Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a mobilinternettel kapcsolatban. Megrendeltem tegnap a Hipernet Home L csomagot, mert borzasztóan rossz a telekomos otthoni internet szolgáltatás a falunkban 20mbit lenne, de csak 10mbit jön és 2x annyit fizetek érte, mint majd a Hipernet Home L csomagért. Ez a 100Gb adatforgalom mennyire elég ? Ami nálam pörög az a multis játékok néha 1-2 sorozat amit nézek és pár yt videó. A korlátlan böngészésbe beletartozik a youtube vagy az már az adatkeretet használja ? A 100Gb adatforgalmat lehet növelni+100Gb-al vagy ez a max amit tudnak adni :F

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#45302) 4Grider válasza N@idia (#45301) üzenetére


4Grider
nagyúr

A YouTube videók nézegetése nem böngészés. A 100 GB elég sok és mivel a mobilnet nem áll korlátlanul rendelkezésre, nem cél a havi több 100 gigát forgalmazók kiszolgálása.

(#45303) lugosi válasza N@idia (#45301) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Multiplayer játékra (attól is függ hogy milyenre) nem biztos hogy jó lesz a mobilnet a ping miatt.

(#45304) erzol válasza N@idia (#45301) üzenetére


erzol
őstag

A csomag árába még belefér + 100gb éjszakai net opció is, ha ez neked érdekes lehet.

(#45305) radio100jozs válasza N@idia (#45301) üzenetére


radio100jozs
őstag

Ha 2 év hűséggel kötötted a Hipernet Home L csomagot, akkor abban van havi 3500 Ft levásárolható keret, ebbe belefér, hogy megrendeled ha már aktív a kártya a 920 Ft-os éjszakai + 100 GB-ot. Ezek után úgy nézne ki, hogy 8-23-ig van a normál 100 GB-ot, és 23-tól reggel 8-ig meg az éjszakai 100 GB-ot. Hát szerintem nehézkes ennyi adatot mobilhálózaton leszívni, főleg úgy, hogy pl. a UPC vezetékes is 250 GB havi fogyasztás felett már korlátoz. Én 1 hónap alatt 15 GB-ot sikerült elhasználnom, pedig 2 gépen +telefonon is megy az internet, meg frissítés, online rádió, és a VOIP vonal is ezen van már, valamit több órás videós SKYPE + kértem az adatmegosztó sim-et is 641 Ft/hó, így napközben online rádiózok arról.. Meglepően sok azért ennyi keret. Azért ha kiszámolod, hogy egy 2 órás film 2-3 GB-ot kóstál ha letöltöd, akkor már könnyen ki lehet számolni, hogy mennyi az annyi.

Ami még érdekes, hogy 4G-n nekem 18-20 ms a pingem, ami az ADSL-hez képest is fele annyi, így nekem nincs vele gondom.

A térerő rendben van a faluban, ahol használni fogod? Mert csak 4G és 3G hálózaton használható, de a 3G-t nem ajánlom mert sebességben, pingen is lassú a 4G-hez képest, és a 3G hálózaton a beszédátvitel is terheli a hálózatot, így csak is a 4G-t szabad ilyenre is használni, vagy inkább érdemes csak azt használni.

[ Szerkesztve ]

(#45306) asdf_ válasza radio100jozs (#45305) üzenetére


asdf_
veterán

...főleg úgy, hogy pl. a UPC vezetékes is 250 GB havi fogyasztás felett már korlátoz.

Nem korlatoz, csak benne van az ASZF-ben (ha benne van meg egyaltalan) De hogy az elmult mondjuk 4 evben nem korlatoztak emiatt senkit, az kb. halalbiztos.

