Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) Rick4 válasza davz (#30299) üzenetére


Rick4
félisten

1.5 éve előfizettünk egy RED csomagra, csak sim, telefont a telefonboltból veszek.
ad1: A voda 35K-t kért kauciónak, és 13 hónap után kezdték levonni a számlákból, papíron leírva, aláírva.
ad2: Szó nélkül kifizettem, nem érdekelt, az viszont hogy havi 25K-ból csinálok 14-et, érdekelt.
ad3: nem írtam le soha ide, hogy ez mennyire nem fáj, mindenki tudja, neki mi a jó, meg mi a nem.
ad4. Én nem utólag fogom a fejem, előtte kérdezek, ritkán akad problémám ezzel a bolygóval.
ad5. Ha üzleti tarifád volt, miért nem szüntetted meg, és miért nem lettél teljesen új előfizető?
ad6. Ezt úgyis megteheted, hogy 2 hétre számhordozol a t-hez, utána vissza számhordozol, és úgy is, hogy mindenkinek megírod, változott a számod.
ad7. Ha valami menet közben a nonszensz kategóriába esik, fel kell állni, és megköszönni, gyanítom nem fogtak pisztolyt a fejedhez, hogy írd alá, de azonnal...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30302) felhasználóx válasza davz (#30299) üzenetére


felhasználóx
tag

El kène végre fogadni, hogy ha ha hitelre veszünk kenyeret, tejet, telefont, házat akkor ki vagyunk szolgáltatva az üzletnek, banknak szolgáltatónak. Nem jószolgálatból teszi, hanem azért mert üzleti előnyt, piacrész növekedèst, profitot stb. vár tőle. Alapszabály: ha nincs pènzed megvenni hanem más finnanszirozását veszed igènybe akkor nem jársz jól, ha ezt a bukót elfogadod nincs baj. Ezzel egyèbként egy jól körülhatárolható és definiálható emberi tulajdonságunkat használják ki, a türelmetlensègünket. Ezt nagymèrtèkben befolyásolják is a "èletèrzès, szabadság, korlátlanság" sztereotípiákkal dobálózó emócókra ható reklámok is amiben igen hatèkony a voda marketingje is. Elismerèsem nekik, de utálom ezèrt őket.

(#30303) Rick4 válasza felhasználóx (#30302) üzenetére


Rick4
félisten

24 élve meg még annyira akartuk a kapitalizmust, meg a fenenagy szabadságot, hogy vasfüggönyt és vagdaltunk, meg az orosz testvéreinket is megtagadtuk. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30304) Zack1899 válasza Rick4 (#30303) üzenetére


Zack1899
tag

;)

Mások döntenek a fejünk fölött. Ki tudja, mi folyik a színfalak mögött?! Kapukat döngetünk, de nem fogadnak, és a kiskapuk is zárva maradnak.

(#30305) DANDE22 válasza felhasználóx (#30302) üzenetére


DANDE22
tag

Ami speciel a türelmetlenséget illeti (tudom nem ebben az értelemben írtad) én most pont jobban jártam vele, mert még a másfél hónappal ezelőtti feltételekkel tudtam szerződést hosszabbítani Go+-ban így egy ezrest nyertem, s még tudtam LG 9 II-t venni :))

Nekem továbbra is csak annyi a bajom ezzel, hogy miért azt írják ki a készülék ára 19.900 ft. S aztán egyébként még fizetned kell mondjuk 2000 ft havidíjat. Most akkor megvettem a készüléket vagy sem.

Akkor korrektebb ha azt írják a készülék ára 68.000 ft amiből fizetsz átvételkor 19.900 (legyen 20.000) s még havonta 2000 részletekbe.

Illetve adják meg az embernek a lehetőséget, hogy befizesse egybe a teljes összeget és utána hagyják békén vele valóban övé a telefon.

Nyilván úgy alakítják ahogy akarják, s ha elfogadom a játékszabályokat akkor nincs vele gond, de azért effajta inkorrektségen jogosan bosszankodik az ember.

