Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) movax válasza GreenGoblin (#64250) üzenetére


movax
őstag

Ez a "tönkremegy a tárhely" egy hatalmas baromság, amit már számtalanszor, sokan és rég megcáfoltak, de valamiért makacsul tartja magát...

[ Szerkesztve ]

(#64252) GreenGoblin válasza movax (#64251) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ez egy jozan paraszti gondolkodas. Minel tobbszor irsz-torolsz a tarhelyre annal jobban elhasznalodik. Veszit a kapacitasabol, sebessegebol, vagy akar behal rajta az adataiddal.
Lasd autofedelzeti kameraiban a memori kartyak. Eleg nagy terhelesnek vannak kiteve es eleg gyorsan be is tudnak halni. Ezert erdemes ott a legjobb minoseget hasznalni de azok is vegesek.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#64253) Grg válasza GreenGoblin (#64252) üzenetére


Grg
tag

Azért az almát ne hasonlítsuk a körtével sztem... Az SSD erre van kitalálva, normál használattal elvan mondjuk 10 évig, ha Te kíméled akkor mondjuk 15 évig, ne mondd, hogy 10-15 év múlva még mindig a mostani konfigurációdat akarod/fogod/tudod használni...

Ez kb. ugyanaz mint amikor arra panaszkodnak, hogy adott program mennyi RAM-ot használ, hát de nem azért van, hogy használva legyen?

Én 2016-ban vettem egy Samsung 850Pro 128GB-SSD-t rendszermeghajtónak, azóta a HDSentinel szerint 1112-napot ment 22TB írt adattal és így 92%-os vagyis 5 év alatt 8%-ot "használódott" akkor hova pátyolgassam?

De ha téged az nyugtat meg hogy hímestojásként bánsz vele, legyen, nem baj az, csak ne terjesszük azt butaságot, ami talán az ős-SSD-nél igaz lehetett.

(#64254) GreenGoblin válasza Grg (#64253) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem mindenki használja óvatosan a gépét. Van aki 4K, 8K-s videókat vág, photoshop, komoly játékokat tol, streamel azoknál bele tud harapni rendesen a swap memory.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#64255) Cs1csó válasza GreenGoblin (#64254) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az SSD-t használok kb. 3%-a. Qva sokan alig használják másra mint jutubozás, játék, fészbuk. Esetleg szöveget szerkesztenek.

[ Szerkesztve ]

(#64256) GreenGoblin válasza Cs1csó (#64255) üzenetére


GreenGoblin
tag

Értelmezed is amit írok?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#64257) ledgeri válasza GreenGoblin (#64250) üzenetére


ledgeri
nagyúr

(igen igen, nekem ind a wines pagefile, mind a FF-os cache ki van vezetve egy OS alól nyugdíjazott SSD-re...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64258) classic B válasza GreenGoblin (#64244) üzenetére


classic B
aktív tag

Én egy user.js alapján szoktam néhány dolgot állítani.

(#64259) Cs1csó válasza GreenGoblin (#64256) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, és mint írtam ez nagyon elhanyagolható rész és ha még mellé ez a felhasználás profittal is párosul akkor nem tétel pár évente új SSD-t venni.

(#64260) nubreed válasza Grg (#64253) üzenetére


nubreed
veterán

Én se hiszem, hogy az SSD azért lenne, hogy kímélni kelljen. Bár ez nem hit kérdés, hanem tény. Soha többé nem kell HDD a gépembe, hangos és lassú. A Samsung EVO 850 500 Gb-os SSD-m, amin van a rendszer is és a programok illetve a játékok egy része, már több mint 5 éves, 19 TB írt adattal és 98%-os állaptoban van. És ezen van az FF cache is. A másik két ssd-n meg szoktam torrentezni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#64261) Krystal_s válasza GreenGoblin (#64250) üzenetére


Krystal_s
addikt

Teljesen kikapcsolod a gyorsítótárazást? Miért nem állítod át, hogy a memóriába menjen? Úgy még gyorsabb, mintha SSD-re menne és nem cseszteti feleslegesen.

