Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) ABnormal válasza Lejszi (#1485) üzenetére


ABnormal
őstag

csak nem a skoda márkaboltban csináltattad tóthjózskabácsiéknál? :) lehet,hogy ugyanolyan kipufogónk van? :D igaz,az enyém nem rozsdamentes acél,hanem aluval bevont acéllemezből van..és 27K volt felszereléssel...ebből kb 7K a rozsdamentes vég volt...

[ Szerkesztve ]

(#1502) AMD Power válasza zsid (#1500) üzenetére


AMD Power
titán

Hála Istennek ilyen probléma nincs vele. Szeretnék jó pár ilyen és ehhez hasonló dolgot kicserélni rajta mert szerintem az előző gazdája (utca szomszéd) nem sokat foglalkozott a kocsival.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1503) zsid válasza AMD Power (#1502) üzenetére


zsid
senior tag

Ha a féked gyenge ( ahogy írtad) akkor olajcsere előtt nézd meg az állapotát, ha cserés akkor ráérsz utána olajat cserélni benne.

<tRucKdriFteR>

(#1504) biker


biker
nagyúr

egy "kedves" renault sztori: [link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1505) zsolt1129 válasza biker (#1504) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez tényleg durva.Engem is le akartak húzni a kötelező szerviznél de amióta úgy megyek be mint egy bunkó állat azóta meggondolják.Most félre ne érts nem vagyok az csak valamikor kiborul a bili,meg kötöszködőbb az ember de muszály különben könnyen kihúzzák a pénzt a zsebéből.De a te eseted sem egyedi. ha nem figyel az ember koppanhat egy nagyot.

(#1506) AMD Power válasza zsolt1129 (#1505) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen Renaultod van?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1507) zsolt1129 válasza AMD Power (#1506) üzenetére


zsolt1129
addikt

Megane Limousine.

(#1508) zsid


zsid
senior tag

Nekünk a szervízben a magnumra 1 millát mondtak körülbelülre szervízdíj alkatrésszel :Y . Csak lestünk.

<tRucKdriFteR>

(#1509) zsolt1129 válasza zsid (#1508) üzenetére


zsolt1129
addikt

Azt nem is csodállom. :)
Szerintem mindenkit szivenütött volna.

(#1510) zsid válasza zsolt1129 (#1509) üzenetére


zsid
senior tag

Kilyukadt az intercooler, porlasztócsúcsokat kellene beállítani, egy új kipufdob kellene, meg a jobb első fülkerugó ment ki .

<tRucKdriFteR>

(#1511) AMD Power válasza zsolt1129 (#1507) üzenetére


AMD Power
titán

Mikori? Diesel vagy bezinzes? Kép róla?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1512) zsolt1129 válasza AMD Power (#1511) üzenetére


zsolt1129
addikt

2003 decemberi,és benzines.Volt róla képem de az istennek sem találom meg.Előkeresem a fényképezőt és majd kattintok párat :D

(#1513) AMD Power válasza AMD Power (#1489) üzenetére


AMD Power
titán

DIESEL +PLUS+-


Felhasználás:
a flakon tartalmát a tankolás előtt töltse az üzemanyagtartályba.

Gondolom ha csak fél tankot (20l kb) tolok bele akkor a fele bőven belemehet nem!?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1514) TomDog válasza AMD Power (#1513) üzenetére


TomDog
tag

Télen mehet bele 10% benzin vagy petroleum, az enyém szerette.

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#1515) zsid válasza TomDog (#1514) üzenetére


zsid
senior tag

Mi télen rendszeresen tankoltunk 5-10% benzint a teherkocsikba. Nem volt gond a hideg indítással. :DDD

<tRucKdriFteR>

(#1516) AMD Power válasza zsid (#1515) üzenetére


AMD Power
titán

Tényleg? És szerette a diesel kamion? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1517) zsid válasza AMD Power (#1516) üzenetére


zsid
senior tag

Jah. Hidegben a gázolajból kiválik a paraffin, és eltömiti a szűrőket, ezért szoktak bele petróleumot tenni. De jó bele a 95ös is . (Lehet kapni gázolajhoz dermedésgátló folyadékot ami kicsit drága. Egy időben az előző fönököm is azt vette,aztán elmagyaráztuk neki, hogyha 95 öst tankolunk a gázolaj mellé akkor egy tankolásnál, csak a benyó-gázolaj árkülönbözet ami 10 liternél akkoriban 200HUF lehetett, az inditásgátló 1 tankoláshoz meg vagy 3000HUF..) Mi 5%-kot tettünk bele és nem igazán volt észrevehető különbség, csak inditásnál. Gázolaj és gázolaj között viszont hihetetlen milyen különbségek vannak.

