Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) ittakary válasza ittakary (#33007) üzenetére


ittakary
nagyúr

Erre rá tudna nézni valaki? :)

Még mindig töröm a fejemet a leértékelt AKG K518-on (13ról 7re van leértékelve). Irta róla a kolléga, hogy picit szoros, illetve nem a legkényelmesebb hosszú otthoni viselésre.

Ajánlott pár másikat, de azok vagy böszmenagyok, vagy marha drágák, vagy nem kaphatóak.

Igy a kérdésem az lenne, hogy a linkelt képen látható csak úgy az eDigital honlap által ajánlott fülesekhez képest a K518 ár érték arányban, minőségben, hangban hol helyezkedik el?

Köszönöm :)

(#33052) krichd1 válasza sanyi32 (#33034) üzenetére


krichd1
addikt

Fischer FA-003-at vagy NAD Viso HP50-et használok, ha fejhallgatózásra kényszerülök.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#33053) .DLL válasza CsonkaImo (#33048) üzenetére


.DLL
veterán

Net segít, akár itt a topikban is rákeresve a nevükre, jópárszor volt már róla szó. ;)

(#33050) hemaka: Nem, a Takstar a gyártó, a többiek veszik tőlük. A dizájn egyébként Beyer DT770 és DT880, csak ovális. 30k-ig még ott van a Shure SRH440, ATH-M30X, M40X, ezeket próbáltam, sajna a hi-fi ATH-k meghallgatásával még adós vagyok, (T és TAD széria) így azokat nem ismerem. Használatan AKG K551

(#33051) ittakary: Egyáltalán nem böszme nagyok, miről beszélsz? És max 10k körüli áron megkaphatóak. Ok, talán a K511 egy kicsit nagy, de otthonra kell, és ez a trióból a legkényelmesebb, HD2000 kisebb is, könnyebb is. Csak még élőben nem láttad.
K518 hangja alapján megéri a 7-8k-s árat, de inkább utazáshoz.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#33054) Emu válasza RetepNyaraB (#33001) üzenetére


Emu
őstag

Utána olvastam, meggyőzőt délután mehetek is érte. Remélem a párnák mérete jó lesz az én fülemre is :B

(#33055) RetepNyaraB válasza contaxg (#33044) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Megvettek a Fidelio X1 licenszet :U
A kabeleik jok, legalabb is en szeretem öket.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33056) Archttila válasza .DLL (#33041) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

"Vodkaboy pl. árul egy Edition változatot ami nem Pro"

Ezt mar akartam kerdezni: Mi a kulonbseg a ket fejes kozt?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#33057) Grind válasza .DLL (#33006) üzenetére


Grind
tag

Nekem még lenne egy olyan kérdésem, hogy az Invotone HD 2000-et ajánlottad, de nézegettem meg olvasgattam, hogy a Superlux HD 681 EVO sem olyan rossz! A kettő között melyik a jobb választás?

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#33058) .DLL válasza Grind (#33057) üzenetére


.DLL
veterán

Mivel zártat kerestél, ezért ezt nem írtam (félzárt/félnyitott) pedig ajánlott! a Superlux is jó ár/érték arányú cuccokat tol, csak a 681 EVO előttieknek erős magaskiemelésük van általában.

#33055) RetepNyaraB: Szerintem ez az L1-re hajaz, de igazad lehet. (bár csak dizájnban, pl. a driver elég különleges)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#33059) korpicschess válasza contaxg (#33044) üzenetére


korpicschess
veterán

Tyű de jól néz ki! :Y :R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33060) RetepNyaraB válasza .DLL (#33058) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igazából a kettő keveréke, de meglehetősen feltűnő módon...
A driver különleges, a körítő bullshit még jobban :D
Meg kell majd hallgatni, nincs mese.
Ja, a liquid wood a legdurvább hülyeség, amit mostanság hallottam. De biztos zöldebb, mint a plasztik :P

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33061) SzaKrisz86


SzaKrisz86
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok a topikban, így ha hülyeséget írnék, szóljatok, és előre is elnézést érte. Voltaképpen egy kis útmutatást, tanácsot szeretnék kérni. A brutális mennyiségben elérhető fejhallgató gyártók termékeinek tesztjeit olvasva kezdek teljesen elveszni. Aztán rábukkantam erre a topikra a fórumon.

