Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) leo81 válasza 4Grider (#62947) üzenetére


leo81
aktív tag

De az esély meg van rá 1800Mhz-en.

(#62952) dunc válasza 4Grider (#62948) üzenetére


dunc
nagyúr

Majd megírom mikor sikerül nekik megoldani.....SS ( nem a katonai osztag, SS mint szánalom színt! :((( )

[ Szerkesztve ]

(#62953) 4Grider válasza Viktor0610 (#62950) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi mindannyiszor találkozunk a jelenséggel, amikor a flotta paramétereit megváltoztatjuk. Jellemzően ez nálunk két évente történik, és még soha nem történt olyan az elmúlt 10 évben, hogy minden paramétert sikerült a Telenornál a szerződésnek megfelelően és határidőre beállítani. Szerződés szerint mindig a következő fordulónappal vállalják (mindig minimum 10 munkanappal előtte aláírva a szerződést) az új paraméterek beállítását, de legutóbb (tavaly nyár végén) két hónapot kellett várjunk arra, hogy mindent jól beállítsanak. Utána még napokig szórakozott velünk egy munkatársuk, hogy a jóváírást ki tudják számolni...

(#62954) hunluigi


hunluigi
senior tag

Elég nagy káosz van szerintem odabent... A sol meg az ica rendszerük meg egy kalap szar (nem nem vagyok benfentes csak végül az ügyintézővel nekünk kellett bug elhárítást végezni így betekintést nyertem a cég csodás informatikai kuplerájba...) Sima netes rendelésnek indult, aztán másfél órát töltöttem egy üzletben, amire rájöttünk hol a hiba a rendszerben... a vicc az egészben, ha nem figyelünk kihozok egy készüléket bónuszra úgy, hogy nem kell érte egy petákot sem fizetnem...

A telenórival és a szolgáltatásokkal semmi gondom, de humán, it, back office, support szinten kurv@ nagy gondok vannak. Lehet karácsonyi roham miatt vannak ennyire széthullva, de ez akkor is gáz... Nagyon sok türelem, és megértés kell hozzájuk!

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#62955) tomp válasza dunc (#62952) üzenetére


tomp
félisten

Ne várjál rövid időn belül megoldást. Nekem anno 118napig nem tudták megoldani a hibámat...
Vagyis 89napig tagadtak mindent aztán 1hónap volt maga a javítás mert magának a ZTE-nek kellett javítania...
De legalább utána 1évre le volt tudva a telefonszámla... ;]

(#62956) trec12 válasza lugosi (#62943) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem félre érthető - én is félre értettem- mert ez a kitétel úgy tűnik a Digitális Jólét Alap csomagra vonatkozik. Itt hagyhatták a GYIK között véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#62957) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,
Huawei P20 (dual simes, telenortól vásárolva) be van kapcsolva a VOLTE kapcsoló, üzleti előfizetés, 4G kapcsolat, de híváskor nem aktiválódik a VOLTE, visszavált 3G-re, jobb esetben.
Van valakinek ötlete mi lehet a baj, vagy tényleg csak a single sim-es verzión működik csak?

http://totesz.myminicity.com/

(#62958) 4Grider válasza Kronk (#62957) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha oda van írva, hogy single sim támogatott (és oda van írva), akkor elég egyértelmű, hogy mi a baj...

(#62959) Viktor0610 válasza Kronk (#62957) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kronk:
Legfrissebb szoftver kell hozzá, illetve előfordulhat, hogy kártyacsere is kellhet hozzá.
(Nemrég kaptunk egy új 3 az 1-ben kártyát.)

4Grider:
Oh, ezt nem néztem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62960) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Úgy néz ki, lehet kicsit betett a mobilnet sebesség ranglista poziccíó lecsúszásunknak ez a Telenor mobilnet korlátlansága, mert már nem vagyunk sem a TOP3-ban, de a TOP5-re sem fértünk már fel.

