Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) DS39 válasza kispx (#37994) üzenetére


DS39
nagyúr

és ez mit is csinál(t)?

(#38002) kispx válasza DS39 (#38001) üzenetére


kispx
addikt

Tiltotta a frame/iframe elemeket. (más oldalról lehetett beágyazni elemeket az oldalba) Jó reklámszűrű volt nulla erőforrásigénnyel és az iframe-be ágyazott huncut dolgok sem tudtak lefutni.

[ Szerkesztve ]

(#38003) DS39 válasza kispx (#38002) üzenetére


DS39
nagyúr

és tényleg. nem is rossz ötlet ez. :)
(kár hogy akkor ez is kikerül, mint lehetőség)

(#38004) scott_free


scott_free
senior tag

gratulálok annak az ostoba fejlesztőnek, aki mikro-méretűre vette az új oldalon a thumbnaileket :W - a 31-es verziónál ő nyerte a legértelmetlenebb és legbosszantóbb változtatás díját... :U
(a teljesen felesleges google-kereső sort már ki tudtam venni innen)

vissza lehet ezt állítani normális méretűre, amilyen volt?

[ Szerkesztve ]

(#38005) Rimuru válasza scott_free (#38004) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha keresősávot kiszedted gondolom a margó beállítása se lesz nehéz. ;)

Vigyázat, csalok!

(#38006) w333


w333
félisten

Ismét működik az oldal ahogyan kell, nem kell szűrőkkel szórakozni ! :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#38007) scott_free válasza Rimuru (#38005) üzenetére


scott_free
senior tag

igen, sikerült megoldanom!

ilyen volt:

ilyen lett:

(#38008) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Mióta frissítve lett a firefox egyszerűen nem találom, hogyan lehetne a könyvjelző ablakokba új oldalakat megjegyeztetni a firefoxal
[link]
9 ablak van ebből négyet linket annó sikerült beállítani de mióta ez a 30.0 verzió van nem találom
Tudna valaki segíteni?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38009) pethYeti válasza scott_free (#38007) üzenetére


pethYeti
addikt

Neked 16.9-es képarány mellett ilyen mint amit linkeltél?

Nekem teljesen széthúzza...

[link]

(#38010) CJ4567 válasza Kékes525 (#37991) üzenetére


CJ4567
veterán

360 Browser beépített Adblockjával 1.1mp alatt betölt.

No Sana No Life

(#38011) pethYeti válasza Kékes525 (#37991) üzenetére


pethYeti
addikt

Adblock Pus + hufilter simán betölti nekem.

(#38012) DS39 válasza pethYeti (#38009) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet nálad is csak a google keresőt kellene kiszedni, és akkor függőlegesen is széthúzná.

makoss: a behúzod a könyvjelzőt egérrel nem működik?
(amúgy tök rossz nézni ezt a képet, felesleges volt kihomályosítani, az hogy melyik oldalak vannak ott így is látszik, privát infó meg egyiken sem szerepel)

[ Szerkesztve ]

(#38013) makoss válasza DS39 (#38012) üzenetére


makoss
addikt

Köszi így már mingyárt más! :R
Csak annyira homályosítottam amennyire még látni mit szeretnék
Amúgy több ablakot nem lehet beállítani mint az Operánál? Csak kilencet?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38014) Rimuru válasza pethYeti (#38009) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem ez a felbontástól függ, ha megfigyeled neki is addig húzza amíg a kereső is tart. Nekem is széthúzná, viszont én 4 oszlopot használok ezért négyzetesebb.

Vigyázat, csalok!

(#38015) makoss válasza Rimuru (#38014) üzenetére


makoss
addikt

Hogy állítottad be, hogy ennyi ablak van?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38016) Rimuru válasza makoss (#38015) üzenetére


Rimuru
veterán

about:config alatt browser.newtabpage.columns értékét "4"-re állítottam (akármennyit meg lehet adni). browser.newtabpage.rows segítségével még a sorok számát is lehet változtatni (ezt hagytam alapértelmezett értéken (3)).