Szeretném kikérném a fórumozók tapasztalatait: Egy fejhallgató megvásárlásán gondolkodom. Otthoni használat mellett, főként elektronikus stílusú zenék szerkesztéshez/zeneíráshoz használnám (nem DJ-zés). Maximum 15-20 ezer forintot szánnék erre (tudom, ezen a szinten sok kompromisszumot kell kötni, de jelenleg nem tudok erre többet áldozni, később lecserélném - 1 év - egy komolyabb darabra). Használt, a leírásnak megfelelő árkategóriájú fejhallgatók is érdekelnek. Fontos lenne számomra a kiegyensúlyozott frekvenciatartomány (hogy ne tolódjon el egyik tartományban se nagyon a hangzás mély-közép-magas) a monitorozáshoz/mastereléshez. A kialakítását tekintve circumaural, illetve félig nyitott, nyitott típusban gondolkodom, mivel zárt térben, zajmentes helyen használnám. Több oldalon azt olvastam, hogy adott árkategóriában egy nyitott, félig nyitott fejhallgató jobban szól. A hordozhatóság, szintén nem szempont számomra. Mikrofonra sincs szükségem. Akinek van ilyen árkategóriában tapasztalata a zeneszerkesztés területén, kérem írja meg nekem. A válaszaitokat és a segítséget előre is köszönöm. :R

További szép napot! :)

[ Szerkesztve ]

(#33062) csibba


csibba
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni?
Az utóbbi időkben egyre jobban elkezdtek tetszeni a fejhallgatók és úgy döntöttem hogy veszek egyet.
Lefgőképp utazáshoz kellene (suli oda-vissza egy óra út), de otthon is használnám
Valami kisebb méretűre gondoltam teljesen minimalista design-nal (de igazából talán a kinézet a legelhanyagolhatóbb)
Olyat szeretnék, amibe erős mélyek vannak, szépek a közepek és a magasak is, de utóbbiakból nem szeretem a túl erőset.
Az költségvetés nagyjából 20.000Ft, nem tartózkodom a használtaktól sem.
Ami még nem tudom, hogy ennyiért megoldható-e, az az, hogy szeretném ha Bluetooth-os lenne. Beteg vagyok az összetekeredett, gubancolódott, szakadt zsinóroktól. Tudom, hogy nem olyan tisztán szólnak mint egy vezetékes, de valamilyen szintű kompromisszumot vállalok a zsinór nélküli életért.
Tudtok valamit ajánlani? Előre is köszi szépen :)

[ Szerkesztve ]

(#33063) hemaka válasza .DLL (#33053) üzenetére


hemaka
nagyúr

Takstar PRO 80-as lesz a kiválasztott, remélem hamarosan már azzal hallgathatom a zenét esténként. :)

(#33064) .DLL válasza SzaKrisz86 (#33061) üzenetére


.DLL
veterán

Szia!
Beyerdynamic DT235 elég korrekten és kiegyenlítetten muzsikál, igaz zárt, de hátha. Félnyitottban Beyerdynamic DTX-710 (ezt mondjuk nem annyira ismerem), nyitottban pedig Takstar HI-2050.

(#33062) csibba: Sajna csak vezetékeset tudok ajánlani,
Beyerdynamic DTX-501p, Creative Aurvana Live!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#33065) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Üdv ismét!

Most már csak egy megerősítést kérnék, hogy a Beyerdynamic DT 770 Pro akkor jó választás játékra és filmre? Illetve a busszus erőteljes e? Mert akkor rendelném is.

(#33066) Grind válasza .DLL (#33058) üzenetére


Grind
tag

Kezdő vagyok ezen a téren és gondoltam, hogy zárt legyen , de mivel otthon lesz használva a saját szobámba ezért nem gond az se ha fél nyitott! A kettő közül melyik a jobb választás? Esetleg ha szóba jöhet fél nyitott akkor van még jobb versenyző?

MacBook Pro 2017 iPhone XS

(#33067) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok!

A topicot olvasgatva én is az Invotone/Takstar HD2000-et néztem ki. Ezt (vagy valamelyik más néven árult változatát) Szegeden meg lehet venni valahol? Esetleg Budapesten a Köki környékén? (Eddig csak az INV-MUSIC-nál és egy győri webáruházban találtam meg a neten.)

