Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) darvinya válasza The.Bali (#62650) üzenetére


darvinya
titán

Egyértelműen nincs, mert csak papírokkal eredeti vásárló teheti meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62652) tomp válasza Viktor0610 (#62649) üzenetére


tomp
félisten

Köszi! Ez egy jó hír. :)
1hónapra az egyik családtag átvált előfizetésre mert normális adatkeret csak ott van. Kártyásnál nincs.

(#62653) The.Bali válasza darvinya (#62651) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszönöm!

(#62654) bollokcs80 válasza darvinya (#62651) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Erre csak annyit hogy nekem egyik családtagét kifüggetlenítették garijegy alapján, a másiknál meg vigyek meghatalmazást meg ezt meg azt....

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#62655) Viktor0610 válasza bollokcs80 (#62654) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A hivatalos út valóban a tulajt írja/kéri, ha a kolléga ettől eltért, az hiba.
Szerencsétek volt.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62656) darvinya válasza bollokcs80 (#62654) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos GSM-es telefon, így előfizetői papírok nincsenek hozzá.

Ez szerinted mennyire hivatalos ebben a formában, hogy van egy GSM.blokk, azt semmi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62657) bollokcs80 válasza darvinya (#62656) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Az semennyire szerintem.

B.Cs.

(#62658) darvinya válasza bollokcs80 (#62657) üzenetére


darvinya
titán

És pont itt a gond.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62659) #21493760


#21493760
törölt tag

Vicc, amit a Telenor csinál. 3 héttel ezelőtti rendelésem még mindig nem sikerült feldolgozni. Ügyfélszolgálat telefonon & online, ahányszor hívom annyiszor mást mondanak. "Illetékes csoportunknak továbbítottuk", visszahívjuk, stb. stb. persze azóta sem hívtak, úgy, h kifizettem előre, amit ki kellett. Online még lemondani sem sikerült 😅, holnap hívom őket, elköltöm én máshol azt a pénzt, ha nekik nem kell. 🤷🏻‍♂️

(#62660) Viktor0610 válasza #21493760 (#62659) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sajnálom.
Akkoriban volt leltár, ez talán bekavarhatott, de nem szokott ennyi ideig gond lenni. 🤔

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62661) bollokcs80 válasza Viktor0610 (#62655) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Szerintem is, csak azért írtam, hogy előfordult ilyen is.

B.Cs.

(#62662) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Jelenlegi csomagom Helo Data Start.Meddig használhatom ha már lejárt a hűség időm ?

(#62663) #21493760 válasza muszi0521 (#62662) üzenetére


#21493760
törölt tag

Hello Datára volt hűség?

(#62664) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Volt igen !

[ Szerkesztve ]

(#62665) lugosi válasza #21493760 (#62663) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha készülékkel vette akkor igen.

(#62666) Viktor0610 válasza lugosi (#62665) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Készülékkel sem feltétlen volt hűség a Hello Data csomagokhoz.
Csak ha a kiegészítő havidíjért és a 2 év hűségért cserébe kérte az olcsóbb készülékárat. :)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62667) Viktor0610 válasza #21493760 (#62663) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs összefüggés a hűség és a csomag használhatósága között.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62668) Viktor0610 válasza muszi0521 (#62662) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amíg a Telenor meg nem szünteti (nem az értékesítést, azon már túl vagyunk), de nemigen hiszem, hogy ez egyhamar eljönne.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62669) muszi0521 válasza Viktor0610 (#62668) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Köszi a választ,s7 edge - vettem annak idején.

(#62670) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Lesz most valami komolyabb akció ?

(#62671) Viktor0610 válasza muszi0521 (#62670) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ő, milyen komolyabb akciót szeretnél?

Minden csomaggal van 0 forintért elhozható telefon. Szerintem az alapárához képest elég nagy kedvezménnyel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62672) lm83 válasza Viktor0610 (#62671) üzenetére


lm83
őstag

Biztos olyanra gondolt, mint tavaly. Ajándék telefon akcióra :)

(#62673) prozodus válasza lugosi (#62638) üzenetére


prozodus
őstag

Azt nem figyeltem, mobilra gondoltam kérdezni. H wifivel lehet-e netezni vele, ha tiltva van. Sim nélkül tud némelyik, azt már tapasztaltam :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#62674) tomp


tomp
félisten

Hát igen. Még a VoLTE-t sem sikerül nekik bekapcsolni...