Vigyázat, csalok!

(#38017) makoss válasza Rimuru (#38016) üzenetére


makoss
addikt

És ez a beállításokban merre van?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38018) Bjørgersson válasza makoss (#38017) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A böngészősávba kell beírni.

DS39: Fú de egyszerre. :D

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38019) DS39 válasza makoss (#38017) üzenetére


DS39
nagyúr

címsorba kell bírni, about:config (Enter) és onnan már elérhetőek az említett kulcsok.

kovy29: holtverseny :D

[ Szerkesztve ]

(#38020) makoss válasza Bjørgersson (#38018) üzenetére


makoss
addikt

Bocs de nem tartom magam profinak, egyszerűbb nincs?
Nem szeretnék rendszerösszeomlást :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38021) Bjørgersson válasza makoss (#38020) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ennél egyszerűbb? Ne viccelj már. :) Hülyebiztosra van minden szoftver megcsinálva, elrontani nem tudod, úgyis szól, ha hülyeséget csinálnál. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38022) muzli1963


muzli1963
csendes tag

Az új lapnál a keresősávot hol lehet eltávolítani?

(#38023) makoss válasza Bjørgersson (#38021) üzenetére


makoss
addikt

ok, majd kipróbálom... :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38024) Rimuru válasza muzli1963 (#38022) üzenetére


Rimuru
veterán

Én (gondolom scott_free is) userContent.css-el csináltam. [link]
A tartalma meg ennyi (ha csak a keresősáv nem kell):
@-moz-document url(about:newtab)
{
#newtab-search-container, #newtab-search-logo { display:none !important; }
}

Vigyázat, csalok!

(#38025) Kékes525 válasza pethYeti (#38011) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor csak az lehet amit már írtam, hogy valamelyik addonnal (adott beállításával) együtt okozza a problémát.

Most kipróbáltam az összes filtert lekapcsoltam, 0 filterrel is több mint egy percig töltötte be a blogot az Adblock plus!

Ez az addon pikkel rám!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38026) geris197 válasza Rimuru (#38014) üzenetére


geris197
tag

Két kérdés ha szabad?
1./ Mitől színes ( itt pl. lila ) az egész oldal? Én is használok témát,de ronda fehér az egész oldal.
2./ Mitől függ,hogy a kockákba milyen oldalakat rak be,ajánl fel? Mert nálam van olyan kocka ami üres és van olyan oldal ahova napi szinten járok többször is és azt pl. nem teszi oda.Én manuálisan valahogy oda illeszthetem?

(#38027) Bjørgersson válasza geris197 (#38026) üzenetére


Bjørgersson
félisten

2) Könyvjelzőket vagy url-eket kell behúzni a téglalapokba.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#38028) Rimuru válasza geris197 (#38026) üzenetére


Rimuru
veterán

1. Tegnap csináltam egy képet Gimppel hogy próbálgassam a háttér beállítását mert elsőnek nem volt tökéletes (az újabb próbákhoz készült a kép). Ezt is a fent említett userContent.css teszi (nálam) lehetővé.

2. Előzményekből válogat alapból, de te is tudsz kirakni oda könyvjelzőt/előzmények közül. [link]

További kérdések elkerülése miatt berakom a saját userContent.css ide vonatkozó részét:

@-moz-document url(about:newtab)
{
/*Kereső mező, rögzítés és bezárás gombok eltüntetése*/
#newtab-search-container, #newtab-search-logo, .newtab-control-pin, .newtab-control-block { display:none !important; }
/*Alsó margó áttetszővé tétele, és margó 40px-re csökkentése*/
#newtab-margin-bottom { background-color:rgba(0, 0, 0, 0) !important; max-height:40px !important; }
/*Felső margó minimum és maximum értékének beállítása*/
#newtab-margin-top { min-height:20px !important; max-height:20px !important; }
/*Háttérkép beállítása*/
#newtab-scrollbox{ background: url("file:/home/cc/.mozilla/firefox/up5kp4fy.cc/chrome/back.jpg") center no-repeat !important; }
}

Vigyázat, csalok!

