Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) felhasználóx válasza Bozek (#30696) üzenetére


felhasználóx
tag

csak akkor ha előtted is vannak már várakozók.Akkor néha több. Nekem sikerült már belefutnom több mint egy órás várakozásba, de este 10 után általában könnyebben jutottam ügyintézőhöz.

(#30702) dragonfx válasza #03372544 (#30693) üzenetére


dragonfx
veterán

reggel hivd oket. ,l

na atiranyitasrol kis info.halozaton belul ingyenes plusz dij nincs csak az atiranyitott sim kartya telefonszamahoz tartozo dijcsomag percdijat kell fizetned de ez egyertelmu.
nem varhato el egy telefonba egy sim kartyan teszem azt +3 szamon lehessel elerheto egyszerre ingyen....a fogado keszuleken ingyenes a hivasfogadas.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30703) Rick4 válasza dragonfx (#30702) üzenetére


Rick4
félisten

Dagonkám, legalább tedd meg, hogy helyes infókat írsz be, ha már okosítasz minket. ;) Ha ez így lenne, minden vodás sokkal boldogabb lenne. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30704) Tomeeka28 válasza Rick4 (#30703) üzenetére


Tomeeka28
aktív tag

"Hívásátirányítás: Belföldi nem emelt díjas irányokba történő átirányítás esetén 50 Ft/perc (a számlázás 1 perces egységekben történik), egyéb irányok esetén az adott tarifacsomag hívásirányainak megfelelően történik az árazás. Nemzetközi barangolás (roaming) ideje alatt a nemzetközi számra történő hívásátirányítás nem elérhető."

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#30705) xSide


xSide
őstag

Miként lehetséges az, hogy a számla kijelzésnél nagyobb az összeg, mint a számlát megnyitva?
Flotta, telt nem vettem.

(#30706) Bozek válasza Tomeeka28 (#30704) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ez miért Rick4-nek címezted? Szerinted a Voda hálózatán belüli átirányítás minek számít? Elárulom: belföldi, nem emelt díjas iránynak. :)

(#30707) xSide válasza xSide (#30705) üzenetére


xSide
őstag

Elég érdekes, de meg van.
Külön tételeket nem néztem a pdf másik oldalán.
Más pl. Adatforgalom db és időben 850, 5000 perc valamennyi, hónap közben elhasználtam és még bővítés is volt.
Ezt, hogy számolják?

[ Szerkesztve ]

(#30708) dragonfx válasza Bozek (#30706) üzenetére


dragonfx
veterán

de most akkor a hivasfogadasert is fizetek ha engem hivnak es a masik sim.en felveszem???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30709) Bozek válasza dragonfx (#30708) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, azért nem kell fizetni. Viszont hiába van ingyenes percdíjad hálózaton belül a Vodánál, ha arról egy másik Vodásra irányítod át a számod, akkor is fizetsz percenként 50 Ft-ot.

(#30710) trec12 válasza Bozek (#30709) üzenetére


trec12
addikt

Miért is? Tudom mert az ÁSZF-ben ez van. Logikailag viszont nem értem ha amúgy "ingyen" hívja a vodás számokat. Ez komoly műszaki kihívás és teljesítmény ami sokba kerül? Nem kötözködés csak úgy érdekel miért jár ez ekkora költséggel?

[ Szerkesztve ]

(#30711) xSide válasza trec12 (#30710) üzenetére


xSide
őstag

Szokatlan 'kihívás' nekem is a telekom ingyenessége után :)

(#30712) dragonfx válasza Bozek (#30709) üzenetére


dragonfx
veterán

vagy a dijcsomagom percdijat.ami 40ft nem??
de atiraniytasnal csak a bejovoket erinti nem??
kimeno hogy lehetne az atiranyitott szam "neveben"??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30713) Bozek válasza dragonfx (#30712) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van egy Vodás számod, amit átirányítasz egy másikra. Mivel ez az elsőn kimenőnek számít, így fizeted az 50 Ft/perc-es átirányítási díjat még akkor is, ha mondjuk Go+-ban vagy.

Egyébként én értelmeztem félre a mondanivalód. Szóval igen, a hívásfogadásért is fizetsz, de nem azon, amelyiken felvetted, hanem azon, amelyiket átirányítottad. Feltéve, ha ez utóbbin hívtak.