(#62675) szabogabor10 válasza tomp (#62674) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez azért elég gáz. Szerintem az 5G-t még nagyobb késéssel fogja a telenor bevezetni, mint a 4G-t. Akkor már rég nem is ez lesz a nevük.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62676) #08176384 válasza tomp (#62674) üzenetére


#08176384
törölt tag

Pletykák szerint VOLTE január vége, február. Telenor központban rákérdeztem Törökbálint és ezt mondták. Múltkor arra volt dolgom.

(#62677) 4Grider válasza tomp (#62674) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem csak ők vannak így vele. Egyszerűen nem kiforrott még annyira a technológia, hogy 99% feletti rendelkezésre állással lehessen használni, plusz a folyamatos licencdíjat sem termeli ki.

(#62678) szkaroly válasza 4Grider (#62677) üzenetére


szkaroly
senior tag

Hány éve van már benne a telefonokba? És azóta még a "nem kiforrott"-ig sikerült eljutni. :U

Poco X3 Pro

(#62679) 4Grider válasza szkaroly (#62678) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van. Nézd meg a Telekomnál az idei siralmas (90% körüli) rendelkezésre állását. Azt is csak az utólag fizetők körében.

(#62680) kali válasza 4Grider (#62679) üzenetére


kali
legenda

Azért biztos örülne a Telenor és a Vodafone, ha a nullával ellentétben, felmutathatná azt a siralmas rendelkezésre állási időt, ami amúgy magasabb értékű volt a gyakorlatban, ráadásul részben fejlesztések miatt (számhordozottnál működjön a HD hang...stb.) állt néha.
Anno a Telenor komoly szinten tesztelte a VoLTE működést, sokan bennük látták pedig a jövőt.
Az meg sehol és semmire sem lehet indok, hogy nem kiforrott, hiszen ezzel az erővel senki nem fejlesztene vagy újítana akkor semmit, mert egy ideig semmi sem működik 100%-osan.

[ Szerkesztve ]

(#62681) 4Grider válasza kali (#62680) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hány napig állt összesen idén a Telekom VoLTE (már azon előfizetéseken, amiken egyáltalán elérhető)?
A 90%-os rendelkezésre állás egyik telco-nál sem elfogadható, a 98-99%-os rendelkezésre állástól kezdődik a telco-k szolgáltatási szintje.

(#62682) tomp válasza #08176384 (#62676) üzenetére


tomp
félisten

Melyik év január-február? Februárban lesz 3éve, hogy elsőként demózták. Aztán azóta csak tologatják...

4Grider
Na igen biztosan a licenc díj miatt nem vezetik be. Nem éri meg. A közép afrikai szolgáltatónál ahol még csapvíz sincsen viszont dől a lé a VoLTE-ből? Ahha...
Különböző fejlesztések miatt le kellett kapcsolni a VoLTE-t. Hát van ilyen. De ott legalább megy és tökéletes.
Ha már 90%-os rendelkezésre állás: A Telenor féle 4G->3G-s leváltásos hívás esetében sem sokkal magasabb. Tegnap is volt a helyi cellán, hogy csak sms-t kaptam mert a rendszer szerint nem voltam elérhető. De a szolgáltató szerint ez nem hiba. Hát igen. Ez feature a telenornál. Na az ilyen hibákat lehetne megszüntetni a VoLTE-vel.

