Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Még nem tudtam eldönteni, hogy tetszik-e(Scenic)

... de a rövidebb nem is rossz

[ Szerkesztve ]

(#2202) nemma válasza Tomekk. (#2201) üzenetére


nemma
addikt

Szerintem borzasztó ez a vonal, nekem az előző széria sokkal jobban tetszett, Mégane-ban is. Minden az új Lagunával kezdődött, csak az jól is nézett ki. Ez meg... :U

(#2203) zsolt1129 válasza Tomekk. (#2201) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nekem mondjuk bejövős,de ha jobban megnézem nem nagyon történt radikális változás az előző szériához képest.

(#2204) Louies válasza zsolt1129 (#2203) üzenetére


Louies
tag

nekem bejön ez a Scénic III.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#2205) pohár


pohár
félisten

Sziasztok!
Nem tudom jár-e itt autószerelő vagy aki ért hozzá, de a kézifék rakoncátlankodik... :(
Be lett húzva, de már kiengedni nem akar... :( :W

Egy 5 éves Renault Thalia-ról lenne szó :)

Valakinek valami ötlet? :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2206) ABnormal válasza pohár (#2205) üzenetére


ABnormal
őstag

nekem pár hónapja volt hasonló gondom ,a jobb oldali kerék kézifékezés után fékezve maradt,nehezen forgott (tél előtt mindíg megnézem,mert szeretek a hóban kézifékezgetni),először a kézifékkötél berohadására tippeltünk,majd a hátsófék szétszedése után kiderült,hogy csak a fékmunkahengerek mentek tönkre és engedték az olajat mindkét oldalon...a fékolajtól megdagadt a ferrodol (ez tud ilyet? megdagad?) és emiatt nem fordult el a kerék,csak nehezen...fékdobokat szabályoztatni kellett,4 új fékbetét és két munkahenger kellett végülis,mindezt megúsztam ~25K-ból,már nem emlékszem pontosan...

(#2207) Füge007 válasza pohár (#2205) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Lehet a bovden "kiszőrösödött", esetleg berozsdásodott. Mindenképp meg kell nézetni, mert az üzemi féknél is problémát okoz, így ne járj vele.

Füge

(#2208) pohár


pohár
félisten

Köszönöm szépen a segítséget, azt hiszem szerelő lesz ma belőle :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2209) Ebit válasza pohár (#2205) üzenetére


Ebit
addikt

hátramenetben próbálj megindulni az autóval, de előtte a kézifékkart mozgasd meg finoman

(#2210) pohár válasza Ebit (#2209) üzenetére


pohár
félisten

Nincs jogsim, a családé az autó, én meg Kecskeméten vagyok a koliban, szal ez most valahogy nem fog menni :D :D
De ha nem csináltatta meg még apám, akkor megmondom neki hogy próbálja meg ezt! :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2211) gabx76


gabx76
senior tag

Először olvastam pozitív értékelést Renault-ról a Totalcar-on.

(#2212) AMD Power válasza Tomekk. (#2201) üzenetére


AMD Power
titán

Nem lett rossz de nem is tetszik igazán.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2213) zsolt1129 válasza AMD Power (#2212) üzenetére


zsolt1129
addikt

Szerintem se lett rossz. Mondjuk meg kell várni,hogy milyen szériahibák jönnek elő rajta. Pedig lesz egy pár az biztos :D

(#2214) nemma válasza gabx76 (#2211) üzenetére


nemma
addikt

Nahát, ezekkel meg mi történt? Végre egy olyan cikk, ami ha elfogult, akkor is pozitív irányba. De nem az, és ennek én is örülök :)

(#2215) Ebit válasza pohár (#2210) üzenetére


Ebit
addikt

Hiába, nagy a távolság.

