Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) lck válasza lck (#58000) üzenetére


lck
senior tag

Tehát, összefoglalva:

Gyorshívó bővítmények indításkori betöltődési problémájának megoldása firefoxban:

1. about:config > extensions.startupScanScopes - bejegyzését 0-ról 1-re kell állítani.

2. A saját profil mappájában ( természetesen leállított firefox mellett ) az "addonStartup.json.lz4" nevű
fájlt kitörölni.

3. Ugyan ebben a mappában létrehozni egy ugyan ilyen nevű ( addonStartup.json.lz4 ) almappát.

4. A kiegészítő a Firefox > Beállítások > Kezdőlap részlegben a bővítmény megfelelően be legyen konfigurálva.
( #57980 vagy #57981 szerint )

Előző 3 hozzászólásom akár törölhető is.

[ Szerkesztve ]

(#58002) atoszmester válasza lck (#58001) üzenetére


atoszmester
tag

Eddig nálam is működik, 10-ből 10x betöltött rendesen.

Megjegyzés:
Egyik fórumtárs írta, hogy a kiegészítők betöltésével lehet gond és valóban így van.
Két portable verziónál próbálgattam, az egyiken csak az FVD volt feltelepítve, ezen hibátlanul működött
eddig is, nem kellett semmit se állítgatni. A másikon 6 bővítvény van, na ezen nem indult el mindig, Ick mester leírása alapján eddig frankó, még tesztelgetem.

Köszi a fáradozásért! :R

(#58003) G@ben


G@ben
addikt

Milyen kiegészítővel lehet a google képkeresésnél csak a képet külön megnyitni? Megvolt, de felraktam a 65-öst, és most eltűnt. Ezt meg is találtam.

Illetve hogy lehet újra előhozni azt, hogy ha új fület nyitok, akkor ott legyen egy csomó cucc a kedvencekből, ha jól emlékszem, 3x4-es rácsban? Most az új verzióval szintén eltűntek.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#58004) atoszmester


atoszmester
tag

Sziasztok,

A Speed Dial FVD kiegészítóben be lehet állítani, hogy ne a Yandex legyen az alapértelmezett kereső hanem a Google? A Chrome-nál találtam rá megoldást, a speeddial_misc.js fájlban kell módosítani a keresőt, de a Firefoxban az extension mappában nincsen fájlokra bontva, hanem ott csak az xpi fájl van. Abban szintén megtalálom ezt a speeddial_misc.js fájlt, de ha átírom és összerakom az xpi fájlt, akkor módosítottnak veszi a Firefox és letiltja.

Van rá valami más megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#58005) temporello válasza lck (#58001) üzenetére


temporello
tag

Köszi,majd én is kipróbálom,bár próbálgatni sem egyszerű,mert nálam pl. az a helyzet,hogy csak az első indításnál jelentkezik a probléma,ha újraindítom a böngészőt,akkor már nem.

(#58006) temporello válasza lck (#58001) üzenetére


temporello
tag

Nekem nem működött ez sem,viszont arra jutottam,hogy ha a Firefox-ban üres oldalt állítok be kezdőlapnak és a GSD-ben állítom be a kezdőlap betöltését,akkor jó.

(#58007) akaido válasza atoszmester (#58004) üzenetére


akaido
addikt

[all cool but i want Google search, not Yandex!] Talán segíthet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58008) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, jelentem a Firefox kiegészítők között már elérhető a NANO ADBLOCKER és a NANO DEFENDER is ez a kettő együtt ki tudja váltani az Ublock Origin-t is, most tesztelem, de eddig jónak tűnik. Ha más is leváltja és teszteli és lesz róla véleménye ossza meg.

A NANO DEFENDER egy Anti-Adblock Killer kiegészítő tehát semlegesíti azon programokat amiket a reklámblokkolók ellen vetnek be.

Megjegyzem a NANO ADBLOCKER egy UBO fork és a korább UBO szabályaimat simán tudtam importálni ide is, tehát zökkenőmentes volt az átállás.

Leegyszerűsítve: a Nano Adblocker egy az egyben azt tudja mint az Ublock Origin amiben több az az, hogy a Nano Defender Anti-Adblock Killer kiegészítő mindenféle bűvészkedés nélkül telepíthető mellé, és jobban együtt tudnak dolgozni.

