Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) AMD Power válasza mynames (#2450) üzenetére


AMD Power
titán

Szia

Én is hány ilyen (márkától független) rém történetet hallottam már. Sok márkaszervizben 3-4x dolgoznak mint egyébként. Pedig ha belegondoltok nekik és nekünk is jó lenne ha emberi áron dolgoznának. Nekik is meglenne a pénzük belőle mi pedig nyugodtabban aludnánk... illetve vezetnék!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2452) nemma válasza mynames (#2450) üzenetére


nemma
addikt

Pfuj, hát ezek ilyenek... :U
Nekem a szerelőm-aki egyébként Renaultos-mondta, hogy a márkaszervizben valakinek 10k-t kértek egy izzócseréért. Kérdeztem, hogy miért, az mennyi? Aszonta 60 Ft... :N

(#2453) AMD Power


AMD Power
titán

A Renaulthoz meg a Mazda korábbi főtervezője

Szerintem ez jó lesz nekünk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2454) Füge007 válasza mynames (#2450) üzenetére


Füge007
senior tag

Mindenütt a MUTYI megy, ez van, sajna. Nálam az SKF feszítőszettre mondták, hogy az nem jó mert nem gyári Renault, na ja a gyári amit törökben gyártanak az minőségi :D . Engem a főnök utál, de a szerelőkkel jóban vagyok, be szoktam menni a szerelőrészre (ami tilos) megnézni mit csinálnak, végülis "kollégák vagyunk".

Olajcserére ne vidd, azt otthon meg tudod csinálni, egy akna mondjuk nem árt. Az olaj teljesen nem csöpög ki, de az a maradék nem gáz, ezen ne mérgeskedj. A féktisztítót meg ráírták, és kész, ez sem új dolog.

Füge

(#2455) ABnormal


ABnormal
őstag

fúúúdejó kerékméret kalkulátort találtam,biztosan van itt olyan aki ismeri a készítőjét,clio club-os,ez az oldala...nagy köszönet neki :R
egy olyan váltócucc jó lenne a kistwingóba is...

(#2456) ABE válasza ABnormal (#2455) üzenetére


ABE
őstag

Én ismerem, ő Yanoo a Renault Clubból, és autógépészként végzett a BME-n. ;) Nekem azt mondta, hogy elvileg a Twingóba is be lehet rakni a váltóhoz kifejlesztett cuccait, szerintem van is még neki elfekvőben.

Más: most rendeltem meg egy új garnitúra gumit a gyári 8 éves Michelinek helyére, amik eléggé elöregedtek már. Kicsit szélesebb tappancsokat fog kapni az autó, 175/60 R14 méretű Falken ZE912-esek fognak felkerülni, melyek darabját 13e-ért vesztegetik. Remélem, hogy be fognak válni. :B

[ Szerkesztve ]

(#2457) Magnum_ válasza ABE (#2456) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az egy nagyon jó féle gumi, tuti tetszeni fog. én eddig csak dicséretet hallottam róla.

I humbly and respectfully decline™

(#2458) ABE válasza Magnum_ (#2457) üzenetére


ABE
őstag

Akkor egyre több jel utal arra, hogy nem volt rossz választás. :) Tesztet nem találtam róla, de felhasználói tapasztalatok alapján jó ár/teljesítmény aránya van, a gumis topicban ezt ajánlották középkategóriás árban. A hétvégén egy vészfékezés után dőlt el, hogy a régi garnitúrának mennie kell, kicsit megilletődtem, hogy mennyire nem tapadnak már a gumik... Kíváncsi vagyok, hogy a szélesebb gumikkal mennyire fog megváltozni a kocsi kezelhetősége. Remélem, hogy már a héten felkerülhetnek. :U

