Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) newwave0507 válasza Dluinet (#57950) üzenetére


newwave0507
tag

Igen itt kezdődik a probléma..hogy az is ugyanúgy elromlott. A kocsi indul vele , de nem nyitódik/zár .. ://

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57952) hcl válasza newwave0507 (#57951) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor irány a márkaszerviz... Vagy Pálfiék.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57953) newwave0507 válasza hcl (#57952) üzenetére


newwave0507
tag

Pálfiék ? 70 k kb az új kártya..:/ .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57954) air válasza newwave0507 (#57953) üzenetére


air
nagyúr

70 ezer Ft? Lehet, hogy akkor kicsit jobban kéne rá vigyázni? :B

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57955) newwave0507 válasza air (#57954) üzenetére


newwave0507
tag

Hidd el hogy nagyon próbál rá vigyázni mindenki .. , picit leesik már rotty. ..ennyit ér ez a sz@r kártyás megoldás. Miért nem lehetett volna kulcsal kiadni .. na mindegy..ez már késő :) .. , bármikor leeshet körülbelül.. ennyit ér..

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57956) Dluinet válasza newwave0507 (#57951) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kulcs nincs az ajtóhoz?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57957) Ance válasza newwave0507 (#57953) üzenetére


Ance
őstag

70k???? Oszt aranybó' van? :))

(#57958) hcl válasza newwave0507 (#57953) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amikor az ember csillivilli cuccot vesz, gondoljon erre is... :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#57959) air válasza hcl (#57958) üzenetére


air
nagyúr

De azért ez egy mocskos lehúzás. Ez egy sima RFID kártya, gondolom. Néhány 100 forintért lehet kapni őket. Max. az autóban át kell programozni az immobilizert.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57960) hcl válasza air (#57959) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valahol igen, de attól még tudni lehet, hogy nem adják olcsón. Mondjuk az talán tönkre sem megy egy mosástól.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57961) a2d2 válasza newwave0507 (#57953) üzenetére


a2d2
addikt

Annyiért már autót is lehet kapni :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57962) yerico válasza newwave0507 (#57955) üzenetére


yerico
senior tag

Thalia kulcs, benne központi zár vezérlő, az is törik, mint a fene, és 36-ért pótolják. Most az sokkal jobb? :)

(#57963) yerico válasza yerico (#57962) üzenetére


yerico
senior tag

Ja, és csak a Renault képviselet tudja pótolni, gyárból kell rendelni, régit le kell adni, új meg a 4-től nem működik egyszerre a kettő, egy időben csak egyet lehet betanítani. Szerencsére a tanítás gyors és egyszerű,

(#57964) rnrn


rnrn
tag

Sziasztok!
Olyan vállalkozót keresek, aki összefogva végzi/végezteti (kvázi generál) az általam igényelt felújítási munkákat. Lakásfelújításról lenne szó (beltéri ajtók cseréje, bejárati ajtó cseréje, 1 szoba laminált padlózása + pár apróság és teljes festés), de az én ismerősöm nem vállalta, mert már más megbízását vállalta el korábban.

Szóval ha ismertek megbízható, jó minőségben dolgozó és az árral/magával el nem szálló vállalkozót, legyetek szívesek priviben nevet, telefonszámot adni.

Köszönöm szépen!

(#57965) newwave0507 válasza yerico (#57962) üzenetére


newwave0507
tag

Ez valami vicc , de tényleg . Na de szóval oda jutottunk , hogy kulcsal kinyitottuk , aztán a verda indul . Talán az elem repült el benne . Most kerül majd kipróbálásra. De azért ennyi pénzt elkérni egy kártyáért.., adtak volna hozzá kulcsot , aztán kalapkabát!

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57966) newwave0507 válasza hcl (#57958) üzenetére


newwave0507
tag

Mi sem kártyával akartuk . Ez a 2. ilyen autó . De abszolút nem csináltak kulcsosat.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#57967) NGA válasza rnrn (#57964) üzenetére


NGA
addikt

Festőt azt tudok ajánlani profit, aki nagyon szépen, és korrekt áron, gyorsan dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#57968) Ance


Ance
őstag

A hangfalaimat (pontosabban a benne lévő hangszórót) kellene újra peremeztetnem. Tud valaki szakembert mondani Pécsen erre a feladatra? :F

(#57969) CPT.Pirk válasza Ance (#57968) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy idősebb szaki Uránváros felé, majd délután átdobom az elérhetőségét pm-ben. Őt merem ajánlani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57970) Ance válasza CPT.Pirk (#57969) üzenetére


Ance
őstag

Köszi!

