Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64802) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák ESR-t használok cégnél, viszont mióta nem a FrontMotion csinálja az .msi-t, hanem a Mozilla adja ki az FTP-n azóta automatán frissít. Mit kéne átütnöm, hogy ne tegye? :R

(#64803) DS39 válasza KaiotEch (#64802) üzenetére


DS39
nagyúr

ezzel ki lehet kapcsolni a firefoxban az update-t:
https://support.mozilla.org/en-US/questions/1304175

(#64804) Beren válasza KaiotEch (#64802) üzenetére


Beren
tag

#60199 és #63424 - itt volt róla szó, de DS39 linkjében is benne van a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#64805) egykori válasza Beren (#64804) üzenetére


egykori
őstag

Én is köszönöm a tippet! A #60199 alapján megcsináltam, és végre nem kell állandóan kikapcsolgatni a frissítési ablakocskát. :R

(#64806) movax


movax
őstag

Vajon a legfrissebb FF update szétcseszi a custom CSS-t? Valaki feltette már?

(#64807) Cs1csó válasza movax (#64806) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N

94.0.1-en vagyok a "megabar" megrendszabályozása megy és a keskenyebb térköz a könyvjelző mappákban is.

[ Szerkesztve ]

(#64808) Syl válasza movax (#64806) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam az előző 4-5 verzió sem cseszte szét a usercss-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64809) nyugis21


nyugis21
kezdő

Bocsánat, ha off, fiatalok megfertőztek korábban coviddal, most kezdek kijönni az ágyból, de még eltart egy ideig.:-(

Egy ismerősöm most talált meg, hogy két napja nem tud levelet írni nekem, pár óránként kapta az értesítést, hogy kézbesíthetetlen a levél, majd két nap után, hogy sikertelen volt.

Most be akartam lépni, FF azt írta, hogy a weboldalnak valami tanúsítványa lejárt, advanced-ben be tudtam lépni, levelek XI.2 késő este óta nem jöttek, de én most is tudtam küldeni.
(az euromail, ha fontos valakinek)

Mit tudok tenni, hogy megjöjjenek a leveleim?

[ Szerkesztve ]

Friss Nyugis - akinek nem hagynak nyugtot.:-(

(#64810) lck válasza nyugis21 (#64809) üzenetére


lck
senior tag

A számítógép rendszerórája jó dátumot és időt mutat ?

(#64811) nyugis21 válasza lck (#64810) üzenetére


nyugis21
kezdő

Óh, én balga, hát perszehogy a gmail szervere azért nem tud az interneten át az euromail szervernek levelet küldeni, mert az én gépem egy hétig ki volt kapcsolva és nem mutatta a pontos időt!

Óh, hogy erre nem gondoltam! :W

Már csak azt kellene kideríteni, hogy ennek ellenére az euromail szervere hogyan tud levelet küldeni a gmail szervernek?
Vagy csakis azért tudta megtenni, mert közben bekapcsoltam a gépemet? :Y

[ Szerkesztve ]

Friss Nyugis - akinek nem hagynak nyugtot.:-(

(#64812) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Inkább csak költői kérdés, de hátha másnak is szokott ilyen gondja lenni. :)
Mitől lehet, hogy néha meghülyül a böngésző és látszólag elmenti a könyvjelzőket, de a következő megnyitásnál már nincsenek ott az újak. Ált. hetekig nem zárom be a böngészőt, elég gyakran mentem a könyvjelzőket, de így is nagyon zavaró tud lenni. Pl most sok oldal tűnt el, amikről nem volt külön mentésem. Ezt úgy vettem észre, hogy exportálni akartam, de nem lehetett. Aztán újranyitottam ezt a... De mitől sérül meg csak úgy magától? 🤬

