Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68002) eldoble válasza Rat.Sand (#68001) üzenetére


eldoble
aktív tag

Nálam erre most azt csinálta, hogy rendben megnyílt világos fejléccel az Ali, majd amikor a keresés ikonra kattintottam, átváltott fekete fejlécre és jöttek a hibás képek.

(#68003) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#68004) eldoble válasza Intruder2k5 (#68003) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi.

(#68005) flash-


flash-
veterán

sziasztok

alábbi kérdésem lenne:

Munkhelyi gépen amit szolgálatonként többen használunk,ugyanazt a logint, azon a firefoxnál van e arra megoldás hogy mondjuk a firefox indulása után a saját jelszavam beírása után jöjjenek be a kedvenc jelszavaim, mentett oldalaim, azonkivül ha más nem írja be a jelszót (nem logol be) akkor ne láthasson se kedvence se mentett jelszót csak az alap" base" állapotot ami most is van? ( ha csinálnék egy másik windows fiókot az megoldás lenne de most azt itt ezen a gépen nem engedik, azért érdeklődöm hog yvalami más jelszavas védelem létezik e, de úgy hogy anélkül is azért lehessen használni)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68007) ledgeri válasza flash- (#68005) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha engedik, hogy telepíts rá, lehet több telepített firefoxod a fenti több profillal.
Ha egyszerre használnátok, munkamenet leállítás nélkül akkor EZ KELL a profilozáshoz.
Ha az lenne a lényeg, hogy ilyen esetben ne férjenek hozzá adathoz akkor az nagy eséllyel nem megy... bár nem tudom mennyi mindent fed a mesterjelszó... Ha csak "mindenkinek legyen külön pakkja a lényeg, akkor meg a szinkronizált fiók túl oldalán is lehet egy "csak erre használt" második telepítés, hogy ne "minden firefoxos dolgod" legyen ott is.
(több telepítéshez FTPs teljes telepítő kell, más helyre telepítve, mint amin az eddigi van.)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68009) ledgeri válasza Rat.Sand (#68008) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Párhuzamosan több profil használatához (értsd: mind a kettő futna egy időben, két ablakban).
Lehet, hogy már tévedek, régebben így volt, ez működik nálam ma is.
Ha úgy is most állsz rá, akkor veszély nélkül kipróbálhatod: Ha megvan a két profilod, de egy telepítésen, úgy hogy fut az egyik, érd el a másikat!

Egyébként meg a 2+ exe mellett szól, hogy lehet két, külön ikonos parancsikonjuk (egyik ezé másik azé a felhasználóé)... ha csak nem ez már szintén megoldott.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68011) karlkani válasza ledgeri (#68009) üzenetére


karlkani
aktív tag

Egyszerre több profil, egyidejű használatához elég egy telepített Firefox. Parancsikonja is lehet mindnek, külön. Itt az egyik ki van tűzve a tálcára (ez az alapértelmezett), a másiknak létrehoztam egy parancsikont (-P "profilnév" kapcsolóval), kitűztem a Start menübe. Évek óta így használom...

[ Szerkesztve ]

(#68012) ledgeri válasza karlkani (#68011) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Oké... akkor végső érv-mentsváram: Tudod-e az adott profilodat beállítani alapértelemezett böngészőként / alapértelmezett megnyíló profilként?
Mi a helyzet, ha fut a program egy profillal, és valamelyik másik program böngészőt nyitna, amit te szeretnél másik profillal kezelni anélkül, hogy az elsőben lenne nyoma a megnyilásnak?

Egyéb interakció nélkül hogyan tudod A vagy B profilt megnyitni 0-ról, anélkül, hogy választanl a profilválasztóban, csak parancsikont használva?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68013) karlkani válasza ledgeri (#68012) üzenetére


karlkani
aktív tag

Igen. Nálam az az alapértelmezett profil, ami a tálcára van rögzítve. Ezt nyitja meg minden külső hivatkozás. Beállítható a másik profil is alapértelmezettre, ehhez át kell írni a profiles.ini-t, vagy Profile Manager futtatását követően kiválasztani, hogy melyik legyen az alapértelmezett.

Értelemszerűen abban fog megnyílni, ami az alapértelmezett. Ha a második profillal fut a böngésző, de a külső hivatkozást az alapértelmezettben szeretnénk megnyitni, akkor nincs semmiféle teendő. Viszont, ha a külső hivatkozást a másik profillal szeretnénk megnyitni, azt csak úgy lehet (gondolom), ha átállítjuk azt alapértelmezettre. Gondolom két Firefox telepítés esetén sem fog felugrani egy ablak, hogy épp melyikkel szeretnéd megnyitni... :F

Marha egyszerűen. Az alapértelmezett profilnál a futó alkalmazást egyszerűen rögzíted a tálcára, vagy létrehozol neki egy parancsikont.

