Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11001) erikke17 válasza WonderCSabo (#11000) üzenetére

erikke17
(őstag)

ŐŐ én csak speciális karaktereknél vettem észre.Mert Pl: Myvipen nagy sláger krikszkraksz speciális karakterekből nyilakat és egyéb dolgokat csinláni aztán ott meg itt PH-n az aláirásoknál amik vannak a kommentek alatt ott szoktam látni de ritka dolog, ha látok nyomok egy screent.

Nem igazán izgat csak furdalt a kiváncsiság. :)

Szerk.!!:gondolom a kockában lévő szám a karakter kódja lehet.

[ Szerkesztve ]

||WoT Acc / War Thunder - Erixx93|| BF3 - Erixx93 || Steam - erixx18 ||Xbox One S- Erikk24 || Huawei P9 + Xiaomi Hybrid Dual Drivers + Rock Zircon :)|| MeMo Pad HD 7|| Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#11002) vamosip

vamosip
(tag)

Gmail-ben egy levélben van egy szmájli pl.: :-)

Az mitől van, hogy FF-ban L-nek látszik, IE és Chrome alatt viszont rendes smile arcnak?

Kódolást állogattam, de semmi változás.

(#11003) WonderCSabo válasza erikke17 (#11001) üzenetére

WonderCSabo
(félisten)

Próbáld újrarakni.

vamosip: FF csökkentett módban is? én is gmailt használok FF alatt, de normálisan műxik

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#11004) vamosip válasza WonderCSabo (#11003) üzenetére

vamosip
(tag)

Csökkentettben is.

Érdekes, mert, ha rámegyek az "Üzenete fura karaktert tartalmaz", akkor a smile helyén egy négyzet van, benne két szám, az idézésben viszont látszik a rendes smile "kép"ként (Én is írtam, meg a másik fél is).

Mikor összecsukva látom a levelezést, akkor is látszik L-ként, de ez pl. Crome alatt is így van, csak ott ha megnyitom, akkor jó.

(#11005) leviske

leviske
(veterán)

Hello mindenkinek! :)

FF3.6-ot használok és az lenne a problémám, hogy folyton kijelentkeztet a myMSN-ből és a Bing-ből. Az iGoogle esetében nem volt ilyen problémám. :F

Mikor bejelentkezek, akkor is folyton ezt nyomja a képembe: "Habár ez az oldal titkosított, az adatok egy titkosítatlan csatornán keresztül..." bablabla

Tegnapelőtt váltottam, tehát túl nagy múltra nem tudok visszatekinteni, hogy mikor működött normálisan. Lehet, hogy az volna a problémája, hogy kilőttem a reklámot? Talán csaknem. :F

Azt tudom, hogy a Live Messenger szolgáltatásuknál most gond van, de nekem ez a dolog valamivel régebbi keletű, mint ma reggel 8. :F

Tehát összegezve a problémám: A FF nem jelentkezik be automatikusan a myMSN-be és a Bing-be. A Hotmail-be igen, tehát azt ki merném zárni, hogy a MS ne pártolná a FF-ot.

(#11006) Tele von Zsinór válasza erikke17 (#11001) üzenetére

Tele von Zsinór
(őstag)

Hiányzik a unicode support, de nem tudom, ez a róka vagy az oprendszer gondja-e.

http://maerlyn.eu/ | Dropbox referral: http://db.tt/EmAcnLYD

(#11007) Tele von Zsinór válasza vamosip (#11002) üzenetére

Tele von Zsinór
(őstag)

Ugyanazon az OS-en nézted?
A MS-féle Webdings fontban a JKL betűk arcokként jelennek meg (ergo ha valahol J-t látsz, jó eséllyel vigyorgós smileyt akart a küldő).

(#11008) Tele von Zsinór válasza leviske (#11005) üzenetére

Tele von Zsinór
(őstag)

Egyik rendszert sem ismerem, de nincs valami "bejelentezve marad" vagy hasonló opció?
Egy ilyen, problémás oldalon jobbgomb - view page info, és a permissions fülön nézd meg, engedélyezve van-e neki a süti beállítása.

(#11009) vamosip válasza Tele von Zsinór (#11007) üzenetére

vamosip
(tag)

Szia!

Igen J ill. L-t látok attól függően, hogy vigyor vagy búskomor akar lenni.

Vistán nézem különböző böngészőkkel.

(#11010) leviske válasza Tele von Zsinór (#11008) üzenetére

leviske
(veterán)

Nincs "Bejelentkezve marad" opció, csak a jelszavam kéne megjegyeznie, de azt sem teszi. (Vagyis van, mikor teszi és van, mikor nem. Van mikor elég a Sign in/Bejelentkezésre nyomni és van mikor ez után a jelszavamat is be kell írnom. Változó.)

