Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) NGA


NGA
addikt

TPlink 740-es routerem van, eddig 40/20-as digi netem volt. Most a feltöltés gyorsabb, mint a letöltés. Miért nem gyorsult fel a letöltés?

[ Szerkesztve ]

(#58002) dunc válasza NGA (#58001) üzenetére


dunc
nagyúr

Gyorsabb! Torrentet nézz meg! ;)

(#58003) Exian válasza NGA (#58001) üzenetére


Exian
őstag

NE ezt a vacak webes tesztet erőltessétek!

Tessék FTP-n tesztelni!

ftp.fsn.hu (total commanderrel a legegyszerübb, ctrl+n)

ott testfiles mappa és elinditani bármelyiket. Nekem igy 6600kbyte/sec most a letöltsés a 20/10ről 50/30ra emelt nettel. Feltöltést csak korlátozottabban tudtam tesztelni, az olyan 3500-4000kbyte/sec körüli.

[ Szerkesztve ]

(#58004) Maacaw


Maacaw
tag

Sziasztok!

Van valakinek esetleg eladó MIDI szintetizátora, vagy más MIDI vezérlője 20.000 Ft alatt? Privátot is küldhettek, gyakran nézem. Köszönöm előre is!

(#58005) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok botba lenne egy bemutatógép, és az érdekel, hogy linuxot rakhatok e rá? Mert úgye nem szeretnének windowst futtatni rajt mert drága! Tehát jogilag linuxot használhaok e erre a célra?

[ Szerkesztve ]

(#58006) CPT.Pirk válasza dunc (#58005) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel többségük szabad szoftvere, igen. A GPL licensz megengedi, hogy kereskedelmi környezetben is használd a szabad szoftvert.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58007) Birsmann


Birsmann
tag

Sziasztok!

Ha esetleg valakit érdekelne, egy "kulcsrakész" asztali számítógép:

ASUS P5Q
Intel C2D E6750
AMD HD5770 (1Gb)
DDR2 Kingmax 800MHz 2Gb
WD 320Gb
Fujitsu Amilo L3190T (19" widescreen)
Fekete Cooler Master házzal és táppal (500W)
+ igény szerint Genius 2.1-es hangfallal, egérrel, billentyűzettel

Teljesen stabil, memtest, prime tesztelt...

(#58008) a2d2


a2d2
addikt

Na tegnapelőtt az Aldi parkolóban kellett otthagynom a kocsit, tegnap a LIDL mellett hagytam.
Ma délelőtt 2x állt le, fizethettem a parkolójegyet. Kiidegelt már teljesen.
Leadtam indításgátló kasztrálásra, holnap lesz meg. 80%-ot mondok most rá hogy az lesz a baja.
Majd jelzem hogy mi lett a vége.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58009) NGA


NGA
addikt

Keresek kerékpár hajtóművet (mtb). Ha lehet valami alapfokút, de nem gagyit.

[ Szerkesztve ]

(#58010) Dluinet válasza a2d2 (#58008) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha nem oldaná meg, akkor főtengely vagy vezérműtengely jeladó hiba lehet (csatlakozás is gond lehet)

Először nullázd a hibakódokat(akksi saru le) majd menj vele addig amíg elő nem jön a hiba. Utána villogtasd ki a hibakódokat, jegyezd fel, és megint nullázz. Aztán próbaképp szedd le egyenként a két jeladót, s mindig miután egyiket leszedted indítózz egy jó darabig, hogy a főtengely forogjon eleget ahhoz hogy hibakódot dobjon be.

ha ez is rendben lévőnek tűnik, akkor lehet nincs elég kompresszió, a gyűrűhézagok nagyok és melegen nem indul emiatt. Ha a légtorokba egy kis hidegindító sprayt fújsz és akkor beindul, akkor sajnos biztos, hogy a kompresszió hiánya a hiba, feltételezve, hogy a szelephézagok valóban jól vannak belőve.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58011) NGA


NGA
addikt

Esetleg melyik az a kerékpárbolt, ahol alkatrészekben a legnagyobb a választék? A Fit Boys-ban voltam, de ott 10e alatt volt 2 féle hajtómű.

