Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) emre válasza Bird (#82000) üzenetére


emre
veterán

Jobbulást!
Ebben az esetben sajnos sikernek kell elkönyvelni hogy még tudsz postolni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#82002) Bird válasza emre (#82001) üzenetére


Bird
addikt

En is igy fogom fel... Viszont mostantol minden maskepp lesz, mert ha nem valtoztatok...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82003) rnrn válasza Bird (#82002) üzenetére


rnrn
tag

Jobbulást Sz.!
Egy festő barátom u.így járt pár hónapja, Ő is csak negyvenpár éves. Mi okozhatta nálad? :F

(#82004) Bird válasza rnrn (#82003) üzenetére


Bird
addikt

Rengeteg faktorbol all, nem egy ok all a hatterben hanem egy folyamat... Orokletes, nagymama is igy ment el apai agon 53 evesen. Masreszt a foxi verem, a magas vernyomas es nem utolso sorban egy kenyelmetlen labbeli amiben 15kmert turaztam... Megdagadt es nem mentem orvoshoz... Ez lett az eredoje. A dokik azt mondjak itt bent, hogy egyre tobb a 30as ffi beteg... Hihetetlen mennyire nem tudunk magunkra odafigyelni. :(Koszi a biztatast N. 😉

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82005) CPT.Pirk válasza rnrn (#81993) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az enyém több mint egy éves és nem karcolódott meg. Persze én se teszek mellé kulcsot... Max annyi baja van, hogy egy icipicit ferdén raktam rá anno és így az egyik sarka időnként levegőt kap ha a gumitok megemeli, ott meg bemegy alá a kosz. Még nem cseréltem le, mert érdekes módon bekapcsolt kijelzővel nem jelent látható problémát.

Bird: tarts ki!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82006) Bird válasza CPT.Pirk (#82005) üzenetére


Bird
addikt

Koszi! Most 3 het korhaz, teljes agynyugalom... Ha nincsennek komplikaciok(pl. Tudogyulladas). Drukkoljatok, mert most minden apro gondolatra szuksegem van, egy heteves kisfiu var ram otthon.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82007) CPT.Pirk válasza Bird (#82006) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Óhh bazz. Akkor megvan minden motivációd a gyógyuláshoz, ami kell!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#82008) Ance válasza Bird (#82006) üzenetére


Ance
őstag

Jobbulást neked és kitartás! Most már remélhetőleg jó kezekben vagy!

(#82009) Bird válasza Ance (#82008) üzenetére


Bird
addikt

Azt mondjak akik ertenek hozza, hogy itt vannak a legjobb dokik ebben a szives-tudos temaban az egesz orszagban. A legnagyobb gaz, hogy nem tudok fekudni, pihenni csak 45 fokos szogben felfekudni annyira faj a hatam. A nehez legzes a legszornyubb, folyamatosan legszomj gyotor pedig jon az o2 az orromba. Na nem nyavalygok, hisz kaptam egy masodik eselyt!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82010) IO.sys válasza Bird (#82009) üzenetére


IO.sys
őstag

Jobbulást!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#82011) M_AND_Ms válasza samu2062 (#81994) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Szó sincs múlt század 20-as évekről."

Hurrá! Ennek örülünk.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#82012) UHHH válasza Bird (#82009) üzenetére


UHHH
senior tag

Jobbulást!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#82013) torma1981 válasza Bird (#82009) üzenetére


torma1981
veterán

Jobbulást.

(#82014) Bird


Bird
addikt

Koszonom mindenkinek! Vegre kaptam fajdalomcsillapitot igy most jobb lett. Holnap ervizsgalatok, meg magasvernyomas okainak keresese.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82015) hcl válasza rnrn (#81993) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért az üveg nem hülyeség, meg valami szilikon tokot érdemes rá tenni. nekem az S5 pl. nagyon vékony (de a Lumia 535 és 625, S4 mini is az volt, tokkal viszont jól megfogható.