(#2459) Magnum_ válasza ABE (#2458) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én a gumik.com-ról rendeltem januárban, és ott is néztem ezt a fajtát és jók voltak ott a pontjai.
a kocsi kezelhetősége meg vmivel jobb lesz ofkorsz, nekem a téli 185/60R15 után jobb sokkal a nyári 195/50R16, de érezhetően lassabb is gyorsításnál :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#2460) ABE válasza Magnum_ (#2459) üzenetére


ABE
őstag

A gyorsítás mondhatni másodlagos szempont, a tapadás javítása a cél, mert az első kerekek könnyen megcsúsznak. :)

(#2461) Magnum_ válasza ABE (#2460) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ha annyira a tapadás, akkor előre 7,5x16, hátra 9x16" min. 205/45 ill 215/45R16 yokohama parada gumik, meg gewinde futómű. :K

I humbly and respectfully decline™

(#2462) ABE válasza Magnum_ (#2461) üzenetére


ABE
őstag

Na jó, azért nem sportautót akarok (egyelőre). :DDD A 175-ös Falkenek még felmennek a gyári felnire, nem érnek bele semmibe, és megfizethetőek. Az meg a jövő zenéje, hogy kicsit később mi lesz az autóból. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2463) Magnum_ válasza ABE (#2462) üzenetére


Magnum_
nagyúr

erről van szó :K

I humbly and respectfully decline™

(#2464) ABE válasza ABE (#2456) üzenetére


ABE
őstag

Ma szóltak telefonon, hogy nincs raktáron, csak 2db. :W Megrendeltem most egy másik helyről kicsit drágábban, remélem onnan már nem kapok rossz híreket. :B

(#2465) Magnum_ válasza ABE (#2464) üzenetére


Magnum_
nagyúr

www.gumik.com?
www.startgumi.hu?

I humbly and respectfully decline™

(#2466) ABE válasza Magnum_ (#2465) üzenetére


ABE
őstag

A startgumi.hu-n rendeltem meg másodjára, ott 2e forinttal olcsóbb darabja, mint a gumik.com-on. :)

(#2467) Magnum_ válasza ABE (#2466) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akkor gondolom akciós. ha akció van, a startgumi a legjobb, de én szeretem a gumik.com-t. mindkét helyről rendeltem, söt csak onnan veszem a gumikat :D

I humbly and respectfully decline™

(#2468) ABE válasza Magnum_ (#2467) üzenetére


ABE
őstag

Nem írták, hogy akciós lenne a 13600 forintos ár. Az autogumibolt.hu-n rendeltem először, ott 13e/db volt, annál jobb árat nem találtam. Ahogy néztem, 14-15e körül megy a legtöbb helyen. De ha már úgyis webáruházban rendelem, akkor megkeresem a legolcsóbb helyet. :)

Más: nem tud valakit olyan Renault bontót, ahol foglalkoznak Twini bontással? Kéne jobb első sárvédő és motorháztető, állítólag néha ki lehet fogni színhelyes darabot...

(#2469) Magnum_ válasza ABE (#2468) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De ha már úgyis webáruházban rendelem, akkor megkeresem a legolcsóbb helyet.

még szép, nem hiába vagyunk tudatos fogyasztók ;)

másra válasz: twingoklubon érdeklődj, segítőkészek.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#2470) ABE válasza Magnum_ (#2469) üzenetére


ABE
őstag

Köszi a tippet, meg fogom érdeklődni a dolgot. Mindig elfelejtem, hogy van külön Twingo és Renault klub. :DDD

(#2471) AMD Power


AMD Power
titán

Egymillióból: Astrát, Focust vagy Mégane-t?

Érdekes egy cikk.

Márkaszervizes bruttó alkatrészárak, forintban is érdekesek..

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2472) ABE válasza AMD Power (#2471) üzenetére


ABE
őstag

Focust vinném...

[ Szerkesztve ]

(#2473) Magnum_ válasza AMD Power (#2471) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nálam nem jó a link.
de igy olvasatlanul megane-t vennék, vagy astrát. meganet elöbb, mert jobban felszereltet és motorizáltat fogsz ki annyiért, mint egy gyengébb astra.

