Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) IT user


IT user
tag

Sziasztok!

Arra van valakinek megoldása, hogy a Firefox Kezdőképernyőn lévő keresősávból ne ugorjon fel a címsávba, ha elkezdek gépelni? Az előző verzióban úgy működöt, mint a Google keresősáv, a keresési előzményeket és javaslatokat hozta csak fel. Most felugrik a címsávba és a könyvjelzők és a meglátogatott oldalak között is keres. Ami nem lenne baj, ha ezt csak ott csinálná és a Kezdőlapon lévőben csak a keresés menne. Vagyis most a címsáv és a keresősáv ugyanúgy működik, eddig a keresősáv csak keresett.

Erről a két sávról beszélek:

[ Szerkesztve ]

(#64152) csako válasza IT user (#64151) üzenetére


csako
veterán

Ha a Beállítások - > Keresés fülön ketté választod a címsort és a keresősávot, akkor az eléri a kívánt eredményt?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64153) SamSem58 válasza Fandango (#64101) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, ki fogom próbálni, mert a Video DownloadHelper-t ki akarom hajítani!
Egy kérdésem is lenne: a 3D Youtube Downloader mennyivel jobb, mint a Youtube DLG?

Samsem

(#64154) SamSem58 válasza farkas-j (#64104) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, "mekk látyúk", hogy melyik lesz a befutó! De azért érdekelne, hogy ez mennyivel - mivel - jobb, mint a Youtube DLG? Jó ha magyarul is tud, bár csak "ugatom" az angolt :D de ez nem feltétlen szükséges.

Samsem

(#64155) IT user válasza csako (#64152) üzenetére


IT user
tag

Az a keresősáv azt tudja, amit én szeretnék, köszi. De annyira megszoktam már, hogy új lap és középen rögtön tudok keresni, most szokhatok át. Na mindegy, hátha később visszajavítják, amit most megjavítottak.

(#64156) Ciccuka válasza ledgeri (#64140) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igazából ilyenkor az a legjobb, ha manuálisan is rákeresel még és az összes Mozilla-val kapcsolatos mappát törlöd.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64157) ledgeri válasza Ciccuka (#64156) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én ebben a beszélgetésben nem segítséget kérek, hanem az érveléseddel nem értek egyet, és annak alapjait keresem, hátha jobban megértem az álláspontod :K

Szóval ha a "A keretprogramok általában csak gondot okoznak.", miért kell revo FF-törléshez?

#64151 IT user Az előző (és jó sok előtte lévő is) úgy működött, hogy amint elkezdtél gépelni felugrott... ez nem a mostani verzió újdonsága.
Az meg hogy címsávbagépeléskor mit hoz fel, az beállítható...
Én pl utálom annyira, hogy ott is keres, meg miegymás, hogy beállítottam: nálam csak a keresősávban kereshet motor által, a címsávban meg csak előzményeket ajánl, vagy csak DNS értelmezhető címeket fogad el :DD

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64158) Ciccuka válasza ledgeri (#64157) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mozbackup és hasonlókra értettem.

Revo több mindent távolít el (pl. registry-ből), mint a sima uninstall.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64159) fcc


fcc
aktív tag

Hi!
A menűsort, kereső sávot nem lehet kicsit keskenyebbre állítani? FF89

(#64160) Fandango válasza SamSem58 (#64153) üzenetére


Fandango
veterán

YouTube DLG-t nem ismerem, így sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni.

(#64161) ledgeri válasza Ciccuka (#64158) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Újból: Mi az ami marad, és ha nem revo-val leszedve bajt okoz, és FF-os maradék?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64162) psg5


psg5
veterán

Ilyennel senki nem találkozott?
#64150 psg5

F.K.T.

(#64163) IT user válasza ledgeri (#64157) üzenetére


IT user
tag

Ma feltettem egy tiszta virtuális gépre a 88.0.1-es verziót, ez volt az előző. Abban nem ugrik fel kezdőlapon lévő keresősávból. Ezek szerint ez az új verzió "javítása". Próbálom szokni a szétválasztott címsávot.

(#64164) Ciccuka válasza ledgeri (#64161) üzenetére


Ciccuka
veterán

szemét, rossz beállítások, vírus, stb.
megmagyarázhatatlan anomáliák léphetne fel (lehet ebből te semmit se tapasztalsz), lassíthatják a sebességet, feleslegesen jobban terheli a memóriát

Kb. olyasmi is lehet, mint amikor a hibás sütik gondot okoznak némelyik weboldalon (akkor tanácsolják sokszor, hogy töröld a sütiket).

