Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) szabogabor10 válasza Somatom (#62482) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem inkább használj Simple-t. Sokkal egyszerűbb.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62502) Cheesy


Cheesy
őstag

Ha a céges Telenoros flottához tartozó micro SIM kártyát nanoSIM-re szeretném alakíttatni, az milyen tortúrával jár? Csak felhasználója vagyok a céges előfizunak, nincs 4 jegyű kódom. Vettem egy új telefont (saját magam, tehát nem flottásat) és abba sajnos csak nanoSIM jó.
Vágják a Telenornál, esetleg elzárkóznak tőle, nekem kell kókányolni?

www.vakbelmutet.hu

(#62503) Somatom válasza Viktor0610 (#62499) üzenetére


Somatom
veterán

Jó, hagyjuk a tabot! Nézzük onnan a szitut, hogy már a Telenor által forgalmazott telók között sem ritkák a dual SIM -esek. Sztem reális elvárás, hogy egy mobilszolgáltató alkalmazásai alkalmazkodjanak ehhez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62504) Viktor0610 válasza Cheesy (#62502) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben szerzel 4 jegyű kódot, akkor cseréltetheted, e nélkül csak vághatják.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62505) Somatom válasza tomp (#62500) üzenetére


Somatom
veterán

A telóval adott hotspotról milyen mobilnetet használnék? Arról nem is szólva, hogy ha a MyTV be tud azonosítani Wifin, akkor a Wallet miért nem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62506) Cheesy válasza Viktor0610 (#62504) üzenetére


Cheesy
őstag

A végeredmény ugyanaz nem? :F

www.vakbelmutet.hu

(#62507) kali válasza Carline (#62495) üzenetére


kali
legenda

Próbáld majd ki egy SIM kártyával is úgy, hogy a másik fizikailag benne sincs a telefonban, mert bár a Mate 20-at, illetve az új főverziós Androidot sem próbáltam ilyen tekintetben, de a korábbi típusoknál van olyan, hogy úgy gyorsabb sebességre képes - ami érthető valamilyen szinten, hiszen nem aktív kétkártyás a készülék, a két SIM osztozik az antennákon.
Ha egy SIM kártyával van olyan opció a beállításokban, hogy LTE nagysebességű mód, akkor azt kapcsold be. Elvileg csak a nagyon gyors (Cat16 és felette) sebességhez kell, de a gyakorlatban így is számíthat.
Tavaly év végén olvastam egy Telenor cikket, amiben 100 települést írtak, ahol elérhető a 4G+, így gondolom nem kell ahhoz Budapesten tartózkodni, hanem más helyeken is adott, de arról nem találok infót, hogy konkrétan hol.

(#62508) Somatom válasza szabogabor10 (#62501) üzenetére


Somatom
veterán

Nem vágom ennek a Simple -nek a működését. Nekem most egy új, Erste kártyám van, ami alapértelmezetten az Eurós számlámhoz van társítva, de webes felületen átállíthatom a Forintoshoz is. Ezt a kártyát meg tudom adni a Simple -ben? Akkor a parkolási díj egy síma, kártyás tranzakció lesz?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62509) Viktor0610 válasza Cheesy (#62506) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A régebbi kártyák nem feltétlen vághatók, nem biztos, hogy a 4G-hálózatokat támogatják, illetve van néhány készülék, amibe a vágott nano SIM-kártya nem fér bele, mert "passzentos" a SIM-tartó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62510) szabogabor10 válasza Somatom (#62508) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hozzáadhatod persze. Igen, sima kártyás tranzakció.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62511) Cheesy válasza Viktor0610 (#62509) üzenetére


Cheesy
őstag

Ez nem olyan régi kártya, mert Xiaomi 3S-ben használtam és 4G tökéletesen ment róla. Muszáj is, mert gyakran használom Wifi hotspotnak.

www.vakbelmutet.hu

(#62512) Somatom válasza szabogabor10 (#62510) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Akkor ránézek, mert tényleg egyszerűbbnek tűnik, mint bohóckodni a Wallet duplikálásával.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62513) 4Grider válasza szabogabor10 (#62510) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én a simple esetében mindenhol találkoztam kényelmi díjakkal. Pont ezért nem kezdtem el használni...