(#38029) geris197 válasza Bjørgersson (#38027) üzenetére


geris197
tag

Igggenn,köszönöm szépen,akkor ez is megoldva :C Még csak a színezés.... :U

(#38030) geris197 válasza Rimuru (#38028) üzenetére


geris197
tag

Köszönöm szépen Neked is,a linket is :R Viszont azt a színezés dolgot nem igen értem,programozói szinten annyira azért nem vágom a dolgot :F

(#38031) kispx


kispx
addikt

Többen kérték az about:newtab oldalon lévő Google keresősáv eltüntetését:

1) Nyisd meg a profil mappát
2) Hozz Létre egy Chrome nevű mappát
3) Nyisd meg a mappát
4) Hozz létre egy userContent.css nevű fájlt az alábbi tartalommal:

@-moz-document url(about:newtab){
#newtab-margin-top, #newtab-search-container
{ display: none !important; }
}

5) Mentés, böngésző újraindítás

(#38032) DS39 válasza makoss (#38023) üzenetére


DS39
nagyúr

ezeket az about:config kulcsokat nyugodtan kapcsolgathatod, meg átírhatod, a gyáriakat törölni nem tudod úgysem, és a jobb klikk menüjében ott a visszaállítás opció (alapértelmezettre).

(#38033) Rimuru válasza geris197 (#38030) üzenetére


Rimuru
veterán

Létrehozod az userContent.css fájlt. Ez a link tökéletes hozzá, a step 5-be az én kódom kerüljön be, step 6 kihagyható. Az alsó sorban lévő file:/home/cc... részt úgy módosítsd hogy egy kép (amit szeretnél a háttérben látni) elérési útvonala legyen. Mivel nem Windows alatt vagyok a formáját nem tudom, Google szerint ilyesmi kell: file:///c:/kep.jpg

@-moz-document url(about:newtab)
{
/*Alsó margó áttetszővé tétele*/
#newtab-margin-bottom { background-color:rgba(0, 0, 0, 0) !important; }
/*Háttérkép beállítása*/
#newtab-scrollbox{ background: url("file:/home/cc/.mozilla/firefox/up5kp4fy.cc/chrome/back.jpg") center no-repeat !important; }
}

(#38031) kispx: A felső margót nem tüntetném el, jó helyen van az. :D :P

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#38034) geris197 válasza Rimuru (#38033) üzenetére


geris197
tag

Mindent megcsinálok és nem akar sikerülni. :W Szerintem a kép elérési útvonal megadását ronthatom el,mert a többit innen másoltam... :F

(#38035) makoss válasza Rimuru (#38028) üzenetére


makoss
addikt

Ez a háttér szinesítés engem is érdekelne, most, hogy a könyvjelző ablakok számának növelését meg tudtam oldani :R
csak ez amit betettél a háttérszin megváltoztatására, ezt pontosan hova kell tenni?

DS39: Azért kezelem úgy mint a bombát mert annyi helyen olvastam már, hogy a rendszert mármint a wint csak programozók kezelhetik illetve érthetik meg, ha valamit átírnák benne biztos nem indulna újra a gép.
A bios-ba sosem nyúltam direkt e miatt :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38036) geris197 válasza makoss (#38035) üzenetére


geris197
tag

Ott a link hogyan kell megcsinálni a userContent.css fájlt,csak az a baj,hogy hiába állítgatom-írogatom be a kép elérési útját,nem történik semmi,nem színeződik semmi.