(#64262) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Tényleg: cache-en kívül mit lehet még átküldeni, sokat íródóst, másik meghajtóra?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64263) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Tud erre valaki észerű megoldást?:
A Firefoxban beállítom hogy a PDF-eket az Adobe Reader programmal nyissa meg. Ez így tökéletesen működik ideig-óráig, majd egyszer csak visszaáll lementésre. Egyik felhasználónál produkálja ezt, szinte már napi szinten, és mivel nem tudok egész nap mellette ülni ezért ötletem sincs hogy mit csinálhat és mit tudok ellene tenni.

Másik probléma:
A felhasználó gépnén több nyomtató is van. Mindegyik tökéleltesen működik, kivéve az egyik, mert az az A4-es pdf-et Letterben nyomtatja ki. Próbáltam már hogy letörlöm a nyomtatót, majd visszatelepítem de nem oldotta meg. Próbáltam az About:configban a megfelelő nyomtatónál a beállításokat kierőszaklni: Paper_data 9, units 1, stb, de bármit állítok böngésző felületéről nyomtatva mindig letter... A poén az hogy az én gépemen nincsenek is az about:configban nyomtatóhoz tartozó beállítások. Mit próbáljak még meg?

(#64264) movax válasza tonermagus (#64263) üzenetére


movax
őstag

Mindkét esetben teljesen legyalnulnám és újratenném a foxit.

(#64265) Met válasza tonermagus (#64263) üzenetére


Met
nagyúr

Amikor beállítod hogy a PDF fileokat a Reader nyissa meg van egy lehetőség hogy megjegyzés.
De ha a felhasználó idióta (már pedig az, úgy tűnik) akkor bármit állítasz az vissza állítja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#64266) ledgeri válasza movax (#64264) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért kéne teljes gyalu? A nagyon nagyon nagy java a beállításoknak a profilból táplálkozik, az meg telepítés-független...

#64263 tonermagus Adobe indíthatóság kizárása végett én felraknék egy másik PDF olvasót (pl sumatraPDF). Ha azzal is visszaáll, akkor esélyes a FF, ha azzal nem áll vissza, esélyes, hogy az aktuális Adobe telepítés a bajos. vagy az és a FF kommunikációja.

_________
Mondjuk nekem meg olyan bajom van, hogy a tálcára kitűzött ikon, ha frissül a FF, akkor célt veszít... de a 4 telepítésből csak 1-2 csinálja... és az inkább win10 gyanús... de passz..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64267) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Olvastam az összefoglalót,de nem találtam megoldást a problémámra.De az is lehet elsiklottam mellette.
A problémája a Firefox böngészőmnek az,hogy pár napja bizonyos oldalakat nem tölt be,és azt írja"nem kapcsolódott lehetséges biztonsági probléma"Még a kereső sem működik!
Mi történhetett vajon?
Chrome -t szedtem le mellé,az rendesen működik.De én ezt szeretem már használom sok éve.
Választ előre is köszönöm! :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#64268) Sweet Lou 6 válasza Rico45 (#64267) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nincs bekapcsolva a https only mode?

sweetlou6.wordpress.com

(#64269) Rico45 válasza Sweet Lou 6 (#64268) üzenetére


Rico45
őstag

Szia! Megnéztem nincs.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#64270) Storms


Storms
őstag

Hali
Miért van az ,hogy bármilyen témát állítok be a legtöbbnél sötét lesz a menü is. Hiába kapcsoltam ki ezzel: [link] a dark mode-ot. Akkor is fekete lesz a háttere mindennek. Csak egy két világosabb témánál áll vissza világosra. :(