<tRucKdriFteR>

(#1518) plömplöm válasza zsid (#1517) üzenetére


plömplöm
őstag

ezt sosem értettem, és gyáva voltam kipróbálni, hogy hogy van ez? tankol az ember gázolajat, visszarakja a pisztolyt és leveszi a benzinét és tankol tovább? nem kell közben fizetni, lezárni az "előző kört"? ha nem kell, akkor lehet keverni is, 10 liter gázolaj, egy liter benzin, 10 liter gázolaj ésígytovább hogy jobban keveredjen? apropó, a két cucc tök jól elkeveredik? ha áll így vegyesen tankolva, akkor nem rétegződnek fel-s-alá odabent? vagy olyankor használat előtt felrázandó? :DDD :B :R

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1519) zsid válasza plömplöm (#1518) üzenetére


zsid
senior tag

Először löktük a benyát, és rá a gázolajat ( mert ugye az a több ). A benzin után szóltunk, kiütötték és mehetett a dízel, igaz ez egy magán kút volt. Menet közben meg úgy is összerázódik a cucc. Ha jó motorikusan a kocsi akkor 100 liter gázolajhoz 5-10 liter 95ös elég, bár amikor minőségibb gázolajat tankoltam, akkor egy hét állás után simán elsőre indult a kocsi.(benzin nélkül)
Hallottma olynaról is, aki Egerben az E270CDI Mercit telelökte 98assal, aztán Kerecsendnél lenyomta a hengerfejet (~15km), persze nő volt az illető.

<tRucKdriFteR>

(#1520) zsolt1129 válasza zsid (#1519) üzenetére


zsolt1129
addikt

Az nagyon komoly :C
Még ha benzinesbe töltené a gázolajat,olcsóbban meguszta volna. :D

(#1521) plömplöm válasza zsid (#1519) üzenetére


plömplöm
őstag

hát, köszi, akkor ez kihagyós, a fiesta 30literje miatt nem fogok vegyészkedni a kútnál. veszek bele egy flakon stp vagy akármi adalékot, belezutty, sztán kész.

"Menet közben meg úgy is összerázódik a cucc", eddig oké, csak ez az autó hetente egyszer ha megmoccan, ha ezalatt az egy hét állás alatt leköltözik a tank aljába a benzin, akkor lenne meglepetés :DDD
ezért kérdeztem hogy hogy is van ez, de ezexerint te sem vagy biztos benne?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1522) zsolt1129 válasza plömplöm (#1521) üzenetére


zsolt1129
addikt

A legegyszerűbb az ha a kútnál beletöltöd az adalékot és rátankolsz,igy tud legjobban elenyedni a benzinnel/gázolajjal.
Vagy az is jó módszer,hogy tankolsz egy kicsit beletöltöd,és utána megint tankolsz.Csak ilyenkor arra figyelj,hogy a pisztolyt ne tedd vissza a helyére különben zárolja a rendszer,és addig nem is enged tankolni mig ki nem fizeted a kaszzánál.

(#1523) zsid válasza plömplöm (#1521) üzenetére


zsid
senior tag

Hát ezt nem tudom, mert a teherkocsik minden nap mentek nálunk, nem volt ideje ülepedni :DDD

<tRucKdriFteR>

(#1524) AMD Power


AMD Power
titán

A Renault visszatér az USA-ba?

Nem lenne rossz. Nagy piac lenne...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1525) Lejszi válasza Vevőjelölt (#1470) üzenetére


Lejszi
senior tag

Szerintem csak attól függ, hogy mennyi új vagy régi a járgány. az én cliomhoz pl sztem nem dragak az alkatreszek, raadasul nem egy szerviz igényes auto.
nagyon meg vagyok vele elégedve. ;)

(#1526) Lejszi válasza AMD Power (#1524) üzenetére


Lejszi
senior tag

Hááát nem tudom, az amcsik szeretik hasznalni a sajat márkájú benzintemetőjüket...

(#1527) nemma válasza Lejszi (#1525) üzenetére


nemma
addikt

Aszontad lesznek képek az új kipufogóról! :)

(#1528) Lejszi válasza nemma (#1527) üzenetére


Lejszi
senior tag

húú, tényleg, bocsika :B

nem uj az még tavaly csinaltattam, csak egy rövid monologot irtam rola :DDD

meglesznek a fotók, csak ahhoz le is kéne mosni a verdát, igyekszem...

de ma van a szulinapom uh inkabb jóóóberugok!!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#1529) gabx76 válasza Lejszi (#1528) üzenetére


gabx76
senior tag

Én ma mostam le. Csillog rendesen. Kárpitokat is kitisztítottam.
Ráfért.

(#1530) No-kia


No-kia
őstag

hello! egy 2.0-ás 95-ös laguna mennyit fogyaszthat? Mennyit tudnak menni? és gyorsulása hány sec körül van? :B remélem tudtok válaszolni :K :C

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1531) gabx76 válasza No-kia (#1530) üzenetére


gabx76
senior tag

Unokatestvéremnek 1.9-ese van, de az diesel. Csippelve nagyon ment, de fogyasztott is rendesen + füstölt.

(#1532) (Kolombusz) válasza No-kia (#1530) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szerintem egy 95-s Lagunánál inkább azt nézzed, hogy hol rohad, ne azt, hogy mennyire gyorsul.