@Bird : Jobbulást!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#82016) Exian válasza Bird (#82000) üzenetére


Exian
őstag

Ójaj! Jobbulást!

Némileg, sőt elég nagyon átérzem a helyzetedet. 12 évvel ezelőtt volt apámnak ugyanígy tüdőembóliája, olyan fajta, hogy hajszálon múlott... mondjuk azóta semmi baja, sőt, állítása szerint azóta sosem fáj a feje, előtte meg sokszor. Él és virul, hála Istennek!

Na a lényeg az, hogy amikor neki ez történt, az orvosa elküldött nővéremet is, engem is vizsgálatokra, hogy van e örökletes cucc bennünk. Hát van! Nem is akármilyen. Úgynevezett Leiden mutációm van, annak is a homozigótás verzióját hordom, ami marha jó, mert 80-szoros esélyem van a trombózisra a normál népességhez képest... gyógyszert nem kell szednem, nem kell amúgy foglalkoznom vele egyáltalán, de ha pl. műtét vagy ilyesmi van, tudniuk kell az orvosoknak, ilyen esetekben extra mód oda kell figyelniük. Meg pl. hosszú útnál kellene elvileg böknöm magam, de sosem tettem, ráadásul sok-sok évig full ülő munkát végeztem.

Annyit tudok, hogy a háborúkban kifejezetten előny volt a Leiden mutáció, készítettek direkt erre vizsgálatokat és kiderült, hogy a sebesüléseket túlélt katonáknak jelentős részében kimutatták a mutáció hetero- vagy homozigóta ágát, a halottakban meg kisebb arányban, tehát a túlélésben nekik sokat segített, hogy gyorsan alvadt a vérük. Ez mondjuk logikus. Lehet, hogy egy baleset alkalmával nekem is segítene a túlélésben, ki tudja, persze a másik oldalról meg okozhat problémát...

Apám talán az utolsó turnusban vett részt, akik még ellátást kaptak a tüdőszanatóriumban a Mecsekben, még oda jártunk látogatni.

Egyébként mi volt az alap tünet? Hogyan kezdődött, ha szabad tudni? Mivel érintett vagyok, érdekel.

(#82017) Bird válasza Exian (#82016) üzenetére


Bird
addikt

Alap tunet labdagadas ami elmulott. Na ez volt az elso into jel amit figyelmen kivul hagytam... Aztan jott a nagyon durva fulladas, legszomj. Eloszor csak terheles aztan mar alapbol is. Mult ejszaka halalfelelmem volt hogy megfulladok. Sajnos a magas vernyomasom, a felfokozott porgos enem mind mind faktor. Mar most tudogyulladassal riogatnak, mint szovodmeny. Most is 37,5 a hom. Ha tudtam volna, mi lesu velem a labdagadas utan rogton doki es nem egy nagy tura... Azert para, mert folyamatosan motosukal bennem mi van ha elindul valamelyik rog... Nekem 4 gocpontot mutattak ki a petct vizsgalatok a tudoszovetben. Holnap csekkoljak mindket labam...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82018) Exian válasza Bird (#82017) üzenetére


Exian
őstag

Úha! Azért 50 fokost toljál be valahogy, akár intravénásan :) az köztudottan értágító hatású, mondjuk nem tudom, az jó e vagy sem ilyenkor.

Na de viccet félre, vigyázz magadra és gyors gyógyulást kívánok!

(#82019) Bird válasza Exian (#82018) üzenetére


Bird
addikt

Jo is lenne igy tagitani az ereket. :D Nem hiszem, hogy mostanaban ez a veszely fenyegetne... Szolopalinka projekt is lefujva. :(

Koszonom a biztatast!

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82020) samu2062 válasza Bird (#82019) üzenetére


samu2062
aktív tag

Jobbulást kívánok.

