Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) eami válasza Macccy (#30850) üzenetére


eami
addikt

jogos, aki határ mellett közlekedik sokat, vagy amúgy sem nagyon telefonálna le egy ezrest, annak jobb lemondani. Esetleg még azt lehet csinálni, hogy fixen a magyar voda hálózatát kiválasztani és akkor nem barangol el magától. Hátrány, hogy akkor manuálisan kell állítani ha mégis kell a roaming :|

(#30852) Daffni2 válasza Macccy (#30847) üzenetére


Daffni2
addikt

1270 re XEUNAPI sms

"Aki ad,az nyer"

(#30853) dragonfx


dragonfx
veterán

Na simán levágták szombaton a sim.et.micror nekem.müxik.is soron.kivül. ;-)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30854) Rick4 válasza eami (#30851) üzenetére


Rick4
félisten

Ha mégis kell a roaming, akkor is célszerű fix kézi kiválasztással hálózatra állva használni, mert külföldön vannak preferáltabb hálózatok, és kevésbé preferáltak, ne a teló döntse már el, melyiken roamingoljak...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30855) Macccy válasza eami (#30851) üzenetére


Macccy
senior tag

Ez lesz ... köszi mindenkinek! :K

(#30856) Macccy válasza Rick4 (#30854) üzenetére


Macccy
senior tag

És azt honnan tudom melyik a preferált és melyik nem, mármint komolyan kérdem? Vagy arra gondolsz, hogy vodával a vodára és ne másra ugrassam?

(#30857) Rick4 válasza Macccy (#30856) üzenetére


Rick4
félisten

Pl itt: [link] a német szolgáltatók közül tudsz választani, régen volt különbség a percdíjak között, lehet, hogy ezt mára az unió egységesítette, azon kívül viszont lehet eltérés egy országon belül két hálózatról indított hívás percdíja között.......

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30858) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szolgáltató le tud tiltani mobil internethez tartozó modemet?
Hálózatra egyáltalán nem akar fellépni.
A simkártya viszont másik modemben simán működik, tehát az biztosan nem hibás.

(#30859) tomcsa44


tomcsa44
tag

Sziasztok.

Csak egy rövid kérdés. A kiegészítő adatcsomagot minden hónapban újra meg kell venni vagy automatizálják? Sima GO előfizető vagyok.

ui.: esetleg egy bónusz kérdés. Van 100 mega 500ft-ért és 1 giga 1500 ft-ért kiegészítőnek. Miért nincs 500 mega 900-1000 ft-ért? Egy belsős dolgozótól ezt megtudhatom?

Sony Xperia M2 (Mellette Navon M400 és Huawei Y300. Jövőre már kell egy Lumia is megint - 735 a terv.)

(#30860) Bozek válasza juliabrilke (#30858) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az nem lehet, hogy a modem hibás? Vidd be szervizbe, majd ott megmondják, hogy mi a gond.

(#30861) Zack1899 válasza tomcsa44 (#30859) üzenetére


Zack1899
tag

üzletpolitika :)

Mások döntenek a fejünk fölött. Ki tudja, mi folyik a színfalak mögött?! Kapukat döngetünk, de nem fogadnak, és a kiskapuk is zárva maradnak.

(#30862) juliabrilke válasza Bozek (#30860) üzenetére


juliabrilke
addikt

Wifis része szépen megy, netre viszont nem csatlakozik. azt írja, hogy "korlátozott szolgáltatás".

Sim kártyával minden ok. Másikkal tesztelve ugyanúgy nem csatlakozik a netre. Inkább letiltásra gyanakszom.
Ha viszont tiltották, akkor nem hiszem, hogy nekem kinyitják szimpla jófejségből. :U

(#30863) matyi012345 válasza Zack1899 (#30861) üzenetére


matyi012345
őstag

Üzletpolitika de milyen..szvsz. katasztrofális.

(#30864) dragonfx válasza tomcsa44 (#30859) üzenetére


dragonfx
veterán

En ugy tudom a kodtol fugg amivel megrendeled.de egyszerubb manualisan a netinfos laprol.
A masikra meg egyszerűen azért te járjál jol. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30865) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, ez a két tarifa miben más? prémium perc és net vagy prémium perc
mert ahogy nézem ugyanaz, csak az egyik + netet is ad, jól látom? nem értem ki az aki a net nélkülit választja? vagy valami svindli van ebben? köszi

(#30866) club1 válasza pimmi (#30865) üzenetére


club1
veterán

Tényleg csak a netben különböznek. Netből viszont feltöltésenként csak 50 és 100 MB-ot adnak, nem értem mi a honlapon lévő 500 MB és 1 GB. :F Viszont holnaptól nem lehet rájuk váltani, átkerül mind a két tarifa a lezártak közé...