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#64271) BDave


BDave
őstag

Sziasztok! Nekem a 89-es frissítés óta bizonyos oldalakat borzasztó lassan tölt be. Microsoft Edge simán betölti, Firefox csak nagyon lassan és teljesen véletlenszerű hogy mely oldalakat. Mindegy hogy https vagy http. Próbáltam már mindent:
- új profil
- letöröltem mindent és újratelepítettem a 89-est
- feltettem a 88-ast
- private mode, troubleshoot mode
- Windows Defender kikapcs, hardware acceleration kikapcs
- Privacy standardre állítva
- Előzmények minden kutyafsz törlése de semmi sem segített és baromi idegesítő. :W Gugli nem dob ki semmi ilyet 89-re való frissítésre. Amikor letöröltem mindent (Local, Roaming, Program Files mappákból is) még utána is kiírta hogy újra lett telepítve pedig azt gondoltam volna, hogy akkor már teljesen clean lesz.
Szerintetek mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#64272) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Nekem ugyanaz lenne a gondom mint a fenti fórumtársnak. Néha bizonyos weboldalak iszonyat lassan töltődnek be, van hogy be se tölt.. Viszont mellette meg Chrome pl hibátlan. Mit qrtak már el megint?

iPhone 13 Pro Max

(#64273) Syl


Syl
nagyúr

Van valami userChrome.css paraméter amivel a containerek jelölősávját meg tudnám vastagítani?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64274) Syl válasza Syl (#64273) üzenetére


Syl
nagyúr

Megtaláltam a beállítást.
Azonban, hiába írom be a módosítást a userChrome.css fájlba, nem érvényesül. Helyette marad a rendszer usercontext.css paramétere.
Hogy tudnám rávenni, hogy a userChrome érték legyen a fő?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64275) csako válasza Syl (#64274) üzenetére


csako
veterán

!important a sorok végén, még a pontosvesszők elé nem működne? 🤔

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64276) Syl válasza csako (#64275) üzenetére


Syl
nagyúr

Igeeeeen! :C

Köszi!!!

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64277) Syl válasza Syl (#64276) üzenetére


Syl
nagyúr

Tökéletes! Jó játék ez a userChrome.css! :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64278) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,
Ha indítom a firefox-ot, akkor utána kb 20 mp-ig rendben fut az alkalmazás (betöltődnek az oldalak), majd kb egy fél percre totál leáll, minden betöltött oldalt (akár csak egyet is) fél percig nem talál, keres, mintha kifagyna a program. Közben ezt látom eszközkezelőben:

3930k, 16GB RAM, win7 az oprendszer. A képernyőfotó pillanatában csak a ff futott, mint megnyitott program. Köszi előre is az észrevételeket, mi lehet a probléma.

(#64279) -ZeeZee- válasza Steady74 (#64278) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Sajnos nálam is ugyanez van. Tűzfalat ellenőriztem, nem az fogja meg. Ha letelik 20-30 mp akkor betölt egyszerre mindet. Melóban ugyanaz a verzió van (89.0.2) az nem csinálja ezt.

Szerk.: privát módban is ezt csinálja, illetve letiltott kiegészítőkkel is.

[ Szerkesztve ]

(#64280) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Egy nagyon furcsa jelenségbe futottam bele. A legeslegfrissebb FF van fent a gépemen (89. valamennyi) de bizonyos weblapok vagy azt írják ki, hogy régi a böngészőm, nem támogatott, frissítsem vagy volt olyan amelyik kiírta, hogy az 56 -os verzuót használom, miközben mondom, a 89 van fent. Ez mitől lehet? Hogyan lehet ezt megjavítani? elég zavaró mert így van olyan ami be sem töltődik vagy egyszerűen nem jelenik meg jól.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#64281) ledgeri válasza nubreed (#64280) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nincs átírva a useragent-ed? (About:configban rákeresve kiadja, ha van override)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64282) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Üdv!
Én nem frissítettem erre az új verzióra, maradtam 87-en. És egyenlőre nem is óhajtok frissíteni. Viszont jobb felül állandóan feldobálja ablakban, hogy van elérhető frissítés és ez engem rohadtul zavar. Ki lehet ezt a nyomorult figyelmeztetést valahol/valahogy kapcsolni? about:config-ban pl. Mert beállítások közt nincs ilyen opció.
Ugye régen volt olyan opció, hogy ne frissítse a böngészőt, de ezt kivették asszem a 60-as verziótól.

