Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Intruder2k5 válasza SamSem58 (#64500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És ha kikapcsolod a uBlock-ot akkor megjelenik a kép? Ha igen, akkor ennek semmi köze a Firefox-hoz, egyszerűen csak változott a szűrőlista, és már több dolgot blokkol.

(#64502) Cs1csó válasza SamSem58 (#64500) üzenetére


Cs1csó
félisten

Töröld az Ublock Origin-t és telepítsd újra.

(#64503) SamSem58 válasza Intruder2k5 (#64501) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, úgy tűnik, hogy az uBlock a ludas, de ez nem lesz így jó, mert nem csak a facén vannak nem megjelenő képek, hanem egyéb oldalakon is! Ha kikapcsolom, akkor meg elárasztanak a reklámok! :o :o

Samsem

(#64504) SamSem58 válasza Cs1csó (#64502) üzenetére


SamSem58
aktív tag

És ez megoldja a problémát? Valóban az uBlock a ludas, de ez kell, ha nincs, vagy kikapcsolom, akkor elárasztanak a reklámok! :o :o (nem csak a facén vannak nem megjelenő képek, hanem egyéb oldalakon is!)

Samsem

(#64505) Cs1csó válasza SamSem58 (#64504) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam jól működik, lehet valami elromlott benne, ezért próbáld ki a kiegészítő újratelepítését. Tehát törlöd, böngészőt újraindítod majd megint felteszed, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#64506) SamSem58 válasza csako (#64484) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Very good! :DD Keep it up Mozilla team! :C

Samsem

(#64507) SamSem58 válasza Cs1csó (#64505) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Oké, holnap megkísérelem, aztán mekk látyúk! :DDD

Samsem

(#64508) ledgeri válasza SamSem58 (#64503) üzenetére


ledgeri
nagyúr

...vagy esetleg beletanulsz a ublock originbe, és megtudod, hogy milyen módjai vannak, és mit hogyan lehet oldalanként tiltani vagy engedélyezni, akár még aktív szűrője ellenében is, mi mit jelent,és élvezed, hogy csak azt látod amit szeretnél...
(ublock kisikon katt, fogaskerék (lap alji more amíg meg nem jelenik), setings fül, és bármelyik i, majd talrtalomjegyzék> 1 oldal-tól végéig)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64509) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki használja a mate translate fordítót?Mi történt vele eddig egész oldalakat le tudtam vele fordítani most meg semmit em csinál csak jobb fent kiad egy ilyet

Most már csak fizetősen lehet egész oldalakat fordítani?
Esetleg e helyett valaki tud valami ó fordítót?De olyat ami nem másik oldalt feldobva fordít egy egész oldalt hanem azon az oldalon amin vagyok pont mint a mate translate.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64510) istnag válasza ledgeri (#64499) üzenetére


istnag
addikt

Meg lett a hiba. A FF profilomban ment valami gallyra. Nullára gyalulták az IT-n, majd működött rendesen.
Köszönöm.

(#64511) Cs1csó válasza Pityu. (#64509) üzenetére


Cs1csó
félisten

s3 translate

(#64512) ArthurShelby válasza Pityu. (#64509) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én ezt használom

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64513) Pityu. válasza ArthurShelby (#64512) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Közben én is megtaláltam ezt,nagyon tuti 🙂 köszi amúgy. Kár azért a mate translatéért de ez most jobban is tetszik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64514) Pityu. válasza Cs1csó (#64511) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az van de nem tetszik,hogy új oldalt nyit meg meg ilyesmi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64515) Cs1csó válasza Pityu. (#64514) üzenetére


Cs1csó
félisten

Többféleképp is működtethető nem emlékszem, hogy új oldalt nyitna meg.
Lehetőségek:
1. jobb klikkes menü és ott - az első opció az S3-nál "translate the page" és akkor ezt az oldalt fordítja le felül a google sáv ott visszaválthatsz eredetira.
2. kijelölsz egy szövegrészt akkor egyből megjelenik az ikonja és akkor arra kattintva egy kis ablakban lefordítja azt a szakaszt.
3. az első opciónál az S3-nál a második opciónál "Translate the page via google Web site" ekkor fog új oldalt nyitni.

Megjegyzem az S3 a LEGJOBB és ezt azért merem kijelenteni mert a felső menüs ikonjára kattintva a settings-re kattintva elképesztően sok beállítási lehetőség nyílik meg és bőven testre szabható sőt tudja a YouTube vidókat is automatikusan fordítani.
Még tanuló mód is van benne.
A többi fordító ehhez képes fapados tehát annyit tud, hogy katt és lefordítja az oldalt. ez ennél többet is tud.
A lefordított szöveg fölé viszed a kurzort akkor megjeleníti a kijelölt részt.

