Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) nesa válasza a2d2 (#56596) üzenetére


nesa
veterán

Ezekbol az idokbol csak 2 fele egyteru letezik 7 fele emblemaval (renault espacet nem szamolva), millionyi vasat megneztem a VW ford seat ikrekbol mind egytol egyig kivul de leginkabb belul egy rakat szar annyira ocskas anyagok hogy 3 percig nemereztem jol magam bennuk szinte mindbe ropiratove a szellozoracsok +ajtokarpitok, sokkal jobban is rohadnak...

Ehezkepes az eurovan1 Fiat, Lancia, Citrom, Peugeot 4-es messze jobbnak tunt, ezekben is azert keresni kell en kb januar ota keresgeltem.
Nem pug emblemaval vettem hanem Citrom evasion csak a pug a legismertebb, 5 ulessel kapalptartoig 790Liter.

(#56597) Exian
Az utolso 2 ules is ugyanolyan mint a kozepso sorban levo 2 szelso, 6 ulesnel 2 2 2 be rendezve a vezetoulesbol felalva hatra birsz menni ill a 2 elso ules forgathato ha epp ki kell osztani a bandat:)

(#56602) aneda válasza mormota (#56598) üzenetére


aneda
aktív tag

Nem lesz jó szerintem.
Nekem van egy egyedileg gyártott késem, csapágy külső csészéből lett csinálva, de azt ki kellett egyenesre kovácsolni, formára köszörülni, hőkezelni, majd élezni, polírozni és ez csak a penge része...
A villáskulcs anyaga teljesen már igénybevételre van készítve, ott a lényeg hogy szívós legyen.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#56603) #TOTTI válasza nesa (#56601) üzenetére


#TOTTI
őstag

Annyi, hogy jellemzően a kárpitokban térnek el, szóval jobb, ha Citröen-hez keresel.

(#56604) mormota válasza aneda (#56602) üzenetére


mormota
senior tag

igen, kb ezt a választ kaptam mindenhonnan.

lehet keresek vmi más anyagot, amit kovácsolás és hőkezelés nélkül is lehet alakítani és megfelelő pengének.
...vagy az is lehet hogy hagyom a francba az egészet :D

Illusztrálok, tehát vagyok

(#56605) Exian válasza nesa (#56601) üzenetére


Exian
őstag

Tetszik ez az autó és ez a 6 üléses megoldás :) Kösz a tippet, eddig ez a Peugeot 806/Citroen Evasion nem is került a látókörünkbe. Pedig kivitelben és árban is megfelelő.

Nekünk legtöbbször az a gondunk, hogy nem 7 személlyel kellene mennünk, hanem csak 6, és szerintem ez a rendezgethető ülésrendszer a legjobb, 90%-ban a 6 ülés kellene, úgy ez a legkényelmesebb talán.

(#56606) Palafi válasza mormota (#56604) üzenetére


Palafi
tag

Ha ennyire érdekelnek az egyedi kések, esetleg itt érdeklődhetsz. Volt osztájtársam, szerintem szívesen segít.

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#56607) Exian válasza Palafi (#56606) üzenetére


Exian
őstag

Egy ilyenem van, de szerintem nem ő készítette. Mindenesetre 8. osztályos koromban úgy elvágtam vele az ujjam, hogy a fele lógott :D Azóta is keményen meglátszik a nyoma. Az is jó kis kés, ugyanilyen tokja is van.

(#56608) Palafi válasza Exian (#56607) üzenetére


Palafi
tag

Nem tudom, hogy mikor készítette az elsőt, de idén lesz harminc éve, hogy végeztünk a Széchenyiben. :Y
Ő biztos meg tudja mondani, hogy saját készítése, vagy nem. De igazából az a lényeg, hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#56609) Exian