(#62683) kali válasza 4Grider (#62681) üzenetére


kali
legenda

Nem igazán számolgatja az ember napra pontosan, de én például nem sok kimaradást tapasztaltam, amikor egyik vagy másik helyről írták, hogy nem működik, én legtöbbször akkor is tettem be képet a kapcsolódó topikba, hogy nálam rendben van.
Amire meg nem lehetett előre felkészülni műszakilag és technológiailag, arra nyilván egyik szolgáltató sem tudott, ilyen például a számhordozás, ha ezért muszáj lekapcsolni a fejlesztés idejére egy szolgáltatást, akkor muszáj, de az nem hiba, nem műszaki probléma vagy hasonló miatt állt a VoLTE.
VoLTE esetén nincs értelme számolgatni amúgy a rendelkezésre állást, mert ha nem megy, akkor is elérhető a 3G/2G telefonálás, így nincs olyan, hogy ha nem működik, akkor nem lehet telefonálni.
Minden havi díjas előfizetésen elérhető, ráadásul egy ideje nem csak a publikus, hanem a flották esetén is.
Felesleges csak azért ekézni a másik szolgáltatót, meg csak a hibákat keresni és meglátni ott, mert nála működik olyan technológia, ami a többinél nem, inkább várni kell, hogy a Telenor és a Vodafone is bevezesse, mert hasznos és sok előnye van a gyakorlatban is.
A Telenor novemberben már majdnem elindította, így bízni kell abban, hogy túl sokáig nem kell már várni, hátha gyorsan elhárul a technikai vagy személyi akadály.

[ Szerkesztve ]

(#62684) szabogabor10 válasza 4Grider (#62681) üzenetére


szabogabor10
veterán

Minden szolgáltatónál lehetnek eleinte problémák vele, de erre semmiképp nem az a megoldás, hogy akkor inkább hagyjuk a picsába az egészet...
Ha mindenki így gondolkodna, messze nem tartana itt a világ fejlettségi szintje.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62685) 4Grider válasza szabogabor10 (#62684) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én másképp gondolkozom. Mi a cégnél nem vezetünk be olyan szolgáltatást, ami kiforratlan és ezért még pluszban folyamatosan fizetnünk is kell. Lehet, hogy nem vagyunk innovatívak, de mi nem egy kezdő cég vagyunk, ahol az "elmegy" kategória is elfogadható. Mondjuk emiatt a ZTE-nek sem lett volna esélye nálunk, be is szívta velük a hazai Telenor.

(#62686) tomp válasza 4Grider (#62685) üzenetére


tomp
félisten

Ez oké. De ismerve a telenor probléma megoldó képességét eléggé amatőr csapat lehet. Bugos hálózathoz a volte jelenlegi szintje már túl kiforrott lenne.

(#62687) Viktor0610 válasza tomp (#62686) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kedvesség level ∞.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#62688) 4Grider válasza Viktor0610 (#62687) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az elmúlt x évben tényleg feltűnően sok a bénázás náluk. Kezdődött az Amdocs bevezetésével, folytatódott a ZTE menedzsment rendszer bevezetésével, ami nagyjából a mai napig bezárólag nem egy sikertörténet. Kívülről nézve olyan az egész történet, mint ha a ZTE support csak olyan nyelven beszélne, amit tudó ember egy sincs a Telenorosok között. Ha visszaemlékezel, nem egy komolyabb rendszerfejlesztést már úgy elhalasztottak, hogy a mai napig nem lett belőlük semmi. És ezek közül csak egy a VoLTE...

(#62689) szabogabor10 válasza 4Grider (#62688) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem a ZTE minden szarság alapja. Állítom, hogy emiatt nincs VoLTE, és emiatt képtelenek a normális halózatmenedzsmentre is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#62690) tomp válasza szabogabor10 (#62689) üzenetére


tomp
félisten

Nem véletlenül lett a VoLTE technika beszállítója a Huawei... Lehet nem bírják bugmentesen beilleszteni a csúcs ZTE rendszerbe...
Viktor0610
Ez nem a kedvességről szól. Ez a valóság leírva.
ZTE óta olyan komoly a hálózatuk+rendszerük, hogy az elképesztő. De nem baj, gondolom a megfelelő emberek nagyon jól jártak...

(#62691) 4Grider válasza tomp (#62690) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én úgy tudom, hogy nem a hazai menedzsment döntött a ZTE mellett, ez az anyavállalat pilot projektje volt.

(#62692) viktorhu válasza 4Grider (#62691) üzenetére


viktorhu
veterán

De hát már 2011 óta ZTE eszközöket használnak, szóval azóta bőven van már tapasztalat a Telenornál a márkával.