De miért akarsz mindenáron szemetet tárolni :F nem jobb az, ha minden rend szerint van. Nem teljesen értem.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#64165) mzso


mzso
veterán

Helló!
Elő kellett kaparnom a régi Androidos telefonom. Frissítettem a FF-ot 55-ről 68-ra. A Sync bekrepált.
Egy pillanatra bevillan valami utána meg csak karikázik végtelenül...

A FF profiljához hozzá férek. Esetleg valami config fájlok törlésével helyre tudom hozni. Vagy elég lenne csak az about:config-ban resetelni dolgokat?

(#64166) ledgeri válasza Ciccuka (#64164) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok szóval semmi fix, semmi bizonyított FF dolog, csak alap "registry para"... rendben.

#64165 mzso Ha a Sync-ből kéne infó, és máshol nem vagy belépve akkor kb temetheted, mert a sync nem backup: csak aktuális adat szinkronizációjára másik böngészővel van, nem "központi szerver"-es mentős megoldás. Egyébként meg ha be vagy lépve máshol és nem kell egyéb adat vissza akkor mehet egy reinstall, majd újra belépés...
Viszont ha kéne adat, és a syncknek működnie kéne, de valamiért nem elérhető, akkor persze mentsd amit tudsz, utána meg ha nincs külön andoidos fájlstruktúra különbség, akkor lehet próbálkozni a PC-s leírásokkal...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64167) mzso válasza ledgeri (#64166) üzenetére


mzso
veterán

Jó, de én lehetőleg nem akarom gyalulni a profilt.

Sajna, még mindig nem vagyok előrébb, hogy milyen konfighiz nyúljak hozzá...

Amúgy leginkább lapok szinkronizálására használom.

(#64168) Mikiller válasza psg5 (#64162) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Próbáltad már, hogy a Beállítások -> Általános -> Nyelv és megjelenés -> Speciális menüben alul bepipálod, hogy "Az oldalak a saját maguk által kiválasztott betűket használhatják..."

(#64169) ledgeri válasza mzso (#64167) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ebben a hsz-ben a linkek... vagy a linkelt oldalon utánamenni, hogy anz android miben csinál másképp mit..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64170) sympatex válasza IT user (#64163) üzenetére


sympatex
csendes tag

Ez, hogy új lap nyitásakor a képernyő közpén található keresőmezőben megkezdett kereséskor az első billentyű lenyomása után a kurzor felugrik a címsorba, nálam is most, a 89-es verziónál jelentkezett először. Viszont az tény, hogy mások gépén már korábban is megfigyeltem, csak akkor azt hittem, hogy náluk valamilyen speciális beállítás okozza, és örültem hogy nálam nem ugrál. Erre most tessék, megkaptuk kérés nélkül :)

Tényleg nincs erre valamilyen about:config vagy bármilyen egyéb beállítás, hogy a gépelés kezdetekor maradjon ott középen a kurzor, a "Web search box" (vagy bárminek is hívják) input mezőjében?

(#64171) ledgeri válasza sympatex (#64170) üzenetére


ledgeri
nagyúr

... az ugrás miért probléma? Ugyanaz a keresőmotor van mindkettőhöz rendelve... Alapbeállításon ugyanúgy minden leütés már megy az elő-keresés miatt, stb stb...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64172) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Visszaolvastam vagy 10 oldalt, de említve nem láttam a következő jelenséget: a legutóbbi FF frissítés (89.0) óta a grafikus megjelenítés hibás, a böngészőablak alsó részén egy kb. hüvelykujj vastagságú vízszintes csíkban furán "pixelesen" frissül a tartalom, ez egész képernyős videóknál meglehetősen lehangoló. Szöveges oldalon (mint pl. itt is) nem annyira szúrja a szemem, de esetleg tud rá valaki megoldást? :D

HW gyorsítástól függetlenül jelentkezik, másik böngészőben nem tapasztalom.