(#58012) crabi válasza NGA (#58011) üzenetére


crabi
csendes tag

Pedig az a legolcsóbb pécsen.
Van még az inperátor,pedál

(#58013) a2d2 válasza Dluinet (#58010) üzenetére


a2d2
addikt

Jaj. Remélem marad az elektronikai gond.
Annyi még hogy mikor cserbenhagyott az autó, tegnap is és ma is újra ki akartam olvasni a kódokat, de nem volt már benne hibakód. (előtte mondjuk leszedtem az akksisarút, viszont utána jött a hibajelzés, és utána próbáltam olvasni). Magyarul jelenleg nem dobja be a hibalistába ezt az 53-as kódot ha szarakszik a motor.
Ez mondjuk rossz jel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58014) yerico


yerico
senior tag

Keresek valakit, aki tudja aktiválni a telefonomon a GPS-t. Nincs rootolva, tehát rootolni is kellene. Nézegettem videókat, de nem érzem magamban az elszántságot, hogy én csináljam meg, amit kell.
A telefon egy Star S4, MTK6589-es SOC.

(#58015) newwave0507


newwave0507
tag

Valaki esetleg Dell n5110 ? i7 2670QM , 8 GB ddr3 , n525m 1 gb/128bit . HD 3000 , 750 HDD , stb . Doboza megvan , garis is még fél évet . Most kapott vadi új hűtést . Kisebb karcok találhatóak a gépen , de egyáltalán nem vészes.

Üdv,
Attila.

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#58016) Dluinet válasza a2d2 (#58013) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha nincs hibakód akkor főtengely jeladó és annak vezetékét érdemes megnézni
meg amit írtam

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58017) NGA válasza crabi (#58012) üzenetére


NGA
addikt

Az lehet, hogy olcsó, de nincs választék.

(#58018) a2d2 válasza Dluinet (#58016) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, mindjárt rászólok Pálfiékra hogy akkor inkább ezekkel kezdjenek és utána menjenek csak neki a immonak.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58019) Dluinet válasza a2d2 (#58018) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ne te adjál tanácsot egy szerelőnek, csak a hibajelenség pontos leírását

nem jó ha félreviszed a vizsgálatot, ráadásul ha mégsem az a hiba, akkor a plusz órákat simán kiszámlázzák

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58020) Lomha 8V válasza yerico (#58014) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Hogy érted, hogy aktiválni a GPS-t? Alapból nem megy? Vagy nem lehet rárakni root nélkül az adott programot?

(#58021) a2d2 válasza Dluinet (#58019) üzenetére


a2d2
addikt

Azt pontosan leírtam napról napra mi történt.
Viszont a végén az immo kiiktatásában állapodtunk meg, ez lett ráírva a papírra, ezért szóltam most rájuk hogy kezdjenek mindenképp az egyszerűbb esettel: jeladók kivizsgálásával és esetleges cseréjével.
Amúgy utánaolvastam gyorsan, nagyon passzol ez a melegen nem indul a kocsi meg menet közben megáll az én esetemre. Lehet tényleg itt lesz a gond.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#58022) yerico válasza Lomha 8V (#58020) üzenetére


yerico
senior tag

Nem megy, állítólag az MTK procikon aktiválni kell, de ahhoz rootolni kellene, ahhoz meg.... Na ezt nem akarom végigcsinálni. Alapból nem tudja letölteni az EPO fájlokat.

(#58023) Debilon válasza yerico (#58022) üzenetére


Debilon
addikt

nekem is MTK-s alcatel 992-m van, de nem kellett aktiválni meg semmit sem rootolni, hogy működjön új kora óta

(de lehet félre értek valamit)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#58024) Lomha 8V válasza yerico (#58022) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Azért kérdem, mert nekem MTK-s Prestigio-m van, de simán megy rajta a GPS. Próbáld meg a "Framaroot" nevű programot. Annál egyszerűbb nincs. Felrakod, megnyomod a root gombot, megjelennek ilyen fantasy szereplők nevei és azokat addig nyomkodod, míg kiírja, hogy OK.

