Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) Sipi- válasza LouiS22 (#31386) üzenetére


Sipi-
tag

Gyári tápegységgel megy az rPi3 Model A+.
Ma vettem egy új 32-es kártyát, majd kipróbálom azzal. Az ssd-t meg külső tápos USB-n lógatom rá.
Ha átmozgatom az adatokat az SSD-re, akkor elvileg nem fog írni a kártyára, vagy csak minimálisat? HomeAssistant oldaláról a saját oprendszeres image-t írtam a kártyára, nem saját telepítésű linux-ra telepítettem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#31402) sanzi89 válasza LógaGéza (#31013) üzenetére


sanzi89
addikt

Végül a BlackFriday-es akció hatására berendeltem 4 darab Shelly Plus 1PM-t. Még úton van, de már gondolkozom rajta, hogy miként tudnám használni. Ugye a fogyasztási adatokat tudja rögzíteni a Shelly Cloud-ba, de én mindig szeretem az adataimat lokálisan is tárolni, elvileg erre alkalmas a készülék, hogy Cloud+local data egyszerre.

Kérdéseim:
- Mik a tapasztalatok a Shelly Cloud-dal? Megbízható, működik, nem fog egyik napról a másikra bezárni, minden historikus adatommal együtt?
- Milyen lokális adatgyűjtést ajánlotok esetleg ami bevált? Jó lenne, ha nem kellene napokat utánaolvasni a konfigurálásnak, illetve ha egy RPI-ről elfutna, akkor az volna az igazán tutiság.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31403) LouiS22 válasza Sipi- (#31401) üzenetére


LouiS22
veterán

Ne mozgasd, hanem bootoljon az SSD-ről a pi és egyből oda írd a HA image-et.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#31404) grafnet


grafnet
veterán

E között: [link]
és
E között: [link]

Mi a különbség?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31405) LouiS22 válasza grafnet (#31404) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem semmi, csak eltérő kóddal lettek terméklistázva.

De ezzel a cuccossal óhatatlanul a xiaomihoz láncolod magad (értsd: nem flashelhető mondjuk tasmotára vagy esphome-ra).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#31406) grafnet válasza LouiS22 (#31405) üzenetére


grafnet
veterán

A Xiaomi: OK

Ami tasmotasítható ilyen kütyü, az melyik típus? (Nem Xiaomi)

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31407) kenand válasza grafnet (#31406) üzenetére


kenand
veterán

Pl Tuya alapúak (Blitzwolf és klónjai), azok többségében fogysztás mérés is van. Vagy sonoff
"Itthonról" pl az Alzán Tuya-s

[ Szerkesztve ]

(#31408) grafnet válasza kenand (#31407) üzenetére


grafnet
veterán

Ezt, amit linkeltél be tudom integrálni majd a HA alá?

Ennek van külön app-ja is, addig amíg nincs HA?

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31409) kenand válasza grafnet (#31408) üzenetére


kenand
veterán

Persze telefonon Tuya vagy Smart Life. HA-ban flash nélkül is megy local Tuya addonnal

(#31410) grafnet válasza kenand (#31409) üzenetére


grafnet
veterán

Köszi!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31411) Sipi- válasza LouiS22 (#31403) üzenetére


Sipi-
tag

Tud olyat az rPi3? USB-n lévő SSD-ről bootolni? Ennek utána kell olvasnom.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#31412) kenand válasza Sipi- (#31411) üzenetére


kenand
veterán

szerintem igen megoldható pl

(#31413) amargo


amargo
addikt

Valaki próbálta már itt? Toit open-source language claims to be 30x faster than MicroPython on ESP32: [link]
Nem tudom mennyire fog elterjedni, de érdekes.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31414) kareszkaresz


kareszkaresz
tag

sziasztok egy kerdessel fordulnek hozzatok. nagyon sok helyen latom a home assistantot mint osszekoto elemet a kulonbozo halozatok kozott. a kovetkezo problemam van es a kerdesem is erre vonatkozik.
global regios xiaomi eszkozoket nem latja amazon alexa annak ellenere hogy linkelve van az applikacio hozza. (gondolom én kellene neki a kinai regio nem tudom europaban elve nem is erdekel ) termeszetesen a sajat eszkozeit maga az app mindent lat ahogy kell, de szeretnem nyilvan osszekotni a tobbi eszkozzel is. (pl xiaomi mozgaserzekelot a wifis lampaval etc)
A kerdesem a kovetkezo: egy zigbee hub ami erzekeli a zigbee eszkozoket, alexa vajon osszekotheto lenne a zigbee hubon keresztul azokkal az eszkozokkel amit eddig alexa ebben a formaban nem latott hiaba linkeltem a xiaomi appal? ez megoldana a problemat?
vagy esetleg a home assistant eszkozok hubja(mit ajanlanatok) amit mar nagyon sok helyen lattam mint osszekoto elemet ami szinten lat mindent es azt hozzakotni alexahoz ugy mar tudná kezelni alexa az osszes eszkozt? (vagy gyarilag tiltva hogy alexaval menjenek a xiaomi eszkozok amik globalosak.)
koszi szepen ha barki reagal a problemamra esetleg futott már bele és megosztaná a tapasztalatát velem.

