Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92801) diablo1984 válasza rob210 (#92797) üzenetére


diablo1984
veterán

De ez sem 1 éves olaj.
Én láttam a szerelőnél punto-t amit a gazdája 6 éve vett meg és még sosem cserélt benne olajat, azért került a szerelőhöz, mert nem indult. A szelepfedés alá be volt kövülve az olajsár, konkrétan a motor a kenés hiányától szétkopott.

(#92802) rob210 válasza diablo1984 (#92801) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem bizony 1.5 évente volt cserélve akkor lett meg 19-20 e közti táv.

Renault power

(#92803) Sirus86 válasza rob210 (#92794) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

Elhiszem. Viszont egy otlet: Miert nem csinalsz videocastocat, feldobni egy weboldalra, es ha jon a noob kerdes, akkor beodbod ide a linket? Akar meg oktatast is? Akkor tudasod van, hogy ezt lehetne kamatosztatni. En lennek pl elofizetod is ;)

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#92804) Dyno válasza Sirus86 (#92803) üzenetére


Dyno
veterán

De most komolyan még energiát rakjon bele, mert az emberek értetlenek?
Noobok meg ugyis write only-ban vannak és megakarnak győzni a saját igazukról...
Néha azon csodálkozom, hogy Robi tudja-e hogy fiú-e vagy lány...arról nem beszélve, hogy egyáltalán mikor alszik....

(#92805) tycon válasza rob210 (#92797) üzenetére


tycon
tag

Elaludt a szolárium alatt. Csokicső.

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#92806) Morales72 válasza rob210 (#92797) üzenetére


Morales72
csendes tag

Én is inkább a szememnek hiszek, és sajnos láttam már ilyet...

Az olajcsere nem egy tehén ára, a motorcsere viszont az.
10 ezer km, ha nem éri el, akkor is évente.
Jobb a békesség. Inkább eszek kevesebbet.

És a használt motorolaj újrahasznosítása megoldott.

[ Szerkesztve ]

"I'm too old for this sh.t..."

(#92807) domper2015 válasza rob210 (#92800) üzenetére


domper2015
senior tag

:R

(#92808) szebe válasza Morales72 (#92806) üzenetére


szebe
őstag

Sokat megyek városban, 1 év/10 ezret se értem most el az olajcserével.
Jelenlegivel se fogom elérni valszeg, márciusban műszaki, azzal együtt mehet majd.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#92809) Mezga Aladár válasza rob210 (#92788) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak kíváncsiság volt.
A gyári könyve ezzel az olajjal 2 év vagy 30 e km ad meg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#92810) Morales72 válasza szebe (#92808) üzenetére


Morales72
csendes tag

Itt nagyjából ugyanez van.
7-8-10 ezer km-nél csere.
Egyszer belecsúsztam a 20 ezerbe, mert balfék voltam. Nem is éreztem magam jól.
:U
Soha többet.

"I'm too old for this sh.t..."

(#92811) Sirus86


Sirus86
tag
LOGOUT blog

A minap egy 3-as szeria BMW reklamja jott elo. Ott 3ev/30000 km volt a reklamban,mint olajcsere esd karbantartasi periodus. Durva, hogy meg mindig itt tartunk.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#92812) troll81


troll81
addikt

Ma kellemes meglepetés ért a Twingo val kapcsolatban..
Első ülésben a jobb 1 Ben van isofix... :Y :Y :Y az smax családból meg kisportola a Ford...
A Twingo meg öregebb is 2003..

Ez mindegyikben van?

(#92813) Sirus86 válasza troll81 (#92812) üzenetére


Sirus86
tag
LOGOUT blog

En neztem, az utolso genben mar nincsen elol. Modus elso gen is ilyen, illetve Clio campus szeria tudtommal.

[ Szerkesztve ]

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#92814) molnarpeter válasza Sirus86 (#92811) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

BMW Service Inclusive miatt a gyártó minél kevesebb, ritkább olajcserében érdekelt. Másrészről utóbbi években terjednek a dinamikus periódust számoló autók, szerintem az a legjobb megoldás - ha autópályán meg egész nap, futhat hosszabb cserét, de ha rövid utakat megy, ami miatt hamarabb romlik az olaj, akkor le tudja magának rövidíteni a periódust az autó.

