Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28701) psg5 válasza Intruder2k5 (#28700) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! :R

F.K.T.

(#28702) Shingen


Shingen
addikt

Hali
Olyat lehet csinálni, hogy van egy nem wifis routerem, annak a egyik lan portából egy utp kábellel átviszem egy wifis router wan portjába a netet.
Akkor a wifis router a netet meg tudja wifin osztani
Ha igen mit kell azon beállítani, hogy működjön?
Köszi

風林火山

(#28703) Intruder2k5 válasza Shingen (#28702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen lehet ilyet csinálni, többféleképpen is!

Ha szükséges, hogy a két routerre kötött eszközök azonos alhálózatban legyenek, akkor a két routert a kábellel LAN<->LAN portokon kell összekötni, és mondjuk a WiFi-s routerben a DHCP szervert ki kell kapcsolni! Ezen kívül a LAN IP címük nem lehet azonos, tehát mondjuk ne legyen mindkettő 192.168.1.1, hanem a WiFi-st állítsd például 192.168.1.254-re.

Ha nem feltétel, hogy a két routerre csatlakozó eszközök lássák egymást, vagyis lehet két elkülönült LAN hálózat, akkor a dolog egy fokkal könnyebb, mert ez esetben a kábel mehet az első router LAN portjából a második router WAN portjába, és itt még arra kell figyelni, hogy a két router nem lehet azonos tartományban, tehát ha az első mondjuk 192.168.1.1 címen érhető el, akkor a második legyen például 192.168.2.1.

(#28704) Shingen válasza Intruder2k5 (#28703) üzenetére


Shingen
addikt

Hali!
" Ha szükséges, hogy a két routerre kötött eszközök azonos alhálózatban legyenek, "
Ez mit jelent pontosan, milyen előnyei vannak ha azonos alhálózaton vannak?

" arra kell figyelni, hogy a két router nem lehet azonos tartományban, tehát ha az első mondjuk 192.168.1.1 címen érhető el, akkor a második legyen például 192.168.2.1. "
Ezt hogy tudom megoldani?
Mert a jelenlegi 192.168.2.1., ha bekötném a másikat annak hogyan tudom megadni azt a másik elérhetőséget?
Köszi :)

風林火山

(#28705) Intruder2k5 válasza Shingen (#28704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olyan előnyei vannak, hogy eléred bármelyik eszközt, bármelyik eszközről, ami akkor előnyös, ha például szoktál LAN-on megosztani tartalmakat, file-okat, nyomtatót, stb...

Minden routernek meg lehet változtatni a LAN IP címét, az admin felületén.De ha ez 192.168.2.1, akkor lehet 192.168.1.1, és akkor hozzá sem kell nyúlnod.

(#28706) Shingen válasza Intruder2k5 (#28705) üzenetére


Shingen
addikt

Mostani routeren szoktam a tartalmakat megosztani.
Másik routeren csak a wifijén a netet akarom ideiglenesen megosztani míg nem veszek egy komolyabb routert ami kiszolgálja az összes dolgot.
Másik router nincs még nálam, ha kölcsön kapom meglátom milyen ip lehet bele lépni.

風林火山

(#28707) Intruder2k5 válasza Shingen (#28706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bármelyik megoldás megteszi a kettő közül.

(#28708) Shingen válasza Intruder2k5 (#28705) üzenetére


Shingen
addikt

Hali!
Mostani routeren WAN beállításokban a modemhez való csatlakozás pppoe van beállítva.
Ha a másodlagos routert be üzemelem úgy ahogy fentebb írtam wan potjába utp kábellel az első számú router lan portjából a netet, akkor a másodlagos routeren belül Wan beállításokban mire kell állítani?
Mivel az elsődleges router van a csatlakozás beállítva.

Az elsődleges router ipje: 192.168.1.1 és ha a másodlagosért nem 192.168.2.1, akkor azt hol lehet átállítani?
köszi

風林火山

(#28709) imre2210


imre2210
újonc

sziasztok Lenne egy olyan kérdésem hogy hogy bírom beálitani a gépet vagy a routert hogy tudjunk lanba játszani wifivel ?
Köszönöm előre a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#28710) Gubek-Einste válasza Shingen (#28708) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az admin felület LAN beállításai között lehet megadni a használt alhálózati adatokat.
A másodlagos eszközben a WAN-nál DHCP/Automatikus beállítást kell választani.
Pontosan milyen típusú a két router?

