Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) zoli62


zoli62
addikt

Mit szóltok az új Max feltöltőkártyás tarifákhoz? Nem túl fantáziadús név. Most a nyár elején bevezetve mennyi időt lehet jósolni neki? A Max XL az ÁSZF-ben benne van, de a leírásban nem szerepel.

(#29602) Sayuar válasza zoli62 (#29601) üzenetére


Sayuar
őstag

Szerintem egy nagy mellényúlás a voda részéről:
- a MAX nem feltöltőkártyás, hanem havidíjas, hűségidő aláírása nélkül: a 3000 forintért kapott 100 perc érvényessége 30 nap
- amennyiben elfogy a 100 perc, a percdíj 49 Ft
- amennyiben nem töltesz 30 nap múlva akkor a percdíj 49 Ft

Blue Mobillal:
100 perc=3300 Ft
- nincs kötöttség, hogy a 100 perc csak 30 napig lenne érvényes, mivel nem percet kapsz, hanem egyenleget
- a 101-ik perc is 33 Ft és nem 49 Ft !

Tehát:
- ha 91 percnél kevesebbet beszélsz havonta akkor a Blue Mobile olcsóbb
- amennyiben 119 percnél többet beszélsz szintén a Blue Mobile az olcsóbb

Mennyire valószínű, hogy 91-119 perc között beszélsz adott hónapban, hogy a voda jobban megérné?

Illetve a voda ad 100 MB netet, ha pont ilyen kevés netre van szükséged, akkor az még árnyalja a fenti matekot.

(#29603) lugosi válasza Sayuar (#29602) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor jön ki jobban a yodafon csomag, ha családon, baráti körön belül a többiek is maxosok.

(#29604) Sayuar válasza lugosi (#29603) üzenetére


Sayuar
őstag

Persze, csak mivel nem vagy közös kasszán a barátaiddal, ezért nem tudod kontrollálni, hogy ők feltöltötték-e az elmúlt 30 napban az egyenlegüket. És ha nem töltöttek, akkor a 0 Ft-os MAX csoporton belüli díj csak egy álom marad....

(#29605) kisnokia válasza club1 (#29596) üzenetére


kisnokia
aktív tag

o.k., de a tudnál példát mondani, hogy a megfogalmazásbeli különbség -teljesen tiltott a beszélgetés, viszont kliens szoftver függvényében a szöveges chat üzenetek küldése......nem engedélyezett-mire utal? Van olyan szöveges chat, amely mehet?

(#29606) club1 válasza kisnokia (#29605) üzenetére


club1
veterán

Biztos hogy van, némelyik a https/http protokollokat használja, azokat pedig nem tilthatják, mert akkor nem lenne web sem, ami egy mobilnet hozzáférésnél gáz...

(#29607) kisnokia válasza club1 (#29606) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Én csak egy kissé tájékozott laikus vagyok, esetleg tudnál konkrétan ilyet megnevezni?

(#29608) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Egyébként sokan nem is tudnak ezekről a tiltásokról, és szolgáltatótól függetlenül Viberezik az ifjúság nagy része...

(#29609) mukibuci válasza kisnokia (#29608) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a záróvonalon is sokan átmennek, pedig azt még tudják is, hogy tilos

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29610) Vangelis válasza mukibuci (#29609) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Munkaidőben sem lehet italozni... de sokan megteszik....

Most gondoltam bele, hogy a moderátorok látják az IP-met :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#29611) trec12 válasza Sayuar (#29604) üzenetére


trec12
addikt

Itt arról szól a történet, hogy legalább 2e Ft/hó toljon minden maxos a Vodának. (szerintem nem nagy összeg egyébként) Szóval van ebben az egész max mókában v. 3x-os "szűkítés". Elég érdekes az egész de hát ebben a országban nincs mit csodálkozni. Távolinak tűnik a tényleg kedvező flat telefonálás és ez nem csak a szolgáltatók hibája. (azért őket sem kell félteni.....)

[ Szerkesztve ]

(#29612) #59070464


#59070464
törölt tag

Nem vagyok ismerős a Vodafone honlapján, nem is igazodom el. Szükségem lenne havidíjas (nem VOIP) nemzetközi hívásokkal kapcsolatos tarifákra. A legjobb egy link lenne, ahonnan ki tudnám nyomtatni a megfelelő táblá(ka)t.

