Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85051) Gicz


Gicz
addikt

tervezek venni 42C2-t monitornak, valaki BP-n tudna kölcsön adni egy lg service remote-ot amig kikapcsolom a tpc, gsr dolgokat a menüben? Vagy honnan érdemes rendelni ahonnan hamar megjön?

(#85052) blakey válasza pkaresz (#85042) üzenetére


blakey
titán

Indítsd újra a DLNA szervert. Melyiket használod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85053) bigdigit válasza Celtis (#85049) üzenetére


bigdigit
addikt

Oké lehet én másra emlékeztem rég állítottam be.

(#85054) ricsip válasza Gicz (#85051) üzenetére


ricsip
addikt

Nem kell szervíz távkapcs!

Ezt csináld végig:

To access the LG service menu on a webOS TV, all you have to do is open your browser and enter the following address:
http://webosapp.club/instart
After that, a warning message will appear, we simply accept and enter the four-character password that they ask us for. The password to access the service menu is ‘0413’. Once entered, the menu should appear in full screen, with all the options available to configure.

-

(#85055) RiseOfEvil


RiseOfEvil
tag

Sziasztok!!

Kis segítséget szeretnék kérni LG OLED TV kapcsán.

PS5 mellé szeretnék majd venni TV-t, korábban monitort használtam, de szeretnék TV-re váltani.

Olvasgattam a témában azért, de azért kiváncsi lennék a tapasztaltabbak véleményére is, hogy melyik LG modellt lenne célszerű választani.

Nekem bőven elegendő a 42", maximum a 48" verzió is, annál nagyobb hely szűke miatt úgyse férne el.

Ezek közül szeretnék választani:
LG OLED42C26LB
LG OLED42C21LA
LG OLED48C21LA

Mi a különbség az LB és LA végződésű modellek között?
Van ahol azt olvastam, hogy színbeli eltérést jelent, valahol pedig azt, hogy az LB nagy felbontású és külső tárolóra történő rögzítési képességgel rendelkezik....az LA nem.

Megéri a 42" modell a kisebb ráfizetést a 48" modellel szemben vagy miből fakad az árbeli különbség a kettő között?

Előre is köszönöm szépen mindenkinek!!

Üdv, Bálint

Kétféle ember létezik: akinek tetszem és akinek rossz az ízlése.....

(#85056) Celtis válasza ricsip (#85050) üzenetére


Celtis
veterán

Droidos tv-ken simán megoldható pl. Kodival.

(#85057) Vhiktor válasza RiseOfEvil (#85055) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A nagyobbat vedd, csak a hátlap színe más.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85058) Gicz válasza RiseOfEvil (#85055) üzenetére


Gicz
addikt

Én ma vettem egy 42C2-t, monitornak pc-hez, és játékokhoz. kb 1m-re ülök tőle, még megvan a "basszus ez túl nagy" feeling, de pár nap és elmúlik, ahogy tv-nél is szokott.

Inkább nézési távolságtól tenném függővé a helyedben a méretet. Milyen távolról használnád?

Vhiktor:

PC mellett, 4K120hz, 4:4:4 chroma full rgb range mellé is 85 contrast a jó érték?

[ Szerkesztve ]

(#85059) Danex válasza ricsip (#85054) üzenetére


Danex
addikt

Ehhez annyit, hogy talán valahol olvastam, hogy ez a link amúgy valami orosz szerverre fut rá, ahol gyakorlatilag biztonsági réseket kihasználva futtatnak külső kódot a TV-n és úgy inditják el a szerviz menüt.

Én személy szerint kerülném használatát és inkább kérnék kölcsön valakitől valami régebbi androidos okostelefont amin van infra és ott megvenném a 700Ft-ot appot ehhez.

(#85060) Vhiktor válasza Gicz (#85058) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Alapvetően igen. De tegyél be egy ilyen mintát
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85061) ricsip válasza Danex (#85059) üzenetére


ricsip
addikt

Na ezt nem tudtam. Az a furcsa h. nem javítja az LG ezt a security bugot.

-

(#85062) RiseOfEvil


RiseOfEvil
tag

Köszönöm szépen a válaszokat Vhiktor / Gicz !

Nagyjából két, két és fél méter távolságból szerintem, maximum annyit tudnék kihozni belőle.

Kétféle ember létezik: akinek tetszem és akinek rossz az ízlése.....

