Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) nemethsza válasza gya/352 (#26846) üzenetére


nemethsza
tag

No, kerítettem androidot, app is megvan, de - ha jól látom - ezzel csak helyben (az eszközzel egy hálón - lehet molyolni. Most meg nem ott vagyok. Akkor majd szerdán. Csak el ne felejtsem vinni magammal az androidos telót :DD

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#26852) gya/352 válasza nemethsza (#26851) üzenetére


gya/352
tag

Hoppa...nem vagy azonos halon a shellyvel? Azt amit korabban irtam... a bongeszobol valo cloudra lepes es ott megnezni a hidden elemek kozott... probald ki helyi halozatrol is. Meg minden mast is amit eddig probaltal.

(#26853) nemethsza válasza gya/352 (#26852) üzenetére


nemethsza
tag

Nemnemnem :)
Tegnap ott voltam, és mindent, amit próbáltam, helyben próbáltam természetesen. Csak most nem ott vagyok :R

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#26854) jézusom válasza szat8 (#26849) üzenetére


jézusom
addikt

Ha elég, hogy copyzok, akkor jó. De addonok sincsenek. A táblázat szerint nincs snapshot se dockeresnél :(

(#26855) LouiS22 válasza jézusom (#26847) üzenetére


LouiS22
veterán

Az eddigi írásaid alapján nem vagy felkészülve még a dockerre (nem sértésből mondom, tanulható ez is), meg fogod magad szívatni és itt fogsz siránkozni, hogy nem megy. Telepítsd a gyári image-et (a legmélyén az is docker, csak be van minden állítva, nem neked kell vele foglalkoznod). Én szóltam.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#26856) kdavid86 válasza jézusom (#26854) üzenetére


kdavid86
tag

A yaml fileokat eleg copyzni. En backupot is ugy csinalok, hogy szimplan elmentem az osszes yaml filet es a scripts, custom_components mappa teljes tartalmat, illetve a .storage mappabol a lovelace filet. Ezzel tobbe-kevesbe fajdalom mentesen es gyorsan lehet menteni adott allapotot. Ha van egyeb dolgod az "integration" alatt, akkor azt nyilvan kezzel kell ebben az esetben utana beallitanod, de azok alapbol kb fel perces muveletek szoktak lenni.

Szoval egy teljesen clean installnal millio idot sporolsz meg mar csak azzal, ha ezt a nehany filet a regi tartalmaval egyutt atmasolod.

(#26857) radio11 válasza LouiS22 (#26855) üzenetére


radio11
tag

+1
RPi 3-on futtatom és ez még elég felhasználó barát verzió, szinte magától mennek fel az alap dolgok

(#26858) winotto


winotto
tag

Csak most csöppentem ide, lehet butaságot kérdezek, elnézést :-)
Elviekbe erre is telepíthetném ez ODROID rendszert vagy mást ?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26859) DJGABI válasza winotto (#26858) üzenetére


DJGABI
addikt

HASS OS a rendszer neve, látom újdonság, hogy vannak már Odroid-os image-k is, de én úgy látom egyik se S905x2 alapú, meg hát nem is lenne rá garancia hogy jól futna tök más hardveren.

ARMbian kell neked [link], de igen, ez telepíthető. Aztán vagy Container (ez mondjuk nekem szintén új) vagy Supervised install [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#26860) jézusom válasza DJGABI (#26859) üzenetére


jézusom
addikt

Dockert az amlogicos librelec-en belül is tudod aktiválni :)

(#26861) amaximus válasza jézusom (#26847) üzenetére


amaximus
csendes újonc

A konfigot célszerű egy git repoban tárolni. Mentésre, verziókontrollra is jó.

(#26862) amaximus válasza vampire17 (#26794) üzenetére


amaximus
csendes újonc

Köszi az inspirációt.

Létrehoztam egy HA custom integrationt ami az éppen adott meteo vészjelzést mutatja:

[link]




HACS-ben talán már jövő héten megjelenik (attÓl függően, hogy mennyire serényen approve-olgatnak)

(#26863) jézusom válasza amaximus (#26861) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi! Ezt így nem tudom hova tenni. Van github accom, de így nem használtam még.

(#26864) amaximus válasza jézusom (#26863) üzenetére


amaximus
csendes újonc

Nem feltétlenül githubra gondoltam, inkább egy saját git szerverre otthon.

[ Szerkesztve ]

(#26865) vampire17 válasza amaximus (#26862) üzenetére


vampire17
addikt

Egyreszt ez rohadt jo, masreszt 2 napig szenvedtem a node-red flow al :D :D :D :))

Viccet felreteve, mindjart ki is probalom!

