Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) Exian válasza Dluinet (#56297) üzenetére


Exian
őstag

Én úgy tudom, hogy magánszemély-magánszemély vagy magánszemély-vállalkozás között egy adásvételi szerződés ugyan olyan, mintha számla lenne. Legalábbis a könyvelőm ezt mondta, hogy saját névre magánszemélytől így tudok hivatalosítani eszközt adásvételi szerződéssel, vettem is már így.

De oprendszerrel kapcsolatban nem tudom, hogy ez szintén jó e, ez érdekelne engem is.

[ Szerkesztve ]

(#56302) air válasza Exian (#56301) üzenetére


air
nagyúr

Lásd fent! OEM rendszer a géppel együtt átruházható.
Magánszemélyek vagy gazdasági társaságok és magánszemélyek között az MS op. rendszerek semmilyen formában sem átruházhatók.
Legalábbis néhány éve ez így volt.
(Ha változott a licence politika, és hülyeséget beszélek, akkor javítsatok ki! Lehetőség szerint hiteles forrás megjelölésével.)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56303) Dluinet válasza a2d2 (#56298) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nevedre (cégnévre) kiállított számla, a matrica annyira nem is fontos

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56304) Palafi válasza Dluinet (#56297) üzenetére


Palafi
tag

Természetesen erre, és arra is van példa. Adott terméknél kell elolvasni a feltételeket. Például én most merültem bele az Adobe bizonyos termékeinek a licenszelési feltételeibe. Ott is világosan le van írva, hogy továbbadható egy régebbi szoftver, ha annak az új verziója nem frissítéssel lett megvéve.
Photoshop CS5 - frissítve - CS6: CS5 nem eladható, vagy CS6 megvásárolva, CS5 eladható.
Xp, Vista, Win.7 verzió függő, Win.8 pedig szabadon vihető már a gépek között a feltételek betartásával. Ha valaki ajándékba kap egy szoftvert, az se feltétlenül az Ő nevére szól, és még sosem volt használva.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#56305) Exian válasza air (#56302) üzenetére


Exian
őstag

Oké, akkor az úgy jó, mert géppel együtt érdekel a dolog, nem külön oprendszer. Olyan eleve nem is szokott lenni, mert rendszert külön (ami még ugye nem volt telepítve) magánszemély miért, hogyan adna el? Honnan szerezte? Persze, olyan esetleg lehet, hogy valaki vesz saját nevére X db rendszert, amit aztán sohasem telepít, de ez azért elég ritka :DDD Esetleg akkor átlehet adni adásvételivel, de ez sem biztos, mert azért az oprendszereket ilyen-olyan szabályok korlátozzák, ami az eladást illeti (elég csak a terméktámogatásra gondolni OEM rendszerek esetén, és a többi...).

(#56306) dunc


dunc
nagyúr

ÜDV. Van egy eladó Sony Xperia S telefonom. Telenoros Garancia 2014 Oktober. (doboz, hdmi, usb, füles, plusz alu hátlap doboz)

(#56308) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Sziasztok!

Ha szeretnéd megduplázni a(z okos)mobilod üzemidejét:

- 2.600 mAh kis méretű akksi, usb-micro usb kábellel, 500-1000 mA töltési áram. Dobozában. Új, kipróbálható.

Ha PCI-E videókártyát keresel:

- Sapphire HD4850 512 MB Ram Dobozában.
Már nem használom kb. 1 éve, 1 hét próbagari van rá.

Ha hangkártyát keresel (PCI)

- SoundBlaster 5.1, Már nem használom kb. 4 éve, 1 hét próbagari van rá.

Kedd-szerda-csütörtök Pécsett átvehetők. (utána jövő héten)

Üdv!
Máté

*** Be prepared! ***

(#56309) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Keresek hozzáértő embert, aki Opel Astra G 1.4.16V autóm AGR szelepének szoftveres javítását elvégzi.

(#56310) mark75


mark75
senior tag

Telenoros szép állapotú HTC wildfire S telefon eladó dobozában.

Fix 10000ft

(#56311) rnrn válasza rnrn (#56125) üzenetére


rnrn
tag

Cseh remekek esetleg?
Határidő: márc. 20., 10 óra.