Előre is köszönöm.

(#33068) SzaKrisz86 válasza .DLL (#33064) üzenetére


SzaKrisz86
csendes tag

Köszönöm .DLL a gyors választ!

Beyerdynamic DT235:

Találtam is róla egy rövid tesztet, hát röviden az egekbe magasztalták, amilyen ronda, olyan jól szól. Számomra a kinézet egyáltalán nem fontos, az ergonómia inkább, de a lényeg abszolút a hangzás. Jónak tűnik nagyon, ezt mindenképpen letesztelem valamelyik boltban.
Az említett teszt, ha esetleg valakit szintén érint a dolog itt olvasható.

Beyerdynamic DTX-710:

Szimpatikus a "3D-s kialakítás" (két csuklóponton forog), talán jobban illeszkedik az ember fülére, mint az előző típus, talán jobban is szellőzik ami hosszas munkáknál előny lehet.

Takstar HI-2050:

Szintén jókat lehet olvasni róla.

[ Szerkesztve ]

(#33069) Fid121 válasza ittakary (#33051) üzenetére


Fid121
csendes tag

Szia! Én is ennyiért vettem leértékelve, még nyáron. Nem értettem, miért csak ennyi, és miért csak a zöld... Azóta napi minimum 4-5 órát van rajtam munkahelyen, és én nem érzem kényelmetlennek, pedig kifejezetten nagy fejem van. 1-2 alkalommal megigazítom, és ennyi. Szorosnak szoros az biztos. És nem is az a tipikus otthoni fejes, viszont ezért a pénzért elég jó hangzást kapsz, az általad linkeltek közül szerintem mindnél jobbat. Érdemes lenne felpróbálni, Media Marktba láttam kirakva K518 DJ-t, az ugyanez. Nyilván kicsit kevésbé lesz szoros a kiállítási darab. Lehet tágítani is egyébként.

(#33070) kew válasza ngaba (#33067) üzenetére


kew
senior tag

Én tegnap este rendeltem meg győrből, holnap már hozza a futár :)
Esetleg nomono.hu, ők ingyen is szállítják (náluk takstar néven fut)

(#33071) winhate válasza .DLL (#33028) üzenetére


winhate
őstag

Miért adod el ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#33072) .DLL válasza winhate (#33071) üzenetére


.DLL
veterán

Kell a lé, van már négy fejhallgatóm :D Ennek a karaktere jön be legkevésbé, ahogy egyre több dolgot kipróbál az ember úgy válik világossá, hogy mi az amivel hosszútávon együtt tud élni. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez a DT880 @600 Ohm lesz, emiatt is válok meg most a cuccaimtól (Presenter, K540, talán a Superluxot is eladom, bár azért jó ha kapok 5k-t, nem oszt-nem szoroz).

(#33066) Grind: Akkor veheted a 681 Evo-t nyugodtan, mélyben erősebb, és nagyobb is a fülpárnája (bár nem olyan puha, így kb. egál).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#33073) winhate válasza .DLL (#33072) üzenetére


winhate
őstag

Jó neked :K

14 éve vigyázok az egyetlen kis dt 331 -emre.

Ez a k540 kb hogy szól ? Mihez tudnád hasonlítani ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#33074) .DLL válasza winhate (#33073) üzenetére


.DLL
veterán

Én is használok DT331-et :D Kb. hasonló korú, munkahelyi fejes. Hazaviszem az otthoni rendszeren összehasonlítani őket.

(P.H.)

(#33075) wyzard


wyzard
tag

Sziasztok!

Köszönöm Mindenkinek a tippeket, végül egy Takstar PRO 80 lett a kiválasztott, nem bántam meg, nekem tökéletesen megfelel a célra. :R

(#33076) Exodius válasza .DLL (#33074) üzenetére


Exodius
őstag

Presenter-t eladod? Mi lesz a következő szint? :)

(#33077) .DLL válasza Exodius (#33076) üzenetére


.DLL
veterán

DIY Panda amp, van benne erő + DT880 @600Ω ha minden jól megy.

(P.H.)