(#82021) Lomha 8V válasza Bird (#82000) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Gyógyulj meg hamar.

(#82022) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Ha valaki esetleg tud eseteleg kiadó 1,5-2szobás kiadó albérletet Pécsett, ami jelenleg nincs semmilyen nagy portálon hirdetve kérem dobjon nekem egy pm-et. Antidohányos, háziállatmentes egyetemista leánykának lenne, hosszútávra. :)

ps.: 1 különálló szoba ajánlat is érdekes lehet. : )

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#82023) hipó


hipó
tag

Ismeretlenül is jobbulást kívánok!

(#82024) magicbox


magicbox
senior tag

Számítógép-Laptop szerviztechnikus kollégát keresünk!

Munkavégzés helye: Pécs, Kertváros
Munkavégzés ideje: H-CS: 10:00 - 18:00, P: 10:00 - 14:00
Fizetés: Személyes megbeszélés és egyeztetés alapján történik! Versenyképes jövedelem! Céges telefon privát használatra is.

Hosszú távú, határozatlan időre szóló munkát kínálunk. Csak olyan pályázók jelentkezését várjuk, akik valóban rendelkeznek a lentebb leírt képességekkel és készségekkel. Felhívnánk a pályázók figyelmét, hogy csak e-mailben küldött fényképes önéletrajzokat tudunk elfogadni!

E-mail: info@centralpc.hu

A referencia és a szakmai tapasztalat előnyt jelent! De nem zárkózunk el, ügyes kezű és tanulásra hajlandó kezdők jelentkezésétől sem!

Jelöltel szembeni elvárások:

Legalább OKJ végzettség
Tanulási hajlandóság
Számítógépek, laptopok működésének ismerete
Erős műszaki beállítottság
Kommunikációs és kapcsolatteremtő képesség az ügyfelekkel
Folyamatos és önálló munkavégzés
Megbízható, precíz, pontos
Segítőkészség, pozitív attitűd az ügyfelek felé
Jól rendszerez, rendet tart maga körül, igényes környezetére
Szervezetten és nagy igényességgel végzi munkáját
Hatékonyan dolgozik a csapat tagjaként is
Figyelmét meg tudja osztani a sokféle feladata között
Jó helyesírási és fogalmazási készséggel rendelkezik

Szakmai elvárások:

Feladatok: számítógépek, laptopok javítása, igény esetén akár az ügyfélnél.
Beérkező hibás eszközök diagnosztizálása, hibakeresés
Modul szintű javítás, alkatrész csere, teljeskörű laptop tisztítás
Kreatív megoldások keresése hardveres javítások esetén is
Telefonos és személyes tájékoztatás az ügyfelek részére
Ügyvezető által kiadott feladatok elvégzése

Előny:

Jogosítvány, autó, 1-2 év szakmai tapasztalat

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#82025) mormota válasza Bird (#82000) üzenetére


mormota
senior tag

munkahelyileg támogatunk téged (400ágyas műszaki létesítménykarbantartása)
gyors gyógyulást

Illusztrálok, tehát vagyok

(#82026) Bird válasza mormota (#82025) üzenetére


Bird
addikt

Koszonom Uram, a Belgyogyon vagyok, klassz klimatizalt teremben. Teljes mertekben pazar lett a hely. 4 csillagos luxory korhaz. :)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82027) Dluinet válasza Bird (#82026) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jobbulást kívánok
szerencséd van, 20 évvel ezelőtt nem volt légkondi a korházakban

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82028) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok. Tudtok jó bőrgyógyász szakdokit? Magán is lehet. Péter Iván nagyon jó de szabin van.

(#82029) mormota válasza torma1981 (#82028) üzenetére


mormota
senior tag

kóté (ildikó?)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#82030) Exian


Exian
őstag

Tudja valaki, hogy ha autópályán matrica nélkül megy valaki véletlenül, akkor az autó tulajdonosa, vagy a forgalmiban rögzített üzembentartója kapja az értesítést?