(#58009) zoltanz válasza Cs1csó (#58008) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hasznos lehet. Köszi!
2 az egyben lenne az igazi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#58010) Cs1csó válasza zoltanz (#58009) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek, nem teljesen értem az eredeti fejlesztő - JSPenguin2017-et aki a Chrome-ra tolja a fő progit-

Alapvetően talán azért csinálja így, hogy a Nano Defender-t az is tudja használni aki nem akar váltani UBO-ról hiszen a Nano Adblocker egy UBO fork persze volt már olyan oldal ahol hibázott az UBO pedig nem. Szerintem is jobb lenne ha ez az AAK funkciót nem egy külön kiegben hanem a Nano Adblocker-be integrálva adná ki, de ez van el lehet viselni.

(#58012) Cs1csó válasza s1999xx (#58011) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs semmi gond az UBO-val, jelenleg az a legjobb reklámblokkoló PC-re.

A probléma ott kezdődik, hogy megjelentek az olyan eszközök amik észlelik és akadályozzák a reklámblokkolók működését, ezeket nevezzük Adblock Killer-nek.
Vannak az UBO-hoz is olyan szűrők melyek felveszik ezekkel a harcot pl. Adblock Warning Removal List, de az a gond, hogy van olyan oldal ami ellen ez sem elég és ilyenkor lép színre az Anti-Adblock Killer.

Viccesen: van a reklám blokkoló a reklám blokkolót blokkoló és a reklám blokkoló blokkolót blokkoló eszköz.

:))

Ez pedig a NANO DEFENDER kiegészítő amit lehet UBO mellé is telepíteni és megvédi az UBO-t a probléma idáig az volt, hogy ez csak egy-két plusz lépés után lehetett működésre bírni itt el tudod olvasni: If you are using uBlock Origin, there are a few extra installation steps to follow. SŐT ez csak Chrome-ra volt elérhető HIVATALOS áruházból telepítős módon Firefox-ra innen lehetett telepíteni a Chrome-os verzió fork-ja ként : Github projekt keretében és Firefox-ra a Nano Adblocker eddig el sem volt érhető - ez nem volt akkor gond mert a Nano Defender-t lehet telepíteni UBO-ra is a Nano Adblocker = UBO

DE mostantól vége az ínséges időknek és a Nano Adblocker és a Nano Defender is telepíthető a Firefox "áruházából" is natív módon.

A Nano Defender - Anti-Adblock Killer AAIK - működését megpróbálom leírni: amikor egy reklámot blokkolsz akkor általában az a lényeg, hogy az adott tartalmat az AAK nem engedi lefutni azaz nem jelenik meg a böngésződben a probléma ezzel az, hogy számos oldal ezt ahogy fentebb írtam érzékeli és felszólít hogy kapcsold ki a reklámblokkolódat, ilyenkor sokszor elég egy kattintás de van oldal ami addig nem is nyílik meg amíg nem kapcsolod ki a reklám blokkolást.

MIT CSINÁL AZ AAK? Azt, hogy elhiteti a weboldallal hogy a reklám LEFUTOTT azaz megjelent és láttad a reklámot ezt egyfajta úgynevezett BYPASS (kikerülés, megkerülés) módszerével éri el.

Természetesen ez egy harc és a háború még nem dőlt el, itt meg tudod nézni, hogy nálad működik e az AAK: [link] itt a linken láthatod azt mit kellene látnod ha van AAK-d és mit akkor amikor csak sima reklámblokkolód van.

Az hogy Android-on mi a helyzet nem tudom az egy kicsit más világ.

(#58014) atoszmester válasza akaido (#58007) üzenetére


atoszmester
tag

Köszi, de ez pont a Chrome leírása és nem a Firefoxé. Azt meg tudtam csinálni ez alapján

(#58015) looser


looser
addikt

Sziasztok, használ valaki esetleg olyan plugint, amelyikkel bármely oldalon lehet olvasó módra kapcsolni? A beépített nem mindenhol aktív sajnos.

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#58016) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ha csak a jelszavakat szeretném szinkronizálni, mit kell bejelölni? Van jobb megoldás a jelszavak mentésére? Ugye ami régebben volt jelszó exportálás, importálás még mindig nem lehetséges?

(#58017) csako válasza pinnacle (#58016) üzenetére


csako
veterán

Használhatsz valami külsőt pl. LastPass, Keepass

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58018) pinnacle válasza csako (#58017) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Itt is fiók kell. Arra nincs már lehetőség, hogy fájlba mentsem, majd onnan betöltsem? Ha csak fiókkal jó, akkor maradok a Firefoxnál, csak nem tudom mit kell kijelölni az jelszavaknak.