[link]

(#62961) Viktor0610 válasza radio100jozs (#62960) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értem, ebbe az ország van benne. Amibe persze, beleszámít a Telenor is, de nem hiszem, hogy a Hello Data miatt annyit csökkent volna a sebesség, hogy ennyire lehúzza az egész ország átlagát.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62962) Kronk válasza 4Grider (#62958) üzenetére


Kronk
őstag

Nyilván ezt olvastam, de ezek szerint imei alapján működik csak?
Tehát hiába tudja a készülék, szoftveresen be is van kapcsolva, akkor sem fog működni.
Nem úgy mint a másik T-nél, hogyha a készülék tudja, menni fog, hiába nincsen a támogatott készülékek listáján?

http://totesz.myminicity.com/

(#62963) Viktor0610 válasza Kronk (#62962) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az a megoldás, hogy ez még csak teszt időszak.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62964) 4Grider válasza Kronk (#62962) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem is tudja a Samsung készülékem, de ha a rendszer nem enged fel, akkor cseszhetem...

(#62965) Kronk válasza Viktor0610 (#62963) üzenetére


Kronk
őstag

Remek, akkor van egy hangyányi esélyem, hogy szintén a telenortól vásárolt htc u12+ dual simes készülékemen is talán menni fog valamikor...

http://totesz.myminicity.com/

(#62966) tomp válasza Kronk (#62962) üzenetére


tomp
félisten

Telefon tudja, be is van kapcsolva de amíg a telenor rendszerében nincs aktiválva a VoLTE szolgáltatás az előfizetőnél addig nem fog menni. Max a bázis fog tőle lepusztulni. ;]
Másik T-nél is kérni kell a bekapcsolását. Alapértelmezetten nincs aktiválva.
Gondolom most a kezdési teszt időszakban IMEI alapján a 3 modell egyikével rendelkező ügyfeleknél automatikusan bekapcsolták.

Viktor0610
Személyesen még nem lehet kérni a VoLTE bekapcsolást? A SIM csere csak tipp vagy konkrét info, hogy némelyik ügyfélnél KELL csere?

(#62967) Kronk válasza tomp (#62966) üzenetére


Kronk
őstag

Júlisban jöttük a telenorhoz, remélem emiatt nem kell új kártya...
Nem hinném, ha felhívom az ügyfélszolgálatot csak úgy bekapcsolnák...

http://totesz.myminicity.com/

(#62968) Viktor0610 válasza tomp (#62966) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudok egyedi VoLTE bekapcsolási lehetőségről.
A SIM csere csak tipp volt. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62969) viktorhu válasza tomp (#62966) üzenetére


viktorhu
veterán

Hát meg idő, amíg minden volte-képes mobilra kijön az a firmware, amiben már benne vannak a magyar Telenor volte-beállításai.

(#62970) tomp válasza viktorhu (#62969) üzenetére


tomp
félisten

Pont most jön az a VoLTE ami már független. Ha a szolgáltatónál megy és a telefon tudja akkor alapból ott lesz a kapcsoló.
pl a Digi 4G teszt hálózatán egy teljesen gyári vegytiszta androidon bekapcsoljuk a VoLTE kapcsolót akkor megy is. Android One rendszer. Ott csak 1 fw van amit a gyártó kiad.
Én a OnePlus 5-ön konkrétan a Vodafone India VoLTE profiljával használom a Magyar Telekom VoLTE szolgáltatását. QPST programmal root és minden nélkül egyszerűen engedélyeztem a profilt és rögtön kapcsolódott is a telekom rendszeréhez.

(#62971) viktorhu válasza tomp (#62970) üzenetére


viktorhu
veterán

Az úgy szerencsejáték, hogy valaki rájött, hogy pont a voda india beállításai ugyanazok. De ha nem lenne ilyen, manuálisan nem tudnád hozzáállítani.

(#62972) Somatom válasza viktorhu (#62971) üzenetére


Somatom
veterán

A VOLTE frekvenciasáv-függő, vagy megy mindhárom EU -s frekin? Tudomásom szerint FDD LTE Indiában csak 1800MHz -en van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62973) viktorhu válasza Somatom (#62972) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem frekvenciafüggő, a SIP- és a VLAN-beállítások kellenek hozzá.

(#62974) Somatom válasza viktorhu (#62973) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62975) tomp válasza viktorhu (#62971) üzenetére


tomp
félisten

Igazából 3 VoLTE profil van a piacon. EU-ban az "India-VoLTE-Vodafone" profillal minden szolgáltatónál megy. Vodánál csak ezzel megy. E mellett van még a "Telefonica_UK_Commercial" profil. Ez minden EU-s nem voda szolgánál megy. Végül van a most bevezetett "VoLTE OEM". Gondolom az utóbbit használja a Digi 4G.

