Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) sambenez válasza spider23 (#25600) üzenetére


sambenez
addikt

Tiltsd le az ip-jét a másik két routerben.

(#25602) szat8


szat8
tag

A Home Assistant frissítésében a Tado kapott weather supportot!
Kíváncsi leszek, mennyire részletes adatokat lehet belőle kinyerni!

(#25603) #68270080 válasza spider23 (#25600) üzenetére


#68270080
törölt tag

Változtass a wifi "bejelentkezőn" és lőn Világosság: Tasmotában állíts be ezek után AP2-höz aktuális adatokat, majd indítsd újra a kütyüt - szerintem.

Amúgy normál routereknél gondot szokott okozni az azonosra választott SSID és jelszó páros, mikor "látótávolságon"' belül használod ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

(#25604) gya/352


gya/352
tag

Serial Flash-sell Sonoff R2 mini-re csak a lite Tasmota firmware-t lehet feltenni, vagy fel megy rá a normál is?
Vagy előbb a lite-ot és utána a normált?
Most próbálom Flash-selni, de a normál nem megy fel rá.

[ Szerkesztve ]

(#25605) Degeczi válasza gya/352 (#25604) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sorosan a normált, hiszen olyankor fölülírod az eredetit. OTA frissítéskor kell csak lite először, mert olyankor be kell férjen az épp fönnlévő mellé.

(#25606) gya/352 válasza Degeczi (#25605) üzenetére


gya/352
tag

Valamiért nem megy.
Eddig jut el..aztán nem történik semmi

(#25607) amargo válasza spider23 (#25600) üzenetére


amargo
addikt

Nem hiszem, hogy tasmota oldaláról kellene megoldani. Kérdés, hogy ez a 3 router miként van összekötve? Van valahol egy központ (tényleg router) és ezek csak AP-k? vagy tényleg mindenhol egy-egy router van saját dhcp szerverrel stb.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25608) gya/352 válasza spider23 (#25600) üzenetére


gya/352
tag

Milyen routerek ezek? Nem lett volna egyszerűbb WDS-sel megcsinálni a WIFI hálózatot?
Akkor lenne egy fő router, a másik kettő meg annak a kiterjesztése lenne, ugyan azon a csatornán.

(#25609) sambenez válasza gya/352 (#25608) üzenetére


sambenez
addikt

WDS-t nem minden esetben lehet használni, mivel nem szabványos. Nem is minden router tudja.

(#25610) spider23 válasza amargo (#25607) üzenetére


spider23
aktív tag

A középső a fő router a két szélső ap ként üzemel lanon van rákötve a középsőre. Teljesen jól működik telók roamingolnak észrevétlenül. Van vagy 10 shelly meg sonoff tasmotával, mindegyik ok. Ez az egy makacsolja magát. De még akkor sem hajlandó a fő routerre kapcsolódni ha oda viszem fél méterre mellé. Érthetetlen.

AX1800 tplink a fő és a 2 ap pedig TP-Link wdr3600

[ Szerkesztve ]

(#25611) amargo válasza spider23 (#25610) üzenetére


amargo
addikt

Nem ismerem a tp-linkeket.
Van ott lehetőség signal alapján hozzáférést engedélyezni? Mert ebben az esetben érdemes felvenni egy rule-t, ami egyszerűen csak bizonyos AP(k)-ra engedi csatlakozni az eszközt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25612) meili válasza szat8 (#25598) üzenetére


meili
tag

A Shelly-k akkor resetelnek elméletileg, hogy ha áramot adsz az L bemenetre, és utána egy percen belül valamelyik switch bemenetét ötször kapcsolod. Azért ennek így már kicsit kisebb a véletlen előfordulási esélye.

Más:
Tud valaki olyan szélsebesség mérőt, amit Shelly bemenetre lehet egyszerűen kapcsolni? Központi egység nélküli megoldás érdekelne. Ahogy néztem, általában analóg kimenetűek, és a kiadott feszültség nagysága arányos a szélsebességgel. Nekem egy olyan megoldásra lenne szükség, hogy egy előre definiálható szélsebesség felett aktiválja a Shellyt Azaz egy olyan eszköz kellene, ami a szélsebesség mérő analóg jelét felerősíti mondjuk a 30 V-os tartományba abban az esetben, ha a szélsebesség mérő kimenete elér egy előre definiált értéket.
Vagy van valami jobb megoldásotok erre?

(#25613) gahor72 válasza spider23 (#25610) üzenetére


gahor72
aktív tag

áramtalanítani az apkat, és akkor csak a fő routerhez tudna kapcsolódni?

