Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Ha most kérek simkártya cserét, akkor az új nfc képes lesz? Illetve ha nem, akkor később ingyen cserélik majd nfc képesre 2 éven belül is? A jelenlegi simem nem tudja se az nfc-t, se az lte-t.

(#27252) dptrsk válasza skyli (#27251) üzenetére


dptrsk
addikt

NFC képes SIM még nincs forgalomban!

Ha megjelennek a mobilfizetéses banki termékek, a szolgáltatók is ingyen fogják NFC-sre cserélni a SIMet, ha igényelsz ilyen konstrukciót.

Ha most kérsz SIM cserét egy USIM(4G képes) kártyát adnak.

(#27253) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

dolgozik vki a telenornál? lenne egy állással kapcsolatban privát kérdésem

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#27254) skyli válasza dptrsk (#27252) üzenetére


skyli
senior tag

köszi! pedig akik részt vettek a tesztidőszakban, azoknak még most is megy.. de ha ingyen cserélik majd akkor cseréltetem most a 4g-re :)

(#27255) dptrsk válasza skyli (#27254) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha valaki résztvett a tesztben, az természetesen megtarthatta a SIMet, de mivel a Virtuális MC Bankkártya lejárt, így fizetésre azok sem használhatóak...

(#27256) skyli válasza dptrsk (#27255) üzenetére


skyli
senior tag

oh, értem. köszi! :)

(#27257) tomp


tomp
félisten

Start tarifa 30GB+4G opcióval:

Van kakaó feltöltésben. :C

(#27258) akyyy válasza skyli (#27256) üzenetére


akyyy
senior tag

látom téged is nagyon érdekel a téma. jó lenne már ha kicsit megsürgetnék a dolgokat :)

(#27259) apaszka válasza tomp (#27257) üzenetére


apaszka
veterán

Ez tetszene nekem is, de ez sokba fáj biztosan, és nálunk Móron még a 3g sem elérhető mindenhol.
Mindenesetre jó ilyent látni! Örülök, hogy ilyen létezik.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#27260) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Oh, van ilyen topik is!

Ez a válasz ugye ma is megállja a helyét?

Jelenleg Hipernet L-em van, de azért, ha mondjuk emelnének valamit rajta a 2 év hűség alatt, nem bánnám, ha a tarifacsomag megtartásával én is részesülhetnék belőle.

(#27261) tomp válasza apaszka (#27259) üzenetére


tomp
félisten

Havi 9ezer.

(#27262) Viktor0610 válasza apaszka (#27259) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A 4G elérhető a kisebb csomagokkal is. :)

Pl. a 2000 forintba kerülő 500 megás csomaggal. :)

Samsung Galaxy A54

(#27263) csernak75


csernak75
senior tag

Üzenem a telenornak hogy menyenek el a *****! (Na jó azért ne! :) )

Hálózatkeresés Putnok:

(Remélem látszik mi a problémám... :D ;] )

(#27264) 313313 válasza csernak75 (#27263) üzenetére


313313
addikt

Holnaptól Telekom országis 4G lefedettsége 73%-os :)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#27265) tomp válasza csernak75 (#27263) üzenetére


tomp
félisten

Jaja holnaptól már megy nálad is 2,6GHz-en az LTE. Szerintem a telenor is hamarosan aláírja a papírokat aztán ők is bekapcsolják.
Kazincbarcikán is 2,6-on szolgáltat majd a T. Ami viszont érdekes, hogy nekik kevés cellájuk van a városban. Azaz nem biztos, hogy az egész várost lefedik holnaptól.

[ Szerkesztve ]

(#27266) borbas666 válasza tomp (#27265) üzenetére


borbas666
aktív tag

Én is reménykedem, hogy a környéken csinálnak valamit, mivel elég sokszor még a 2g is akadozik....
Helyenként van 3g de leginkább csak kültéren.
Így a telefonom is csak 2g-re van állítva, mivel a folyamatos hálózatváltogatás miatt, rettentő gyorsan merül.
2g 3g között ugrál...