(#58025) Janoska26


Janoska26
Topikgazda

Autós gondom lenne nekem is. Mostanában emelkedőn bejelez a kézifék visszajelzőm a műszerfalon, megnéztem azt írják fékfolyadék hiánya van a gépsasnak :) Bármilyen fékfolyadékot ráönthetek vagy csak olyat ami benne van? Mondjuk azt nem tudom mi van benne :U Még 1 meredek kérdés, a váltómban cseréltek nemrég olajat, abból maradt még önthetek esetleg bele abból lesz valami baja?

(#58026) Debilon válasza Janoska26 (#58025) üzenetére


Debilon
addikt

fékfolyadékhoz CSAK fékolajat szabad csak beleönteni!!

szerintem bármilyen DOT4 fékfolyadék mehet belefékfolyadékhoz CSAK

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#58027) Janoska26 válasza Debilon (#58026) üzenetére


Janoska26
Topikgazda

Zsír, akkor veszek bele gyorsan nehogy ne bírjak megállni. Bár mostanában inkább annak örülök, hogy elindul. Hasonló cipőben járok, mint a2d2. Lehet elviszem megint 1 kis generálra ráférne már az aranyomra :) Köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#58028) hcl válasza Janoska26 (#58027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

DOT4 vagy benne, az szabvány és nem drága.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58029) Tegla80 válasza NGA (#58001) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia.
Ha nincs még meg a valasz.....
Keves a routered mar hozza es kb ez a max amit tud.
Ha tp fronton akarsz maradni akkor a tp wdr3600 es felette a megoldas .(vagyis router csere)

Sony® & PlayStation®

(#58030) CPT.Pirk válasza Tegla80 (#58029) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kizárt, hogy nem bírná az a router.

A wr843nd ami szintén "csak" 10/100-as wan porttal rendelkezik és alig újabb, röhögve viszi az emelt sávszélességeket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58031) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Dvd-tokokat valaki?[link]

(#58032) Exian válasza Debilon (#58026) üzenetére


Exian
őstag

Éppen ezért nem is annyira fékOLAJnak szokás nevezni, hanem fékFOLYADÉKnak :) Egy cseppnyi egyéb, bármilyen (pl motor)olaj gajjra vághatja a rendszert.

A motorba olaj kell, fékrendszerbe megfelelő folyadék :) Csak hogy véletlenül se tévessze össze az ember. A fék nem játék! Igaz, az enyémre is ráférne már egy rendbetétel...

[ Szerkesztve ]

(#58033) Tegla80 válasza CPT.Pirk (#58030) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Vitatkozni nem szeretnek plusz nagy szaki sem vok e teren,de szamozas szerint is kisebb mint amit Te irsz.(belsejukben rejlo chip keszlet ram stb-t nem is emlitve,nameg azt h ugyanazon szeria v.1 v.2 stb is elterhet)
Ha 80/40 es netre keresne router az adott topic ban ,akkor biztos vagyok bene,h gigabitest ajanlananak neki az ottani szakik.
En tovabbra is azt mondom,h ami neki van az keves kiszolgalni a halozat adta lehetoseget.
Tutira nem mondom,de sztem igy van.

Sony® & PlayStation®

(#58034) Visormail válasza Tegla80 (#58033) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem TL-WR740N van mint a kérdezőnek, 20/10-ről 50/30ra emelve:

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#58035) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

TL-WR741, 60/30 (20/10-em volt), faszán megy, de különben semmivel nem érződik gyorsabbnak, mint eddig. Mármint leginkább böngészek, me néha távol elérést használok, de azt még nem próbáltam ki, gyorabb lett-e.