(#30867) pimmi válasza club1 (#30866) üzenetére


pimmi
senior tag

átváltottam és az jött sms ben hogy 500 MB vagy 1 GB ha töltök rá lét.

(#30868) club1 válasza pimmi (#30867) üzenetére


club1
veterán

Promóció, ami a kivezetéssel (azaz holnaptól) jó eséllyel megszűnik, és marad az 50/100 MB.

(#30869) Sayuar válasza club1 (#30868) üzenetére


Sayuar
őstag

kíváncsi vagyok, milyen új pre-paid tarifa lesz holnaptól, ugyanis az ászf-ben két pont ki van hagyva szerkesztés jogcímen.

(#30870) club1 válasza Sayuar (#30869) üzenetére


club1
veterán

Nem tudom elképzelni, hogy Bluemobile-t verő prepaid tarifát fognak mostanában bevezetni.

(#30871) Sayuar válasza club1 (#30870) üzenetére


Sayuar
őstag

egyet értek.
Csak arra próbáltam célozni, hogy a MAX nevű "valami" az nem prepaid a klasszikus értelemben, és nem hinném, hogy a klasszikus prepaid piacot "veszni" hagyná a voda...

(#30872) pimmi válasza club1 (#30870) üzenetére


pimmi
senior tag

megnéztem ezt a bluet, olcsó, de jó is? érdemes váltani?

(#30873) felhasználóx válasza pimmi (#30872) üzenetére


felhasználóx
tag

Ha voip-ot hasznàlsz akkor jó vàlasztàs lehet

(#30874) pimmi válasza felhasználóx (#30873) üzenetére


pimmi
senior tag

gózöm sincs mi az, vodás vagyok most kb 10 éve

(#30875) felhasználóx válasza Sayuar (#30871) üzenetére


felhasználóx
tag

És így mi lesz a fiókban elfekvő aktívàlatlan feltöltő kàrtyàs sim- mel? Az új prepaid lehetőségekből vagy a max- ból lehet majd vàlasztani?

(#30876) felhasználóx válasza pimmi (#30874) üzenetére


felhasználóx
tag

A net alapú beszélgetéseket egyenlőre nem tiltja a blue igy a blue mobilnet hasznàlatàval is tudsz telefonhívàst indítani, persze jóval olcsóbban mint amennyiért a GSM hàlózatból indîtanàd.

(#30877) pimmi válasza felhasználóx (#30876) üzenetére


pimmi
senior tag

49 ért beszélek a vodánál, ahogy nézem itt 33, mi a turpisság? belevágjak? független a mobilom.

(#30878) club1 válasza pimmi (#30877) üzenetére


club1
veterán

Semmi turpisság nincs a blue-ban. A Telekom low cost üzletága, még a 33 Ft-on is bőségesen van haszon...

(#30879) Sayuar válasza pimmi (#30877) üzenetére


Sayuar
őstag

VOIP-al 2 (kettő) forint.

(#30880) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Gó tarifa csomagom van,eddig aha bejelentkeztem meg tudtam nézni mennyi van még az ingyenes lebeszélhetőségből,de kb.3 hete csak azt mutatja mennyi van a 150 Mb internet előfizetésből.ínem lehet valahol megnézni,hol tartok a telefonálással. :R :R :R

(#30881) Rick4 válasza pimmi (#30877) üzenetére


Rick4
félisten

Hány percet beszélsz havonta? Hányat beszélnél, ha sokkal kevesebb lenne a percdíj?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30882) pimmi válasza Rick4 (#30881) üzenetére


pimmi
senior tag

nem tudom mennyit, de most megnéztem és 3 nap alatt lement egy 3 ezres feltöltés

[ Szerkesztve ]

(#30883) Rick4 válasza pimmi (#30882) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát 3 nap kb 1 óra. Heti 2 órával számolva nagyjából akkor havi 8 óra, ez 480. Ha másra nincs szükség, és csak ezt a 480 percet beszéled le, akkor egy red 9990-ért 20Ft-os percdíj, egynek jó, mert ez elég fix többet beszélhetsz, de többet fizetni nem fogsz, viszont ha nagyjából ez a maximum, amit ki tudsz hozni magadból, akkor ennél lesznek kedvezőbb flottás díjak is, ebben az irányban is nézelődhetsz. a VOIP-pal nincs tapasztalatom, ha van külföldi ismerős, akkor az mindennél jobb lesz. Van a vodánál 3500-ért 8GB-os mobilnet, ez nem gond, pusztán az, hogy esetleg tiltják a skype, whatsapp, stb alkalmazásokat, ezt majd megmondja aki jobban benne van a dologban, de pl otthonról egy VOIP szolgáltatóval 6-7Ft-os percdíjakkal is lehet telózni. Olcsóbb lehet, hogy van, körül kell nézni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30884) bigyo108 válasza Andie (#30805) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

Pénteken lejárt a hűségem, 10 év után el kell hagynom a vodát, besokalltam sajnos.

