Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62701) janeszgol


janeszgol
félisten

Sziasztok!

Néhány kérdésem lenne a MyTV szolgáltatással. Van egy feltöltős telenoros simem.

1, egy hónapra szeretnék vásárolni. Hűségidő nélküli a szolgáltatás? (Plus 2990ft)
2, laptopon használnám. Működik 3G sticken keresztül?

Köszönöm!

(#62702) azbest válasza zsupyro (#62695) üzenetére


azbest
félisten

Valami nem kerek. Eu-n belül idén áprilistól lehet használni az itthoni szolgáltatást. Talán eu-n kívüli ip címet osztanak? Persze az eu-n belüli címmel is lehet hosszútávon probléma, ha nem magyar.

Egyébként talán az nmhh az internetszolgáltató és a mytv szolgáltatás kapcsán is a felügyeleti szerv. Olyan nincs, hogy egymásra mutogatnak. Szerintem tegyél panaszt ott és akkor majd ők leverik rajtuk, hogy kinek kellene lépnie. Ha van írásos, emailes kommunikáció, akkor csatold nekik. A bejelentés azonosítószámát, a hívás azonosítószámát is mellékeld, ha tudod.

Gondolom a netszolgáltató nem regisztráltatta be magyarként az új ip tartományát, így a geoip szolgáltató, mivel ellenőrzik az ip földrajzi helyzetét jogosan mondja, hogy nem magyar.

[ Szerkesztve ]

(#62703) zsupyro válasza adika4444 (#62698) üzenetére


zsupyro
tag

Nagyatádi vagyok, és a Lát-Sat Kft-től veszem a netet, itt ez a legolcsóbb, legstabilabb 100Mb/s a le és feltöltési sebesség, korlátlan adat fogyasztás... De a tv kinálatuk meg drága, és a mytv-nél kényelmes nekem h telon is bármikor, bárhol tudom nézni.. A telenorral amúgy meg vagyok elégedve, csak félek hipernetet kötni mert a panellakásban van hogy a 4g is gyenge vagy nincs, meg hát ami árban hasonló, kicsit drágább annál ott van az 50Gb adatkorlát ami nem tudom hogy elég lenne e... Néztem ezt a VPN szolgáltatást, működik is, de amelyik ingyenes ott vannak adatkorlátok, pluszba fizetni meg nem nagyon akarok.. Még nem matekoztam ki hogy melyik megoldás lenne a célravezetőbb, de jó lenne ha minél olcsóbb és minden igényemnek megfelelő megoldást találnék.. A legidegesítőbb hogy a my tv ászf-ben csak annyit írnak hogy Magyarországon lehet igénybe venni a szolgáltatást, akkor ha ennek megfelelek miért nem lehet levenni ezt az IP cím szűrést az én ipémre..? Vagy a Lát-Sat Kft miért nem tud nekem egy másik ip címet kiosztani? Már azon is gondolkoztam hogy a fogyasztóvédelemhez fordulok, mert saját hibámon kívül nem tudok egy szolgáltatást használni amiért lassan 1 hónapja fizetek, döntsék el ők hogy kinek a hibája...

(#62704) zsupyro válasza zsupyro (#62703) üzenetére


zsupyro
tag

Eddig csak személyesen és telefonon kommunikáltam velük, de ma mindkét félnek írok egy-egy hivatalos emailt, hogy legyen bizonyítékom.. Aztán ha megjött a válasz bejelentem a panaszt.. Köszönöm a segítséget :)

(#62705) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok! Esetleg rajtam kívül más is tapasztalja, hogy borzasztó lassú a mobilinternet? Van amikor az 1Mbps-ot sem éri el...mobilinternet otthonra 25Gb csomagom van, de ez amit produkál katasztrofális....

(#62706) radio100jozs válasza csodavas (#62705) üzenetére


radio100jozs
őstag

Miért lenne katasztrófa?