(#1533) philoxenia válasza (Kolombusz) (#1532) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább azt, legyen benne légzsák, ami még működőképes, az övfeszítők jók-e, legyen mindig bekötve és néptelen utakon közlekedjen.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1534) No-kia


No-kia
őstag

96-ost akartam írni, de ha ennyire roszz, akk BMW lesz :F fontos a biztonság is, de ha mondjuk vkinek csak suzukira telik, akkor nem tud mit csinálni, én meg renault-s vagyok, aztán gondoltam vmi renault kéne beújítani ami megy is :F

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1535) nemma válasza No-kia (#1534) üzenetére


nemma
addikt

19-es valami nagyobb motorral?

Lejszi: Boldog szülinapot, így utólag! :)

(#1536) philoxenia válasza No-kia (#1534) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minden használt autónál, ami ennyi idős meg kell nézni, hogy a biztonsági berendezések milyen állapotban vannak. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1537) No-kia válasza nemma (#1535) üzenetére


No-kia
őstag

hát akár az is lehet, nemkem fontos hog yjól menjen, ilyen a természetem, mondjuk mostanában még bmxel töröm össze magam, rem kocsinál azért nem lesz ennyi balesetem

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#1538) plömplöm válasza No-kia (#1534) üzenetére


plömplöm
őstag

tavasszal adtam el egy '96-os kétliteres lagunát, 6 év (120ezer km) használat után.
"mennyit fogyaszthat": nagyonnagyon használat függő. városban (bp) nehéz 10 alá vinni, országúton 7, autópályán 8. városban volt 13 is, egyszer télen.
"Mennyit tudnak menni": az enyémben 240ezer km körül volt és nem volt semmi baja. végre tudta az óra szerinti 200-at, picivel többet is. hozzáteszem hogy nem való oda, illik figyelembe venni a korát!
"gyorsulása hány sec körül van": fogalmam sincs. kapkodta a lábát, ez biztos :)

"azt nézzed, hogy hol rohad", így igaz. ahol rohad, ott ütve volt, legalábbis az enyémből kiindulva, ott kezdett (csak kezdett!) puklisodni, ahol odaütöttem ideoda :B
"legyen benne légzsák, ami még működőképes, az övfeszítők jók-e, legyen mindig bekötve és néptelen utakon közlekedjen": az enyémben benne volt az akkori maximum felszereltség kettő darabja, plusz az övfeszítők is persze, és az öntesztek lefutottak mindig hiba nélkül, kivéve ha: az ülések alatt tud kontakthibás lenni az övfeszítők csatlakozója, ilyenkor a légzsáklámpa égve marad de a service elalszik, és nem is mond be hibát. kétszer fordult elő az első évben, a második alkalommal meghekkeltem a kh-t stabilabbra. a "néptelen utak"at nem tudom értelmezni, semmi szégyellnivalója nincs az autónak technikailag. (lehet hogy valamiről lemaradtam?)

"ha ennyire roszz, akk BMW lesz": gratulálok, ügyesvagy. (jesszám... :F )

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1539) AMD Power válasza plömplöm (#1538) üzenetére


AMD Power
titán

Benzintemető. :(

Bár biztos ,hogy jó kis gép volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1540) zsid válasza AMD Power (#1539) üzenetére


zsid
senior tag

Annyira nem is kajál sokat.

<tRucKdriFteR>

(#1541) AMD Power válasza zsid (#1540) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ez már sok. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1542) plömplöm válasza AMD Power (#1541) üzenetére


plömplöm
őstag

akkor ne vegyél ekkora benzinest, mert ezek bizony ennyit esznek, nincs mese :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1543) TomDog válasza AMD Power (#1541) üzenetére


TomDog
tag

Valamit-valamiért

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#1544) zsid válasza plömplöm (#1542) üzenetére


zsid
senior tag

Ez itt kicsit off, de nekem az 1,3 Ignis is kiírt 11 literes átlagot 110-120as tempónál.. ahhoz képest nem sok.

<tRucKdriFteR>

(#1545) AMD Power válasza TomDog (#1543) üzenetére


AMD Power
titán

Ez így van.

plömplöm: Én nem veszek benzines autót. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1546) nemma válasza zsid (#1544) üzenetére


nemma
addikt

Nemár. Ötösben? :Y

(#1547) t1 válasza zsid (#1544) üzenetére


t1
addikt

a pillanyatni fogyasztás mérő egy szar :)

(#1548) nemma válasza t1 (#1547) üzenetére


nemma
addikt

Azért kérdeztem, hogy hányasban volt? Valamint átlagot írt a tisztelt fórumtárs. Pillanatnyival én is mentem már 18-at, azt nem nehéz. :)

(#1549) ABE válasza nemma (#1548) üzenetére


ABE
őstag

Nagyon off, de Ford Focus 1.6 pillanatnyi fogyasztásmérőjén a rekord: 55 lityi. :DDD

(#1550) nemma válasza ABE (#1549) üzenetére


nemma
addikt

Ügyes!
Egyesben 18ezres fordulaton? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.