(#62514) szabogabor10 válasza 4Grider (#62513) üzenetére


szabogabor10
veterán

Telenor Wallet-nél is van, sőt ott ez 99 Ft, Simple-nél “csak” 70. De nincs az a tényező, ami megint érmedobálásra késztetne. Nagyon ritkán használok a mindennapokban kp-t már, gyakorlatilag csak akkor, ha nem lehet adott helyen kártyával fizetni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62515) Somatom válasza 4Grider (#62513) üzenetére


Somatom
veterán

Mivel a parkolóóra nem adja vissza a le nem parkolt összeget, ezért a kényelmi díjakkal együtt is bőven beljebb vagyok, mint az érmedobálással. Arról a szituról nem is szólva, amikor fél óra után ki kell állni a sorból, mert lejár a parkolóóra. Attól pici kockákra tud szétb...ni az ideg.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62516) 4Grider válasza szabogabor10 (#62514) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én a sima kártyás tranzakció esetén nem szoktam kényelmi díjakat fizetni, és ha ezt valamilyen módon el lehet kerülni, ezután sem szeretnék. Van, ahol ez simán megoldható (pl. autópálya matrica), és van, ahol nem. De a lényeg, a simple esetében nem sima kártyás vásárlásról beszélünk, mert mint írtam, az alapból még egy üzleti felhasználónak is költségmentes.

(#62517) z67 válasza 4Grider (#62516) üzenetére


z67
őstag

Falnak megyek a kényelmi díjtól. Igazából kinek kényelmes ez, nézzünk pl. egy koncerjegyet. Annak akinek nem kell jegyirodát építeni, fűteni, takarítani, dolgozót felvenni, jegyet nyomtatni stb , stb. A jó k. anyjukat ezért a mocskos lehúzásért is, egyáltalán ki volt az a barom, aki ezt így bevitte a köztudatba? A MÁV az egyetlen korrekt cég, aki ez esetben engedményt ad, hogy mindent én csinálok a pénztáros Boriska helyett.

(#62518) atala válasza z67 (#62517) üzenetére


atala
addikt

Neked meg nem kell kilométereket kocsikázni, tömeg közlekedni, hogy elmenj az irodába, ahol aztán sorban állhatsz. A benzinre, és a tömeg közlekedésre még többet kifizetsz.
Parkolásnál bedobod a pénzt. Ha nem végeztél, akkor mehetsz le a kocsidhoz, újabb pénzt bedobni. Ha meg előbb végeztél, bukta a pénz.
Azért valljuk be, tényleg kényelmes.

Az viszont nem jó, hogy a Telenornál a legdrágább a parkolási kényelmi díj. A 75 Ft is sok volt a Telekomnál, de itt 99 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#62519) z67 válasza atala (#62518) üzenetére


z67
őstag

Akkor maradjunk abban, hogy senkinek nem kellene semmit fizetni, ez így elfogadható, amikor az ördög ügyvédjét játszód?:)

(#62520) Jim74 válasza z67 (#62519) üzenetére


Jim74
nagyúr

+1. Legalább ne lenne drágább, mint az offline ügyintézés. Főleg kulturális programokra történő jegyvásárlás. Azért fizessek plusz költséget, mert nem kell biztosítaniuk humán erőforrást a kiszolgálásomra és még a jegyet is én nyomtatom ki magamnak?
Egyébként, ha jól emlékszem, akkor régen nem volt ilyen kényelmi díj semmilyen online vásárlásra. Sima lehúzás az egész...

(#62521) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Simple-nél azért tegyük hozzá, hogy ugyan van kényelmi díj, de ha korábban leállítod a parkolást, akkor visszajön a különbözet, kp-ra amennyit bedobálsz, de nem parkolod le,akkor annyi bukta. Lehet, hogy egy parkoláson buksz annyit mint amennyi "kényelmi díjat" 10 parkolásra kifizetsz, és rohadt kényelmes,megjegyzi a parkolás helyét stb.

