Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Tablet, dect, infra szauna, pc ház, voip router....

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#80002) Zewa


Zewa
senior tag

Srácok,
valakinek ingyé vagy ha jófej akkor egy söré?

478-as 2.0GHz Cerka, Asus P48533, 2*512DDR Rammal
Alaplap csatis PCI hátlapi USB 2.0 Portx2 + display port
Inno3D FX5200 128MB Low profil AGP
PCI 54Mb/s wifi card
PCI 57k modem
PCI ethernet kártya
MGI G4+M4A 16DG
SD ramok (128&256MB)
Genius flight 2000 joystick game port

Ha senkinek akkor megy a szemétbe..

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#80003) hcl válasza a2d2 (#80000) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Megabit/s vagy megabyte/s?
Sáv ütközés nem lehet valami szomszéddal?
Amúgy ja, attól, hogy a wifi N-es, nem biztos, hogy megy is annyit.
Az eszközök, amik a wifin lógtak, N-esek?

Mutogatni való hater díszpinty

(#80004) NGA válasza a2d2 (#80000) üzenetére


NGA
addikt

N-es routerrel nekem még nem sikerült 50 fölé menni nagyon. A Lenovo laptopom pl 35 fölé soha nem ment. Majd megvettem az ac-t, és 5 ghz-en simán 100/100.

(#80005) Balu77


Balu77
őstag

Még mindig eladó: [link]
Csak helyben Pécsieknek 30-ért is vihető!

izé

(#80006) a2d2 válasza hcl (#80003) üzenetére


a2d2
addikt

Mbit/s
Minden tud mindent, csak a router nem tud csak 40-et.

@NGA: ez lesz a gond, eddig teljesen kimaradtam az N-es routerekből de úgy néz ki ez csak valami technológiai ámítás.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#80007) fudi2002 válasza a2d2 (#80006) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha bekapcsolod a 40mhzet rajta simán megy 110mbitel, persze ha jobb féle a router.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#80008) a2d2 válasza fudi2002 (#80007) üzenetére


a2d2
addikt

Akkor ez a rosszabb féle mert 40-re van állítva.
De mondom, mindent végigzongoráztam már rajta.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#80009) fudi2002 válasza a2d2 (#80008) üzenetére


fudi2002
veterán

Persze amivel csatlakozol, az is kell tudja a 40mhzet. Ajánlom pl az asus n18u-t.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#80010) hcl válasza a2d2 (#80006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Érdekes, nekem a half-N is ment 100 körül, meg a N-es is majd' 300-at. Itthon az a baj, hogy elég sok eszköz van, és könnyen bedugul a csak 2,4GHz-es sáv.
Viszont nálad valami nagyon furcsa, mindenhogyan gyorsabbnak kéne lennie.

Mutogatni való hater díszpinty

(#80011) Attix70


Attix70
aktív tag

DIR-636L nálam 50/10-nél ezt hozza:
N-es, belső antennával és gigabites WAN/LAN portokkal (+USB). Padláson van (kb. 8-10 méterre). Nem egy mai darab de nekem bevált, tudom ajánlani.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#80012) #TOTTI


#TOTTI
őstag

UPC Connect Box, wifin, notebookkal, Xperia XZ1-el tudja a max. sávszélt, kábelen is, torrentnél is gépeken.

(#80013) a2d2 válasza #TOTTI (#80012) üzenetére


a2d2
addikt

Ez a fehér UPC connect box nálam is fantasztikusan teljesít. Gyakorlatilag problémamentes, gyors, erős a wifije, ...

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#80014) air válasza a2d2 (#80013) üzenetére


air
nagyúr

Eleinte hihetetlenül szidták az UPC topikban.
Ezek szerint a kezdeti gyermekbetegségeit megoldották?
Gondolom pár fw frissítés volt már a megjelenése óta.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80015) a2d2 válasza air (#80014) üzenetére