(#26866) Vodike válasza amaximus (#26862) üzenetére


Vodike
tag

Koszi! A pollenes is mesteri!

exTiga

(#26867) zsamiatt válasza amaximus (#26862) üzenetére


zsamiatt
őstag

Tok jo hogy hacsba is bekerul, koszi, Mi van ha tobb riasztas van egyszerre? Illetve kezeli a szinteket?

Mas: tudnatok benne segiteni hogyan tudom egy senzor egyik parameteret uzenetben kikuldeni?

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#26868) vampire17 válasza zsamiatt (#26867) üzenetére


vampire17
addikt

service: notify.csak_norbi
data:
  title: 'Zivatar - {{ states(''sensor.met_zivatar'')}}'
  message: '{{ state_attr(''sensor.met_zivatar'', ''rovid_jelentes'') }}'

A szinteket ahogy latom kezeli, sztm amaximus profibb annal, hogy ne gondoljon arra, ha tobb veszjelzes is van :)

alerts:
  - level: '1'
    type: Zivatar
dominant_met_alert_value: 1
dominant_met_alert: Zivatar
provider: Data provided by met.hu
friendly_name: MET riasztás
icon: 'mdi:weather-lightning-rainy'

[ Szerkesztve ]

(#26869) S.Milan


S.Milan
csendes tag

Sziasztok,
Integráltam a HA-t Google home alá, működik is, de néha azt mondja a Google home - hogy a HA nem elérhető, utána várok egy percet vagy fél percet megint minden működik. Természetesen amikor azt mondja hogy nem elérhető, akkor is elérhető.

Valaki találkozott már ezzel a hibával?

[ Szerkesztve ]

(#26870) Degeczi válasza S.Milan (#26869) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Előfordul néha. De biztosna nem ok nélkül mondja, nyilván tényleg elérhetetlen/lassan válaszol ilyenkor a rendszered a Google felé.

(#26871) koala69


koala69
tag

Sziasztok, kis elektronikai segitseget szeretnek kerni -- van egy autobeallo kapu, aminek a bezart allasat akarom monitorozni. A reed rele nem vat be - pontosabban a kapunak +/- 5-7 cm "jateka" van, igy bizonytalan a kapcsolas. A vegallas kapcsolorol vennem le a jelet, de ahogy mertem, ott 16V pozitiv van....
Nincs vkinek egy kapcsolasa, amivel egy-ket tranzisztorral tudnek egy relet kapcsolni, ami aztan egy esp bemenetere adna jelet?
koszonom!

(#26872) Degeczi válasza koala69 (#26871) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem kell ezért relé: egyszerűen sorba kötsz pl. egy 30k és egy 7.5k ellenállást a test felé, és ez kb. 3.2V-ra osztja le a 16V-ot.

(#26873) Vodike válasza amaximus (#26862) üzenetére


Vodike
tag

Ezt vajon miért kapom?

type: conditional
conditions:
  - entity: sensor.met_alerts
    state_not: '0'
card:
  type: custom:button-card
  size: 30px
  styles:
    label:
      - font-size: 90%
    card:
      - height: 80px
    icon:
      - color: red
    label: >
      [[[
        var met_alert = states['sensor.met_alerts'].attributes.dominant_met_alert;
        return met_alert;
      ]]]
show_label: true
show_name: false
entity: sensor.met_alerts
color_type: icon
Konfigurációs hibákat észleltünk:
duplicated mapping key at line 15, column -137:         label: >         ^

exTiga

(#26874) amargo válasza Vodike (#26873) üzenetére


amargo
addikt

Mert a label 2x szerepel benne.

Megnéztem és volt pár elcsúszás benne, próbáld így:
type: conditional
conditions:
  - entity: sensor.met_riasztas
    state_not: '0'
card:
  type: 'custom:button-card'
  size: 30px
  show_label: true
  show_name: false
  entity: sensor.met_riasztas
  color_type: icon
  styles:
    card:
      - height: 80px
    icon:
      - color: red
  label: >
      [[[
      var met_alert = states['sensor.met_riasztas'].attributes.dominant_met_alert;
        return met_alert;
      ]]]

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26875) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem a legjobb hely, de a biztonsági kamera topic halott.
Szóval hamarosan költözünk, riasztó van a házban az ok.
Viszont szeretném a garázst, kertet is bebiztosítani. A ház minden oldalán ki van alakítva 2 kameraállás, a vezetékek ott vannak és a nappaliban is a rögzítőhöz szükséges vezeték.