Ajánlom még az IM Translator-t ami szintén nagy tudású, pl. tud olyat, hogy az oldalt úgy fordítja le, hogy szakaszonként és megtartja az eredeti szöveget is a fordítás pedig más színnel van, a színt te állíthatod be - a szemednek megfelelően - ez pl. a fordítás helyességének az ellenőrzésére is jó.

Anno mikor egy időre megszűnt az S3 translator akkor én végigpróbáltam az összes NÉPSZERŰ fordítót - tehát azokat amiket nagyobb számban használtak az emberek ugye ez a Firefox kiegészítőket letöltő oldalán látszik, vagy 6-ot kipróbáltam és az S3 mellett messze a legkomplexebb az IM TRANSLATOR volt.

A többi ahogy írtam fapados, volt olyan ami mindig másik oldalt nyitott és oda fordította le az oldalt nekem ez sem tetszett.

(#64516) Cs1csó válasza Pityu. (#64514) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az IM TRANSLATOR ilyet is tud:

(#64517) Pityu. válasza Cs1csó (#64515) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azért ez a Translate Web Pages se olyan rossz igaz egyszerűbb az S3-hoz képest

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64518) Cs1csó válasza Pityu. (#64517) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fapad.

(#64519) Pityu. válasza Cs1csó (#64518) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet de nekem nem nagyon kellenek az extrák sosem használtam ki,S3-nál a youtube fordítás hasznos de nagyon nem szoktam állítgatni a mate translatére is csak rá nyomtam és fordított.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64520) farkas-j válasza ArthurShelby (#64512) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem is ugyanez a "Tranlate Web Pages" fordító vált be legjobban! Hiba nélkül fordítja le a komplett weboldalakat.
Az S3 Translator is nagyon jó, különösen a Youtube videók feliratainál szenzációs!

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64521) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy Mate Translate fordító kiegészítő firefoxra, mai nap kezte el ezt a zavaró be-be ugrálásokat csinálni:

Hogyan lehetne beállítani, hogy a háttérben maradjon, he hívja fel magára a figyelmet? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64522) DS39 válasza DS39 (#64377) üzenetére


DS39
nagyúr

erre bárkinek van ötlete, mi okozhatja?

Win 8.1-es gépen, FF ESR 78.13.0-s böngésző.

Elvileg nem PH hiba, ugyanakkor más oldalon nem tapasztalok még hasonlót sem. :(

Ugyanezen a gépen FF 91-gyel nem jelentkezik.
Másik gépen, Win 10 + FF ESR 78 szintén nem jelentkezik.

Fura, mert nem változott semmi a rendszerben mikor előjött ez a jelenség.

Azóta próbáltam a "Firefox felfrissítését", süti törlést, privát böngészést, kiegészítők nélkül (csak uBlock Origin van), videokártya driver frissítést, semmi hatás....

(#64523) blountex


blountex
senior tag

Más is tapasztalt hasonló jelenségeket az új firefox frissítésekor?
2-3 hónappal ezelőtt ilyen gond még nem volt, és elég régóta használok 64 bites kiadást.

Esetleg tippek/trükkök a böngésző gyorsításra?
Idönként pl egyéb üzenőfal írásakor belassul az FF, lassan mozog a kurzor szöveg írásakor, és backspace használatakor is.
Cache sűrűn törölve van.
Relatíve kevés add-ont használok.

[ Szerkesztve ]

(#64524) NeoPampalini válasza blountex (#64523) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Tapasztalatom szerint a mindenféle blokkoló-szűrő cuccok okozhatnak ilyet, valami hasonló volt nálam is még évekkel ezelőtt.

(#64525) Cs1csó válasza blountex (#64523) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kicsit sok a reklámblokkoló.

(#64526) blountex válasza Cs1csó (#64525) üzenetére


blountex
senior tag

Az van bőven (lehet minimalizálom a létszámot), azonban próbáltam azt a megoldást is, hogy kiveszem mindegyik elől a pipát újraindítom a böngészőt, de ugyan úgy nem jelenik meg idöközönként (betöltéskor) a kép, és csak egy üres téglalapot kapok.

[ Szerkesztve ]

(#64527) Cs1csó válasza blountex (#64526) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek letiltott kiegészítővel próbáld. Aztán egyenként engedélyezd reklámblokkolóból használd az Ublock Origin-t és abban nyugodtan be tudsz kapcsolni AdGuard-os szűrőket de innen: FilterLists akár más szűrőt is adhatsz hozzá.

(#64528) mzso


mzso
veterán

Helló!

Egy gyors kérdés:
Az mozilla.org-ra már csak kétfaktoros marhasággal lehet bejelentkezni? Nekem mindig visszalép amikor rámegyek, hogy nem akarom beállítani.