Exian
őstag

Műszaki szakiktól kérdezem: púpos kondi alaplapon okozhat olyat, hogy szépen lassan elhaláloztak az integrált cumók? Először kezdte a hangkártya (és kísértetiesen a chipje melletti kondi lett púpos, először csak az), aztán jött az USB és főleg ez az érdekes: púposodott a chip mellett a kondi, erre játszotta azt a Win, hogy ha a BIOS-ban be volt kapcsolva az USB 2.0, akkor nem ismert fel semmilyen eszközt, ami USB 2.0-át igényel a gyorsabb átvitel miatt. Ha kikapcsoltam az USB 2.0 vezérlőt a BIOS-ban, akkor viszont mentek ezek az eszközök is, de persze csak USB 1.0-val, de úgy mentek. Okozhat ilyen jelenséget kondi hiba, vagy más lehet a gond? Mondjuk mindenképp kicserélem a kondikat próbaképpen, úgyhogy majd meglátjuk, csak érdekes az USB, hogy a lassabb szabvánnyal működik, gyorsabb módban meg nem. Ilyet konkrétan még nem láttam, max. olyat, hogy egyáltalán nem működött az USB.

(#56610) Exian válasza Palafi (#56608) üzenetére


Exian
őstag

Hát, akkor még akár lehet is, hogy ő készítette :) Én ugyanis '96-ban vágtam el vele az ujjamat. Amúgy úgy játszottam vele, hogy nem a pengén, hanem a másik felén "húzogattam" az ujjamat fel-le. Aztán véletlenül átfordult a kés, és teljes erőmmel belenyomtam az élébe. Gondolhatjátok... lefittyent rögtön az ujjam fele. Áááá beleborzongok még ma is :D De tök szupi volt, pár napig nem mentem suliba. Most meg van egy örök jel az ujjamon az eset kapcsán :DDD

(#56611) Hunter2 válasza Exian (#56605) üzenetére


Hunter2
addikt

Az egyik ismerős pont akar eladni egy 7 személyes Mazda 5-öt. [link]

(#56612) hcl válasza Exian (#56609) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg csinálhat, gyakorlatban jó esetben csere után megjavul. Ha nem, akkor nem...

Mutogatni való hater díszpinty

(#56613) Exian válasza Hunter2 (#56611) üzenetére


Exian
őstag

:DDD

Köszi köszi, de egyrészt nem most, másrészt egy számjeggyel rövidebb vételárral fogunk tudni venni bármit is :) :(

(#56614) a2d2 válasza Hunter2 (#56611) üzenetére


a2d2
addikt

Na én pont valami ilyesmiben gondolkodok.
Viszont csak jövőre lesz meg rá a pénz.

Ezt azért használták rendesen ahogy nézem a km-t. :)

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56615) Exian válasza Hunter2 (#56611) üzenetére


Exian
őstag

:DDD

Köszi köszi, de egyrészt nem most, másrészt egy számjeggyel rövidebb vételárral fogunk tudni venni bármit is :) :(

(#56616) Hunter2 válasza a2d2 (#56614) üzenetére


Hunter2
addikt

7 év alatt az sok? jobban örülnél ha 80000km lenne oda írva? :U

(#56617) Exian válasza Hunter2 (#56616) üzenetére


Exian
őstag

Nem egetverően sok, de azért az évi majdnem 30k. Az már azért nem egy teljesen átlagos felhasználás :) Legalábbis, ha a mi évi 6-8 ezrünket nézem. De legalább valószínűleg nem tekergették vissza. Ha megvolt mindig a megfelelő karbantartás, akkor semmit sem számít a km, az mondjuk igaz. Nem évjáratot, nem kilómétert, nem márkát, nem típust, hanem állapotot vásárolunk. Attól függ minden, hogy milyen állapotú az autó.

(#56618) Dluinet válasza Exian (#56617) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem 5 kilométereket mentek vele, és nem hideg motort nyúzták

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56619) nesa válasza Hunter2 (#56611) üzenetére


nesa
veterán

Ezzel az a baj hogy olyan mint a vw touran az is 7 szemelyes de vicc kategoria, bemasztam hatra mar magaban azse volt sima menet hatmeg kiszalni nincs komolyan veve a 6. 7. ules, csak van (azert hogy legyen), a 112literes csomitarto meg szinten gyenge parodia szamomra, pont a lenyeg veszik el, nem 6 havert akarok furikazni hanem a csaladot ahol azert van pakk 3 gyereknel plane ha babakocsi is kell.

(#56603) tsigalko87
Koszi a tippet, igazabol ha a hatulja meg az oldala olyasmi azmar jo fixen lenne benne a 3. gyerekules hameg mar nem kell a gyerekules elis adnam az isofixest utanna jo a sima is.