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#27267) szabonagyur válasza borbas666 (#27266) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam hálózatválasztásnál kiírja, hogy van Telenor 2G,3G,4G, de a legtöbbször csak egy edge érhető e, Lumia920

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27268) nash2


nash2
tag

Sziasztok,

tudna esetleg valaki segíteni hogy Bp.-en és vonzáskörzetében hol tudnék 300 Ft-os Praktikum (+net) mini expressz sim kártyát venni, hol van még készleten ? Előre is köszönöm...

Nash

(#27269) apaszka válasza Viktor0610 (#27262) üzenetére


apaszka
veterán

Nekem Smart extra 1 csomagom van, de nem telefonálom le még azt stb. ni benne foglaltatik. Én ezen a telefonom csak netezek, vagy azon keresztül kommunikálok.

Jobban örülnék olyan csomagnak mi több adatforgalmat biztosít, és nem kell a lebeszélgethető perc .
Persze tudom nincs ilyen.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#27270) BomiBoogie válasza apaszka (#27269) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pedig a Smart Extrában még több az adatforgalom, mint a sima Smartban (meg ugye a Deezer).

Az viszont benne a catch, hogy ha el akarsz váltani, 5000 forint a díja...

(#27271) whiskeys válasza nash2 (#27268) üzenetére


whiskeys
őstag

Állítólag Tesco, Auchan, interspar

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#27272) darvinya válasza BomiBoogie (#27270) üzenetére


darvinya
titán

Azért annyira nem mondanám.

Amennyire előre haladott a technika, igen csak a net már nem méret korlátosnak kellene lennie.
Hanem sebesség korlátozásos pl:
alap max. 500kbps 1000Ft/hó
közép max. 2Mbps 2500Ft/hó
felső max. 10Mbps 7000Ft/hó
Hipernet max. 42Mbps 11000/hó
LTE hipernet max. 100Mbps 16000Ft/hó

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27273) BomiBoogie válasza darvinya (#27272) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez igaz, csak nem értem, hogy kapcsolódik ez ahhoz, amit én írtam. :D

Idővel eljön ez is. :K

(#27274) darvinya válasza BomiBoogie (#27273) üzenetére


darvinya
titán

Már több éve ezért b… őket, hogy térjenek már át erre, mert ezek a csomagok szánalmas.

Mint kiderült, hogy LTE min. csomagja 500MB.
Amit akárhogy nézem egyáltalán nem felel meg az EU követelménynek.
Arról nem is beszélve, hogy EU a mennyiséget Mbps-ba határozta meg, és 0 Mbps nem mérhető mennyiség.
Tehát 1 Mbps kellene a min. lennie.

A témahoz, pedig annyi köze volt, hogy az extra ár/érték arányban drágább, mint a sima.
A több net-ért 1½× többet kell fizetni, de net mennyisége csak 1×-es.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27275) BomiBoogie válasza darvinya (#27274) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, minden csomagnál nagy 0 a garantált, ami azért nem túl korrekt...

A több net-ért 1½× többet kell fizetni, de net mennyisége csak 1×-es.
Meg még ugye ott a Deezer hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#27276) club1 válasza BomiBoogie (#27275) üzenetére


club1
veterán

Elég nehéz rádiós adatátvitelnél az esetek 100%-ára 0 Mbps-tól eltérő minimum sebességet garantálni. Pl. azért, mert nincs 100%-os lefedettség sehol, semelyik frekvencián sem. Az NMHH rendelet pedig ezt várja el a szolgáltatóktól.

(#27277) darvinya válasza BomiBoogie (#27275) üzenetére


darvinya
titán

Deezer miért jó, azonkívül, hogy azt is fizeted.?