(#62976) 4Grider válasza tomp (#62975) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telenor melyiket is? :D

(#62977) tomp válasza 4Grider (#62976) üzenetére


tomp
félisten

Ha be lehetne kapcsoltatni bárkinél(úgy mint a telekomnál) akkor meg tudnám mondani.
Amúgy OnePlusnál exportálható és importálhatóak a profilok. Ehhez pedig még root sem kell. Full gyári rendszeren. Csak a Qualcomm hivatalos programja kell hozzá.

(#62978) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok

Olyan helyre költözünk ahol egyelőre semmilyen szolgáltató nem tud adni semmit, nincs behúzva semmilyen kábel, csak majd tavasz-nyár körül lesz. Addig is keresnék egy átmeneti megoldást főként a net, de ha van lehetőség TV nézésre is.
A telenornál látom van 4G hipernet csomag és MYTV is. Kérdés: ez a kettő egybe kombinálva mennyire használható napi szinten? Mennyire stabil a dolog stb. A MYTV milyen eszközön működik a legjobban? (appletv vagy egy android box is jó?)

Ha valaki hasonló módon használ ilyet ahogy én is szeretnék, attól minden tanácsot-tapasztalatot elfogadnék. :R

(#62979) szabonagyur - rendes TV-n használod esetleg? Nekem onnan kéne releváns infó. :R

[ Szerkesztve ]

(#62979) szabonagyur válasza sagesz93 (#62978) üzenetére


szabonagyur
félisten

En a mytv-t hasznalom TV nezesre, ipaden is es androidos tableten is, van nativ kliens es megy hiba nelkul mindketton, nem akad, gyorsan valt csatornat stb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62980) Viktor0610 válasza sagesz93 (#62978) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a baj, hogy azzal nem vagy kisegítve, hogy xy helyen mennyire jó, mert a mobilnet elég durván tud jól/rosszul, lassan/gyorsan, stb. működni.
Próbáld ki, akár egy feltöltőkártyával, a MyTV alapcsomag ingyenes, adatot sem fogyaszt, csak az autentikáció.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62981) Somatom válasza sagesz93 (#62978) üzenetére


Somatom
veterán

Bármilyen Androidos miniPC -re telepíthető (több ilyet használtam már). Most (két éve) egy Vorke V1 -em van. Ezen Android 6 alapú RemixOS az alapértelmezett oprendszerem. Nem a natív klienst használom, mert az nem tölti ki teljesen a kijelzőt. Egy fórumtársunk készített Kodi alá MyTV plugin -t, azt használom. Évek óta nincs is más TV előfizetésem. Mivel a Kodi több platformra is telepíthető, így tulképp "bármilyen" eszközzel nézhető a MyTV.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62982) Viktor0610 válasza Somatom (#62981) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A MyTV Otthon nevű appot próbáltad esetleg?
Én Mi Boxon azzal mytv-zek. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62983) Somatom válasza Viktor0610 (#62982) üzenetére


Somatom
veterán

A Remix, és a tabom sem "kompatibilis". Gyanítom, hogy a MI Boxon AndroidTV rendszer fut. Nekem "tabletes" Androidom van és nem is szeretnék helyette AndroidTV -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62984) azbest válasza Somatom (#62983) üzenetére


azbest
félisten

Így van, a mytv otthon az androidtv rendszerre van. Egyébként régebben úgy emlékszem ment tabletes boxon is szépen, csak macera kézzel telepíteni / frissítgertni - nem feltétlen lehet letölteni netes apk letöltő oldalakon. Mostanában nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#62985) Somatom válasza azbest (#62984) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként miben más? Távirányítóra optimalizált?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62986) azbest válasza Somatom (#62985) üzenetére


azbest
félisten

igen, tévére és távirányítóra optimaliált. Ez egy régebbi felvétel, de nagyjából így néz ki most is [link]

(#62987) Somatom válasza azbest (#62986) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Annyira nem irigykedek. Én eleve egérrel TV -zek, de Kodiban távirányítóval sem kunszt összehozni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62988) lugosi válasza sagesz93 (#62978) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a mytv-t most egy Apple tv-n használom, és nagyon jó, mind az alkalmazás nagyon jól meg van rá csinálva, mind maga az Apple tv egy nagyon jó kis cucc. Esetleg nézd meg azt is.