(#2216) AMD Power válasza gabx76 (#2211) üzenetére


AMD Power
titán

Huh. Eddig pedig sok jót nem írtak róluk.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2217) pohár válasza Ebit (#2215) üzenetére


pohár
félisten

Nah volt a kocsi szerelőben, elrohadtak a fékpofák hátul, ez volt a problem! :K
Ki lesz cserélve elvileg holnapra, kb 25-30k lesz a költsége! :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2218) AMD Power válasza pohár (#2217) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem nekem lesz valami ehhez hasonló. Júniusban kell vizsgáztatni a kocsit és szerintem a fék már messze nem a "legjobb" benne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2219) AMD Power


AMD Power
titán

De baba! :K

Bemutatkozott a 250 lóerős Megane RS

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2220) AMD Power


AMD Power
titán

Genfben debütált a Renault Mégane kombi változata

1.4 Turbo moci cuki lett.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2221) AMD Power


AMD Power
titán

Erősebb az új sport-Clio

Kékben még jól is néz ki.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2222) Ebit válasza pohár (#2217) üzenetére


Ebit
addikt

Időszakosan, ezért érdemes szétszedni,tisztitani.

(#2223) Louies válasza AMD Power (#2220) üzenetére


Louies
tag

ez veszettül jól nézz ki! mostanában egyre jobban meg nézzem a kombi autókat.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#2224) pohár válasza Ebit (#2222) üzenetére


pohár
félisten

Majd az lesz, nem árthat sose! :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2225) Ebit válasza pohár (#2224) üzenetére


Ebit
addikt

érdemes a szerelést végző személy mellett ellesni a fortélyokat.

(#2226) zsolt1129 válasza AMD Power (#2221) üzenetére


zsolt1129
addikt

A Limousine-ra leszek kiváncsi. :D Az mikor fog jönni?

(#2227) nemma válasza zsolt1129 (#2226) üzenetére


nemma
addikt

Én is pont ezen gondolkodtam a napokban( látszik, hogy nincs jobb dolgom:) ). Eszembe jutott a C4 Pallas, hogy az milyen ronda! Remélem nem olyan lesz, mert ez a Grandtour tényleg tök jól sikerült. :C

(#2228) AMD Power válasza zsolt1129 (#2226) üzenetére


AMD Power
titán

Én is. Főleg arra ,hogy milyen lesz a hátulja... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2229) nemma válasza AMD Power (#2228) üzenetére


nemma
addikt

Szerintem mindenki arra kíváncsi, mivel az elejét már tudjuk, hogy milyen :D

(#2230) Louies


Louies
tag

ajánlom mindenkinek a meganeclub.hu Tippek-Trükkők írásait. nekem most sikerült megcsinálnom az ablakmosó motoromat. És ezzel egy fél tank üzemanyag árát meg spóroltam. :D

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#2231) Füge007 válasza Louies (#2230) üzenetére


Füge007
senior tag

Mesélj mi volt vele! Nekem először hátra nem ment az ablakmosó folyadék, mostmár előre sem :( Pont ilyenkor mikor kellene, akkor mondja be az unalmast.

Füge

(#2232) Louies válasza Füge007 (#2231) üzenetére


Louies
tag

Nekem is így kezdődőt.
Itt megtalálsz mindent. A PDF file nagyon hasznos amikor már kezedben a motor. Nézd a képeket és ne agodj lehet nem ugyanaz a te villanymotorod, de az elve ugyanolyan és ez a tutorial jó hozzá. Nekem sikerült. 1óra alatt megcsináltam.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#2233) AMD Power


AMD Power
titán

A 65LE Clio II 1.5dCi mennyivel eszik kevesebbet mint a 82LE társa?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2234) AMD Power


AMD Power
titán

Sorry 2x ment el.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2235) Füge007 válasza Louies (#2232) üzenetére


Füge007
senior tag

Köszönöm az utmutatást :R Hétvégén nekiesek és megjavítom, nekem mondjuk máshol van, szerencsére könyebben hozzá férhető helyen, de remélem a motor ugyanaz.