A 2-es zóna országa lenne elsődlegesen fontos. Azt is tudni szeretném, hogy a hívást fogadó félnek milyen összeget számítanak fel. De ezen kívül bármi egyéb információ, ami árakkal kapcsolatos, akár hasznos lehet.

(#29613) mukibuci válasza #59070464 (#29612) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

keresőbe "nemz" ;)

[link] és [link]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29614) Bozek válasza mukibuci (#29613) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért ez így vicces, hogy van VoIP szolgáltatása a Vodafone-nak, miközben minden díjcsomagnál leírják, hogy a VoIP tiltott. :D

(#29615) #59070464 válasza mukibuci (#29613) üzenetére


#59070464
törölt tag

Na jó, ezt megtaláltam (VoIP bár nem kell). Ebből viszont sajnos nem derül ki, hogy a másik (hívott) félek mennyit kell fizetnie. Nem értem miért nem lehet a sok szöveg helyett egy egyértelmű táblázatot készíteni. :U

(#29616) mukibuci válasza #59070464 (#29615) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

miért kellene a hívott félnek fizetnie :F és ha nem kell, akkor miért kellene ezt feltüntetni?

sok szöveg? ez egy táblázat, egyik oszlopban az országok vannak, a másikban az ár.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29617) #59070464 válasza mukibuci (#29616) üzenetére


#59070464
törölt tag

Külföldön - Roaming

"A Roaming szolgáltatás havidíjmentes, de fontos tudnod, hogy külföldön a belfölditől eltérő díjakért használhatod a mobilodat. Ha például hívást fogadsz, akkor ezért nemcsak a hívó félnek, hanem neked is fizetned kell."

Most akkor hogy is vagyunk?

[ Szerkesztve ]

(#29618) mukibuci válasza #59070464 (#29617) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ott vagyunk, hogy nem tudod eldönteni, hogy mit is akarsz. roaming /= nemzetközi hívás

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29619) #59070464 válasza mukibuci (#29618) üzenetére


#59070464
törölt tag

Nemzetközi vagy roaming ugyanaz. Vagy tévedek?
- 2-es zónából hívom Mo-t. Mo (hívott fél) mennyit fizet?
- Mo-ról hívom 2-es zónát. 2-es zóna (hívott fél) mennyit fizet?
Ez hol van leírva?

[ Szerkesztve ]

(#29620) mukibuci válasza #59070464 (#29619) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem, egyáltalán nem ugyanaz

- 2-es zónából hívom Mo-t. Mo (hívott fél) mennyit fizet?
te fizetsz 369ft-ot percenként, a hívott fél itthon nem fizet semmit

- Mo-ról hívom 2-es zónát. 2-es zóna (hívott fél) mennyit fizet?
te fizetsz percenként 160 Ft-ot, a hívott fél szintén nem fizet semmit.

és amit még kihagytál: Mo-ról hívod a 2-es zónában lévő magyar számot:
alap percdíjad fizeted, a hívott fél pedig 139 Ft-ot fizet a hívás fogadásáért

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29621) #59070464 válasza mukibuci (#29620) üzenetére


#59070464
törölt tag

Hupsz.

Anynival egészíteném még ki, hogy
- 2-es zónából (magyar szám) hívom Mo-t (magyar szám). Mo (hívott fél) mennyit fizet?
- Mo-ról (magyar szám) hívom 2-es zónát (magyar szám). 2-es zóna (hívott fél) mennyit fizet?