[ Szerkesztve ]

(#56620) TRob1


TRob1
veterán

Valakinek nincs esetleg 1db jóárasított 4gb/1333Mhz notebook ramja? (Hynix lenne a legjobb)

¤ R'n'R ¤

(#56621) Exian válasza hcl (#56612) üzenetére


Exian
őstag

Jelentem jó lett a lap :) Megkondiztam és most mindene pöpecül megy. Rádugtam az igencsak amper éhes kártyaolvasómat, és rögtön benyalta, telepítette, berakott memókártyát rögtön olvasta, USB 2.0 sebességgel, amennyit tud az eszköz. Szóval kondibaja volt erősen. Hangja is jó.

Megmentettem ismét egy kidobott alaplapot, merthogy ez is valaki által kihajított alaplap volt, procistul (P4 cerka 2.66GHz), 1.5GB rammal. Egy rászoruló srácnak építek belőle gépet, hogy végre a múzeumomnak ajándékozhassa a sátáni P3 666MHz-es, 128MB ramos őrületét :DDD ;]

(#56622) hcl válasza Exian (#56621) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

667 az :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#56623) #TOTTI


#TOTTI
őstag

ASUS Eee PC 1015B 10" Netbook eladó!

- Akku jól bírta, de sajnos már fél óra intenzív netezés után leáll a gép, sajnos ez a romlás egyik napról a másikra következett be. :)
- AMD C-30 CPU 1,2Ghz , 2Gb RAM, 250Gb HDD (100%/100%)
-Korrekt, újszerű állapot.
- W7 Starter

Irányára: 28e Ft.

(#56624) zsolt19900


zsolt19900
őstag

kérek egy kis segítséget :)

ismerős laptopjának a töltője feladta a szolgálatot

input 100-240v~1.5A (1.5A) 50-60Hz
output: 19V 3.42A (3.42A)

ha ezen adatok szerepelnek rajta, akkor minimum ilyen értékekkel bíró tápot kell beszerezzek hozzá?
Gondolok itt arra, hogy láttam van pl. 20voltos és van pl nagyobb A-rrel töltő adapter is.... az a lényeg, hogy kisebb ne legyen az érték, nagyobb lehet? Továbbá a bejövő A érték az lehet nagyobb kisebb, vagy pont akkora kell?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56625) hcl válasza zsolt19900 (#56624) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fizikából talán tanultad.
Feszültség, áramrerősség, teljesítmény :) Ohm törvény.
Szóval a 19V-os töltike helyett jó a 20V-os, de a 18,5 is belefér. A terhelhetősége (hány ampert tud leadni) az viszont minimum akkora legyen, mint a gyárié, de ha mondjuk kétszer akkora, az sem baj, csak kisebb ne legyen. (Ha valami képes 6A-re, és te csak hármat veszel ki belőle, azon röhög, fordítva meg túlterhelődik).

Mutogatni való hater díszpinty

(#56626) zsolt19900 válasza hcl (#56625) üzenetére


zsolt19900
őstag

ééés a Watt érték? ha jól látom a neten ami elromlott 90Wattos, amiket meg nézegetek 65Wosak.... hosszabb ideig fogja feltölteni az akkut? Vagyis igazából nem is kell feltöltenie, mert tápról megy a gép már rég óta....

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56627) a2d2 válasza Hunter2 (#56616) üzenetére


a2d2
addikt

Elég sok.
1997-es esperom 150 ezer alatt van még.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#56628) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#56626) üzenetére


zsolt19900
őstag

már kiokosodtam :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56629) Exian válasza a2d2 (#56627) üzenetére


Exian
őstag

A mi Lanosunk meg most lépte át a 150k-t ('99-es) :) De én ebből még csak 5500-at raktam bele, előző tulaj (2008-2013 között) 40ezret, előtte az első tulaj 106k-t.

(#56630) csucsbicep válasza a2d2 (#56627) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mi 306-osunk is 97-es és kétszer ennyi van benne. Szóval inkább a tiéd kevés szerintem.

(#56631) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Keresek hibás Nokia 3310, 3410, 3510 telefonokat, meg esetleg még pár olyan Nokajt, amiben a 3310 kijelzője volt. (A kijelző kell belőle, semmi más :) )
Mondjuk jöhetnek korai színes kijelzősök is...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56632) air válasza hcl (#56625) üzenetére


air
nagyúr

"Feszültség, áramrerősség, teljesítmény Ohm törvény."