(#57971) Exian válasza CPT.Pirk (#57969) üzenetére


Exian
őstag

Húúú nála én is csináltattam a videoton hangfalaimat annó :) A sportcsarnok felé egy családi házban volt akkoriban, a vasúti átjárótól nem messze a vasútállomás felé. Egyről beszélünk?

Én kb. 15 éve voltam nála, vagy már régebben...

(#57972) CPT.Pirk válasza Exian (#57971) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ő lesz az!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57973) Ance válasza Exian (#57971) üzenetére


Ance
őstag

Hogy igazán irígykedj, én is az ettől eltekintve kiváló állapotban lévő Videoton Preludium B32 hangfalaimat szeretném hozzá vinni. Első tulaj vagyok, lényegében együtt nőttünk fel :) Gondolom már szinte minden hangfal jobb nála, de én szeretem a hangját. Egyébként szakadt peremmel lehet használni, amig megjavítják ugye?

(#57974) Exian válasza Ance (#57973) üzenetére


Exian
őstag

Hát én úgy használtam évekig. Hogy ártott e neki, nemtudom :) Aztán az az illető rakott rá nekem ilyen textil szerű peremet. Az azóta is jó, igaz már évek óta nem használom.

Egyébként már évek óta beakarom izzítani a hangfalpárt a hozzá való Videoton erősítővel, de mindig elmarad :(

[ Szerkesztve ]

(#57975) Ance válasza Exian (#57974) üzenetére


Ance
őstag

Izzítsd be! Tiszta időutazás lesz. :K

(#57976) NGA válasza Ance (#57973) üzenetére


NGA
addikt

"Egyébként szakadt peremmel lehet használni, amig megjavítják ugye?"

NEM. Nincs csillapítása, központosítása, akár szét is szakadhat a cséve.

Egyébként Ő a Wéber János bácsi.

Wéber János
7623 Pécs, Mártírok útja 39.
06 (72) / 321-592

[ Szerkesztve ]

(#57977) Exian válasza Ance (#57975) üzenetére


Exian
őstag

Ja ja, csak kellene valami lejátszó is hozzá, ami valamennyire korabeli. Van ugyan egy Pioneer CT-506 kazettás deck-em, végül is az épp passzolna hozzá :) A gond csak az, hogy már nem nagyon vannak jó minőségű kazettáim, főleg jó minőségű felvételekkel. Ami egykor még jó volt, az azóta simán átmagnetizálódott, egyszer pár éve próbáltam, némelyik kazetta olyat művel, hogy mielőtt megszólalna, előtte 1-2 másodperccel már nagyon halkan áthallatszik. Így az egész szalag visszhangosan szól, persze, amikor már megy rendesen a zene, akkor nem hallani.

Jobb lenne valami nagyon-nagyon kezdeti CD lejátszó. Esetleg DAT kazetta.

Egyébként én a hétvégiházunk tetőterében akarok egyszer kialakítani egy zeneszobát, mivel panelban úgy sincs értelme. Most is ott van kint a cucc, csak nincs összerakva, mivel nincs hangforrás hozzá. Bár MP3 lejátszót tudnék rákötni...

[ Szerkesztve ]

(#57978) Ance válasza NGA (#57976) üzenetére


Ance
őstag

Köszönöm Neked is! Fel is hívtam, holnap viszem. Ha esetleg valakit még érint, akkor minden nap 13-17 óráig van a megadott címen.