#28709 imre2210
Ha egy alhálózatban van a két gép akkor nem kell semmilyen plusz beállítást csinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28711) Shingen válasza Gubek-Einste (#28710) üzenetére


Shingen
addikt

Saját az egy Asus rx3041, a másik amit kölcsön kapnék hogy a wifin adja a netet az meg SMC Barricade SMCWBR14-G2 IEEE 802.11g Wireless Router.

De Pl. itt van ez a tp-link simulator [link]

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28712) Shingen válasza Shingen (#28711) üzenetére


Shingen
addikt

Lejárt szerk idő

tehát a szimulátoron wan connection nál nem látom ezt a " WAN-nál DHCP/Automatikus beállítást kell választani. "
Ezt a dhcp-t.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#28713) imre2210 válasza Gubek-Einste (#28710) üzenetére


imre2210
újonc

tp link /tl wa901nd/ de nekem csak arra kellene h helyi hálozatot szétszórjam és pl ha cod 2 vel játszanánk akkor a szerokat észlejék wifin csatlakozót gépek

[ Szerkesztve ]

(#28714) Gubek-Einste válasza imre2210 (#28713) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak ez az eszköz van beállítva akkor minden gépnek manuálisan kell adni egy alhálózatba lévő IP címet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28715) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok! :)

Kaptam egy D-Link DIR-600-as routert (B6 version) ajándékba. Szeretnék egy otthoni hálózatot kiépíteni, mert a ház egyes részeiben már nem elég erős a Wifi jel. :( A problémám a következő: hogy tudnám megoldani, hogy a mostani routerre (TP Link TL-WR1043ND V2.1) rákötve az újat, működőképes internetkapcsolat jöjjön létre? Addig már eljutottam, hogy beüzemeltem és be is írtam a Digi-s felhasználónevet, jelszót és a PPPOE kapcsolatot a böngészős kezelőfelületen, de sajnos itt el is fogyott a tudományom a beállítások terén. :B Ennek a problémának a megoldásában szeretném kérni a segítségetek, ha egyáltalán lehetséges ez. :)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#28716) mezis válasza Ukeve (#28715) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezek szerin UTP kábellel csatlakoztatod a meglévő WiFi-s routeredhez.
Egyszerűbb lesz az életed, ha nem a WAN, hanem egyik LAN portjához csatlakozol a DIR-600-nak.
(A WAN port esetén ebben az esetben Dynamic IP tartozna.)

A beállítás meg így.
(A DHCP-t utolsónak kapcsold le, mert akkor már csak FIX IP címmel tudnál bejelentkezni.)

Az internet kapcsolatot a jelenlegi routered építi fel. A második routerednek már semmi tennivalója nincs ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28717) Ukeve válasza mezis (#28716) üzenetére


Ukeve
tag

Igen azzal kapcsoltam össze. :)
Ha hazaértem, akkor megnézem majd a beállításokat. Köszi a segítséget! :R
Még egy olyan kérdésem lenne, ha Wifi-n keresztül szeretném összekapcsolni a két routert, akkor mennyiben más beállításokat kell használnom?

(#28718) Gubek-Einste válasza Ukeve (#28717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-n nem lehet összekötni őket mivel a D-Link gyári firmware-ben nincsen erre lehetőség, CFW pedig nincsen rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28719) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

AP mode-ban lévő routernél, hogy tudok belépni a routerbe a beállításokhoz?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28720) Ukeve válasza Gubek-Einste (#28718) üzenetére


Ukeve
tag

Rendben, akkor marad a kábeles megoldás. :)
Köszi a segítséget! :R

(#28721) Intruder2k5 válasza TheProb (#28719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ugyanúgy, mint bármely más routerbe! IP címe kell, hogy legyen az AP módban üzemelő routernek is.

(#28722) TheProb válasza Intruder2k5 (#28721) üzenetére


TheProb
veterán

oké, csak kérdés, hogy mi. Met ugye mivel ki lett lőve a dhcp, így az alap (192.168.1.1) cím nem él.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28723) And válasza TheProb (#28722) üzenetére


And
veterán

Az az IP-cím nagyon is él (mivel az mindig fix, független a router dhcp-szerverétől), sokkal inkább a kliensgéped nem kap IP-t. Ezért állítsad fix IP-re a 192.168.1.x tartományba, 255.255.255.0-ás alhálózati maszkkal. A DNS- és átjárócímek ilyen esetben, mikor csak a router elérése a cél, nem számítanak.