[ Szerkesztve ]

(#30714) dragonfx válasza Bozek (#30713) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor ez igy fosadek de meg mindig jobb a 150 egysegem felet felhasznalni csak.mintsem egy ujabb elofizut alairni amivel magukhoz lancolnak.
csak legyen jovo augusztus. byebye voda. kiveve ha adnak pft.ert egy s5ot.

amugy ma hosszsan dumaltam egy ugyintezovel es megkerdeztem mar hogy kiemelt vip rangu red.es elofizeteses ember 2 evre kivetitve mer kap dupla aron egy keszuleket mint aki csak go.ba van.ergo legalapabb elofizut irt ala.ergo nem adott nekik akkora bizalmat es nem fizet nekik ennyi penzt.
a valasz az volt azert mert a voda szolgaltatas ertekesitesre szerzodott. vagyis ez kb azt jelenti telibe fossak ha te asztalra leteszed a sim kartyadat de 2 evig csekkolod a havi 10e.t....ergo az sem erdekli oket ha fuggetlen telot veszel es nem toluk csak az o simjuk legyen benne.ergo nem keszulekaicoval probalnak megtartani hanem a tarifa konstrukcioval. ilyen alapon total nem erdekelne oket ha az ugyfeleik 75% fuggetlen akar lopott vagy kulfoldrol rendelt telot hasznalna. kicsit tovabbvive nekik a keszulekertekesites egy szukseges rossz amit azert tesznek meg mert a konkurensek is.nem szivesen dijazzak a husegedet jo aru keszulekkel. inkabb csak draga uzsoras aron/kamattal kapsz naluk.na en egy ilyen cegnel nem maradok 2015ben.de mindenki eldonti maga. meg 20 perc varakozas ugyfelszolgalaton akar bejelntkezessel.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30715) Bozek válasza dragonfx (#30714) üzenetére


Bozek
nagyúr

Legalábbis nekem ez jött le a szövegből. Viszont érdekes, hogy a feltöltőkártyások a percdíjat fizethetik, előfizetésesnél meg ez azt 50 Ft/percet írják... Egy Vodafone-os dolgozó azért felvilágosíthatna...

(#30716) dragonfx válasza Bozek (#30715) üzenetére


dragonfx
veterán

te hsz.bol en ugy gondolom halozaton kivulre 50ft. halozaton belul a dijcsomagod percdija.
mondjuk igen akkor a red.nel mi van?
vagy go+.nal egysegbol megy le vagy szamlazodik?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30717) membrandj válasza dragonfx (#30716) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ügyfélszolgálat hamarabb megmondaná.. De ha meg van adva,hogy 50FT egységesen mindenkinek, akkor valószínűleg mindenkitől levonódik. De inkább hívd fel őket.

Amúgy telefont sose érdemes szolgáltatótól venni.. Régen olcsóbbak voltak, de akkor a tarifák voltak drágábbak.(de akkor se volt nagy durranás) Most meg " olcsón" telefonálsz, cserébe nem ott kell venni a készüléket. Könnyebb is eladni stb. 2év alatt spórolsz annyi pénzt a számlán,hogy kijöjjön egy telefon simán.
Ha pl a red-et nézed, akinek 15-16k volt a számlája, az 24x 5k-val beljebb van, amiből már függetlenül egy csúcs készülék kijön. Nyilván olcsóbb csomagnál kevesebbet spórolsz,de egy 40-50-60 ezres készülék ára így is simán kijön 2 év alatt.

Ez mind a három szolgáltatónál így működik... senki se fog neked olcsó trafiát adni + még 100k-s készüléket ingyen.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#30718) dragonfx válasza membrandj (#30717) üzenetére


dragonfx
veterán

de a t igen. m2 ott 45e lenne 5e.s csomagba. vodanal 72re jon ki ket ev alatt.
max beker t eloleget de azt letelozhatod.de a 45 az nem 72.
mert utobbi osszegert mar fuggetlenul is van.
vicc...a red.esnek is egy huawei p7 kb kijon 120ra mikor fuggetlenbe 100.fantasztikus.
azert t.nel nem igy van meg telenornal se.mostansg sokat tallozgattam oket. nezd meg igy van.
ez az atiranyitas meg baxxak meg.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30719) membrandj válasza dragonfx (#30718) üzenetére


membrandj
nagyúr

Kis betű? Nagy betű? Vessző? Pont? Összefolyik az írásod.
5 ezres csomag nem túl konkrét.. Melyik kettőről beszélsz? Konkrétan.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#30720) membrandj válasza dragonfx (#30718) üzenetére


membrandj
nagyúr

Hát a go+ vodánál 62-re jön ki az m2,ha 15k-t befizetsz.

