Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-09 12:29:47

LOGOUT.hu

"Itt a tavasz szele, és a nyúlpörkölt hihi, haha, huhu, hehe..."

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) Silencer83


Silencer83
addikt

Canon EOS 1000D, 6000 Expoval ! Mintha a boltból hoznád ki!

Canon EOS 1000D váz(Body), kihasználatlanság miatt eladó!
Most fordult 6000 expora, szoval aki ismeri a szamokat ez mintha uj lenne, gyonyoru allapotban, dobozaval osszes papir leiras erdeti pánt, töltő, gyari akksi, anno 139.000 ft volt a számla is megvan.
Idealis gép kezdésnek, gyonyoru kepet keszit egy jo objektivvel!
Az objektiv nem része az árnak!!! ( ennek az ára 45.000 most ujonnan, ha erdekel megbeszeljük / Tamron 18-200 )

41990 gyorsba

(#56702) Exian


Exian
őstag

Van valakinek 80-160GB közötti hibátlan SATA HDD-je?

(#56703) csucsbicep válasza csucsbicep (#56699) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Elfelejtettem, hogy T-mobile-os. Doboz nincs, toltot adok hozza es adatkabelt is. Husvetra valo tekintettel 12K.

(#56704) csucsbicep válasza csucsbicep (#56703) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Dobozt megtaláltam, új fehér hátlap is megvan.

(#56705) littlejohnny


littlejohnny
tag

40k korul keresek nem lelakott notit tizeneves kissrac reszere... Jelige: "oocsoonlyoot"

(#56706) dunc


dunc
nagyúr

Pécsen hol van jó salibár?

(#56707) M_AND_Ms válasza dunc (#56706) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Salibár.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#56708) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Kedves Hölgyek, urak!

Eladnám irodában használt asztali PC-konfigomat, egyben.

Alaplap:Gigabyte k7n400-l??(még ellenőrzöm)
Processzor:AMD Sempron 2800+
RAM: 2*512 Mb Kingmax 200 (szintén ellenőrzendő)
VGA: ATI RADEON 9600(Pro)
Winchester: Samsung SP1604N IDE 160 Gb (HDS:100/100)
Monitor: LG Flatron L1752S /TFT/
Egér: Lobitech RX250 optikai
Bill.: Logitech Y-SU61
optikai meghajtó: HITACHI DVD-ROM GD-7500
1,44 " Floppy-meghajtó
Codegen Super Power ház (300-350W-os táppal)
kábelek

Garancia sajnos nincs semmire.

Irodai felhasználás, nem volt túlterhelve sosem. Elsősorban net és irodai alkalmazások, illetve régebbi játékok.

Beárazás alapján úgy 25k-ra gondolnék. Akit érdekel esetleg, pü-t dobjon.

(#56709) daninet válasza RZozo (#56688) üzenetére


daninet
veterán

igen :) én Kecskeméti vagyok, itthon 40ért adunk ki lakást a lakóövezetben. Egyetem közelben ez simán 50.
Ez a Pécsi lakás nem az enyém, a főbérlőm kért meg hintsem el itt-ott a hirdetést ha már elmegyünk hirtelen meggondolásból :)
szegeden, budapesten ennél magasabb árak vannak egyetem közelben egyébként :)

Egyébként nézzetek be a Kecskeméti topikba is néha, ott csöcsös csajokat linkelünk, hardver eladása OFF :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#56710) hcl válasza daninet (#56709) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Helyhatározót kisbetűvel kéne, látom következetesen nagybetűvel írtad mindenhol :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#56711) daninet válasza hcl (#56710) üzenetére


daninet
veterán

Telefonról nem javítgatom :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#56712) rnrn


rnrn
tag

Sziasztok!

Ma este tudom csak szétválogatni a SportsDirect rendelést. Szombat de. 9-től átvehető nálam, vagy a priviben egyeztetett helyszínen...