(#28724) Intruder2k5 válasza TheProb (#28722) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na most ha a fő router 192.168.1.1, akkor nem is lenne egészséges, ha IP ütközést csinálnál a hálózaton azáltal, hogy az AP címe is ugyanaz. Mellesleg ez független a ki, vagy bekapcsolt DHCP szervertől, mert az eszköz LAN IP címe statikus, tehát azt nem DHCP-n kapja, főleg nem saját magától.

Javaslom akkor nyomj egy reset-et az AP-nak, akkor visszaáll alapra, és fuss neki megint a dolgoknak úgy, hogy a konfigolás erejéig csak azt kösd rá egy PC-re, a másik router ne legyen a körben.

(#28725) TheProb válasza And (#28723) üzenetére


TheProb
veterán

Kollégiumról van szó, ahol van szobánként 1 fali végpont és úgy van szétosztva a net AP módba állított routerrel. Ergó én nem tudok magamnak fix ip-t beállítani. Meg ha lehetne se akarnám, mert ha meg hazamegyek akkor ott teljesen más IP lenne kiosztva és nincs kedvem pár naponta átírogatni a fix ip-t

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28726) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, hogy miyen AP-t vagy egyéb hálózati eszközt (konkrét típust) érdemes venni egy UPC-s net tovább osztásához 5-10 fő számára (főleg mobil telefeonok, kisebb részben laptopok)?

A modem egy Ubee EVW3226, kikapcsolt wifi modullal. Ehhez csatlakozik egy régebbi Linksys WRT54G router egy saját antánnával és egy fontennával. Ez az egész a fölfszinten, egy társasház belső udvarán van, egy kisebb helyiségben. A fontenna a helyiséggel szemben, de a 2. emeleten lévő lakásbe küld jelet.
A társasház alatt egy olyan pincehelyiség van, ahová egy 50 méteres utp kábel megy le a modemből és ehhez kapcsolódik (ideiglenesen) egy Linksys E900 wifi router, aminek elég korlátoztott a jelerőssége.
Milyen eszközt javasolnátok erre a célra és milyen beállítási/összeállítási mód lenne ideális?

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#28727) Gubek-Einste válasza Dr_Syrex (#28726) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb az lenne ha a HGW bridged módba lenne.
Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ha csak AP módú eszköz kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28728) krealon válasza TheProb (#28725) üzenetére


krealon
veterán

"Ergó én nem tudok magamnak fix ip-t beállítani. Meg ha lehetne se akarnám, mert ha meg hazamegyek akkor ott teljesen más IP lenne kiosztva és nincs kedvem pár naponta átírogatni a fix ip-t"

Ha van adminisztratori jogosultsagod a gepeden, akkor tudsz fix IP-t allitani.

Ha nagyon lusta vagy akkor letezik 2 kattintasos modszer a problemadra.

2 darab .bat file-t kell kesziteni.
Az egyikkel az Access Point-ot tudod menedzselni, a masikkal a normal automatikus cimkiosztast hasznalni.

A AP allitgatasahoz, kabelesen kell a szamitogepeddelel hozza kapcsolodnod, es a tobbi UTP kabeles kapcsolatot ideiglenesen meszuntetni.
Felteve, hogy az AP IP cime 192.168.1.1 a Windows-os geped Halozati kapcsolatat at kell allitani pl. 192.168.1.8 IP cimre.

A kovetkezo reszt masold a Jegyzettombbe (Notepad) majd mentsd el LAN_IP_192.168.1.8.bat neven.

Magyar Windows eseten:

netsh int ip set addr "Helyi kapcsolat" static 192.168.1.8 255.255.255.0 192.168.1.1 1
pause

Angol windows eseten:

netsh int ip set addr "Local Area Connection" static 192.168.1.8 255.255.255.0 192.168.1.1 1
pause

Ha helyesen (.bat kiterjesztessel) mentetted el, akkor a LAN_IP_192.168.1.8.bat fajlon jobbaktt --> "Futtatas rendszergazdakent" ( vagy angolban "Run As Administrator" ).