48 a t-nél Move M-el, sőt most online egyedi rendelés esetén, 50% kedvezmény.. De ilyenek mindig vannak mindenhol.. 1-2 tényleges akció.
Csak mondjuk a go+ nál voda irányba korlátanul telefonálhatsz.. t-nél 33 meg 35 ft a percdíj.. Aki használja is a telefonját, annak ez csúnya felár..

Persze nem a t-t védem. 6 év alatt voltam már mind a 3 szolgáltatónál, ezért mondom,hogy nagy különbségek nincsenek..

Ami t-nél is szintén hálózaton belül korlátlan az next S.
T: Teló 36k + 24*8k =228k
V: Teló 15 + 24* 7k=183k

Mondjuk a t-nél most adnak egy fejhallgatót is,de az legyen 10k.

Szóval legközelebb jobban számolj utána.

Szemben pl ha csak a vodánál sima go+-ba mész . Havi 5k. 24x5= 120k + ~ 65k a teló , bolti garival. Magyarán árba ugyan ott vagy kb, cserébe nem gyártói garis a telód,de független. Gyártói garis átalába 10-20 30k-val drágább.

De ez csak 1 teló, biztos vagyok benne,hogy van olyan, ami meg a vodánál drágább stb. Ezért mondom,hogy nincs különbség.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#30721) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

huawei g6 go tarifával 33K online rendelve.
vicces, hogy minden drágább tarifával 60 fölött van.

#?*@&!

(#30722) #86973952 válasza dragonfx (#30714) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez mindenhol így van, mindegyik szolgáltatónál. Az új ügyfél majdnem hogy fontosabb.

Vannak igazából olyan dolgok, amiket én sem nagyon értek. Egy nagy bevételt generáló ügyfélnél kiemeltebb akciókat kellene adni. Amikor én (még korlátlan csomagok előtt) 2 év alatt durván 1,5 milliót hagytam ott, akkor sem kezeltek kiemeltebben. Mondjuk ez nem a Voda volt, de szerintem máshol sincs másképp.

Szintén nem Vodánál, céges flotta (ahol kb. 150 szám pörgött egymás mellett egy évben) brutálisan rossz árakat adtak...

[ Szerkesztve ]

(#30723) Rick4 válasza dragonfx (#30714) üzenetére


Rick4
félisten

a valasz az volt azert mert a voda szolgaltatas ertekesitesre szerzodott. vagyis ez kb azt jelenti telibe fossak ha te asztalra leteszed a sim kartyadat de 2 evig csekkolod a havi 10e.t....ergo az sem erdekli oket ha fuggetlen telot veszel es nem toluk csak az o simjuk legyen benne.ergo nem keszulekaicoval probalnak megtartani hanem a tarifa konstrukcioval.

A redre 2012 októberében fizettem elő, akkor még 14K volt a havidíj. Előtte két simen 25+5K-t beszéltem el minden hónapban. Ebből az egyik sim egy korrekt flottás volt, amiből a családban 5 db volt, 9Ft+ áfáért minden mobil, 5Ft+ áfa minden vezetékes, 2500Ft havidíjból 1800 lebeszélhető, ma se lenne rossz, de a havi 25K az ezzel is 25K) Azóta eltelt 23 hónap, spóroltam 368K-t. Ha veszek egy akármilyen telefont 250-ért, még mindig maradsz a zsebemben 168K. Arról már nem is beszélek, hogy akkor és azt hívok fel akit akarok, addig beszélek amíg akarok. Egyszer kiszámoltam, a 14K-s havidíjjal egy hónap alatt elbeszélt perceim alapján 3.2Ft percdíj jött ki, nagyvonalúan a 2GB netre egy fityinget se számoltam. Nem érdekel, van-e a vodának készülékajánlata, most váltottam a 10K-s csomagra, nem kell annyi mobilnet, ill ha kell, 3500-ért 8GB-ost veszek külön előfizuval. 2 év múlva az eredetileg fizetett havi 25+5K- hoz képest 480K marad a zsebemben, de ha csak azt számolom, hogy most váltottam 14K havidíjról 10K havidíjra, akkor is marad 96K. Azért is adnak egy normális telót, nem?