(#62522) nyisziati válasza Jim74 (#62520) üzenetére


nyisziati
veterán

+1!
Ez már nekem is rég böki a csőrömet.
Nekik spórolok egy csomót és még ki is fizettetik?! Ráadásul bevételt is generálok, amiért ők nem kell tegyenek semmit, hiszen nem az ő rendszerük. Vicc.

(#62523) atala válasza nyisziati (#62522) üzenetére


atala
addikt

Szerintem Ők úgy vannak ezzel, hogy nem kötelező használni. Aki akarja, az parkol kp-vel, és elmegy az irodába jegyet venni. Aki meg hajlandó kifizetni a plusz díjat, az megveszi online.
Lehúzás? Persze hogy az, de ha valakinek megéri a plusz pénz a kényelmet, akkor az úgy is azt fogja választani.

(#62524) z67 válasza atala (#62523) üzenetére


z67
őstag

Szuper az ötlet, de ne álljunk meg itt. Aki pénztáros segítségét veszi igénybe az áruházban igenis fizessen szervizdíjat. Aki nem a postán veszi át a levelet, az miért nem fizet a postás fáradtságáért? Szerintem a BKV-n sem igazságos, hogy aki leül, az ugyanannyiért veszi a jegyet, mint aki áll, na ide aztán igazán kellene a kényelmi díj. Le kellene kicsit ülnöm átgondolni, hogyan tehetnénk igazságosabbá a rendszert, hogy a sok, a komputer előtt a tökét vakaró kocka, meg a sofülésből kiszakadni képtelen egyedeken túl a sok lusta embert hogyan lehetne még megkaszálni.

(#62525) nyisziati válasza z67 (#62524) üzenetére


nyisziati
veterán

:DDD :DDD :DDD
Ez jó volt. A buszon ülős példa már nekem is eszembe jutott.

(#62526) SUPREME7 válasza z67 (#62524) üzenetére


SUPREME7
őstag

Tejóég.... Van baj :D A pénztáros fizetése bele van kalkulálva az árrésbe, a postás fizetése a postaköltségbe, a BKV-n kb kivitelezhetetlen a "helyjegy", de a MÁV-nál már létező fogalom, szóval túl sok reformra nincs szükség :D De azért hajrá. A Simple rendszerét fejlesztik, üzemeltetik, hogy kényelmesen érj el a rendszeren keresztül szolgáltatásokat amibe nem kevés pénzt fektettek, legyen ingyen? :)

(#62527) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Na, de hogy ON is legyek, mivel végre kiszállítás alatt van a rendelésem, így megosztok egy kis hibát :D Normál esetben a Hipernet Home S csomaggal kb 50K-t kér a Telenor a B525 router + Apple TV 4K kombó csomagra, de valamit elkefélhettek, mert 0Ft-ért adják a webshopon :) Enjoy

[ Szerkesztve ]

(#62528) bul07 válasza SUPREME7 (#62527) üzenetére


bul07
nagyúr

Még a futártól is visszarendelhetik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#62529) azbest válasza SUPREME7 (#62527) üzenetére


azbest
félisten

Nincs készleten. Egyébként nem hihetetlen, a mifis kombóval régen is volt már ingyen vagy szinte ingyen hasonló csomag. Már lehet olcsóbb a rendes router is :)

[ Szerkesztve ]

(#62530) tomp válasza kali (#62490) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor majd megmérem a Keletinél. Úgyis ott lakom. :)
Természetesen ebből is kimarad a telenor... Van pár helyen nekik is 2600Mhz-es cellájuk de cserébe lekapcsolták a B20-at így maradt a 2CA...

Somatom
Wallet miért nem tud megosztott mobilneten azonosítani? Mert sz@rul van megírva az app. Csak akkor végzi el az azonosítást ha SIM sloton keresztül kapja a netet...

(#62531) Viktor0610 válasza SUPREME7 (#62527) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62532) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Más.
Volt nálam tegnap valaki, aki nagyon képben volt ászf-ileg.