[ Szerkesztve ]

(#30306) petyke1982


petyke1982
újonc

Üdv.Nekem konkrétan az a bajom, hogy a készülékek 15-20 ezerrel drágultak go+előfizuval.Pár napja még több mint 40 készüléket meg lehetett venni 4990+havi ezres plusszért.Konkrétan xperia L-t néztem az asszonynak 14990 és 5990/hó 24 hónapra.Nos ez most úgy néz ki, hogy 4990 kezdő (engednek 10-et), viszont már 6990 a havidíj, ergo 24 ropit fizetek ki 2 év alatt pluszba, cserébe engednek 10-et a készülék kezdő "részletéből"...De ami jobban fáj...Alcatel pop c7-et akartam.Go+ ban volt 4990 ft kezdő+ havi 5990.Most elhozhatom 1 forintért, juhhéé, mindössze ugyanúgy 6990 ft havonta, tehát röpke 19000 ezres plusz egy alsó közepes telefonért...Szép...Jah aug 1 óta majdnem nap mint nap változott, hogy mi mennyi.Teljesen kaotikus volt minden.htc desire 500 al is szemeztem.go csomaggal adták pár napja 14990 ért go+al 24990...Gondoltam megvárom amíg rendeződnek a dolgok.Tessék ma jelenleg nem talál készüléket go+ ban 4990+1000 havidíjért.Nincs.Semmi.10 napja több mint 40 készülék közül lehetett válogatni ezzel az opcióval.Szóval ez van jelenleg ha valaki go+ ban képzelte el a jövőt.Én telenorról váltottam VOLNA.

(#30307) Tölkó


Tölkó
újonc

Sziasztok!

Sajnos nekem sem volt jó tapasztalatom a vodával. Nagyon szerettünk volna a családdal előfizetésre menni hozzájuk, vagyis inkább én javasoltam. A családból 7-en. Már az nem igazán volt szimpatikus hogy a hölgy aki kiszolgált minden kérdésre úgy válaszolt, mint ha nem is akarna dolgozni. Jó ez nem a cégtől függ mert ilyenek mindenhol vannak. Nagyjából képben vagyok a telefonokkal, neten is informálódtam előtte, de azért volt még pár kérdésem. Első körben 4en szerettünk volna túlesni a kötelező körökön, 2 különböző helyen, mivel van aki vidéki, van aki pesti, de sajnos egyikünk sem járt nagyobb sikerrel. Csomag Go+ telefonnal, 1 Ft és 4990 Ft közötti telefon árban. Ami számunkra nagyon negatív volt, hogy mindegyikünk esetében 20 ezer feletti, de inkáb 30zerhez közeli értéket kértek volna, ami azért elég érdekes. Persze összesen. Számomra is nonszensz az, hogy amúgy eleve 4. hónaptól írnak jóvá és ilyen magas összeget kérnek az elején. Nálunk ez közel 200 ezer forintott jelentett volna ha mindannyian megkötjük a 2 éves szerződést. Egyáltalán nem vigasztal amúgy, hogy 4 hónap múlva elkezdik jóváírni az egyébként nem kevés összeget. Ezek után bementünk a telenorba már csak ketten, mindegyikünktől 1 havi előfizetési díj mértékéig kértek előleget, amit első hónaptól jóváírnak.

Én nagyon sajnálom, szívesen lettem volna vodás. Főleg hogy a kinézett készülékek többségénél még jobbak is voltak más szolgáltatóhoz képest, ami mondjuk a legtöbb esetben nem jellemző. Nem értem hogy miért változott ennyire a voda hozzáállása az ügyfelekhez, de tényleg nagyon sajnálom, hogy sikertelen lett.

Ja és amikor felhívtam a hölgy figyelmét arra hogy a feltöltött árlista nem azonos számokat mutat a egyes készülékeknél, mint amikor a készülékeket előfizetésekhez párosítom külön, akkor csak legyintett, hogy ott sok minden nem jól szerepel. A havi készülékdíj pedig nem hitelre vásárlás volt jelen esetben 1000 forinttal, hanem annyival kerül többe a csomag, ha készüléket is vásárolunk.

[ Szerkesztve ]

(#30308) Bozek válasza petyke1982 (#30306) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én találtam kettőt is: Lumia 630, iPhone 5s (32 GB). Az első 1 Ft, a második már drágább.