(#64813) ledgeri válasza Krystal_s (#64812) üzenetére


ledgeri
nagyúr

hetekig nem zárom be
Ú én ezt de nem tudnám így csinálni.... Személyesen én a naponta többször ki-be kapcsolós vagyok....
Sok minden van amit akkor ment a böngésző, amikor rendesen bezárják... Meg kéne nézni, hogy pontosan mik veszélyesek -említett féleképp- belőle...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64814) Krystal_s válasza Krystal_s (#64812) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem írtam, mert nekem alap, de... nem ugyanarról a profilról és FF verzióról van szó, hanem több tisztán telepített Firefoxnál volt!van ilyen. Pontosan akkor kezdődött (előtte soha nem tapasztaltam), amikor újítottak FF 63 óta és a könyvjelzőket nem a régi módon kezdte tárolni, hanem a places.sqlite, favicon.sqlite-ban. Az utóbbi fájl sérül meg pl szürke földgömb lesz az ikonok helyett. Utána szokott előjönni a mentési probléma is.

(#64815) Sam67


Sam67
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Egy régebbi gépről van szó, amin Win.7 alatt egy Firefox 84.01 verziójú böngésző fut.

Amikor a Gmail felületén levelet írok (és csak akkor, ha írok) megjelenik egy hibaüzenet, miszerint:
„A rendszer hibába ütközött #2005”, és feldob egy párbeszéd panelt két opcióval.
„Maradás az oldalon”, ill. „Az oldal elhagyása”

Amennyiben a maradás az oldalon opciót választom, elindul egy néhány másodperces visszaszámláló, majd ismét felugrik az előbb említett párbeszéd panel.
Gyakorlatilag nem lehet semmi mást csinálni, csak kilépni.

Próbáltam rákeresni a #2005 hibakódra a Gmail-lel kapcsolatban, de nem találtam semmit.

Eddig semmi baja sem volt, másik fiókkal ugyanezen a gépen, és böngészővel nincs gond.

Vírus, egyéb kártevő (Avast, Super Antispyvare) nincs, fiók elvileg nincs feltörve.

Használt kiegészítők: AdGuard, ClearURL-s ADD-on, Simple Translator.

Mi lehet a gond?

A segítséget előre is köszönöm.

(#64816) KaiotEch válasza Beren (#64804) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

+ #64803 DS39: Köszönöm szépen. Ez 400 gépnél nem olyan egyszerű, de megoldjuk. :R

(#64817) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
78 ESR kb 1 hete frissítve lett 91.3 ESR-re. Azóta a beállításokban a jelölőnégyzetekben nem látszik ha be vannak kapcsolva. Mind üres, hiába kapcsolgatom. Az biztos, hogy maga a kapcsolás hatásos, de nincs vizuális nyoma. Gondolom nem normális dolog.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#64818) DS39 válasza efi99 (#64817) üzenetére


DS39
nagyúr

A proton enabled kapcsolgatása okozza. (Ha a gyártótól eltérő van beállítva)

(#64819) efi99 válasza DS39 (#64818) üzenetére


efi99
senior tag

És valóban. Thx.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#64820) pedro7


pedro7
tag

Látszólag egyszerű problémába futottam de mégsem tudom megoldani.Ehhez kérném a segítségeteket.
A firefox-al nem tudom megnyitni a 192.168.0.1 címen lévő routert a chrome-al viszont igen.
Kikapcsoltam a tűzfalat, töröltem az ip címhez tartozó sütiket, a mentett bejelentkezéseknél is megnéztem, hogy arra az ip-re van-e valami mentés,de nincs.
A felugró ablakok blokkolása mellől is kivettem a pipát.
Mindezek után sem engedi megnyitni a routert.
A címsorban valami olyat ír ki,hogy nem biztonságosan kapcsolódik ehhez az oldalhoz.
MI lehet a hiba ?

[ Szerkesztve ]

(#64821) KaiotEch válasza pedro7 (#64820) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem lehet, hogy https-re dob át és nincs hitelesítve?

