Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) Exian válasza Bandus99 (#56348) üzenetére


Exian
őstag

"Vegulis kicserelte konnyes szemekkel mikor a vasarlok konyvet emlegettem."

Ezt most komolyan mondod? Gondolom nem volt több 200-300 Ft-nál, de azt írtad, hogy valami olcsó ice tea, akkor talán még a 200 Ft-ot sem érte el. És képes ezen valaki annyira szarozni, hogy könnyes szemmel cserélje csak, amikor vásárlók könyvét emlegeted? Nem egy jó üzletpolitika, az biztos.

Privátban igazán megírhatnád, hogy melyik bolt volt ez.

A hivatalos álláspont meg szerintem az, hogy simán megreklamálhat az ember bármit, ami minőségileg bármilyen problémás jelet mutat. Akkor is, ha nincs igazad. Akkor majd a megfelelő szervezet kivizsgálja az ügyet, és dönt. Tehát: jogilag valahogy úgy lehet, hogy nem köteles azonnal cserélni, hanem te panaszt teszel, ott hagyod a terméket és a megfelelő szerv kivizsgálja az ügyet. De mivel egy 100-200 Ft-os cucc nem szokott érni ekkora macerát, ezért simán cseréli szerintem bármelyik bolt, ha TÉNYLEG bármilyen, akár csak apró minőségbeli gond látszik az adott terméken.

[ Szerkesztve ]

(#56352) Dluinet válasza Exian (#56351) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gondolom a tulaj az alkalmazottal fizetteti ki

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56353) Exian válasza Dluinet (#56352) üzenetére


Exian
őstag

Akkor meg a tulaj a hülye. Ha egyszer gond van a termékkel, hangsúlyozom még egyszer, hogy valóban, látható módon, akkor mi köze annak az eladóhoz? Nem hiszem, hogy ő tehet róla...

(#56354) Dluinet válasza Exian (#56353) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Alkalmazott nem kezelte megfelelően, ezért az ő felelőssége-
Mégsem lehet a tulaja felelős, ha közbe Ausztriában síelt, ott se volt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56355) Exian válasza Dluinet (#56354) üzenetére


Exian
őstag

Ez oké, de nem erről volt szó. Amit írtál, annak az volt a mondanivalója, hogy biztos az alkalmazottal fizetteti ki (rendszeresen) a tulaj, ha valamit netán visszacserél, mert reklamáltak miatta. Erre írtam, ha ez van, akkor a tulaj a genyó, mert ha tényleg problémás a cucc és azért cseréli az eladó, akkor nem az eladó felelőssége.

[ Szerkesztve ]

(#56356) Exian válasza RZozo (#56349) üzenetére


Exian
őstag

Egy olyanom lesz elvileg, amin kondikat kellene cserélni szerintem, mert nem 100-as a lap. Volt rajta egy púpos kondi, azt kicseréltem, de utána is problémás volt, de az is látszik rajta, hogy korábban is cseréltek kondikat, lehet, hogy nem tökéletesen, így azokat is célszerű lenne ledobni.

Ha ilyesmit bevállalsz, akkor odaadom a lapot :) Nekem most nincs kapacitásom tovább bíbelődni vele...

Múltkor már adtam így valakinek lapot, az jó lett, legalábbis azt írta az illető.

(#56357) a2d2


a2d2
addikt

ÁLLÁSLEHETŐSÉG!

Sziasztok!

Két hét múlva megüresedik a mellettem lévő asztal. Új kollegát keresünk.

Követelmény:
- magas szintű Oracle jártasság
- Windows Server, IIS, ... ismerete
- középfokú angol nyelvtudás

Előnyök:
- PL/SQL programozási gyakorlat
- MSSQL jártasság
- C# programozási gyakorlat
- Microsoft sharepoint tapasztalat

Hátrányok:
- dohányzás

Üdv!

Miki

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56358) hcl válasza Exian (#56353) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

NA ne már, hogy bebukjon 200Ft-ot a sikeres üzletember :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#56359) Exian


Exian
őstag

Keresek jó állapotú 185/60 R14-es nyárigumikat (4db). Van valakinek?

(#56360) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Szia!
Tesóm valószínűleg holnap adja el a kocsiját (beszámíttatja) és marad neki 4db 175/65 R14 nyári gumija, szép HiJoin HRS alufelnikkel. Nem lehet, hogy érdekelne? :)
Ricsi

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#56361) Sir Riccio válasza Sir Riccio (#56360) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ez privát akart lenni, de így is jó. :D

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#56362) yerico válasza Sir Riccio (#56360) üzenetére


yerico
senior tag

Felni osztóköre, milyen kocsin volt. Mert ez meg méretben mondjuk Clio II / Thaliara.