Köszi, üdv!

(#56713) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Még mindig keresek 3310-es/3410-es/3510-es és hasonló korú, monokróm kijelzős Nokiákat. (5110 és 3210 nem). Hibásat és működőt is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#56714) Exian


Exian
őstag

Van valakinek valamilyen bikább PCI-os videókártyája? Nem PCI-E, hanem sima PCI! Olyan gépbe kellene raknom valami épkézláb VGA-t, amiben a PCI-E slot halott, vagy legalábbis nagyon háklis a PCI-E kártyákra.

Nekem viszont csak egy Savage4 16MB-os PCI kártyám van, ami a legnagyobb, de 1280x1024-ben már csak 16bit-et tud és szaggat a képe (pl. weboldal scrollozásnál, videónál, ilyesminél).

Szóval keresek 1db "komolyabb" PCI videókártyát, vagy legalább olyat, ami 2D-ben gyors és szép képe van.

(#56715) air


air
nagyúr

Tanácsot szeretnék kérni.
Kávéfőzőt szeretnénk venni, de még nem döntöttünk el, hogy milyen legyen.
Van ugye a hagyományos tűzhelyen használható, van a "szarvasi" típusú villanyos, vannak a darálós fajták, és van a kapszulás Nespresso.
Árban nagyon nagy a szórás a készülék beszerzését illetően, és a későbbi használat során, az egy adag kávéra vonatkozó költség tekintetében is.
Nem vagyunk nagyon kávé függők, tehát nem azzal indítjuk a napot, inkább jellemzően hétvégén innánk párommal napi egy, esetleg két adagot.
Hajlandó lennék akár egy kicsit többet is áldozni a gépre, ha a későbbiekben olcsóbban jönne ki egy adag.
Néztem ezeket az új, kapszulás Nespresso készülékeket is. Ahogy látom ennél a gép sem túl olcsó ~30-40e Ft, és a kapszulák is drágák, kb. 90-120Ft körül jön ki egy adag.
Szóval, ti mit javasoltok? Egy nem koffeinfüggő, csak alkalmanként és hétvégén kávézó párnak melyik lehet a legjobb megoldás?
Előre is köszönöm.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56716) Zewa válasza air (#56715) üzenetére


Zewa
senior tag

Kapszulás kávéfőzőket már olcsóbban is kapsz, 20k-ért bőőven normálisat és jó kávét főz, cserébe drága 1 adag de ha keveset isztok akkor mindenképp ezt a megoldást javasolnám. Ráadásul nem veszt az aromájából a hosszú állás alatt. :K

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#56717) CPT.Pirk válasza Zewa (#56716) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak mint laikus kérdezem, ezekből a gépekből amit isztok kávét, azt is tele kell rakni cukorral, mint pl. ahogy azok a pénzes kávégépek is csinálják amik egyébként kévét darálnak?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56718) dunc válasza Zewa (#56716) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen a kapszulás nem rossz, a chibos gép 18K , és megsúgom meg lehet hackelni a kapszulát :) 100ft/helyet prémium kávé is max 15 ft ;)

"Csak mint laikus kérdezem, ezekből a gépekből amit isztok kávét, azt is tele kell rakni cukorral, mint pl. ahogy azok a pénzes kávégépek is csinálják amik egyébként kévét darálnak?"

Nem tudom míre gondolsz, rendes kávét készít, cukor, tej, egyéb ízlés szerint. :))

[ Szerkesztve ]

(#56719) hcl válasza air (#56715) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem van egy kotyogós, meg egy French Press.
A FP elég magasn ver mindent költségben, és egyszerűségben is. :) Hogy a kávéját szereti-e valaki, az más kérdés, egy idő alatt belövöd a neked tetsző hígítást (alapból elég híg ami kijön belőle, ettől függetlenül viszont nekem mindig baromi erősre sikerül). Állítólag a legkevésbé ez torzítja a kávé ízét.
Viszont kb. 6 perc alatt kész egy kávé, aztán be a mosogatóba, és a következő mosásnál megtisztul.
Szerintem alkalmi kávézásra elég megfelelő. Én is csak hétvégén iszok itthon, amúgy melóhelyen.