Az érdekes csak annyi, hogy Hotmail-en nincsenek ilyen gondjaim, egyedül a Bing/myMSN esetében. :F

Am. megnéztem, engedélyezve van a süti használat, mind a msn, mind a bing esetében. :F

(#11011) WonderCSabo válasza leviske (#11010) üzenetére

WonderCSabo
(félisten)

Próbáld törölni a problémás sütiket.

(#11012) Matthewus

Matthewus
(Topikgazda)

Kijött a 3.6.2-es verzió.

(#11013) erikke17 válasza Matthewus (#11012) üzenetére

erikke17
(őstag)

Most frissitettem mi lett benne új??

||WoT Acc / War Thunder - Erixx93|| BF3 - Erixx93 || Steam - erixx18 ||Xbox One S- Erikk24 || Huawei P9 + Xiaomi Hybrid Dual Drivers + Rock Zircon :)|| MeMo Pad HD 7|| Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#11014) WonderCSabo válasza erikke17 (#11013) üzenetére

WonderCSabo
(félisten)

A FF-nál az uccsó verziószám növekedéskor csakis kis hibajavítások történnek. Itt vannak a 3.6.2-re vonatkozók.

(#11015) canniball válasza erikke17 (#11013) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Firefox 3.6.2 újdonságai

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#11016) erikke17 válasza WonderCSabo (#11014) üzenetére

erikke17
(őstag)

Télleg ekkora buta kérdést :((( ez most úgy hangzott mintha egy hete lenné PC-m
Nem is tudom miért kérdeztem..... :(

canniball:kösz neked is :)

[ Szerkesztve ]

(#11017) sto1911

sto1911
(veterán)

Ismertek olyan kiegeszitot, amivel a bongeszo ablaka automatikusan atmeretezodik a nezett weblap szelessegehez?

(#11018) WonderCSabo válasza sto1911 (#11017) üzenetére

WonderCSabo
(félisten)

Utánanéztem, és nem találtam ilyet.

erikke17: Semmi probléma, velem is előfordul az ilyesmi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11019) sto1911 válasza WonderCSabo (#11018) üzenetére

sto1911
(veterán)

Koszontem, en is hasonloan jartam el :(

(#11020) james008bond

james008bond
(őstag)

Sziasztok!

Új keletű problémám: amint le szeretnék tölteni egy fájlt a Firefoxxal, azonnal "kifehéredik", lefagy és összeomlik a böngésző. Mi lehet az oka?

Kösz

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#11021) Sweet Lou 6

Sweet Lou 6
(addikt)

Üdv.!

Itt az ígért screenshot: Firefox 3.6.3pre, 15 kiegészítővel és 36 tabbal

Ha két lehetőség közt nem tudsz dönteni, csinálj egy harmadikat.

(#11022) leviske válasza Tele von Zsinór (#11008) üzenetére

leviske
(veterán)

Az engedélyeknél az alapértelmezett helyett átraktam simán engedélyezettre és érdekes módon azóta működik. Köszi! :R

Pedig engedélyezve vannak a sütik, no mind1.

(#11011) WonderCSabo: Közben megoldódott (vagyis úgy tűnik). :R

(#11023) anri-ur

anri-ur
(tag)

Sziasztok!

Tegnap frissített 3.6.2-re a fox és azóta ezt látom!

Ez normális? Mi az a "pre"?

[ Szerkesztve ]

(#11024) HZoli87 válasza anri-ur (#11023) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Nálam is ez van, normális. ;)

-Ha jól tudom, pre release= kiadásra szánt verzió.

[ Szerkesztve ]

(#11025) CPT.Pirk válasza james008bond (#11020) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Mi van beállítva letöltéshez? Nem akar megnyitni valamit magától? Került fel új plugin?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11026) james008bond válasza CPT.Pirk (#11025) üzenetére

james008bond
(őstag)

Friss telepítés, előtte mindent unistalláltam. Plugin sincs fent. Nem akar semmit megnyitni, bármit szeretnék letölteni, egyszerűen kifagy a FF.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#11027) CPT.Pirk válasza james008bond (#11026) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Valami download manager nincs fent a gépen?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11028) glutamin válasza WonderCSabo (#11014) üzenetére

glutamin
(őstag)

Kár, hogy a skinnelés nem működik tökéletesen régi xp-s kinézettel. Az alsó státusz sort nem fedi, csak a betűtipíust ba**a el.

Részvétet könnyen kap az ember, az irigységért azonban keményen meg kell dolgozni

(#11029) WonderCSabo válasza glutamin (#11028) üzenetére

WonderCSabo
(félisten)

És ez hogy jön arra amit én írtam? :)

A personasra gondoltál?