Tehát elvileg csak kamerákat kellene vegyek és egy rögzítő eszközt. Viszont azon gondolkodtam, hogy ezzel mit érek? Maximum kicsit elrettentő, de nem mondható preventív védekezésnek, a rendőrség meg úgysem fog tudni tenni sokat pár mozgó maszkos alak miatt.
Elkezdtem nézegetni az AJAX security rendszert, elég modern, folyamatosan jönnek hozzá kiegészítők és szakember sem kell a beszereléséhez. Tehát arra gondoltam, hogy a kertben elhelyezném a mozgásérzékelőket, bentre pedig füst és co érzékelőt, illetve egy benti kamerás mozgásérzékelőt is. Szerintetek ez így megfelelő lehet, elég drágán jönne ki, de nem nagyon találtam jobb eszközt. Ehhez párosulna az Ajax kültéri sziréna, illetve mobil értesítés.

A másik ág amin gondolkodtam, hogy a mozgásérzékelők helyett olyan kamerákat felszerelni, amik mozgásra riasztanak szirénázással és felvétel készítéssel, illetve mobil értesítéssel. De azt néztem, hogy pl ez csak bizonyos hikvision kamerákban meglévő funkció, legalábbis az új fajta motion sensor, ami már okosabb és nem jelez be mindenre (pl állatokra, hószakadásra stb). Na viszont itt már cska a kompatibilis rögzítő eszköz majdnem 300 ezer forint, szóval tényleg nem tudom, hogy mi lehetne a legjobb megoldás.

Ti melyik vonalon indulnátok el, esetleg van-e erről jó cikk?

(#26876) DougButabi válasza grafnet (#26831) üzenetére


DougButabi
tag

Nem egy bonyolult dolog, csak nem a képen látható csatlakozós hőmérő kell hozzá. Az adapter 3 vezetékére szimplán rá kell kötni a hőmérő 3 vezetékét, színek szerint, a mellékelt sorkapcsok segítenek benne.

Én egy hete kötöttem be, medencefűtést monitorozok, és azt kell mondjam, meglepően jól működik a dolog. Annyi volt csak, hogy régi volt a shelly 1 és firmware-t frissítettem, és már látszottak is az adatok.

(#26877) amaximus válasza zsamiatt (#26867) üzenetére


amaximus
csendes újonc

Kezeli a több riasztást is.
A dominant_* attribútumok a legmagasabb fokú riasztás nevét és fokát tartalmazzák. Több hasonló legmagasabb fokú riasztás esetén, az első ilyen a listából tölti fel a dominant_* attribútumokat.

(#26878) amaximus válasza Vodike (#26873) üzenetére


amaximus
csendes újonc

Bocsi, az én hibám. A második label rész két karakterrel kinnebb kell menjen, utána meg kettővel kinnebb. Frissítettem a readme-t.

[ Szerkesztve ]

(#26879) fecus válasza Degeczi (#26872) üzenetére


fecus
őstag

Én még betennék egy 3V-os zenert az alsó ellenállással párhuzamosan, nehogy "megszaladjon" az a 16V aztán vigye az ESP-t.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#26880) Vodike válasza amaximus (#26878) üzenetére


Vodike
tag

hmm..

ButtonCardJSTemplateError: TypeError: Cannot read property 'attributes' of undefined in 'var met_alert = states['sensor.met_alerts'].attributes.dominant_met_alert; return met_alert;'tap_action:   action: more-info type: 'custom:button-card' group_expand: false hold_action:   action: none double_tap_action:   action: none layout: vertical size: 30px color_type: icon show_name: false show_state: false show_icon: true show_units: true show_label: true show_entity_picture: false show_live_stream: false card_size: 3 styles:   label:     - font-size: 90%   card:     - height: 80px   icon:     - color: red label: |   [[[     var met_alert = states['sensor.met_alerts'].attributes.dominant_met_alert;     return met_alert;   ]]] entity: sensor.met_alerts default_color: var(--primary-text-color) color_off: var(--paper-item-icon-color) color_on: var(--paper-item-icon-active-color) lock:   enabled: false   duration: 5   unlock: tap

exTiga

(#26881) fo_di válasza tepenzed (#26875) üzenetére


fo_di
őstag

az IP kamera topik aktívnak tűnik, szerintem jobban jársz IP vonalon elindulni manapság már

(#26882) aicon válasza winotto (#26858) üzenetére


aicon
senior tag

Inkább egy Odroid N2+,
lehet venni előretelepítve Ha-val
vagy te is fel tudod rakni némi odafigyeléssel.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#26883) FeriPapa2 válasza vampire17 (#26835) üzenetére


FeriPapa2
tag

Helló!
Gondoltam kipróbálom, mert engem is érdekel a dolog. Igaz nem használok HA-t, de a Node-red oké. Sajnos az történt a flow beemelése után, hogy totál lefagyasztotta a Node-red szervert. Újra kellett írni az image-t. Mi lehet a probléma? Még így nem jártam!