(#33078) oneiros


oneiros
tag

Hátha valakit érdekel..
Tegnap a Tesco újságban találtam:
Kitsound Milano

Vajon milyen lehet?
Szvsz. kicsit hasonlít a Parrot Zik-re, csak ez on-ear.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#33079) ngaba válasza kew (#33070) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszi.

(#33080) sexymusprime


sexymusprime
tag

Szép estét!

...valaki tudna tanácsot adni ahhoz, hogy ajánlott-e kábelt cserélni egy fejhallgatón / lehet-e / van-e értelme / mennyire bonyolult / meg tudom-e csinálni / vállal-e valaki ilyet, és hasonlók?

Elhallgatott a fejhallgatóm (ATH-FC707) egyik fele (reggel még csak szakadozott, és a kábel mozgatására reagált, szóval 100%ra mondom hogy kábelgond), és bár van rá garancia, félek, hogy a bevizsgálás és a szállítás díját azonnal a nyakamba varrnák, ha meglátnák, hogy van rajta egy repedés, amit tavaly szerzett szegényem miközben verekedett egy routerrel. Ez ~1 éve volt, azóta kifogástalanul működött egyébként.

(#33081) winhate válasza .DLL (#33074) üzenetére


winhate
őstag

Kérek szépen vélemenyt róla majd :R

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#33082) zsocy válasza sexymusprime (#33080) üzenetére


zsocy
őstag

Próbáld meg őt, ezzel foglalkozik. Kicserélni sem bonyolult házilag ha tudsz forrasztani, van kábeled, pákád és alap kézügyességed.

(#33083) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.

Szeretném magam meglepni egy új fejhallgatóval,ebben kérnék némi eligazítást,számomra a leírt márkával/típussal még nem volt dolgom AKG K550 és AKG K551 van-e valakinek ezekkel kapcsolatban tapasztalata esetleg szakértő hozzászólása hogy mennyire jó választás ez otthoni Pc-ről és néha telefonról zenét 80% játékot és videót 20%-ban hallgatni,minden kép a két kiszemelt közül fogok végül választani ( egy kis protekció miatt ;] ;) ) de a döntés előtt szívesen olvasnék pár pozitív vagy akár negatív hszt.Előre is köszönöm. :R

(#33084) korpicschess válasza szkink (#33083) üzenetére


korpicschess
veterán

Azthiszem csak a kábel a különböző, szóval 551 (amennyiben a telefonod nem régi, szóval iPhone kiosztású a jack).

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33085) RetepNyaraB válasza szkink (#33083) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Alaplapi hangkartya? Ennek az AKG-nak eleve "szokós" hangja van, elegge vekonynak tünik, ha nem jön be a hangzasa. Alaplapirol ez fokozodhat.
Feltetlenül probald fel öket vetel elött, mert igen kenyesek az illeszkedesre!
Megaztan milyen zene? House, dubstep, psy, trance vonalra nem biztos, h a legjobb ;)
551 headsetes, nagyjabol ennyi a törtenet.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33086) .DLL válasza szkink (#33083) üzenetére


.DLL
veterán

Fejhallgatóplázában kipróbáltam egymás mellett a kettőt és valamiért tényleg laposabb hangja van a K550-nek, K551 sokkal virtuózabbnak tűnt minden tartományban. Ekkora változást nem tudok a kábel számlájára írni, noha annak is szerepe van a hangban. Hozzátenném, hogy Clip Zip-ről próbáltam, de állítólag nincs szégyenkeznivalója a kütyünek, DAC része jó, kimenő imp alacsony, csak az amp része nem túl combos, de ezek szerencsére könnyen hajtható fejesek.

(P.H.)

(#33087) #16820480 válasza RetepNyaraB (#33085) üzenetére


#16820480
törölt tag

AGE-T pedig pont többek közt elektronikus zenére használja a K551-ét, és nagyon boldog vele.

(#33088) contaxg válasza #16820480 (#33087) üzenetére


contaxg
veterán

és mivel hajtja a K551-et? :) Alaplapról vagy mobilról?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#33089) szentkuti11 válasza contaxg (#33088) üzenetére


szentkuti11
addikt

AK120 tudtommal.

(#33090) #16820480 válasza contaxg (#33088) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ak120 meg talán néha szifonról is, de majd jön és nyilatkozik saját maga :)

(#33091) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.

