Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Goose-T válasza BullZeye (#5999) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha jól sejtem, a Google Readerhez éjjel-nappal menő bazi nagy, hangos, sok áramot zabáló szerverek mentik folyamatosan böszme adatbázisokba a feedeket, azért tudod visszamenőleg megnézni. Ezt nem tudod utáni csinálni otthoni géppel, akárhogy is próbálkozol. Olyan kiterjesztés nincs, ami Google Readert használ eleve az RSS-lekérdezésekhez? Ezek között szétnéznék.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6002) WonderCSabo válasza Goose-T (#6001) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én ezek közül ezt ajánlom. Egy magyar programozó, Ajnász fejleszti. (És nagyon jó.) :)

(#6003) Vudu3 válasza z0d1AK (#6000) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Még van olyan tippem, hogy használd a videokártya legfrissebb driverét, bár a komoly 3D teljesítménykülönbség miatt én se azt használom.(NVIDIA GeF.)

A másik tipp, hogy a videokártya DVI kimenetét használd, mert az van LCD/TFT-re optimatizálva még akkor is, ha a monitornak esetleg csak VGA bemenete van. Én is a DVI/VGA átalakítón keresztül használom a GeForce DVI kimenetéből és így minden korrekt.(a monitornak csak VGA bemenete van mert a leggagyibb/legolcsóbbat vettem VW195D).
Ha a videokártya drivere érzékeli az LCD/TFT monitort, akkor a képarány átváltásra még gyorsbillentyű kombináció beállítását is engedélyezi.
Ja, és én XPSP3/FF3.0.4-et használok az előző verziókat nem próbáltam a szélesvásznú monitorral.

Hasonló problémák miatt anno én még a monitort is vissza akartam vinni oda ahonnan hoztam, de megoldottam és a pengeéles kép/frankó színek miatt megtartom.

[ Szerkesztve ]

Andariel

(#6004) Vudu3


Vudu3
csendes tag

Nálam a kissebb felbontású oldalakat középrerakja arányosan:

[ Szerkesztve ]

Andariel

(#6005) Tele von Zsinór válasza BullZeye (#5999) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Ahogy mondja kettővel alattad a kollega. Az, hogy Te nem voltál feliratkozva a feedre nem jelenti azt, hogy más sem. Például a ph! híres feedjének perpill 5191 követője van csak greaderben. Ha te most, életedben először feliratkozol, akkor is ott lesznek a régiek, mert mások miatt megvan annak a feednek valameddig visszamenőleg az összes eleme. Sőt, ahogy gugliékat ismerem még 0 feliratkozónál is követik az összes megtalált feedet, hogy legyen history, mikor valakit mégis elkezd érdekelni.
Ha kicsit utánanézel a feed működésének rájössz, nem megoldható amit akarsz, ezt értsd meg >< ;)

[ Szerkesztve ]

(#6006) rdi válasza WonderCSabo (#5911) üzenetére


rdi
veterán

Csak kézi indításra indulna, remélem nem vmi vírus.

Fej! Tor! Potroh!

(#6007) z0d1AK válasza Vudu3 (#6003) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát nekem a 7600gt-n csak dvi van, így azzal használom, bár átalakítóval, mert a monitoron sajnos csak vga csati van

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6008) WonderCSabo válasza rdi (#6006) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vagy inkább spyware. Futtass le egy vírus- és kémprogram ellenőrzést, a biztonság kedvéért. Más abnormális tevékenységet nem tapasztaltál (pl. FF meghízik stb.) ?

(#6009) Steelmanus


Steelmanus
addikt

InfoRSS-t hasznalok, csak nem tudom hogy jobb oladalt az rss-ek mellett mit jelent a pirossal bekeretezett resz, allithato. en harmincra allitottam, de a kep kedveert visszaallitottam 5-re.
Vajon mit jelenthet az a szam?

[ Szerkesztve ]

(#6010) PazsitZ válasza Steelmanus (#6009) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem azt, hogy egy RSSből hány db cikk címet jelenítsen meg neked.
Az alul lévő 85 alapján akkor 17db rss cimkéd van...