"MINDEN MAGYAR HÁZTARTÁSBAN ELÉRHETŐVÉ TETTÜK A SZUPERGYORS INTERNETET
A kormány eleget tett a két évvel ezelőtti vállalásának, miszerint – ahol erre igény van – teljes
szélessávú internet lefedettséget biztosít 2018 végére – jelentette be Palkovics László"

"Palkovics László kijelentette: a digitalizáció újabb szintet lép Magyarországon. A kormány a
szupergyors internet programban (SZIP) vállalta, hogy 2018 végéig minden háztartásba
eljuttatja a nagysebességű szélessávú internetet. Ez megvalósult, mára 880 ezer háztartásba
eljutott. A szélessávú lefedettség 75-ről 99,9 százalékra nőtt 2014-ről 2018-ra, a 4G
lefedettségben pedig Magyarország ezzel a 7. helyen áll a világon."

Tehát tessék csak használni, ez szupergyors internet.

(#62707) szabogabor10 válasza radio100jozs (#62706) üzenetére


szabogabor10
veterán

Atyaég...hát erre a propagandaszövegre inkább nem mondok semmit.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62708) Trebron09


Trebron09
őstag

Az eddig felhasznált adatforgalmat hol lehet megnézni? Mytelenorban sem találtam sehol, azért ez elég gáz hogy nem lehet leellenőrizni kb. hol tart az ember...

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#62709) szaboi6512 válasza Trebron09 (#62708) üzenetére


szaboi6512
őstag

2 helyen is. A weboldalon és az appban is...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#62710) Trebron09 válasza szaboi6512 (#62709) üzenetére


Trebron09
őstag

Hol? Appot nem akarom leszedni, csak ezért...

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#62711) szaboi6512 válasza Trebron09 (#62710) üzenetére


szaboi6512
őstag

[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#62712) Trebron09 válasza szaboi6512 (#62711) üzenetére


Trebron09
őstag

Itt nincs ilyen opció.. az "aktuális fogyasztásom" alatt is csak a számladíj van, semmi adatmennyiség sehol.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#62713) Trebron09


Trebron09
őstag

Itt az alkalmazásban a képeknél sem látok olyat hogy "adatforgalom"..

Régen legalább ez működött

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#62714) tomp válasza Trebron09 (#62713) üzenetére


tomp
félisten

Az első képen a "Belföldön Korlátlan" mezőben írja. Oda is van írva, hogy elérhető adatkeret. A mintakép a Hello Data tarifán készült azért írja ezt.

(#62715) Somatom válasza zsupyro (#62695) üzenetére


Somatom
veterán

Itt valami gebasz van. Ha ez a Telenor hibaüzenete, akkor lehet az illetékes hatósághoz fordulni, mert az EU -s rendelkezés értelmében a MyTV -nek az egész EU -ban működnie kell. Valójában működik is, tehát csupán a hibaüzenet félrevezető. Nem tudom, hogy hova tartozik a 77 -es IP, de ezek alapján sanszos, hogy nem EU -s országhoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62716) szaboi6512 válasza Trebron09 (#62712) üzenetére


szaboi6512
őstag

Talán ha legörgetsz a lap aljára.... :K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#62717) Trebron09 válasza szaboi6512 (#62716) üzenetére


Trebron09
őstag

Nekem semmi nincs ott, mindegy majd nyomon követem a routerben.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#62718) lugosi válasza radio100jozs (#62706) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"(SZIP)"

:DDD berosálok

(#62719) Lami66


Lami66
őstag

Jól látom a Telenor honlapján, hogy megszűntek az időkorlát nélküli (pontosabban max egy évig használható) feltöltőkártyák? Csak ilyen egyhónapos valamik vannak ami majdnem ugyanaz mint az előfizetés? Ráadásul csak mobilnettel együtt lehet megvenni? Nincs olyan, hogy feltöltöm pl. 5 ezerrel, és majd elfogyogat pár hónap alatt?

[ Szerkesztve ]

(#62720) #21493760 válasza Viktor0610 (#62660) üzenetére


#21493760
törölt tag

Töröltettem a rendelést, mondjuk az állapota azóta sem változott 😅 , de adok egy második esélyt, megrendeltem még 1x 🤷🏻‍♂️

(#62721) 4Grider válasza Lami66 (#62719) üzenetére


4Grider
nagyúr

Rosszul látod. Nem néztem rá a weblapra, de jogszabály tiltja azt, hogy az összes elérhető feltöltős díjcsomagot havidíjassá tegye egy szolgáltató.
Közben megnéztem a weboldalt:
https://www.telenor.hu/telenor-kartyas
Telenor Kártyás tarifacsomag
19 Ft/perc
19 Ft/SMS
Nincs időszaki díj

Persze logikus, hogy legalulra dugják el, de azért elég nagy betűmérettel írják...