Sweet Lou 6: Azt nem mondtad, hogy linuxon. ;) Windowson fogyaszt többet, amit én is írtam.

(#11030) vante

vante
(aktív tag)

Hogy lehet azt megcsinálni, hogy csak egy firefox fusson egyszerre max? Mármint beállítás érdekelne...

(#11031) james008bond válasza CPT.Pirk (#11027) üzenetére

james008bond
(őstag)

nem, nincs semmi ilyen

(#11032) glutamin válasza WonderCSabo (#11029) üzenetére

glutamin
(őstag)

Arra utaltam, hogy hibajavítások történtek, de ezzel sajna nem foglalkoztak most.

Részvétet könnyen kap az ember, az irigységért azonban keményen meg kell dolgozni

(#11033) Sweet Lou 6 válasza WonderCSabo (#11029) üzenetére

Sweet Lou 6
(addikt)

:R

Ha két lehetőség közt nem tudsz dönteni, csinálj egy harmadikat.

(#11034) Llew

Llew
(tag)

Még mindig nincs megoldásom erre. Itt a PH-n a felhasználói ablakkal is ez a helyzet. Másik gépen is frissítettem a FF-ot, de ott nincs ez a gond.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#11035) canniball válasza Llew (#11034) üzenetére

canniball
(nagyúr)

A TabMixPlus kieg.-ben vannak a lapok megnyitására vonatkozó beállítások, azzal sem orvosolható a dolog?

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#11036) BullZeye válasza BullZeye (#10993) üzenetére

BullZeye
(addikt)

Viszont most egy alapvetően Firefox hibára szeretnék rákérdezni:
Adott 2 oldal megnyitva, és pluszba megnyitok valami sok töltést igénylő lapot, pl izismile.com, vagy ahol sok Javascript van...
Ilyenkor míg várnám a töltést, próbálok az előző 2 lapon érvényesülni, és scrollozni, de mintha teljes mértékben befagyna ilyenkor FF (gyakran van "Nem válaszol") , és görgő használata eléggé lehetetlen.
VISZONT a jobb oldali görgőSÁV-ra ha rákattolok és húzom fel le, simán akadás mentesen tudom mozgatni az oldalt :\
Erre van valami about:config megoldás? esetleg valami tipp, hogy mivel lehetne ezt megoldani?
4 giga memóriám van, amiből 99%ban FF 5-700 mb memóriát el is foglal...ami non sense, de hát ha van, minek sajnáljam tőle. Viszont ilyenkor elvárnám, hogy minden akadás mentesen történjen -.- másik ilyen, ha picit is tölt a gép, már akadnak a FLASH Videók...az autómata tab mentést átraktam 5 percre...de ha a vinyó picit is elkezd dolgozni, akkor megint csak akad FF mint az állat -.-
Nem használtam semmi gyorsító kieget, vagy külső programot, alig 1 hónapos FF install, windows se régebbi!
Ez télleg fontos lenne, mert szeretem az FF-et és nem akarok áttérni ilyenek miatt Chrome-ra, és minden kieget és beállítást elölről kezdeni
gépem q6600 @2.4ghz (alul feszelve), és 2x2gb 1066mhz es memória, HD4890@150/200 (ez is "enyhén" alul feszelve)

(#11037) CPT.Pirk válasza BullZeye (#11036) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

5-700Mb 3 tabbal? Az nagyon durva, nálam 15 tabbal és 21 kieggel sem lépte túl a 250-280 megát, XP és W7 alatt sem.

Az izismile-t is megnéztem, töltés közben lazán scrolloztam, semmi gondot nem okozott, a töltési ideje is mindössze 0.597 másodperc volt az ff mérője szerint, mindezt első betöltésre.

A flash lejátszás kicsit érzékeny, az nálam is meg tud akadni kicsit, de csak ha valami komolyabbat csinál a gép.

Egyébként FF még nem kezeli külön processzként a tabokat, ezért fordulhat elő, hogy egy tab betöltése alatt a többi tabon nem tudsz normálisan dolgozni. Dolgoznak a több szálasításon, de az még odébb van.

Amiket kipróbálhatsz, és nálam be vannak téve about:configba: [pipelinening feldolgozás bekapcs]

[fizikai memória foglalás csökkentése tálcára tételkor, virtuális memóriafoglalást nem csökkenti]

[valamint a vacuum places tisztító, ami a címsorba beíráskor jelent segítséget, ha már sok böngészési előzmény van, hogy ne tartson másodpercekig egy webcím begépelése]

[ Szerkesztve ]

(#11038) BullZeye válasza CPT.Pirk (#11037) üzenetére

BullZeye
(addikt)

most raktam fel néhány memória optimalizáló kieget meg programot, ezek úgy néz ki visszafogják picit.