[ Szerkesztve ]

(#45307) kicsihp


kicsihp
csendes tag

Az éjszakai 100 Gb mellé, ha filmeket akarsz nézni, vagy sorozatokat, akkor érdemes mellé választani még a közszolgálati csatorna + HBO Go előfizetés. Hűséggel 1990 ft/hó, anélkül 2490Ft, de azt is fedezi a 3500 Ft-os előfizetésben foglalt keret. Így amiket a HBO Go appon keresztül nézel az nem számít bele az adatkeretedbe.
Változtatni bármikor tudsz, csak a forduló nap előtt menj be, mert ha hó közben változtatod a kiegészítőket, akkor felszámítja annak annak az árát amivel elkezdted a hónapot és azt is amire változtattál.

(#45308) N@idia válasza lugosi (#45303) üzenetére


N@idia
őstag

Ez nem igaz, hogy a ping rossz lenne mobilnettel, mert most is mobilnettel játszom és 20-30 között van végig. Ez még mindig jobb, mint ami van ADSL nekem azzal 100+ a ping régen nem volt vele gond az is 30-40 közötti volt csak idén elbasztak valamit és azóta szar, de már telefonáltam is hogy nézzék meg, de csak annyit mondtak rá, ha a garantált 1mbit meg van ami a szerződésben szerepel nem foglalkoznak vele a ping-ről meg fogalmuk sincs mi az mikor mondtam a nőnek.

(#45305) radio100jozs

A faluban 4G hálózat van szóval nem lesz ezzel gond :N

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#45309) Hosssszu válasza N@idia (#45308) üzenetére


Hosssszu
őstag

... a ping-ről meg fogalmuk sincs mi az....
Pfff.... Ez ám a "magasan képzett" ügyfélszolgálat. :(

(#45310) aprokaroka87 válasza Hosssszu (#45309) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem Kovács Erzsike ügyfélszolgálatos-nak nem kell tudnia mi az a ping.

Ellenben vagy megkérdezheti...utánna olvashat gyors a neten..vagy akár megkér egy illetékes kolegát hogy vegye fel veled a kapcsolatot.

(#45311) asdf_ válasza aprokaroka87 (#45310) üzenetére


asdf_
veterán

De kene, es azt is, hogy ha adsl-nel 100 folott van, akkor szar. Ha a sonkat szeleteli az abc-ben, akkor valoban nem, de ha egy internetszolgaltatonal dolgozik es hibat fesz fel,akkor igens kurvara kene tudnia.

(#45312) Hosssszu válasza asdf_ (#45311) üzenetére


Hosssszu
őstag

Osztom a véleményed. :R

(#45313) rgeorge


rgeorge
addikt

Számlafizetéssel kapcsolatos gondom lenne. Múlt héten fizettem a számlát online bankkártyával. A banktól kaptam értesítést a tranzakcióról, a MyTelenor viszont sikertelen tranzakcióról küldött emailt, amiben az OTP authorizációs kód nem volt kitöltve, az oldalon is fizetetlen maradt a számla. Lehet, hogy nem azonnal mentem vissza a szolgáltató oldalára a fizetés végén, megzavartak közben. Utánaolvasva azt találtam, hogy olyankor, amikor a számlakibocsájtó részéről a tranzakció sikertelen, akkor a bank is fel fogja oldani a zárolást pár nap múlva. Másnap újra kifizettem a számlát, ezúttal sikeres volt mindkét oldalon, email is megérkezett. Majd este jött egy email az előző napi fizetésről, de sikeresként, OTP authorizációs azonosítóval, mégpedig azzal, ami a banki zárolásban is szerepel. Szóval a számlát csak sikerült kétszer kifizetni.
Mi ilyenkor a megoldás? Nyilván személyesen vagy 1220-on tudom intézni, de mit? Visszautalás, vagy a következő számlába való beszámítás?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45314) radio100jozs válasza rgeorge (#45313) üzenetére


