Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Cs1csó válasza Avicularia (#57000) üzenetére


Cs1csó
félisten

A hibás kiegészítőt megtalálod írd már meg melyik volt az. Lehet, ha újratelepíted az is megjavul.

(#57002) Avicularia válasza Cs1csó (#57001) üzenetére


Avicularia
veterán

Ghostery úgy néz ki kivesz rendesen az adatforgalomból, de nem csak ő a bűnös, mert két és fél óra alatt 900 megát írt így a ff, ez még közel sincs a 2 giga/órához.
Ublock origin, Nominer és Youtube High Definitionnal nincs gond.
Van még hátra Disconnect és Cookie autodelete, illetve Noscript, de az ki volt kapcsolva eddig is.

(#57003) Apaxp


Apaxp
senior tag

Zsiványkodik a konkurencia :D
[link]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#57004) SP4C3 válasza Apaxp (#57003) üzenetére


SP4C3
veterán

FF sem szent...

Isto sranje, drugo pakovanje! - Ugyanaz a szenny, más csomagolásban.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57005) Syl


Syl
nagyúr

A Firefox OSX-en automatikusan váltott dark üzemmódra :R

(#57004) SP4C3

Ha már idézel és fordítasz, akkor tedd pontosan!
Az nem szenny, hanem egy másik sz betűs szó :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57006) Cs1csó válasza Avicularia (#57002) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kicsit túlzás ennyi kieg. UBO-hoz van coinminer szűrő ami letölthető innen és az UBO szűrői között be lehet kapcsolni a disconnect-et is.

(#57007) csako válasza Syl (#57005) üzenetére


csako
veterán

Mármint hogy automatikusan? Mihez igazodott?
Azért kérdezem, mert a 63-as verzióban lesz egy ilyen Windowshoz:
"Improved Windows 10 integration: your Firefox theme now matches your OS Dark / Light mode "

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57008) SP4C3 válasza Syl (#57005) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem akartam nyilvánosan... :DDD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#57009) Krystal_s válasza Cs1csó (#56990) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nagyon nem mindegy. Az elv a lényeg, hogy ez nem normális, amit a Firefox művel egy ideje. Nem csak SSD-re, hanem HDD-re is rengeteget ír. :((

Köszönöm Avicularianak, hogy erre felhívta a figyelmet.
Tele van a net ilyen panaszokkal. Alig neteztem éjjel és nekem 2,7 GB.nál jár most. Semmi köze a kiegészítőkhöz.
csak pár oldal a sok közül:
-Bug 1419053
Firefox may write more bytes on disk compared to Chrome

-Firefox writes megabytes of data per minute to disk, why?

-Is the firefox issue with writing too much data onto the SSD fixed?

-Firefox is eating your SSD – here is how to fix it

Állítólag a Session Restore feature okozza a gondot. 15 percenként készít mentéseket és ilyenkor mindent lement újra és újra, nem csak azt, ami megváltozott. Ezeket pedig a lemezre menti.

(#57010) Syl válasza csako (#57007) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, automatikusan. A téma "alapértelmezett" állásban volt és most is abban van: [kép] Mégis, amikor az OS felületét váltom (világos/sötét), akkor az FF is igazodik hozzá, méghozzá azonnal, nem kell újraindítani a böngészőt :B
Ja, FF 62.0.2

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57011) Rimuru válasza Syl (#57010) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez mostani új feature, a winx-es gondolom ugyan ilyen lesz.

Vigyázat, csalok!

(#57012) csako válasza Syl (#57010) üzenetére


csako
veterán

Értem, köszi, pont így lesz a win10-hez is :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57013) Dragon3000 válasza Krystal_s (#57009) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagyából alap beállításokkal használom az ff-t, kiegészítők internet download accelerator privacy badger (ez a kettő csak próba miatt lett felrakva mert más írta, hogy nem megy, engedélyezve vannak, de akár törölhetném is), Mega, UBO, To Google Translate, meg egy tiltott video downloadhelper. Megnéztem most is 1-2 óra alatt kb semmit nem írt az ff az ssd-re. Az ssd 4-5 éves és még csak 10,47TB írás van rajta, nem foglalkozom vele mi mennyire írja, nem babusgatni vettem, játékok is vannak rá teleépítgetve.
Na a kérdésem, az, hogy nálam, hogyhogy nem jön elő ez a bug? Pedig, amikor itthon vagyok megy a gép és az ff is, ez kb napi 8 óra és a facebook is sokszor nyitva van egy lapon.

