Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28301) mezis válasza Sur1G (#28298) üzenetére


mezis
nagyúr

Ez talán táplálható UTP kábelen.

mezis

(#28302) G4ga


G4ga
őstag

Sziasztok!
Nagyon láma kérdéssel fordulnék, hozzátok.
Hálózathoz nem értek egyáltalán, ezért kérnék segítséget!

Adott egy TP-Link 941ND router dd-wrt firmware-vel
Egy HTPC 54mbps Wifi kártyával és egy alaplapi lan kártyával WIN 7 Pro rendszerrel
Egy Gamer gép alaplapi és egy 100-as lan kártyával WIN 8.1 Pro rendszerrel

problémám a következő lenne:
Van egy megosztott hálózati mappám a HTPC-n.
Azt szeretném elérni a Gamer gépen, ezért hozzá is adtam mint A: meghajtót.
Látja is szépen, másol is rá, Wifin keresztül 700kb/s-el :(

A két gép össze van kötve lan kábellel is.
Úgy hogy a HTPC alaplapi háló kártyája 10.0.0.2 ip-el van kiosztva, a Gamer gép +lan kártyája 10.0.0.1-el van kiosztva.
Gamer gép-en win telepítés volt, eddig működött a lan kapcsolaton keresztüli másolás, ám most csak wifin megy összesen 700kb/s-el.
Anno egyik cimbim lőtte be nekem, de Ő sajna időközben küldföldre távozott, igy nincs ki segítsen!
Valaki letudná nekem pötyögni, mit kell beállítani, hogy menjen nekem lan-on keresztül a másolás!
Nagyon megköszönném.

Ill. miért lehet az hogy a Wifs átvitel only 700kb/s-re képes?
A HTPC wifin 1MB/s letöltés és 14MB/s feltöltést mért netes sebesség mérés során. Szerintem ez se jó igy, de mivel stabil a kapcsolat nem mozgat! Ezt a routerben tudom amúgy állítani? windowsban? van hol?

Elnézést az alapvető hülye kérdésekért, de ehhez hülye vagyok.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#28303) spiritex válasza Intruder2k5 (#28288) üzenetére


spiritex
veterán

Segítenél még egy picit? Megvan a 18U. A WAN portját összekötöttem a CISCO EPC 3925 LAN3-as portjával. Kioszotta neki egy port-ot, amit beraktam CISCO-ban DMZ-be. De most hogyan tovább? A 192.168.1.1-en nem jön be semmi. Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28304) fasyrt válasza Sur1G (#28296) üzenetére


fasyrt
őstag

Ket megoldast latok:
1.) Power over Ethernet ezzel. Ahogy en latom, 10/100-as portjai vannak.
2.) Feltetelezem, hogy egy lakasrol van szo, max. 20-30 meterröl beszelünk. Hasonlo, "PoE" dolgot megcsinälhatod magad is: egy utp kabelben 4 erpar van, a 100-as halo ebböl 2 erpart hasznal. A masik ket erpart nyugodtan hasznalhatod a törpefeszültseg atvitelere, csak egy kis forraszas kerdese az egesz.

Ja, es en inkabb ezen a "problematikus" agon nem csinalnek egymas utani elosztasokat, hanem a switchböl egyböl harom fele osztanam a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#28305) Intruder2k5 válasza spiritex (#28303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS-ra csatlakozol, vagy a CISCO-ra?

(#28306) spiritex válasza Intruder2k5 (#28305) üzenetére


spiritex
veterán

A gép LAN portjába a CISCO LAN2-es portja van kötve. Dugjam át az Asus LAN1-es portjába a kábel CISCO LAN2-ben levő végét? Akkor hogy fogom elérni a CISCO-t?
Mondjuk az alaplapomon van 2 db LAN port...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28307) Gubek-Einste válasza spiritex (#28306) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus konfigurálásához mindenképpen az Asus-ra kell csatlakoznod, egyszerre csak az egyik eszközre csatlakozzál. A konfigurálás alatt a Cisco ne legyen összekötve az Asus-szal.
Beállítás után majd már el tudod érni a Cisco-t is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28308) Intruder2k5 válasza spiritex (#28306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ASUS-ra csatlakozva eléred a CISCO-t, a CISCO-ról az ASUS-t viszont nem! Legalábbis nem ilyen egyszerűen, csak távoli eléréssel, stb...