- http://pazsitz.hu -

(#6011) Steelmanus válasza PazsitZ (#6010) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valami ilyesmire gondoltam, de alul eszre sem vettem azt a 85-ot, de igy vilagos lett az is szamomra, mert az akkor azt jelenti, hogy 85 olvasott van, amit majd 30 nap mulva torol, mert a regi hirek torlese 30 napra van allitva. Koszi a valaszt, megvilagosultam :)

(#6012) ngabor2


ngabor2
nagyúr

vajon miért szedték ki a verttabbart a firefox add-onok közül? alig találtam meg, pedig egész hozzászoktam.

(#6013) Traxx válasza Brutforsz (#5971) üzenetére


Traxx
őstag

Hát ezzel a linuxos róka vs. flash dologgal úgy fest, tartósan copóágra kerültem :( Eltávolítom, visszarakom a synapticcal - nem jó. Visszarakom róka alól - nem jó. Nautilussal átmásolom a letöltött adobe flash fájlból a kérdéses elemet - nem jó. Mindig csak vinnyog, hogy kellene neki plugin, de elvileg telepítve van, csak nem használja a nyavalyás. Legalábbis a Mozilla / plugins könyvtárban nincs benne...

Kezdem feladni :O

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6014) Brutforsz válasza Traxx (#6013) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

"Legalábbis a Mozilla / plugins könyvtárban nincs benne..." - ezt nem értem: bemásolod és mégsincs benne?

A címsorba az about:plugins kifejezést ütve látod a listában a flash-plugint?

Ha terminálból próbáltad már a sudo apt-get install adobe-flashplugin módszert is, és mégsem akarja az igazságot, akkor több ötletem nincs, azt javaslom, a problémát migráld az Ubuntu topikba, ott disztribúcióspecifikus tanácsokat tudnak adni a srácok.

Semmiképpen ne add fel, bár most leküzdhetetlennek tűnik az akadály, biztos, hogy sikerülni fog, csak valami nüansz miatt nem akar összeállni a dolog. :)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#6015) Traxx válasza Brutforsz (#6014) üzenetére


Traxx
őstag

""Legalábbis a Mozilla / plugins könyvtárban nincs benne..." - ezt nem értem: bemásolod és mégsincs benne?"

Félreérthetően fogalmaztam...telepítem az adobe-nonfree-t, és ez után nem jelenik meg a plugins mappába. Ha bemásolom a nautilussal, nyilván ott van, de nem használja a kis aljas.

A terminálos módszer is bukó:

Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
adobe-flashplugin csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá
.A kért csomag tehát: hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el
E: adobe-flashplugin csomagnak nincs e telepítéshez kijelölhető változata

Szóval hüpp...

Ja és az about:plugins-t kiadva sem látszik semmilyen flash plugin...

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6016) Brutforsz válasza Traxx (#6015) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A parancs kimenetéből azt valószínűsítem, hogy fel kell venned még valamilyen tárolót (ez feltehetően a partner) a csomagforrások listájába. Ezt az ubuntus srácok meg tudják mondani pontosan.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#6017) WonderCSabo válasza ngabor2 (#6012) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mit vettek ki, honnan?

(#6018) ngabor2 válasza WonderCSabo (#6017) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Updated June 23, 2007

This add-on is for older versions of Firefox

itt nem látok semmit. pedig azt írja, hogy 1 matching add-on de nem jeleníti meg (legalábbis nálam...)

(#6019) WonderCSabo válasza ngabor2 (#6018) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Regisztrálsz az addons oldalon, bejelentkezel. Kihagyod a verzióvizsgálatot és felrakod. Persze előtte kikapcsolod a kiegészítők kompatibilitásának vizsgálatát (1. hsz.). Nálam így műxik.
Érdekes itt fenn van, csak a felrakó gomb hiányzik. :F

[ Szerkesztve ]

(#6020) ngabor2 válasza WonderCSabo (#6019) üzenetére


ngabor2
nagyúr

már mindegy, leszedtem a google-lal, feltettem. valamelyik verziónál nem ment az ellenőrzés kikapcsolásával sem, úgyhogy nem erőltettem azóta. mindegy, az a lényeg, hogy működik.

