Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) csernak75


csernak75
senior tag

Igaz, idén nem lessz 4G nálam, de térkép az már van szép és új: [link] :) ;]

(#27202) cyber86


cyber86
őstag

Helló.
A mytelenor rendszeren keresztül miért nem tudok bónuszért telefont venni? Ugyan azt az árat kapom mintha bónusz nélkül vennék telefont.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#27203) Kolondrum válasza csernak75 (#27201) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megcáfolom, 2G-m van ott ahol elvileg 4G is lenne. Sőt több helyet is tudok. De mind1.

(#27204) csernak75 válasza Kolondrum (#27203) üzenetére


csernak75
senior tag

Egy szóval se mondtam hogy pontos is! :D ;] csak hogy szép és új!

(#27205) Kolondrum válasza csernak75 (#27204) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szentendrén nem épp úgy vannak a dolgok mint kéne. Azzal merül a telóm, hogy ugrál 3 és 2G között. 4G-m nincs nem kell, de a teló tudná.

[ Szerkesztve ]

(#27206) asdf_ válasza #43960832 (#27200) üzenetére


asdf_
veterán

Mivel a havi számlád korábban készült, mint a jóváíró, így a mostani számládból értelemszerűen nem tudódott levonódni a jóváírás. Majd a következő havinál (vagy ha bátor vagy, akkor részteljesíted a mostani számlád, hogy nullás egyenleg legyen a vége, de én nem kísérleteznék ilyennel).

(#27207) #43960832 válasza asdf_ (#27206) üzenetére


#43960832
törölt tag

Közben kiderítettem, hogy személyes ügyfélszolgálaton elég a különbözetet fizetni. :R

(#27208) fendre


fendre
tag

Sziasztok,
2 hete váltottam Telenorra a nagy T-től és azóta meglehetősen tanácstalan és mérges vagyok. Állítólag a Telenor 4G internet a leggyorsabb szolgáltatás a piacon, azonban én egyáltalán nem ezt tapasztalom. 2 fő problémám van:
- Budapesten belül (is?) tragikus a 4G lefedettség. Belvárosban sokszor még 2/3G is alig van. Kb. 75%-ban van csak 4G, ami egyszerűen elfogadhatatlanul kevés.
- Amikor 4G-n vagyok, akkor sem érzem, hogy "tesztgyőztes" lenne a Hipernet sebessége. Korábban a T-nél a leggyengébb 4G-s sebesség teszt is 20/7 Mbit lett, Telenornál a legjobb is 7/1 :( Ügyfélszolgálaton fogalmuk sincs mi a probléma. Elküldték az APN beállítást, amit persze már rég ellenőriztem neten. Fogalmuk sincs mi a gond, pár előre összerakott script ismételegetésén kívül mást nem tudnak mondani (területi lefedettség rendben, mobilnet elérhető sebesség a régióban 20+Mbit, stb.)

Egy HTC One M8-am van, így a készülék sebessége nem jelent szűk keresztmetszetet és a T-nél működött is rendesen. Sajnos kezdem azt gondolni, hogy rosszul döntöttem mikor szolgáltatót váltottam :(

(#27209) Viktor0610 válasza fendre (#27208) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem a tarifacsomagod a szűk keresztmetszet?
A 7 megabites sebesség az még nem 4G... :U

Csak szerintem jó a 75% 4G-lefedettség? ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#27210) zeon.hu válasza Viktor0610 (#27209) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

vannak ám problémáik az embereknek... nálunk konkrétan sehol nincs 4G,mindjárt sírok is miatta egy kicsit.
ehhez ki kell mennem a városból, mert a debrecen-szoboszló útvonalon szinte végig van.
persze debrecenbe érve megint nincs vagy alig.
okosan ki van találva :)

#?*@&!

(#27211) n@p@lm válasza fendre (#27208) üzenetére


n@p@lm
őstag

van az a 30 napos próbaidőszak tudtommal.
mondd le ha nem vagy elégedett.

(#27212) csernak75 válasza fendre (#27208) üzenetére


csernak75
senior tag

Helló!

A teljes LTE sebesség ezeknél a csomagoknál érhető el:

Le- és feltöltési sebesség felső korlátja
150 / 20 Mbps:
All-In L, All-In XL
Smarttarifa 5, 6
Smarttarifa Extra 4, 5, 6

Ha nem az ezek közt lévő csomagod van akk. max. 10/2(vagy 7/1) Mbps-lehet a sebességed!