(#64822) pedro7 válasza KaiotEch (#64821) üzenetére


pedro7
tag

De lehet,de nem tudom ehhez mit kellene tennem.
A "Ne engedélyezze a csak https módot" az be van klikkelve a böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#64823) Abrion


Abrion
senior tag

1 kérdés :D
jelenleg a 92.0 verzió van fent :D és láttom youtubeon a dislike számot :D mi az utolsó verzió amit feltelepíthetek? amin látszódik :D gondolom a 94.0.1 már nem mutatja :D

(#64824) Sweet Lou 6 válasza Abrion (#64823) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ez nem a böngészőn múlik, hanem a Google kezdte el levenni a youtube-ról a dislike gombot.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#64825) vibra


vibra
tag

Sziasztok!

Teljes képernyős módban hogyan lehet kikapcsolni a bal alsó sávban megjelenő címsávot?

(#64826) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!
Uraktól kérdezném, hogy az utolsó frissítés óta valami nem okés egyes oldalakon. Gondolok itt arra, pl. jofogas.hu oldalon a Belépés gombra hiába kattintok nem nyitja meg! Privát ablakban működik. Ötlet, hogy ezek mitől vannak és hogy lehet elhárítani a hibát? Nagyon köszönöm!

(#64827) Intruder2k5 válasza Impair1980 (#64826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Letiltott kiegészítőkkel próbáltad?

(#64828) ledgeri válasza vibra (#64825) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Arra gondolsz, ami kiírja, hogy a gomb ami felett az egér van, milyen linket nyitna?
Személy szerint inkább ne kapcsold ki -ha jóra gonsolok-, de szinte biztos, hogy egy about:config kapcsolón múlik boldogságod :)

Ha rosszra gondolnék, akkor képet róla!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64829) vibra válasza ledgeri (#64828) üzenetére


vibra
tag

Nem arra gondoltam, hanem erre:

Érdekes,hogy nem minden videós oldalon látszik (pl.youtube-on nem),de a képen látható oldalon igen és folyamatosan ott is marad.
Néztem ugyanezt laptop-on is amin Linux van azon vagy meg sem jelenik vagy idővel magától eltűnik.

(#64830) Fire/SOUL/CD válasza vibra (#64829) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Érdekes... Nálam is előjön a dolog (szintén az RTL Most-on néztem, ha fölé viszem az egeret, akkor meg jobb oldalra ugrik a kis szemét) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#64831) Cs1csó válasza vibra (#64829) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az RTL Most egy trágya hely az egyik legrosszabb az interneten. Bődületesen macerás.

(#64832) vibra válasza Fire/SOUL/CD (#64830) üzenetére


vibra
tag

:K
Igen,jobbra átugrik.

Cs1csó!
Igazából egy-két epizód visszanézés miatt használjuk az asszony kedvéért,én meglennék nélküle.
Zavaró tud lenni,hogy folyamatosan ott van a címsor.

(#64833) ledgeri válasza vibra (#64829) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az azért marad állandóra, mert az egész felület arra ugrik ha kattintasz! Funkciója szerint működik!

Ha rámész pl a hírek és magazinok részre, majd mész még egyet jobbra, majd csak szemezgetsz (Cibálod az egereded a címek felett), láthatod, hogy mutogatja folyamatosan, hogy melyik felület milyen címre ugratna >>>> továbbra is, ajánlott ezt a funciót NEM bántani! (de nagy eséllyel megoldhato.... )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64834) vibra válasza ledgeri (#64833) üzenetére


vibra
tag

Teljesen érthető amit írtál.
Én csak azt nem értettem hogyha már nézünk egy sorozatból egy részt akkor miért marad ott,én úgy gondoltam,hogy az már egy fixen kiválasztott tartalom az oldalon,azon belül már nem navigálok hivatkozásokra.

(#64835) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Szerintetek normális, hogy a böngésző UDP-n percenként 22-szer próbál Google, vagy Cloudflare-hez csatlakozni miközben nálam az nincs is engedélyezve a hálózati beállításokban? 🤔
Feltűnt a tűzfalamban az 1169 hálózati behatolási kísérlet szám pár nap alatt, aztán ránéztem és mind ez...

