Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) CPT.Pirk válasza Bandus99 (#18996) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem kell bele SD ram? Van mindenféle kis méretű, 16-32-64-128MB... A kicsikért max egy fél csokit ha kérek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19002) hcl válasza {Zodiac} (#18988) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja! Hát miért windózt kell használni?
Én Linuxról nyomom, NO vírusirtó, NO para :D

@Bandus99 : Damn Small Linux? Ha arra felmegy az OO és a Firefox akkor az jó neked.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19003) littlejohnny válasza {Zodiac} (#18988) üzenetére


littlejohnny
tag

En a tegnapi nap folyaman 3 v. 4 olyan magyar weboldalt (cserepkalyhas, mittomen, no warez) neztem, amire szinten riasztott a NOD ugyanevvel a szoveggel...

(#19004) CPT.Pirk válasza hcl (#19002) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A damnsmall nem tud magyarul, ahogy ezek a mütyűrök nagyrésze, talán egyik sem. Egy 433-as Celeron, 256 Mb ram társaságában nálam már tűrhető sebességgel elműködött az ubuntu.

Bandus fog egy alternate CD-t, azt hiszem 256Mb ram alatt is lehet telepíteni, aztán meglesz vele, mert a futtatáshoz csak 128Mb ram kell. Persze nem lesz gyors, de legalább magyar nyelven is tud.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19005) {Zodiac} válasza hcl (#19002) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Ha megnézted a képet amit csatoltam, akkor rájöhetsz hamar, hogy miért win-t használok... :) Amúgy nálam nem lett baj, mivel a nod elfogdosta. Csak ugye aki nem védekezik, az fizesse a gyerektartást... :))

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#19006) Janoska26 válasza {Zodiac} (#19005) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Hello! Az a FC Delta Sector, miféle mod a Far Cry-hoz? Honnan tudom énazt beszerezni? :U sosem hallottam még róla :B pü, lécci ;)

[ Szerkesztve ]

(#19007) bossvico válasza {Zodiac} (#19005) üzenetére


bossvico
senior tag

Szép lista :C

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#19008) {Zodiac} válasza bossvico (#19007) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

nem teljes... az alsó sort lusta voltam betenni :) ott splinter cell 1-2-3-4 ill wanted, crayon physics van még :))

a vicc az, hogy ennek a felét (régebbieket) csak azért tettem fel, hogy megnézzem mennek-e vista ulti 64-en... és mennek :D

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#19009) hcl válasza CPT.Pirk (#19004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez sem hülyeség :)

@{Zodiac} : Ja hogy gémelsz :) Esetleg akkor egy dupla rendszer, és windózon nem netezel? Persze az meg kényelmetlen :)

"Mennek-e Vista Ulti 64-en" ... mert ugye egy Pistánál ez már csoda ha egy M$-ra íródott progi megy rajta :DD :DDD :W

Én pl. nem kifejezetten játszok, így nincs különösebb szükségem winnyózra. (1-2 dolog van csak ami nem megy Linuxon, vagy nem létezik rá, vagy nem futtatja a wine :( ). Amúgy a winehq -n utána lehet nézni, egy csomó játék van ami frankón megy Linuxon wine-al (és mivel az nem emulátor, nincs elvileg teljesítménycsökkenés sem, vagy nem sok).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19010) {Zodiac} válasza hcl (#19009) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Macera... igazából mindent csinálok rajta. A munka és a game kb egy szinten van, ha megnézed az alsó képet, amin a crystal bibi van, akkor alul láthatsz jópár video/audio szerkesztő-vágó progit, rengeteg különféle codecet KELL használnom sajnos, mert ha úgy kivánják, akkor úgy kell csinálnom... és tudom, hogy Linuxon is van ezerféle és még jobb is, de többen futottak bele abba a hibába, hogy Linux alatt szerkesztettek ezt-azt és a végén a megrendelő sehogy nem tudta lejátszani. És mivel az átlagemberek (számtech szempontból) 99%-ban win-t használnak, ezért egyszerűbb és kevésbé önszopatós win-en dolgozni. Kényelmes, pillanatok alatt tökegyszerűen konfigurálható, nem kell azon gondolkodni, hogy vajon menni fog-e, stb... meg anetezéssel sincs gondom, naprakész a vírusirtóm, ami jóféle, router mögött vagyok, stb... szal ez is a kényelemről és gyorsaságról (munkavégzés szempontjából) szól.

Öntörvényű Sünmalac

(#19011) hcl válasza {Zodiac} (#19010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Kényelmes, pillanatok alatt tökegyszerűen konfigurálható"
vö. hogy Ubuntun egy progi telepítése (jobb esetben) = egy parancs...