(#64173) sympatex válasza ledgeri (#64171) üzenetére


sympatex
csendes tag

A megszokás nagy úr :) Ergonómiailag szokatlan, hogy elkezdek írni a képernyő közepén, és utána máshol, fent a címsorban folytatódnak az események. Igazából az nem világos, hogy eddig miért/miként működött másképpen, milyen beállítás változott meg? :N

[ Szerkesztve ]

(#64174) ledgeri válasza NeoPampalini (#64172) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Képet róla! Ha nem látszk akkor VGA képpuffer, vagy utána -hardverprobléma, ha meg látszik képen is.... megnéznénk :)

#64173 sympatex Mint ahogy találkoztál vele... én is csak úgy láttam, hogy egyből ugrós... Hozzászólni nem tudok :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64175) NeoPampalini válasza ledgeri (#64174) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Érdekes módon, amikor képernyőképet csinálok a videóról, azon ALIG látszik, ettől sokkal-sokkal rosszabb egyébként:

[kép]

A PH-n scrollozás közben is ilyen, ha viszont print screen-t nyomok, egyáltalán nem látszik a kapott képen. :F

(#64176) ledgeri válasza NeoPampalini (#64175) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hmm... más böngészővel nézted már? Hardveres gyorsítás ki kapcsolása mellett is ilyen?
Milyen régi a profilond FF-ban, és mennyire sok kieged van?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64177) NeoPampalini válasza ledgeri (#64176) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Másik böngészővel nincs ilyen (UnGoogled Chromium, eddig ezt használtam, de pár hónapja elkezdett memory leak-elni, és ilyen kétpercenként lerohasztotta a gépet), illetve teljesen független a HW gyorsítás beállításától.

Letiltottam a kiegészítőket, töröltem az összes cookie-t, adatot, semmi változás, VISZONT érdekes módon új profillal semmi ilyen hiba nincsen (a mostani néhány hónapos). Hm... Ezek szerint át kell költöznöm egy új profilba, szuper. :DDD

(#64178) ledgeri válasza NeoPampalini (#64177) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mióta van meg ez a profil? Van valami extra about:config -olva? Milyen féle kiegjeid vannak?

Ha más profillal megy, akkor már szerencsére csak a profilra szűkül ami jobb mint a semmi...
Ha van kedved kikeresni, mi is volt, tovább szűkítgetve, miegymás, engem érdekel...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64179) mzso válasza NeoPampalini (#64177) üzenetére


mzso
veterán

Ha nincs sok minden amihez kötődsz a profilban akkor csak megtarthatod az előzménye/könyvjelzők fájlját és törölsz minden mást.
Hasonlót csináltam most a mobilos FF68 diszfunkcionalitása miatt 55-ről való frissítés. Nem volt képes csatlakozni a Sync-hez. Nem sokat vesztettem...
A firefox egy nagy bughalmaz volt mindig is.

(#64180) NeoPampalini válasza ledgeri (#64178) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nekiálltam turkálni, első körben különbség a régi és az új profil között, hogy a régi openGL, az új Webrender compositor-t használ. Mondjuk már nem emlékszem, hogy kísérleteztem volna openGL-lel, meglehet. :DDD De a 89.0 előtt jó volt, nem tudom, most mi "tört el"... :D Mindegy, már átköltöztem a másik profilba, ott egyelőre minden fasza. :D

(#64181) ledgeri válasza NeoPampalini (#64180) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64182) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Az elmúlt napokban szivat a FF (89.0 64bit) a céges laptopomon (Windows 10 Enterprise 64bit 20H2). A gépre nem nagyon tudok alkalmazásokat telepíteni, csak ami a céges "alkalmazás katalógusban" van.
Szóval azt csinálja a FF, hogy megjelenik az asztalomon a FF ikonja, pedig törölve volt onnan (nem lehet csak admin-nal törölni). Olyan, mintha újra lenne telepítve. Ha elindítom a FF-t a lenti kép fogad.

A vezérlőpult/programok eltávolítása és módosítása menüben nézve a FF telepítési ideje ma.

És minden (beállítás, előzmény, felhasználónév, jelszó, stb) eltűnik. IT-nak sikerült már vagy 2-szer visszaállítani a fentieket, de másnap újra a fenti dolog történik. Sőt volt olyan nap, amikor reggel és délután is ez történt.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#64183) Rimuru válasza Sanyi.mTs (#64182) üzenetére


Rimuru
veterán

Szivat az IT? :DDD
Nem az a baj hogy az FF frissiti magat amit utana valami IT-s tool felulir egy regebbi verzioval? Ilyen esetben az IT feladata rendesen beallitani a megfelelo policyket hogy az FF ne updatelje magat.

Amugy az --allow-downgrade kapcsoloval el tudod inditani, termeszetesen sajat felelossegre.

Vigyázat, csalok!