(#64836) Syl válasza Krystal_s (#64835) üzenetére


Syl
nagyúr

A Cloudflare az szerintem a HTTPS-en keresztüli DNS elérés lehet: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64837) Krystal_s válasza Syl (#64836) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, de írtam, hogy nálam az nincs engedélyezve. Akkor miért csatlakozna folyamatosan :F

(#64838) ledgeri válasza vibra (#64834) üzenetére


ledgeri
nagyúr

OKé, én a böngésző F11-es, és nem a "bérmelyoldalonvideólejátszó" jobb alsó sakrkos teljes képernyőre gondoltam. :K
Ha youtube-bal is teszi akkor esélyes, hogy böngésződ-ben valami ment félre, ha csak ott (fent említett oldalon), akkor meg valami félreértős a kettő közt.... nálam a fenti oldal simán rejteti/rejti/nem hozza elő....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64839) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hogy tudom ellenőrizni, hogy működik-e a h.264 videó gyorsítás böngészőben? (megfelelő hardverek adottak)
Driver-ek telepítve, Win10Pro 64 bit
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#64840) csako válasza zoltanz (#64839) üzenetére


csako
veterán

Legegyszerűbben, ha elindítasz egy h264 videót és nézed a feladatkezelőt, hogy a proci vagy a videókártya terhelődik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64841) zoltanz válasza csako (#64840) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi! Értem.
Terhelődik, de az lehet a kompozitálás is.
Nincs valami flag amit tudok állítgatni esetleg.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#64842) Matthewus válasza zoltanz (#64841) üzenetére


Matthewus
őstag

Windows 10 feladatkezelő, Teljesítmény, GPU, Video decode rész alapesetben 0, indítasz egy videót és figyeled, hogy változik-e.

(#64843) vibra válasza ledgeri (#64838) üzenetére


vibra
tag

F11-el is ugyanúgy ott marad,de csak ezen az egy oldalon,más oldalakkal pl. a youtube nincs gond.

F5-el eltüntethető !

(#64844) ledgeri válasza vibra (#64843) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Így akkor passz... Lehet, hogy az a lap rosszul van kódolva -írom ezt nem hozzáértőként-, hogy valamiért az egész oldal hivatkozás...
Ha about:configban lőnéd ki akkor az veszélyesebb, mint az f5-ös nyűg... (de még azt sem tudom lehet-e, mert nem tudom mi a neve ott, vagy alapból angolul.....)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64845) akaido válasza vibra (#64832) üzenetére


akaido
addikt

Ezek a politikus oldalak...hol balra, hol jobbra ugranak...köpönyegforgató mind...fújj, abcúg...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#64846) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy hatalmas segítség kellene. Ezt hogyan tudnám felülbírálni? Az összes könyvjelzőm ebben van. Ha nem lehet, akkor kénytelen vagyok Chrome-ra váltani, mert ott engedélyezett. Van valami lehetőség a használatára?

Azért ez egy hatalmas aljasság a Mozilla részéről. Legalább ideglenesen engedélyezné, hogy az adatokat kinyerhessem belőle. A profile-ból ki tudom szedni, de az már trükközés. Ezt normális úton kellene ideglenesen engedélyezni. Nagyon mérges vagyok a Mozillára.

Amúgy semmi gondom nem volt az addonnal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64847) ledgeri válasza Kékes525 (#64846) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A További információ hova dobat?

Milyen módszert értesz profilból kiszedés alatt?