(#57014) Cs1csó válasza Dragon3000 (#57013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam sincs semmi extra. Szerintem azok sírnak akik 0-24-ben 40 Tab-bal 20 kiegészítővel tolják és csodálkoznak. Többször ki lett tárgyalva, hogy az SSD-k bírják a terhelést sokkal többet mint amit gondoltak róluk az emberek, már 7500Ft-ért kapható 120GB-os SSD 3(!) év garanciával. Nem is nagyon tudok olyan PC alkatrészt amit ennyiért lehetne venni, és ezen megy a sírás.

Korábbi hozzászólásokban volt egy hasonló eset és ki is derült, hogy egy konkrét kiegészítő generált sok adatforgalmat az ilyen kiegészítőktől meg lehet szabadulni és már csökkent is az adat írás.

[ Szerkesztve ]

(#57015) vince


vince
őstag

Azt miért csinálja a ff, hogy ha csak egy képet jelenít meg (tehát nem egy html-be beágyazott kép, hanem maga a png/jpg/akármi fájl akár webről, akár a helyi gépről), akkor rátol némi fényerőt (meg talán még egyebet is) az aktív fülre? Nem csak a képre, a teljes ablakra, tehát a könyvjelzősáv ikonjai is világosabbak lesznek.
Egy android képernyőfotónál vettem észre ezt a remek effektet. Ha beágyazom, rendben megjelenik (látszanak a szélen a kapcsolók), ha csak a képet nyitom meg, akkor az első pillanatokban látszik, aztán szépen kilúgozza a böngésző.
Ez mi? Miért jó, ki lehet-e kapcsolni?
Próbáltam letiltott kiegészítőkkel és teljesen új ff profillal is, de akkor is így működik. Win10 x64, ff 62.0.2 (64 bites)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#57016) Avicularia válasza Cs1csó (#57014) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez miért sírás? Szerinted rendben van az, hogy óránként 2 gigát kiír? Vagy ez nem az a topik, ahova lehet írni a ff problémáival kapcsolatban?
Pont lesz@rom az ssd árát, 25K-ért vettem a 480-as nvme ssd-t 5 év garival, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy szvsz ez nem normális, hogy ennyit ír úgy hogy az ember hozzá sem ér a géphez.

(#57017) Avicularia válasza Krystal_s (#57009) üzenetére


Avicularia
veterán

Session Restore feature-t átállítottam, de nem segített semmit. Nálam a ghostery okozza a sok írást, most letiltottam megint és alig ír valamit a ff.

(#57018) Cs1csó válasza Avicularia (#57016) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igazad van kicsit lekezelő voltam, bocsánatodat kérem. De tény hogy rá kell jönni mi a gond nem feltétlen az FF, extrém sok lap extrém sok kiegészítőnél produkálhat furcsa dolgokat.

Óránként a 2 GB sok, ez tény.

(#57019) Avicularia válasza Cs1csó (#57018) üzenetére


Avicularia
veterán

Semmi gond, néha elragadtatja magát az ember :)

(#57020) Fandango válasza Avicularia (#57017) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom mióta és mennyire követed ezt a topikot, de már többször le lett írva, hogy a Ghostery nagyon nem ajánlott kiegészítő már egy jó ideje. Szóval jó is hogy megszabadultál tőle.

(#57021) Krystal_s válasza Dragon3000 (#57013) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, te mivel nézed, hogy mennyi adatot ír a lemezre?
Régóta nem figyeltem, de tegnap kíváncsiságból ránéztem Process Explorer-el.
Nálam általában 2-4 lap van megnyitva...és sokszor hagyom magára a gépet. Tehát nem nyitogatok újakat folyamatosan. Mégis a betöltött lapok mellett is ilyen sokat ír a PE szerint. Az a számláló elég gyorsan növekszik.

csicso82: "Szerintem azok sírnak akik 0-24-ben 40 Tab-bal 20 kiegészítővel tolják és csodálkoznak."
Pff ez a stílus...No komment inkább...