"de többen futottak bele abba a hibába, hogy Linux alatt szerkesztettek ezt-azt és a végén a megrendelő sehogy nem tudta lejátszani"
Ezt nehogy már az oprendszerre fogjuk.. kódolok én neked olyat win alatt is hogy nem fogja semmi vinni :D

Viszont az igaz hogy pl. videoszerkesztő progi ami hasonlóan jó lenne mint pl. a Vegas, nincs Linuxra.
Én most próbálom feltenni a Cinelerra-t de nem akarja... bár én sem szakadtam meg az akarástól :) Meg aztán már van 9-es ubi, szóval inkább előbb upgrade, aztán meglátjuk mi lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19012) {Zodiac} válasza hcl (#19011) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

nem a telepítésre gondolok, hanem arra, hogy tök hülye a win, így simán meg lehet vele beszélni dolgokat, hogy azt hiszi, hogy az neki jó, közbe meg csak nekem... pl: uac széttépése, üres jelszó engedélyezése, csak ehhez kicsit otthon kell lenni a group policy-ben, ízlések és pofonok.

a megnyithatatlan videoknál nem az "elbaltázásra" gondolok, hanem arra, hogy ezen megy, azon nem... és először nem is gondolsz rá, hogy gond lehet, tehát ezért jobb a békesség és ha win alattt futtatják, akkor win-en csinálom inkább

az írásod második részét nevezem én macerának :) nem akarom meglátni, hogy mi lesz, hanem fel akarom tenni és használni akarom. :) a legújabbat. most. :)

de mondjuk céges környezetben hallani sem szeretnék róla, hogy bármilyen szutyok kis szerveren is win legyen... fujj. :) oda való a linux, kőkemény paraméterezésekkel (amit egy win szerver sosem fog tudni) ;) písz

Öntörvényű Sünmalac

(#19013) mormota


mormota
senior tag

aki nem tudná, nem figyelt, vagy akármi miatt lemaradt róla:

ma, délután 3tól malomvölgy hátuljában a tűzrakóknál PH! szalonnázás.

akinek van kedve ugorjon be.

pécs topikban a többi részlet

Illusztrálok, tehát vagyok

(#19014) fl0ri


fl0ri
csendes tag


Eladó lehet, ha valakinek kell!
Dell Optiplex GX520 számítógép

- P4 2.53 GHz Celeron LGA775 CPU
- Intel i945 chipset alaplap
- 40Gb HDD
- Intel Extreme integrált VGA
- SoundMax Audio, Gigabit Lan
- 8xUSB 2.0
- Ház: Mini Tower vagy Desktop
- Dell 17" LCD monitor 1280x1024
!!!-RAM és optikai meghajtó nélkül-!!! vagy +12eFt: 2GB DDR2 800 és DVD+/-RW új
Kinek mennyit ér meg?
~45k?
Átutalás esetén ingyen posta!

Ahány ház, annyi baj legyen!:D

(#19015) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Üdv!
Beszámoló a Pécsi Egyetemi Napok 3. napjáról. Aki esetleg kihagyta az elolvashatja, hogy én hogyan éltem meg. Szép napot mindenkinek!
üdv

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#19016) Szpájki


Szpájki
tag

interspárban "5-ért" van creative zen stone 2 gb ha érdekel vkit.. 15ft és 10et visszakapsz vásárlási utalványban.. árkádban már csak fehér van! :D

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#19017) 4sal3 válasza Szpájki (#19016) üzenetére


4sal3
tag

én előbb tudtam ;) ott dolgozok a műszakin :D nem is volt fekete.. :)
csak a kiállított sajnos

(#19018) hcl válasza Sir Riccio (#19015) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:)
beszámoló a PEN megnyitójáról, képgaléiával:)

http://www.epresso.hu/content/view/9141/101/

És a első 2 nap, csak galéria, mert az újságírók lusták voltak... :)

http://www.epresso.hu/content/view/9141/101/

@Zodiac : "win alatt használják, tehát az alatt is kell tömöríteni" - hát a lejátszók is többen vannak mind a 2 oprendszerre, tehát megint csak nem az oprendszereket lehet ezért hibáztatni.
A 2 menetes xvid az mindenhol 2 menetes xvid. A bénaság meg mindenhol bénaság :)
Nekem pl. sok minden nem jön össze, de főleg azért mert buta vagyok hozzá :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#19019) bijesz


bijesz
aktív tag

Sziasztok!

Szükeségem lenne holnap két molex->sata tápcsati átalakítóra.
Ha valakinek van dobjon eg PM-et legyen szíves.
Esetleg ha van bolt ami nyitva van vasárnap és van árulnak ilyet annak is örülnék.

Köszi

(#19020) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Nem volna valakinek valamilyen s939-es lapja olcsón? :)
Üdv.: Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19021) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ultra olcsó IGO8as PNAt
vagy Nokia 5800át esetleg Samsung Omnia I900at keresek.

Muszáj vmi navis eszközt beszereznem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19022) Gergő_ válasza Szpájki (#19016) üzenetére


Gergő_
őstag

Van még belőle vajon?Melyik intersparban?Akkor ez a kijelző nélküli változat?