(#56363) Nevil2 válasza yerico (#56362) üzenetére


Nevil2
tag

Én Clio II-re keresek 175/65 R14 nyárit (még két-három év legyen benne, nem járok sokat vele)... de alufelnire nem költenék...

(#56364) Sir Riccio válasza yerico (#56362) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Jogos, Hyundai Getz-en volt, 2010 májusában vette, kb 20e km-t futott max.
Felni: 4x100-as osztókör, HiJoin HRS H-125 6x14 ET38 a felni.Ilyen
Gumik: Hankook K715 82T, 175/65 R14.
Van hozzá kerékőr is.
Egyben 45k-ra gondolt érte (ha összejön a másik kocsi amiért mennek holnap).

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#56365) yerico válasza Sir Riccio (#56364) üzenetére


yerico
senior tag

Jó kocsi, jó felni, jó gumi. Nekem is ilyen van fent, csak az Thalia :)

(#56366) Nevil2 válasza Exian (#56351) üzenetére


Nevil2
tag

Jogszabály szerint a kereskedőnek ki kellett cserélnie (blokk még megvolt, lényegében nem mentél el...)
Ha nem tette volna, akkor vásárlók könyve (egy példány a tiéd és 15 napon belül írásos választ kell kapnod a beírásra).

Azt nem lehet mérlegelni, hogy utána kire verik rá a költségét (ez már egy másik történet).

Én egy túróval jártam így ... szombat, főzés, jéééé! nincs a hűtőben :) Nosza irány a 10-mre lévő kisbolt ... otthon kibontom, penészes (szav.idő oké) ... a tulajdnos nyavajgott, hogy hát ő mit tehet erről ... MIVAAAAN????

Na végül persze kicserélte, de végig kellett hallgatnom, hogy ez most az ő vesztesége, stb ...

... és még mennyit bukott volna, ha nem cseréli ki .. ha csak azt nézem, hogy mennyit hagytam ott azóta is nála :)

Sokszor a kereskedő sincs tudatában a kötelességeinek és a lehetőségeinek... :/

POZITÍVUM: a tecsóban (Makay) szó nélkül kicseréltek már több problémás élelmiszert, miután otthon kiderült, hogy kifogásolható és visszafáradtam vele...

[ Szerkesztve ]

(#56367) yerico válasza air (#56302) üzenetére


yerico
senior tag

OEM átruházható, de mondjuk alaplapcsere esetén a licensz megszűnik Windows esetében. Általában alaplaphoz köti az MS a licenszt, de egyedileg képesek elbírálni időnként.

(#56368) air válasza Sir Riccio (#56364) üzenetére


air
nagyúr

Ilyen felni egy Hyundai Getzen? :Y
Nagyon morcos lehetett.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56369) Sir Riccio válasza air (#56368) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Csinos vele az egyszer biztos, egyelőre jegelve a dolog mert elég sokan érdeklődtetek. Ennyire olcsót mondtunk rá? :DDD

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#56370) Exian válasza Nevil2 (#56366) üzenetére


Exian
őstag

Hát én már írtam többször, hogy szerencsére a mi házunk alján lévő kisbolt ennek totál ellentéte. A legkisebb probléma esetén cseréli... sőt, ahogy írtam, a végösszeget sokszor lefele kerekítí, meg sokszor van olyan, hogyha veszek mondjuk paprikát, akkor ad még hozza párat ingyen, (pult alól), amit már nem rak ki, mert kicsit fonnyadt, hibás, de alapvetően semmi komoly baja nincs, fogyasztható. Hát én ilyen kisbolto(s)t kívánok mindenkinek a közelébe :)

(#56371) air válasza Sir Riccio (#56369) üzenetére


air
nagyúr

A felni újonnan baromi drága volt. Nekem is HiJoin van az Ignisemen. H-171-es.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56372) oyko


oyko
tag

Eladó egy Újszerű állapotban lévő karcmentes ,fóliás , tokban tartott
Samsung Galaxy S3 I9300 független fehér mobiltelefon dobozában, minden tartozékával.
Gyártói garanciával, 2014. szeptemberig érvényes.
Ár:59.900-Ft
Pécsett
Érd: Itt a PH-n.

(#56373) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

VGA kábelt keresek, nem kell hosszú, ellenben minden tüske legyen benne... Meg olcsó is lehetne ^.^ :) (Kávét is főzhet...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#56374) Exian válasza hcl (#56373) üzenetére


Exian
őstag

Van egy 20 méteresem :DDD (projektor VGA kábel) Ez kávét ugyan nem főz, ellenben kiváló ruhaszárító kötélnek is, ha épp arra van szükség. Jó vastag, így full vizes ruhákat is rálógathatsz! Tuti nem szakad el!