(#64283) NeoPampalini válasza SkyLine3000 (#64282) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

About:config

app.update.silent

legyen true

A frissítést korábban valami registry kókányolással lehetett kiszedni, nem tudom, az a módszer valid-e még.

[ Szerkesztve ]

(#64284) SkyLine3000 válasza NeoPampalini (#64283) üzenetére


SkyLine3000
addikt

true-n van, de így is feldobálja az ablakot. Újra is indítottam a böngészőt, de ugyanaz.
A beállításokban ezt állítottam be: Frissítések keresése, de a telepítés jóváhagyással történik

[ Szerkesztve ]

(#64285) NeoPampalini válasza SkyLine3000 (#64284) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Akkor már az sem működik, eléggé lutri, hogy melyik FF verziónál épp melyik megoldás megy, vagy nem megy...

Viszont ahogy a netes találatokból látom, kizárólag az értesítést nem, csak a teljes automatikus frissítést (frissítés keresése, értesítés, satöbbi) lehet kikapcsolni, bár ha nem probléma, mehet ez is.

Hozz létre egy file-t policies.json néven, tartalma az alábbi kód legyen, majd a file-t helyezd el a C:\Program Files\Mozilla Firefox\distribution mappában.

{
"policies": {
"DisableAppUpdate": true
}
}

(#64286) SkyLine3000 válasza NeoPampalini (#64285) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ja, állandóan variálnak.
Köszi, megpróbálom. Nem is kell, hogy frissítsen akármit is. Majd ha én úgy látom, hogy frissíteni akarok, úgyis megteszem. :) Nem kellett volna kivenni, hogy ne frissítsen. Persze, így lehet ráerőszakolni az emberre az újabb és soxor rosszabb verziókat...
Én is keresgéltem, de ezt pont nem találtam meg. :)

(#64287) SkyLine3000 válasza NeoPampalini (#64285) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Megoldottam. Az about:config-ban mindent, ami a frissítéssel kapcsolatos, átállítottam false-ra, illetve aminek értéke volt, azokat lenulláztam és most nem dobálja fel a frissítés ablakot. :) És eddig működik minden rendesen, ahogy eddig. :)

(#64288) NeoPampalini válasza SkyLine3000 (#64287) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Szuper. :D Mindig tanulok valamit. :)

(#64289) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok! a Fiam gépén másfél hónapig tökéletesen működő FF a Win10 alatt, totál meghalt! Hiiába írok be bármit az URL sorba, nem tölt be semmit, nem keres a Google sem! Letöröltem minden hozzá tartozó fájlt, (uninstall után) és meglepődve tapasztaltam, hogy a telepítés leáll a kód nem futtatható VCRuntime140_1.dll hiánya miatt! Utánanéztem, a Visual C++-t írták, hogy telepítsem fel, ezt megtettem, és innentől már felment a FireFox is. A kérdésem, találkoztatok hasonlóval? másfél hónapig ment simán, gépen nem lett semmi törölve!

Ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#64290) Cs1csó válasza Faterkam (#64289) üzenetére


Cs1csó
félisten

:U passz
Futtasd le ezeket: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT

Az AdwCleaner-nél van egy "javítás futtatása" opció azt még letolhatod

Amúgy mivel nem te használtad a gépet ezért ki tudja, hogy a fiad miket csinált a gépen, a fentiek remélhetőleg kiderítik, hogy nincs semmi káros és utána mehet a móka tovább.