(#27213) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

A Telenornál hányszor lehet részletfizetésre telefont venni?

(#27214) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Az új lefedettségi térképen eléggé megnőtt a 3G lefedettség. Beindított a Telenor is a 900 MHz-et?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27215) badhead


badhead
csendes tag

Androidos telón hogyan lehet lekérdezni, hogy a teló 900-as, 2100-as, 1800-as... stb. cellához csatlakozik? Van erre valami app?

(#27216) club1 válasza Sztbeni (#27214) üzenetére


club1
veterán

Újakat nem. Csak szeretnek rajzolni. Nekem belterületi lefedettséget jelölnek olyan helyen, ahol a közelben sincs nyoma 3G-nek...

(#27217) Sztbeni válasza badhead (#27215) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez engem is érdekelne.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27218) KamuMazsola válasza Sztbeni (#27217) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Beállítások->Telefonról->Állapot/Mobilhálózat típusa

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#27219) Sztbeni válasza KamuMazsola (#27218) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ott csak azt írja, hogy 2G vagy 3G. A frekvenciát nem

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27220) zichie válasza Sztbeni (#27217) üzenetére


zichie
senior tag

Engem is érdekelne, meg szerintem sokan másokat is. Több appot kipróbáltam, mindenféle infót írnak a cellákról: MCC, MNC, CID, LAC, RNC, PSC, RSSI, típus (gprs, edge, umts, hsdpa)... stb. A lényeg persze ezekből nem derül ki, mert nem lehet megtudni a frekvenciát.

[ Szerkesztve ]

(#27221) polonic válasza Kolondrum (#27203) üzenetére


polonic
félisten

3 betu, zte
:D

(#27222) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

2 kérdésem lenne, jelenleg a még régi djuice számlász20(djuice extra) vagy melyik csomagom van. Itt választható egy 500 Ft-os szolgáltatás, ami most nekem a 100Mb net ami nem sok mindenre elég.
1. Ehhez a csomaghoz lehet venni kiegészítő net szolgáltatást? Mondjuk 500-1000MB elég lenne.
Ha van ilyen és megrendelem akkor az már mostantól elérhető vagy hóforduló?
2. Csomag módosításra csak Telenor üzletben van lehetőségem, illetve a csomag módosítás csak hóforduló alkalmával jön elő?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#27223) akyyy válasza Sztbeni (#27219) üzenetére


akyyy
senior tag

Nekem a Z1C azt irja ki?: HSPA. Kazincbarcika.

(#27224) Sztbeni válasza akyyy (#27223) üzenetére


Sztbeni
őstag

A HSPA nem frekvencia. A frekvencia a 800/900/1800/2100/2600 stb megahertz.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#27225) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Most, hogy lesz iPhone, lehetséges hogy új tarifacsomagok is lesznek?
Vagy karácsony tájékán csak készülék kedvezmények várhatóak?

(#27226) dptrsk


dptrsk
addikt

Ma beszéltem a Telenor technikussal...
a hiba: gyakran elmegy az adathálózat vagy csak segélyhívás lehet.
A SIM volt már cserélve, a SIM másik telefonban is ki lett próbálva.
A hiba fenn áll, a technikus szerint ez természetes rádióhálózatoknál...
Eddig az volt a tanács, hogy szedjek össze több hibaidőpontot, most azt mondták használjam csak 3G és/vagy csak GSM módban, a 1,5GB adatcsomaggal együtt... vagy váltogassam kézzel a hálózatokat, ha netezni is akarok.
Kipróbáltam az 500MB próbát, amin engedélyezett a 4G, érdekes akkor nem jelentkeztek a hálózat elmenegetések... Erre az volt a válasz, hogy azért mert a 4Gn csak adatkommunikáció van.. De ez szerintem butaság, máshol miért megy minden perfektül?
Érdekes a Telekomnál nem voltak ilyen problémák. SOHA

Az nem megoldás, hogy fizessek elő az 500MB szolgáltatásra, mivel a Dolgozói 1,5GB csomag olcsóbb, mint az 500MB... Kérvényeztem az egyedi igénykezelési csoportnál a 4G elérést a csomagomra, de a technikus szerint el fogják utasítani...

A hibák maguktól helyrejönnek az adathálózat max. 30mp és helyreáll, a csak segélyhívásos pedig 3-5 perc alatt...