Ha jo volt a csatolo neve megadva, akkor a pause felirat elott Ok. valasszal nyugtazza a rendszer a sikeres vegrehajtast.

Mostmar be fogsz tudni lepni a http://192.168.1.1 cimen a router-be es atallithatod a szukseges dolgokat.

Ha kesz vagy, a kovetkezo batch fajl ( LAN_IP_dhcp.bat ) segitsegevel lehet a halozati beallitasokat automatikussa tenni (szinten rendszergazakent futtatva):

Magyar XP/7 eseten:

netsh int ip set addr "Helyi kapcsolat" dhcp
netsh int ip set dns "Helyi kapcsolat" dhcp
pause

Angolnal

netsh int ip set addr "Local Area Connection" dhcp
netsh int ip set dns "Local Area Connection" dhcp
pause

Ezutan visszaallithato az eredeti osszekotesi rend.

Ha a batch fajlok futtatasakor a rendszer nem Ok. valaszt ad, akkor valoszinuleg mas a halozati csatolok elnevezese.
A halozati csatolokat a kovetkezo paranccsal lehet kilistazni:

netsh int show int

Az utolso oszlopban talalhato a csatolok neve, a megfelelovel helyettesitendo az idezojelek kozti csatolonev a batch fajlokban.

[ Szerkesztve ]

(#28729) nightzone


nightzone
aktív tag

Üdv!

Windows 8-on saját wifi kiépítése közben DHCP engedélyezési gond adódott, ebben kérnék segítséget.

Alaphelyzet: Beépített Gigabtes hálókártya, amit egy szoftverrel virtuális routerré, és egy Usb adapterrel pedig magánhálózati wifi-vé alakítottam. A szolgáltatómnál dinamkus ip-m van, Ethernet kapcsolat. Az Usb adaptert rendesen felismeri az eszközkezelő.

A gondom az hogy bár létrejön a wifi kapcsolat ha pl telefonnal kapcsolódok hozzá, de a dinapkus ip-t nem kapja meg ez a wifi hálózat valamiért. Valamint a win 8-ban az USB adapter kapcsolódás közben sem engedi kiválasztani ezt a kapcsolatot, sőt fel sem ismeri.

Ha erre az új kapcsolatra jobb klikkelek és a tulajdonságoknál megnézem az Ipv4 beállításat akkor nem az "IP cím és DNS automatikus kérésén van, hanem mindkettőnél az alatta lévők vannak bejelölődve és kitöltődve. Ha ezt átállítom Automatikusra és dobok egy restartot, akkor megint visszaáll nem automatikusra. A kérdésem az lenne, hogy miért, mi lehet a gond?

Így néz ki a Hálózati központ:

Köszi előre is!

(#28730) nightzone válasza nightzone (#28729) üzenetére


nightzone
aktív tag

Még annyi, hogy ha a fenti képen középen látható "My Wifi Router" kapcsolat tulajdonságait megnézem, akkor ez van:

Ha ezen ablakon pedig a Részletekre klikkelek akkor meg ez:

Átállítható valahol a rendszerben hogy ez opció "DHCP kompatibilis:Igen" legyen?

Ugyanez az Ethernet kapcsolatnál "Igen"-t mutat...

Esetleg maga a virtual router átalakító softver nem képes a DHCP-re?

:R

[ Szerkesztve ]

(#28731) TheProb válasza krealon (#28728) üzenetére


TheProb
veterán

köszi :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28732) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Egy Asus N12 D1 routert kellene gy beállítanom, hogy hatótávként működjön, viszont nem leszek a helyszinen.
Le tudnátok írni lépésről lépésre, hogy hogy állítsam be? T-home-os Cisco eszközt kellene erősíteni.
Köszönöm!