(#57979) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Egész héten szívok az autóval. Hátha valakinek van ötlete.
Hétfőn leraktam a gyereket reggel és utána indultam volna munkahelyre, de pár méter után elkezdett villogni a motorkontroll lámpa és a kocsi is döcögött. Gázadásra sem reagált, alapjáratot sem tudta sokáig tartani, lefulladt.
5 perc múlva elindult és mintha semmi baja nem lett volna.
Munkahelyen kivillogtattam a hibakódot: 53-as - indításgátló hiba, vagy rossz a kapcsolat indításgátló és ECU között. Állítólag álló helyzetben 0,9 mp, guruló helyzetben 1,8 mp alatt kell megérkeznie a jelnek az indításgátlótól az ECU-hoz. (Ez az egyik érdekesség hogy tényleg létezik olyan hogy indításgátlót menet közben is figyeli egy auto???).
Tegnap délután annyira lerobbant hogy ott kellett hagynom az Aldi parkolóban, egy órát próbálkoztam vele, de be sem indult. Este visszatekertem bicajjal és pöccre indult az autó.
Ezután szétszedtem és megpucoltam wd-40-el a motortérben is a csatlakozókat, biztosítéktáblát, az utastérben is a csatlakozókat biztosítéktáblát, megcserélgettem az összes olyan biztosítékot aminek köze volt az immobilizerhez, illetve kikötöttem a rádiót teljesen, mert gányolva volt összekötögetve a különböző foglalatok miatt. Próbáltam este mindkét kulcsot, ugyanúgy ment mindkettővel.
Ezután reggel teljesen jól indult az autó. Ma délután megyek gyerekért, hát megint lerobbant, most épp a Lidl parkolóban áll. Mindjárt megyek érte bicajjal.
Beszéltem előbb egy autóvillamossági mukival, de ő olyant még nem látott hogy menet közben is ellenőrize az immobiliser. A Komlói úti Daewoo szervizt ajánlotta, odaviszem reggel a kocsit ha talpra áll.
De ha valakinek van még ötlete mit érdemes megnézni azt szívesen veszem.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57980) air válasza a2d2 (#57979) üzenetére


air
nagyúr

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de állítólag ez jolly joker: lambda szonda?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#57981) hcl válasza a2d2 (#57979) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A hiba lehet fals is, de ha meg olyan baja van, amitől nem indul, akkor azt is le kellett volna tárolnia. Lehet, hogy laza ECU hiba? :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#57982) Dluinet válasza air (#57980) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lambda szonda az első 30 másodpercben nem játszik, nem figyeli az ECU


a2d2
indításgátló hibát a lefulladás és gyors indítózásra is dobhatja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57983) Exian


Exian
őstag

Keresek 1db hibátlan, lehetőleg 100/100-as IDE-s LAPTOP merevlemezt, 120-160GB közötti méretben.

(#57984) hcl válasza a2d2 (#57979) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm! Van azon az izén vészprogram? Amikor nem jó, húzd le a problémásabb szenzorokat. Igaz, Ford, EEC IV ECU, de nekem olyan volt, hogy ha a tárolt adatok alapján vezérelte a gyújtást, akkor kb. teljesen jól működött az autó (azaz amikor lehúztam egy szenzort, és ezzel vészprogramba kényszerítettem).

Mutogatni való hater díszpinty

(#57985) a2d2 válasza Dluinet (#57982) üzenetére


a2d2
addikt

Én is attól félek titokban hogy valami régebbi hibát olvastam ki a mostani valódi hiba meg nem lett letárolva.
Egyértelműen ezt az egy hibakódot villogta: 12, 53, 12, .... (a 12-vel kezdi mindig a kiolvasást és a végén újrakezdi).
De mondjuk nekem logikusnak tűnt a dolog, mert vagy abszolút nem tudom beindítani a kocsit, vagy menet közben szaggat be (ECM lekapcsolja 53-as jelzésnél az injektort, benzinpumpát), és gázadásra sem reagál semmit. Szóval a tünetek stimmelnek.
Én úgy gondolom hogy a lambda szonda esetleges rossz értéknél nem tompítaná meg teljesen a kocsit.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57986) a2d2 válasza hcl (#57984) üzenetére


a2d2
addikt

Állítólag ha a motorvezérlő lámpa világít, akkor már vészprogramban van az autó.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57987) hcl válasza a2d2 (#57986) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja, csak ha hiányzik egy jel, akkor jó esetben átmegy a tárolt paraméterek szerinti vezérlésre. Ha lambda, vagy szívótérnyomás, evegőhőmérséklet szenzor hiba, akkor lehet, hogy a figyelmen kívül hagyott jelek nélkül stabilan fog járni. Egy próbát megér. (Csak utána üsd ki a hibatárolót, hogy a szervizt ne szívasd.)

