Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) mukibuci válasza Kroni1 (#29050) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

"tv percnet" üzenetet küldd a 1270re. kikapcsolják

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29052) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Sajnos azt kellett észrevennem, hogy a voda hálózata botrányosan rossz lett az elmúlt hetekben.
Már-már kezdtem gyanakodni a telefonomra, hogy lehet rosszalkodik a hangszórója, de szert tettem egy SIMes táblagépre, és éppoly borzalmas a hang, mint amit sajnos tapasztalok nap, mint nap.
Ráadásul, a vodást hívok, ez a zajos, rossz hang fokozódik.

Valakinek hasonló tapasztalata?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#29053) Kroni1 válasza mukibuci (#29051) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#29054) Lacus MD


Lacus MD
tag

Sziasztok!

Tegnap rászántam magam és bevállaltam egy go+ csomagot. Mivel még sosem volt netes csomagom, ezért lenne két kérdésem. Adatkapcsolatban túlforgalmazási díj ugye itt sincs, csak lassítanak 500 mega felett, valamint a net automatikusan megy a sim első használatakor és nem kell semmit aktiválnom?

(#29055) mukibuci válasza Lacus MD (#29054) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

pontosan. max egyszer újra kell indítani a telefont, ha tarifát váltottál

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29056) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!
Egyik ismerősöm megkért, hogy segítsek neki telót rendelni a vodától. Egy L520-at rendeltünk neki Go csomagban. A megrendelés státusza: hitelképesség vizsgálata folyamatban. Jött viszont egy email, hogy Rendelését [#deposit#] Ft előleg befizetésével tudjuk elfogadni. Van alatta egy link, de arra kattintva még státuszhoz ezt a hitelképesség vizsgálatot írja, sehol sem írja, hogy mennyi összeget kellene. Vagy a 40k-s befizetés tényleg komoly lenne? Valamit írt még a rendelés elfogadása előtt, hogy 40k előleg.

(#29057) mukibuci: A rendelés átnézése gomb megnyomása előtt volt, ha jól emlékszem. Hogy 40k-t kell fizetni előlegnek. Nem igazán értettem. :F Havi 3,5k-t fizetne. Azt a 40k-t meg hogy? Addig nem kellene fizetni az előfizut, csak be kell csengetni a 40k-t?

[ Szerkesztve ]

(#29057) mukibuci válasza Tomi0703 (#29056) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha sehol nem ír semmit, akkor a 40k-t honnan szedtétek :F egyébként el kell, hogy keserítselek, komolyan gondolják

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29058) Vangelis válasza Tomi0703 (#29056) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor menekülni kell onnan... :)

Egy éves előfizetési díjat elkérni..... akkor ott a feltöltős.

Mondjuk tőlem két évnyi előleget akart elkérni a (38ezret) telenor régen :D Pedig csak egy év hűséget akartam kötni :) Aminek a díja 20 ezer lett volna egy évre. :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#29059) kcsa válasza mukibuci (#29057) üzenetére


kcsa
veterán

Nem tudom rád jobban hallgatnak-e, de ha már felmerült az 520, akkor a weboldalon Lumia 520 NFC-nek hívják. Olyan meg nincs :)

(#29060) mukibuci válasza kcsa (#29059) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

sőt a 625ben sincs :P (bár elképzelhető, hogy a voda speciális nfc edition modelleket kapott)

Vangelis: nem nagyon lesz hova menekülni az ilyen esetekben

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29061) club1 válasza Tomi0703 (#29056) üzenetére


club1
veterán

Ha így van, meg kell venni kártyafüggetlenül 2 év Nokia garanciával 35e Ft-ért. Ahhoz pedig olyan előfizetést választotok és attól a szolgáltatótól akitől akartok.

(#29062) kcsa válasza club1 (#29061) üzenetére


kcsa
veterán

Ahogy nézem 1ft Go-val, viszont a 40k depozit lebeszélhető, a 35k független ár viszont nem. Ebben az esetben még így is jó ajánlat tud lenni a vodás.