(#64529) Cs1csó válasza mzso (#64528) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos, nekem nincs okostelóm úgyhogy azóta nem is léptem be (a böngésző kiegészítős oldalon volt, hogy értékeltem a kiegészítőket de mivel egyébként nem nagyon használtam annyira nem zavar. Bár nem értem miért eröltetik a QR kódot)

(#64530) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Frissítettem a 92-esre, na sikerült a rendszertémát MEGINT elrontani, nem működik teljesen fehér az egész felső menüsor ahol tabok meg vannak nyitva. :W

(#64531) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ez a probléma:

Eddig az épp nem aktív ablak "színes" volt olyan színű mint amit rendszertémának beállítottam tehát mint pl. a tálca színe vagy bármilyen ablakos programnál a keret színe.

(#64532) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Üdv!
Beta csatornán vagyok, települt a végleges 92-es verzió-> restart, és nem indul, vagyis a program ablak bejön de üresen szinte csak a háttér, teker a töltés kurzor ezerrel, közben a memóriahasználat felkúszik maximumra, vagyis megtelik a ram.

92-es telepítő letölt, telepít: azt írja hogy az adatok védelmében csináljon egy új profilt, vagy lépjen ki
93beta telepítő, letölt telepít, végigmegy, ugyan úgy nem indul és a memória kihasználás felkúszik maxra.

Mit tudok tenni, a programba való belépésen kívül? Csak az uninstall, reinstall marad?

szerk: nyilván a következő próbálkozás rögtön sikeres volt, ahogy elküldtem a hsz.-t..
Azt csináltam, hogy rendszergazdaként próbáltam meg elindítani, így rögtön bezárta magát, de aztán jött egy ablak, hogy hibát észlelt, szeretné-e felfrissíteni a firefoxot, itt azt mondtam neki, hogy igen és most már megy.
persze most jó lenne tudnom hogy milyen kiegészítőim voltak, mert ugye azokat törölte..

[ Szerkesztve ]

(#64533) -FreaK- válasza -FreaK- (#64532) üzenetére


-FreaK-
veterán

lejárt.
Rögtön egy bosszantó dolog, nem tudom hogy a Windows(11) vagy a FF csinálja (most már 93b1), de eddig nem így volt. A tálcán ha a FF ikonjára nyomok miközben valami más van előtérben, akkor korábban simán átváltott a FF ablakra, de most egy kis előnézetet dob a megnyitott tabokról, így még azt is ki kell választani, hogy melyik tabbal akarom előtérbe hozni. Marha idegesítő.
Ez csak addig volt így, amíg az (azt hiszem) adatvédelmi tájékoztató tab meg volt nyitva..
Befejeztem mára.

[ Szerkesztve ]

(#64534) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Végül találtam egy témát ami vállalható, most nem idegelem magam tovább jó lesz ez.

Egy erősebb és egy halványabb zöld, a szemnek egy kicsit megnyugtatóbb.

(#64535) Syl válasza Cs1csó (#64534) üzenetére


Syl
nagyúr

Firefox Color bővítmény és úgy színezed, ahogy akarod.
Ha ez is kevés, akkor jöhet a userChrome.css hegesztés. Fogaskerék menü, További eszközök, Böngésző eszköztára, ok és mehet a móka. :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64536) Cs1csó válasza Syl (#64535) üzenetére


Cs1csó
félisten

Beállítottam ezt a Firefox Color-t. Amikor indítom a böngészőt akkor az alapértelmezett "világos" témával indul majd ezután vált a Firefox Color-ban beállított témára, tehát van egy kis "gondolkodási" idő. Ez nálad is így van?
(a letöltött témák esetén egyből azzal a témával indul a böngésző ezt ennél a magam szerkesztette témánál is el tudom érni vagy ez az "ára" a saját témának?)

(#64537) sz.j válasza Syl (#64535) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia
Bocsi a tudatlanságomért, de ezt a Firefox Colort hogy kell használni, mert ez nem tiszta számomra ... :B

Ha más megoldás nincs akkor azért szeretném ezt az FC-t használni, mert v92-re frissült a róka és ezt követően nagyon tré lett a téma színe.
A frissítés előtti szín (kék) a Firefox névjegye ablaknál látszik

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64538) Cs1csó válasza sz.j (#64537) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy rákattintasz végigvezet egy next-next bemutatón aztán bejön az olda ahol kijelölheted mit milyen színnel akarsz a végén pedig jobb felül mented és kész. Lehet van róla YouTube videó keress rá!