(#26884) Lanash válasza DougButabi (#26876) üzenetére


Lanash
aktív tag

Off lesz, de Te hova raktad a hőmérőt, hogy valós adatot kapjál?

(#26885) grafnet


grafnet
veterán

Ismét egy remek kérdés vetődött fel bennem, csak mert olvasgatom a Shelly alkatrészeit...

Ezt a kapcsolást hogyan lenne a legegyszerűbben megoldani?

garázs ------- járda ------ ház

A garázsban meglévő kapcsoló kapcsolja a külső világítást.
A házban meglévő kapcsoló kapcsolja a külső világítást.
A járda a két épület között ~15-20 m, ide szeretnék tenni valamiféle világítást, de nem akarnék mindenhová kapcsolókat meg időzítőket tenni. 2 különböző fázist is össze kellene "kötni", relékkel.

Arra gondoltam:
A garázs is és a ház is kapna egy-egy Shellyt. A járda kapna egy ilyen modult, s ő kapcsolgatná a világítást a járdán.

Ez így jónak tűnik-e nektek?
Van-e egyszerűbb (olcsóbb) módja ennek a világításnak a működtetésére?
Elvileg a Shellyt programozni is lehetne, hogy napszak szerint engedje vagy tíltsa a kapcsolást (gyerek), vagy még Sleep időt is lehetne állítani neki?

Van-e olcsóbb, megbízható beszerzési forrás, mint a fenti link?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#26886) DougButabi válasza Lanash (#26884) üzenetére


DougButabi
tag

Bejövő, és elmenő csővezeték. Értelemszerűen csak akkor pontos, ha megy a szűrő.
De csak akkor, kikapcsolás után pár perccel már el is mászik.
Gondoltam rá, hogy a harmadik hőmérőt beledobom a vízbe, csak akkor azt fürdéskor majd ki kell venni. Megrendeltem, majd meglátjuk mit mutat.

(#26887) fo_di


fo_di
őstag

úgy nézem, az ubuntun lévő supervised installomat most már át kéne mozgatnom valami fenntarthatóbba, mi most az ajánlott, ha az addonokat megtartanám? proxmox és a gyári hassos image?

[ Szerkesztve ]

(#26888) ojb válasza koala69 (#26871) üzenetére


ojb
tag

Én nem használnék el erre relét...
Optocsatolóval is megtudod valósítani a galvanikus leválasztását az ESP-nek a kapu nyitó végállás kapcsolójáról.
R1 helyett ~1,5 - 2,2kOhm 16V esetében
R2 helyett 3,3kOhm ESP 3,3Vcc esetén
JP1 1 -> ESP GPIO
JP1 2 -> ESP GND

(#26889) winotto válasza aicon (#26882) üzenetére


winotto
tag

Jelenleg ez szabadult fel, média lejátszónak használtam de vettem egy Nvidia Shield et.
Ezért szeretnék ha lehetséges erre4 rakni valami rendszert próbaképp, de nagyon sötét ez a dolog még nekem :U
Azt sem tudom ,hogy álljak neki....

[ Szerkesztve ]

(#26890) ojb válasza winotto (#26889) üzenetére


ojb
tag

Amennyiben nem volt rajta előzőleg CoreElec, akkor aránylag könnyű kipróbálni, ha volt akkor bonyolultabb... :(( (Ebben az esetben először vissza kell állítani az eredeti Androidot, mert a CoreElec belepiszkál a Boot-ba!!!)
[Itt] az első hozzászólásban minden le van írva részletesen.
Ezek alapján tudsz egyszerűen telepíteni a Box-ra ARM64 Ubuntu 20.04-et
(Server vagy Desktop)

(#26891) amaximus válasza Vodike (#26880) üzenetére


amaximus
csendes újonc

A szenzor mutat adatokat (még ha nincs is semmi riasztás abban a régióban)?
Ha igen, légy szíves másold ide a kátya konfigját. Vagy átmehetünk privát üzenetekbe, ne terheljük itt a társaságot a hibakereséssel.