(#29063) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Na jött az e-mail. 40k előleget ki kell csengetni. Az úgy majdnem egy évnyi előleg... :DDD Vicces. :C

Akkor gondolom egy évig nem is küldenének csekket nem? Mondjuk tök mindegy mert visszamondtuk. :)

(#29064) club1 válasza kcsa (#29062) üzenetére


club1
veterán

Nézhetjük máshogy is: Minimum 76560 Ft-ot be kell toljál 2 év alatt egy szolgáltatásért, ha hozzá akarsz jutni egy ilyen telefonhoz a szolgáltatónál. Ebből 40e Ft-ot azonnal kicsengetve.

(#29065) mukibuci válasza club1 (#29064) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nyilván semmi oka nincs annak, hogy nem akarnak - csak egy ekkora összeg leszurkolása után szerződni :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29066) bostone


bostone
addikt

Elnézést, hogy itt érdeklődök, de az eredeti topic-ban nincs nagy forgalom.

A vodás és tesco-s készülékek illetve simek képesek egymással kooperálni?

Aktiváltam egy tesco-s simet, ami elvileg 10 mega adatforgalmat engedélyez, de szegény nem tud felmenni a hálózatra, pedig elvileg jó apn-t adtam meg.

(#29067) mukibuci válasza bostone (#29066) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az elvileg az elég kevés. indítottad már újra a telefont?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29068) Rick4 válasza Tomi0703 (#29063) üzenetére


Rick4
félisten

Nekünk, mikor a redre fizettünk elő, 35-öt kértek, pedig telefont se kértem, oké, mondom haladjunk, fizetek, dolog van, még 5 percig érek rá. Egy év után írták jóvá, de ronggyá telefonáltam magam, nem zavart túlzottan, hogy a 35K náluk van. Ha ezen múlt volna, akkor egy dominókártyát vettem volna, és csak megcsörgetnék mindenkit.

Cserébe viszont nem is szeretném azoknak a tartozását fizetni, akik csak telefonálnak, viszont később nem rendezik. Merthogy ugye valakinek ki kell fizetni a rendszer működését, a hasznot, a karbantartást, az emberek pénzét, azt meg csak az fogja, aki fizetni akar. Én azt mondom, tőlem lehet 50K is a kaució, szűrjék csak az ügyfeleket. Mi más megoldást tudsz erre a problémára?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29069) Bozek válasza Rick4 (#29068) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam csak 1 havi előfizetési díjat kértek pluszba, amikor Go+ díjcsomagra váltottam. Mondjuk lassan 10 éve ugyanaz a Vodás számom van, szóval ez is benne lehet a pakliban.

(#29070) Juliuska válasza mukibuci (#29060) üzenetére


Juliuska
senior tag

Pusztán kíváncsiságból: mik ezek a Vodás "speciális nfc edition"-os modellek...? Miben speciálisak...?

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#29071) Konczi06 válasza Tomi0703 (#29056) üzenetére


Konczi06
tag

Lehetséges, hogy az ismerösődnek valahol van egy aranyos kis tartozása, így jött a 40.000 depo!

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#29072) mukibuci válasza Juliuska (#29070) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

gondolom abban speciálisak, hogy nem léteznek :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29073) Zsocy155 válasza mukibuci (#29072) üzenetére


Zsocy155
őstag

Lehet, hogy mégis. :)
Nekem volt egy Samsung galaxy S Advance-om és csak a voda árulta NFC-vel. A többi szolgáltató és a függetlenek is NFC nélküliek voltak.

(#29074) mukibuci válasza Zsocy155 (#29073) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerintem néhány 520, 625 átment már a kezeim közt, csak észrevettem volna :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29075) Vangelis válasza mukibuci (#29074) üzenetére


Vangelis
nagyúr

És ha valaki visszavinné, hogy átbaxták? Mert nem azt adták el neki ami hirdetve volt?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#29076) Zsocy155 válasza mukibuci (#29074) üzenetére


Zsocy155
őstag

Én nem kifejezetten az 520-ra vagy a 625-re gondoltam, hanem általában, hogy a vodánál elképzelhető az hogy csak ők árulnak NFC-s készüléket, egy típuson belül.