[ Szerkesztve ]

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#31415) vtechun válasza koala69 (#31400) üzenetére


vtechun
veterán

a Sonoff LAN kellett végül, ebből már ki lehetett indulni, köszi

[ Szerkesztve ]

(#31416) vtechun válasza LouiS22 (#31394) üzenetére


vtechun
veterán

Az ismerősnek hetekig tartana, míg eljutna olyan szintre, hogy felrakja magának a HA-t. Én meg felrakom 10 perc alatt, és megint pár perc alatt berakom neki mindazokat, hogy tudja nézni grafikonon a klíma fogyasztásának alakulását, mert ugyan építészmérnök, de a számítástechnikához annyira nem ért. Viszont a gyanúja szerint nem megfelelően működik az 5 kW-os Panasonic klímája, és ahogy én nézem, szerintem sem biztos, hogy ennyit kellene zabálnia..

(#31417) LouiS22 válasza vkp (#31388) üzenetére


LouiS22
veterán

Az új béta javította is

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#31418) Steady74 válasza vtechun (#31415) üzenetére


Steady74
addikt

Szia. Ide hogy veszel fel eszközöket? Eddig telefonon appban felvettem, majd HA-ban megjelent az eszköz, de a HACS Sonoff LAN-t használnám szívesebben. Köszi

(#31419) asdf_


asdf_
veterán

Csak hőmérséklet figyelésére (webes aktuális és pár napra vissza) Shelly1+temperature addon+sonoff temp sensor (ami amúgy szerintem nem biztos, hogy túl jó párosítás, nálam legalábbis fosul mér, ha 23 foknál állítok offsetet, hogy jó legyen 3(!) másik hőmérővel, akkor 17 foknál téved, ha 17-nél, akkor meg fordítva) van valami jó és olcsó megoldás? A kisgömböc Shelly-t sem gondolom túl jó ötletnek a táp fűti a hőmérséklet-érzékelőt dolog miatt, de ha nincs jobb, akkor max ez. Semmi beavatkozást nem kell tudnia, csak hőmérsékletre kéne tudni ránézni, esetleg alertet tudjon küldeni valami nagyon alacsony hőmérséklet esetén. Egyetlen darab kell csak, tehát valami wiifs, nem zigbee, amihez még hub is kéne.

(#31420) LouiS22 válasza asdf_ (#31419) üzenetére


LouiS22
veterán

esp+usb és ráaggatsz egy tetszóleges szenzort (igaz, ez már majdnem a Shelly+usb készen). Ennél olcsóbb nem lesz (minimál tudás kell hozzá, a legbonyolultabb talán az, hogy kicsit kell forrasztani). Wifi és elem nem barátok, így vagy úgy, de szopni fogsz vele (értsd: jó gyorsan meg fogja enni - a gyártók is "csalnak" egy koproci beiktatásával, de a tapasztalat alapján a Shelly is fél év alatt megzabálja az elemet - szemben azzal a 2 évvel, amit ők ígérnek :D).

Amúgy szerintem a Shelly+usb úgy lett tervezve, hogy az általad említett problémát már figyelembe vették ;)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#31421) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!
Van 1 dupla csillár kapcsoló a lakásban, az egyik a wc-t, a másik az előszobát kapcsolgatja. Nincs 0,csak egy bejövő fázis, és két kapcsolt szál.
Melyik shelly relével lehetne okosítani? Belekavarodtam teljesen.
Köszi a segítséget

(#31422) asdf_ válasza LouiS22 (#31420) üzenetére


asdf_
veterán

Köszi, de most nem érek rá megtanulni ezt (nem nekem kell), valami kész, itthon megvásárolható cumó kellene shelly környéki árban. Vagy ha valaki at mondja, hogy a selly kisgömböcnél nem annyira befolyásoló tényező, hogy alatta van az USB-s táp (elem eleve kizárva), én elhiszem azt is, de ködös emlékekből úgy rémlik, hogyazt írták, ez nem volt egy túl jó párosítás (meg aktív, sűrű lekérdezésnél a wifi is rámelegített).