Azt nem értem, ha neked ez a csomag nem felel meg, miért beszélsz róla? Amúgy ne maradj, ne is. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30724) xcbiker


xcbiker
addikt

Nem tudja valaki, hogy a Vodafone kínálatában mikorra várható a a Samsung Galaxy Alpha?

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#30725) #03372544 válasza #86973952 (#30722) üzenetére


#03372544
törölt tag

Új ügyfél vagyok vodánál, sima go tarifával 1 Ft volt a Lumia 520, míg a Tmobilnál ugyanekkora tarifával 20ezer Ft lett volna.
Pedig 10 évig voltam folyamatosan telekom előfizető.

(#30726) dragonfx válasza membrandj (#30720) üzenetére


dragonfx
veterán

go+ és move m
63 az 62 ha már mateknál tartunk.t.nél: [link] jo ez kedvezményes de a tényen nem változtat ha most ráklikkelsz hol emnnyiért kapod???
az a korlátlan ebzsélgetés nekike gy ajándék smemibe nem kerül.olyna mitn a füllhallgató t.nél azt legalább eladhatod egy 10esért.
jo mind1 egy red.esnek egy m2 szintű telot ingyne kéne adjanak. részlet nélkül kb.

rick4>>flottás előfizut ne keverjük ide céges díjcsomag totál más.én is ezért akarok átmenni t.hez mert be tudok szállnio hasonlóba. amugy nekem elég a 150 egységem.
az bosszant 5 év ott lét és semmi kedvezmény....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30727) zeon.hu válasza dragonfx (#30726) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Maguktól nem ajánlják fel.
Fel kell őket hívni és egyedi ajánlatot kérni.
Nekem egy új ingyen telefon mellett jelentősen csökkentették a percdíjamat és ehhez csak havi 900 Ft - al emelték az előfizetést.

#?*@&!

(#30728) #86973952 válasza xcbiker (#30724) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt senki nem fogja neked megmondani, max. ha van egy belsős haverod náluk, megfelelő pozícióban. Amúgy általában érdemes a letölthető árlistákat böngészni, mert van amikor ott előbb jelenik meg, ha "hamarosan" feliratot kap.

Ez esetben mondjuk ez pont nem igaz a magentánál, mert ott már a weboldalon kint van, hogy várható készülék. :D Viszont ez még elég tág fogalom.

[ Szerkesztve ]

(#30729) membrandj válasza dragonfx (#30726) üzenetére


membrandj
nagyúr

De ember... Egy félig korlátlan tarifát hasonlítasz össze, egy 33-35 ft-os keményen fizetős tarifával..:D
Olyan,mintha mondanád,hogy a tescoba 2 ft a kifli, az auchanba meg 12 a kenyér.. mekkora szemetek..:D

Hát hol érdekel engem,hogy ő nekik mennyibe kerül. Nekem a korlátlan semmi plussz költségbe, a move m esetén pedig már 10 perc után 300 ft plusszba vagyok..

Azért lett olcsó a red, meg az összes más szolgáltatónál lévő korlátlan csomag, mert kivették a készülék kedvezményt. Régen , ha kötöttél egy 21 ezres red extra (pontos nevét nem tudom) előfizut, akkor a legújabb iphonet kaptad meg összesen kb 30-ért.

Most levitték 10-15kre a tarifát, de nincs i-phone. Szorozd csak fel 6k-t 24 hónappal. Megint ott vagy,hogy kijön egy új iphone ára.

A Go+-t ne a move m-el hasonltasd, hanem a next S-el. Nem telót veszel elsősorban, hanem tarifacsomagot. utána választasz hozzá egy telót esetleg,de annak semmi értelme,hogy 5000 környékén megnézem,hogy hol a legolcsóbb egy bizonyos telefon..