Kérdésem az, hogy mit lehet ebben a helyzetben tenni?
Tűrni vagy van valami módja, hogy a pénzemért jól működő hálózatot használhassak?

(#27227) club1 válasza dptrsk (#27226) üzenetére


club1
veterán

Ha opciós netről van szó, nem tudsz mit tenni. Ez a hálózat ennél a cégnél 3G-n ezt tudja.

(#27228) akyyy válasza Sztbeni (#27224) üzenetére


akyyy
senior tag

értem én de másnak itt 2, 3, vagy 4G-t ír, nekem meg ezt. Pedig lefedettség szerint van itt minden :D hm

(#27229) Viktor0610 válasza Drughi (#27225) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudjuk.

Még mielőtt megkérdeznéd, nem, a lottószámokat SEM tudjuk. :P

Samsung Galaxy A54

(#27230) Drughi válasza Viktor0610 (#27229) üzenetére


Drughi
addikt

Gondoltam hatha van valaki aki ott dolgozik es jobban ertesult mint en :B

(#27231) club1 válasza Drughi (#27230) üzenetére


club1
veterán

Biztos hogy van ilyen. Annak már kisebb az esélye, hogy aktívan látogatja ezt a fórumot. De ha igen, nem olyan hüle, hogy kockáztatja az állását kompetitív kereskedelmi információk kiadásával.

(#27232) tomp válasza Drughi (#27230) üzenetére


tomp
félisten

Aktívan olvassa a Telenor az írásunkat.

(#27233) csernak75 válasza tomp (#27232) üzenetére


csernak75
senior tag

Nagyon királyak vagytok... 4G-t Putnokra még idén! :D ;]

(#27234) Drughi


Drughi
addikt

All In vagy Start csomag esetén van kapcsolási díj? Mert nem látom feltüntetve, de a smarttarifánàl igen.

(#27235) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Az egész cég egy nagy vicc,3 hete próbálnak Nexus 5 öt szerezni de sehogy nem sikerül nekik. Ösze vissza beszélnek hogy most nincs késöbb lesz most online nincs próbáljam boltban,bemegyek az üzletbe ott azt mondják próbáljam online. Egyszer már megvolt rendelve, megyek érte erre azzal fogad a csaj hogy már nem tudnak rendelni. A tököm tele van már velük!!

(#27236) club1 válasza Just_Reboot (#27235) üzenetére


club1
veterán

Nekem is rajta vannak most egy céges hipernet rendelésemen. A személyes ügyfélszolgálat leráz hogy csak kapcsolattartón keresztül rendelhető, a kapcsolattartó visszaigazolja hogy hamarosan hív a logisztika, majd a logisztika visszadobja a kapcsolattartónak, hogy csak rajta keresztül működik az új szerződés. A kapcsolattartó meg azóta csöndben van, mint aki szabadságra ment. Nekem hozzád képest még fiatal a történetem, mondjuk nálam nem az eszköz (modem) hiányzik, inkább belső fejetlenség lesz. Lehet, hogy mégis mindenkinek kellene egy saját széket/asztalt adni.
Ez ilyen cég...

(#27237) Just_Reboot válasza club1 (#27236) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hat ilyen szar cég. Váltanék szolgáltatót de csal ők forgalmazzák a Nexusokat. Ma kértem visszahívást, nexus ügyben visszahív egy csávó, "hogy a nexus 5 már régi készülék jaa nem mert 4.4 es android van rajta" igazi IQ bajnok volt emberünk.

(#27238) Gedeon31 válasza Just_Reboot (#27237) üzenetére


Gedeon31
addikt

Miért nem veszed meg innen ? [link]

(#27239) Just_Reboot válasza Gedeon31 (#27238) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mert ennél a nyomorult cégnél van előfizetésem. De mindeggy is mert jön a nexus 6.

(#27240) Viktor0610 válasza Drughi (#27234) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs kapcsolási díja Start és All-In csomagokban.