(#85063) abridabri


abridabri
veterán

Aki monitorként használ LG Oledet az milyen beállításokat eszközölt ?
Nekem így van a kezdetek óta belőve :

(#85064) Gicz válasza RiseOfEvil (#85062) üzenetére


Gicz
addikt

Akkor egyertelmuen a nagyobbat.

(#85065) Gicz válasza abridabri (#85063) üzenetére


Gicz
addikt

Tegnap vettem egy 42C2-t monitornak (van egy 65c2 tv is).

Most próbálgatom mi hogy lesz jó, játékra game optimizer, 50-es oled fény, ahogy nézem munkára, félig legúzott redőnyökkel meg simán elég a 10-es oled fény. Színmélység 50, felette mindent túlszaturáltnak érzek, mint egy samsung mobilt.

Szerintem 10-es oled fényen esélytelen, hogy bármi gond legyen a beégéssel munka mellett, főleg ha még variálom az ablakokat is, hogy ne ugyanott legyenek egész nap.

(#85067) Vhiktor válasza CDLbd (#85066) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

C2.

Nagyobb fényerő, stabilabb és jobb fekete közeli részletek megjelenitese, pontosabb kép. Gamingre általában LG a legjobb. Fejlettebb panel.

Philips: ambilight, hdr10 plus, dts támogatás.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85069) Caineevo


Caineevo
tag

Üdv!
OLED55C21LA 75 ezres felára megéri az OLED55B23LA -hoz képest? Más jobb vagy ugyan ilyen de olcsóbb alternatíva gondolom nem nagyon van 360-435k Huf körül, de ha igen szívesen fogadom.
Játékra egyáltalán nem használnám, csak filmek, streaming szolgáltatók, youtube.

(#85070) sittes79


sittes79
addikt

Szerintem igaza van, habár ez minden évben elmondható. :)

𝗗𝗢𝗡'𝗧 Buy a 2023 OLED TV… These 2022 OLEDs are 97% as Good

(#85071) Vhiktor válasza CDLbd (#85068) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Nézd meg mindketőtt és dönts az alapján :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85073) Vhiktor válasza CDLbd (#85072) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ekkora összegért nem tudok Sony alternatívát.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85075) Godsgift87 válasza sittes79 (#85070) üzenetére


Godsgift87
újonc

Mikor várható a korábbi évekből kiindulva, hogy a 2022-es TV-k olcsóbbak lesznek az érkező 2023-as változatok miatt?

Vásárlás előtt állok és ugyanerre a következtetésre jutottam.

(#85076) wallace 234 válasza Godsgift87 (#85075) üzenetére


wallace 234
őstag

Nagyon már nem lesznek olcsóbbak, inkább már nem árulják ha ki fogy a készlet. Próbálják magasan tartani az árakat! Nincs akkora csökkenés mint korábban volt. De persze ki lehet fogni jó ajánlatot.

(#85077) Dare2Live válasza sittes79 (#85070) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

G3 az idén komolyat lép előre.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#85078) syIex válasza Dare2Live (#85077) üzenetére


syIex
veterán

Olyan áron, mint amennyibe kerül léphet is... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#85079) cszn válasza Godsgift87 (#85075) üzenetére


cszn
őstag

A 2022-es évjáratban LG esetében a 42"-os C2 nyár végére kb. elérte azt a szintet, ahol most is van az ára. A nagyobbak még utána is estek kicsit, de már nem jelentősen. De ahogy nézem a többi gyártónál is hasonló volt a helyzet.

(#85080) sittes79 válasza Dare2Live (#85077) üzenetére


sittes79
addikt

Gondolom, de az már az asszony ingerküszöbe felett lenne, így se érti, hogy mi az a 120Hz meg VRR ps5 höz, főleg, hogy minek :DDD

Amúgy eljött az idő 65" LG c2 vagy samu s95b szerintetek, annyi, hogy egy samsung soundbar-om van.

[ Szerkesztve ]

(#85081) Dare2Live válasza syIex (#85078) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Simán megérheti az ár difit 2023as szériánál.