a2d2
addikt

A fehéret szidták?
Nekem fekete volt, az tényleg problémás volt, néha újra kellett indítgatni + gyenge volt a wifi.
Ez a fehér szerintem atomstabil. Simán jön az 500/20, még soha nem kellett direkt újraindítani az eszközt. Rá van kötve LAN-on a PC, TV, TV-box, wifin pedig rajta lóg még 2db repeater azokon pedig 3 udvari kamera, plusz 3 mobil és 3 tablet, utóbbiak persze nem egyszerre de soha nem volt még gondom vele.
Vettem egy 4 antennás D-link DIR 842-t, hogy majd azzal erősítem kicsit a ház wifi lefedettségét, de ez a connect box a beépített antennáival simán lekörözte.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#80016) air válasza a2d2 (#80015) üzenetére


air
nagyúr

Igen, a Connect Boxot szidták.
A fekete a UBEE hgw volt. Az nem a Connect Box.
A Connect box sosem volt fekete.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80017) torma1981 válasza air (#80016) üzenetére


torma1981
veterán

Nálam is tökéletes a box. Még nem volt vele gondom. Stabil, erős wifi. Nagyon jó cucc. A szerelő volt nálunk más miatt azt mondta nem nagyon van velük gond.

(#80018) NGA válasza #TOTTI (#80012) üzenetére


NGA
addikt

Ezt nem értem, hogy mi a francért csak ennyire lassú feltöltést adnak? Ezért nem váltok, mert torrentnél, meg távoli elérésnél ez a 20 nagyon vékony lenne nekem.

(#80019) hcl válasza NGA (#80018) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Régóta ez a baj velük.Nem igazán értem, miért mennének át a Digitől az ügyfelek, ha nincs sávszél?

Mutogatni való hater díszpinty

(#80020) a2d2 válasza hcl (#80019) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem ahol ki van építve Digi ott nem is kell gondolkozni máson.
A gond az hogy a Digi nagyon a tömegszolgáltatásra specializálódott (ezért is tudja ilyen jó áron adni a szolgáltatásait) ezért gyér a lefedettsége. Rámentek az összes panelra, de a belvárost meg a kertvárosi családiházas övezeteket már hanyagolják.
Mindenesetre mi nagyon örültünk mikor UPC erre felé jött az üvegszállal, mert különben maradt volna a sokkal lassabb és drágább T home.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#80021) nesa


nesa
veterán

Keresek 350-400w körüli jobb fajta tápot.

(#80022) hcl válasza a2d2 (#80020) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

A UPC-nek is van a paneles környékeken lefedettsége, valahogy mégsem nyomulnak igazán, hogy a Digitől ügyfeleket szipkázzanak. Engem állandóan hívogattak, hogy vegyek tőlük netet, de amíg valamiben a konkurrenciánál nem adnak jobbat, mit akarnak?

Mutogatni való hater díszpinty

(#80023) IO.sys válasza nesa (#80021) üzenetére


IO.sys
őstag

430w meglepően jó HKC tápom eladására készülök. Húzott rendszert gond nélkül elvisz. Ha érdekel, írj privátban.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#80024) IO.sys


IO.sys
őstag

Router témával kapcsolatban... Informatikázok lassan 20 éve, de az openwrtvel tegnap ismerkedtem meg. Sajnos itt csak t van, lagymatag net béna modemrouterrel. Egy kallódó tp linkre felraktam az openwrt Lede valamijét, a t routert switché alakítottam és arról megy a tv, minden mást netezést a tp link router szolgál ki. Hihetetlenül nagy a különbség, hirtelen reszponzívak lettek az oldalak és a sebesség is gyakran kicsit meghaladja a szerződéses maxot. A wifi is jó lett a routertől távol, eddig át kellett néha váltanom mobilnetre. Nagyon örülök, hogy ennyire elővettétek a témát.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#80025) Ajándékok válasza IO.sys (#80024) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ha az a lagymatag net adsl, vidd el és próbáld ki a routert, amit hirdetek! Ha a távolság miatt lagymatag, ez gyorsít rajta. Ha a voip részét is használod, még telefonálni is olcsón tudsz.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#80026) IO.sys válasza Ajándékok (#80025) üzenetére


IO.sys
őstag

Itt 100 mbitről van szó. A t ZTE routere kezeli lagymatagon a netet, ha routol. Most már csak switch, nem kell gondolkodnia, innentől jó. De köszönöm!
A flash ic-t tervezem kicserélni a tp-linkben nagyobbra, de sehol nem láttam erre példát, csak ram cserére. Ha valaki csinálta már, megköszönném ha tudna mondani típust.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#80027) hcl válasza IO.sys (#80026) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mert nem kell. USB-t kell rá alkotni (ha arra lehet), és extroot.