Semmi változás nem történt.. Ami kedvezményt adtak telóra, azt elvették és ennyivel olcsóbb is lett az előfizu kb.. Nyilván nem minden esetben,mindig akad 1-2 kivétel.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#30730) Rick4 válasza dragonfx (#30726) üzenetére


Rick4
félisten

Na de pont azt mondtam, hogy van publikus csomag, ami lazán veri a flottás csomagokat is. Bemész, előfizetsz és ennyi. A példa arról szólt, hogy ott is visszaadtuk mind az 5 simkártyát, mert volt jobb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30731) dragonfx válasza membrandj (#30729) üzenetére


dragonfx
veterán

hát nekem aza régi rendszer akkor sokkal szimpatikusabb volt.
én készüléket akarok jo áron venni nem szolgáltatást.
szolgáltatásból sosem nyered vissza az előnyt amit lehuznka rajtad pláne ha ki sme hazsnáld a cosmagot csak kényszerűségből választasz angyobbat hogy ne 179.765 ft.ért kapjál csak értékelhető telefont.
nekem ez a hálozaton belüli korlátlanság semmit nem ér.én nem telozok annyit.beleférek a 150 egységbe is ha nincs más.
a moves S 8e nem 5e. jo persze kiszámolod hogy utobbival 72e.re jön ki. move S.igaz csak 35e de ugye 24 honapig ugyanazért kb +3e.t fizetsz tehát nem érszletbe hanem az előfizu árába van épitve.
szerintem move m jobb csomag.

rick4>>melyik díjcsomagra gondolsz ami publik és ilyen jó díjai vannak készülék se drága vele és nem havi 10-15e?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30732) mukibuci válasza dragonfx (#30731) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

régen fizettél havonta C összeget, ami mellé 1 forintért megkaptad a telefont, ez jó volt. most fizetsz A+B (ami egyenlő C-vel) összeget és a telefont megkapod 1 forintért. Ez rossz. akkor most ki van forditva bekötve?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#30733) dragonfx válasza mukibuci (#30732) üzenetére


dragonfx
veterán

hát nem tudom.de ha c > a+b. akkor mégsem avgyok hülye.márpedig nagyobb.az említett esetben.
jo okés ahgyjkuk mindnekinek más éri meg maradjunk ennyiben.engem szopat a voda most utgy érzem.
5 év ottlétért semmit nem ad.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30734) #86973952 válasza dragonfx (#30731) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet hogy te jobban járnál, ha feltöltővel csinálnád, ha már szinte úgysem telefonálsz. Akkor az előfizetési díjat megsprólod (ami egyébként nem a készülék árát növeli, hanem a szolgáltatásért fizetsz). Amikor meg van az ára egy jobb telefonnak és előfizetésre szeretnél váltani, akkor megint spórloltál magadnak 24.000 forintot a következő 2 évből a havi készülékdíj miatt.

Szerintem előfizetést akkor érdemes venni, ha tényleg megéri, mert egy felesleges előfizetés már tényleg a készülék árát növeli, hosszútávon meg nem jársz jobban, sőt. Ez olyan, mint ha hitelre vásárolnál, csak itt lényegesen rosszabbul jársz (kivéve az ominózus devizahitelnél).

(#30735) dragonfx válasza #86973952 (#30734) üzenetére


dragonfx
veterán

feltöltőnél nem tudom naprakészen ellenbőrizni hol tart az egyenlegem mikor huznak le rolam" csak ugy" véletlen mert nem figyeltem 500ft.ot előfizunál ezt nem tudjőák emrt neten követhető.amugy sokáig kártyás voltma de miutáűna tés a voda is ezt cisnálja nekem felejtős.
amugysem tudnék hirtelen független telora 70-80at kiadni összehozni.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30736) LightManTM


LightManTM
csendes tag

Ebben a készülékárral kapcsolatos vitában csak azt nem értem, hogy akkor miért nem rendelik meg az emberek függetlenül pl. az edigitalból 0% részletre?
A havidíj így a készülék nélküli ár lenne, a telefont pedig a hőn áhított részletre meg lehet vásárolni. Sőt! Ha esetleg szolgáltatót vált az ember, akkor viheti a telefont is, nem kell kötbérezni, függetleníteni, stbstb...

(#30737) #86973952 válasza dragonfx (#30735) üzenetére


#86973952
törölt tag

Rólam még nem húztak le egyszer sem + összeget, pedig elég régóta vagyok előfizetéses. Persze előfordulhat ilyen, csak ez hozzátartozik a témához.

2x volt olyan, hogy megmaradt + szolgáltatás, de az is az én hibám volt. Amúgy feltöltőnél ha nem rendelsz hozzá semmit, akkor nincs mit levonni.