(#56312) Sir Riccio válasza Dluinet (#56291) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Hálás köszönet, piros pont van az Anda-nak raktáron elvileg, szerintem ma-holnap be is szerzem!:)

(#56292) nesa: Index Grande Punto fórumán javasolták ezt a megoldást, aki javasolta annak 6-7 éve így van és állítólag jó ezért gondoltam, hogy nekem is megteszi. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#56313) Exian válasza hoax (#56259) üzenetére


Exian
őstag

Köszi, nézd meg légyszi, hátha van (HP Compaq nx7400).

[ Szerkesztve ]

(#56314) Silencer83


Silencer83
addikt

0km-es, tegnapra elkeszitett gep amit nem vettek át :W

socket 1150

ASRcock H81M-HDS
[link]
Intel Pentium G3220 [link]
Chieftec 500w gpa-500s8 iarena [link]
Toshiba 500Gb HDD SATA3
Kingmax 4gb DDR3 1600mhz
Asus Ház, fekete
DVD-iro

minden uj, tegnapi áru, osszerakva win7 proba verzio, bolti ár -50%

dobozok, kellekek megvannak !
/ajandek 17" TFTvel !!!

[ Szerkesztve ]

(#56315) Silencer83 válasza Silencer83 (#56314) üzenetére


Silencer83
addikt

Janoska26 :R a legjobb ajanlat, ugy nez ki viszi... koszi Mindenkinek

(#56316) Exian


Exian
őstag

Tud valaki kölcsön adni 1-2 napra egy AM2-es alaplapot, amin lehetőleg van 4db DDR2 foglalat? Egyik kollégám gépe szórakozik és úgy 90%, hogy az alaplap a hunyó, de mielőtt vetetek vele egyet, kikéne próbálnom a többi dolgot. Ha kiderül, hogy a lap a problémás, akkor vevő is lennék a teszt lapra, vagy másikra.

(#56317) plaszy


plaszy
őstag

19"-os TFT-LCD monitort keresnék egy haveromnak. Pixelhibamentes legyen, esztétikailag mindegy lenne. PÜ-ben, ha van ajánlat, THX.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#56318) Silencer83


Silencer83
addikt

hasznalt cumo
3db Western Digital 320Gb HDD ( egy linux serverbol van, mind3 100% Sentinellel )
Sata-s
valakinek esetleg?

(#56319) Silencer83


Silencer83
addikt

elado 3db , 3.5" HDDre szerelheto fém huto, csendben vegzi a dolgat...

[ Szerkesztve ]

(#56320) Exian


Exian
őstag

Szakikhoz kérdés. Adott két gép, mindkettő régebbi konstrukció, egyik asztali, másik laptop. Mindkettőre frissen lett telepítve Win8.1. Az asztali gép azt játssza, hogy az első bekapcsoláskor nem ad képet, vagyis csak fekete háttér jelenik meg és az egérkurzor látszik, a gép dolgozik is, lehet is kattintatni (véletlenül vaktában rányomok valamire, akkor elindítja, de nincs kép, csak feketeség, egyedül a kurzor látszik)! Ilyenkor ha rendesen kikapcsolom, majd vissza a gépet, akkor a helyzet változatlan. DE! Ha viszont resetet nyomok, akkor következő induláskor tökéletesen bejön a kép és működik minden! Láttatok már ilyet? :) Én egyértelműen VGA driver problémára gondolok, de igazából passz. Egy régi DualHead-es ATI kártya van benne. Drivere szépen felment.

A másik, a laptop pedig azt játssza, hogy bekapcsolás után nem tud csatlakozni WiFi hálózatra. Hiába kapcsolom ki, majd vissza a fizikai kikapcs gombbal, utána sem kapcsolódik. DE! Ha eszközkezelőben tiltom, majd engedélyezem az eszközt, akkor azonnal, egy pillanat alatt már csatlakozik is a hálózathoz! :Y

Tipp, megoldási javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#56321) Janoska26 válasza Exian (#56320) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Tegyél fel win7-et ;]

(#56322) Exian válasza Janoska26 (#56321) üzenetére


Exian
őstag

:DDD

A laptopon épp az lett lecserélve. Minden más remekül megy, semmi baja. Egyedül a Wifi rész játssza ezt a mókát... de eszközkezelős tiltás-engedélyezés után elmegy órákig mindenféle hiba nélkül. Igazából minden driver az alap Win8.1 driver, tehát a Win rakott fel mindent, megpróbálok esetleg gyári drivert, de hivatalos oldalon csak Vistaig vannak driverek, de talán menni fog.