(#57022) Krystal_s válasza Avicularia (#57017) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, én nem használok Ghosteryt.
A Session Restore feature értéket én is átállítottam, de még nem volt időm megnézni.

(#57023) Cs1csó válasza Krystal_s (#57021) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már bocsánatot kértem.

(#57024) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Ha valaki érti ezt magyarázza el nekem legyen szíves, érthetően mert nem vagyok egy nagy számítógépes hozzáértő. A képen lévő állapot előtörténete, megnyitom a FF-ot, majd abban a Startlapot és azon belül belépek a gmailembe van-e új üzene?, Utána kilépek a levelezőből és belépek a jófogás oldalára, ott kicsit szétnéztem ott majd onnan is kiléptem. Maradt az eredeti állapot, a Startlap. A Feladatkezelőben meg ezt látom. De ez most már így megy néhány napja. Mitől van ez a nagy FF "fogyasztás"?
A legfrissebb FF van fent.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#57025) Cs1csó válasza Jenne (#57024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv csináld meg ezeket: [link]

(#57026) weiss válasza Krystal_s (#57021) üzenetére


weiss
addikt

I/O Write Bytes - The number of bytes written in input/output operations generated by a process, including file, network, and device I/Os. I/O Write Bytes directed to CONSOLE (console input object) handles are not counted.

Tehát a network is benne van.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#57027) Krystal_s válasza weiss (#57026) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ó, köszönöm szépen. Akkor nem a megfelelő módon néztem. :B
Úgy állítottam be a Process Explorert, ahogy itt a képen is volt.
Esetleg abban tudnál segíteni hol tudnám pontosan megnézni az FF által írt adatokat?
Itt melyiket kellene bepipálni?

..vagy elég lenne a Windows beépített Feladatkezelő I/O írások? Az nem sokkal mér kevesebbet, mint a P.E. I/O Write Bytes.

(#57028) weiss válasza Krystal_s (#57027) üzenetére


weiss
addikt

Ha tippelnem kellene, akkor a jobbklikk, és disk i/o.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#57029) KMT válasza KMT (#56923) üzenetére


KMT
addikt

Valami ötlet esetleg erre, hogy a több fülön lévő hangsáv hangerejét csak egy közös skálán lehessen állítani a windows hangkeverőjében?

(#57030) Cs1csó válasza KMT (#57029) üzenetére


Cs1csó
félisten

A fő hangerő nem erre való? Nem teljesen értem.

(#57031) notika77 válasza Cs1csó (#57030) üzenetére


notika77
senior tag

Nem ugyanaz, mert az a többi hangot is csökkenti. Van viszont valami megoldás, mert én is megcsináltam valamikor és most csak egy firefox csúszkám van.

(#57032) csako válasza KMT (#57029) üzenetére


csako
veterán

Hát nem tudom, kíváncsiságból nyitottam egy YT videót és Soundcloudot külön fülre, de nekem egyben van (63-as dev), nem csinált több hangsávot.
Van rá amúgy bejegyzés bugzillán, szóval nem egyedi eset.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57033) Cs1csó válasza notika77 (#57031) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdem érteni: tehát van a FŐFŐ hangerő aztán ha meg van nyitva mondjuk 5 FF fül akkor mindnek külön hangerőszabályzója van és az lenne a jó ha lenne egy FŐFŐ FF hangerőszabályzó is?

(#57034) notika77 válasza Cs1csó (#57033) üzenetére


notika77
senior tag

Nem is, hanem csak egy FF hangerőszabályozó kellene neki is, a tabonkénti helyett.

(#57035) notika77 válasza notika77 (#57034) üzenetére


notika77
senior tag

Mondjuk az kérdés, hogy valóban szüksége van-e akár 1 csúszkára is, én megvagyok nélküle, mert videót és zenét csak 1 tabon szoktam egyszerre lejátszani. Úgy van beállítva az FF, hogy el sem indulnak automatikusan, csak, ha rájuk kattintok és még utána sem teljes hangerőn. Nem tudom már milyen az élet reklámblokkoló nélkül, szóval a hangos reklámok okozhatnak még gondot, de gondolom ott sem a hangerőcsúszkát használnám, hanem a fülecskén lévő némítást.