Mivel most csinálok ilyet először így a segítségeteket kérem .

vinném a számom a T-hez, mit kell tennem pontosan?

Be kell mennem a vodához és közölni hogy szevasztok?

köszi mindent.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#30885) Rick4 válasza bigyo108 (#30884) üzenetére


Rick4
félisten

A vodánál besokalltál, és a T-hez mész? :U Részletezhetnéd, ha nem túl nagy titok. Bemégy a t-hez, és ők intézik.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30886) Sayuar válasza bigyo108 (#30884) üzenetére


Sayuar
őstag

Fontos: csak akkor mehetsz át másik szolgáltatóhoz, ha minden adat friss és pontos (ahogy a személyin és a lakcímkártyán van).
Volt már olyan, akit azért utasítottak el, mert pl. a lakcímnél a vodás adatrögzítő "elfelejtette" anno felvinni a teljes lakcímet (házszám, emelet, ajtó) és ezért nem egyezett meg a lakcímkártyán lévővel.

Másik dolog: érdemes első körben áttérni feltöltőkártyás szolgáltatásra (még arra a pár napra is).

A kétkapus számhordozást nem ajánlom (amikor első körben bemész a vodához és kikéred a számod), ennél az egykapus számhordozás sokkal kényelmesebb.

Én 2006-ban váltottam T-ről vodára, és minden flottul működött. Neked is ezt kívánom!

(#30887) felhasználóx válasza pimmi (#30882) üzenetére


felhasználóx
tag

A 6-7 ft- os VOIP-os percdîj màr "dràga". Ahogy Sayuar kolléga emlìtette 2 huf/perc. Érdemes utànaolvasni itt a "voip telefonàlàs" topicban. Ha ràkapsz a dologra igen rendesen lehet vele telefonköltséget optimalizàlni, csak kell hozzà egy jó mobilnet vagy olyan szolgàltató (pl. Blue) aki a pàr 10 Mb- os net csomagjaiban sem tiltja.

[ Szerkesztve ]

(#30888) dragonfx válasza bigyo108 (#30884) üzenetére


dragonfx
veterán

A t.hez kelk menned.ők.kikkérik.
Amugy egyetértek.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30889) Juliuska válasza bigyo108 (#30884) üzenetére


Juliuska
senior tag

A gyors válasz az, h "nem"
A legegyszerűbb ügyintézés pedig az, (ahogyan előttem is írták): bemész a Tréhez, csókolom, új előfizető vagyok, ez és ezt a csomagot néztem ki, jah és a jelenlegi számomat is szeretném önökhöz hozni. Az ügyintéző széles mosollyal tájékoztat, h jól döntöttél, de nyomban hozzá is teszi, h ez csak akkor lehetséges, ha az adataid megegyeznek a flekódban leírtakkal. Most vodásként annyit tudsz tenni, h a webes felületükön bejelentkezel és a saját fiókodban az ügyintézés/számhordozás és személyes menük alatt leellenőrzöd adataidat. Ha valami nem frankó, berongyolsz valamelyik vodás kereskedésbe adatmódosításra. Remélhetőleg így, nem ér majd kellemetlen meglepetés...sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#30890) matyi012345


matyi012345
őstag

Üdv!

Voltam ma az egyik üzletben, szerettem volna átlépni kreditről (2250FT) GO-ra (3190) és készüléket is szerettem volna elhozni (LG L70, 20000FT). Aztmondták nem válthatok készüléket mert oktober 27-ig készülékhűségem van. Én ezt értem is, na de én feljebb szerettem volna lépni egy kategóriával és azért hoztam volna el a telefont kedvezményesen. Most így nem éri meg GO-ra váltanom ha nem hozhatok el telefont, nekem azzal együtt kéne. Nem értem. Telefonba aztmondták, hogy minden ok lenne a váltással és hozhatok el készüléket a csomaghoz tartozó áron, csak amíg a régi készülékhűségem nem jár le, addig 300FT-al magasabb lenne a havidíjam. Most akkor ki tévedett? Aki telefonált, vagy az üzletben az eladó? És mit csináljak?

Ráadásul a netes felületükön tudnék váltani.