Más: megoldódott a tetőfedő anyag kérdésem, kiderült, hogy egyik kollégám egy komplett családi ház tetőnyi 40x40-es bontott palalapot tud adni. Így nem csak a tető van letudva, hanem még oldalról is beburkolhatom vele a bódét :)

[ Szerkesztve ]

(#82031) UHHH válasza Exian (#82030) üzenetére


UHHH
senior tag

A bontott pala nem veszélyes?! Az a sok kicsi azbesztpor.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#82032) Bird válasza Exian (#82030) üzenetére


Bird
addikt

Az auto tulajdonosa kapja u. 7.5k huf a birsag szakaszonkent (megye)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82033) HoldChore válasza UHHH (#82031) üzenetére


HoldChore
tag

Fesd le míniummal.

"Ha valamit ésszerűsíteni akarsz bízd lusta emberre!" https://www.facebook.com/gaming/LongJohnHolmesStream/

(#82034) Dluinet válasza HoldChore (#82033) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az nem erősen mérgező?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82035) Exian válasza UHHH (#82031) üzenetére


Exian
őstag

Igen, ez bennem is felmerült éppen most. Eszembe jutott, hogy erről már hallottam. Ugyanakkor csak egy kertibódé teteje lenne belőle, nem huzamos ottartózkodásra alkalmas épületre rakom. Vajon így kell vele foglalkoznom? Tehát heti néhány órát vagyunk csak a kertben, akkor sem a bódéban.

Szerintetek?

(#82036) Dluinet válasza Exian (#82035) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha annyira veszélyes lenne, akkor már mindenhol visszabontatták volna, csak hozamosabb kitettség jelent kockázatot (belélegzés), meg annak aki dolgozik vele és tapogatja.

ne nyalogasd, az sokat segít

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82037) UHHH válasza Exian (#82035) üzenetére


UHHH
senior tag

Régi munkahelyemen hullottak a kollegák (béke poraikra), mert azbesztes volt a födém és oxidálódott meg nem tudom, mi volt vele. Belélegezték ÜLŐ munkavégzés közben és megbetegedtek. :(

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#82038) Exian válasza Bird (#82032) üzenetére


Exian
őstag

Fasza, köszi. Sikerült felmennem a Balatonnál egy rövid szakaszon az M7-esre. Akkora durva nagy eső volt, hogy a táblákat alig láttam, szerintem a GPS is meghülyült és rávitt pályára, pedig be volt állítva, hogy fizetős utak elkerülése, stb, működni is szokott, de ott benéztem egy helyen (tényleg alig láttam az orromig is). A következő lehetőségnél persze visszamentem a sima 7-esre, de 1db kamera alatt tuti átmentem.

A kérdés csak az, hogy szakadó esőben látnak azok a kamerák? :D

Aztán a helyzet az, hogy a kocsi tulajdonosa és üzembentartója más (nem én vagyok a tulaj, de én vagyok az üzembentartó), ezért kérdeztem. Akkor majd jelzek a tulajnak, hogy számíthat egy kis meglepire...

Olyan idő volt, hogy 15 km szakaszon 3-4 durva baleset történt, egyik az pont előttünk, jobbra kicsapódott a kocsi, jobbkereke kiszakadt, átszáguldott a másik oldalra és ott fogta meg a szalag.