(#25614) Kommy


Kommy
veterán

Nem tudjátok, hogy arra van valami lehetőség, hogy kiszámoljam adatokból, hogy mennyi volt az aznapi fogyasztásunk?
Megvannak az adatok az e.on-tól a vételezett és a betáplált és az inverter mennyit termelt.
Ha jól gondolom kellene ehhez az előző napi vételezett, betáplált és az inverter termelése.
Valahogy így gondoltam: (ki_ma - ki_tegnap) + (termelt_tegnap - [be_ma - be_tegnap] )
Szeretném látni számszerűen mennyi a fogyasztás.

amargo: köszönöm az eon-mqtt-t, egyszerűen érthető a leírás. :R

(#25615) spider23 válasza gahor72 (#25613) üzenetére


spider23
aktív tag

Igen, csak akkor meg a többi akar majd ahhoz csatlakozni ami szintén nem lenne jó. Azt hittem tasmotán belül valahogy manuálisan meg lehet adni hogy melyik router mac címhez kapcsolódjon kizárólag. Mert ugye most a wifi keresésnél tasmotán belül látja az ssid-t 2 mac címmel (2 router mac címe ) zárójelben pedig hogy milyen csatornán adnak a routerek és a jel erősségük. De azt már nem tudom itt választani hogy melyikhez kapcsolódjon.

A routeren belül a sonoff ip címének letíltása nem rossz ötlet, már csak az a kérdés hogy hogyan kell ezt kivitelezni.

(#25616) gya/352 válasza meili (#25612) üzenetére


gya/352
tag

Shelly Uni-nak van analóg bemenete, ha jól emlékszem 10/30 V-os. Az itt mért érték alapján lehet kapcsolgatni bármit, vagy az Uni-nak is van kapcsoló kimenete (kettő is), igaz kicsi a terhelhetősége (kb 100mA, és csak kis feszültség), így azzal relé közbeiktatásával lehet kapcsolni nagyobb fogyasztót.

(#25617) gya/352 válasza spider23 (#25610) üzenetére


gya/352
tag

Ha jól emlékszem a TP-Link-ek pont tudják a WDS-t.

(#25618) Rosep


Rosep
senior tag

Árulja már el valaki, hogy ez a hibaüzenet a HA naplójában mit akar.
Az IP cím a routeré.

Received message for unregistered webhook aa7dadb741731948155910cadfaae11d69f9973f248d88e5ee0b068305479ed2 from 192.168.1.1

(#25619) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Rendeltem március elsején egy slaesh CC2652RB sticket de a mai napig semmi hír nincs róla. Sem mail-ben, sem Telegram-on nem tudok elérni senkit hogy mi van a rendelésemmel. Más is járt így esetleg? Jók a tapasztalatok annál, akik már megkapták?

(#25620) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Sziasztok! Elnézést, ha rossz topic.

A legolcsóbb kávéfőző és vízforraló gépeket keresem a hazai piacon (külön a két dolgot), amelyeket Iphoneról is el lehet indítani.

Köszönöm előre is!

(#25621) amargo válasza zsírsámán (#25619) üzenetére


amargo
addikt

Szia,
Én március elején rendeltem meg én is és jöttek is email-ek szám szerint 2 db.
Nálam már 5 napja befejeződött a vámkezelés is tehát az országban van csak nincs postás aki kihozza.. mindegyik COVID-os.

Kommy: azóta AppDeamon alá is becsomagoltam [link] a könnyebb költöztethetőség miatt :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25622) nemethsza válasza Ashiyo (#25620) üzenetére


nemethsza
tag

Bármelyik elektromosat el lehet, amelyiken van on-off kapcsoló. Eléraksz egy okos dugaljat, abba dugod a cuucot, a kapcsoló fix onra, és ennyi.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#25623) sambenez


sambenez
addikt

Kedden cserél az ELMŰ villanyórát. Azt írták okos mérőt raknak fel. Itt visszaolvasva láttam ha van az órán P1 port azt engedik használni. Próbáltam ennek utána nézni ha jól olvastam RJ12-es csatlakozójú kábelt lehet beledugni. Akinek raktak fel ilyen órát meg tudná erősíteni hogy ilyen csati van rajta?
Mert akkor szerzek addig egy kábelt hátha beledugják a kedvemért és nem kell utólagos drága köröket futnom velük. :DDD