De 5-700 mega azért egy jó 10-12 órás menet után jön össze estére :) meg nekem 46 kieg van bent.

Izismile.com nem tudom hogy jön be neked 0.5 másodperc alatt...pusztán a képek amik általában az első oldalon vannak több idő letöltenie a netnek, HA tölt jól...

de hülye példa volt, mert ez pont nem olyan amitől beáll, jobb példa nCore oldala, ami túlképp kifagyasztja a firefoxot jó 8-10 másodpercre míg betölt

Ezzel akkor nem nagyon lehet kezdeni semmit, ugye?

(#11039) WonderCSabo válasza BullZeye (#11038) üzenetére

WonderCSabo
(félisten)

Hááát, ilyen sok kieggel ne csodálkozz, valszeg vmelyik összeakad. Nézd meg FF csökkentett módban.

(#11040) CPT.Pirk válasza BullZeye (#11038) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Valamelyik kieged (vagy több) memória szivárgásban szenved, a róka memóriafoglalása nem nő magától az időben, főleg nem 500 mega fölé, hiába fut egész nap. Szerintem tarts szanálást, tuti nem használod mind a 46-ot.

Nálam nCore letöltések oldala 1.6-2.5s alatt tölt be. Jah izé, minden ilyen értékem adblock mellett értendő. Kikapcsolt adblocckal az izsmile 3-5 sec alatt tölt be, visszakapcsolva meg 1.5-2.5 között. nCorenál ez 3s, míg prohardver.hu esetében az adblock kikapcsolása átlag 0,5-1s lassulást okozott.

(#11041) BullZeye válasza CPT.Pirk (#11040) üzenetére

BullZeye
(addikt)

46 kiegez már a szanált, 120ról csökkentettem.

Adblocok én is használok, Ncorenál pedig van egy Greesemonkey scriptem is, ami a képeket mutatja.

(#11042) CPT.Pirk válasza BullZeye (#11041) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Uhh bazz. Nincs egy screenshotod a 120-ról? ;]

Ami még befolyásolhatja egy oldal betöltését nálam, az a ghostery, blockolja a sok szemetet.

(#11043) vamosip

vamosip
(tag)

Nálam pl. 3 db kieg. van (Translate, adblock, smart bookmark bar) és ha Facebookon elindítom a Farmvillet, mindjárt 3-400 MB RAM-ot eszik, ha nekiállok szomszédot látogatni, szépen elkezd felmenni a memóriahasználat, majd belassul az egész. Legutóbb másfél gigáig bírta a kettőből, majd kifagyott :(

De mondjuk itt szerintem a flash programmal van gond, mert Chrome-on is ezt műveli. Vicc, hogy komolyabb grafikájú játék nem eszik ennyit...

[ Szerkesztve ]

(#11044) WonderCSabo válasza vamosip (#11043) üzenetére

WonderCSabo
(félisten)

A Farmville nagyon szarul van megírva, és a Flash már alapból is zabál, szóval ez nem az FF hibája.

(#11045) dqdb

dqdb
(veterán)

Készítettem egy user JS-t, amely a PH összes portálján az oldal tetején megjelenít egy vékony sávot privát üzenet érkezéséről.

A sáv az oldal betöltődésekor jelenik csak meg, azaz magára hagyott ablaknál nem kérdezi le időnként a privát üzeneteket. A működéséhez természetesen az adott site-ra be kell jelentkezni. Firefox 3.6 alatt teszteltem, telepíteni kell hozzá az aktuális Greasemonkey addont.

Letöltés: [link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11046) Llew válasza canniball (#11035) üzenetére

Llew
(tag)

Azt még nem néztem, szerettem volna újabb kieg felrakása nélkül megoldani a dolgot.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#11047) canniball válasza Llew (#11046) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Persze, csak egy "ha mások nem mondanak jobbat" tipp volt. Biztosan lehet valamit bütykölni az about:configban is, csak nekem fogalmam sincs mit...

(#11048) canniball válasza dqdb (#11045) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Pü!

(#11049) anri-ur

anri-ur
(tag)

Az élő könyvjelzők frissítési gyakorisága beállítható valahogy?

(#11050) dqdb válasza canniball (#11048) üzenetére

dqdb
(veterán)

Engem már figyelmeztet a scriptem :D Megnézem a Mobilarénán, hogyan alakítja át a széthúzó script az oldalt, aztán valami hasonlót művelek majd az aktuális designnal. 1280-as szélességre igazítást megoldom, aztán ha lesz hozzá kedvem, akkor a laptopon az 1440-et is. Több nem fog menni, mert nincsen nagyobb felbontású monitorom.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.