(#28309) spiritex válasza Gubek-Einste (#28307) üzenetére


spiritex
veterán

Nem tudom mit csinálok rosszul, de most a gépbe csak az ASUS LAN portja van dugva, az ASUS WAN portjába semmi, és nem érem el az ASUS-t sem a 192.168.0.1-en, sem a 192.168.1.1-en.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28310) Gubek-Einste válasza spiritex (#28309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csinálj egy reset-et és nézd meg, hogy a gépen a LAN beállítások automatán legyenek.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28311) G4ga válasza G4ga (#28302) üzenetére


G4ga
őstag

Odáig eljutittam, hogy létrehoztam egy uj hálozati meghajtott ugy hogy cimnek 10.0.0.2//megosztott ( ez a mappa neve a HTPC-n ) adtam meg és igy lanon keresztül éri már el, viszont nem hálozati meghajtó lett hanem csak egy megosztott mappa.
Ez is jó igy, csak Total Commanderben nem mint A: meghajtó let hanem egy megosztott mappa.

Hogy csinálok ebböl A: meghajtott?
már csak ebbe kellene segitség!

Ill. abba hogy tipp miért lassu a HTPC wireless elérése?

(#28312) spiritex válasza Gubek-Einste (#28310) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, az Automata megoldotta (elfelejtettem, anno FIX-re raktam), feljött a beállítás varázsló, nem is kellett semmilyen ip címet beírni. De a beállítás első lépésekor azt kéri, hogy győződjek meg a WAN össze van-e kötve a modem-mel.
Lehet, hogy nem követted, de én csak egy VPN szervert szeretnék beállítani az Asus-on, úgy hogy az a CISCO-ra van kötve. Ne törődjek a WAN figyelmeztetéssel akkor, ugye? Menjek a VPN-hez és annyi?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28313) spiritex válasza spiritex (#28312) üzenetére


spiritex
veterán

Na sikerült. Egy ponton túl muszáj volt beledugni a WAN kábelt, hogy észlelje a környezetét, és akkor állította át magát 192.168.1.1-re. De mivel most az Asus gigabites LAN portjától kapom az IP-t, így nem is húztam ki a gépből, és érdekes módon most elérem a CISCO-t is a 0.1-en és az ASUS-t is az 1.1-en.
Még egy kérdésem lenne: ahhoz, hogy a VPN szerver a lehető legyorsabb legyen, kell esetleg valamit átállítani? Pl. kikapcsoljam az ASUS tűzfalát, vagy bármi ilyesmit? Köszi előre is!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28314) spiritex válasza spiritex (#28313) üzenetére


spiritex
veterán

Ezek a beállítások maradhatnak? [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#28315) Rotcsa


Rotcsa
tag

Sziasztok!
Van 2 gépem, egyiken egy win wista, másikon win 8.1
A wistáról akarok fájlokat megosztani wlannal. Amikor a nyílvános mappába másolom a dokumentumokat, akkor elárhető és kezelhető a win 8.1-el, de ha saját helyén osztom meg, akkor nem a win 8.1 hozzáférési engedélyekre hivatkozva nem enged műveltetet végrehajtani a fájlokon. Tudtok segíteni?

(#28316) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Valaki esetleg erre tudna ötletet adni?

https://utdetailing.hu/

(#28317) unravel


unravel
őstag

ide is bemásolom, hogy:

Heló

Van egy gép amin fut egy TV szerver és mikor nincs szükség rá elmegy alvó módba.
Van egy mobilalkalmazás amin keresztül ébreszteni tudom a sleep módból.
Viszont néha magától is elindul. Beállítottam a windowsban hogy semmi nem ébresztheti csak a hálókártya.
Tudom valahogy szűrni hogy csakis én ébreszthessem a gépet?

¯\_(ツ)_/¯

(#28318) Gubek-Einste válasza tibcsi0407 (#28316) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva (ha lehet akkor rajzzal)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28319) tibcsi0407 válasza Gubek-Einste (#28318) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A site survey:

A lakás:
Szokásos 41 m2-es panellakás. A két router között egy 10 cm-es vb. panel válaszfal van, szóval a távolság nem túl nagy. Leegyszerűsített ábra:

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28320) mezis válasza tibcsi0407 (#28319) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondlom a 3-as csatorna a tied. Elég erősen zavarhatnak a 2-es, 4-es 6-os csatornán nyomuló szomszédok.
Próbáld meg a 12-eset. [link]

mezis

(#28321) tibcsi0407 válasza mezis (#28320) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Átraktam 12-re. Erősödött egy kicsit az RSSI érték is. Bár meglepően gyenge a szomszédokhoz képest. Gondolom ez köszönhető az ASUS beépített antennáinak is.