Amúgy ha nem indul, az lehet indítágátló, ha nemtudnánk, hogy nem figyeli, akkor simán rá lehetne kenni a menet közbeni gondokat is. Viszont egy indításgátló átnézést megérne...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57988) a2d2 válasza hcl (#57987) üzenetére


a2d2
addikt

Az a gond hogy van hogy el sem indul az autó.
Ezeknek az érzékelőknek az értékei meg szerintem csak járó motornál okozhatnak gondot.
Magyarul nekem az indításgátlót kellene lehúznom, de akkor meg tuti nem indulna el :)

Épp ez az hogy állítólag figyeli ez a hülye menet közben is:

[link]

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57989) hcl válasza a2d2 (#57988) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, akkor elég egyértelmű... villamosságist neki, mert akkor rossz az indításgátló, vagy az ECU.

"(Ez az egyik érdekesség hogy tényleg létezik olyan hogy indításgátlót menet közben is figyeli egy auto???)."
Engem ez zavart meg.

Másrészt, elég balesetveszélyes... Lásd még a GM autók gyújtáskapcsolója, és az annak kapcsán bekövetkezett halálesetek..

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#57990) a2d2 válasza hcl (#57989) üzenetére


a2d2
addikt

Azt gondolom nem tudjátok hogy lehet kikötni az indításgátlót hogy az ECU folyamatosan OK jelet kapjon.
Állítólag autovillamossági szakembereknek csuklómozdulat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57991) Dluinet válasza a2d2 (#57988) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az indításgátló ha blokkol akkor egy sárga kulcsnak kéne megjelennie a műszerfalon

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#57992) hcl válasza Dluinet (#57991) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De nem biztos, hogy blokkol, hanem rossz a kommunikáció. Akkor is? Bár valószínű.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57993) Exian válasza a2d2 (#57990) üzenetére


Exian
őstag

Nincs a riasztódon kulcs? Motortérben valahol kis dobozba a riasztónak, kis zárral. Az enyém (szintén Daewoo) olyan, hogy a riasztó doboza kulccsal kikapcsolható, és akkor nincs riasztó, se immo.

[ Szerkesztve ]

(#57994) Exian válasza Exian (#57993) üzenetére


Exian
őstag

... bár arra nem esküszöm meg, hogy az immobilizert is kikapcsolja :) Lehet, hogy csak a riogatót.

(#57995) Hunter2


Hunter2
addikt

Akciós termékek :DDD

Lenovo G500 i3-3110,4Gb ram, HD8570 2Gb vga 3 hónapos, full karcmentes, minden cuccával.kb. mintha a boltból hoznád ki csak 40000-el olcsóbb és ezen van oprendszer. 110000Ft

Google/nexus 7 16Gb 4 mag, nvidia tegra 3 gpu, 1Gb ram, 16Gb rom. Nem fos kínai tablet, gyors , játékra is alkalmas. Hivatalos 4.4.4-es androiddal. 30000Ft

Komplett DELL optiplex 740 asztali gép 2Tb-os vinyóval 3Gb rammal. 30000Ft

Meg persze notebook LCD kijelzők szinte mindenbe.

[ Szerkesztve ]

(#57996) NGA válasza Exian (#57977) üzenetére


NGA
addikt

Tudok neked egy 1983-as Sony cdp-102-es nagyon korai cd játszót.

[ Szerkesztve ]

(#57997) a2d2 válasza Exian (#57994) üzenetére


a2d2
addikt

Indításgátló ikon nincs a műszerfalon. Ergo nem is tudna kigyulladni.
Kulcsos riasztó van a motortérben, de azt már évekkel ezelőtt kikapcsoltam :)

Szóval az indításgátló független attól.

Amúgy elmentünk most este a kocsiért. Pöccre indult.
Hazaértünk, de kiderült hogy a lakáskulcs a másik kocsiban maradt. Asszony át akart ugorni érte, erre megint nem indult a kocsi.

Kezd teljesen kiidegelni a héten.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57998) nesa válasza air (#57959) üzenetére


nesa
veterán

Ilyen kartyat hol klonoznak pecsen?

(#57999) rnrn válasza NGA (#57967) üzenetére


rnrn
tag

Szia, küldd át légy szíves a festő elérhetőségét.

Köszi szépen: Norbi

(#58000) air válasza nesa (#57998) üzenetére


air
nagyúr

Passz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.