[ Szerkesztve ]

(#31423) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Szerintetek ha ismerem a kazanom max teljesitmenyet, illetve tudom mikor megy a lang es azt is hogy a langmodulacio hagy szazalek, abbol tudok kWh-t szamolni?

(#31424) ojb válasza vampire17 (#31423) üzenetére


ojb
tag

Miért nem az elhasznált földgázból számolod ki? :F

(#31425) grafnet válasza gahor72 (#31421) üzenetére


grafnet
veterán

Nem vagyok teljesen jártas a témában: [link]

De, ez csak 1 áramkörös.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#31426) Steady74 válasza asdf_ (#31419) üzenetére


Steady74
addikt

Én 9db Xiaomi hőmérőt használok 2 db ESP32 panellel. Hardveraprón 2k-ért láttam a hőmérőt, panel is kb ennyi, és nem kell forrasztani, a hatótáv meg kb 5-6m.

(#31427) vkp válasza LouiS22 (#31417) üzenetére


vkp
aktív tag

Igen, már akartam írni, csak nem volt rá időm :)

(#31428) LouiS22 válasza asdf_ (#31422) üzenetére


LouiS22
veterán

Nézd, szerintem ebben a hobbiban az nem jó válasz, hogy "nem érek rá megtanulni". De az sem, hogy elvárás legyen az, hogy adjanak készen egy megoldást a kezedbe.

Tessék kipróbálni, kísérletezni. Ezek az eszközök eleve nem kalibrált, precíziós valamik, szóval ha Paks2 leolvadását kellene vele figyelni, arra nem lesz jó. :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#31429) asdf_ válasza LouiS22 (#31428) üzenetére


asdf_
veterán

Félreérted. Nem nekem kell szórakozni (akkor foglalkoznék vele), főleg nem lesz HA-ba illesztve, hanem valaki másnak kell egy out of the box működő megoldás, ráadásul elég hamar is, én csak segítek, és annyi a kérdés, hogy -a fent írt vélt vagy valós aggodalmaim miatt- van-e a shelly-nél jobb megoldás.

(#31430) LouiS22 válasza asdf_ (#31429) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem reális áron, használható UI-vel, támogatottsággal, itthoni, azonnali beszerezhetőséggel nem fogsz találni jobbat. Ha a valaki másnak nem tetszik, akkor pedig ott van előtte a lentebb vázolt megoldás és/vagy adjon lejjebb az igényeiből ;)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#31431) vampire17 válasza ojb (#31424) üzenetére


vampire17
addikt

Nem akarom a macerat a TIGAZ-al...

(#31432) simico válasza gahor72 (#31421) üzenetére


simico
aktív tag

Csillárkapcsoló esetén egyikkel se. Ha a kapcsolót kiiktatod vagy kicseréled dupla alternatív kapcsolóra, akkor Shelly 1L relével megoldható, de ebből kettő fog kelleni ha mindkét kört okosítani akarod. Jobb lenne valahogy nullát szerezni, akkor Shelly 2.5 relével a csillárkapcsolóval tudnád mindkét kört okosítani.

(#31433) ojb válasza vampire17 (#31431) üzenetére


ojb
tag

Azt hittem a kazánod elárulja, hogy mennyi gáz kell neki...

(#31434) vampire17 válasza ojb (#31433) üzenetére


vampire17
addikt

sajnos nem, pedig jo lenne....

(#31435) LógaGéza válasza sanzi89 (#31402) üzenetére


LógaGéza
addikt

- Nekem még nem volt problémám a Clouddal, figyelem a FB csoportjukat is, néha fel-fel üti a fejét valami, de nagyrész user error.
- Ha lokálisan akarod tárolni, és nem akarsz belemerülni jobban a Home Assistant világába (még ;] ), akkor MQTT + Grafana, akár közvetlenül, akár megtámogatva egy InfluxDB-vel.
Mind a két opcióhoz elég egy RPi.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#31436) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok, Midea légkondit be lehet egyszerűen rakni HA alá? amiket találtam, ott valami App API key-t szeretne, de olyat nem találtam az appban sehol, használ ilyet valaki?

Köszi!

(#31437) pch válasza simico (#31432) üzenetére


pch
aktív tag

Van 2 gang zigbee without null modul.
Abba simán beköti a csillárkapcsolót a kimnetre a két fázist és az első L1 lámpába kell berakni a süntöt.