(#28733) RONEX


RONEX
csendes tag

Sziasztok!
Beállítottam WDS bridge-t, két TP-Link router között.
A két routeren megegyeznek a következő beállítások SSID, titkosítás, jelszó, csatornaadatok.
A fő-router ip címe 192.168.1.1, az al-router ip címe 192.168.1.2.
Az al-routeren a DHCP ki van kapcsolva.
Az al-routeren WDS státusz run-t ír, és működik is tudok rá csatlakozni wifin pl. telefonnal.
A problémám a következő, naponta többször is megszakad a internet kapcsolatom (WDS bridge előtt nem volt gondom vele).
Voltam a internet szolgáltatónál bent, és ők azt mondták, hogy a modem több MAC address-t lát egyszerre (4-5 darabot). És csak kettőnek tud IP címet adni egyszerre, így időnként nem a WAN-ra kötött router kapja meg az IP címet a modemtől. Még azt is mondták, hogy a LAN-on lévő MAC address-ek valahogy átkerülnek a WAN oldalra (ezért láthat több MAC address-t a modem), és emiatt nem mindig a modemre kötött routernek osztódik ki az IP cím. "Hálózatom" kb. így néz ki: van egy kábel modem amire rá van kötve egy router UTP kábellel, erre a routere meg egy pc van kötve szintén UTP kábellel. Van még egy másik router egy másik szobában, amin be van állítva a WDS. Nem teljesen értem, hogy hogyan láthat a kábel modem több MAC address-t, ha fizikailag csak egy router van rákötve.
Esetleg, ha valakinek lenne valami ötlete, vagy megszakértené a fentieket, azért nagyon hálás lennék!

(#28734) adika4444 válasza RONEX (#28733) üzenetére


adika4444
addikt

Milyen kábelmodem?
A kábelmodem LAN portjából a router WAN portjába megy a vezeték?
Ha most kilövöd a WDS-t akkor helyrejön?

üdv, adika4444

(#28735) RONEX válasza adika4444 (#28734) üzenetére


RONEX
csendes tag

Igen a modem LAN portja van összekötve a router WAN portjával. WDS-el is van netem csak időnként újra kell indítanom a modemet/routert, ha eldobja a netet. WDS nélkül ritkán szakad meg a netem, A fentiek alapján arra gyanakszom, hogy mikor lejár a IP leasing time, akkor az újra osztás során megy félre a IP kiosztás. Vagyis valahogy a modemre kötött router nem kap IP-t. A modem típusát nem tudom fejből sajnos, és most nem is vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#28736) mezis válasza RONEX (#28733) üzenetére


mezis
nagyúr

A fő routernek mi a DHCP tartománya és mi a pontos típusa ?

mezis

(#28737) RONEX válasza mezis (#28736) üzenetére


RONEX
csendes tag

A fő router egy Tp link 1043nd v1.

A DHCP tartomány a fő routeren (default): 192.168.1.100 - 192.168.1.199

(#28738) mezis válasza RONEX (#28737) üzenetére


mezis
nagyúr

Lese time legyen a max-on (2880 perc)

Firewall bekapcsolva ?

Internet Access Control rendben ?

(Ha bizonytalan vagy a korábban elkövetett beállításokban, kezd elölről: nyomj rajta egy hosszú reset-et .)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28739) Gubek-Einste válasza dodopek (#28732) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek állítsd be a repeater módot, szinkronizáld a admin IP címet a Cisco-éhoz, add meg a Cisco wifi-jének az adatait.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28740) RONEX válasza mezis (#28738) üzenetére


RONEX
csendes tag

A leasing time-ot átállítottam, persze ezt csak a belsőhálózaton tudom módosítani. A modem leasing time-ot nem tudom állítani, mert ahhoz nem férek hozzá. Gondolom azt csak a szolgáltató tudja állítani.
Az acces controll-ban nincs semmilyen beállítás, teljesen gyári állapotban van.
A router tűzfala is be van kapcsolva defaultban.
Igazából mimindkét router-re be tudok jelentkezni pl tabletemről, még akkor is ha nincs internet elérésem. Szóval tényleg a külső cimzéssel lehet valami gond.

Esetleg még annyi, hogy wds routerem az egy tl-wr841n, amin van olyan beállítás is higy wds mode. Ez lehet auto, mode 1 és mode 2. de erről semmi info hogy mire jó.