Füge

(#2236) Ebit válasza AMD Power (#2233) üzenetére


Ebit
addikt

használattól függő, nálunk, pont az idősebb több km-el rendelkező 82-es fogyaszt kevesebbet.
65 LE 5 l alatt
82 LE 4.5-4.7 l között

(#2237) AMD Power válasza Ebit (#2236) üzenetére


AMD Power
titán

65le illetve a 82le-ben szinte ugyan az a moci van ha jól tudom. Megoldható egy 65le-t 82-re "húzni"?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2238) nagymalac


nagymalac
csendes tag

Nyári gumi vásárlás előtt állok.
Arra lennék kíváncsi, hogy mi a tapasztalat a gyári méretű gumiknál mindenkinek többet mutat a sebességmérő óra mint a valós érték?
Nekem a radaroknál, ami kiírja mennyivel megyek pl. 90-es tempónál óra szerint a radar olyan 83-84 körül mutat. Pedig most gyári gumi méret van fen.
Ebből adódóan, ha én nem gyári méretű gumit veszek 175/65 R14, ha nem 185/65 R14-et akkor mi fog változni?
Akik használnak GPS-t, az mutat eltérést a km órához képest?

Két fajta ember van a normális és a horgász, én az utóbbiba tartozom.

(#2239) Louies válasza nagymalac (#2238) üzenetére


Louies
tag

EZ segíteni fog.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#2240) nagymalac válasza Louies (#2239) üzenetére


nagymalac
csendes tag

Kösz a hozzá szólást, de még arra lennék kíváncsi mi más fog megváltozni mint pl az autó gyorsulása, végsebessége, fogyasztása?
Vagy ezekre nincs számottevő hatása?

Két fajta ember van a normális és a horgász, én az utóbbiba tartozom.

(#2241) Ebit válasza AMD Power (#2237) üzenetére


Ebit
addikt

elméletileg még főlé is, csak a 8... felettiben, gyárilag beépitett töltölevegő hútő is van.

(#2242) Louies válasza nagymalac (#2240) üzenetére


Louies
tag

minimálos. a fogyasztásod jobb lesz, az tutti. és jobban fog menni az autó. Ami viszont fontos a kanyar stabilitás romlik a magas oldalfal miatt. De nem kell 60as kanyart 110el bevenni és ok.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#2243) AMD Power válasza Ebit (#2241) üzenetére


AMD Power
titán

Árban kb mennyi egy ilyen művelet? Mármint ,hogy a 65-ből 82-s legyen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2244) Ebit válasza AMD Power (#2243) üzenetére


Ebit
addikt

50 k-tól, megy felfelé,ezek már korrektek, de majd ha veszel 65-t, érdemes kipróbálni, mert elég jól mennek, és az eredeti beállitásokkal , is inkább 70 körül teljesitenek.

(#2245) AMD Power válasza Ebit (#2244) üzenetére


AMD Power
titán

Mert ugye nézegettem az árakat. Egy olyan ami jó lenne 65LE-be 1-1.1 millió. Egy 82LE ami érdekelne az 1.2-1.4 millió.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2246) Ebit válasza AMD Power (#2245) üzenetére


Ebit
addikt

Azonos állapot esetén, inkább a 82-es, mert az 100 le fölé is lehetne vinni, de minek.

(#2247) Füge007 válasza AMD Power (#2245) üzenetére


Füge007
senior tag

Szia!

Szerintem nem éri meg barkácsolgatni, vegyél egy 82 Le változatot, de ha valami combosabb kell vedd meg az enyémet. Fogyasztásban még a 82 Le változat alá is megyek, nyáron nem vadulva 4 literből kihozom.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#2248) mynames válasza pohár (#2217) üzenetére


mynames
senior tag

Thaliaknál tipus hiba volt a hátsó fékbetét "ferodoljának" leválása. Én még az életben nem láttam rohadt fékbetétet. láttad is vagy megetettek? szerviz márkaszerviz volt? mert kicsit durva még a 25k is...

mynames

(#2249) mynames válasza AMD Power (#2245) üzenetére


mynames
senior tag

Szerintem egyből a 82 lovas változatot érdemes választani. nekem csak a 65 lovas van sajna akk még nem volt thalia 82 pacival...már érdeklődtem a témában, bárdinál, lángnál fent van a neten az intercooler na de megbízható, hozzáértő szerelőt találni elég nehéz...

(#2250) Ebit válasza mynames (#2248) üzenetére


Ebit
addikt

mert kicsit durva még a 25k is...

Szerinted mennyi a korrekt ára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.