radio100jozs
őstag

Csak is a BANK dolga ez az ügy, a Telenornál nem tudnak érdemben ezzel foglalkozni. Sajnos én is beleesek ilyenbe néha-néha, ha neten keresztül fizetek bankkártyával, legyen az vonatjegy vásárlás, vagy megrendelés, bármi. Ilyenkor a bank zárolja az összeget, majd visszateszi a számládra. Van amikor pár nap, ha a a bank egyértelműen azonosította, hogy nem történt meg a tranzakció, de van amikor ez 30 nap, azaz a bank úgy érzékeli, hogy sikeres a tranzakció, és várja, hogy a kereskedő "kérje" a pénzt, és ha ez nem történik meg 30 nap alatt, akkor teszi vissza, törli a zárolást. Banknak is szoktam írni ilyen esetben, de nagyon a fentiek alapján ők sem tudnak intézkedni, ez az eljárási rend. Legfeljebb csak annyit, hogy mit lát a tranzakcióval kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#45315) lugosi válasza N@idia (#45308) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha 20-30 között van a ping a játék szerverére, az nem rossz (bár én az optikához vagyok szokva vezetékesen).

(#45316) rgeorge válasza radio100jozs (#45314) üzenetére


rgeorge
addikt

De itt éppen a Telenor sara, mert az első tranzakciót először sikertelennek mutatta, majd a második tranzakció napján este már az elsőről is sikeres üzenetet küldött. A bank már feloldotta zárolást és levonta mindkét összeget.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45317) radio100jozs válasza rgeorge (#45316) üzenetére


radio100jozs
őstag

Szerintem hívd akit akarsz, mert teljesen ellentmondás amit írsz, így nem is lehet rendesen erre válaszolni.

"bank is fel fogja oldani a zárolást pár nap múlva"

"A bank már feloldotta zárolást és levonta mindkét összeget."

(#45318) rgeorge válasza radio100jozs (#45317) üzenetére


rgeorge
addikt

Semmi ellentmondás nincs abban, amit írtam. A "bank is fel fogja oldani a zárolást pár nap múlva" arra vonatkozott, hogy az első tranzakció telenor általi elutasítása után azt feltételeztem, hogy a bank fel fogja oldani a zárolást. Miután azonban a Telenor "meggondolta magát", és egy nappal később elfogadta sikeresnek az első tranzakciót, miután már a második tranzakciő is lezajlott sikeresen, ezért "A bank már feloldotta zárolást és levonta mindkét összeget.".

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45319) Viktor0610 válasza rgeorge (#45313) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hívd a 1220-at. Amennyiben látszik az egyenlegeden a túlfizetés, és az neked is megfelelő, a következő számládból levonásra kerülhet az összeg.
Amennyiben visszakérnéd inkább, azt is ott intézheted.

Samsung Galaxy A54

(#45320) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

A Telenornál van olyan lehetőség, hogy mondjuk ne 3000-el töltsem fel a kártyát, hanem mondjuk 3300-al?

Huawei Mate 9

(#45321) #08205312 válasza H.Istvan25 (#45320) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nincs

(#45322) fant0mi válasza Viktor0610 (#45215) üzenetére


fant0mi
addikt

Ilyen ritka eszkoz ez az allinone nfc sim kartya? Ma voltam benn a fehervari plazaban, eloszor azt sem tudta a holgy, hogy ilyen letezik, bement hatra es mondta hogy nagyon ritkan kapnak belole es akkor is nagyon keveset.

(#45323) Prien válasza lugosi (#45303) üzenetére


Prien
addikt

Olykor én is játszom online és teljesen rendben van nálam is a ping, számokat nem tudok, de a ping jelző ikon zöld színű :D

A kevés is több a semminél.

(#45324) lugosi válasza Prien (#45323) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az jó mert újabban nálam rossz a ping vezetékes neten. Azt mondjátok, hogy mobilneten meg jó? Hova lesz így a világ... Lassan kezdi a mobilnet lenyomni a vezetékest.

(#45325) Bferibörs válasza lugosi (#45324) üzenetére


Bferibörs
addikt

arra várok :DD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#45326) Viktor0610 válasza fant0mi (#45322) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Előfordulhat.
Egyelőre csak néhány boltban van MobilPass értékesítés.