[ Szerkesztve ]

(#62722) tomp válasza Lami66 (#62719) üzenetére


tomp
félisten

Feltöltés
Telenor Kártyás oldal alján ott van a sima tarifa.

(#62723) Lami66


Lami66
őstag

4Grider és tomp
Köszönöm a segítséget, ezt tényleg jól eldugták. Korábban ott figyelt a választható lehetőségek között az első helyen.
Édesanyám előfizetését akarom átmódosítani feltöltőkártyásra, mert havi 10-30 perc telefonáláshoz az előfizetésnek nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

(#62724) janeszgol válasza janeszgol (#62701) üzenetére


janeszgol
félisten

Üdv!

Erre valaki?

(#62725) 4Grider válasza janeszgol (#62701) üzenetére


4Grider
nagyúr

MyTV esetén nincs mihez kötni a hűségidőt.
Ha jól beállítod a modemben az apn-t, akkor működik. A modem ui. magától net apn-t fog beállítani a feltöltőkártyás előfizetésednek, de azon a mobilnet csak online apn-el működik. És kell némi alap net a feltöltőkártyára, mert csak magát a csatornák/streamek nézését nem mérik, a bejelentkezéshez szükség van olyan netre, ami fogy is.

(#62726) janeszgol válasza 4Grider (#62725) üzenetére


janeszgol
félisten

Értem. Köszönöm. :R

(#62727) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Üdv!

Hello data start előfizum van. Azt tudom hogy erre már nem lehet előfizetni. Az a kérdésem hogy vajon hosszabbítani lehet?
Megfordult a fejemben készülékcsere, de ugye a honlapon már nem lehet kiválasztani a Hello datát, csak más csomagot.
Vajon lehetséges úgy készüléket cserélnem hogy ebben a csomagban maradjak? (tippelnem kellene, akkor a nemre tippelnék.)

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#62728) Viktor0610 válasza Hosssszu (#62727) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak csomagváltással vásárolhatsz készüléket.

Amúgy sem igazán érné meg arra vásárolni, mert mikor még lehetett, a feltöltőkártyás árlista volt érvényes a csomagra, és a vége felé már nem volt lehetőség részletvásárlásra sem, szóval kb. semmi értelme nem maradt a telefonvásárlásnak a Hello Data mellé.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62729) Hosssszu válasza Viktor0610 (#62728) üzenetére


Hosssszu
őstag

Értem!

Köszönöm szépen a választ! :R :R

(#62730) tomp válasza szabogabor10 (#62675) üzenetére


tomp
félisten

Felraktam a fb oldalukra a képet. Másnap törölték... :C

(#62731) szabogabor10 válasza tomp (#62730) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem lepődöm meg. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62732) atala


atala
addikt

A napokban elkezdte a telefonom, hogy beszélgetés közben megszakad a hívás, és azt írja ki, hogy nincs térerő, holott van.
Honnan tudnám azt kideríteni, hogy a Telenor kártyámmal van-e baj, vagy a telefonommal?
Annyira ritkán csinálja, hogy nehéz ellenőrizni.
Lehet, hogy megpróbálok egy telefont szerezni, és azt használni pár napig.

(#62733) Viktor0610 válasza atala (#62732) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kérj kártyacserét valamelyik boltban.
Ha hiba van/lehet, a csere díjmentes.

Ezzel a kártyahibát kizárod.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62734) madle


madle
őstag

Sziasztok,

olyan kérdésem lenne, hogy Telenor feltöltőkártyás telefonra, mennyi a minimum összeg amit tölteni kell, hogy roamingot működjön? Illetve be kell külön kapcsolni valamilyen billentyűbeütéssel?

(#62735) Viktor0610 válasza madle (#62734) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy percre elegendő díj is elég akár, nincs szükség kódos aktiválásra.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62736) madle válasza Viktor0610 (#62735) üzenetére


madle
őstag

Köszi! A Telekomnál volt olyasmi, hogy minimum 3500Ft-nak kellett rajta lennie és kóddal kellett aktiválni valamit. (Nem volt elegendő, ha bekapcsoltam az iPhonon az adatroamingot, és elérhetetlen voltam és én sem tudtam hívni.)