A bosszantóbb az asztali gép "fekete indulása", az sokkal macerásabb, hogy csak reset után hajlandó jól elindulni, de nem is értem. Sima leállítás-visszakapcsolás után nem jó. Érthetetlen, hogy reset után miért jó MINDEN alkalommal :D

(#56323) hcl válasza Exian (#56322) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fizikai gomb sokszor az antennát szakítja.

Az egyiknél wifi driver, a másiknál VGA driver frissítés első körben, ha még nem volt.
A DH kártyán mi van, ha a másik kimenetre kötöd a monitort? Meg ha VGA-t cserélsz?
Meg tedd vissza a Win7... illetve ne tegyél rá windózt. :D
Tudod, ami nem rossz, ne javítsd meg ;)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56324) Exian válasza hcl (#56323) üzenetére


Exian
őstag

A kimenet csere nem rossz ötlet a VGA kártyán, basszus, tényleg, lehet, hogy alapból arra a kimenetre valami mást nyom ki alapból és a főkép épp a másikon menne! Kösz, ez nagyon nagyon esélyesnek tűnik! :) Sajnos már csak este későn fogom tudni kipróbálni. Mondjuk ez még mindig nem magyarázza meg teljesen azt a tényt, hogy reset után meg ugyanazon a kimeneten megjelenik normálisan a főkép. Na de majd kipróbálom.

A laptopnál első körben majd megpróbálok driver cserét, szerintem is azzal lesz a gond.

Amúgy igen, most csak próbaképpen (és eleve csak próba Win8.1 verzió) került a gépekre, muszáj tesztelnem. Utána Linux fog rájuk kerülni állandó használatra :)

[ Szerkesztve ]

(#56325) oyko


oyko
tag

Sziasztok

Eladó egy Újszerű állapotban lévő karcmentes ,fóliás , tokban tartott
Samsung Galaxy S3 I9300 független fehér mobiltelefon dobozában, minden tartozékával.
Gyártói garanciával, 2014. szeptemberig érvényes.

Ár:59.900-Ft

Pécsett
Érd: Itt a PH-n.

(#56326) Exian


Exian
őstag

Processzorok nálam "kilóra" vásárolhatóak :D Viszont fémkereskedők kerüljenek!

Szóval eladó mindenféle CPU, régiek, újak is. Régiek gyűjtőknek, újabbak gépépítőknek.

Csúcsprocikat viszont ne keressetek nálam, kétmagosom jelenleg nincs is. Így hát régebbi, P4 és hasonszőrű AMD-be tudok adni proccokat.

500 Ft és környéke...

(#56327) hcl válasza Exian (#56326) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem kell egy Mobile Sempron 3600+? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#56328) Hunter2


Hunter2
addikt

Garanciális Galaxy S advance érdekel valakit? ajándék szilikon tokkal 30000Ft-ért vihető.

(#56329) ugyeletes


ugyeletes
tag

Sziasztok!
tolatókamerát/akkubankot valaki? új, meg minden.
van radarom, így eladó:

Tulajdonságok: Biztonságos profi éjjellátó, vízálló tolatókamera infra ledekkel, hogy éjszakai is tökéletes képet adjon.

Specifikációk: Kamera: 1/3 Inch színes CMOS TV rendszer: PAL/NTSC
Felbontás: 420 soros Látószög: 120 fok Lencse: 2.8mm/3.6mm Áramellátás: DC 12V
Üzemi hőmérséklet: -10°C~ 50°C, RH95% Max Tárolási hőmérséklet: -30°C ~ 60°C, RH90% Max
Electronic Shutter: 1/60-1/15,000 seconds Szinkronizáló rendszer: belső

Beszerelés:
Szereld fel a tolatókamerát, ajánlott a rendszámtábla fölé szerelni,Csatlakoztasd egy monitorhoz,
Csatlakoztasd áramforrást a tolatókamerához. (ajánlott a tolatólámpa áramforrása)