[ Szerkesztve ]

(#30891) Rick4 válasza matyi012345 (#30890) üzenetére


Rick4
félisten

Telefonba aztmondták, hogy minden ok lenne a váltással és hozhatok el készüléket a csomaghoz tartozó áron, csak amíg a régi készülékhűségem nem jár le, addig 300FT-al magasabb lenne a havidíjam.

Én egy métert nem mentem volna, hanem akkor csinálják meg a váltást, a rendelést, és küldjék a készüléket. Októberben járna le a hűség, és 3 hónappal előtte, júliusban válthattunk, ráadásul lejjebb. Itt ugyan nincs készülék, nem tudom, ezen múlik-e, szerintem nem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30892) Zsolty001 válasza pjen (#30880) üzenetére


Zsolty001
tag

Szintén Vodafone GO tarifacsomagom van és én voltam bent személyesen is egy üzletben, ahol mondta az ügyintéző, hogy frissítik a rendszert és azért rossz, de nem tudta megmondani mikor lesz újra működőképes és, hogy annyira szar az egész, hogy legszívesebben szétverné egy kalapáccsal. :P

A 1751-es telefonszámon le lehet kéredzni a 100 perc állását (elküldik SMS-ben is), de az vele a probléma, hogy ez fizetős, tehát csak óvatosan... Elég kiábrándító, hogy már hetek óta fennáll ez a probléma, és csak fizetős megoldást kínálnak.

(#30893) matyi012345 válasza Rick4 (#30891) üzenetére


matyi012345
őstag

Én anno Január 27-én kötöttem, így október 27-én jár le. De a feljebb lépést szerintem ez nem befolyásolja, azt akár egy éve is lehetett volna szerintem.

(#30894) Zsolty001 válasza matyi012345 (#30890) üzenetére


Zsolty001
tag

Az üzlet hibázott. Ha alacsonyabb díjcsomagról magasabbra lépsz, akkor simán átléphetsz.

(#30895) matyi012345 válasza Zsolty001 (#30894) üzenetére


matyi012345
őstag

És a készülék árak is vonatkoznak rám, tehát az L70-et 20-ért elhozhatom akkor?

(#30896) #86973952 válasza Zsolty001 (#30892) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez számomra is elég érdekes. Én másfél hónapja vagyok a Vodánál (most lesz a 2. számlazárásom, de az 1. egész hónapos) és vagy 2 - 3 szor találkoztam már én is ezzel a rossz a rendszer problémával... + néhány rokonomnak segítettem beindítani az "üzletet" náluk. Azon kívül tele van hiábval a weboldal a készülék speceket nézve. Nem mint ha a másik 2 szolgáltatónál jobb lenne, de hosszú évek alatt nekem még nem volt ilyen "rossz a rendszer", vagy "nem jó az app működése" téma...

Egyébként szerintem azt is meg kellene válogatniuk, hogy kiket vesznek fel. Én mindig egy sráchoz megyek most már, mert ő viszont patent, gyorsabban intézkedik nekem, mint bármelyik más szolgáltató és tényleg segítőkész. Ráadásul nem csak úgy ismeri a telefonokat, hogy "ötpixel".

matyi012345:
Miért nem neten intézed?

[ Szerkesztve ]

(#30897) #86973952 válasza matyi012345 (#30893) üzenetére


#86973952
törölt tag

Amúgy csomagban bármikor feljebb lehet lépni, de nem használhatod ki az ezzel járó készülékkedvezményt, csak ha engedélyezetté válik. Most így fejből nem tudom, hogy ez a Vodánál mennyi hónappal a 2 év lejárta előtt van, de a weben biztos kint van.

[ Szerkesztve ]

(#30898) dragonfx


dragonfx
veterán

Felfelé váltás ugy tudtam bármikor lehetséges ingyen.is....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#30899) #86973952 válasza matyi012345 (#30893) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezek szerint 3 hónapppal a hűségidő lejárta előtt tudsz telefont váltani, tehát az október 27 -et meg kell várnod, ha telefont is szeretnél.

(#30900) matyi012345 válasza #86973952 (#30899) üzenetére


matyi012345
őstag

Igen, közben felhívtam az ügyfélszolgálatot és érdekes módon először ott is azt mondták hogy válthatok, semmi akadálya, és elkezdtem mondani hogy az Europarki üzletben így jártam, akkor mondta hogy várjak, és utána mondta hogy tényleg volt készülékvásárlásom Jan 27-én (1ft-s Nokia) és ezért most nem válthatok. Elfogadom, de azt nem látom át, hogy ez miért éri meg a Vodának. Most váltottam volna magasabb csomagra, plusz otthagytam volna egy 20-ast a telefonér. Nem értem őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.