Mutogatni való hater díszpinty

(#58036) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Amúgy a digi kábele hasonló keresztmetszetű mint az upc-é?
Azért kérdem, mivel upc-t könnyű volt behozni (egy lyuk az ajtókeretben) és nekem fontos, hogy ahol bejön, azonnal ott a wireless router és a modem, onnan se tőled, se hozzád. Szeretném ugyanis upc-t lemondani, lejért a hűség, de egy normális akcióval se bírtak megkínálni. Digi is van nálunk elvileg és az olcsóbb és jobb is lenne talán.
Nem tudjátok, upc modemnek meg kellett őrizni papírdobozát vajon? :U

[ Szerkesztve ]

(#58037) hcl válasza Bigemperor (#58036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szabányos 75 ohmos koax... max. az eltérő gyártó miatt lehet más az átmérője, ha vastagabb a szigetelése. De az sem a szolgáltató miatt van, hanem éppen olyannal köti a szerelő.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#58038) M_AND_Ms válasza Bigemperor (#58036) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, de azon csak a tv jön. A net és a telefon egy külön, kábelen jön.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#58039) Exian válasza Bigemperor (#58036) üzenetére


Exian
őstag

A net+telefon UTP-n jön, a TV sima koax... tehát 2db kábel köll sajnos.

(#58040) yerico válasza Debilon (#58023) üzenetére


yerico
senior tag

A Prestigio európai megrendelés, azokat máshogy rootolják. A kínai S4 csodám k..va jó telefon, de nem megy a GPS, és biztos, hogy nincs rootolva. A neten már minden videot megnéztem, mit kellene tenni, az "így csináld, és működni fog" dolgok természetesen nem működnek. Legalább 3-4 root alkalmazást kipróbáltam, de semmi. Szóval ha valaki tudna segíteni, annak "meghálálnám"

Ilyen

[ Szerkesztve ]

(#58041) newwave0507 válasza NGA (#58001) üzenetére


newwave0507
tag

Akkor a digi elég nagyot lépett előre .. , itt Barcson sebességre talán a fájbernet a legjobb :D . De vigyázni kell ha fúj a szél :D:D , mondjuk most már kezdik megoldani . Régen egy szélfújásra 2 napig nem volt net :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#58042) TRob1 válasza newwave0507 (#58041) üzenetére


TRob1
veterán

"itt Barcson sebességre talán a fájbernet..." Ami már jó ideje Invitel. :) Lehet azért kell már egy kicsit erősebb szélfújás. :D

¤ R'n'R ¤

(#58043) Dluinet válasza a2d2 (#58021) üzenetére


Dluinet
nagyúr

GY.I.K. - főtengely jeladó hiba video

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#58044) newwave0507 válasza TRob1 (#58042) üzenetére


newwave0507
tag

Jó invitel...:D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#58045) Debilon válasza newwave0507 (#58041) üzenetére


Debilon
addikt

ja, nagyobb vihar/eső/egyéb után én megyek el szentesen felkapcsolni az inviteles kismegszakítót a faluban, vagy ismerősöm aki mellette lakik

párszor már megesett az ilyen :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#58046) newwave0507 válasza Debilon (#58045) üzenetére


newwave0507
tag

Ugye mondtam..most már alá is van támasztva :D

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#58047) Exian


Exian
őstag

tudja valaki, hol tudnék szerezni tölgyfa forgácsot? :)

(#58048) newwave0507 válasza Exian (#58047) üzenetére


newwave0507
tag

Rendelni esetleg ? -->[link]

Persze , ha ez a cél :)

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#58049) newwave0507


newwave0507
tag

A kockáknak jön majd az újabb tárcanyitás :)

"2015 második negyedév - érkezik a következő generációs, 14 nm-es „Skylake” platform. Az is látható, hogy a „Haswell-E” processzor megjelenése után – 2014 vége – helyettesíti az év végén bevezetésre kerülő „Ivy Bridge-E” lapkát. Támogatja a DDR4 memóriát és elődjéhez hasonlóan LGA2011 csatlakozó aljzatba dugaszolható. A 14 nanométeres „Skylake” processzor - a 22 nanométeres „Haswell” méretcsökkentett változata – új, ma még meg nem határozott csatlakozóaljzat típust használ, ami a felhasználókat új alaplap vásárlására kényszeríti."

Hamar kifut ez a széria is .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#58050) yerico válasza Debilon (#58045) üzenetére


yerico
senior tag

Szentes falu? Hmmm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.