Nem is úgy értettem a spórolást, hogy 1 - 2 hónap alatt, csak amit az előfizetésre kiadsz, azt elteheted a telefon árára is. Nagy előfizetésnél meg már sokat lehet spórolni. De 6.000 -es csomagnál is. Nem beszélve arról, ha készülékdíj nélkül veszed.

Persze nem akarok az előfizetés ellen beszélni, mert nekem nagyon jól jön a korlátlan csomag, mivel többszörösen is kihasználom. Csak szerintem az nem jó, ha valaki telefon miatt vesz előfizetést és nem fordítva, mert csak magával szúr ki. Mondjuk Vodánál pont nem korlátlanos vagyok (kéknél van olyanom), de ennek is meg van az oka, hogy miért fontos. Ok nélkül én nem vennék előfizetést.

Ezeket csak jószándékból írom, nem piszkálásból.

[ Szerkesztve ]

(#30738) Rick4 válasza dragonfx (#30733) üzenetére


Rick4
félisten

5 év ottlétért semmit nem ad.

5 évig akkor telefonáltál, amikor csak akartál, és téged is elértek, nem? Mit kellene még tenniük? Gondolom a havi számláidat kifizetted, de főrészvényes azért csak nem vagy? :D A gázszolgáltató adott több gázt, mert 5 évig fizeted? A benzinkúton kaptál több benzint, mert odajársz hetente? Szerintem nem. És miért is kellene ennek másképp lennie?

Amit leírtam a csomagokról, szerintem elég egyértelmű, inkább olvasd vissza. A red jobb, mint a flottás, és a red a publikus.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30739) #86973952 válasza LightManTM (#30736) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az is egy megoldás végső esetben, de ott egy drágább telefonnál többet ki kell fizetnie a telefonra havonta, mint az előfizetés havidíja. Ami értelemszerű, mert rövid a futamidő. Plusz a 11% -os kezelési költség 200.000 HUF -ig önrész nélkül, ami nem vészes. Ráadásul nem is a legolcsóbb, sőt, szinte csak akció alatt érdemes ott vásárolni. Van hogy még akkor sem. Egy alternatívának viszont az is jó.

(#30740) dragonfx válasza Rick4 (#30738) üzenetére


dragonfx
veterán

de amobilcégeknél ez így szokás.felajánlanak neked jo készüléket kedvezőbben mint egy ujjnak ha amibe avgy tovább hosszabítod.de ez már nem menő manapság... :(

jo persze egyösszegben nem tudom kifizetni akkor ugy relativ részletre.de érted ne annyi legyne már a szolgáltatófüggő teleofn végleges ára mint egy függetlené.mert annak van egy plusz tudása. abba érdemes feltöltőt venni és akkor ugrálhatsz ha nem tetszik ide oda számhordozás megoldott. nem avyg kötve a szolgálatfüggőség miatt.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30741) #86973952 válasza Rick4 (#30738) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sokan még máshogy gondolkoznak, de ez a régebbi rendszernek köszönhető. Westel -nél én a 2 év alatt összegyűjtött pontjaimból egy jobb telefont vettem, volt hogy nem csak azt. Később módosítottak a rendszeren, akkor már nem érte meg annyira sokat telefonálni, aztán jött az átvétel. Olyan kedvezmények azóta sem voltak és sokan ebből indulnak ki. Ez is valamennyire jogos.

Most is vannak amúgy a szolgáltatóknál ilyen kedvezmények, csak inkább parasztvakítás. Korlátlan csomagok ennek viszonylag gátat szabnak, hiszen ki fog 30 - 40 ezres számlákat fizetni (vagy akár többet) a telefonálás miatt, ha megúszhatja ezt fix összegért. Amíg nem volt ilyen, addig jogos lett volna ez az elvárás, mert nem mindegy, hogy valaki 200.000 forintot hagy ott, vagy 1.200.000 forintot. Egyébként a mobilszolgáltatókat meg néhány szükséges szolgáltatást leszámítva ez így működik a világban, tehát érthető, hogy az emberek ezt furcsállják. Csak a lehetőségek nem adottak hozzá jelen esetben.

Persze az hogy valaki egy szolgáltatónál van évek óta, meg az hogy sok pénzt hagy ott havonta az két különböző dolog.