I humbly and respectfully decline™

(#2474) AMD Power válasza Magnum_ (#2473) üzenetére


AMD Power
titán

Javítva a link!

Szárnyalt ma a kis Clio. Bp - Visegrád között. Persze a Pilisben a szerpentines részen.... :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2475) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ha megengeditek

I humbly and respectfully decline™

(#2476) mynames válasza Füge007 (#2454) üzenetére


mynames
senior tag

Most nem hasonlítgatás meg semmi, de mikor Skóciában voltam az invernessi Ness-motors Renaultnál ott valahogy senki nem akart átb@szni...még a kinti Lagunámmal voltam ott, mindennek megvolt az ára, drágább is volt mint itthon, de a korm.összekötő cseréhez nem kellett féktisztító... :) ...de hát ezért is tart MO ott ahol most tart...

(#2477) AMD Power


AMD Power
titán

Piacon marad a régi Renault Clio

Nem kcisit siker model a kis drága. :R

Az autónál csak a forma a lényeg?
Az a fehér hűtőmaszk szerűség nagyon csúnya rajta.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2478) Magnum_ válasza AMD Power (#2477) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a campusnál kár azért a Dacia-s hütömaszkért. viszont a megane III gyönyörű.

I humbly and respectfully decline™

(#2479) ABE válasza AMD Power (#2477) üzenetére


ABE
őstag

Részemről örülök, hogy marad még a Campus, mert a mai "kisautók" lassan akkorák méretben és súlyban, mint 15 éve az alsó-középkategóriások, s így legalább nem akkora az űr a "mini" városi autók és a hagyományos kisautók között. Lassan nem ártana gátat szabni az új konstrukciók hízásának...

(#2480) Magnum_ válasza ABE (#2479) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem lassan, már elértük ezt. súlyban pláne. a clio III kkora mint egy astra f...

I humbly and respectfully decline™

(#2481) ABE válasza Magnum_ (#2480) üzenetére


ABE
őstag

Na igen, az 5 ajtós 1.2 16V 1090kg... Hosszra mondjuk rövidebb, mint az F Astra, de szélességre és magasságra nem esküszöm meg.

(#2482) AMD Power válasza ABE (#2479) üzenetére


AMD Power
titán

Én már csak annyiból is örülök ,hogy ettől szerintem még lejjebb fognak menni a Clio II használt árai. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2483) master bud


master bud
tag

Sziasztok!

A gugli kidobta, hogy évekkel ezelőtt volt valakinek Clio I-hez javítási útmutatója...Nem dobna meg valaki eggyel, lehet angol is, ha úgy dobja a gép :R

Előre is köszönöm!

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#2484) AMD Power válasza master bud (#2483) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nem hinném ,hogy probléma lenne... Főleg ,hogy nekem magyar nyelvű van...:)

Dobj egy mail címet és no problem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2485) master bud válasza AMD Power (#2484) üzenetére


master bud
tag

Privát ment és ezer hála!

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#2486) zotyesz66 válasza Magnum_ (#2390) üzenetére


zotyesz66
őstag

Azért azokkal a 100 lovas dízelekkel nem árt vigyázni. 100000 km és porlasztócsúcs csere, jó eséllyel előbb is. Ha nem garos, durva lehet a 4-500k-s javítás.

(#2487) AMD Power válasza zotyesz66 (#2486) üzenetére


AMD Power
titán

Mivel lehet esetleg kicsit növelni ezeknek a porlasztócsúcsoknak az élettartamát?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2488) ABE válasza AMD Power (#2487) üzenetére


ABE
őstag

Prémium gázolaj, kíméletes használat talán. :F

(#2489) AMD Power válasza ABE (#2488) üzenetére


AMD Power
titán

Porlasztócsúcs tisztítók amiket a gázolajba szokás rakni pl? Én szoktam ilyet rakni néha a kis diesel Cliomba.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2490) ABE válasza AMD Power (#2489) üzenetére


ABE
őstag

Az adalékokról általában megoszlanak a vélemények, nem tudom, hogy egy modern dízelnek mennyire jó. Én speciel semmiféle adalékot nem raknék az autómba, de majd a hozzáértők megmondják, hogy mi az igazság. :) Talán érdemes megnézni, hogy van-e a Renault által forgalmazott vagy ajánlott adalék.