(#25624) LógaGéza válasza sambenez (#25623) üzenetére


LógaGéza
addikt

Keress rá Chal fórumtárs hozzászólásaira itt vagy a Napelemes topikban. Részletesen leírt mindent.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25625) sambenez válasza LógaGéza (#25624) üzenetére


sambenez
addikt

:R

(#25626) mr.perfect válasza szat8 (#25602) üzenetére


mr.perfect
tag

ez mit jelent? nem látok semmi különbséget, vagy újdonságot..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#25627) mr.perfect


mr.perfect
tag

hopp megvan.. új entitások..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#25628) amargo válasza amargo (#25621) üzenetére


amargo
addikt

Csak beszélni kellett róla és meghozta a postás :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25629) mr.perfect


mr.perfect
tag

mondjuk annyira nem pontos.. nálunk most épp azt írja partly cloudy amikor egyetlen felhő sincs az égen :)

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#25630) szat8


szat8
tag

Valahogy gyanítottam, hogy nem lesz világmegváltó az a Tado weather újítás, de ezek a részben felhős és társai dolgok szerintem egyiknél sem percre és városrészre pontos adatot adnak.

Lenne egy amatőr kérdésem Dockerrel kapcsolatban:
Ha szépen be van állítva a HA container, hogy tudok csak annyit módosítani rajta, hogy a paramétereibe ezt is belefoglalhassam:
-v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock
Igazából ehhez kéne, de itt megakadtam.
(Synology NAS-on fut a Docker egyébként.)
Köszi!

(#25631) mtgrafik


mtgrafik
friss újonc

Tudtok segíteni? Próbáltam összerakni Sonoff D1 fényerőszabályzós kapcsolót és FM433-as 8 gombos távirányítót párosítottam hozzá RF-en.
10 napon keresztül 30 x párosítás után elértem, hogy az Ewelinkről is vezérelhető és a távirányítórol is.
A probléma az, hogy így sem tudom használni, mivel random felkapcsolja az áramkört kb. óránként.
Mit javasoltok?

(#25632) bisti79 válasza mtgrafik (#25631) üzenetére


bisti79
tag

Pl, hogy ne használj 433-as rendszert...
Sajnos, városi környezetben állati zsúfolt ez a frekvencia. Megboldogult kapuszerelő koromban volt egy olyan eset, hogy a kuncsaft kapuja minden nap közel azonos időpontban kinyilt, vagy lecsukódott. Hosszas nyomozás után kiderült, hogy a közeli szenyvízátemelő-rendszer szivattyújának kapcsolójele hasonlított a kapu kódjára. Ez tizenéve történt.
Tudom ez nem vígasztal, de sajnos ez ilyen: elég ha valami töredéket összeszed a rádiója, és már nem működik megbízhatóan...

(#25633) mtgrafik


mtgrafik
friss újonc

Ez nem hiszem, hogy probléma lehet, egy külterületi tanyán vagyok egy falu szélén.

(#25634) bisti79 válasza mtgrafik (#25633) üzenetére


bisti79
tag

Ez esetben a jó hír, hogy ezt a hibát kizártuk.
Reméljük, másnak is lesz ötlete.

(#25635) gya/352 válasza gya/352 (#25606) üzenetére


gya/352
tag

Nem értem. Eddig úgy tudtam, csak a kontroller boot alatt kell a GPIO0-t földre zárni, és nem kell folyamatosan úgy tartani.
Nos nekem a Sonoff mini-re csak úgy ment fel a tasmota hogy folyamatosan nyomni kellett a gombot. Ellenkező esetben jött a korábban írt probléma.
Látszólag fel is ment a firmware de mégsem megy a sonoff.
Nem jelenik meg mint Wifi AP, a kis nyomógomb mellett pislákol egy piros led, és ennyi.
Nincs valaki tőlem tapasztaltabbnak valami ötlete? Az lehet, hogy a firmware látszólag fölment de valójában nem? Hogy lehet ezt ellenőrizni?

(#25636) ojb válasza gya/352 (#25635) üzenetére


ojb
tag

Esetleg próbáld meg először felülírni blank_1MB.bin -nel, majd újra flash-elni a Tasmota-val
Nem a jelölt (karikázott) beállításokat kell használni az égetéshez? :F

[ Szerkesztve ]

(#25637) tlala válasza zsírsámán (#25619) üzenetére


tlala
addikt

Igen, én használok slaesh CC2652RB sticket, hibátlanul megy, szóval az én tapasztalataim jók. :)

[ Szerkesztve ]

(#25638) gya/352 válasza ojb (#25636) üzenetére


gya/352
tag

Köszi, közben a Tasmotizerrel sikerült, de ott is csak úgy hogy folyamatosan nyomni kellet GPIO0 gombot.
Szóval, ha jól értem akkor nem az általam jelölt, hanem a karikázott beállításokkal kellett volna csinálni? Hát akkor azért nem ment a NodeMCU-PyFlasher-rel. Ez eszembe sem jutott, a wemosD1mini-nek a DIO kellett azért maradt úgy.