(#6021) z0d1AK válasza z0d1AK (#6007) üzenetére


z0d1AK
veterán

még mindig nem nagyon tudom, h mitévő is legyek:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#6022) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Segítsetek!

Mi az oka, hogy a legfrissebb verzióban a PH fórumait NEM jeleníti meg? A letöltéseket SEM látom, csak egy üres lapot! A fórum leveleit sem látom, csak a főoldalt, majd a két szélén a kereteket és az írásokat, a hozzászólások nem jelennek meg!!!

(#6023) ngabor2 válasza mimi_bacsi (#6022) üzenetére


ngabor2
nagyúr

sütik törlése nem segít?

(#6024) Goose-T válasza ngabor2 (#6023) üzenetére


Goose-T
veterán

Vagy egy sima Ctrl+F5.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6025) rdi válasza WonderCSabo (#6008) üzenetére


rdi
veterán

Folyamatos spy vizsgálat van, és ne m vettem észre semmi különlegeset...

Fej! Tor! Potroh!

(#6026) BullZeye válasza Tele von Zsinór (#6005) üzenetére


BullZeye
veterán

áh köszönöm! megvallom őszintén RSSt mint már írtam pár napja használom, és nem vagyok tisztában a működésével, azt hittem hogy minden RSS kiszolgáló, pl PH menti saját magának automatice ezt...és csak hülye program nem képes használni ezt :)

köszi még1x, keresek akkor valami google readereset

(#6027) Tele von Zsinór válasza BullZeye (#6026) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

GReader + a magyar fejlesztésű Google Reader Watcher

(#6028) Pubszon


Pubszon
veterán

Frissültem 3.0.5-re. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6029) mimi_bacsi válasza ngabor2 (#6023) üzenetére


mimi_bacsi
tag

nem segít... :( :(

(#6030) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ennyit a stabilitásról... csak tegnap kb. 3x lépett ki a 3.0.5 mindenféle előjel nélkül.

(#6031) Sianis válasza ngabor2 (#6030) üzenetére


Sianis
addikt

Nekem nem csinál ilyet. A 3.1 beta az nem ilyen stabil.

Sianis

(#6032) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem már jön is le "magától" a 3.0.5-s. :K

(#6033) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok most szedtem le a firefox legújabbját és nem tudok képeket leszedni(url -ként menti) illetve prohardverre belépni(most máshol vagyok), ill. free download managger nem indul automatikusan ha le akarok szedni valamit(az FDM-et a róka elött tettem fel).

ezeket hogy orvosolhatnám?

köszi

Aurea mediocritas

(#6034) harylmu


harylmu
őstag

Hello.

hogy tudom a foxy tunes-t ide helyezni?

Illetve sajnos foobarral nem működik. Kiírja a szám címét, de "kontrollálni" nem tudom :((
Próbáltam "foobar2000 alternate UI"-val is.

(#6035) Kicsirics77 válasza harylmu (#6034) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem tökéletesen megy a foobarral és kontrollál is
gondolom a beállításokban kellene keresgélned és kijelölni neki hogy a foobar legyen a lejátszó

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6036) harylmu válasza Kicsirics77 (#6035) üzenetére


harylmu
őstag

Sikerült toolbarba tennem a FoxyTunes-t.
De nem akarja még mindig irányítani..Amúgy ColumnsUI-t használok. A FAQ-ban ehhez fűződő parancsok nem segítenek

[ Szerkesztve ]

(#6037) harylmu válasza harylmu (#6036) üzenetére


harylmu
őstag

LOL!
Beállítottam Winamp-ra és most működik :DDD

(#6038) Kicsirics77 válasza harylmu (#6037) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hogy tetted toolbar-ra a foxy-t?
ez érdekelne engem is

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6039) Maci 1986


Maci 1986
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kéne!
A firefox 3.0 rendesen feltepül de indításkor ezt a hibaüzenetet dobja ki XULrunner ablakba:
Name not specified in application.ini