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#31438) amargo válasza vampire17 (#31431) üzenetére


amargo
addikt

Nálunk már lehet fényképes leolvasást is csinálni, be sem jött a leolvasó hölgy, direkt még kérdeztem is Tőle.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31439) vampire17 válasza amargo (#31438) üzenetére


vampire17
addikt

nalunk sem jon be, mert ilyen "betekintos" a doboz.

Csak ha kiszurjak....

(#31440) Steady74 válasza vtechun (#31436) üzenetére


Steady74
addikt

Hello. Sonoff LAN-nal kapcsolatban kérdeztem korábban, lehet elkerülte a figyelmed: hogyan tudok eszközt HACS-Sonoff lan alá betenni? Köszi szépen

(#31441) koala69 válasza pch (#31437) üzenetére


koala69
tag

"Van 2 gang zigbee without null modul."

van ehhez az eszkozhoz bevalt beszerzesi helyed / linked?

[ Szerkesztve ]

(#31442) LouiS22 válasza vtechun (#31436) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

Szívesen.

De hosszab távon jobban jársz ezzel: [link] és elfelejted a gyári felhőt és appot.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#31443) pch válasza koala69 (#31441) üzenetére


pch
aktív tag

https://www.okosotthon-aruhaz.hu/termek/smartwise-zigbee-230v-rele-ket-aramkoros-csak-fazissal-mukodo-kapcsolobemenettel-ewelink-es-tuya-kompatibilis/

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#31444) amargo válasza vampire17 (#31439) üzenetére


amargo
addikt

Jövőre, ha látom a leolvasót, akkor megkérdezem, mert nyáron/ősszel próbáltam ennek utána járni a környékünkön, de élő embert nem találtam, aki válaszolni tudott volna hivatalosan.
Mert persze kaptam, igent is meg nemet is a használatával kapcsolatban, de a legtöbb volt a nem tudom.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31445) LouiS22 válasza amargo (#31444) üzenetére


LouiS22
veterán

Fogalma se lesz róla, vélhetően alvállalkozó alvállalkozója. A szolgáltatóval levelezz, ha legalább hivatalos csatorna.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#31446) tradeelek11 válasza amargo (#31444) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Sajnos ez a legjárhatóbb út, nálam novemberben volt leolvasás,
akkor megkérdeztem a srácot a válasza annyi volt:
"ha jön fényképezni szedjük le hogy ne legyen a képen,
amúgy azt csinálok amit akarok".
Igazából az a legszomorúbb ,hogy még mindig
ilyen "szürke zónás" megoldásokba kell gondolkodni,
mert másként nagyon nehezen megy.
Még annyi hogy nálam az összes leolvasó csak akkor tud
leolvasni, ha beengedem, tehát nem látható helyen "birtokon"
belül vannak az órák.

Tisztelettel :R

(#31447) gahor72 válasza pch (#31437) üzenetére


gahor72
aktív tag

Megpróbálom majd azt. Lakótelep nem egyszerű, csak beférjen a kapcsoló mögé. Az eredeti kérdés a shellykre vonatkozott. Csak gyűlnek a fiókban...
Üdv

(#31448) LouiS22 válasza tradeelek11 (#31446) üzenetére


LouiS22
veterán

Az óra viszont nem a te tulajdonod, hanem a szolgáltatóé. Bár mellékvízmérőt pl. tudsz venni te is és azt plombáltatni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#31449) vampire17 válasza tradeelek11 (#31446) üzenetére


vampire17
addikt

Jo lenne, ha lenne egy elismert, hitelesitett mero... Az sem erdekel, ha tularazott... csak ne kelljen konyorogni a szolgaltatonal....

https://geckollect.com/webshop/elster

Neztem ezt, de ez sem olyan, amit csont nelkul elfogadnak...

A tado "saccolasa" amugy meglepoen pontos... Csak nem tom kiszedni sehogysem az erteket.... :( :(

[ Szerkesztve ]

(#31450) amargo válasza LouiS22 (#31448) üzenetére


amargo
addikt

Viszont, az ingatlanba nem fog tudni bejönni az olvasó, szerintem erre utalt a kolléga is.
Ha egészen őszinte akarok lenni a szolgáltató nettó baromsága ez, hogy fél ilyentől. Ha gázt akarnék lopni, akkor egyszerűen a csőről agáznék le hiszen a földben jön..

tradeelek11: Nálam is ingatlanon belül van, ahogy itt a környéken kvázi mindenkinek (akkor még ez volt a szokás).

vampire17: én pont a linken szereplőt vettem meg. Az emberke állítása szerint a gázosok ebbe nem kötnek bele, még tanúsítványa is van (igaz az az egészre vonatkozik).

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.