A csomag tartalma: 1 X Tolatókamera 1 X DC áram kábel 1 X AV RCA kábel


Kreativ emberek masra is hasznalhatjak (kukkolni gyereket-allatot-barmit) ...
4000 Ft
----------------------

uj 6800 mAh -os akkubank, mindenfele toltofejjel. origi dobozban. 4000 Ft

(#56330) goodboy007


goodboy007
senior tag

Gyerekesektől kérdezném, hogy 3,5 éves kislánynak megfelelő játszótér a Sörgyár-Széchenyi tér környékén merre található?

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#56331) Dluinet válasza goodboy007 (#56330) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez csöndes, rendezett, és egy kicsit kicsi volt amikor jártunk oda (két éve)

Ami a Zsolnay Múzeum és az Aradi vértanúk útja között van, annak nyitva tartási ideje van (asszem 17:30 körül zár), Bemenni meg csak a Zsolnay Múzeum és a Székesegyház (bazilika) közötti feljáron keresztül lehet, ami előtt egy vastag (óriási) vaskapu van.

Nyáron a szökőkutakat nagyon évezik a gyerekek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56332) RZozo


RZozo
aktív tag

Keresek 350-400W körüli eladó minőségi tápegységet a hétvégén.

(#56333) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Van itt nálam egy bontott konfig:
ECS Elitegroup K7S5A (sajnos nem tudom melyik rev. mert nem látom rajta)
AMD Athlon XP 2000+ (AX2000DMT3C)
2x 256MB PC133 SDRAM
Inno3D GeForce2 Titanium 64MB
SoundBlaster Live! (Model: CT4830)
Samsung SP0411N (40GB, PATA, Sentinel szerint 85%-os állapotban)
Platinum MS 400ATX tápegység

Egy "Szent István bankóért" valakinek?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56334) Ance


Ance
őstag

Tud valaki olyan helyet Pécsen, amit ki lehet bérelni, kerthelyiség, egyben részben fedett is, ha esne az eső, továbbá a társaság megának főzne bográcsban. 30 fő felett lennének az biztos. Bocs, tudom eléggé spec. igények, annyi a mentségem, hogy nem én találtam ki. :R

(#56335) Exian válasza Ance (#56334) üzenetére


Exian
őstag

Ezt privátba akartam :)

[ Szerkesztve ]

(#56336) Ance válasza Exian (#56335) üzenetére


Ance
őstag

Köszi, megjött ott is. :)

(#56337) Hunter2


Hunter2
addikt

Kínál - Mobiltelefon

35000Ft
T-mobil-nál vásárolt 2015.05 10-ig garanciális, a kijelzőn fólia a vásárlás napjától, szilikon tokban használtam amit adok a telefonnal.
A telefon állapota a lenti képeken látható.
Előfizetésben lett véve de a letiltás ellen garanciát vállalok.

Képek

(#56338) stfx


stfx
aktív tag

Samsung 226BW 22" TFT monitor vga+tapkabellel elado, 20K.

(#56339) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Baleseti bejelento kitolteseben kernek segitseget.

Parkolo auto eseteben, ha nekimennek, akkor a B jarmu tehat a parkolo jarmu eseteben uresen kell hagyni a 9es pontot, a jarmuvezeto reszt? Vagy mit kell oda beirni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#56340) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Találtam 1db Fire Wire PCI-os kártyát a matricán az van, hogy:1394 Card VIA 3+1 port, akit érdekel 2db milka csokiért viheti :) Vagy PCI-os hangkártyára cserélném 1 az egyben :)

[ Szerkesztve ]

(#56341) Feedoo


Feedoo
csendes tag

Üdv!

Eladó 3 db HP C7115A No.15A Eredeti Toner.

Érdeklődni e-mailben és telefonon. irányár 9000 Ft/db

(#56342) hoax


hoax
aktív tag

4770K valakinek?
1 év garis.
Egyszer volt gépben 10 percre...

Don't panic!