2022esnél most 80k a difi 65ösnél C2 G2 közt. Gre +2év gari van nagyon nem mindegy olednél sem.

topikban heti fő téma a tinting meg a fényerő. G3 eddigi tesztek alapján mindkettőt megoldja, nagyot javít. Ha hasonló árdifi lesz mint most szerintem jobb vétel lesz a G3.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#85082) Skynet258 válasza Gicz (#85051) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem kell szerviz táv, ha van egy PC Wifivel (ugyanazon a hálózaton mint a tv), ezt töltsd le (Color Control), le van írva melyik menübe kell bemenni, és helyi hálón el tudod intézni 5 perc alatt (én is ezt használtam kétszer is). Azt az orosz szerveres cuccot inkább hanyagold. ;)

https://geekpulse.hu

(#85083) syIex válasza Dare2Live (#85081) üzenetére


syIex
veterán

Lehet megéri akkor a 806 után majd a cserét, de eddig nem láttam értelmét kétszeresét fizetni! :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#85084) Caineevo


Caineevo
tag

Erre valaki 1 kis velemény vagy bármi? :F Segítsetek dönteni :R

(#85085) Vhiktor válasza Caineevo (#85084) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ha mindegy a plusz 75 ezer akkor hosszabb távon megéri. Ha a költség a fotnosabb téynező akkor nem.

A plusz pénzért kb 100 nittel nagyobb fényerőt kapsz. Nem lesz nagy különbség képben a 2 tv között.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85086) SaitoX


SaitoX
tag

Nézegettem én is a B2 vs C2 tesztet rtings-en, érdekes, hogy a B2 magasabb pontszámot kap, pedig a C2 a "jobb" TV.

Lenne nekem is 1-2 kérdésem, hátha valaki tudja a választ.

1) SDR Brightness:
Ezt nem teljesen értem rtings-en, pl. B2-nél gyakorlatilag mindenhol magasabb érték van, kivéve a "Real Scene Peak Brightness".
Hogy lehet, hogy ez alacsonyabb, ha az összes többi esetben magasabb az érték?

2) Gyakorlatilag csak a HDR az, amiben észrevehetően jobb a C2, mint a B2?
Ha HDR-t nem igazán használom, vagy csak ritkán, nem igazán éri meg a felárat a C2?

3) Viewing angle, összehasonlítva egyértelműen látszik, hogy ebben a B2 jobb.
C2-nél ott van a gamma vesztés / rózsaszínesedés, B2-nél nincs. Ez azért van, mert a C2 EVO, a B2 meg sima WBC?

4) A kalibráció nélküli szín beállításokban is jelentősen jobban szerepel a B2, de gondolom ezt TV-je váltogatja, és nem minden esetben lesz pont így?

(#85087) Vhiktor válasza SaitoX (#85086) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

1: azért van mert nagyon instabil az oled panel, össze vissza ingadozik a fényerő, attól fuggoen mennyi ideig van kint rajta az adott kép, egy ideig megy feljebb folyamatosan majd egy idő után elkezd csökkenni. Gondolom nem hajszál pontosan ugyanannyi idő után történt a mérés.

2: nagyjából igen

3: igen. De a c2-nek is nagyon jó a betekintési szöge.

4: akkora szórás van a panelek között hogy ez nem releváns, attól függ éppen milyet fogsz ki. Erre ne alapozz.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#85088) alaves válasza SaitoX (#85086) üzenetére


alaves
addikt

A dolog lényege nem az általad felsorolt paraméterekben van. A C és B széria különbsége alapvetően a mozgásjavítás (trumotion) és egyéb (processzor terhelő) funkcióknál szembetűnő. A C széria pl. kismértékű interpolációnál ('moziszerű mozgás' v. DJ:2-DB:10) csak ritkán hibázik (pl. artifact), igazán nem észrevehető, a B szériánál gyakran látszik. Pl. az op. rendszer futtatása is gyorsabb, stabilabb a C-nél. Ezen túlmenően a C képe is 'látványosabb', mint a B-é (kb. LG < Philips).
Ha nem használsz mozgásjavítót vagy egyéb képjavító funkciót a B is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#85089) blakey válasza SaitoX (#85086) üzenetére


blakey
titán

Nézd meg őket élőben, ha szerencséd van, akkor a C2 sem lesz rózsaszínes és a legjobb EVO EX-es panel kerül bele, ha kevésbé vagy szerencsés, akkor sajnos lesz némi elszíneződés. Egyébként a C2 a legtöbb szempontból jobb. B2-nél is előfordulhat elszíneződés, nem csak WBE-re jellemző.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85090) Gicz válasza alaves (#85088) üzenetére


Gicz
addikt

Na ez a processzor érdekes kérdés, most, hogy van itthon egy 42c2 is a 65-ös mellé, a 42-esnek érezhetően lassabb a menüje, többet gondolkodik, maga a menü is picit akad, amikor pl fényerőt, képmódot állítasz, ahogy előjön/eltűnik-1-1 panel, a 65-ösnél teljesen smooth, 42-nél érezhetően nem olyan folyamatos az animáció.