@Cpt.Pirk : Szerintem a kapszulában nincs cukor adagolva. Volt az egyik kávés cég a munkahelyemen bemutatózni, abba külön kellett rakni, és az is párnás/kapszulás volt.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56720) CPT.Pirk válasza dunc (#56718) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért érdekel, mert maga a kávé szem többnyire keserű, régen sokat rágcsáltam kiskoromban, mikor még a boltba jártak a népek kávét darálni.
A környezetemben meg mindenki úgy issza a kávét, hogy lapátolja bele a cukrot (meg esetleg tejszínhabot is nyom rá, ami egy fél zacskó porcukorral készül).
Ugyanezt látom a melóhelyen is, csak ott a gép rakja bele és ha üveg poharat raksz alá akkor lehet látni hogy még az alap cukor mennyiség is igen szép adag, a népek többsége meg legalább 2 ilyen kávét iszik minden nap. Lehet szorozni, hogy ez így mennyi cukor egy hónap alatt.
Nevezzetek paranoiásnak, de cukor és só a pékárutól kezdve mindenben van egy elég szép mennyiségben amit nem tudsz kivédeni, erre a lehető legrosszabb amit tehetsz ha még a cukros kávét is megiszod.

Szóval röviden, meg lehet inni ezeket az otthoni kávéfőzős kávékat cukor nélkül? Én egyébként zöld teát iszom kávé helyett.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56721) TRob1 válasza hcl (#56719) üzenetére


TRob1
veterán

Persze hogy nincs benne cukor, külön "adagolós" mint bármelyik normál kávénál. :)

Amúgy otthon kotyogóst használunk csak 100% arabica kávéval, illetve Senseo párnást (ez hígabb, nem annyira erőteljes, csak az íze miatt :D)
Anyáméknak viszont a Nespresso kapszulás van, sztem rohadt jó kávékat csinál (van vagy 20-30 féle kapszula különböző intenzitásokkal, ízekkel) És pár mp alatt megvan a kávé. Ha csak hétvégi kávézásra kell, én ez mellett döntenék. Napi több kávéra azért nem olcsó...

(#56720) CPT.Pirk:
Természetesen simán meg lehet inni cukor nélkül, főleg ha jófajta a kávé (pl. muterom mindig cukor nélkül issza ezeket, fater 1 cukorral)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#56722) dunc válasza CPT.Pirk (#56720) üzenetére


dunc
nagyúr

"Szóval röviden, meg lehet inni ezeket az otthoni kávéfőzős kávékat cukor nélkül? Én egyébként zöld teát iszom kávé helyett." Meg lehet inni persze! :)) Nem kell a kávét cukorba fojtani, hanem izésíteni, esetleg nyírfacukor, édesítő stb. A jó minőségű kávé, nehogy nem káros, de jótékony hatással van a szervezetre, nem akarok mélyen belemenni, robusta, arabica témába stb. , de nagyon sokféle , és minőségű kávé van. A kávét élénkítés miatt isszák, tudomásom szerint a zöld tea nem ilyen hatású?! :U

(#56723) CPT.Pirk válasza dunc (#56722) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi mindkettőtöknek. Természetesen nem a koffeint írtam rossz dolognak mert az egyértelműen hasznos, csak a cukor miatt kérdeztem.

A zöld tea egyébként szintén tartalmaz koffeint, de máshogy szívódik fel. A kávé egy hirtelen löketként működik, a zöld tea koffein tartalma meg lassabban szívódik fel, de tovább tart. Továbbá van benne teobromint és teofillin is, amik szintén többek közt élénkítő hatást fejtenek ki.
Valamint nagy mennyiségű antioxidánst is tartalmaz, amerre napi szinten isszák a rendes leveles zöld teát még dohányzás mellett is alig találni tüdőrákost (pl. Japán).