Mutogatni való hater díszpinty

(#80028) IO.sys válasza hcl (#80027) üzenetére


IO.sys
őstag

Jah az a leírás megvan.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#80029) nesa válasza IO.sys (#80023) üzenetére


nesa
veterán

Köszönöm az ajánlatot de a HKC nekem nem táp.

(#80030) IO.sys válasza nesa (#80029) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem se, eddig a szekrényben pihent. De eladtam az előzőt, addig mondom beüzemelem ezt. Azt vártam, hogy komolyabb loadra kikapcsol a gép, ehelyett égig kihúzott configon simán viszi a Deus Exet meg a Wolfensteint. Tudom, hogy a HKC egy szar márka, de ez a táp jól sikerült.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#80031) nesa válasza IO.sys (#80030) üzenetére


nesa
veterán

Azért mert 3 napja vagy 3 hete megy nálad meg nem sikerült jól, szerintem nem tud annyit stabilan mint egy 300-350 es FSP vagy enermax .

Szóval továbbra is 400w körüli tápot keresek.

Keresek még c2d procit + hozza alaplapot, nem baj a quad procikat is kezeli, vagy hasonló AMD AM2+.

Ajánlatokat privátba kérem.

[ Szerkesztve ]

(#80032) IO.sys válasza nesa (#80031) üzenetére


IO.sys
őstag

Ez 7 évet ment. :) 300 w a load, amit prime95 elkér. Efölött nem tudom, van-e valami. De nem tukmálom, csak mondom, hogy HKC ide vagy oda, engem is meglepett..

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#80033) air válasza nesa (#80031) üzenetére


air
nagyúr

Magyar gépbe magyar tápegységet!
Vargáné és társa! :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#80034) hcl válasza nesa (#80031) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:D:D:D
Nekem eddig az összes ilyen gagyi táppal az a tapasztalatom, hogy ha nincsenek atomra terhelve (azaz a brutál fogyasztású húzott csúcsgépbe rakva) akkor nem szokott velük baj lenni. HKC is volt már nálam, egész korrekt belsővel is. (Mondjuk ez ritka.)

Persze, van a gagyitápok között is valódi borzalom, de az már nagyon feltűnő :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80035) IO.sys válasza hcl (#80034) üzenetére


IO.sys
őstag

Melóban Akyga tápokkal nyomulunk. Néha megmérjük. Dobozból kivéve egyik hibátlan, másikra sikít a teszter. Most építettünk a teszterhez Y tápkábelt, terhelés közben lehet nézni a feszültségeket. Érdekes látni, mit művelnek így meztelen valóságukban a feszültségek. Na majd a Seasonicra leszek kíváncsi. :U

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#80036) hcl válasza IO.sys (#80035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát, tápteszter az érdekes dolog :D Codegenből volt egy több száz gépes mintám, azokkal érdekes tapasztalatok gyűltek össze.

Mutogatni való hater díszpinty

(#80037) goodboy007


goodboy007
senior tag

Ha már táptéma, szerintetek érdemes időnként cserélni vagy egy jó táp szinte bármeddig bírja?
Van egy ENERMAX Liberty ELT500AWT tápom, amit még 2008 májusában vettem és azóta is hibátlanul szolgálja immár a 3. konfigom. Nem kell attól tartani, hogy elfárad benne egy olyan alkatrész, ami miatt tönkrevágná a túlfesz az egész gépet? Gyakorlatilag azóta mindent lecseréltem ezt és egy HDD-t kivéve, de így majd 2000 nap használat után azért feltenném a kérdést, hogy ezek produkálhatnak-e hasonló hibát vagy jellemzően inkább úgy romlanak el, hogy csapágyas lesz a ventillátor és szinte kizárt, hogy egy jó táp magával rántson mást is.
IT-s vagyok ugyan, de a szakma villamossági/elektrotechnikai része abszolút nem az én asztalom, ezért nem tudom, hogy miből épül egyáltalán fel, kell-e tartani a fentiektől.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#80038) stfx válasza goodboy007 (#80037) üzenetére


stfx
aktív tag

10 ev max a kondiknak sok csak egy regi "igazi" enermax tapnal. A most kaphato enermaxok, mar nem az enermax sorabol pottyannak le hanem a cwt-erol. Nekem meg egy eredeti enermax platimaxom van, de eszem agaban sincs lecserelni. 500w-s es siman viszi a huzott 2500K-m mellett a GTX1070 + GTX 1060-at, holott darabja 500w-os tapot ker papiron.