Te viszont úgy látszik nem tanultad.
Ohm törvénye feszültség, áramerősség és ellenállás kapcsolatát írja le. ;]
És a kérdésnek Ohm törvényéhez kevés köze van.

Ami itt kell az az elektromos teljesítmény. P=U*I

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56633) Hunter2 válasza zsolt19900 (#56624) üzenetére


Hunter2
addikt

esetleg nem ártana a laptop tipusa mert nem mindegy milyen töltőfej van rajta. ;)

(#56634) hcl válasza air (#56632) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, próbáltam rávezetni, min kezdjen el gondolkodni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#56635) air válasza hcl (#56634) üzenetére


air
nagyúr

Jaaaaa! Hát akkor a Pitagorasz tételt, vagy az általános gáztörvényt is mondhattad volna. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56636) hcl válasza air (#56635) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:W

Mutogatni való hater díszpinty

(#56637) zsolt19900 válasza Hunter2 (#56633) üzenetére


zsolt19900
őstag

univerzálisat sikerült beszerezni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56638) Exian


Exian
őstag

MindigTV-s box valakinek esetleg? Van egy ilyenem felesleges, eladnám. Cserébe elfogadok (így húsvét tájékán) házi füstölt árut :DDD :C :R USB-re felvesz, lejátszik onnan, kártyafoglalat, HDMI kimenet is van.

Doboza, kábelei, távirányítója, papírjai, mindene megvan.

EXTRA BÓNUSZ: adok ajándékba mellé egy jó kis erősített szobai antennát.

5000,- HUF vagy 2db jópofa, normális, minőségi, rendes pácolt-füstölt csülök! :D :)) Halálkomolyan.

[ Szerkesztve ]

(#56639) plaszy


plaszy
őstag

Windows Media Classic-kal hogy tudom megfordítani a videót? Mert fejjel lefelé játssza le...Köszi!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#56640) hcl válasza plaszy (#56639) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg codec baja van...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56641) plaszy válasza hcl (#56640) üzenetére


plaszy
őstag

Feltettem a K-Lite legújabbat pedig...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#56642) M_AND_Ms válasza plaszy (#56641) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

MPC-hez nem nagyon kell külön kodekcsomag, csak összekutyul mindent.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#56643) TRob1 válasza plaszy (#56641) üzenetére


TRob1
veterán

Talán pont az a baj. :U (sztem vagy 10 éve nem tettem fel kodekpakkot :) )

Egy normális lejátszó kell csak (MPC-BE, MPC-HC, ...), oszt ennyi.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#56644) ha3fis


ha3fis
tag

10 éves gyerkőcnek keresnék kis biciklit, "lányos" kivitelben. Nem baj, ha egy kicsit fel kell újítani.
Privibe bombázzatok az ajánlatokkal.

(#56645) air válasza ha3fis (#56644) üzenetére


air
nagyúr

Azért azt nem ártana tudni, hogy a 10 éves gyerkőc milyen magas, mert nem a kor, hanem a testmagasság szabja meg, hogy mekkora bicaj jó neki.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56646) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
sim kartyat szeretnek venni,manapsag melyik szolgaltato jobb arban?Es mennyibe faj itthon 1 sim?
Valaszotok elore is Koszonom :R

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#56647) Dluinet válasza Vaze (#56646) üzenetére


Dluinet
nagyúr

blue mobile 33Ft/perc Blue Easy SIM kártya 999Ft 18perc lebeszélhető
ha havonta 100 perc vagy többet telefonálsz, akkor tesco mobile 30ft/perc 1000ft a sim 16perc lebeszélhető

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56648) Vaze válasza Dluinet (#56647) üzenetére


Vaze
őstag

Igazabol csak 2 hetre kell,aztan megyek vissza Kulfoldre...
Es mennyibe kerul egy sim?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#56649) Dluinet válasza Vaze (#56648) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1000Ft ami kb 16 perce lebeszélhetőséget tartalmaz

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56650) Vaze válasza Dluinet (#56649) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom Szepen a segitseget :R :R

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.