényeket, azaz befurná a lukakat a megfelelő helyre a falba, majd a szekrényeket felrögzítené.

Erről lenne szó:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.