Ki volt az? :))

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62533) SUPREME7 válasza Viktor0610 (#62531) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mikor beírtam még volt, BB topikba is beírtam, lehet lecsaptak innen-onnan páran. Lehet már csak néhány volt.

(#62534) Somatom válasza tomp (#62530) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem igaz. Símán beazonosított. A tabon minden olyan infót elfogadott (SMS kód, kártyaadatok, mkód), ami a beazonosításhoz és a fizetéshez kell. Csak számlafizetés opció nincs. Teljesen logikátlan, hiszen az SMS kód azonosítja a telefonszámot, aminek a számláját fizetném, az mkód pedig engem, mint befizetőt azonosít.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62535) szaboi6512 válasza azbest (#62529) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nekem olyanom lett anno.
Hipernet home L-Huawei E5577s-Apple tv (Nem 4k)
Csak ehhez a csomaghoz adták, mára még kedvezőbb lett, mert adják a legkisebb csomaghoz is.
[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#62536) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#62535) üzenetére


szaboi6512
őstag

Itt valami hiba lehet, mert a Home L csomagnál már dijköteles lett.
A home S csomagnál meg ingyenes.....What? :Y

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#62537) tomp válasza Somatom (#62534) üzenetére


tomp
félisten

A számlafizetéshez értettem a SIM slot meglétét.

(#62538) azbest válasza szaboi6512 (#62536) üzenetére


azbest
félisten

nem ismered a mondást, hogy ami nincs, azt olcsóbban adom, mint a konkurencia? :D

(#62539) szaboi6512 válasza azbest (#62538) üzenetére


szaboi6512
őstag

:C

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#62540) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Nem osztogat valami ajándékot mostanában a Telenor készülék vásárláshoz? Két éve JBL hangszóró esett a P9 lite mellé... Most akarok készüléket venni, de nem tudom érdemes-e bemennem, vagy vegyem online...

[ Szerkesztve ]

(#62541) Robi_73


Robi_73
őstag

Tegnap bogarásztam a beállításokat MyTelenorban és a szolgáltatás rendelése/módosítása menüben nekem megjelent ez a két opció. Másnál is megjelent ez díjmentesen megrendelhető szolgáltatás? :)

Robi73

(#62542) DrBubo77 válasza Robi_73 (#62541) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Nálam is megjelent.
Jó lenne tudni róla pontos részleteket.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#62543) radio100jozs válasza Robi_73 (#62541) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ez majd minden évben van, hogy a karácsonyi ünnepnapok alatt korlátlan a belföldi beszéd, és adatforgalom.

[ Szerkesztve ]

(#62544) Robi_73 válasza radio100jozs (#62543) üzenetére


Robi_73
őstag

Köszi! Friss Telenorosként nekem ez újdonság... ;)

Robi73

(#62545) 4Grider válasza Robi_73 (#62544) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eddig úgy volt, hogy a korlátlan forgalom mindenkinek járt, azt nem kellett megrendelni. Gondolom idén is automatikusan bekapcsolják ezeket mindenkinek...

(#62546) Viktor0610 válasza 4Grider (#62545) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megrendeléshez kötött.
Vagy egyiket rendelheted meg, vagy a másikat.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62547) snooze válasza Viktor0610 (#62546) üzenetére


snooze
veterán

December 24-26 között lehet felhasználni ugy,ahogy irtad,de már most is meg lehet rendelni,feltöltös kártyára is.

GO Gunners!!!

(#62548) darvinya


darvinya
titán

Megmondaná valaki, hogy miért van ez a fiókom alatt magánszemélyként?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62549) 4Grider válasza Viktor0610 (#62546) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk csak a net része él, korlátlan hívás nincs. Sejtem miért...
Lehet tudni, hogy a karácsonyi korlátlan net ajánlat egészen pontosan mettől meddig él?

(#62550) vpanangin válasza 4Grider (#62549) üzenetére


vpanangin
senior tag

Amit küldtek SMS-t a megrendelés után abban az áll, hogy dec. 24-25-26.

Pontosabban 24 és 26. között, így szól a szöveg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.