(#27276) club1

De az nem mérték egység, mert 0-val való szorzás 0-át eredményez.
Azaz, amit mi fizetünt a nagy 0.
A villany sem 0 kWh-s mértékegységű.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27278) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a Telenor köteles cserekészüléket biztosítani ha garanciális javításra leadom a telefonomat? Mert délután lekell adnom valahol, mert meghalt a ketyere, viszont nincs mibe tenni a kártyámat.

(#27279) club1 válasza Yiggdrasil (#27278) üzenetére


club1
veterán

Garanciális javítás idejére sehol nem kötelező a cserekészülék.

(#27280) Yiggdrasil válasza club1 (#27279) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Akkor viszont van rá esély valamelyik Telenor üzletben, hogy adnak egyet, ha szépen kérem? Vagy náluk abszolút nincs ilyen dolog?

(#27281) club1 válasza darvinya (#27277) üzenetére


club1
veterán

A 0 nem mértékegység, hanem egy szám, pont nullával egyenlő. Mértékegység a Mbps. És miért kellene a nullát szorozni? A 0 pont a minimuma a szolgáltatásuknak az ország minden szegletében.

(#27282) club1 válasza Yiggdrasil (#27280) üzenetére


club1
veterán

Szokott lenni üzletenként egy-egy egyszerű cserekészülék, de mivel egy-egy van, javítás alatt meg több készülék, kicsi az esély, hogy hozzájutsz. 3-4 ezer Ft-tól kaphatóak gagyi prepaid készülékek, ha ennyire nincs másik készüléked, vegyél egyet.

(#27283) skyli


skyli
senior tag

Nálam az lte 500MB semmivel sem gyorsabb mint a hspa+. sőt...

(#27284) BomiBoogie válasza darvinya (#27277) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én azon kevesek közé tartozom, akik effektíve használják is a Deezert zenehallgatásra. :D

Azelőtt Google Music előfizetésem volt, de most, hogy a hipernetes kedvezménykeretben ez benne van, még spórolok is vele.

(#27285) darvinya válasza BomiBoogie (#27284) üzenetére


darvinya
titán

Mondjuk, aki szereti ami azon van.

(#27283) skyli

500MB LTE-n kb. annyi, hogy bekapcsolod és 1-2 oldalt megnézel, máris leforgalmaztad.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27286) BomiBoogie válasza darvinya (#27285) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem ilyen proli az ízlésem. :D

(#27287) darvinya válasza BomiBoogie (#27286) üzenetére


darvinya
titán

Ízlést nem vitatom, mert mindenkinek más. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27288) dptrsk válasza darvinya (#27285) üzenetére


dptrsk
addikt

Ez nem igaz!

Ha nézed pl a telenor.hu-t, akkor 4Gn is pontosan ugyannyi adatot mér fogyasztottként, mint 3G-n.

Ha van egy trabant és 30as övezetben van, akkor ha Audival mennek oda, pont ugyan annyi idő alatt érnek el Aból Bbe mint a trabanntal.(trabant=3g, audi=4G, idő=adatmennyiség, 30as övezet=a te díjcsomagod elméleti max sebessége, az audi "modernsége"= a 4G hálózat előnyei)

Maximum azt veszed észre, hogy hamarabb betölt az oldal, de emiatt nem fog több adatot használni.

(#27289) rgeorge


rgeorge
addikt

Bónusz programmal van már megint gondom, azaz az online felületen való keresgéléssel. Több hete nézek folyamatosan ajánlatokat, mert már jó régen nem váltottam telefont, és kb. egy hete csak az All-In M tarifára kapok váltásra ajánlatot, a többire nem (de legalább most már IE11-en is működik a MyTelenor).
Azért erőltetem az online-t, mert ott további kedvezmények is vannak.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#27290) skyli


skyli
senior tag

4g:
Le: 7,4-7,6 Fel: 1,7-2,64
Ping: 24-34

3g:
Le: 6,7-7,7 Fel: 1,6-2,19
Ping: 44-51

szóval csak a ping jobb, de amúgy szinte semmi különbség nincs. Ez most így 4 mérés eredménye.