[ Szerkesztve ]

(#30742) Rick4 válasza dragonfx (#30740) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem veszek a szolgáltatótól telefont, ami nekem van, azt itthon nem forgalmazzák. Amit vennék, azt meg féláron megveszem, és kész. Ha Te tudsz olcsóbban, vedd meg ott. Mit számít, hogy hol a legdrágább? Edigitalban, itt ott vannak telók kamatmentes részletre valami 10% beugróval, ha ez kell, lehetőség van.

Porterocka: az egyik vitamax simem 2004-es, talán 3-4 éve néztem, hogy mi járna, nem volt jelentős, nem is volt aktuális, úgyhogy annyiban is maradt, t-home nettel is ját valami, de az se érdekelt. Igaz, nem gyűjtőm a pennys matricát, nem verekszek a sparban akciós narancsért, nem megyek étterembe torkos csütörtökön.. Lehet itt a baj. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30743) #86973952 válasza Rick4 (#30742) üzenetére


#86973952
törölt tag

Jelen esetben már nincs is ennek értelme, mert nem lehet úgy elszállni a számlával mint régen. Aki így megteszi az magára vessen, ha az ő hibája.

Amúgy én semmilyen matricát sem gyűjtök, annak sincs túl sok értelme, általában. Itt elterjedne a kuponozás, mint amerikában, akkor lenne aztán szép világ. :D

(#30744) Rick4 válasza #86973952 (#30743) üzenetére


Rick4
félisten

Jaja, én is néztem a kuponzsonglőröket, durva... Csak itt az a baj, hogy okosba' akarja mindenki csinálni... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30745) dragonfx válasza Rick4 (#30744) üzenetére


dragonfx
veterán

elkanyarodtunke rősen a témától.szerintme ez te is tudod mér van mert az ország 75%a nyomorban él.

igenis elvárom 5 év után tüntessenek ki, becsüljenek meg hogy náluk vagyok és nem másnál.és nem keleltt behajtócéghez menniük miattam.amit vállaltam teljesitettem tisztességesen.ezért elvárható ezt honorálják.
a koldusnak sem kötelező adni mégis a nyugati aluljáróban mindnek a kalapjában 5e zötyörög.-.mert ez ami elvárható.
az edigital egy uszorás banda.tulárazott minden.én tudod ugy vásárolok.google beírom és ahol a legolcsobb.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30746) membrandj válasza dragonfx (#30731) üzenetére


membrandj
nagyúr

Na ez a baj:
"én készüléket akarok jo áron venni nem szolgáltatást."
Ez egy mobilhálózat szolgáltató cég és nem egy GSM bolt.

Én pl erősen teszek arra,hogy mit árulnak,milyen áron, mert lényegesen olcsóbban jövök ki, ha veszek függetlenül egy telót ( pl a mostani egy nexus 4 ~ 72k-ért vettem), használom 2 évig és egy flottába belépve szinte a barátaim felével alapból ingyen beszélek. Nem nyitott flotta, szóval infót nem tudok adni róla,de itt a ph-n van milyen mobil flottát topic, ott nézelődj.

Nyilván, ha te nem használod ki a szolgáltatás-t, akkor kisebb tarifacsomag kell.Esetleg tényleg feltöltőkártya,mert ott is ilyen 33-35-40 ft-os percdíjak vanna,mint az általad nézett csomagba.
"Baromi jó",hogy van egy új telefonom olcsón, aztán telefonálok pár órát és mindjárt 2x annyit fizettem...

De összehasonlítani 2 teljesen különböző szolgáltatást és a hozzá kapott telefonokat ...Semmi értelme.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#30747) n@p@lm válasza membrandj (#30746) üzenetére


n@p@lm
őstag

te membrandj, majd mumblen mesélj erről a flottáról;)

(#30748) dragonfx válasza membrandj (#30746) üzenetére


dragonfx
veterán

nem kapott mert kőkeményen fizetek érte.nem is baráti árat.pedig az lenne elvárható az őfeléjük tett bizalomért cserébe.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30749) Rick4 válasza dragonfx (#30745) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem Te álomvilágban élsz. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30750) dragonfx válasza Rick4 (#30749) üzenetére


dragonfx
veterán

egyáltalán nem.
ez olyna mint te egy barátodnak szívességet teszel jogosan várod el ha te vagy slamasztikában akkor segítsen rajtad is.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.