(#92815) AMD Power


AMD Power
titán

Az új Ledes Sanderoban ha tönkre megy a led, akkor lehet cserélni vagy itt is komplett fényszórót kell cserélni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#92816) Morales72 válasza molnarpeter (#92814) üzenetére


Morales72
csendes tag

Kérdés, milyen logika alapján számol a számítógép?
Tervezett avulás és szerviz üzletág.
Elnézést a negatív hozzáállásért, de gyárban / gyárnak dolgozok, és látok ezt-azt. Pénz beszél stb.

Én azt mondom, hogy a megbízható szerelőre kell hallgatni, aki éveken át bizonyított. Aki azt mondja, hogy ezt és ezt tanácsolta X-nek, és az autójával már kiment a világból 10-15 év alatt, és hibátlanul működik a motor. És aki azt mondja, hogy Y viszont nem hallgatott rá, és 3-4 év alatt ment is a motor a levesbe.

"I'm too old for this sh.t..."

(#92817) rob210


rob210
Topikgazda

Na ma megint gyöngyszemet fogtam.
Szerelő úr kezeit "csonkolom."

Csináltam egy videót is, majd megpróbálom feltölteni, ha lesz időm. A két stiftet ugye be kéne akasztani a hornyokba és a fix. Ághoz feszíted a vezérlés mozgó jelét. Na hát itt nem ez történt. Rossz helyre akasztotta be és addig feszítette amíg csak tudta. :W eredmény autó erőtlen 2000ig nem húz. Konkrétan negatív irányba elfokolta a fix ékes tengelyeket. :DD
Hogy lehet ezt elrontani én nem is értem! :(

Renault power

(#92818) MasterMark válasza rob210 (#92817) üzenetére


MasterMark
titán

El lehet rontani az nem gond, de miért nem veszi észre, hogy nem jó??? :D

Én tükörrel nézegettem, hogy tuti jó helyre ment-e meg jó helyen áll-e a feszítés.

Switch Tax

(#92819) rodeo74 válasza rob210 (#92798) üzenetére


rodeo74
csendes tag

Köszönöm,
Hengerfejesség teszt az amit a kiegyenlítő tartályra lehet "szerelni" és elszineződik benne az indikátor anyag ha van a tartályban pl CO² ... Egy ilyen kütyü: [link] ?

(#92820) rob210 válasza rodeo74 (#92819) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen, de ez egyszer használatos, ennél vannak komolyabbak is 🤣

Mondjuk egy otthoni ellenőrzésre ez is elég.

Renault power

(#92821) rodeo74 válasza rob210 (#92820) üzenetére


rodeo74
csendes tag

ok, köszi
Találtam azóta szebbet, nem ilyen fröccsöntött tejes zacsi formát :)

(#92822) AMD Power válasza AMD Power (#92815) üzenetére


AMD Power
titán

Erről tudni valamit, Sandero tulajok? :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#92823) Gombinyó válasza AMD Power (#92822) üzenetére


Gombinyó
őstag

Passz, de, ha gond lenne vele az a 3-5 év gari idő alatt úgy is kijönne.
A ledes lámpákat ne úgy képzeld el egyik autóban se, hogy cserélgetni lehet a foglalatban, mint egy hagyományos izzót. Max javítani lehet, ha lehet egyáltalán, erre szakosodott műhelyben.

[ Szerkesztve ]

(#92824) molnarpeter válasza AMD Power (#92822) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Autóüveg4 például foglalkozik javítással. Olcsó autózáshoz szerintem inkább halogén, egy nullával minimum drágább a LED, látatlanban.

(#92825) forceberg válasza Gombinyó (#92823) üzenetére


forceberg
veterán

Esetleg inkább úgy van méretezve, hogy az első tulajt jó eséllyel élje túl.
Gondolom nyélre kihajtott LED-ek, a lehetőségekhez képest legminimálisabb hűtéssel.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#92826) rob210 válasza molnarpeter (#92824) üzenetére


rob210
Topikgazda

A halogénnél?
Annál sok 0-ával drágább.
:C
De a xenonhoz képest is drágább.