Nagyon köszönöm mindenkinek aki hozzá szólt a témámhoz,most éppen dolgozom nincs sok időm,de délután mindenkinek válaszolok hogy tanuljak még kicsit tőletek mielőtt megrendelném valamelyiket.Csak annyit tennék még hozzá hogy a telefon kilőve ahhoz van másik.További szép napot.

(#33092) kemcso válasza #16820480 (#33087) üzenetére


kemcso
Ármester

Én meg úgy tudom, hogy a fejessel boldog, de az AK-t is soványnak tartja hozzá (teljesítményben). Mint ahogy a K545-höz én is...

(#33093) #16820480 válasza kemcso (#33092) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem azt mondta legutóbb, hogy marad az AK, megjött a hangja. De nem tudom, hogy most fejeshez, vagy füleshez jött-e meg.
Egyébként szó mi szó, az AK240-ről azért jobban szólt a K545 :P

(#33094) Ati1979 válasza #16820480 (#33093) üzenetére


Ati1979
veterán

Az ak240 azért már elég a legtöbb fejeshez. Főleg az utcára szánt zárt fejesekhez.

(#33095) #16820480 válasza Ati1979 (#33094) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha a számukat tekinted, akkor nyilván, hiszen alsó kategóriában egyszerűen több modell van, tehát a elgtöbbhöz elég lesz, de a legjobbakhoz nem :P A K545 sem egy felső kategória, inkább oylan alsó-közép szerintem. Mondjuk nagyon jól szól a 240-ről, de azért ennél még jobb fejeseket is illene kihajtson egy fél millás DAP.

(#33096) Ati1979 válasza #16820480 (#33095) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez így van. Akkor inkább úgy fogalmaznék, hogy az ak240 mobil eszközhöz képest viszonylag jól kihajtja a legtöbb fejest. Ami elég érdekes, hogy még az LCD3 nak is értékelhető hangja volt róla. Persze hiányzott belőle az a dinamika amit rendes erősítővel tudott volna produkálni.

A legjobbakhoz természetesen nem elég. Még DAC szinten sem. :)
A t1, ad2000x és társai komoly asztali láncokhoz lettek tervezve nem pedig egy tenyérnyi DAP hoz.

(#33097) #16820480 válasza Ati1979 (#33096) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, mondjuk engem nem fenyeget egyelőre, hogy olyan drága fejeseim legyenek (illetve nem is a fejesek olyan drágák, hanem inkább az alájuk illő lánc). Én még midnig azért kcisit hajlok arra, hogy egy ilyen adja a forrást, és vonalkimeneten erősítővel egy jobb fejesre kötni azért nem lenne rossz. Ki kell majd próbálni valamivel, mert addig csak találgatok, hogy tetszene-e.

(#33098) Ati1979 válasza #16820480 (#33097) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát ha rendes asztali dac helyére akarsz ak t rakni, az nem fog úgy szólni.
Kipróbáltam az ak240 et sileo -ról (mondjuk gagyi kábellel ami kéznél volt), hát úgy so so rendben van.

De tavaly az ak120 at elég kevésnek éreztem hozzá. Szóval nagyon nehéz dolga van egy mobil lejátszónak egy asztali dac kal szemben.

Viszont az kétségtelen, hogy egy erősítő ígyis sokat dobna az ak100 hangján.

(#33099) #16820480 válasza Ati1979 (#33098) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az a baj, hogy az AK-kon nincs rendes lineout sajna, még a 240-en sem. Pedig elférne. Ehhez olyan lejátszó kellene szerintem, amin van ilyen, az talán segítene kicsit.

(#33100) AGE-T válasza #16820480 (#33087) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ak 120 és a K551 nagyon jól elvannak. Valami warm-up kellett a lejátszónak míg megjött a hangja, új állapotához képest ég és föld.
Elektronikussal hallgatom az AKG K551-et, trance, techno, dnb, hardstyle, de hallgatok klasszikust, jazzt, bluest is, szóval széles a paletta.
Amivel hihetetlen szinergiában van a fejes az az iPhone. Nagyon kellemes hangja van a telefontól is. És én csípem a távirányítót rajta, nem kell kotorni a zsebben, ha léptetnék, vagy épp hívás jön.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.