Samsung Galaxy A54

(#45327) #71835392


#71835392
törölt tag

Ma akartam üzletben venni kettő Myminute SIMet, erre közlik, hogy egy ügyfél összesen csak egyet vehet. Mi ez a kreténség?

(#45328) fant0mi válasza Viktor0610 (#45326) üzenetére


fant0mi
addikt

Es nem is fognak adni ilyen simet, ha nem akarok mobilpasst? Igazabol azert kene mert mindharom sim meret kitorheto belole, nem az nfc miatt. Es igy ingyen lenne a csere. :) Egyebkent maradna a vagas.

(#45329) Blackmirror


Blackmirror
senior tag

Sziasztok!

Kicsit több lett a számlám a szokásosnál.
Ez a tétel micsoda?
Eseti díjak
Idő előtti felmondás díja ( GSM 2017.02.26. 1 db 12 000.00 0 12 000.00 0.00 12 000.00

Nem mondtam fel semmit,csak a mytv csomagjaimn variáltam az appban.

iPhone X@R, iPad Pro

(#45330) Blackmirror válasza Blackmirror (#45329) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Megvan, az hbogo-t kapcsoltam be a mytv appban, majd azonnal át is kapcsoltam egy alap csomagba mert meg sem jelent az hbo.
Drága kapcsolgatás volt.Én vagyok ennyire láma vagy írja a mytv app hogy két év hűség van az hbo gora? :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#45331) lugosi válasza Blackmirror (#45330) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem hívd fel őket, biztos meg lehet oldani, hogy ez a lényegében igénybe nem vett szolgáltatás ne kerüljön pénzedbe.

(#45332) Blackmirror válasza lugosi (#45331) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Most nézem, hogy a telenor mytv appban csak a 2490Ft Mytv alapcsomag (Start talán a neve) +hbgo opció van (azt is választottam) és az a weboldal szerint a hűség nélküli ár.[link]

Én nem is értem, hogy ez hogy történhetett....hogy kötöttem két év hűséget egy olyan opcióval amit én úgy gondoltam hogy havonta x összeg de bármikor le lehet mondani, pl ahogyan a kiegészítő adatjegyeket.
Felhívtam már őket, azt mondták fizessem be szépen a számlámat :DDD (köszi) +írjak emailt a weboldalon keresztül az ügyfélszolgálatnak.

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#45333) Zeki válasza Blackmirror (#45332) üzenetére


Zeki
nagyúr

Megvolt a tanulópénz.

(#45334) Blackmirror válasza Zeki (#45333) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Meg.
De tényleg érdekelne hogy hol van írva az appon belül hogy 2 év hűséggel.
Ha figyelmetlen voltam akkor megérdemlem,tényleg tanulópénz. :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#45335) lugosi válasza Blackmirror (#45332) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Annak idején mikor telenoros voltam, akkor több számlareklamációm is volt. Volt olyan, amikor 2 nap eltéréssel jött tőlük olyan levél, hogy nincs igazam, majd egy olyan, hogy igazam van. Ez is hozzájárult, más egyéb dolgaik mellett, hogy váltottam tőlük.

(#45336) Bferibörs válasza Blackmirror (#45334) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát, ugye a MyTV elvileg ingyenes, regeltem,belenéztem miről is szól, le is rántottak a kártyámról 400 Ft-ot az ingyenességre :DDD mindössze rákattintottam a "Kipróbálom" kapcsolóra.( telefonálgatás után vissza tették az összeget és kikapcsolták a havonta ismétlődő aktiválást) :W

(#45335) lugosi

szerencsés vagy ha máshol normálisan tudsz ügyet intézni, nekem mindhárom szolgáltatónál voltak apróbb problémáim , olyan érzés mintha úgy állnának hozzá, hogy sz@rok bele ha nem tetszik.Egy vacak ügyintézés sokszor több hívásba kerül mire elintéződik.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#45337) lugosi válasza Bferibörs (#45336) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Volt a telekommal is problémám, de azóta zökkenőmentes. A vodafont nem próbáltam még magán előfizetésben (annak idején céges volt, és volt pár számomra megszokhatatlan dolguk, így nem próbálkoztam náluk).