Ha nagyon nagyon SOS, akkor másold ki a profil mappádat KÉT helyre nem futó FF mellett: egyik lesz a próbálgatós, a másik meg a biztonsági másolat;
Tölts le egy korábbi ezzel az addonnal biztosan működő ff verziót, ami biztos, hogy teljes telepítős (50-70MB nem kb10, vagy alatta), húzd ki a netedet (nehogy lehúzza a frissítést az alapértelmezett beállítás) telepítsd olyan helyre, ami biztos, hogy nem a meglévőé. Ne engedd, hogy elindítsa magát még (még a telepítőből is vedd ki a pipát) [ez csak biztonsági lépés].
Ha az megvan, akkor a frissen telepített, de régebbi verziót profilválasztós módban indítsd el, csinálj egy új profilt (vagy ha engedi, akkor keresd ki az egyik profilt amit mentettél, remélhetőleg nem írja fölül ez esetben, de ott, a bizti másolat, vagy ha ez nem megy akkor), így lett új profilmappád amit a régebbi FF verzió használ (és tudod, hogy a tied, és tudod, hogy hol van). Állítsd be,hogy ne frissüljön, vagy legalább kérdezzen rá!
Vagy egyesével (ez mehet nettel már), vagy mindenestül (még net nélkül nehogy fissüljön) átmásolva próbálkozhatsz, mert ha jól olvastam a híreket akkor ez telepített verzió függő, és nem globálisan tiltodd addonozás. (Teljes másolás az továbbra is dowgrade-nek minősül, és profilkezelésből bajos...)

DE továbbra is:
-Ha az egyik böngésző (vagy bármi) frissít így, az nem azt jelenti, hogy csak ő tesz, vagy tehet így a jövőben.
-Ha a frissítés olyan dolgot módosíthat, amit mi nem akarunk akkor nem kell engedélyezni a frissítést.
-Ha egy addon, vagy pl játékmod törik azután miután a fő dolog frissült, akkor azért nem az a hibás, aki a fő dolgot kezeli.
-Ha fontos adatokat tárolunk, akkor legyen backup!
--Ha egy addonból élünk akkor a fentiek 2X minimum!

Ha nem SOS, akkor meg várnék, vagy írnék az addon kezelőjének, hogy mi lesz...

(beszédes, hogy a chrome-addon-shopban íra egy felhasználó, hogy azért távolította el a Mozilla FF-ból, mert többszörös kérés ellenére sem hagytak fel olyan gyakorlataikkal, mint a keresőszövegek figyelése, vagy módosítása.... no bueno...)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64848) Kékes525 válasza ledgeri (#64847) üzenetére


Kékes525
félisten

"A További információ hova dobat?" Csak általános információt ad.

Kettő is lehetséges.

1. Egyszerűen kimásolom és beleteszem a Chrome alá.

2. Ha az 1-es nem megy, akkor visszaállítom a tegnapi profilom, és letiltom az internetet. Az addonak van egy export-import funkciója.

Az előző addonok sem jók, minden verzióját letiltotta a Mozilla.

Backup van dögivel. Minden nap teljes rendszer partició és külön a profile is. Úgyhogy nem fog elveszni a könyvjelzőim, de a baj az, hogy nem tudom Firefox alatt használni.

Nem értem a Mozillát. Miért akar megvédeni engem attól, amit nem akarok. Egy kiskaput kellett volna beletenni, amivel ismét használhatnám az addont. Miért nem elég a figyelmeztetés?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64849) Cs1csó válasza Kékes525 (#64848) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez egy felhívás a készítőnek, hogy módosítsa, javítsa ki a hibát.

(#64850) ledgeri válasza Kékes525 (#64848) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha backup van, minden van, HELYES! :R :R :R :R

Ha csak CTRL+C CTRL+V, akkor szerencse...
Ha tegnapról mára frissült a FF-od, akkor a visszaállított "csak"profil lehet,hogy szólni fog...

Viszont szerintem ahogy olvastam, ez olyasmi ami az "addon szerveren" lett tiltva, és az arra csatlakozókkal tiltatva... Lehet, hogy ez majd hullámként eléri a Chrome-os verziót is, mert "téma" lesz, és a miértje, ... és a gugli sem akar rossz hírverést a böngészőjének. Ajánlom hogy legyen egy HTML-vagy valami nem egyedi fájformátumú mentés is!

A figyelmeztetéssel egyetértek, csak korábbra rakatnám: ha az addon készítői irányába megy, menjen a használóiéba is, hogy "figyu baj volt, ha javítják, jó, ha nem, nem"... A tiltjuk de kiskapu meg nem érne semmit. utóbbi elveszi az előbbi értelmét.

#64849 Cs1csó állítólag az már megvolt...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.