[ Szerkesztve ]

(#56375) Exian


Exian
őstag

Melyik gumist ajánlanátok Pécsen? Olyan kellene nekem, aki tényleg megmondja a tuti frankót és nem csak azért ajánl ilyen-olyan gumit, mert épp azt kell eladnia vagy az van neki megmaradt készleten, hanem tényleg korrekt.

Főleg olyan kellene, aki megnézné a mostani téligumijaimat is, hogy jövőre még felrakhatom e, illetve az egyik valószínűleg hibás, lehet, hogy javítani kell. Ezeket a gumikat még nem használtam, úgy kaptam, ezért meg kéne nézni, hogy milyenek. Én nem értek hozzá.

Szóval ha van korrekt gumis ismerősötök, akkor jöhet ajánlás.

(#56376) air válasza Exian (#56375) üzenetére


air
nagyúr

Én évek óta az ÓZ Gumiszervizbe járok. Magyarürögi út 68. Nem a Commer gumis!
Van műhelyük a Rácvárosi úton is. Szintén 68-as számban.
Velem mindig nagyon korrektek voltak.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56377) hcl válasza Exian (#56374) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyira hosszú azért nem kell...

Mutogatni való hater díszpinty

(#56378) Ance válasza Exian (#56375) üzenetére


Ance
őstag

Én nem Pécsre, hanem Pellérdre szoktam vinni. Korrektek, jó áron. Édesanyám egyedül szokta odavinni a saját kocsiját, ami azért nagy szó, mert még őt (hozzá nem értő nőként) sem verték soha át ott, sem régi gyártású gumival, sem minőséggel.

(#56379) Exian válasza Ance (#56378) üzenetére


Exian
őstag

Aha, kösz mindkettőtöknek.

Közben eszembe jutott, hogy Cserkúton is van egy jó gumis, nála voltam már és őt eleve olyan ismerős ajánlotta, hogy nagyon korrekt, akit előtte több pécsi gumis már átvágott, vagy legalábbis nem voltak annyira jók. Aztán gondoltam, ha ő (mint amúgy elég finnyás valaki :) ) ajánlja, akkor biztos jó lehet.

Na majd meglátom, melyiket tudom könnyen útbaejteni.

(#56380) a2d2 válasza Exian (#56375) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!

Én a Marso-t ajánlom. Forensis kártyával kapsz kedvezményt gumira is és szerelésre is.
Valamint szerintem elég korrektek az árak. Náluk vettem mostanában a nyári és téli gumikat is.
Eléggé pörög náluk az üzlet, országos hálózat, szerintem nincsenek bennragadt régi gumijaik.

www.marso.hu

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56381) M_AND_Ms válasza Exian (#56375) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Megnézed a gumin a DOT számot, ez megmutatja a gyártási évet, hetet.
Ha 5 éves elmúlt, akkor már gondolkozhatsz!
Ha a gumin apró repedéseket, anyagnyúlást látsz (ezek meglátásához nem kell szakember), különösen az oldalperem külső részén, akkor még jobban gondolkozhatsz!
Tehát, ezek ismeretében a szakember válaszát is jobban tudod értelmezni.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#56382) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Jön valaki mostanában pestre?
Egy procihűtőt kellene elhozni :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#56383) Tanczi01


Tanczi01
tag

MM-ban mit tudtok erről a Gold 3-5éves biztosításról???
Állítólag,ha leejtem a tv-met néhány év múlva,akkor levásárolhatom a teljes árát???
Akkor miért nem köt mindenki ilyen biztosítást???

(#56384) nesa válasza Exian (#56375) üzenetére


nesa
veterán

Mivel teliguminal minimum bordamagassag 4mm igy ha 5mm alatt van a teligumid eleve kukazhatod, a tobbit leirtak.

(#56385) emre válasza nesa (#56384) üzenetére


emre
veterán

Akkor az még nyáron simán jó. :K
Mondjuk az abs-s kocsik nem nagyon szeretik, de annál izgibb..... :DD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#56386) aneda válasza nesa (#56384) üzenetére


aneda
aktív tag

Mivel 8mm az új gumi bordamagassága én már 7mm-nél kidobom a gumit, persze előtte kivágom az oldalát, nehogy más felrakja így az ő életét veszélyeztessem.
Ha túl régi, értsd 6 hónapnál régebbi, szintén kuka.
Aki nem így cselekszik az potenciális gyilkos!!!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#56387) air válasza aneda (#56386) üzenetére


air
nagyúr

Mi van? :Y
1mm és 6 hónap? Szerinted ennyi egy gumi élettartama?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56388) a2d2 válasza air (#56387) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem szarkazmus akart lenni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56389) hcl válasza aneda (#56386) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:C Ez jó volt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#56390) Silencer83


Silencer83
addikt

120Gb SSD v 1Tb hdd, DDR3 memoria valakinek esetleg kellene?

ujak termeszetesen

[ Szerkesztve ]

(#56391) Exian válasza aneda (#56386) üzenetére


Exian
őstag

Ha ha ha. 6 hónapnál régebbi és kuka :D Tegnap voltam egy gumisnál... legfrissebb ÚJ gumija 1.5 éves volt.