Mondjuk azt még nem néztem, hogy nincs-e köze valahogy az input-hoz, mert pc-vel 4K 120Hz 10bit 4:4:4 jelet kap. Lehet az esetleg eszik erőfórrást, hogy jóval több adat érkezik egy telekomos fullhd set top boxhoz képest.

(#85091) alaves válasza Gicz (#85090) üzenetére


alaves
addikt

Nálam C1-en nincs ez a jelenség (TV: 'PC' ikonmód, 'Játékoptimalizáló' képmód + ''Játékoptimalizáló: be'; PC: PC-3840x2160/120Hz/10bpc/RGB/Teljes/G-Sync:be)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#85092) alaves válasza Gicz (#85090) üzenetére


alaves
addikt

Továbbá a TV-n: időnként célszerű a 'Memóriaoptimalizáló' futtatása és a 2 perces áramtalanítás is.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#85093) Gicz válasza alaves (#85092) üzenetére


Gicz
addikt

3 napos, az appokat még el sem indítottam rajta, csak monitornak használom, de azért majd kipróbálom, hátha. Mondjuk annyira nem zavaró, csak feltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#85094) M4th


M4th
újonc

Sziasztok!

Ha jól látom a 65"-os LG G2 és G3 között 600.000 (!) forint különbség van jelenleg (700.000 huf vs 1,3M huf), így is megérheti a G3? Oké, hogy promócióban és előrendelésben hozzáadnak egy hangprojektor szettet a G3-hoz, de akkor is brutális ez az árkülönbség, eddig mintha nem lett volna ekkora rés.

Szerintetek megy még lejjebb a G2 ára? Most jelenleg majdnem mindenhol 700k. Érdemes lehet még várni? Az előző évek tapasztalataiból meddig érhető el a mindenkori tavalyi modell? Meddig forgalmazzák vajon a G2-t

(#85095) Zsömica válasza M4th (#85094) üzenetére


Zsömica
aktív tag

A G3-hoz adott hangprojektort jelenleg ki is fizettetik a népekkel - később mérséklődni fog az ára sztem cc.900k-ig; akkor meg majd már nem lesz projektor hozzá..! :D
Ugye azt nem hitte senki hogy ingyé van a soundbar hozzá..! (?)
G2 meg nagyjából év végéig lesz elérhető.., és az is egy nagyszerű tv..! :K

(#85096) sittes79 válasza M4th (#85094) üzenetére


sittes79
addikt

Szerintem a g2 se éri meg a felárat egy c2 hoz képest, max Side by side veszed észre.

(#85097) Zsömica válasza sittes79 (#85096) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Pont ezért vettem G2-t.., mert láttam mellette a C2-t..! ;)

(#85098) alaves válasza M4th (#85094) üzenetére


alaves
addikt

Az WOLED MLA kijelző új fejlesztés, azért olyan drága a G3, őszre azért jelentősen csökkenhet az ára, de valószínűleg a C3/G3 árrés nagyobb marad, mint a C2/G2-nél. Az MLA kijelzővel szerelt Philips 908 és Panasonic MZ2000 ára pedig valószínűleg alig fog csökkenni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#85099) so_ha válasza M4th (#85094) üzenetére


so_ha
senior tag

"Az előző évek tapasztalataiból meddig érhető el a mindenkori tavalyi modell?"
Talán nyár elején még van 1-1 akció a kifutó modellévből, de később a pár beragadt darabot többnyire már drágábban árulják, mint az új modellek megjelenésekor, amikor még "raktár ürítő árak" voltak. A LG65G2 az Euronicsnál most 630e, ami a sorozat legolcsóbb ára, de most csak 8 áruházban érhető el, tehát online most nem rendelhető (csak zárójelben jegyzem meg, hogy 1,25m volt a nyitó ára tavaly, amihez akkor nem járt hangprojektor).

(#85100) sittes79 válasza Zsömica (#85097) üzenetére


sittes79
addikt

Rosszul fogalmaztam, otthon valszeg nincs side by side. :DDD

#85099so_ha Ez tényleg jó ár G2-re Írországban 2300 eur most :O

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.