Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) sagit


sagit
addikt

Express Card ->2 db USB 2.0. Nem lóg ki a gépből!

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#45002) plaszy


plaszy
őstag

Hegesztő, lakatos munkaköri leírást hol tudnék letölteni ingyenesen? Néztem neten, de nem találtam értelmeset.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#45003) tajcsi válasza fudi2002 (#45000) üzenetére


tajcsi
senior tag

?Ugy láttama jobb uj jura gépek 80körül vannak...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45004) Vaze válasza plaszy (#45002) üzenetére


Vaze
őstag

Hello!
Ezt nezted mar? iratmintatar
Talan segit...

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#45005) plaszy válasza Vaze (#45004) üzenetére


plaszy
őstag

Szia,

köszi. Igen, néztem, de regelni kell, ami alul pénzbe kerül :(

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#45006) fudi2002 válasza tajcsi (#45003) üzenetére


fudi2002
veterán

Legolcsóbb új jura 200.000huf. De ami jó, az 300.000...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45007) tajcsi válasza fudi2002 (#45006) üzenetére


tajcsi
senior tag

Az már túlzás...ez olyan mint mikor veszel használtam számítógép alkatrészt vagy kocsit...tökéletes lesz az nekem...300ezerért a profi gépek mennek, autó a toyota és aston martin is, napi 3-4 adag kávétől nem sozkásom többet inni. :D

Más,

ilyen ládákat hol lehet venni??

cucc

Valakinek p67lap+i5 2500k?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45008) fudi2002 válasza tajcsi (#45007) üzenetére


fudi2002
veterán

Tévedsz. A profi gépei 500 fölött. Amúgy ez nem saeco, ez nem hal le évek után sem, cserébe meg kell fizetni. Ezé mondtam, használt cég által felújított használt jura jó haver lehet sok ideig. apropó cserebere x58 lap és i7 920?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45009) djSiku


djSiku
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki netbook-vásárlásban gondolkodik, ne habozzon, keressetek bátran! :)
HP-Compaq CQ10-500SH Mini új állapotban

Ár 65ezer forint, alig használt, teljesen új állapotban, eredeti dobozzal, csomagolással, extra kiegészítőkkel.
Elég sürgős, minimális alku ittenieknek belefér. :)

Netezős konfigot beszámítok max 20ezer forintért.

(#45010) Vaze válasza plaszy (#45005) üzenetére


Vaze
őstag

ertem bocsi akkor...azthidtem nemkerul semmibe a regizes... :(

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#45011) Bandus99 válasza tajcsi (#45007) üzenetére


Bandus99
őstag

ennyi penzert mar lehet venni normalis kave daralot es normalis karos kavefozot,
Ezzekkel nagyon jo kavet lehet csinalni. Igaz gyakorlas kell hozza mert nem ugy mukodik, hogy megnyomok egy gombot,.
Cserebe ha jol csinalod, kenterbe veri ezeket az automata gepeket.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#45012) fudi2002 válasza Bandus99 (#45011) üzenetére


fudi2002
veterán

Kíváncsivá tettél, mi az ami olcsó, nem égeti a kávét, 90 fok körül főz át és mindezt legalább 15 bárral teszi? (karos olasz gépek is használtan 200e fölött...)

Remélem nem fogsz itt jönni kotyogóval, mer az nekem lesz kellemetlen....

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45013) tajcsi válasza fudi2002 (#45012) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ott van nézd meg a jófogást...de már küldtem linket is nem?
apropó ilyen ládákat hol lehet kapni?

[link]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45014) ha3fis


ha3fis
tag

Annyit olvashattunk itt a kávézásról, hogy elkezdtem én is a neten nézelődni.
3 személyes kotyogóban főztem tavalyig a kávét, de karácsonyra jött egy Orion presszógép, ami sajna megadta magát, persze nem találjuk a blokkját... ezért újra "kotyog" a régi, viszont váltottam Arabica-ra, ami nagyon bejött :C .
Múlt héten az egyik "nagy" áruházban egy hölgy promótálta a kapszulás cuccokat, megkóstoltam, tényleg finom, de minimum 95 Ft/db egy adag, ami kissé soknak tűnik, a gépek már 20k alatt is elérhetők.
Ha most lenne rá keret akkor inkább ezen a Krups Orchestro-n gondolkoznék el. Az oldalon lévő videót nézve szinte éreztem az illatokat is :DDD .

(#45015) tajcsi válasza ha3fis (#45014) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ez uj és ennyibe kerül? Gari is van rá?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45016) ha3fis válasza tajcsi (#45015) üzenetére


ha3fis
tag

Ott 30k-s ár van írva.