Az ASUS beállításai:

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#28322) GGAllin


GGAllin
tag

Üdv!

WDS-t próbálok állítani egy EPC3925 egy TL-WR740N és egy TL-WR542G közé. próba képpen a két tp-link között sikerült is de a cisco modemnek hiába adom meg ugyan azokat a beállításokat ott mégse működik :F pedig a WAN ugye abba csatlakozik és ez lenne a lényeg. bármi ötlet? vagy egyátalán lehetséges ezt így?

Köszi előre is! :)

bite it you scum !! ~GGA

(#28323) krealon válasza RootRulez (#28281) üzenetére


krealon
veterán

"Wake on LAN-t állítanék be, eme leírás alapján. Egy TL-WR940N routerem van, A PortForwarding-nál mit kell beállítani a Common Service Port-hoz, mert a lírásban szereplő routerben nincs ilyen menüpont és lehet ennél meg szempont lenne."

A Common service port lista az egysegsugaru felhasznalok kedveert van, akik nem tudjak mi az alapertelmezett portja az egyes szolgaltatasoknak. Egyszeruen hagyd figyelmen kivul.

(#28324) mezis válasza tibcsi0407 (#28321) üzenetére


mezis
nagyúr

Az RSSI nálad a legjobb. Romlott ugyan az előző csatorna beállításhoz képest. Kísérletezhetsz még a Channel Badwith-el.

mezis

(#28325) mezis válasza GGAllin (#28322) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

http://prohardver.hu/tema/wifi_pedia/hsz_20-20.html
Meg ez:
WDS

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28326) tibcsi0407 válasza mezis (#28324) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Bandwith 20 MHz-en van, mert az ASUS eldobálja a wifi-t 20/40-nél 1-2 itthoni eszköz esetén. Ha jól tudom, akkor ez a rádugott USB eszközök miatt lehet. A TP-Link pedig 20+20 HT-ra van állítva. Próbáltam már sima 20-al is, de nem lett jobb a helyzet.

https://utdetailing.hu/

(#28327) Gubek-Einste válasza tibcsi0407 (#28326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nem nagy a távolság így inkább kábelezni kellene a wifi helyett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28328) tibcsi0407 válasza Gubek-Einste (#28327) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tudom, csak próbálom egy fokkal kényelmesebbé tenni a dolgot. :)

https://utdetailing.hu/

(#28329) Gubek-Einste válasza tibcsi0407 (#28328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legkényelmesebb a kábelezés mivel csak egyszer kell megcsinálni és után (ha minden rendben van) nem is kell vele foglalkozni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28330) tibcsi0407 válasza Gubek-Einste (#28329) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az a baj, hogy nem terveztem már átvinni a kábelt a másik szobába, mivel a Digi abba a szobába van behúzva, ahol az ASUS router van. Nem szeretem a felesleges kábeleket, de ha azt mondjátok, hogy erre a latency problémára nincs jobb megoldás, akkor úgy sem marad más választásom.

https://utdetailing.hu/

(#28331) Gubek-Einste válasza tibcsi0407 (#28330) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kábelezés minden a legjobb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28332) tibcsi0407 válasza Gubek-Einste (#28331) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, lehet nem marad más, mert idegesít, hogy ilyen...
Köszi azért a segítséget srácok! :)

https://utdetailing.hu/

(#28333) PAUBEN


PAUBEN
tag

Sziasztok!

Ezt a parancsot irtam be cmd be

netsh interface ipv4 set subinterface "1" mtu=1492 store=persistent

hogyan lehet kitörölni ? :)

(#28334) GGAllin válasza mezis (#28325) üzenetére


GGAllin
tag

úgy lesz :R

[ Szerkesztve ]

bite it you scum !! ~GGA

(#28335) PAUBEN válasza PAUBEN (#28333) üzenetére


PAUBEN
tag

Valaki tudna segíteni? :F

Ezt a parancsot irtam be cmd be
netsh interface ipv4 set subinterface "1" mtu=1492 store=persistent
hogyan lehet kitörölni ? :)

(#28336) jerry311 válasza PAUBEN (#28335) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sehogy.
Ezzel MTU értéket állítasz.
Alapértelmezett értéke: 1500 byte
Tehát ha nem tetszik az 1492 akkor visszaállíthatod 1500-ra.

(#28337) PAUBEN válasza jerry311 (#28336) üzenetére


PAUBEN
tag

Ha a routerben 1480 akkor érdemes arra rakni vagy maradjon 1500?