(#62737) tomp válasza szabogabor10 (#62731) üzenetére


tomp
félisten

Én sem! :DDD
Fáj a valóság.
__
2100MHz-en az NMHH hosszabbított a Telekommal és a Vodafone-al. 11milliárdért 7,5évre. Telenorral még nem.
Egyelőre nyitott kérdés, hogy a Telenor mikor és milyen tartalmú megállapodást köt a Nemzeti Média és Hírközlési Hatósággal a használati jogosultság meghosszabbítását illetően (a szolgáltató csak annyit közölt, hogy szeretne hosszabbítani)... (hwsw)
jujjj! 2,1GHz-es hosszabbítás 11milliárdért, jövőre a 700MHz-es 5G-s freki pályázat súlyos milliárdok, ha esetles véletlenül beindul jövőre a VoLTE akkor licenc díj. Sőt lesz még a 3400-3600MHz közötti 5G freki pályázat is. Szegény ppf-nél meg kell majd húzni a nadrág szíjat. :DDD

(#62738) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok! Online rendeltem hipernetet. Azt mondták 72 órán belüli aktiválják a SIM kártyát. Van valakinek tapasztalata? Kell valamit állítani a routerban vagy automatikusan menni fog? Tplink mr6400

Köszönöm :R

(#62739) szabonagyur válasza zsupyro (#62703) üzenetére


szabonagyur
félisten

Biztos van korlátozás? Pár hete Dániából nézem kinti IP-ről.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#62740) 4Grider válasza szabonagyur (#62739) üzenetére


4Grider
nagyúr

Van korlátozás, de az EU-ból ez feloldásra került. A 77-es ip több nem EU-s országhoz is tartozhat.

(#62741) radio100jozs válasza 4Grider (#62740) üzenetére


radio100jozs
őstag

Azért ha így nézem, hogy a bázisállomások között használt 26 GHz-es sávban pont a Telenornak van a legkevesebb a Voda és a Telekomot nézve, azért érthetőbb, ha becsigul a mobilnet. + Még a Telekomnak van saját optikai hálózata, amire tud kapcsolódni, a Telekom meg ugye társulva másik szolgáltatóval csatlakoztat az optikára, ahol tud.

[ Szerkesztve ]

(#62742) atala


atala
addikt

Tegnap kaptam egy ilyen sms-t.Ti is kaptatok?
Jól értem, hogy bekapcsolják egy hónapra a +1 GB adat opciót, majd egy hónapon belül automatikusan kikapcsolják? Eléggé megbonyolítják.

[ Szerkesztve ]

(#62743) 4Grider válasza atala (#62742) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem ez az sms teljesen egyértelmű.

(#62744) lugosi válasza atala (#62742) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem igen.
Én ingyenes beszélgetést kaptam.

(#62745) z67


z67
őstag

Szeretném kérdezni a szakértő kollégáktól a következőt: tegnap 2 éves hűségre kötöttem egy szerződést az egyik Újbuda központban lévő bevásárlóközpontban. Nyilván nem vagyok hülye, így a hűséget telefon vásárlásért cserébe írtam alá. A kissé flegma hölgy - mivel a választott telefon nem volt készleten - egy post it-re felírta a telefonszámom, azt jónapot. Igazolást, szerződést, semmilyen papírt nem kaptam. Mennyire helyes, elfogadható ez így?

(#62746) Robi_73 válasza z67 (#62745) üzenetére


Robi_73
őstag

Digitálisan írtál alá valamit? Ha igen, akkor a MyTelenorban megtalálod a szerződéseket egy pár nap múlva.

Robi73

(#62747) z67 válasza Robi_73 (#62746) üzenetére


z67
őstag

Csak papíron, gondolom a flotta miatt.

(#62748) #81733120 válasza atala (#62742) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nálunk is jött ilyen SMS. :)

(#62749) Viktor0610 válasza z67 (#62745) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerződés, de legalább digitális aláírás nélkül nincs szerződés.
Ha készlethiány miatt kiszállítással küldi a Telenor, akkor is keletkezik aláírandó szerződés.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62750) TODI1111 válasza #81733120 (#62748) üzenetére


TODI1111
addikt

+ atala Csókosok. 5 előfizetésem van és egyikre sem kaptam ilyen jellegű sms-t. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.