[ Szerkesztve ]

(#26892) jézusom válasza tepenzed (#26875) üzenetére


jézusom
addikt

Persze mert mindenki az ip-kamera topikban van. Szerintem te is azt fogsz venni. Kültéri mozgásérzékelést felejtsd el. Kamerával is a riasztás nem egyszerű. Azzal csak szÍvni fogsz.
Kültérre nem nagyon tudsz riasztást, csak drága infra kapukkal, de az is necces. Kamerát jó nézegetni, de riasztást nem azzal kell megoldani.

(#26893) winotto válasza ojb (#26890) üzenetére


winotto
tag

Volt rajta CoreElec Sd kártyáról futott, az is gond ?

(#26894) ojb válasza winotto (#26893) üzenetére


ojb
tag

Igen!
Ahogyan írtam is először vissza kell állítani az Android eMMC-n lévő boot-ját az eredetire, mert az ARM64 különben nem tud elindulni SD-ről vagy USB-ről.
Ezt legegyszerűbben a Box-on lévő Android önmagára történő frissítésével tudod megvalósítani.
A linkelt leírás legelején pirossal kiemelve!!!

[ Szerkesztve ]

(#26895) Predator2


Predator2
addikt

Helló
Ebbe a csoportba küldetem a kérdésemmel.

"Konstal mobilgarázsba szeretnék világítást csinálni. Az egyik 15m2 a másik 10.5m2-es.
Sikeresen ki lett építve a 240v-os hálózat is.
A tervem, hogy olyan ledes lámpát (csepp álló) veszek amit távirányítóval tudjak vezérelni.
A távirányítón elegendő lenne 3 gomb. Be/KI/Időzítő (10 perc múlva kikapcsol)"

Sonoff RF termékeket ajánlottak ehez. Wifi sajnos nem megoldható

Mit/hogy csinálnátok, hogy ez kivitelezhető legyen?
Mit kell vásárolnom hozzá?

Nem vagyok villanyszerelő, sőt eléggé laikus is vagyok a témában.
Így ha írtok valamit, azt eléggé részletesen.

Köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26896) radio11 válasza grafnet (#26885) üzenetére


radio11
tag

Nagyon hasonló kérdést én az alábbi módon oldottam meg.
Elektromos ajtózár (kapu) nyitása indít 12v relén keresztül egy lépcsőházi automatát (időzítő) erre párhuzamosan még rá van kötve egy aliexpresszes 433MHz-es relé [link] valami ilyesmi. A távkapcsolója kiherélve (tokozásból kiszedve) bele lett rakva egy csengő nyomógombba [link] valami ilyesmibe, a kapcsoló kontaktjaira lett feltéve a távirányító nyomógombjaira forrasztott 2 kábel. 2 ilyen távirányítóval 2 helyről kapcsolható, a lépcsőházi automata betápja pedig egy alkonykapcsolóról kapja a villanyt, így csak sötétben világít (a lépcsőházi automatára van kötve a járdavilágítás természetesen). Nem okosmegoldás, viszont nem is netfüggő, gondoltam, hogy rárakom az okosságra (HA), de nincs értelme, mert így stabil.

(#26897) radio11 válasza Predator2 (#26895) üzenetére


radio11
tag

Valami ilyesmi [link] pont azt tudja amit leírtál, annyi, hogy ez nem cseppálló, tehát valami dobozba be kell tenni (gondolom a 230v hálózatnak van valami kötődoboza)
Annyi, hogy a wifit nem fogod rajta használni (mondjuk a beüzemeléshez kelleni fog, de azt meg megcsinálod ott ahol van wifi) csak a távkapcsolót.

(#26898) Predator2 válasza radio11 (#26897) üzenetére


Predator2
addikt

Ha megrendelem ezt a ketyerét, kell még hozzá valami?
Hogy tudom betanítani?

Igen a 240v-os hálózatnak van egy kötödoboza.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#26899) radio11 válasza Predator2 (#26898) üzenetére


radio11
tag

Más nem kell hozzá

Remélem értesz kicsit angolul, mert itt egy gyári leírás [link]

(#26900) gya/352


gya/352
tag

Domoticz kérdésem lenne. Előre elnézést ha hülyeség a kérdés, de ezt az egész MQTT-t még nem annyira értem. Szóval lehet-e a Domoticz-ban állítani azt hogy milyen gyakorisággal vegye át az adott topik adatát a Mosquittotól. Arról lenne szó, hogy a domo kb fél percenként frissíti a Shelly EM fogyasztás adatait, miközben a Shelly webes felületén is lényegesen gyakrabban frissül az érték, ha a Mosquittot egy MQTT exprolerrel figyelem, akkor ott az adott topikban meg még sokkal gyorsabban frissül az érték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.