Lehet az is elég ha a profilomból kimásolom a key4.db, logins.json fájlokat, és bemásolom egy másik gépen?

[ Szerkesztve ]

(#58019) Noxy válasza pinnacle (#58018) üzenetére


Noxy
veterán

Van jelszóval védett fájlba mentési lehetőség.
Google keres: MozBackup.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#58020) Apaxp válasza pinnacle (#58018) üzenetére


Apaxp
senior tag

Keepass-nál nem kell fiók. Telepíted vagy portable módban használod a keepasst, ezzel létrehozol egy .kdbx jelszó fájlt. A firefoxban pedig szükség van a Kee kiegészítőre.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#58021) pinnacle válasza Noxy (#58019) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Neked működik? Nálam pont a jelszó inaktív.

Ha nincs más megoldás, jó nekem a Firefox fiók. Valaki tudja mit kell bejelölni, ha csak a jelszavakat szeretném menteni.

[ Szerkesztve ]

(#58022) akaido válasza pinnacle (#58021) üzenetére


akaido
addikt

[Ezek a módszerek csak jelszavak mentésére szolgálnak.]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#58023) pinnacle válasza akaido (#58022) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

Firefox fióknál a Bejelentkezésekkel lehet szinkronizálni a jelszavakat. Nem is értem, hogy miért erőltetik az online jelszómentést (persze az is hasznos lehet). Nem biztonságosabb otthon pl. egy pendrive-on tárolni?

(#58024) zoltanz válasza Cs1csó (#58012) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az igazi az lenne ha beépítve tartalmazná a böngésző mindkettőt, akár kikapcsolhatóan is.
A friss verzió az uBlock-ban már elég jó a bányász oldalaknál, elötte nem sokat ért még.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#58025) Cs1csó válasza zoltanz (#58024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az UBO-hoz lehet innen: FilterLists hozzá bányászat elleni szűrőket letölteni.

Állítsd be így : UBO, nyelvsemleges, crypto és 32 találatod lesz ezekből ajánlom a CoinMinter listát.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#58026) pigsty


pigsty
aktív tag

Üdv!
Van egy talán kezdő/lehetetlen kérdésem.
FF 43 + TabMixPlus 0.5 alatt hogyan leehet a lapok eszköztárat (tabokat) oldalra helyezni?
Tabmix a pozíciót fent vagy lentre engedi. Valahol írták, azért is szereti a FF-t, mert itt ezt meglehet oldani, ami jól jön a 16:9-s képernyőknél helyfoglalás tekintetében. Én sok tabot szoktam megnyitni. Ezért is érdekel.
+Vajon lehet-e külön addon nélkül ez?
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#58027) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Van rá lehetőség, hogy a böngésző automatikusan töröljön historyt? Pl. ne legyen régebbi adat eltárolva, mint 3-4 hónap?

Cookie execeptiont csak hozzáadni lehet? A jelenlegi süti listából nem lehet kivételt képezni? Vagy a hogy csak azokat az sütiket tartsa meg, ahol van automata login mentve?

A cache méretét hol tudom állítani? A keresőmezővel sem találom az opciót.

[ Szerkesztve ]

(#58028) Cs1csó válasza pigsty (#58026) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD ember, már a 65-ös verziónál járunk!

(#58029) Pityu. válasza Cs1csó (#58028) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én már 66-nál :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58030) farkas-j


farkas-j
őstag

Hogyan lehet kimenteni egy kiegészítőt a Firefox alól, hogy át lehessen vinni másik gépre? Online már nem elérhető sajnos.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#58031) csako válasza farkas-j (#58030) üzenetére


csako
veterán

Profilodban belül keresd meg az "extension" mappát és abban lesz a keresett kiegészítő is. Ha szerencséd van, akkor felismerhető a neve.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58032) Cs1csó válasza Pityu. (#58029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Beta, Nighty,?

(#58033) Pityu. válasza Cs1csó (#58032) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Firefox quantum 66.0b13

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58034) farkas-j válasza csako (#58031) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, van amit megtaláltam!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#58035) #54715584 válasza #54715584 (#58027) üzenetére


#54715584
törölt tag

Erre tud vki? :)

(#58036) csako válasza #54715584 (#58027) üzenetére


csako
veterán

Esetleg ez a kiegészítő? Elvileg törli a beálítottnál régebbi előzményeket.
Talán a sütikre is van addon.