[ Szerkesztve ]

(#82039) Dluinet válasza Exian (#82038) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1 órán belül kellet volna matricát venned, most csak ennyi az engedmény

"Az e-matrica beszerzésére az utazás megkezdését követően még 60 perc áll rendelkezésére annak az autósnak, aki díjköteles útszakaszra hajtott, és korábban nem tett eleget fizetési kötelezettségének."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#82040) Exian válasza Dluinet (#82039) üzenetére


Exian
őstag

Hát, most már mindegy, ezt én is olvastam utólag. De eleve nem is akartam pályára menni, nem is kellett tovább sem mennünk, a durva idő miatt totál kivoltunk már, meg hogy baleset baleset hátán, amint tudtunk, gyors lejöttünk. Most már csak abban bízok, hogy esetleg a kamera nem látott az idő miatt :DDD

(#82041) Bird válasza Exian (#82038) üzenetére


Bird
addikt

Esoben, ejjel is latnak, a ho viszont necces ha omlik.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#82042) nesa válasza UHHH (#82031) üzenetére


nesa
veterán

Azért a cikk erősen túloz, nem volt szerintem soha ennyi azbeszt a palába, inkább csak pár % de úgy tudom hogy a magyar ethernit 40x40 gyakorlatilag 0% azbesztet tartalmaz, és ez szerintem mindig is így volt.

Voltam tűzepés a 90 es évekbe úgy emlékszem NT jelölést kell keresni rajta, akkor azbeszt mentes, de raklaponként csak kevés volt megjelölve (dombornyomás) a maradék festve volt ami nem tartós tehát ha átforgatsz 100db egyforma 40x40est (ha ethernit válogatni átnézni se érdemes jó az) és 1-2 db NT akkor valószínű az összes az lesz.

Volt olyan termék a 60 as évekbe aminek az volt a neve hogy Azbesztpala ami nem ugyanaz az anyag mint a sima pala.

[ Szerkesztve ]

(#82043) HoldChore válasza Dluinet (#82034) üzenetére


HoldChore
tag

de :)

"Ha valamit ésszerűsíteni akarsz bízd lusta emberre!" https://www.facebook.com/gaming/LongJohnHolmesStream/

(#82044) nesa válasza HoldChore (#82043) üzenetére


nesa
veterán

Mondjuk kiskereskedelembe nem is lehet már kapni míniumot , ami egyébként palára kenve majdnem ugyan az mintha lenolajjal kenné le az ember mert a míniumból nem sok haszna van a pala szerkezetnek csak a lenolajból lenne ami a míniumos festék 90% a.

(#82045) IO.sys válasza Exian (#82038) üzenetére


IO.sys
őstag

szakadó esőben látnak azok a kamerák?
Lehet, hogy nem, mert én is eljátszottam szinte ugyanezt egy nap alatt kétszer... és nem kaptam levelet.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#82046) M_AND_Ms válasza Exian (#82038) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Majdnem hasonló helyzetben vagyok. Csehországból Szlovákiába érkezve az autópályán. Cseh matricám volt, szlovák nem. Az utolsó cseh lejárón a határ előtt 15km-rel nem mentem le (hisz arra részre is érvényes a jegyem) és nem csalingáztam plusz 10 km-t a mellékutakon. A határ után 2 km-re volt az első szlovák lehajtó. Gondoltam, majd ott lemegyek. Erre a határ után rögtön ott lesnek a kamerák... Most várom, hogy mi lesz. Néztek azok matricát?
Mondjuk nem értem, miért nincs egy egyértelmű, jól látható és egységes jelzés, hogy honnét van a fizetős szakasz? Miért nincs egy szabály, hogy ezen egyértelmű jelzés előtt, mindig legyen lehetőség letérésre. (pl egy uszoda előtt is egyértelmű, a kapun túl fizetős). Azt megjegyzem, hogy pont nálunk elég egyértelmű és jól látható ez a jelzés, de pl Szlovákiában semmi nincs és Csehországban is csak egy apró, elég értelmetlen jelzésű kis tábla utal rá.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#82047) Tanczi01 válasza Zewa (#82022) üzenetére


Tanczi01
tag

2,5 szoba az Aidingeren? Felújított, 2. emeleti. Ár 80eft.

(#82048) mormota válasza Exian (#82030) üzenetére


mormota
senior tag

akkor a 2 hullám nem is kell?

Illusztrálok, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.