Linked is lenne hozzá? Hálás lennék. :)

[ Szerkesztve ]

(#29622) mukibuci válasza #59070464 (#29621) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link]

fentebb már leírtam

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29623) #59070464 válasza mukibuci (#29622) üzenetére


#59070464
törölt tag

Rendben, köszi. :R

(#29624) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Van egy Xperia mini pro-m, 4.2.1-es droiddal.
Két napja vagyok vodafone-os, egy vitamax prémium perc & net feltöltő kártyás csomagra ruháztam be. Kérdésem az lenne, hogy van e náluk vmi INGYENES gyorskód, olyan mint a T-nél a *102# amivel meg tudom nézni, mennyi az egyenlegem, mennyi bónusz vodafone percem van még, és hány mega van hátra az adatforgalmamból.
Illetve tudtok e ajánlani olyan adatforgalom figyelő progit, ami pontosan mér, síkit ha ha közel vagyok a beállított korláthoz, és ami talán a legfontosabb nem zabál sok memóriát.
Előre is köszi a válaszokat!
Üdv, Zoli.

(*)(*)

(#29625) mukibuci válasza Angelotti (#29624) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

m.vodafone.hu vagy letöltöd a vodafone app-ot, netinfo.vodafone.hu

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29626) Zsocy155 válasza Angelotti (#29624) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
+ ez amikorra állítod, akkor sikít! 3G Watchdog

(#29627) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

sziasztok! nemrég lettem red-es, és megjött az első számlám, benne egy 2.034.- forintnyi biztosítással. ennek díjáról bölcsen hallgattak, én pedig belőttem magam a havi 13.000.- ft-os számlára. le tudom mondani ezt a biztosítást? köszi

(#29628) Daffni2 válasza dzsordzs69 (#29627) üzenetére


Daffni2
addikt

Azt nem vetted észre véletlenül, hogy a végösszegből levonásra került?

"Aki ad,az nyer"

(#29629) dzsordzs69 válasza Daffni2 (#29628) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

nem, mert annyival több a vége...

(valamit biztos benéztem, de nem tudom pontosan értelmezni a dolgot. valóban le van vonva a végén, de nem annyi, hanem valamivel kevesebb. mindegy, a következő számlánál kiderül)

[ Szerkesztve ]

(#29630) Angelotti válasza mukibuci (#29625) üzenetére


Angelotti
tag

Szia!
A Vodafone app ugye nem írja ki mennyi adatot forgalmazhatok még? sehol nem találtam erre infót

Zsocy155
Azt honnan lehet meg tudni, hogy eddig mennyit használtam el az 500 megámból, ha semmilyen monitorozó program nem volt idáig?

Üdv, Zoli.

(*)(*)

(#29631) Bozek válasza Angelotti (#29630) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha Android-os telefonon nézed, akkor a Beállítások - Adathasználat menüpont alatt láthatod. Csak ott ki kell választanod majd, hogy mikor indult a NET előfizetésed.

Amúgy a Vodafone app is kiírja, legalábbis nálam az előfizetés áttekintésénél van olyan, hogy felhasznált adatforgalom.

(#29632) club1 válasza Angelotti (#29630) üzenetére


club1
veterán

A netinfo.vodafone.hu neked nem írja ki?

(#29633) Zsocy155 válasza Angelotti (#29630) üzenetére


Zsocy155
őstag

A watchdog-nál betudod állítani, hogy melyik nap kezdődjön a ciklus. Azt is írja hogy az eddigi használat mellet, zárásig hány mb-ot és a keretednek hány százalékát használod fel.

(#29634) laccczka


laccczka
tag

Mostanában hiánycikk lett az Lg Optimus L5II.

Nagyjából mikorra lehet számítani az új adag érkezésére?
Napok, hetek, hónapok?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#29635) mukibuci válasza laccczka (#29634) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem hinném, hogy lesz belőle új szállítmány

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29636) laccczka válasza mukibuci (#29635) üzenetére


laccczka
tag

Köszönöm a gyors választ.
Akkor mehet a keresgélés az alternatívára. :F

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#29637) mukibuci válasza laccczka (#29636) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

lg-ből l70 v l9 2 van

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29638) laccczka válasza mukibuci (#29637) üzenetére


laccczka
tag

ez mind szép csak az L5II Go csomagban 1 azaz egy forint volt :U

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#29639) Bogyi007 válasza kisnokia (#29594) üzenetére