(#38037) Kicsirics77 válasza geris197 (#38036) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Mert valószínűleg a kép elérési útja nem megfelelő.
Ha egy mappában van a css fájlal tegyük fel akkor elég a kép neve és kiterjesztése ha a kép máshol van akkor /images/kep.jpg az elérési út de lehet képet megadni url hivatkozással is akár.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38038) makoss válasza geris197 (#38036) üzenetére


makoss
addikt

Ezért kérdeztem, hogy ha nem mindegy mit hogyan csinálok akkor a helyes útvonal kellene, mert ahogy ismerem (nem ismerem) a programozást elég egy vessző vagy ékezet a hibához vagy ahoz, hogy épp ne csináljon semmit :B

Kicsirics77: ... csak azt nem értem, hogy az ilyen aprónak mondható változásokat miért nem építették be eddig mint az operába, vagy csináltak volna egy kiegészítést amiben ömlesztve minden kisebb változás benne lenne

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38039) geris197 válasza Kicsirics77 (#38037) üzenetére


geris197
tag

Tuti a kép elérési útvonal megadásával van a gond.Máshol volt,de most betettem abba a mappába ahol a userContent.css fájl van(profil mappában csinált chrome mappa ugye) ,de nem akar működni a dolog.Valami hibádzik.Gondolom az se mindegy,hogy az elválasztók merre dőlnek.Tudom ez alap programozási dolog,de én nem értek ehhez csak most olvasgatok picit utána.

(#38040) Kicsirics77 válasza geris197 (#38039) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Sima / kell de ha egy mappában van a css fájlal akkor menni kellene neki,holnap majd megnézem otthon mert telefonon safari van. Ja és az ékezetes karaktereket kerülni kell a fájlok nevében.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38041) Troy. válasza Troy. (#37964) üzenetére


Troy.
addikt

Erre esetleg valaki? :)

.

(#38042) geris197 válasza Kicsirics77 (#38040) üzenetére


geris197
tag

Köszönöm szépen a segítséget holnapig is.Ha nem sikerül holnap sem,akkor leírom valahogy az útvonalat és majd megkérlek,hogy a fentebb megadott kódba szerkeszd be,mert lehet ott is elszúrok valamit.

(#38043) DS39 válasza makoss (#38035) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez nem Windows rendszerprogramozás, csak egy böngésző "finomhangolás", ami ráadásul nem is oprendszer függő (Linux-on és Mac-en is ugyanígy kell a Firefox-ot beállítani), a legrosszabb ami történhet(ne), hogy újra kell telepítsd a böngésződet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38044) DS39 válasza Troy. (#38041) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom miért csinálhatja, de használd helyette a Private Tab kiegészítőt, akkor a normál ablakon belül nyit egy privát fület.

persze ha fontos hogy új ablakban is jó legyen, akkor először letiltott kiegészítőkkel nézném meg milyen, ha úgy is rossz, Firefox alaphelyzetbe állítása lehet a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#38045) makoss


makoss
addikt

Jó reggelt!

Nem tudja valaki, hogy be lehet állítani firefoxra az egérmozdulatok engedélyezését mint az operán?

DS39: Köszi megnyugodtam! :R :K

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38046) unravel válasza makoss (#38045) üzenetére


unravel
őstag

Üdv!

Nekem Firegestures van.

¯\_(ツ)_/¯

(#38047) makoss válasza unravel (#38046) üzenetére


makoss
addikt

És ez olyan mint az operáé?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#38048) unravel válasza makoss (#38047) üzenetére


unravel
őstag

Sok különbség nincs ezeknek a vezérlésükben.
Nyilván a "jobbgomb + <-" a vissza, és "jobbgomb + ->" az előre.
Ha valami mégis hiányozna az megadható külön.

¯\_(ツ)_/¯

(#38049) Kicsirics77 válasza geris197 (#38042) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szia
tökéletes a css file a hiba nálad lesz
ha a képet beteszed a chrome mappába akkor csak ennyi kell elérési útnak
background: url("wallpaper-2626292.jpg")

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#38050) scott_free válasza makoss (#38045) üzenetére


scott_free
senior tag

hi,

én ezt használom, szintén Opera után kerestem egy hasonlót: All-in-One Gestures
(ebben működik a "jobb klikk + le" új lap nyitására és ha linken húzom, akkor a link új lapon nyitására is)

#38024 colomb2:
igen, én is azzal csináltam, csak más beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.