(#64184) ledgeri válasza Sanyi.mTs (#64182) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha nem kell, akkor töröl(tet)ni kell amire a parancsikon mutat. Ha törölve van, és visszajön, akkor az az előző HSz-ben leírtakra utal.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64185) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
A 89-es frissítéssel a könyvjelzők betűmérete megnőtt, illetve mappába rendezve a legördülő listájukban a sorköz is bazi nagy lett, mindig görgetnem kell.
Nincs rá vmi módszer, hogy a korábbi méreteket használhassam?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64186) Cs1csó válasza AxBattler (#64185) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olvass vissza pár oldalt minden le van írva. Van CSS kódos megoldás is és about:config módosítás is.
Itt találsz pár okosságot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#64187) AxBattler válasza Cs1csó (#64186) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszönöm, tökéletes! A link alapján mindent be tudtam lőni! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64188) Syl válasza Cs1csó (#64186) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is köszönöm a linket! :R
Remélem ez a "hegesztési" módszer megmarad a 90-91 verzió után is.
Kár, hogy a könyvjelző eszköztár magasságát és a menük magasságát nem lehet külön-külön állítani (vertical spacing in menus).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64189) Syl


Syl
nagyúr

Synology NAS letöltőjéhez ez az "ajánlott" bővítmény?
[NAS Download Manager (for Synology)]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64190) Cs1csó válasza Syl (#64188) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R Nincsenek nagy igényeim a böngészővel kapcsolatban, de azt azért elvárom, hogy ne legyen túl széles a felső sáv és persze az sem utolsó, hogy olyan színösszeállítás legyen ami áttekinthető (ezért is nem használom a sötét témát mert az meg "túl" sötét.)
Ebben az új verzióban is csak a helypocsékolás ami nem tetszett és valamiért a rendszertémát nem lehetett rá alkalmazni ott van az elérhető témák között de nem elérhető nálam ez annyit jelent, hogy minden címsor meg sáv szürkésbarna, enélkül meg minden világos téma néven futott ami meg szinte világított.

AxBattler :R

(#64191) csako


csako
veterán

Don’t Like Firefox’s New Look? Try These Tweaks

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64192) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, segítsetek: tudtommal 2-3 ablak van megnyitva FF-ban, a feladatkezelőben mégis mindig 9-10-11 látszik :( Zabálja a memóriát, de jobban idegesít, hogy emiatt állandóan megy a laptop ventije. Legfrissebb, ropogós FF.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#64193) Mikiller válasza wwhy (#64192) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Heló!
Ez már régóta így van, hogy több szálon fut az FF, de ha szeretnéd, hogy csak 1 szálon menjen, akkor a Beállítások -> Általános -> Teljesítmény -> Tartalom folyamatok korlátja menüben tedd 1-re a számlálót

[ Szerkesztve ]

(#64194) wwhy válasza Mikiller (#64193) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm a választ. Az alapbeállítási korlát 8, akkor nekem miért enged mégis 10+ -t?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#64195) Mikiller válasza wwhy (#64194) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Nekem a max. 8 alapértelmezett. Nincs 10 nálam, erre nem tudom a választ. :F

(#64196) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de azt hogyan érem el, hogy a könyvjelzőim a mappaszerkezetükkel együtt jelenjenek meg, ne pedig ömlesztve amikor megnyitom a könyvjelzőket? Az OK, hogy a nem mappába rendezett könyvjelzőket is hozza, de ezek vegyítve vannak a különböző mappában lévőkkel, mappákat pedig egyáltalán nem hoz, azokat csak a könyvjelzők kezelésénél látom.

(#64197) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Ebben a legújabb 89 -es FF-ben eléggé zavar engem, hogy pl. a Youtube -nál a bal oldali fav ikon változik át hangszóró/némító gombra ha elindítok egy videot. Ugye a 88 -as és ez alatti FF-nél ez a hangszóró/némító gomb mindig a tab jobb oldalán volt és én ezt szeretném itt is. Tehát a 89 -esnél vissza lehet költöztetni a tab jobb oldalára a hangszóró/némító gombot?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#64198) Mikiller válasza wwhy (#64194) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Most kipróbáltam, hogy 1-re vettem, megnyitottam 1 lapot és mégis 3 FF fut a Feladatkezelőben. Azt hittem 1 lesz. El kell fogadni ilyennek.

(#64199) Matthewus válasza Mikiller (#64198) üzenetére


Matthewus
őstag

Azzal csak a content process-ek számát lehet állítani. Ha jól emlékszem, akkor pl. a kiegészítők is külön process-ben futnak.

(#64200) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok, érdekelne, hogy érdemes e, szabad e frissíteni a rókát 89.0.1-re, vagy ez megint szétbarmol mindent?? Nincs kedvem ismét bűvészkedni vele!

Samsem

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.