(#57036) brugo


brugo
aktív tag

Most melyik a legjobb reklamblokkolo Firefox-ra ?

(#57037) Syl válasza brugo (#57036) üzenetére


Syl
nagyúr

uBlock Origin - nem csak Firefoxra, mindenre.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57038) brugo válasza Syl (#57037) üzenetére


brugo
aktív tag

Koszonom szepen !

(#57039) #95590400


#95590400
törölt tag

van arra valami tuti módszer ezen az új rüszves ff-on, hogy minden kattintás új tab-on nyíljon meg, nem új böngészőben? feltettem pár addont, meg túrtam valami beállítást, amit a neten találtam, de semmi sem orvosolta eddig.

(#57040) Cs1csó válasza #95590400 (#57039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt nem teljesen értem kifejtenéd, hogy nálad ez mikor jelentkezik?

(#57041) #95590400 válasza Cs1csó (#57040) üzenetére


#95590400
törölt tag

random, itt a prohardveren pl. külső linkek folyamatosan új ablakban ugranak fel, nem új lapon, új tab-ként a többi mellett, de azok sem mindig.

[ Szerkesztve ]

(#57042) Syl válasza Cs1csó (#57040) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem ekkor: feltettem pár addont, meg túrtam valami beállítást
Tuti valami elbacódott, mert az FF szinte soha nem nyit meg új ablakban semmit.

(#57041) avman

Beállítások, Általános:

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57043) #95590400 válasza Syl (#57042) üzenetére


#95590400
törölt tag

kb. ezért tettem fel az alap addonjaim mellé ezeket, mert folyamatosan ezt csinálja.
jópár év után gondoltam a pale moon mellett ránéztem, de szerintem felesleges volt, egy rakat dolog kényelmetlenül meg elbarmolva megy benne.

[ Szerkesztve ]

(#57044) Syl válasza #95590400 (#57043) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyanott van a tabos beállítás mint régen volt.
szerk.
Még a Waterfoxban is ugyanott van: beállítások, általános

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57045) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Tegnap volt esetleg valami frissítés? 62.0.2 fut most.
Azért kérdezem, mert tegnap bezártam a Firefoxot majd fél óra múlva, amikor újra megnyitottam, akkor az összes oldalról kilépett, ahova automatikusan be vagyok jelentkezve. Soha nem csinált ilyet még.
Okozhatta ezt esetleg egy frissítés?

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#57046) csako válasza #95590400 (#57043) üzenetére


csako
veterán

about:config -> browser.link.open_newwindow.restriction -> "0" legyen

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#57047) #95590400


#95590400
törölt tag

na, kivettem a pipát, elindítottam, utána visszatettem, és molyoltam a config-ban is, újra becsuk, elindít.
egyelőre nem csinálta még.
végül is, ha lehetne külső letöltésvezérlővel kezelni a letöltéseket, normálisan, mint régen, akkor lehet maradnék már mellette. de amit ezen össze lehet hozni, az hiányos.
meg azért továbbra is zavaró, hogy a mouse gestures csak a weboldalokon megy, de majd csukogatom fent.

(#57048) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nem értem, mostanában vannak olyan oldalak amit nem nyit meg, pl ez.
Ötlet?
Win10 64 bit

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#57049) Somatom


Somatom
veterán

Az Androidos Firefoxot (62.0.2, Teclast T10 tablet, Nugát) hogy tudnám rákényszeríteni az állandó asztali kliens módra? Pl. ha a fejlécbe beírok egy Google keresős szöveget, akkor nem az asztali Google találati listát kapom. Ha rábökök az "asztali oldal kérése" opcióra, akkor újratölti asztali nézettel, de ezt utána "elfelejti". Minden keresésnél meg kell ismételnem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#57050) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Ha .pdf állományt akarok megnyitni akár a Quantummal, akár a Developer Editon-el, sok esetben (nem mindig) a böngésző ámokfutásba kezd, és végtelen sok új ablak nyílik meg, de az állományt nem mutatja.
Mi okozhatja ezt?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.