(#56343) Exian válasza Janoska26 (#56340) üzenetére


Exian
őstag

PCI-os hangkártya van nekem most elég sok (de csak ilyen egyszerűbb fajták, nem SB Live/Audigy). Azt tudok adni. És mivel Te is adtál már cuccokat ajándékba, így ezt most én is fel tudom ajánlani ingyen :)

[ Szerkesztve ]

(#56344) Bandus99


Bandus99
őstag

Ismet egy kerdesem lenne, mert fogalmam sincs, hogy mikent van a torveny.

A szitu, bemegyek kisboltba, veszek egy fel literes uditot, vmi olcso ice tea szeruseg.
Kilepve a boltbol rogton kibontom, mert gyermek keri. Beleiszik es kozli, hogy nem jo.
Megkostolom es valoban nem jo az ize, mintha erjedt lenne, kicsit csipi az ember nyelvet.
Jobban megnezve kisse zavaros is es az aljan uledek.

A palack nyakan levo datum alapjan, meg bosegesen van ra szavido.

Visszalepve a boltba mondom az eladonak, hogy ez sajna romlott es kostolja nyugodtan meg ha nem hiszi, de en szeretnem kicsereltetni.

Namost a kerdes mi a szitu ebben az esetben?

Igy jart a vasarlo es mivel van meg a termeken szavido be kell nyelnie, hogy romlott arut vett?
Vagy ki kell cserelnie a termeket az eladonak?

Hogy is vannak ezek a dolgok?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#56345) a2d2 válasza Bandus99 (#56344) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt most a boltból írod és ránk vártok? :DDD
Vagy mi lett a vége?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56346) Exian válasza Bandus99 (#56344) üzenetére


Exian
őstag

A lényeget nem írtad: Neked kicserélte az eladó vagy sem? Egyébként pedig, ha a mi kisboltunkba jössz, akkor garantálom, hogy cseréli a bácsi, ő egy végtelenül korrekt, rendes, szerény, szerintem már túl szerény figura. Nálam speciel mindig lefelé kerekíti eleve az árakat. Ha a gép 510 Ft-ot ír ki végösszegnek, akkor 500at kér, stb. Bármi gond, kérés van, nagyon segítőkész. Ritkaság az ilyen.

Amúgy szerintem ilyen pár száz forintos vackokon nem lenne szabad problémáznia egyetlen eladónak/tulajnak sem, szóval én biztos cserélném, ha tényleg látszólag és érezhetően problémás az adott termék.

Aki ezen szívózik és azt mondja, hogy "így jártál", én oda biztos nem mennék többet és belehet vetni a jóöreg klasszikust: panaszkönyvet adja csak ide! :)

Egyébként pedig személyes javaslat: gyereknek ne vegyél/adjál "vmi olcso ice tea szeruseg"-et :D Mi legalábbis sosem veszünk/adunk ilyesmit, inkább veszünk sima ásványvizet, ha nincs semmi normálisabb natúr gyümölcslé. De szerencsére a mi gyerekeink beérik sima vízzel is.

[ Szerkesztve ]

(#56347) Sz7Cs válasza Bandus99 (#56344) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

tejjel már jártunk hasonlóan, hazavittük kiderült, hogy savanyú volt, 1x még darabos is :)
visszavittük, még blokk sem kellett, elnézést kértek, és kaptunk másikat !

a törvényt én sem ismerem, de szerintem az eladón sok múlik, hogy, hogy áll a kérdéshez, nem hinném, hogy bárhol fennakadnának ezen... félnek a hatóságoktól, mint a tűztől, szóval szerintem készségesen kicserélnek bármi ilyesmit :)

[ Szerkesztve ]

(#56348) Bandus99 válasza Exian (#56346) üzenetére


Bandus99
őstag

Vegulis kicserelte konnyes szemekkel mikor a vasarlok konyvet emlegettem.

De engem most a torveny erdekel nem az hgy egyik boltban kicserelik mert joindulatu a masikban nem... Engem az erdekel mi a hivatalos modja ennek.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#56349) RZozo


RZozo
aktív tag

AM2-es alaplapot keresek. Beépített videokártya előny.

(#56350) NGA válasza Bandus99 (#56348) üzenetére


NGA
addikt

Én véletlenül leejtettem volna nyitott kupakkal, ha nem cseréli. És sajnálkozma mondtam volna, hogy hoppá, bocsi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.