C:\Windows\System32>netsh interface ipv4 show subinterfaces

MTU MediaSenseState Bytes In Bytes Out Interface
------ --------------- --------- --------- -------------
1480 1 98348054 19375677 Ethernet
1480 1 0 25086 Loopback Pseudo-Interface 1

vagy esetleg ezt kilehet törölni? 1480 1 0 25086 Loopback Pseudo-Interface 1

[ Szerkesztve ]

(#28338) jerry311 válasza PAUBEN (#28337) üzenetére


jerry311
nagyúr

Beállíthatod, de megoldják azt ők automatikusan.

(#28339) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

Gyerekek ha veszek 1 nas-t, mekkora az esélye, hogy a rajta lévő filmeket (többféle formátum,főleg mkv.) minden további varázslat nélkül simán le lehet játszani 1 samu tv-n, ami dlna képes ? Most is lejátsza tv a külső hdd-n lévő fájlokat, előfordulhat h. nem ismeri fel majd azokat ?

1 sima, egy hdd-s 2 terrás nas-on gondolkodom , főleg azért, hogy ne kelljen a külső hdd-t másolás céljából hordozni az egyik helyiségből a másikba...És persze akkor már torrent is arról...fel s.le

Válaszokat :R

(#28340) 2007


2007
tag

Üdv!
Otthoni hálózathoz szeretnék switchet vásárolni. 6 gép+1NAS van jelenleg, úgyhogy a 8 portos jövőálló ugyan nem lenne, de a ma jelentkező igényeket kielégítené. Eddig 3 kliens a modem-router kombira csatlakozott, de fölöslegesen terheli szegény fostalicskát, ami ráadásul nem is gigabites. A többi ez alatt, egy nagyon egyszerű 5 portos gigabit-es switch-en lógott, amit lehet hogy megtartok*. Az internet csomagunk a hálózat nagyságához képest nevetséges, 5/05Mbps, ami ritkán, de azért néha eredményez zavaró lassulást a jelenlegi konfigurációval. Lényeges az is hogy a LAN gyors legyen, mert a klienseket kis helyi lemezzel szerelem fel, a NAS-on van az adatok nagy része.

1. kérdés: Ha váltunk-ha nem váltunk nagyobb internet csomagra, a QoS funkciót tekintsem alapnak? Vagy legyen kapásból menedzselhető is?
2. kérdés: Ha veszek -mondjuk- egy 5 portos switchet QoS funkcióval, és tovább osztom a meglévő 5 portossal, amin nincs QoS funkció, akkor a feljebb lévő switch a lejjebb lévő switchre kapcsolódó klienseket csak együtt tudja kezelni? El se tudom képzelni, mit jelentene ez a gyakorlatban.

The meaning of life is to give life meaning

(#28341) Borisz76 válasza #73959936 (#28339) üzenetére


Borisz76
veterán

Az, hogy külső usb-s HDD-n vagy NAS-on tárolod a filmeket ....a TV szempontjából szinte mind1.
Amit lejátszik a külsőről azt biztosan viszi NAS-ról is.

A lejátszás képessége a TV-n múlik.

Ha olyan Nas-t veszel ami képes "átkódolni" a filmet röptében akkor biztos, hogy le tudod játszani a TV-n azt is ami előtte esetleg nem ment.
Ezek a modellek emiatt a képesség miatt erősebb procit szoktak kapni....és persze drágábbak is.

Synology DS214play 2 lemezes
Synology DS415play 4 lemezes

Bővebb infó a Synology fórumban.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28342) #73959936 válasza Borisz76 (#28341) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ó, köszönöm hát szépen, ezek az eszközök tényleg nagyon jók, és jól dolgokat tudnak, de azt hiszem, ennyi pénzem nem lesz rá, sajna... :(

Be kell érnem "gyengébb" nas-sal... :K

:R

(#28343) jerry311 válasza 2007 (#28340) üzenetére


jerry311
nagyúr

A switching kb. nulla terhelést jelent a jelenlegi routerednek, route + NAT + SPI szokott problémát jelenteni, de kétlem, hogy 5/0.5 net nagyon leterhelné, bár aha nagyon régi akkor lehet már ez is határon van. (pontos típusa?) Kétségeim vannak afelől, hogy a belső hálózat jelenlegi topológiája bármiben zavarná a netkapcsolatot. Legjobb esetben is maximum 5%-át viszi el a belső 100-as port kapacitásának.