Cache méret: about:config -> browser.cache.disk.capacity -> KB-ban megadott érték

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58037) #54715584 válasza csako (#58036) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi. :R

Felraktam az Expire History By Days adddont, arra hivatkozik a másik is és azt tegnap frissítették.

A Cache-t is átírtam by default 1 giga volt megadva. :Y

(#58038) farkas-j


farkas-j
őstag

Sikerült kimentenem a szükséges kiegészítőket a Firefoxomból. Feltettem a másik Firefox alá őket, így pl. az S3.Translator-t is. Kimentettem ini fájlba az S3 beállításait amit importáltan a másik böngésző alatt. A komplett oldal fordítása rendben van, de a kijelölt szavak, mondatok fordításánál hibát dob:

Már végig állítgattam mindent a kiegészítőben, de nem oldódott meg a hiba. Mi okozza ezt?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#58039) Cs1csó válasza farkas-j (#58038) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is ezt dobta, keress frissebb S3-at vagy válts IM Translator-ra hivatalos áruházból elérhető, legutóbbi frissítése 7 napja történt és sokrétűen beállítható, erre váltottam S3-ról.

(#58040) Pityu. válasza farkas-j (#58038) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Firefox-hoz azt hiszem egyenlőre megszüntették az S3 translatort.Én is voltam a múltkor bajba mert nekem ez volt a legjobb fordító,keresgettem a neten és találtam még használhatót belőle de a 6.19 et érdemes telepíteni mert nekem a 6.24 nem ment.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58041) csako válasza farkas-j (#58038) üzenetére


csako
veterán

Itt a "Recovery..." bejegyzésben írtakat kell végrehajtani.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58042) VIPowER válasza #54715584 (#58027) üzenetére


VIPowER
senior tag

Sütikre "Cookies Exterminator". Jól működik.

(#58043) csferke válasza #54715584 (#58035) üzenetére


csferke
senior tag

Én ezt használom Expire history by days

:(( lekéstem

[ Szerkesztve ]

(#58044) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Hogyan tudnám ezen az oldalon Magyar Szó blokkolni az oldal alján megjelenő hirdetést??
uBlock Origin fut de nem blokkolja :(( vagy nem tudom jól beállítani.

köszi

(#58045) csako válasza csferke (#58044) üzenetére


csako
veterán

jobb klikk -> elem blokkolása

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#58046) csferke válasza csako (#58045) üzenetére


csferke
senior tag

:R

(#58047) farkas-j válasza Cs1csó (#58039) üzenetére


farkas-j
őstag

Az az érdekes, hogy amelyik gépről lementettem, ott kifogástalanul működik az S3. Azon a gépen jön elő a hiba ahová átvittem. Mindkét gép Win 7. x64 és a legújabb Firefox. Kipróbáltam, hogy MozBackuppal komplett áttettem az összes beállítást az új gépre és úgy kifogástalan volt az S3. A gond az, hogy a Firefox profil már nagyon túlhízott ezért friss FF telepítést szeretnék az új gépre. Hiába állítom be az S3-at ugyan úgy mint a másik gépen, vagy viszem át a lementett S3 beállításokat, hozza a képen látható hibát. A komplett backup rátöltéssel meg jó. Valahol valamit még át kellene állítani, de mit???

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#58048) farkas-j válasza csako (#58041) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi, ki fogom próbálni!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#58049) Cs1csó válasza farkas-j (#58047) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is ez volt, tehát két gépen használom a profilt - igaz csak a könyvjelzőket és a jelszavakat szinkronizáltatom - és a friss telepítésnél nem működött a másiknál ha jól tudom igen de mindegy nekem ilyen olyan kieg nem kell amit nem tudnak hivatalosan is megcsinálni és az FF áruházból nem érhető el azóta már vissza sem váltanék jobb az IM translator, több beállítási lehetőséggel.

(#58050) farkas-j válasza Cs1csó (#58049) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm, kipróbáltam az IM Translator-t! Helyi menüből nagyon szépen és gyorsan működik, viszont a komplett oldalak fordításában az nincs olyan jó mint az S3, sőt van ahol egyáltalán nem boldogul ahol az S3 gond nélkül működik. Így egyenlőre marad mindkettő. S3 a komplett oldalakhoz, az IM a helyihez.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.