Vangelis: ez jó kérdés!!

[ Szerkesztve ]

(#29077) mukibuci válasza Vangelis (#29075) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vegyél egyet és vidd vissza, majd kárpótlásul irasd a nevedre a székházat

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29078) Vangelis válasza mukibuci (#29077) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah, hogy fizessem én a hitelét meg a rezsit!!!!!!!!

Lópikulát!!!

Bevennétek mi :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#29079) Rick4 válasza Zsocy155 (#29073) üzenetére


Rick4
félisten

Az NFC az akksiban van, úgyhogy elvileg akksicserével NFC képes lesz az is, ami előtte nem volt az. Persze hogy a készülék tudja a funkciót, az nem kérdés...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29080) mukibuci válasza Rick4 (#29079) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

erről vmi linket azért adhatnál, mert elég merész kijelentés :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29081) eami válasza Rick4 (#29068) üzenetére


eami
addikt

szerintem tőled lazán milliós nagyságrendben kellene kauciót kérni, hiszen rengeteget telefonálsz, és mi van ha véletlenül nem fizetsz be egy hónapot? ugyanmár... ha nem képes a voda menet közben lerendezni ezt az ügyfelekkel az elég gáz.

(#29082) mukibuci válasza eami (#29081) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha kölcsönadsz a szomszédodnak 5000 forintot, amit elfelejt megadni, majd fél év múlva megint kér tőled, akkor újra adsz neki és majd valahogy menet közben lerendezed?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29083) eami válasza mukibuci (#29082) üzenetére


eami
addikt

nem... ha rendszeres szolgáltatást nyújtok valakinek pénzért és az nem fizet, akkor nem nyújtom tovább azt a szolgáltatást és megteszem a szükséges lépéseket. Gondolom sokkal bonyolultabb, mint előre beszedni egy halom pénzt és rajta ülni a kamatokkal együtt.

(#29084) mukibuci válasza eami (#29083) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és az fel sem merül benned, hogy csak azoktól kérnek _nagyobb_ összeget, akikkel már valahol valaki megégette a kezét? érdekes módon rengetegen tudnak telefont venni előleg fizetése nélkül / minimális előleg megfizetésével :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29085) eami válasza mukibuci (#29084) üzenetére


eami
addikt

hm, mondjuk erre tényleg nem gondoltam. De mentségemre legyen szólva hogy telefont én olcsóbban veszek máshol (tudom ez külön plusz pont, mert nem terhelem a csak szolgáltatót, hehe) és állandó jelleggel olyanokat olvasok hogy kinek mennyi előleget kellett befizetni. Még RED előtt kisebb vagyonokat fizető Rick4nek is. Azt hittem ez valami bevállt szokás már a vodánál, de ezek szerint a "kolléga" is volt már feledékeny valahol egy másik párhuzamos univerzumban, ha őt is lerántották 35 ezerrel.

A lényeg, hogy így valóban más a leányzó fekvése. Köszi hogy rámutattál.

(#29086) Daffni2 válasza eami (#29083) üzenetére


Daffni2
addikt

"akkor nem nyújtom tovább azt a szolgáltatást és megteszem a szükséges lépéseket"

Na pont ilyen szükséges lépés közé tartozik, ha valahol tartozása van, akkor azt a szolgáltatók egymás tudomására hozzák.
Azért, hogy vigyázz,ez lehet, hogy nem fog fizetni neked sem.