Próbáltam a portable verziót, az is ezt generálja. Próbáltam az application.ini file-t átmásolni egy működő gépről de nem segített. Amúgy frissen telepített XP sp3 van a gépen.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#6040) harylmu válasza Kicsirics77 (#6038) üzenetére


harylmu
őstag

Nézet->Eszköztárak->Testreszabás->Új eszköztár
Beírod hogy FoxyTunes. Ekkor be ne zárd az ablakod!
Ezt az ablakot egy picit arrébb pakolod. Valahol megfogod a FoxyTunes-t és Drag&Droppolod az új eszköztárba. Én speciel 2 percig próbáltam úgy "drag"-elni a FoxyTunes-t hogy átrakja az eszköztárba. Nem mindegy hol fogod meg.
Kész. :)

Áááá, sikerült megcsinálni egy kis trükközéssel , hogy normálisan jelezze a számot. Van egy Winamp emulátor kieg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6041) mimi_bacsi válasza mimi_bacsi (#6029) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Nekem még mindig NEM MEGY a PH fórum, a két szélén az anyagok látszanak, a fórum belseje egyátalán...Valakinek ötlete...?

Most is a Chrome megy...Azzal fórumozok...! :W :W

[ Szerkesztve ]

(#6042) ngabor2 válasza mimi_bacsi (#6041) üzenetére


ngabor2
nagyúr

első körben, hogy a progi sérülését kizárhassuk, próbálkozz egy portable verzióval. ha ott se jelenik meg, akkor mélyebben van a hiba oka. ha ott megjelenik, akkor lehet, hogy egy ff reinstall kell.

(#6043) croww


croww
csendes tag

Üdv megint
nah végül váltottam a mozilláról a firefox 3.0.5.-re,de itt a firefoxban a Fájl-Webcím megnyitása nem működik,hiába kattintok rá,nem csinál semmit.Pedig elég fontos lenne,de eddig még egyszer sem sikerült előcsalogatni. Vmi ötlet esetleg?:)

(#6044) ngabor2 válasza croww (#6043) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nálam is "csak" annyit csinál, hogy átugrik a címsorra, ahova a webcímet be kell írni. mi ezzel a gond?

(#6045) efi99


efi99
senior tag

Üdv!
Én is most váltottam még csak a 3-asra. Egy-két idegesítő újdonságra kérnék ötletet.
1. Az állapotsor mérete piszkálható valahogy? A benne lévő g,q stb betűk alja nem látszik, igaz a betűméret 113%-ra van piszkálva a Win-ben, de a 2-essel így sem volt gond.
2. Könyvjelzőmentéskor nem tudja minden kérdés nélkül bevágni a helyére? Pontosabban valami nem rendezett könyvjelzők közé bevágja, de én a könyvjelző menübe akarom és oda default.
3. Könyvjelzők kezelésénél, ha a listából megnyitok 1-et bal gombbal nem megnyitja, hanem alul kiírja a részleteket. Ha középső gombbal nyitom (be van állítva, hogy ez új fülön nyissa), az oké, csak elkapja rá képet.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#6046) BullZeye válasza Tele von Zsinór (#6027) üzenetére


BullZeye
veterán

persze, csak nem jön be a greader kezelő felülete, az egész olyan idegen, nem szeretem a google designját :\

(#6047) croww válasza ngabor2 (#6044) üzenetére


croww
csendes tag

hát csak annyi h a Mozillában ilyenkor előugrott egy kis ablak,ahova be kellett írni a webcímet,és megnyitotta. így viszont sok értelmét nem látom itt,a címsorba be tudom írni anélkül is,hogy ezt a funkciót kelljen használnom..viszont a mozillás megoldás jobban tetszett:)

(#6048) harylmu


harylmu
őstag

Hello.
Egyszercsak eltűnt a hang a firefoxomból. :Y Mitől lehet?

(#6049) PazsitZ válasza harylmu (#6048) üzenetére


PazsitZ
addikt

Önmagában a html-ben nincs hang.
Hangot többnyire a flash játszik le ez bármely flash tartalmon jobb klikk tulajdonságok menüpontnál megtalálod.

- http://pazsitz.hu -

(#6050) PazsitZ válasza croww (#6047) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát abban az esetben ha egy új ablakban akarod ezt tenni akkor CTRL+T és már írhatod is az url-t.
Ha az aktuálisban, akkor vagy odaugrik a megnyitással vagy egérrel rákattintasz...

- http://pazsitz.hu -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.