Renault power

(#92827) AMD Power válasza Gombinyó (#92823) üzenetére


AMD Power
titán

Pont azért kérdezem mert egy 6-7 éves S-Cross-nál 800e Ft egy ilyen sztori. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#92828) Gombinyó válasza AMD Power (#92827) üzenetére


Gombinyó
őstag

Cascora kell cserêltetni. :DDD

(#92829) norbert1998


norbert1998
veterán

Na kérem. Turbó kiszerelve. Teljesen ki kellett sajnos. De minden kapott szépen új tömítést, ahogy illik.

El kellett vinni a turbot apámhoz haza, hogy a betört csavarokat kiszedje. Rá kellett hegeszteni eggyel nagyobb anyát és azzal lehajtani. Az egyik elsőre kijött, a másik másodikra. Melegítés nem segített. Utána kis menet simogatás, illeszkedő felület simogatás, és most ott hagytuk abba, hogy a turbo a helyén, a levegő cső még nem került be, illetve a bölcső, a jobb oldali féltengely és a katalizátor az autó alatt a földön van. Az majd holnap, még egy másfél óra.

Viszont sajnos van egy érzésre 7-8 tized mm axialis lógás a turbón. Ez gondolom baj. Radialisan is van benne lógás...

De a motorolaj már friss a kocsiban, váltó olaj is szép új megy be holnap.

Levegő szűrő 8 ezer km után már koszos volt. Vagy nem cseréltem ezelőtt, és akkor 18 ezer km. Akárhogy is, most jónak kell lennie mindennek :C :C

(#92830) rob210 válasza norbert1998 (#92829) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hajrá, hajrá.

Renault power

(#92831) rob210


rob210
Topikgazda

[link]
Az egyik ígért video

Renault power

(#92832) rob210


rob210
Topikgazda

És a másik.
Ez ugyan az a vezérlés.
[link]

Renault power

(#92833) gabor9991 válasza rob210 (#92832) üzenetére


gabor9991
őstag

És működött :D

(#92834) forceberg válasza rob210 (#92832) üzenetére


forceberg
veterán

Változó szelepvezérlés, nem kell ezt szolenoidokkal túlbonyolítani!
:))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#92835) rob210 válasza gabor9991 (#92833) üzenetére


rob210
Topikgazda

Csak szarul.
2000ig nem volt benne élet és erő.
:W

Renault power

(#92836) gabor9991 válasza rob210 (#92835) üzenetére


gabor9991
őstag

És az a szomorú hogy aki ezt így jónak gondolta az valószínűleg minden nap ilyen szakértelemmel szerel össze mindent :D

(#92837) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
A héten elvégezték a kuplung+szerkezet+kinyomócs. cserét az autón. A kuplung, mint a vaj, de sajna történt valami, és nem tudom hogy vélelen, vagy a szereléskori esetleges elektromos csatlakozó bontások eredménye:
Az elmúlt 8 év alatt soha nem volt hibajelzés az autón, de a mai nap felmentem az autópályára és kb 10 perc 4000 ezres fordulatos sebesség után elkezdett villogni a motorhiba ikon a műszerfalon, majd kb 10mp múlva világított a "villáskulcs" :) is. Visszavettem a sebességből, éppen egy kihajtónál voltam, mikor letértem és üresben raktam a váltót, a motor le is állt. Legurultam a főútra, majd félrehúzódva próbáltam újra indítani, és hiba nélkül indult is. Utána vissza a pályára és 120-szal szépen el is értem a célig, majd később haza is.
Itthon gyorsan hibakódolvasás, melynek eredménye: DF436, viszont a hibába belekattintva nem látok semmi továbbit (lehet az egyszerű diag miatt):

Lehet gyertya hiba (kb 30 ezer km van bennük), vagy esetleg a felső holtponti jeladó vagy annak csatija szórakozhat?

Esetleg ezt meg kellett volna csinálniuk és én tudatlanul is, de elvégeztem a pályán? :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#92838) Morales72 válasza AMD Power (#92827) üzenetére


Morales72
csendes tag

:Y

"I'm too old for this sh.t..."