Na ezért kaphat 40 ezer Ft depozitot.
Majd miután 3 hónapig rendesen fizet jóváírják a számlájából.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#29088) Rick4 válasza eami (#29081) üzenetére


Rick4
félisten

Rengeteget telefonálok, viszont csak 14K-t fizetek. Ez elvileg két külön dolog lenne, azonban mégsem az, szorosan összefügg. Amúgy a 35K-t egy év után írták jóvá, pontosabban a 13. hónap után. A párom az előfizető, és valóban volt már gondja a T-vel, amit inkorrekt módon akartak rendezni. Hiába derült ki, hogy neki van, igaza, igazából nem zavarta őket abban, hogy a pénzt akarják. És hidd el, nekem is van ilyen sztorim a pannonnal...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29089) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hali!

Ha számhordozással átmegyek Telekomtól a Vodafone-hoz, akkor a SIM kártyámat csak Voda függő telefonokban tudom használni?

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29090) mukibuci válasza gyuromoj (#29089) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem, a függetlenekben is :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29091) gyuromoj válasza mukibuci (#29090) üzenetére


gyuromoj
veterán

:B Szuper, köszi a megerősítést. ;)
Amúgy kapok új SIM-et, vagy a jelenlegi Telekom-os marad?

mukibuci & Konczi06

Köszi a válaszokat! :R

Szóval Vodás kártya, de a jelenlegi 30-as számom megmarad?!

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#29092) mukibuci válasza gyuromoj (#29091) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

persze, kapsz egy szép, új piros simet :K

Konczi06: pontosabban egy ideiglenes 70es számmal, amit cserélnek a 30asra, ha sikerül a számhordozás

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29093) Konczi06 válasza gyuromoj (#29091) üzenetére


Konczi06
tag

Kapsz új SIM-et a jelenlegi számoddal :)

PSN: Konczi06 "Does not kills me, makes me stronger"

(#29094) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Vodafon usb modem install közben 1601 .NET Framework hiba lépett fel s nem megy emiatt a telepítés. Ez egy XP friss telepítés. Eddig is az ment rajta s működött, most újra kellett húzni de nem tudom a modemet telepíteni így meg nincs net... ötletek?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29095) mukibuci válasza Rivaul (#29094) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29096) Rivaul válasza mukibuci (#29095) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.
Mire írtál már hazajöttem egy win7 telepítőért s megkínoztam azzal szegény régi vasat. Most azzal megy rendesen, a gazdája meg majd meg szokja. Azért a választ köszönöm :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#29097) n@p@lm válasza mukibuci (#29084) üzenetére


n@p@lm
őstag

erre mesélnék egy történetet ami velem esett meg.
anno még az őskorban vodánál voltam előfizető.
páromnak akartam venni egy sharp gx25 típusú készüléket, havidíjas előfizura.
nem volt "priuszom" sehol, ellenben a voda úgy gondolta kér tőlem 25.000 jó magyar forintot előlegként, 2 év hűségre.
én meg úgy gondoltam megveszem 30.000 huf-ért vitamaxra, hűség nélkül.
így is, úgy is ki kellett fizetni, de legalább nem volt rablánc (az az 5 ezer forint bőven megérte ezt a felárat).
majd hamarosan átpártoltunk a t-hez.

(#29098) Rick4 válasza n@p@lm (#29097) üzenetére


Rick4
félisten

majd hamarosan átpártoltunk a t-hez.

És a történet folytatása:

Ahol az elmúlt 15 évben kb 1M-val többet fizettünk ki ugyanannyi telefonálásra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29099) n@p@lm válasza Rick4 (#29098) üzenetére


n@p@lm
őstag

:)
én kis fogyasztó vagyok;)

amúgy simán lehet hogy megyünk ismét a vodához, csak várok tőlük valami jó kis munkáltatói flottát (állami szféra).

(#29100) Rick4 válasza n@p@lm (#29099) üzenetére


Rick4
félisten

Én is a hőskorban kezdtem, 2001-ben volt olyan, hogy napi 3000-tel töltöttem a vitamax kártyámat, nekem már akkor is kellett a mobilitás. :D Akkor emlékszem westel 900 domino percdíj 99Ft, vodafone vitamax 49Ft. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.