Telepíts egy tartalomblokkolót a gépre pl. Ublock Origin vagy AdGuard (sima böngészőkiegészítőjét)

[ Szerkesztve ]

(#64291) Faterkam válasza Cs1csó (#64290) üzenetére


Faterkam
addikt

Ublock Origint és Bitdefender Traffic Light van volt fent, és csak másodlagos gép. Nem nagyon használja, csak Youtube-ot néz rajta.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#64292) Cs1csó válasza Faterkam (#64291) üzenetére


Cs1csó
félisten

A különböző anomáliák esetén a kiegészítők újratelepítése is segíthet.

(#64293) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, a MONKNOW NEW TAB kiegészítőhöz hasonlót tudtok ajánlani. A lényeg, hogy új oldal megnyitásakor valami háttérkép legyen ami x időnként változik.

Nem ülök a babérjaimon most a TABLISS kiegészítőt használom ami idáig tetszik, ha valaki tud mást természetesen érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#64294) csako válasza Cs1csó (#64293) üzenetére


csako
veterán

Tabliss
Megjegyzés hozzá: nem tudom mennyire gyakori bug vagy pontosan mihez van köze, de 90-es béta firefoxot használva előfordult már párszor mostanában, hogy elfelejtette a beállításokat a Tabliss, szerencsére van export-import, ami gyorsan működik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64295) Faterkam válasza Cs1csó (#64292) üzenetére


Faterkam
addikt

Az itt kevés volt, Nem találtam a gépen semmilyen Malware csodát sem.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#64296) Cs1csó válasza csako (#64294) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R
Tesztelem, annyi a lényeg, hogy szeretem ah üres oldal fogad a böngésző megnyitásakor de ez az oldal ne valami egyszínű izé legyen hanem háttérkép, ami változik ezt tudja.

Valamiért a MONKNOW nem működik, nem tudok belépni a fiókomba network error-t ír vagy server error-t pedig másnál működik, kértem jelszó csere lehetőséget az is működött de ugyanúgy nem enged be.
Bejelentkezés nélkül sem működik a "next wallpaper" opció. Már újratelepítettem a böngészőt más eszközön is próbáltam, a DNS beállításokat a router-ben visszaállítottam a szolgáltatóira - eddig a CloudFlare-t használtam - passz de nem idegelem tovább magam hanem kipróbálok mást majd esetleg egy Windows újratelepítés után visszatérek rá.

Úgy vettem észre a hibát, hogy untam az aktuális háttérképet amit x óránként módosít de szoktam olyat csinálni, hogy manuálisan kattintok a next opcióra ha az aktuális kép nem tetszik de most semmi nem történt újra telepítettem a kiegészítőt de ekkor már be sem engedett lépni a fenti hibák jöttek.

(#64297) BDave válasza jozsi252 (#64272) üzenetére


BDave
őstag

Én úgy oldottam meg végül hogy feltettem a 71-es verziót és kikapcsoltam a frissítések automatikus telepítését. 87-85-tel is előjött ugyan az a hiba, 71-nél már nem. Kezdem utálni a Firefoxot.
Az értesítést pedig így kapcsotlam ki: app.update.checkInstallTime - false

[ Szerkesztve ]

(#64298) Intruder2k5 válasza BDave (#64297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg próbáld meg az ESR-t, annak a jelenlegi legfrissebb verziója a 78.11.0, tehát még a 78-as alapokon fut, de mégis friss. Igaz holnap ez is frissülni fog. Én is az ESR vonalat használom évek óta, nincs vele problémám. Bár sajnos ősszel már ez is váltani fog 91-re, de az még odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#64299) BDave válasza Intruder2k5 (#64298) üzenetére


BDave
őstag

Köszi, feltettem, eddig jónak tűnik! Kíváncsi leszek a holnapi 90-es verzióra, lehet kipróbálom, hátha kijavították a hibát.

(#64300) Cs1csó válasza Cs1csó (#64296) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelentem működik a MONKNOW NEW TAB kiegészítő, bejelentkezett profillal is. Nem tudom mi volt a hiba de már nincs, úgyhogy maradok ennél sokkal jobb mint a Tabliss bár az sem rossz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.