(#64539) sz.j válasza sz.j (#64537) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben találtam infót, remélem, hogy jó lesz ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64540) Syl válasza Cs1csó (#64536) üzenetére


Syl
nagyúr

Amíg használtam ezt a bővítményt, addig igen, indulásnál volt egy pár tizedmásodperces "akadás".
Azóta találtam egy szuper userchrome témát és azt szerkesztgettem át. Nem értek a css-hez, úgyhogy próba cseresznye alapon ment :B

#64537sz.j

Ha fent van a kiegészítő, akkor a https://color.firefox.com/ oldalon lehet játszani a színekkel.

szerk.
elkéstem...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64541) sz.j válasza Syl (#64540) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a linket :K
Nagyából sikerült mindent beállítanom/kiszíneznem, ha nem is olyan mint a régi, de kezdésnek elég jó lett a téma színe/megjelenése.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#64542) csako


csako
veterán

Nem tudom tetszeni fog-e még rajtam kívül másnak, de ez a téma már régóta bevált nekem: Magic 4 days

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64543) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! 🙃
Akit zavar az új Proton megjelenítés és szeretné visszakapni a Photon felületet.
Lepton (Proton Fix).

Ezzel talán a korábbi témák is normálisan fognak működni.

[ Szerkesztve ]

(#64544) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy sok weboldalon a kattintásokra nem történik semmi.
pl. MediaMarktban betettem egy terméket a kosárba, majd jobb fent a kosárra kattintva nem történik semmi, nem tölt be a kosár tartalma. Más weboldalaknál is ez van. Próbáltam Edgeben ott jól működik, így biztos a böngészővel van valami. Mi lehet a gond?
Köszönöm! :R

(#64545) vlevi válasza dudi6 (#64544) üzenetére


vlevi
nagyúr

kuki, követés, stb, egyéb hasonló beállítások, reklámblokkoló. Hirtelen ezek a tippjeim, de konkrét dolgot nem tudok mondani.
Igen, van olyan oldal, amit kénytelen voltam az ublock origin (vagy a don't care cookies plugin) kivételeihez felvenni, mert anélkül nem jelent meg.
Egyik "kedvencem", hogy a kuki popup nem jelenik meg, de a fő oldalt eltakaró, behalványító layer az megmarad, így elfogadni nem tudom, mert nem látom a kuki ablakot, de mögé menni sem tudok, mert ott van az a szürke layer... :W

(#64546) lufi7 válasza vlevi (#64545) üzenetére


lufi7
aktív tag

Kapcsold ki addig az I don't care about cookies-t.
Elfogadod és visszakapcsolod.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#64547) ledgeri válasza vlevi (#64545) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Vagy ublockon a villámmal csak munkamenetig/újratöltésig, pipettával új szabályt létrehozva meg állandóra le lehet venni. Előbbit ajánlom, míg meg nem érted, mit vesz el.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64548) vlevi válasza ledgeri (#64547) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tudom, azt is csináltam, és úgy bejött az oldal, csak példaként írtam az előző kérdéshez.

(#64549) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Megint elcseszte a lapok színét az FF frissítés :(

"A címsorba beírod, hogy about:config, majd tudomásul veszed a kockázatokat, és az utána megjelenő keresősorba írd be a browser.proton.enabled részt, majd az értékét állítsd false-re!"

Múltkor még működött, most nem. WTF? Mit csinálhatok? Utálom azt a sz@rt, hogy a fene enné meg. Valaki írta, hogy inkább a kinézetét békén kellene hagyni és belül mókolni, ezzel teljesen egyet tudok érteni. Szóval mi a megoldás?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#64550) Cs1csó válasza nyikszi (#64549) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olvass vissza pár oldalt. Jelenleg két lehetőség van:
1. Firefox Color kiegészítő ami nem rossz de engem zavar, hogy indulás után még az eredeti téma jön be és a beállított majd pár másodperces fáziskéséssel indul csak.
Aki reggel elindítja a böngészőjét és egész nap nem zárja be annak jó opció de nekem nem.

2. Van CSS kódos variálás de ezt nem ismerem itt írta más biztos ha rákeresel lesz leírás.

3. letöltesz egy témát a én ezt használom: [link] (számomra az a cél, hogy a felső sor legyen egy kicsit "sötétebb" tónusú az alatta lévő két sor pedig kicsit "viágosabb" de NE valami vakító fehér ami szembántó ez a pasztell hatású zöld nekem most bevált de van aki linkelt itt kéket vagy van egyéb egyszerű téma, én ezeket szeretem.

Amúgy egyvalami egyszerűen nem megy a fejembe - ez te is leírtad most - hogy miért van benne az About : config beállításoknál még mindig az disable proton opciók ha MÁR NEM MŰKÖDNEK???????!!?!?!?!?!?!?!!!!!!?????????? :(( :o :o :o :W :W :W

Remélem nem toltam túl az emojikat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.