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#56724) Dluinet válasza air (#56715) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bialetti Brikka
ez betartja a 20 másodperces szabályt

keress rá, nézd meg a véleményeket

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56725) csucsbicep válasza hcl (#56713) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nekem van valahol egy működő 3510esem, csak nem találom.

(#56726) air válasza dunc (#56718) üzenetére


air
nagyúr

Hogy érted ezt a hekkelést konkrétan?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56727) Dluinet válasza air (#56726) üzenetére


Dluinet
nagyúr

otthoni töltés

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56728) dunc válasza air (#56726) üzenetére


dunc
nagyúr

Szét lehet szedni Tchibo kapszulát, és meg tudod tölteni. (egyszerű)

(#56729) air


air
nagyúr

Köszi.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56730) dunc válasza air (#56729) üzenetére


dunc
nagyúr

Tchibo-st sokkal egyszerűbb.

(#56731) air


air
nagyúr

Szerintem kapszulát nem állnék neki újratöltögetni. Ennyi erővel vehetek egy "szarvasit" is. :B

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56732) dunc válasza air (#56731) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem macera!
Hidd már el nekem csináljak egy videót? :D

(#56733) Ance válasza air (#56729) üzenetére


Ance
őstag

Ha ritkán isztok kávét, akkor én is a nespresso-t ajánlom. Mindig kiváló minőségű kávét főz és mindig ugyanolyat. Nem ajánlom azokat, amikbe darált kávét kell tenni, mert nem tudod úgy tárolni, hogy 1-2 hét után ne változzon, nálatok meg 250 gramm ki fog tartani 1 hónapig biztos, ami a végén már nem lesz jó. Ajánlanám a dolce gusto-t is, de annyival nem olcsóbb bele a kapszula meg a gép, mint amennyivel a nespresso jobb kávét főz. Nekünk dolce gusto van, de a másikat kóstolva az sokkal jobb.

Riasztó a kapszula ára, de azért vannak olcsóbb beszerzési helyek, ha sokat veszel (esetleg társulsz valakivel). Pl: http://www.lacompatibile.hu/hu-HU/

Ilyet is tudsz venni és azzal töltöd, ami neked tetszik: http://www.semiramiskave.hu/index.php?r=product/view&id=52

Ez egyszerűbb, mint a netes buhera.

[ Szerkesztve ]

(#56734) air válasza Ance (#56733) üzenetére


air
nagyúr

Értem. Én is azért gondoltam, hogy talán a kapszulás jobb, mert az őrölt kávé biztosan nem őrzi meg a minőségét és az aromáját addig amíg a mi tempónkban el nem fogy.
Ezért jöhetne még képbe a darálós, mert a szemes kávé jobban eláll.

(#56732) dunc
Elhiszem. Köszi, láttam a másik videót.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56735) Zewa válasza CPT.Pirk (#56717) üzenetére


Zewa
senior tag

Végeredmény = ~presszókávéval, tehát igény esetén ugyanúgy cukrozhatod, bár tény hogy sok féle kapszula van pl tejeskávé.

Ebayen apróért lehet kapni ilyesmit, amivel a kv csészénkénti ára is lecsökken.
Ha nem zavar a nagy helyigénye akkor esetleg egy használt automatakávégép is jácchat bár szerintem felesleges heti pár csészéhez.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#56736) Lomha 8V válasza air (#56734) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Én személy szerint nem kávézom, de apám most vett egy kapszulást, azt a kacsa formájút. Állandóan rommá dicsérik, hogy mennyire jó és azóta mindig ott lebzsel a fél család kávézni. Szóval szerintem az biztosan jó. :)

(#56737) nesa


nesa
veterán

Urak mai atvetelre kellene nekem pecsen egy smart media kartya mindegy hogy 3,3v vagy 5v-os akar 4mb os is eleg, akar kolcson is jo lenne par napra.