(#92839) MasterMark válasza rob210 (#92832) üzenetére


MasterMark
titán

Teljesen jó, automata feszítő lett belőle :DDD

Switch Tax

(#92840) t.imi válasza rob210 (#92831) üzenetére


t.imi
addikt

Továbbra is fenntartom, amit ezekről a többsejtűekről mondtam :K

(#92841) zsola400 válasza Jimmy8 (#92837) üzenetére


zsola400
aktív tag

A menet közben villogó motorhiba lampa égéskimaradásra utal 1 v. több hengerben, hibakód is ezt írja, ebbe az irányba kéne keresni. Gyertya, trafó miatt lehet, felső holtponti jeladó nem. Az égéskimaradás hiba nem csak a gyújtás kör hibája miatt lehet, mechanikus hibák, szelepek nem zárnak, befecskendezés stb.

(#92842) Jimmy8 válasza zsola400 (#92841) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszönöm :R . Reggel jöttem rá, hogy elírtam, mert majd 40ekm van a gyertyákban. Korábban már vettem is (készültem a cserére), ugyhogy ebéd után csere, majd hibakódtörlés :) .
Csak az volt a furcsa, hogy a részletesebb hibalerásnál (második kép), meg nem ír hibát.

[ Szerkesztve ]

(#92843) Alusky


Alusky
aktív tag

Vett egy ismerősöm pár hete egy kettes Szeniket 370-ért, 450k Km-rel, 106/240 1.5dci. Hát mondom egészségedre, ennyiért az egyesekből kapni olyat ami működőképes, nem a kettesekből. :DDD Aztán végignézve igazából egész jó állapotban van az a szar, még ha lesz is valami baja megérte.
Mondtam neki mik a típushibái amire emlékeztem régről, de azok rendben vannak, gumi, akku, fékek, futóművön látni sok minden cserélve volt, nem úgy néz ki mint amire szartak rá. Nem lehetetlen fillérekből jó autót venni, világ életemben ezt csináltam én is, csak ugye minél többször jön össze annál nagyobb a rizikója, hogy na a következővel tuti szopás lesz. :DDD

Megcsinálta! Megcsináltaaa!!! Starship IFT-4 *WD40-es plazmacsúsztatás*

(#92844) zsola400 válasza Jimmy8 (#92842) üzenetére


zsola400
aktív tag

Clip-el kellene kiolvasni, 1.DEF, 3.DEF alatt részletesebb hibaleírás van. A második kép az élőadatok, ott nem lesz ilyen adat, főleg álló motornál. Gyertyából gyárit vegyél, ha lehet, az a tuti és kb. 1e. ftal drágább.

(#92845) AMD Power válasza Morales72 (#92838) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan. Ismerősöm is kb ilyen fejet vágott. Én tuti eret vágtam volna. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#92846) forceberg válasza AMD Power (#92845) üzenetére


forceberg
veterán

Nincs sufni, de közben hivatalos megoldás?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#92847) Morales72


Morales72
csendes tag

Nagyon jó sufni kellene hozzá, mert ahogy látom, ezek azért elég bonyolult holmik. De az kétségtelen, hogy a magyar leleményesség szinte határtalan, úgyhogy még akármi is lehet. Bár én nem vagyok az "50 ezerért kiütjük" híve, jobban szeretem, ha a gyári állapot van visszaállítva stb.

Amúgy meg nem fordult volna a fejemben, hogy ezek ilyen retek drágák lehetnek.
:(

"I'm too old for this sh.t..."

(#92848) AMD Power válasza Morales72 (#92847) üzenetére


AMD Power
titán

Ez látod én sem. Csak onnan tudom az árát,hogy tesóm autó alkatrészeket szállít.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#92849) gabor9991 válasza AMD Power (#92848) üzenetére


gabor9991
őstag

Lehet tudni hogy hol szállít?
Mert a 800ezres ár az bárdi/unix kategória egy átlagos üzletben a gyári fényszóró pont a felébe kerül [link] ami még mindig botrányosan sok de azért a 800 ezres szuzuki lámpára gondoltam ránézek már miből van :D

(#92850) domper2015 válasza gabor9991 (#92849) üzenetére


domper2015
senior tag

2 db lámpa majdnem gazdasági tk egy 7-8 éves autónál, egy Suzuki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.