(#80039) hcl válasza goodboy007 (#80037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem. A legtöbb táp nem úgy van kitalálva, hogy megszaladjon, ha a szabályozókör elmászik, akkor inkább leáll. Kondenzátorok kiszáradnak, és "elgyengül", vagy instabil lesz, de túlfeszt nem szoktak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#80040) nesa válasza IO.sys (#80035) üzenetére


nesa
veterán

A Seasonic is elég jó féle, most olyan van az adott gépbe, de nagyobb wattszámra volna igény.

#80033) air
Magyar gépbe magyar tápegységet!
Vargáné és társa!

Ha már ilyen nemzetiek vagyunk.

Magyar égre magyar ufót!

(#80041) Dluinet válasza nesa (#80040) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Magyar ütőérre magyar vámpírt!

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#80042) a2d2 válasza goodboy007 (#80037) üzenetére


a2d2
addikt

A gyártók figyelmesek és gondoskodnak a cseréről a csatlakozási szabványok folyamatos cserélgetésével.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#80043) Exian válasza hcl (#80039) üzenetére


Exian
őstag

Van egy Chieftec moduláris 700W-os tápegység. Önmagában elindul, de ha gép rá van dugva, akkor meg sem nyikkan. Kondi baj is tud ilyet okozni? Még nem szedtem szét, de bekukucskálva kintről látok is egy púpos kondit rögtön.

Vállalsz még tápgyógyítást? :) Mert ha nem jutok vele előbbre (ha kondi csere nem oldja meg), akkor én mélyebben nem nyúlok bele, viszont érdemes lenne megcsinálni. Igaz, hogy 10 éves a táp, de még jó lehet pár évig, ha nincs nagy baja.

(#80044) UHHH válasza Exian (#80043) üzenetére


UHHH
senior tag

hcl kollega már szfv-ra költözött, oda a sok jó biznisz!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#80045) Exian válasza UHHH (#80044) üzenetére


Exian
őstag

Jatényleg. Mindegy, ennél a tápnál még egy oda-vissza postázgatás is megérheti.

(#80046) Dluinet válasza UHHH (#80044) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt rohadnak a monitorok, mert mással nem érdemes megcsináltatni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#80047) hcl válasza Exian (#80043) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ha mákod van, akkor az, de más is tud ilyet. Pufferkondikat nézd meg.

@Dluinet : :DDD Csak mással érdemes! :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80048) Exian válasza Dluinet (#80046) üzenetére


Exian
őstag

Nekem van egy ismerősöm, hozzá szoktam vinni azokat a monitorokat, amiken a kondi csere nem segít. Odáig én magam is javítom (legtöbbször csak annyi a gond), azon túl viszont ő szokta megműteni nekem őket. Ha érdekel, megadom az elérhetőségét. Uránban van ő is, mint ahogy hcl is volt, onnan nem is messze.

(#80049) rnrn


rnrn
tag

Hogyan tovább?
Mikor kell átültetni? Mire kell figyelni, hogy megfelelően fejlődjenek? Kell ritkítani már most?
Tegnap kaptak palántadőlés elleni szert, remélhetőleg ezzel nem lesz gond.
Minden jótanácsot szívesen fogadok.
Köszi!
Naga, Habanero, Jalapeno és valami kenyai chiliről van szó.

(#80050) a2d2 válasza rnrn (#80049) üzenetére


a2d2
addikt

Kék szögletes kapszula volt? Mert akkor tuti jó lesz nekik.

Mi is gyűjtöttünk tavaly magokat, feleségem nagypapájánál vannak jelenleg majd rákérdezek hogy áll a projekt.
Mi ki akarjuk majd ültetni őket magaságyásba, azt mondjátok majd hogy mikor kell :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.