(#25639) amargo válasza tlala (#25637) üzenetére


amargo
addikt

Előtte volt más sticked?

Tegnap csak teszt képen kicseréltem (nekem is megjött a slaesh féle), de pan_id csere kellett, elindult, de elvesztett mindent látszólag. Mivel most nem volt időm párosítgatni visszaraktam a cc2531-et.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25640) Lanash válasza zsírsámán (#25619) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nekem is ez van. Sajnos lassú a szállítás illetve e-mailben azt írták is, hogy a csomaggal kapcsolatban nem beszélnek senkivel (feladják a csomagot és nem érdekli őket hogy megkaptad-e vagy nem és nem is segítenek) Én is írtam nekik amikor már 1 hónapja nem jött meg, de nem válaszoltak. Aztán egyszer csak a postás bedobta. Viszont a stick jó és működik, de én tőlük nem rendelek többet semmit.

(#25641) amargo válasza Lanash (#25640) üzenetére


amargo
addikt

Nekem nem egészen ezt írták. Annyit írtak, hogy jelezzem feléjük, ha gond van és nyitnak majd egy case-t, de ennél többet nem tudnak csinálni. Ami nem ugyanaz, mintha semmit nem csinálnak vele.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25642) Degeczi válasza amargo (#25639) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem mint írtam, szerencsére rögtön ment újrapárosítás nélkül is minden érzékelő a CC2531 után a slaesh CC2652-re áttérve, idővel viszont aztán újrapárosítottam mindet, mert különben a Z2M térképén kapcsolat nélkül látszottak.

Azóta már 43 érzékelő és kapcsoló van rácsatlakoztatva (aktív eszköz nincs egy sem) és teljesen stabil, szépen működik minden.

(#25643) amargo válasza Degeczi (#25642) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, megnézem amint lesz időm újra foglalkozni vele, emlékeztem, hogy Nálad simán ment, ezért is voltam bátor.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#25644) tlala válasza amargo (#25639) üzenetére


tlala
addikt

Előtte Xiaomi gateway3-on lógtak a zigbee eszközeim, és a Xiaomitól szerettem volna szabadulni, ezért rendeltem a sticket.
Számomra nem volt kérdés, hogy az eszközeimet át kell pakolni a stickre.

(#25645) nemethsza


nemethsza
tag

Srácok,
a HA integrációhoz kellene downgrade-elnem egy Xiaomi Mi Home Security Camera 360 1080p (MJSXJ05CM) kamerát.
A [leírás] alapján próbálom, de az istennek nem változik a firmware...
3 SD-kártyával próbáltam. Mondjuk a leírásban lévő tf_recovery.bin-t nem találtam, csak egy ugyanilyen nevű .img-t, kicsomagolni nem engedte (sérült file-t ír)...
Vmi ötlet?
Thx

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#25646) sambenez válasza nemethsza (#25645) üzenetére


sambenez
addikt

Szerintem nem fut le fw frissítés. Nevezd át a tf_recovery.img-t tf_recovery.bin-re.
Bár most gyorsan utánaolvasva .img-t használ fw frissítéskor, tehát elvileg az a ktiterjesztés lenne a jó.

[ Szerkesztve ]

(#25647) gya/352 válasza nemethsza (#25645) üzenetére


gya/352
tag

Az .img az egy image-fájlt lehet tehát azt ki kellene kiírni az SD kártyára Win32DiskImager-rel vagy valami hasonló programmal. Nem rámásolni.

(#25648) sambenez válasza gya/352 (#25647) üzenetére


sambenez
addikt

Rámásolni kell, ez biztos.
"Put the file in the root of your SD Card "

(#25649) gya/352 válasza sambenez (#25648) üzenetére


gya/352
tag

Tényleg nem image fájl. Próbáltam megynitni programmal de nem tudta.

(#25650) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehetne megoldani, hogy a fizikailag lekapcsolt lámpánál a HA frissítése az entity státuszát? Az összes kapcsolót lehet fizikailag is kapcsolni és ha lekapcsolom akkor az ugyanúgy bekapcsolva látszik a HA-ban. Ötlet? Köszönöm szépen!

Szerk; Phillips hue bridge és vegyesen philips és IKEA lámpák. A philips és Google home is jól mutatja az állapotot.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.