(#45338) milenda


milenda
tag

Sziasztok!
Mobilinternettel kapcsolatban kérdezem, hogy ha a ciklus közben lemondom, akkor azonnal kikapcsolják (mint a Vodánál) vagy a ciklus végéig még használhatom (mint a Telekomnál)?

(#45339) Viktor0610 válasza milenda (#45338) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Attól függ, hogy kéred. ;)
Célszerű fennhagyni a ciklus végéig.

Samsung Galaxy A54

(#45340) milenda válasza Viktor0610 (#45339) üzenetére


milenda
tag

Akkor így kérdezem: Ha a MyTelenorban az előfizetett mobilnet-szolgáltatás melletti „Lemondom” gombra rákattintok, azonnal kikapcsolják a netet vagy rendelkezésemre áll a ciklus végéig?

(#45341) Viktor0610 válasza milenda (#45340) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megmondom őszintén, ennyire nem vagyok képben a MyTelenor oldalával.

Mondd le az utolsó napon, akkor teljesen mindegy, meddig marad rajta. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#45342) #23310336 válasza milenda (#45340) üzenetére


#23310336
törölt tag

Azonnal lekapcsolja a rendszer, a fennmaradó adatmennyiség elveszik!

(#45343) lugosi válasza #23310336 (#45342) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"azonnal kikapcsolják (mint a Vodánál) vagy a ciklus végéig még használhatom (mint a Telekomnál)"

Nem akartam beírni, hogy a telenornál valószínű kifizettetik a ciklus végéig de már nem használhatod, de basszus akkor bejött volna?

(#45344) z67


z67
őstag

Sziasztok!

iPad topicban már kérdeztem - eredmény nélkül - így itt is megkérdezem.

Valakinek sikerült iPaden aktívvá tenni a személyes hotspot funkciót? Telenoros iPhone-on használható, de úgy vettem észre, hogy iPadre büdös kiadni a megfelelő konfig file-t.

Köszönöm!

z

(#45345) Viktor0610 válasza z67 (#45344) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyelőre nem fog működni, lévén a Telenor nem forgalmaz iPadet.

Samsung Galaxy A54

(#45346) z67 válasza Viktor0610 (#45345) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm szépen. A logikát nem értem, a tiltás az alapbeallitas az eszközön? Mert aTelenor a megosztast engedné.

(#45347) Viktor0610 válasza z67 (#45346) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt kérdezd meg az Apple-től...

Samsung Galaxy A54

(#45348) z67 válasza Viktor0610 (#45347) üzenetére


z67
őstag

Megtettem. Egymásra mutogatnak.

Amúgy attól, hogy nem forgalmazzák figyelembe vehetnék azt a pár ezer / tízezer felhasználót, aki Telenorosként használná a funkciót. Nem hiszem, hogy örült nagy dolog lenne elintézni, főleg, hogy iPhonera készült konfig fájl. Emlékszem anno mit össze kellett a pannonosoknak hogy iphone-t használni tudjanak.

[ Szerkesztve ]

(#45349) lugosi válasza z67 (#45348) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem még régi emlékeim vannak erről, ipad 2-n korábban működött, aztán az egyik szoftverfrissítéssel kikerült belőle. Az is lehet persze, hogy csak úgy került ki, hogy a 2 már nem volt támogatott abban az ios verzióban, egyébként telekomos kártya volt benne, azzal ment.

(#45350) z67 válasza lugosi (#45349) üzenetére


z67
őstag

Szolgáltatófüggő. Mármint nem az iPad (abban nem létezik SIM lockos, ne kérdezd miért), hanem a menük megjelenése. Ha Telekom kártyát teszek bele előkerül a menüpont, ha telenort, akkor eltűnik. Felteszem bizonyos szolgáltatók nem annyira komálják a megosztást, így ez elvehető. A Telenornak valószínűleg pusztán csak kérnie kellene, hogy menjen a dolog.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.