(#62989) sagesz93 válasza lugosi (#62988) üzenetére


sagesz93
addikt

Köszönöm neked és a többieknek is az infókat.
Eddigi infók alapján a legjobban ami bejön az vagy az appletv vagy a xiaomi mibox megoldás.
Már csak az a kérdés, hogy érdemes a telenoros netet beszerezni. Flottás csomaggal (IQPRO 3800 ft korlátlan), vagy egyenesen a telenortól(akkor ugye olcsóbb a TV előfizetés), kicsit utánaolvastam az IQpro-nak, hát mostanában inkább negatív dolgokat írnak a felhasználók :(
Érdemes inkább a telenortól együtt a net+TV-t kérni, hogy tuti legyen a dolog?

(#62990) 4Grider válasza sagesz93 (#62989) üzenetére


4Grider
nagyúr

A publikus Telenoros megoldásnak az a hátránya, hogy náluk csak korlátos netet fogsz kapni. A tv ugyan nem fogyasztja, de azon kívül minden...
Ráadásul megoldható a MyTV előfizetés flottás kártyára is, persze nem tudom, hogy viszonyul ehhez az iqpro.

(#62991) Somatom válasza 4Grider (#62990) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem a feltöltősömhöz van társítva a MyTV, amin egy deka adat sincs. A MyTV előfizetési díjának feltöltésével (vagyis, plusz költség nélkül) is életben lehet tartani a kártyát anélkül, hogy bármilyen készülékbe betennénk. Szvsz. szükségtelen a flottán keresztül intézni a MyTV -t. Egyébként az EQ -val változatlanul elégedett vagyok, ami nem nagy kunszt, hiszen a net megy, más okom meg nincs arra, hogy kommunikáljak velük.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62992) zmtTom


zmtTom
tag

Hello Mindenki!

Van egy telenoros céges előfizetés. De vannak időszakok amikor nem szeretném hogy elérjenek de csak akkor jó ha éppen foglaltat jelez. Létezik e arra megoldás pl egy telenoros szám amire ilyenkor átirányítva akárhányszor felhívják mindig foglaltat fog jelezni (és nem az asszony száma :C :DD )? Vagy más ötlet?

(#62993) Hosssszu válasza zmtTom (#62992) üzenetére


Hosssszu
őstag

Irányítsd át valami szakrendelő, kórház, orvos, stb. számára. Azok szinte mindig foglaltak. ;]

(#62994) #08205312 válasza zmtTom (#62992) üzenetére


#08205312
törölt tag

Telefon menü - számok blokkolása - ismeretlen számok blokkolása.

(#62995) 4Grider válasza zmtTom (#62992) üzenetére


4Grider
nagyúr

Anno működött ez a megoldás, nem tudom, azóta javították-e:
Fogsz egy sim-et és elérhetetlenség esetére átirányítod a hívásokat róla a saját számodra (tehát feltételes hívásátirányítással és nem feltétel nélkülivel). Ezután kiveszed ezt a sim-et a telefonból (vagy csak natúr repülő módba teszed/kikapcsolod a telefonját).
Amikor azt akarod, hogy foglalt legyél, minden hívást átirányítasz erre a feltöltősre.
Egy megjegyzés: Csak nagyon rövid ideig dőlt be anno a főnökség, kifejezetten idegesítette őket ha sokáig foglalt voltam. Megkértek, majd követelték, hogy 5-10 percen belül fejezzem be az ügyfeles hívásokat és utána azonnal hívjam őket vissza. Szóval hosszabb távon nem jött be.

(#62996) ollie


ollie
MODERÁTOR

Srácok, próbáltam visszaolvasni, de nincs sok időm. Szóval milyen telefonokra kapcsolja be a Telenor a VoLTE-t, és ha olyan telefonom van, kell-e kérnem vagy automatikus?

***

(#62997) DrBubo77 válasza ollie (#62996) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

VoLTE
A 4G hanghívást elsőként 2018. december 12-től Huawei P20 (single SIM), Huawei P20 Pro (single SIM) és Nokia 6.1 készülékeket használó ügyfeleink élvezhetik.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#62998) 4Grider válasza ollie (#62996) üzenetére


4Grider
nagyúr

És automatikus.

(#62999) ollie válasza DrBubo77 (#62997) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kösz, akkor várnom kell, Samsungom van.

***

(#63000) dunc válasza dunc (#62952) üzenetére


dunc
nagyúr

Ma reggel megkaptam végre a tarifámhoz járó mobil adatkeretet. (két panasztétel több mint egy hét, és kb 3 óra telefonálás árán) :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.