Amúgy nem kötelező készüléket is venni az előfizetéshez. Én már évek óta független telefonokat vásárolok, sokkal jobban megéri. Ez különben nem csak a Vodafone-nál van így. Sose felejtem el, hogy a Sony Ericsson C901-et függetlenül megvettem 60 ezerért, míg a Telenornál (mivel csak ők árulták hivatalosan) ugyanez került Praktikum csomagban 100-ba. :D

(#30309) dellfanboy


dellfanboy
őstag

vodának van olyan sim kártyája mint a T-nél? tehát 1 sim kártyához tartozó adatotmennyiséget 2 kártyán forgalmazhatom le? a t-nél duo sim nek hívják a voda honlapján nem lelem csak azt hogy a redplus hoz adnak4gb-t és 1 duo simet de a más tarifa mellé?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#30310) Sholom


Sholom
tag

A Voda parkolas appja nem elerheto mar iOS-re. Miert? A nemzeti parkolas (vagy mi) honlapjan hivatkozzak az App Store-t de nincs fennt.

(#30311) barack1997


barack1997
senior tag

Hali vettem instant sim-et két napja, beaktiváltam Vitamax Perc+Net-re, és nem tudok telefonálni vele és engem sem tudnak felhívni és egyenleget sem tudok rá tölteni. Megpróbáltam még egyszer beaktiválni ma, végigvittem de egy email-t sem kaptam róla, meg mikor rákattintottam az aktiváció gombra akkor sem írt ki semmit csak visszadobott az elejére. (Minden adat helyes volt, mindenhol zöld pipa)

[ Szerkesztve ]

(#30312) Zack1899 válasza barack1997 (#30311) üzenetére


Zack1899
tag

1270?

Mások döntenek a fejünk fölött. Ki tudja, mi folyik a színfalak mögött?! Kapukat döngetünk, de nem fogadnak, és a kiskapuk is zárva maradnak.

(#30313) barack1997 válasza Zack1899 (#30312) üzenetére


barack1997
senior tag

Neten próbáltam eddig csak. Kuton mikor próbáltam felölteni azt mondták, hogy van 48 óra átfutási ideje.

(#30314) Zack1899 válasza barack1997 (#30313) üzenetére


Zack1899
tag

Ja igen :) még regelni kell a háttérrendszerekbe :D

Mások döntenek a fejünk fölött. Ki tudja, mi folyik a színfalak mögött?! Kapukat döngetünk, de nem fogadnak, és a kiskapuk is zárva maradnak.

(#30315) barack1997 válasza Zack1899 (#30314) üzenetére


barack1997
senior tag

felhivtam őket, most már 3x biztos beregeltem :D

(#30316) pit stop


pit stop
addikt

Ha a telefon a PUK kódot kéri, de fogalmunk sincs, és feltöltőkártyás az ember, akkor mit lehet tenni?
Köszi! :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#30317) iday válasza pit stop (#30316) üzenetére


iday
aktív tag

1270
Voda bolt.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#30318) jabbee válasza petyke1982 (#30306) üzenetére


jabbee
csendes tag

Igen, én is pont ezt írtam, és erre a voda azzal válaszolt, hogy a legtöbb ügyfél jobban járt. Erre azért kíváncsi vagyok, írtam is nekik, hogy akkor készítsenek egy kimutatást két évre, mert megnézném.

(#30319) Rick4 válasza petyke1982 (#30306) üzenetére


Rick4
félisten

Szúrj ki velük, vedd meg a telefont a mediamarktban. Én is ezt szoktam csinálni, rajtam egy büdös vasat se bukjanak. ;) A legjobb védekezés a támadás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30320) membrandj válasza jabbee (#30281) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ha céges előfizud van, akkor miért nem Vállalkozói Fix 5000 tarifára választ? Voda irányba korlátlan, lumnia 630 10k és 5k havidíj fix.
Másodperc alapú számlázás stb. Fura,hogy bruttóba is jobb egy céges előfizu már. Régen drágább volt.. Nettoba volt csak olcsóbb.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#30321) Sayuar


Sayuar
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy 2014-09-16-tól milyen új vitamax csomagok lesznek, miután a vitamax percet, és a vitamax perc&netet már nem fogják forgalmazni.

Az ászf arra enged következtetni, hogy lesz valami:

"2.1.2. Szerkesztési céllal fenntartva
2.1.3. Szerkesztési céllal fenntartva"

(#30322) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki a Vodafone-nál dolgozik? Legjobb lenne, ha Értékesítési ügyintéző, előadó pozícióban dolgozna, vagy ismerné a munkakört. Még jobb lenne, ha nem a nagy, hivatalos üzletben, hanem partnernél lenne az illető.
Holnap megyek interjúra és szeretném tudni, mire készüljek.
Írhattok ide is, vagy pm-et.