(#56738) hcl válasza CPT.Pirk (#56723) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mostanában én is iszom cukor nélkül, de csak az igazán jó minőségűeket érdemes... finom tud lenni :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#56739) Bandus99


Bandus99
őstag

Lehet venni kezi daralot is jo minosegben tizenx e ft-ert allithato a daralo finomsaga es mindig frissen daralt lesz . ez melle egy minosegi kotyogos. Ha szeretitek a tejes dolgokat akkor pl ezt

Igaz maceras a kapszulahoz kepest viszont kavet teszel bele ami neked tetszik. Persze nem feltetlen az omnia a kavek csucsa.

Ha pedig raszansz penzt es idot a tanulasra, akkor igazan jo kavet is keszithetsz karos fozovel, pl gaggia classic.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#56740) M_AND_Ms válasza Bandus99 (#56739) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kotyogóssal nekem az a bajom, hogy 100 fok fölé forrósítja a vizet, ami nem jó a kávénak.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#56741) hcl válasza M_AND_Ms (#56740) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Viszont a legjobb kávékat azzal főzve ittam/iszom :)
A French Press amúgy pont emiatt tetszik, hogy az nem forral vizet, illetve hogy nagyon nem macerás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#56742) Exian válasza nesa (#56737) üzenetére


Exian
őstag

Van. 8-32MB között sokféle :) Kártyaolvasóm is van elvileg hozzá. És van hozzá egy Olympus gépem is, ami félig-meddig tükörreflexes, '98-ból! 300e volt az ára (meg van még a számlája is).

[ Szerkesztve ]

(#56743) nesa válasza Exian (#56742) üzenetére


nesa
veterán

Koszi kozbe szereztem kartyat, nekem nem fenykepezobe kellet.
Volt nekem is de a gyerek kettobe torte:(

(#56744) rnrn


rnrn
tag

4, vagy 8 gb-os aprócska pendrive-ot keresek. Használtat, vagy újat...
Autóhifihez kellene, ezért a méret meghatározó. Ilyesmi lenne jó: 1, 2.
Lehetőleg pécsi, személyes átvétellel.
Köszi!

(#56745) Bandus99 válasza M_AND_Ms (#56740) üzenetére


Bandus99
őstag

Kotyogosok kozt is van hatalmas elteres. Nem a nalunk megszokott kotyogosra gondolj.
Ebben szelep van. A vizet a megfelelo nyomas eleresekor kinyilo szelep engedi at rovid ido alatt a kaven. Tehat nem hosszu percekig aztatja.

Nagy elonye, hogy akar camping gazon is elkeszitheto ott is ahol nincs 220V

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#56746) #TOTTI


#TOTTI
őstag

iPhone 5 kijelző cserében tud valaki segíteni, tanácsot adni?

(#56747) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Boldog Nyulat :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#56748) Zewa


Zewa
senior tag

Van esetleg valakinek eladó hővezető ragasztója? Mennyi idő alatt köt be a fecsibe ha veszek egyet, mert mindössze egy hangyányi kéne. Pécsett hol érdemes ilyet boltolni? Köszi!

Mindenkinek nagyon boldog nyulat! :)

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#56749) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok van egy ilyen android kompatibilis fül hallgatom számla gar. doboz 3 pár, 3 mérető szűz gumiharang,doboz. (bolti állapot) Garancia 2015 december. Sennheiser CX-275s fülhallgató
Ajánlatokat várom. Boldog nyúlt :D

(#56750) FuckeR19 válasza #TOTTI (#56746) üzenetére


FuckeR19
senior tag

En segithetek.
Uveg tort vagy lcd is? Fekete vagy feher?

[ Szerkesztve ]

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.