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"

A másik profil parancsikonjának létrehozásakor a -P kapcsolót és a profilt tartalmazó mappa nevét is használni kell.

"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -P "Profilnév"

[ Szerkesztve ]

(#68014) ledgeri válasza karlkani (#68013) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jaa... oké. Nekem 5 parancsikon van kint 6 telepítéshez, mindegyik parancsikon csak -P-s, mert így félrekatt esetén vissza tudok lépni betöltés nélkül, de van vagy 7-8 profilom.
A "profilnév"-es rész volt ami hiányzott... Majd gép újratelepítés után lehet, hogy rápróbálok csökkentett telepítés-számmal! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68015) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Mostanában YT-on ez villan be. Kikapcsolható, de, hogy lehetne véglegesen eltűntetni, azon kívül, hogy kikapcsolom a uBO-t? Szerintem 1-2 napja jelent meg.

(#68016) Jack Oneill válasza pinnacle (#68015) üzenetére


Jack Oneill
veterán

[link]

Lesz meg rosszabb is. Par eve mondjak mar...

(#68017) ledgeri válasza pinnacle (#68015) üzenetére


ledgeri
nagyúr

...és milyen blokkolást/ blokkolót használsz?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68018) viperabácsi válasza ledgeri (#68017) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nálam ugyan ez van pár napja ( U block origin kiegészítő )

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#68019) pinnacle válasza Jack Oneill (#68016) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! uBlock Origin van nekem is. Egyáltalán csinálhat ilyet a Google? Szerintem ingyenes tartalomnál nem. Csak ha fizetőssé tenné a Youtube-ot, akkor korlátozhatja ki nézheti, ki nem.
Ha böngészőből nem megy, valami külön alkalmazás kellene. Mediaboxon YT kiegészítővel nincs reklám, illetve Androidon Revanced YT-al sincs.

[ Szerkesztve ]

(#68020) DS39 válasza pinnacle (#68019) üzenetére


DS39
nagyúr

most viccelsz, ugye?
a saját platformjára azt enged be a Google, akit akar.
ha a reklámblokkolót használókat nem engedi be, akkor nem.

(#68021) brd válasza pinnacle (#68019) üzenetére


brd
nagyúr

[link] Évek óta használom és bár nem ez a fő profilja, azóta nem láttam reklámot YT-n.

The only real valuable thing is intuition.

(#68022) Grg válasza brd (#68021) üzenetére


Grg
tag

Akkor addig örülj amíg működik...
Én azt olvastam valahol, hogy nem az adott blokkolót blokkolják, hanem a yt fiókot jelölik meg amelyik használ ilyet, és azoknál jön elő ez a felugró ablak.

De ha beleolvasol az enhancer 1csillagos értékelésekbe, ott már van aki panaszkodik hogy felugrik nála, szóval csak idő kérdése

[ Szerkesztve ]

(#68023) brd válasza Grg (#68022) üzenetére


brd
nagyúr

Addig örülök is. De akkor sem dőlök a kardomba, ha megadja magát, mert akkor majd letöltöm inkább a videókat, gyakran már úgyis ezt teszem, mert egyre nyomi'bb a felület, és irdatlan lassú is kezd lenni. Irreleváns, sosem kattintott (és ami még jobban zavaró: a megtekinteni kívánt videóhoz képest hangos) reklámokat meg nem vagyok hajlandó nézegetni/hallgatni (én értem, hogy ez kell(?) a működéséhez, de én sosem vásárolnék így, így bevétel sem keletkezik náluk tőlem, akkor meg minek szórakoztatjuk egymást). De gondolkodom a fizetésen is, csak hát a Google-nek nem szívesen, mert meglehetősen pofátlan cég, ill. az Androidot is egyre jobban el'assza, folyamatosan veszi ki az ember saját telefonján óhajtott beállítások lehetőségét belőle, így a 10-es főverzió óta nem vagyok hajlandó nem rootolható telefont vásárolni (sőt, igazából már használni sem, elkezd remegni tőle a szemöldököm pár percen belül).

The only real valuable thing is intuition.