Köszi! :)

(#30323) Rick4 válasza Ryder1 (#30322) üzenetére


Rick4
félisten

Egy jótanács: Add önmagad, mi mást kellene írni? Ha tudsz a kérdésekre válaszolni, úgyse lesz gond. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30324) Ryder1 válasza Rick4 (#30323) üzenetére


Ryder1
senior tag

Nyilván, de azért mégis jó lenne tudni, hogy mire számíthatok, meg hogy esetleg mennyit érdemes tudnom a szolgáltatóról azon kívül, hogy folyamatosan terjeszkedik, stb.

19 éves vagyok, első munkahelyem lenne, gyakorlatilag 0 tapasztalatom van ilyen téren, de mégis behívott, telefonban is szimpatikus volt az illető. Így már remélem világos, miért parázok ennyire. :D

(#30329) felhasználóx válasza Ryder1 (#30324) üzenetére


felhasználóx
tag

A "hasznos" tanàccsal ellentétben, csak annyi hogy jól készülj fel a cégből. Piacrész, üzleti környezet stb. A kiirt pozició elvâràsaihoz kapcsolódó személyes példàk stb. Pàlyakezdőként nem fognak AC- t sem készîteni veled, inkàbb a ràtermettségedre lesznek kívàncsiak mint a nem létező gyakorlati tapasztalatodra. Ne izgulj egyetlenegy hr s nek sincs ideje arra hogy feleslegesen behívjanak ha màr megvan az ember a pozicióra. Ezt csak azok hiszik és mondjàk akik nem dolgoztak multinacionàlis környezetben hr s ként, és fogalmuk sincs róla hogy is működik valójàban. Sok sikert!

Mâs: éppen Olaszorszàgból roamingolok a voda kinti hàlózatàn keresztül. Szerettem volna màs kinti szolgàltatót kivàlasztani, de nem engedte. Nem tudjàtok esetleg tiltja a voda a kinti roamingpartner kivàlasztàsàt és csak az àltala engedélyezett szolgàltatót engedélyezi? Eddig trémobillal roamingoltam ezért vodàs oldalról nincs tapasztalatom. Köszi a vàlaszt.

(#30333) csab2 válasza Ryder1 (#30322) üzenetére


csab2
veterán

Ha üzletbe keresnék eladót/értékesítőt, akkor én nem a cégről/szolgáltatásokról lévő tudásodra lennék kíváncsi (azt meg lehet tanulni), hanem a rátermettségedre, arra, hogy hogyan tudsz bánni az emberekkel, a vásárlókkal/ügyfelekkel.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#30335) berbatov2


berbatov2
senior tag

Üdv.
Egyik kedvenc családtagom pénteken vett red előfizetést telefonnal.
A red tetszik neki viszont a telefonnal nem elégedett és cseréni szeretné valami másra.
Az lenne a kérdés, hogy tudja e cseréni, létezik ez a 3 munkanapos szabály stb.
Sajnos nincs időm most jobban kutakodni ezért kérdezem ebben a topicban, köszönöm előre is.

(#30336) mukibuci válasza berbatov2 (#30335) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

sosem létezett ilyen 3 nunkanapos szabály

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#30337) Daffni2 válasza berbatov2 (#30335) üzenetére


Daffni2
addikt

72 órás csere csak hibás készülék esetén lehetséges.
Olyan hiba ami a rendeltetésszerű használatot befolyásolja.

A nem tetszik, nem indok.

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet, mely az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szól.

E szerint ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.

A fentiek alapján a Korm. rendelet mellékletében felsorolt, kötelező jótállás alá eső termékekkel (általánosságban 10.000,-Ft vételár feletti bútorok, órák, hangszerek, írógépek, számológépek, számítógépek, távcsövek, pendrive, fényképezőgép, rádió, porszívó, mosógép stb.) kapcsolatban a kereskedőnek kötelessége a cserét elvégezni, ha a termék rendeltetésszerűen nem használható.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#30338) berbatov2


berbatov2
senior tag

Értem, köszönöm mindkettőtöknek!

(#30340) Macccy válasza berbatov2 (#30335) üzenetére


Macccy
senior tag

Neten rendelte a kedvenc családtagod? Mert 8 (14??) napos elállási szabály viszont van, ha nem elégedett a termékkel ... [link]

(#30341) Daffni2 válasza Macccy (#30340) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem vonatkozna erre az esetre akkor sem, ha interneten rendelte volna meg.