(#45017) Bandus99 válasza fudi2002 (#45012) üzenetére


Bandus99
őstag

Kedves Fudi

Hidd el tudom mi a kotyogos es mi a karos gep.

Tudom ajanlani az altalam is hasznalt Gaggia Classic kavefozot. Ezt felujitott allapotban hasznaltan 45bol kijon. az alkatreszeri femek, olcson javithato minosegi alkatreszeket hasznal. (termeszetesen vizkotlenites tisztitas szukseges) Kozben nezem uj is 100bol megvan
Hasznalt beszerzesehez tudom ajanlani Ot

Ehhez egy daralo is kell, 35 kornyeken kaphato elektromos
elonye a gyorsasag, konnyeden allithato a daralas finomsaga es allithato a daralas "mennyisege is" ezt a daralasi ido allitasaval lehet elerni.
Hatranya viszonylag hangos.

Ha csak 1-2 adagot fozoget az ember es nem 12 fos tarsasagnak akkor megfontoladno egy kezi daralo. nagy elonye csendben teszi a dolgat, szoval ha a csalad meg alszik reggel es innal egy jo kavet, itt nem gond

Ami viszont tudni kell ehhez a rendszerhez, itt tanulni kell
ki kell tapasztalni a gepeket es hozzajuk a hasznalt kavet. Ez nem ugy mukodik megnyomom a gombot es kijon egy elfogadhato minoseg mindig. Itt ha jol csinalod, igazan jo eredmenyt ersz el, ha rosszul akkor pocsek. Kinek mire van ingere ki mennyi energiat szan ra.

Ajanlott oldal a temaban http://www.kavekorzo.hu

Szoval az allitasod: "(karos olasz gépek is használtan 200e fölött...)" nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#45018) fudi2002 válasza Bandus99 (#45017) üzenetére


fudi2002
veterán

Tökjó, összeadtad már a két árat amit írtál? Több mint, egy használt automata, ráadásul ez is használt. A jura által főzött kávét ne nevezzük átlagosnak, ezért az állításodért a kávébuzik mint én simán megköveznek... :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45019) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van egy eladó HP d530 mini PC-m.
P4/266GHz (s478), 512Mb DDR RAM, csendes, fém házas, masszív, elegáns. Winyója nincs.
Irodai gépnek nagyon jó, vagy szülőknek, gyereknek, netezni. Monitor is akad hozzá (17" Samsung LCD).

Mutogatni való hater díszpinty

(#45020) nesa


nesa
veterán

Urak, elektronikai szakik ki tudna segiteni elkesziteni egy rem egyszeru reverbet, rugot megprobalok en szerezni, vagy gyartani.

(#45021) Bandus99 válasza fudi2002 (#45018) üzenetére


Bandus99
őstag

osszeaadom neked, ha uj verziot szamolok akkor 114k v 135k ez meg mindig kozeleben sincs az altalad emlitett 200nak es nem eri el a jura arait

Hasznaltan nem tudom mennyi egy jura, saeco mondjuk 35-50 kornyeken, de rizikos amint vmi bedoglik maris lehet minimum 15kval szamolni mire megjavitjak munkadij es alkatresz.

En elhiszem hogy azt istenited es szamodra az az elfogadhato minoseg amivel te foglalkozol, de nem csak az automata gepek az egyeduli jarhato ut, ezt akartam igazabol erzekeltetni.

Teny az automata gepek kenyelmesek egyszeruek

Igazabol mar csak azt nem ertem, hogy miert nem juraval (ami szted igazan jo kavet foz) foznek a kavehazakban, ahol odafigyelnek a minosegre? Nem mondom nem rossz a jura ossze se hasonlithato mas automata gepekkel, de azert megsem az a csucs.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#45022) fudi2002 válasza Bandus99 (#45021) üzenetére


fudi2002
veterán

Most megint frankón mellébeszélünk. A profi juragépeket nem kevés helyen használják. Kávéházakról amikről meg beszélsz azok többnyire olasz karos gépek, na az nem az a kategória ami említettél. Írtam is, hogy azoknak nincs párja se minőségben, sem árban. Na az nem 50 használtan... Nem azért lettem jura fan, mivel azzal foglalkozok, hanem pont fordítva. Mellesleg 130ért meg delonghi esam 3000 ért kapható, ami nem jura, de nemis gagyi saeco....