(#19024) Szpájki válasza Gergő_ (#19022) üzenetére


Szpájki
tag

sztem van.. nem kapkodták :)

a kiállítási darab lett az enyém :)

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#19025) Gergő_ válasza Szpájki (#19024) üzenetére


Gergő_
őstag

most nézem ez a kijelző nélküli változat az nem érdekel,ajndák lett volna
de lehet kapni a kijelzőset 7 kórül...

btw
valakinek nincs ilyen ilyen kábele?

(#19026) s7evcsenko válasza Gergő_ (#19025) üzenetére


s7evcsenko
addikt

ez nem sikerült túl jól... :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#19027) Gergő_ válasza s7evcsenko (#19026) üzenetére


Gergő_
őstag

hát nem
de kép megjelenítése
egyébként valahonnan :B loptam a képet

(#19028) Dluinet válasza Gergő_ (#19025) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Van, de nekem is kell.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19030) Szpájki válasza Gergő_ (#19025) üzenetére


Szpájki
tag

kijelzős!!! ne haragudj, elfelejtettem válaszolni :)

A srácokra nem hatnak a számítógépes játékok. Ha ránk hatott volna a PacMan akkor most sötét termekben tablettákat rágnánk, miközben elektronikus zene dübörög.

(#19031) Gergő_ válasza Enszuke (#19029) üzenetére


Gergő_
őstag

Enszuke:
Házikó az van de szerencsétlen megoldású tápkábellel.
Y-tápkebelért tudok cserébe adni egy mobilrack-et.

Szpájki:
Nem baj gondolkodtam közben nem kell ennyi utalvány se.Azért köszi az infót

(#19032) crabi válasza Gergő_ (#19027) üzenetére


crabi
csendes tag

(#19033) crabi válasza crabi (#19032) üzenetére


crabi
csendes tag

TDK dvd lemez valakinek???? :))

(#19034) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok

Keresek 2-4-8 gb-os sd memókarit, ha valakinek van ne tartsa vissza :) :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19035) MZsoltee


MZsoltee
veterán

SATA II-es winyót keresek rendszernek. 1 tányéros érdekelne lehetőleg garival és pécsi átvétellel!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#19037) bnss válasza MZsoltee (#19035) üzenetére


bnss
veterán

Van egy Samsung HD252HJ típusú HDD-m, garancia 2010. 12. hónapban jár le, hogy pontosan mikor, hirtelen nem tudom, meg kell nézzem a garanciajegyen.

---

2*1GB Crucial Ballistix 1066MHz-es kit érdekelne valakit (papíros garancia lejárt, viszont gyártói élettartam garancia még van rá)? :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#19038) Magnum_


Magnum_
nagyúr

mibe kerül manapság egy külsö HDD? legaláb 160gb? amire érdemes filmeket letölteni? ill megvan vkinek magyarul az eddig elérhető Simpson család?

I humbly and respectfully decline™

(#19039) bnss válasza Magnum_ (#19038) üzenetére


bnss
veterán

Gondolom egy HDD és egy külső keret árába, innentől pedig Tőled függ, milyen kapacitású HDD-t szerelnél, mekkora méretben (2,5" vagy 3,5"), milyen csatolófelülettel...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#19040) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Kártya okés, most micro sd és normális sd adaptert keresnék, szóval ami microsd kártyát alakít át rendes sd kártyává, méretűvé, ha van valamelyikőtöknek akkor írjon. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19041) bossvico válasza crabi (#19033) üzenetére


bossvico
senior tag

Ment pm. ;)

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#19042) Dare2Live válasza Enszuke (#19023) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát ez vmi HEND lesz nem ultra ocsó....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19043) hcl válasza Magnum_ (#19038) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

veszel egy 2,5" winyót meg egy 2,5" házat.
Dec. végén egy 120-as winya meg egy 2,5" ház úgy 12000 körül volt, igaz IDE.

De ha nem kell ultra hordozható, akkor az itmedia.sk -ról 1000 körül van egy USB-IDE-SATA kütyü, arra mindent rá tudsz dugni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19044) nesa


nesa
veterán

256Mb vagy esetleg 512MB os DDR1 ramot keresek ultra jo aron.

(#19045) dunc


dunc
nagyúr

(#19046) hcl válasza nesa (#19044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom mikor, de ha hazamegyek, akkor lesz 2x256, DDR400.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19047) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Nincs senkinek S939-es lapja? Doddertől már kaptam egy ajánlatot. :R Más valaki?
Köszi!
Kano

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#19048) nesa válasza hcl (#19046) üzenetére


nesa
veterán

Ez erdekes lehet szamomra :K

(#19049) Magnum_ válasza bnss (#19039) üzenetére


Magnum_
nagyúr

árban ez mit jelentene? laptopra kellene rákötni, filmeket tárolni.

I humbly and respectfully decline™

(#19050) kano válasza kano (#19047) üzenetére


kano
nagyúr

Engem is érdekelne DDR ram de csak 512MB/400-as vagy nagyobb illetve olcsó PCI-E-es VGA.
Köszönöm! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.