Ugyanis nem telefont vett, hanem előfizetést/szolgáltatást rendelt meg.A telefont hozzá választotta, és lett volna lehetősége alaposan utána nézni a terméknek.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#30342) 313313 válasza Daffni2 (#30341) üzenetére


313313
addikt

T-mobilnál el lehet állni netes vásárlásnál, akkor is ha előfizetésre veszel valamit...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30343) L4mie


L4mie
veterán

Gyors kérdés:
ezt küldtem a vodának facebookon:
Tisztelt Vodafone.. a kérdésem, hogy interneten megrendelt számhordozással megfűszerezett Vodafone Go számlacsomag esetén, a számhordozás konkrét indoklás vagy bármiféle hiánypótlásra kérés nélküli megtagadása esetén érvényes-e a A vásárlástól való elállás joga, mivel direkt a számhordozás Önök által hirdetett egyszerűsége miatt döntöttünk a szolgáltatásuk mellet, és ha ez nem lehetséges, ebben nem szeretnénk igénybe venni.
https://www.dropbox.com/s/77l69360lh6ozl9/sz%C3%A1mhordoz%C3%A1s.JPG

a kérdés, hogy nektek mi a tapasztalatotok, miért okozott nehézséget nekik a számhordozás? O.o
bemegyünk személyesen barátnőmmel mivel az ő számáról van szó akkor vajon elintézik a számhordozást, vagy lépjünk vissza a vásárlástól?

amúgy is nevetséges volt, mert 4 napig nem tudta használni hívásra a számot netes aktiválás után, igaz 2 munkanapot írtak a szerződésben, de mai napig nem tudná használni ha nem fogy el a türelmünk és hívjuk fel az ügyfélszolgálatot.....
vicc.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#30344) RedSix válasza dellfanboy (#30309) üzenetére


RedSix
tag

Elvileg csak Red plushoz van aug végéig.

[ Szerkesztve ]

***Live online, love online***

(#30345) Daffni2 válasza L4mie (#30343) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem nem a Vodafone a nehézség forrása, hanem a másik szolgáltató.

Többnyire nevetséges indokkal, /egy vessző,vagy pont hiánya-többlete/ miatt utasítanak el első körben számhordozást.

Merthogy a számhordozás csak azonos előfizető esetén lehetséges.
Na mármost a másik szolgáltatónál a lakcímed pld. úgy szerepel, hogy Kiskukutyin utca 28. B lépcsőház, mert úgy vezette fel annak idején a szerződést készítő, a lakcímkártya szerint pedig 28/B és a Voda e szerint állítja ki a szerződést, ill a számhordozás dokumentumát nagy az esély az elutasításra.

Csak egy példa volt a sok lehetőség közül.

"Aki ad,az nyer"

(#30346) RedSix válasza Sholom (#30310) üzenetére


RedSix
tag

Nekem Androidon már frissült, elvileg nemsoká jön iOS-re is.

***Live online, love online***

(#30347) L4mie válasza Daffni2 (#30345) üzenetére


L4mie
veterán

ohh fene, szóval be kell menni a T-hez kikérni a pontos adatokat utána pedig azokkal elindítani a hordozást.

A probléma akkor lesz, ha nem azonos néven van a kettő, mivel barátnőmnek 12 éves a kártyája és baromira nem emlékszik már, hogy hogyan kapta :S

szerintem ez áll fenn, ez esetben érdekes lesz kideríteni a pontos adatokat.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#30348) 313313 válasza L4mie (#30347) üzenetére


313313
addikt

Ebben az esetben kérni kell, hogy írják a nevére, ez akkor is menni fog, ha nem érik utol az eredeti tulajt, olyan jó 1 hónap a várakozási idő, meg tán 4500 huf az átírási költség.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#30349) Daffni2 válasza L4mie (#30347) üzenetére


Daffni2
addikt

A számlát nem ő kapja, a saját nevére?

"Aki ad,az nyer"

(#30350) L4mie válasza Daffni2 (#30349) üzenetére


L4mie
veterán

Dominós szóval nincs számla :S

Ha nem az Ő nevén van akkor az apja nevén. Ez a két opció van.

313313: meh, már most elege van a hercehurcából, szerintem ha ennyi "mókával" jár akkor élni fog a 14 napos felmondási jogával.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.