És mégvalami amin érdemes filózgatni. 5 fős vendégség esetén, ha te nekiállsz frissen darálni kávét, meg tömködni, felmelegíteni, lefőzni 5öt, addigra a vendégek már elmentek.... :D Nembeszélve, hogy az mire az 5diket lefőzöd, az első kihűlt. Vagy a legjófejebb kap elõbb kávét és szépen sorjában? :) Nem jövök hozzátok vendégségbe, max ha az enyim az első. :DD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45023) Bandus99 válasza fudi2002 (#45022) üzenetére


Bandus99
őstag

temaban utolso hsz tolem.

a kavehazban hasznalt gepek es az altalam emlitett Gaggia ugyanaz a technologia, ugyanaz a minosegu kave fozheto le vele. A nagy elteres, hogy a kavehazinal nem 1, hanem 2-3 kar talalhato, ezzel tudjak a kiszolgalas sebesseget novelni. ill. elteres meg a felfutott viz mennyisege, teny ezekkel gyorsabban lehet kavekat fozni, node otthoni hasznalatra nem jellemzo az egyideju 5 kave lefozese, 2 adagot meg ez is tud egyszerre.
Ami meg nagy elteres a kavehaziak javara a 2 kulon allo bojler, igy kulon melegszik a viz a tejhabositashoz es kulon a kavefozeshez. Ez megint a gyorsasagrol szol. Ha 5 embernek kell kavet fozni otthon akkor igen van aki gyorsabban megkapja van aki var ra egy kicsit, nem sokat par perc elteressel O is megkaphatja. Amugy is ha otthon kotyogos lenne ami a sokak szamara a kavefozes, ott sem jellemzo hogy egyidoben 5 adagot lefozol.

Lepjunk a teman sztem aki akar ugyis utanajar a dolgoknak.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#45025) tajcsi válasza Bandus99 (#45023) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ne izéljetek, én nem azért kérdezek irogatok mert össze akarok itt ugrasztani bárkit, viszont azt veszem észre, hogy ha hova irok, szinte ugyanazokat a válaszokat kapom néhány embertől ezzel mostmár szinte 90%-os biztosággal merem állítqani, hogy sok helyen ugyanaz a személy árulja a felujitott gépeit és valamire rá akar beszélni ennek pedig nem örülök. Utána járni enneka témának lehetetlen mert mindenki mást ajánlana csak azt nem tudják hogy nem mindenkinek van pénze 300ezres gépekre...
Ezért kellet volna segítség hogy olyan 30 ezxerig mi lenne jó,...és mondjuk automatát szeretnék nem mellészórni a kávét meg tökölődni....

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45026) Inception válasza tajcsi (#45025) üzenetére


Inception
tag

Szokjál le a kávéról,azt ennyi! Úgy is undorító lötty ;]

(#45027) tajcsi válasza Inception (#45026) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem igaz :D mondd ezt a túl a sövényen szarvasának :D

Na igen, hülye voltam hogy ennyiért nem vettem meg...

http://www.jofogas.hu/baranya/Saeco_profimat_delux_meg_1_alkatresznek_5107325.htm

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45028) Ance válasza tajcsi (#45025) üzenetére


Ance
őstag

Így egyszerű a válasz. Jó automatát 30-ért nem fogsz kapni. Használtat sem, csak valami komolyabb (elhallgatott) problémával. Szerintem!

Ha 2 embernek kell a kávézáshoz, akkor egy jó minőségű karossal jobban jársz. Szerintem!

(#45029) tajcsi válasza Ance (#45028) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mondjuk ha meglesz a gép és lesz is zsetonom kávéra /a csibó espresso milano és siciliát nézegetem, de gondolom bármilyen őrült/szemes kávéből főz kávét nem?/ akkor napi 5 adagot is be fogok tolni, sőtt lehet többet, de lehet lesz amikor 1-2 adagot...namost kérdés, hogy ha ujat is vennék nem törnék e el rajta valamit...
Ezért gondolkodom használtban aztán majd egyszer...

http://www.jofogas.hu/veszprem/Gaggia_ipari_kavegep_5915623.htm

:F :U :B

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45030) Bandus99 válasza tajcsi (#45029) üzenetére


Bandus99
őstag

Elso ranezesre jonak tunik es irrealisan alacsony az ar

De neked nem valo megpedig azert mert hatalmas nagyon sok helyet foglal.
Ezt mire felfutod uzemi homersekletre a gatyad is rafizeted villanyban. Ez nem otthonra valo.
Igaz itt nem okoz problemat gyorsan lefozni 5 adagot.
Ehhez amugy ugyanugy kell kulon egy daralo.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#45031) Bandus99 válasza tajcsi (#45029) üzenetére


Bandus99
őstag

itt egy Jura

Bar en nem tudom ez mennyire jo valasztas, nem ismerem

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#45032) tajcsi válasza Bandus99 (#45030) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem fizetek áramot, mármint, egy ipari telepre kellene, ahol dolgozom...más nem nyulna a kávéhoz, ezért irtam, hogy ezt én hasnzálnám...amugy egy hűtőház mellett és napi 10db 18Wos neoncső + egy egy szervergép+2 laptop fogyasztása mellett ez már nem osztana szerintem...