(#62693) Black_Raven


Black_Raven
veterán

Én kb 1 hónapja figyeltem fel rá, hogy szakadozik a kapcsolat 4g neten. Érdekes mert előtte nem volt gond. Még szerencse hogy ritkán használom, a telekom net dömping miatt.:(

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#62694) tomp válasza Black_Raven (#62693) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a helyi bázis lassult be de nagyon. Sebesség megvan Speedtesten de egyszerűen döcög minden.
Ha átváltok telekom 4G-re ami mérés alapján sokkal lassabb mert csak a 800MHz-es cella jön be a lakásba de böngészve ég és föld. Ilyen fürge tempót még max jelszintnél 4G+ hálón se láttam a telenornál. Ennyivel jobb az Ericsson technikája? :F :DD
Ha erősebb lenne a térerő a lakásban és egy kicsit nagyobb adatkeret is lenne már mennék is a telenorhoz megszüntetni a HD-t.

(#62695) zsupyro


zsupyro
tag

Sziasztok. Leirom röviden a kálváriámat hátha valaki tud segíteni.
1 hónapja előfizettem a Mytv-re hogy majd otthon android tvboxon keresztül tudom nézni, de sajnos nem működött, bármilyen eszközzel csatlakoztam az alkalmazás ismeretlen hibát írt ki.. Mobilinternettel hibátlanul működik.. Kipróbáltam edasanyáméknál, ahol ugyan az az internet szolgáltató csak másik a router, ott is működik hibátlanul.. Azt hittem a routeremmel van gond, reseteltem, frissítettem, új romot tettem fel de sajnos nem lett jó... Lehoztam edasanyámek routerét, beállitottam és láss csodát akkor sem lett jó, a hiba ugyan az..
Elmentem az internet szolgáltatómhoz ahol azt mondták nem az ő hibájuk, az ip címemmel van valami gond, írnak a Telenornak, várjak türelmesen... 1 hét múlva újra elmentem és azt mondták hogy mivel új optikai netem van, új ip címmel, ami 77...kezdetű,mert ők külföldről veszik a netet, a Telenornál pedig van valami "statikus geofilter szűrő", amit a Telenornak kell levennie, náluk erdeklődjek, ők nem tudnak mit tenni... Különben a mytv online felületén ki is írja a hibát, hogy "a szolgáltatás csak Magyarországon vehető igénybe"... Felhívtam a Telenor ügyfél szolgálatot, ahol nagy nehezen megértették a problémát, és válaszul azt kaptam hogy ezt a szűrést a Telenor nem tudja levenni, mivel a szolgáltatóm külföldi szerverről biztosítja nekem a netet ez az ő hibájuk...
Most akkor mi tévő legyek, az internet szolgáltatóm Magyarországi székhelyű, én Magyarországon vagyok és nem tudok igénybe venni egy szolgáltatást mert az ip cimem alapján külföldi vagyok.. Egyik a másikra mutogat... Mit lehet tenni ilyenkor?? Ti mit tennétek??

(#62696) nyisziati válasza zsupyro (#62695) üzenetére


nyisziati
veterán

Szolgáltatót kell váltani, sehogy máshogy nem tudod ezt kikerülni sajnos.
"Okosba' jóárasított" termékeknél/szolgáltatásoknál gyakran lehetnek ilyen buktatók.

(#62697) 4Grider válasza zsupyro (#62695) üzenetére


4Grider
nagyúr

Több lehetőséged van.
Szerzel havi 3800 Ft-os korlátlan Telenor sim kártyát, és azon netezel és nézed a Telenor MyTV-t.
Veszel egy sima feltöltős Telenor sim kártyát, és rá valami minimum netet és ezen nézed az adatkeret csökkenése nélkül a Telenor MyTV-t.
Előfizetsz valami hazai vpn szolgáltatásra és a meglévő vezetékes nettel azon keresztül nézed a Telenor MyTV-t.
Szolgáltatót váltasz valami hazai vezetékes szolgáltatóra.

(#62698) adika4444 válasza zsupyro (#62695) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ez melyik kábeles szolgáltató?
Optika miatt lenne egy tippem, na meg a 77-es kezdetű IP miatt. Nálam mondjuk csak országon belüli gond volt, Speedtest szerint legközelebbi magyar szerver vlmi tűrkevei volt.

üdv, adika4444

(#62699) snooze válasza adika4444 (#62698) üzenetére


snooze
veterán

Túrkeve..itt van mo.-on..

GO Gunners!!!

(#62700) prozodus válasza snooze (#62699) üzenetére


prozodus
őstag

Sztem nem ertetted, amit irt...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.