(#68024) pinnacle válasza DS39 (#68020) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem önkényesen nem szabhat feltételeket, hogy ki nézheti az ingyenes tartalmat. Pláne pofátlanság a Google-tól, aki az egész reklámpiacot lefölözni.

brd Köszi! Igen, valami külső alkalmazás kell vagy kiegészítő. YT fiókot tiltást ki lehet kerülni ha nem jelentkezünk be. Csak nehogy a végén kötelező legyen az is, mint a reklámok nézése. :)
Operaval próbáltam, ott nem jött elő a figyelmeztetés. Reklámok nélkül működött. Ráadásul mintha gyorsabban bejönnének a videók, mint a Firefoxon.

[ Szerkesztve ]

(#68025) ledgeri válasza viperabácsi (#68018) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mivel azt is végtelenféleképp lehet konfigurálni, így akkor kérdem, hogy milyen beállítással? (legalább a "mode" szintjét említsd)

Nálam hard mode megy és nincs semmi.

#68024 pinnacle A google nem közszolgáltató, nem olyan mint pl a víz, hogy az élethez kell, így jön a lajtoskocsi... Az ő szerverére a bejutást ő szabályozza.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68026) pinnacle válasza ledgeri (#68025) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor szerintem az internetszolgálatók is szabadhatnának feltételeket ha már ők biztosítják az elérhetőséget. Ahogy a TV csatornák is fizetnek a szolgáltatóknak. Egy biztos túl nagy a hatalma, ezért nem tudják szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#68027) Grg válasza pinnacle (#68026) üzenetére


Grg
tag

De az internetszolgáltatónak fizet havi díjat, a yt meg ingyen van(vagy prémium, de az fizetős ugye..). Ez kb. ugyanaz mint az ingyenes szoftverekkel/appokkal, ingyen van, cserébe vagy reklámokat nézel, vagy korlátozások vannak, ha ez "nem tetszik" , akkor meg vagy nem használod, vagy megveszed/előfizetsz... de ez már itt nagyon off téma

(#68028) DS39 válasza pinnacle (#68024) üzenetére


DS39
nagyúr

Vélhetően ezt a jogi meccset már lejátszották, mielőtt elkezdték ezt.

Mindenesetre engem nem érint, mert YouTube Premium előfizető vagyok, a mobil platform használat miatt, ott meguntam a harcot a 3rd party appokkal, nem kockáztatom az adataimat.

(#68029) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Mindegy, Google-nek kellene a legkevésbé kekeckedni. Kikapcsoltam az uBO-t, Malwarebytes-t, Böngésző adatvédelme szokásosra van állítva, tökéletesen működik. :) Úgy néz ki a böngésző reklám blokkolója mehet (egyelőre).

[ Szerkesztve ]

(#68030) viperabácsi válasza ledgeri (#68025) üzenetére


viperabácsi
addikt

Hol találom ezt meg ?
Mindig annyit állítok , hogy a blokkolt elemek számát ne mutassa. Azon kívül semmit minden alapon van , és eddig ment is f@xán

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#68031) ledgeri válasza viperabácsi (#68030) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Milyen színű a számok háttere az addon ikonon belül? Bővebben, ha érthető, akkor olvasd át a részletesebb leírásokat is!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68032) viperabácsi válasza ledgeri (#68031) üzenetére


viperabácsi
addikt

Olvasgatom , de még mindig nem vágom ezt hol lehet beállítani ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#68033) Sonja


Sonja
veterán

(#68034) Cs1csó válasza Sonja (#68033) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet azt mondani: "erre a munkára született"

[ Szerkesztve ]

(#68035) efi99


efi99
senior tag

Ilyet még nem láttam.
Időnként, amikor szövegbevitelt kell használni a FF-ban (címsor, szövegdoboz, mindegy), egész egyszerűen minden karakter helyett más jelenik meg a bevitelkor. Tehát pl (minden) A betű helyett E stb. Ha máshol írok be szöveget, pl szövegszerkesztőbe, de akár csak átváltok rá a tálcán, majd vissza, akkor ott rendben van és a FF-ban is azonnal meggyógyul. Ötlet?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68036) ledgeri válasza efi99 (#68035) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egy vad:
Ha ilyen van nézzd meg hogy ha végig húzod az újjad egy soron pl:
qwertzuiopőú
asdfghjkléáű
íyxcvbnm,.-
-ból nem lesz-e olyan ami nem qwerty alapú, hanem ami más, de létező.
Vagy ez, vagy fizikai bill probléma, vagy hack ;] ... vagy pont mentés előtt kapott be a ramod egy olyan nemzetközi kozmikus részecskét ami olyam bitflipet eredményezett ami ezt hozza elő, lol.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68037) efi99 válasza ledgeri (#68036) üzenetére