Bogyi007
veterán

Lassan két hónapja van Go+ csomagom Nokia 625 mellé és napi szinten használom az 500 megás mobilnet terhére a Vibert és a WhatsUp-ot szövegesen. Semmi jele sincs annak hogy ezt korlátoznák vagy hogy extra díjba kerülne nekem.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#29640) jaPe válasza Bogyi007 (#29639) üzenetére


jaPe
tag

Erre a kérdésemre az ügyintéző hölgyemény azt mondta, hogy előfordulhat, hogy a korlátozás nem működik. Ha szerencsém van és így járnék akkor hallgassak mélyen. :) De nem lett szerencsém, a hanghívás nem működik, az üzenetküldés viszont hála az égnek igen. :) Mondjuk a csajszi mondta is, hogy az az esetek 99%-ban működik. :) Gondolom csak azért van benne, hogy ha mégis le akarnák tiltani vagy valami miatt a hanghívás blokkolás túl jól sikerül akkor ne tudjon mire hivatkozni a "kedves ügyfél", mondván benne van a szentírásban (ÁSZF :) )
Én Go díjcsomagot használok egyébként 26 év alattiként :) (500 mega internet yeah! :) )

(#29641) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Tarifacsomagot szeretnék váltani. Jelenleg van egy Vodafone Business Extra 2 SME előfizetésem, ami addig volt jó amíg a kollégákkal ingyen tudtam beszélni, de munkahelyet váltottam, így ez a lehetőség már kiesett.

Tudtok ajánlani valami olyat, ahol hálózaton belül (egy vodás számról egy másikra) ingyenes az átirányítás? Mobilinternet nem kell egyáltalán, feltöltőkártyás is lehet. Azonkívül minél olcsóbb lenne a jó, leginkább hálózaton belül beszélek, smst nem szoktam használni.

Let the Zone take me if I am.

(#29642) Rick4 válasza kutga (#29641) üzenetére


Rick4
félisten

Hálón belül ingyenes hívásokra ott a vitamax red.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29643) mukibuci válasza Rick4 (#29642) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

annál azért olcsóbb a go+ :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#29644) Rick4 válasza mukibuci (#29643) üzenetére


Rick4
félisten

Igaz, de nem volt szó róla, hogy mindig töltené, meg ugye ez nem előfizu, és csak hálón belül hív, erre még jó lehet a red vitamax. Leginkább azért sem mellékes, mivel a feltöltött pénzt is le kell beszélni, ha 30 napig csak hálón belül hív ingyen, majd 15 nap alatt lebeszéli a feltöltött összeget, akkor a 7 ezre 45 napig tartott. Ha közbejön ünnep, hét vége, még tovább lehet húzni. Szimplán csak számolni kell.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29645) kutga válasza Rick4 (#29644) üzenetére


kutga
nagyúr

Mindennel együtt 5k-ban meg szokott állni a havidíjam, annál többet nem nagyon akarok áldozni rá.

A lényeg az ingyenes átirányítás lenne, a privát számom napközben kénytelen vagyok a vállalatira irányítani, a Business csomagnak ez igencsak megdobta a díját, majdnem a duplája lett a legutóbbi számla.

Let the Zone take me if I am.

(#29646) Rick4 válasza kutga (#29645) üzenetére


Rick4
félisten

Azzal itt se jársz jól, szerintem minden csomagban 50Ft/perc az átirányítás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29647) kutga válasza Rick4 (#29646) üzenetére


kutga
nagyúr

Kár, valamelyiknél mintha olvastam volna hogy díjmentes.

Let the Zone take me if I am.

(#29648) csab2 válasza kutga (#29647) üzenetére


csab2
veterán

Új vagyok a Vodánál, most jöttem át a Telenortól.
Az mindennapos, hogy ügyfsz-tal történt beszélgetés végén a hölgy újra bemondta a nevét, sőt, SMS-t kaptam arról, hogy ki intézte az ügyemet. :C

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#29649) Sayuar válasza csab2 (#29648) üzenetére


Sayuar
őstag

"...Az mindennapos, hogy ügyfsz-tal történt beszélgetés végén..."

Ez most komoly? Naponta beszélsz az ügyfélszolgálattal? Annyi problémád van a szolgáltatással, hogy naponta fel kell hívni őket?

[ Szerkesztve ]

(#29650) kutga válasza csab2 (#29648) üzenetére


kutga
nagyúr

Red asszisztens? :D

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.