Ezt nézegettem még, láttamam csutubon iszonyat halkan/gyorsan dolgozik na most ha jól látom ez viszont kapszulás?

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45033) hcl válasza tajcsi (#45032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL, akkor tényleg nem érdekes a fogyasztás :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#45034) tajcsi válasza hcl (#45033) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na oké télen talán ki lesz kapcsolva a hűtőház, de a villanyok akkor is éjjel nappal égnek... :DDD de igyis egy asztali gép napi 10 órát üzemel, boiler van a meleg viz miatt olyan 150 literes, laptop nyomtató...szerintem nem nyomna meg +5ezerrel a számlát...
Kerestem infót a gépről viszont nem látom sehol, hogy nekem kell tölteni a karba a kávét vagy van tartály az őrölt kávénak...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45035) fudi2002 válasza tajcsi (#45025) üzenetére


fudi2002
veterán

Ha rám hallgatsz, 30 körül nem veszel automatát, azok már nagyon agyonvert darabok. 60+
Várj vele, gyűjts... (sztem)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45036) fudi2002 válasza fudi2002 (#45035) üzenetére


fudi2002
veterán

Vmi ilyesmi ami már jó...
Vagy ilyen és ezektől felfelé...
Nézz szét vaterán is, de az ilyen felújított használt boltok talán jobbak, van hova visszavinni. Asszem vmelyik ilyen bolt ráadásul 6 hó garral adja a használtakat is.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#45037) sagit


sagit
addikt

(#45038) hcl válasza sagit (#45037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt is írd oda, mi az a 2510p, mert egy ideig néztem, mire rájöttem, hogy noti :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#45039) sagit válasza hcl (#45038) üzenetére


sagit
addikt

12,1"-os subnoti, de a kategóriából kitalálható :)

Illetve ajánlom figyelmedbe a hirdetés 2. szavát.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#45040) hcl válasza sagit (#45039) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A hirdetés 2. szavát az látja, aki rá is kattint :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#45041) plaszy


plaszy
őstag

SE HCB-150 Bluetooth-os autós kihangosító eladó: 4k
Infó, Videó róla.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#45042) sagit válasza hcl (#45040) üzenetére


sagit
addikt

jogos, beleírtam

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#45043) chungee


chungee
addikt

Vennék microSD karit bagóér. Min. 4 GB.

(#45044) tajcsi


tajcsi
senior tag

Nemrég vettem egy halogén légkeverős sütőt olyat mint annó a tvben reklámoztak. Nagyon jó kis cucc viszont, nem tudok semmilyen recepteket és ugye ha milyen finom a sült hüsi csak megunja az ember...
Tud valaki valami jó receptkönyvet az ilyen halogén sütőkhöz?

Apropó, ilyen rácsot hol lehet szerezni?

http://www.youtube.com/watch?v=6GI7Boy8nCQ

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45045) hcl válasza tajcsi (#45044) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A gúgli

Szóval ez egy rohadt nagy halogénlámpa, ami melegíti a kaját? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#45046) plaszy válasza plaszy (#45041) üzenetére


plaszy
őstag

HTC P3300 PDA-telefon eladó! Zsebkopott, fóliás kijelző, töltővel, dobozával. Memókari+navi szoftver nincsen! Ára: 6.000.- HUF.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#45047) tajcsi válasza hcl (#45045) üzenetére


tajcsi
senior tag

Itt csak elvétve van egy két recept de azért kösz, átrágam már magam ezeken a zoldalakon nem azért tettem fel a kérdést :D nem, több kicsi halógén lámpa. Nagyon jó, tényleg, csak szeretnék valami ujat kipróbálni.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#45048) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

Keresek megvételre megbízható, jó műszaki és esztétikai állapotban lévő laptopot 30.000-40.000 Ft között.

Nem kell bika teljesítményű, így elsősorban olyanok jelentkezését várom, akik régebbi gépüket szeretnék lecserélni. A legfontosabb a tökéletes állapot minden szempontból.

Ajánlatok jöhetnek privátban.

(#45049) Ance válasza tajcsi (#45047) üzenetére


Ance
őstag

Dobj bele pár répát, oszt meglátod mi lesz belőle. :)

De félre a tréfával. Az eddig bevált receptekből biztos nem nehéz továbbiakat kitalálni. Használd a fantáziád...

(#45050) tajcsi válasza Ance (#45049) üzenetére


tajcsi
senior tag

:P a forró vizet nehéz kitalálni hidd el :R

Galaxy SII valakinek, esetleg jóféle p67lap+proci?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.