Csak hogy ne a fikázásról szóljon a topik már megint... :P

A Nexus ügyhöz.
Azért ilyen nehéz szerezni, mert korlátozottan elérhető, mindig is nehezen rendelhető készülék volt.
Azért mondták, hogy próbáld meg a boltban, mert valószínűleg nincs a központban, és arra gondoltak, TALÁN lehet olyan bolt, ahol kaphatsz még. A boltban meg azért mondták, hogy rendeld online, mert azt gondolták, TALÁN online rendelhető még. Bármilyen hihetetlen, a boltokban fogalmu(n)k sincs a cég online elérhető készletéről.
A megrendelést pedig valószínűleg csak elindította a kolléganő, amit valószínűleg ugyanazért utasítottak el, ami miatt nem tudod megrendelni sehogyan sem: jelenleg nincs készleten a készülék.
Marha nehéz lehet elfogadni, hogy a megrendelni kívánt készüléket nem tudod megszerezni, de nem feltétlen csak a szolgáltató a hibás. Főleg akkor nem, ha nemsoká' itt a Nexus 6.
Köszönöm, leültem... :U

Samsung Galaxy A54

(#27241) dptrsk válasza Viktor0610 (#27240) üzenetére


dptrsk
addikt

Azért az a szolgáltató felelőssége, hogy miért árul egy olyan terméket amiről tudja hogy nem tud rendelni(vagy nehezen jut hozzá), telekomnál ha nincs készleten nem rendelhető...
Ez felelőtlenség, az aldi is 10 misi bűntetést kapott azért mert tudta hogy nem fogja megkapni de hirdetett nyomtatót...
Tehát védhetjük a szolgáltatót de emiatt akár közvetve de piaci előnyhöz jutott mert azt a látszatot keltette, hogy fog tudni ilyen készüléket adni s emiatt mint a példa is mutatja van aki nem ment másik szolgáltatóhoz...

Ez sajnos nem fikázás hanem a tények..

[ Szerkesztve ]

(#27242) Viktor0610 válasza dptrsk (#27241) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet, hogy jobban is kezelhetné a megrendeléseket, meg a készülékek elérhetőségét a szolgáltató, de amíg van olyan bolt, ahol kapható a készülék, addig az árlistán is szerepelni szokott -korlátozott vagy limitált jelzővel.

Apropó. A 1220 rálát a boltok készletére, tehát felhívhatóak, hogy hol van az adott készülékből, és a bolttal egyeztetve (ténylegesen elérhető-e náluk a készülék) megvásárolható ott a telefon.

Samsung Galaxy A54

(#27243) Just_Reboot válasza Viktor0610 (#27240) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Csak nem telenornál dolgozol? :DD :DD

(#27244) Just_Reboot válasza Just_Reboot (#27243) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Kicsúsztam a szerkesztési időből. Megint fent van az oldalukon. De csak boltban lehet megvenni én nem megyek be megint hogy van e nexus mert már hülyének néznek hogy állandóan a nyakukra járok. Ha a náluk dolgozol akkor meg tudnád mondani hogy a nexus 5 öt megjelenése után mennyi idővel kezdte el forgalmazni a telenor? Csak hogy tudjam mennyit kell várnom a 6ra.

(#27245) Viktor0610 válasza Just_Reboot (#27244) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A bejelentés utáni Telenoros megjelenés változó.
Láttam már olyat, hogy egyből megjelent a boltokban (pl. Ace 4), de volt olyan is, hogy egy év múlva hozták be (S Advance).

Egyébként szerintem szükségtelen bemenni. Ott a telefon vagy esetleg email. Illetve ismét leírom, a 1220 rálát a boltok készletére. :)

Samsung Galaxy A54

(#27246) 313313 válasza Just_Reboot (#27244) üzenetére


313313
addikt

Azért 6" készüléket már nem igen szeretnék...
Ráadásul az új nexus Motorola lesz, azt meg itthon szervizeltetni...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#27247) Just_Reboot válasza Viktor0610 (#27245) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszönöm akkor felhívom. Azért N5 nek jobban örülnék.
@313313: A mérete nem zavar,de az hogy motorola az már annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#27248) Viktor0610 válasza 313313 (#27246) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teljesen mindegy, milyen szervizeltetni, ha be tudja vinni a szolgáltató bármely boltjába, ahol kötelesek átvenni javításra. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#27249) 313313 válasza Viktor0610 (#27248) üzenetére


313313
addikt

Az odáig oké, de ha nincs Magyarországon szerződött szervize a Motorolának, akkor a szolgáltató viheti bárhova... Ergo nem lesz kapható szolgáltatónál/hivatalosan Magyarországon...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#27250) Viktor0610 válasza 313313 (#27249) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyire tudom, a HTC készülékeket is a csehekhez viszik (nem 100%-os infó).

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.