De persze értem én, hogy csak viccelsz. Szerintem még XYZ (helyettesíts be valaki nagypénzű ember) sem cserél gumit félévente és 1mm-es kopásonként :D

[ Szerkesztve ]

(#56392) air válasza a2d2 (#56388) üzenetére


air
nagyúr

Ezeknek a jelzésére találták ki a szmájlit.
Oda kellett volna pöttyinteni egyet, mert így teljesen komoly véleménynek hat.
Ha tényleg viccnek szánta, akkor haha, jót nevettem. :)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56393) hcl válasza air (#56392) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Még mindig keresek kici óccó VGA kábelt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#56394) Tanczi01


Tanczi01
tag

MM-ban mit tudtok erről a Gold 3-5éves biztosításról???
Állítólag,ha leejtem a tv-met néhány év múlva,akkor levásárolhatom a teljes árát???
Akkor miért nem köt mindenki ilyen biztosítást???

(#56395) sutszi válasza Tanczi01 (#56394) üzenetére


sutszi
veterán

Mert senki nem emelgeti annyit a tévét? Vagy mert 64543 oldalas szerződési feltétel van amit 5 év alatt sem tudok elolvasni?
De lehet valószínűbb, hogy egy árva betű nincs róla sehol így hirtelen felindulásból keresésre...Ha meg figyelemfelkeltés volt a célod akkor tudhatnád, hogy sokszor ellenérzést vált ki az ilyen gerilla marketing...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#56396) Nevil2 válasza sutszi (#56395) üzenetére


Nevil2
tag

Jó ez a garancia, ha sokat költözöl ... a tévém már 9 éves (37" LG LCD) és kb. 2x mozdítottam el a helyéről... mondjuk a párom HP noteszéhez vettem +5 évet ... sokat cipeli, hátha ledobja.

Én elolvastam, utána is érdeklődtem ... érvényesíthető a garancia.

A mobilhoz is adnak ilyen biztosítást a szolgáltatók és az tényleg használati (!!!) tárgy, mégis kevesen veszik igénybe - még a 100+k-s telókhoz sem nagyon :/

Igaz, életbiztosítása sincs mindenkinek...

(#56397) Exian válasza Tanczi01 (#56394) üzenetére


Exian
őstag

Óvatosan ezekkel a beetetős biztosításokkal. Az Euronicsban a pofátlanság teteje az, amit művelnek az eladók, hogy eladják ezt a biztosítást. Nyilván szaftos jutalékot kapnak minden szerződés után.

Na de! Nekünk, szintén, amikor TV-t vettünk, azzal példálódzott, amikor látta, hogy kisgyerekekkel vagyunk, hogy ha valamelyik gyerek kárt tesz benne, akkor 30% önerő befizetésével adnak új TV-t. Aztán még többször a gyerekekre hivatkozva mondott ezt-azt, ha így a gyerek, úgy a gyerek csinál valami kárt benne, akkor...

Hazamentünk, beleolvastam a biztosítás szerződésébe és az első pont rögtön az, hogy "nem érvényes a biztosítás, ha gyerek általi károkozás történik, mert a gyerekektől nem várható el, hogy rendeltetésszerűen használják a készüléket".

Na, erről ennyit, nyilván a biztosító is erre hivatkozva nem fizetne egy fillért sem, ha megtudják, hogy van 3 kisgyerekünk, hiába nem bizonyítható, hogy ki is okozta a kárt...

De nem is ez a baj, hanem az, hogy az eladók ennyire pofátlanul rásózzák az emberekre épp arra hivatkozva és ajánlva, amire épp nem is érvényes a bizti. Nem szép, na!

[ Szerkesztve ]

(#56398) Hunter2 válasza Silencer83 (#56390) üzenetére


Hunter2
addikt

küldj árakat.

(#56399) Tanczi01 válasza Exian (#56397) üzenetére


Tanczi01
tag

Állítólag,ha én töröm össze véletlenül,másik szobába akartam vinni,vagy le akartam törölni alatta az asztalt,akkor fizetnek. Más által okozott kárnál nem fizet.

(#56400) a2d2 válasza Tanczi01 (#56399) üzenetére


a2d2
addikt

Ez jó. És hogy megy? Le kell egyből fóliázni a TV-t és jönnek ki DNS meg ujjlenyomat vizsgálatra?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.