Mit a QoS célja? Minek a minőségét szeretnéd javítani vele? (A Cisco End-to-End QoS könyve ~900 oldal, szóval bőven lehet itt kérdés) Na meg ilyen kevés gép esetén kb. értelmetlen is QoS-sel foglalkozni switchen. Kivéve ha nagyon szeretnél akadásmentes VoIP (esetleg video) hívásokat miközben midnenki ezerrel torrentezik.

Több cég is árul 12-16 portos gigabit switcheket is, olcsóért otthonra. Tehát jellemzően nem menedzselhetők.
Ha már sok NAS forgalomról írtál akkor érdemes elgodnolkodni, hogy midnen gigabites végpont támgassa a 9k jumbo frame-et, nem egy nagy előny, de ha már úgyis sok lesz a NAS forgalma, akkor jól jöhet.

Lehet kicsit összevissza váltogattam a témákat, de azért remélem érthető.

(#28344) Borisz76 válasza #73959936 (#28342) üzenetére


Borisz76
veterán

Kérdezz rá a fórumban...a fiúk segítőkészek és ha rendesen felvázolod a helyzetet, hogy mit szeretnél elérni akkor tudnak tippet/tanácsot adni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28345) jerry311 válasza #73959936 (#28342) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez a topic kell neked :))
Melelylseg Zyxelnek vannak olcsóbb 1-2 lemeyes tárolói.

(#28346) #73959936 válasza Borisz76 (#28344) üzenetére


#73959936
törölt tag

És az baj, ha nem Synology-ban gondolkodom :F

Hanem a pénztárcám után szabadon ...mondjuk h a s z n á l t Buffalo ? ;)

[ Szerkesztve ]

(#28347) krealon válasza #73959936 (#28342) üzenetére


krealon
veterán

"Be kell érnem "gyengébb" nas-sal..."

Azt erdemes tudnod, hogy a TV-k beepitett lejatszoja joval kevesebb formatumot tamogat DLNA uzemben, mint USB-s tarolorol (es a felirat-, illetve hangsav valtas problemakrol nem is beszeltunk).

A szerenyebb processzorral szerelt (ezert transzkodolasra keptelen) NAS-oknal a DLNA-n keresztuli lejatszas sokkal problemasabb, mint a fent emlitett -play vagzodesu daraboknal. Az olcso NAS-okhoz szukseges lehet halozati medialejatszo, a szeleskoru formatum, a hangsav-, es feliratsav valtashoz / megjeleniteshez.
Ugyan sok esetben az utolag telepitett FFP + miniDLNA megoldja egy reszet a problemaknak, de ez nagyban fugg a TV tipusatol.
A dontes a tied.

(#28348) #73959936 válasza krealon (#28347) üzenetére


#73959936
törölt tag

Arról van valamiféle leírás, hogy az adott samu tv-m milyen formátumot támogat dlna-módban ?

(ue32d6100)

Amit néztem nas-t, az 1,6 ghz-es cpu-val szerelt..

(#28349) SztiviVander válasza #73959936 (#28346) üzenetére


SztiviVander
őstag

mondjuk én nem vennék használt buflákot gari nélkül (mondjuk újat se), kivéve ha az új árának a 20-adáért adják. de te tudod. ha nem akarnék vele sok időt tölteni és sok pénz szánnék rá akkor syno, ha keveset akkor zyxel. ha meg egy normális valamit akarnák és szánnék rá időt akkor összeraknék egy htpc-t a syno árának a feléből kb 5x akkora tudással és fele annyi kompromisszummal :)

(#28350) 2007 válasza jerry311 (#28343) üzenetére


2007
tag

Köszönöm a gyors választ!
Kár volt erre a terhelés-témára egy szót is vesztegetni (részemről), mert a gigabit hiánya miatt eleve kizárnám, senkit sem akarok ilyen lassú átviteli sebességgel szívatni, ha nem sok ráfordítással a gigabit is megoldható. Egyébként nagyobb fájlokat kb. 50MB/s-mal másol a gigabit switchen keresztül a NAS-ra, meg másik irányba is, a routeren keresztül 10 körül, ez számottevő.

A QoS meglétét egy informatikus ismerősöm javasolta, passz.

Ez a Jumbo frame téma is még némi utánaolvasást igényel részemről, de annyi biztos, hogy az érintett eszközöknek támogatnia kell, tehát a hálókártyáknak is. Majd utánanézek hogy tudják-e.

The meaning of life is to give life meaning

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.