[ Szerkesztve ]

(#2491) AMD Power válasza ABE (#2490) üzenetére


AMD Power
titán

Én már kettőt beletoltam és hála Istennek no problem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2492) mynames válasza AMD Power (#2489) üzenetére


mynames
senior tag

Szerintem semmivel sem lehet növelni a dCi-s porlasztócsúcsok élettartamát...most nem tudom pontosan de valahogy ugy van h a gázoljszűrő 5 mikronra szűr de a csúcsnak az nem elég és ez gond, bocs h ilyen pongyolán fogalmazok...

tisztító:
hát ugyr mi is van benne:
"Kerozin: 60-80%; Polialkilaminofenol<5% Propán2izopropil alkohol: 10-20%; Alkil-nitrát:<5% ..." nekem ugy tünik hogy ennyi erővel 1 deci 95öst is beönthetnél... :D

[ Szerkesztve ]

(#2493) AMD Power válasza mynames (#2492) üzenetére


AMD Power
titán

És ha kicseréli az ember azt szűrőt egy "jobbra"?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2494) Füge007 válasza zotyesz66 (#2486) üzenetére


Füge007
senior tag

Sajna ez nem csak a 101 Le dCI motorral szereltek nyűgje. Mindhárom dízel motortípusnál előjön szériahiba, sajnos én is tapasztalatam. Ja a lényeg bárhol olcsóbb a porlasztócsúcs mint a Renault szervízekben. Én németországból szereztem be 1/3 áron mint itthon (a renault szervízre árára gondoltam), csak pislogtak a szervízbe mikor megláttták a számláját.

Igazából a hatalmas nyomás elkoptatja a piezzokristályt, nem üzemanyag függvénye. Persze a szervízben ezt mondják, hogy nem szabad kannás olajat tankolni, mondjuk én kútnál tankolok, mégis ilyen hibába futottam. Volt benn 26000 Km Thalia dCI porlasztócsúcs cserén, a gazdi nem kis örömére. Azomban ne feledjük el, ez a hiba az összes hasonló motornál előjön, német márkáknál is. A porlasztócsúcsban jelentkező hatalmas nyomást semmilyen anyag nem bírja sokáig (1000-1200 bar).

Füge

(#2495) Füge007 válasza AMD Power (#2493) üzenetére


Füge007
senior tag

Ja építesz otthon egy nanoszűrő állomást :D . Nem tudod kicserélni, a szűrő egybeöntött műanyagházas. Házastól mindenestől cserélendő, mármind a dizel II Clionál.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2496) AMD Power válasza Füge007 (#2495) üzenetére


AMD Power
titán

Értem.. Te mennyiért vetted a így "akcióban"?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2497) Füge007 válasza AMD Power (#2496) üzenetére


Füge007
senior tag

Forintra átszámítva 34000.-/ db. De amit a fórumtárs mondott igaz, a szervízben ugynerre az alkatrészre 95000.-/db árat mondtak.

Füge

(#2498) AMD Power válasza Füge007 (#2497) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek betegek... :U

De ami "megnyugtató" ,hogy ez nem csak Renault diesel betegség..!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#2499) ABE válasza Füge007 (#2497) üzenetére


ABE
őstag

Ez szörnyűűűűűűűű... :W :Y Marad a benzin... :U

(#2500) AMD Power válasza ABE (#2499) üzenetére


AMD Power
titán

A 4x35K azért már annyira nem vészes.... De a 4x95K az nevetséges.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.