efi99
senior tag

Ez a kozmikus részecske lesz. Ezt rakd össze! Kizárólag az asdf...-es sor érintett, a helyett d van, majd rendre ez (sdf stb..helyett): magyarnyel !!! Ezmiez??
Bármilyen más programra átváltva a tálcán, majd rögtön vissza, egyből jó lesz.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68038) ledgeri válasza efi99 (#68037) üzenetére


ledgeri
nagyúr

E helyett ((sdf stb..helyett): magyarnyel !!! Ezmiez??) inkább magát a sort ami beíródik ;]
Shift és Alt Csúszásnak megfelelően módosít?

Egyébként passz. Rutinkörök: Cache ürítés 1. kör. Sütiké 2.. Addonok nélküli teszté 3.. Friss (párhuzamos) profilteszté 4. Full reinstall 5.. Egyéb ötletem nemigazán van!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68039) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

uBlock-ot használok és sajnos ma már a YouTube tiltja, így nem tudok reklámmentesen YouTube-ot nézni. Tudtok esetleg valami megoldást erre? Tehát más reklámblokkolót ajánlani?

(#68040) Cs1csó válasza kw3v865 (#68039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézz be a reklámblokkolós topikba: [link]

(#68041) Mtbsrác válasza kw3v865 (#68039) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

fadblock-ot mint plug-int tedd fel. Épp most frissítették.
Nekem Linux Mint alatt tökéletes és mehet az ublock is, plusz már nem jön elő az idegesítő kis ablak sem.

[ Szerkesztve ]

(#68042) Visormail válasza Mtbsrác (#68041) üzenetére


Visormail
addikt

Mindegy melyiket használja az ember, youtube fiókokra tették az üzenetet, ahogy írta valaki. Nekem is ha kijelentkezek a youtube-ból, akkor nem jön be. Ha visszajelentkezek, akkor fadblock-al is bejön az üzenet, csak már nem felugró ablakban, hanem az oldalon belül. Mondom, akkor próbáljuk kikapcsolni mindet, akkor is bejön az üzenet. Hiába van letiltva az oldalon a ublock és disconnect is, a fadblockot meg ki is kapcsoltam, a firefox fokozott követés védelmét is, akkor is írja és már nem játszik le semmit.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#68043) ledgeri válasza Visormail (#68042) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kérhetnék egy bongészőben engedélyezett, de akár kikapcsolt aktuális működésű ublock-ról képet, amiben minden ami látható le van nyitva? Pl:

amikor a fenti meg van jelenítve?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68044) Mtbsrác válasza Visormail (#68042) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Hát nemtudom nekem is csinálta ezt a mai napon, majd utána feldobtam rá amit írtam is és azóta jó. Ezt most csináltam igaz nálam linux van de nemhiszem hogy számít bmit is.

(#68045) efi99 válasza Visormail (#68042) üzenetére


efi99
senior tag

Nekem Firefox + Enhancer for YouTube addon és soha nincs se reklám, se figyelmeztetés. És nagyon régóta megvan már.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#68046) Atish19 válasza efi99 (#68045) üzenetére


Atish19
őstag

Gyanítom nem egyszerre terjesztették ki ezt mindenkire. Szép lassan bővítik a kört. Előbb utóbb mindenki sorra kerül. Egyenlőre nekem FF+UO szépen működik. Gyakorlatilag lehet holnap nálam is véget ér a móka, de lehet még hetekig jó lesz.

(#68047) Cs1csó válasza efi99 (#68045) üzenetére


Cs1csó
félisten

MOST történt valami szigorítás. Tehát mostantól ha használod és mondjuk egy héten belül nem jön a tiltás akkor örülhetsz, addig ott lebeg a te fejed felett is.

(#68048) Intruder2k5 válasza Visormail (#68042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

youtube fiókokra tették az üzenetet

Milyen szerencse, hogy YouTube / Google fiókba soha nem vagyok bejelentkezve. Talán még soha nem is használtam bejelentkezve a Youtube-ot.

(#68049) Jack Oneill válasza Intruder2k5 (#68048) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ismerősnek most kezdodott, bejelentkezes nelkul.

(#68050) ledgeri válasza Cs1csó (#68047) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez is azt feltételezi, hogy biztosan megkerülhetetlen (csak még nem ért el mindenkit). De ezt még nem tudhatjuk!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.