(#27291) dptrsk válasza skyli (#27290) üzenetére


dptrsk
addikt

A sebesség nem is lesz több a díjcsomagodhoz rendelt maximumnál.
A ping jobb, illetve ha mozogsz, akkor az akksi idő is mivel kevesebb cellaváltás történik.

(#27292) tomp válasza skyli (#27290) üzenetére


tomp
félisten

LTE
Le: 72,98Mbps Fel: 45Mbps

Van ebben kakaó.
Alapesetben nekem 12Mbit lenne a letöltés a tarifám szerint de van 4G opció limit mentesen.

(#27293) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

ezek a sebességtesztek mennyire megbízhatóak?
mifiről a noti többszöri mérésre átlag csak a felét, ritkábban a kétharmadát mutatja a telefonon mért értéknek (szerver ugyanaz).

#?*@&!

(#27294) tomp válasza zeon.hu (#27293) üzenetére


tomp
félisten

Mifinél a wifi is bejátszik.
pl én hiába mérek 70Mbps-et LTE-n ha megosztva a wifi teltsége miatt max 30-40Mbps megy át.

(#27295) zeon.hu válasza tomp (#27294) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

annyira nem lényeges, tökéletes ahhoz, amire használom, csak meglepett a különbség.
kösz!

#?*@&!

(#27296) Szakiii


Szakiii
addikt

Üdv, van ez a részletfizetős dolog új előfizetés megrendelésénél is. Kérdésem az lenne hogy ha így rendelem meg a telót neten és ott van hogy 100%-ban használható előleg 70k kb akkor azt ki kell fizetni amikor megjön a futár? Vagy mit takar ez az előleg. Mert amikor kiválasztom a terméket az van írva hogy nem kell fizetni a telóra előleget de rendelésnél meg már 70 ezer van.

(#27297) Ryder1 válasza Szakiii (#27296) üzenetére


Ryder1
senior tag

Előleget ki kell fizetned a futárnak, majd ha jól emlékszem, akkor a 4. hónaptól jóváírják neked. Szóval egészen addig nem lesz havidíjad a 4. hónaptól, amíg az előleg összegét jóvá nem írták. Pontosan nem tudom, hogy csak a tarifacsomag díját írják jóvá, vagy minden forgalmat, de ezt a többiek majd elmondják. :D

(#27298) apaszka válasza BomiBoogie (#27284) üzenetére


apaszka
veterán

Én is aktív használója vagyok.
Itthon wifi-ről szinkronizálom le a zenéket, és a munkahelyen hallgatom őket.

Az ötszáz mega semmire sem elég, nem zenehallgatásra.

A my-tv meg pont ezért nem használható csak itthon
,ahol meg tök felesleges.
105 centin jobb nézni mint a Note3 on.
Max buszon lehet jó ahol van wifi.
Ezért nem is értem minek találták ki ilyen formában. Ezt több ízben így jelzetem már nekik!

Viszont a korlát nagyon vacak dolog így tényleg, hogy megához kötik.
Én várom, hogy s roaming legyen eltörölve, aztán valami Román vagy mély kártya már megy is bele.

A telóm független, és nem telefonnal kert véve az előfizetés. Feltöltősről tértem át.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#27299) Szakiii válasza Ryder1 (#27297) üzenetére


Szakiii
addikt

Pont azért akartam így venni hogy nem gáz a havi 10en pár ezer telóért + előfizetésért de így hogy 70k-t be kell fizetni így nem szimpi :D. Maradok vodás akkor, köszönöm :)

(#27300) rgeorge válasza rgeorge (#27289) üzenetére


rgeorge
addikt

Valaki erre esetleg? Kipróbálná, akinek van online hozzáférése? Igazából a sima telefonszám-beírás + ellenőrzőkód is megfelelő, ott sem ajánl fel más tarifát. A telenor először egy semmilyen választ küldött, a második, képekkel tűzdelt válaszomat pedig visszadobta a rendszerük, mert csak a weblapról lehet küldeni emailt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.