[ Szerkesztve ]

(#28741) mezis válasza RONEX (#28740) üzenetére


mezis
nagyúr

- Cseréld fel a két routert (beállításait is természetesen).
- Ellenőrizd a firmware-k verzióját és van-e hozzájuk frissebb.
- Melyik cég a szolgáltatód, mi a modemed pontos típusa ? (Hány éve használhatod ? Modemek, routerek hűtése rendben ?)
(Az bizonyos mértékű normális működésre utal, hogy a belső, lokális hálózaton bármikor eléred a routereid beállító felületét.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#28742) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hol érdemes/lehet beszerezni 12V 0.5A adapteret egy D-Link DSL-360R ADSL2+ modemhez?
Egy ismerősömenk lenne rá szüksége, mivel a régi tönkrement. Az is úgy derült kei, hogy már vett a régi helyett egy D-Link DSL-360R ADSL2+ modemet és annak a tépjával működött a régi eszköz is. Jelen helyzetben azt javasoltam neki, hogy vigye vissza a most vásárolt terméket a vásárlástól való elállási határidőn belül, ha valóban csak ennyi a probléma.
Budapesten belül (tágabb belváros) lehetséges ilyet beszerezni?
Ez például megfelelő lehet?

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#28743) Intruder2k5 válasza Dr_Syrex (#28742) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Parancsolj! De univerzális állítható feszültségű adapter is jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#28744) mezis válasza Dr_Syrex (#28742) üzenetére


mezis
nagyúr

A csatlakozót kellene összehozni a modemmel. Szerintem bolhapiaci is jó lehet.

mezis

(#28745) Dr_Syrex válasza Intruder2k5 (#28743) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Köszönöm az infót. Ez árban is elég jó. Az univerzális is jó ötlet, de abból majd később szerzek be egyet magamnak :)

(#28744) mezis
Igen, használt is megfelelne amúgy, de ennyiért már az új is jó vétel.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#28746) Dr_Syrex válasza Intruder2k5 (#28743) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Az mindegy, hogy ez 1A-es 0.5A helyett? Gondolom jó hozzá, ha már ajánlottad, csak nem annyira vagyok otthon elkektronikai témákan :B

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#28747) Intruder2k5 válasza Dr_Syrex (#28746) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen az Amper szám mindegy, amennyiben legalább akkora, mint az eredeti táp áramerőssége, tehát nagyobb lehet, csak kisebb nem. De amint mezis fórumtárs is írta, a csatlakozóra is figyelni kell, vagy majd le kell cserélni rajta!

(#28748) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy Hitachi smart TV,meg egy egy Sony vayo közt otthoni hálózatot,hogy ne kelljen a távkapcsolóval pötyögni,hanem a laptopon keresgélhessek..mi az útja módja..és aztán nézhessem is..

(#28749) dodopek válasza thotzoltan (#28748) üzenetére


dodopek
addikt

A servioo szoftver pl teljesen jó erre a célra. Ha gondolod, akár a telefonodról is tudod vezérelni, hogy hol nyissa meg...

(#28750) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Itthon a hálózat az alábbi ábra szerint néz ki.

Amikor a NAS-t bekapcsolom (ilyenkor szokott jelentkezni), akkor a PC1 meghülyül (többi is) egy időre és elmegy a net, majd egy idő után visszajön. Ez mitől lehet?
A ZTE csak ha magában szokott lenni, akkor is néha ha telóval kapcsolódok wifi-n eldobja a netet, így lehet nem a legszerencsésebb beállítani a DHCP-t neki..
A PC-n próbáltam már, hogy az N12D1-be dugom, de akkor is behülyül.
DHCP-t a ZTE ossza, a NAS fix Lan IP-n van, az N12D1 AP módban van és először fix ip-n volt DHCP tiltva, most auto-n van ami tudomásom szerint azt jelenti, hogy amit a hálóról kap azt ossza szét.
ZTE és az ASUS a LAN-WAN porton van összekötve (bár lehet szerencsésebb lenne LAN-LAN... még így nem próbáltam.
Amikor behülyül a PC, akkor a LAN-on lehet műveletet végezni (nas elérés, megosztás, másolás stb.), csak az internet megy el egy időre.
DNS-re gyanakodtam, mert a NAS-on először a google DNS szervere volt belőve, de ezt auto-ra tettem utána, illetve a ZTE automatikuson van.
Mi lehet szerintetek a problémám?
Nemsokára egy helyre rakok mindent, így könnyebb lesz a kábelezgetés is.
Itthon akad még egy D-Link modemem, de a ZTE-ből megy még egy kábel egy PC-hez amit munkára használok, csak nincs rajt a térképen....
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.