Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, nektek nem tűnt fel, hogy pár napja már nem lehet Google fordítóból kimásolni a szöveget FF böngészőben ? Most olvasok róla, hogy Chrome-al működik...A napokban állítottak pár dolgot a Gmail-ben, gondolom azóta van ez az újdonság is. Durva, ha így akarják erőltetni a Chrome használatát pff. :U

[ Szerkesztve ]

(#29002) Krystal_s válasza Krystal_s (#29001) üzenetére


Krystal_s
addikt

Megoldva :) ,de egyre nevetségesebb, ami a számtech világban (is) történik.

(#29003) Petya597


Petya597
tag

Sziasztok!

Újrahúztam a gépet, vele együtt a Firefox -ot is, és megint előjött az a problémám, ami minden újratelepítéskor is előjön: megváltozik a betűtípus. Facebook -on vettem most leginkább észre, hogy kicsit kisebb, és mintha "homályosabb" is lenne. Ezelőtti gépújrarakásomkor ugyanehhez a problémához is itt kértem segítséget, de a megoldást mostanra elfelejtettem. Hogy tudnám tehát az eddig megszokottra visszaállítani?

Előre is köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#29004) Viktor77 válasza Petya597 (#29003) üzenetére


Viktor77
titán

Annó a kérdésedre ez a válasz érkezett.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29005) HZoli87 válasza Bjørgersson (#29000) üzenetére


HZoli87
veterán

Fájl letöltésénél már nálam is többször megfagyott (feladatkezelőből sem tudom kilőni, gép újraindítás). Mindig a legvégén (99%), saját vírusellenőrzője kikapcsolva. Gyanakodtam már a Windows 8-ra, hátha az új rendszeren még nem működik megfelelően a böngésző, gyanakodtam már a Norton Internet Security programra is. Előtte sosem volt ilyen gondom.

(#29006) Bjørgersson válasza HZoli87 (#29005) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem is a víruskeresésnél csinálja ezt, pedig nálam Windows 7 van MS Security Essentials-el.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29007) Petya597 válasza Viktor77 (#29004) üzenetére


Petya597
tag

Köszönöm szépen! :R
Most már elmentem a könyvjelzők közé a megoldást :DDD

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#29008) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Relatíve új telepítésű a gépem (Win7) de az utóbbi időben nagyon lassan tölti be az oldalakt a Firefox, pedig 50 megás netem van.
Újratelepítés és cookie törlés után sem gyorsul be az oldalak betöltése.
Ezenkívül ha böngészek és utána nyitva hagyom a böngészőt, alapjáratban kezdőoldallal 250-300 megát eszik. Ha 4-5 oldal nyitva van, akkor már 1 giga felett jár...
A 16-os verzió óta van ez, most a 17 béta van fent.

(#29009) AndrewTdi válasza #54715584 (#29008) üzenetére


AndrewTdi
addikt

a neted sebessége megvan és csak a böngészés lassú?

(#29010) #54715584 válasza AndrewTdi (#29009) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen.
Kipróbáltam Chorme-al is, ott kicsit gyorsabb, de ott van 5 fb chrome.eye, ami összesen 4-500 mega alapból... :F
Használjak előző verziót? Mondjuk 15-t?

(#29011) AndrewTdi válasza #54715584 (#29010) üzenetére


AndrewTdi
addikt

megmondom őszintén nekem mostanában olyan sokat baxakodott a ff, hogy pont most ismerkedek a Chromemal. csak eléggé a szokások embere vagyok. Nagyon hiányzik a roomy bookmark (ami van ott is, csak sokkal szarabb)

megpróbálhatod régebbivel is.

(#29013) #54715584 válasza AndrewTdi (#29011) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát igen, valójában én is csak az RSS miatt nem váltottam, sehoo máshol nem működik olyan jól alapból.
Kipróbálok régebbit, köszönöm :)

(#29014) gaborba81


gaborba81
tag

[link]

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#29015) BullZeye


BullZeye
veterán

Nightly Május 24 óta cleartype-ot ránk erőltetik, és van akinek feje fáj tőle/szeme folyik ki, nagyon nem szereti a monitorja.
Természetesen itt érdemleges válasz sajnos nem érkezett, most hogy pár hónap után újra elővettem, és meg is lett a megoldás:

gfx.content.azure.enabled -> legyen FALSE

Hardveres gyorsítás megmarad, és cleartype újra a régi, azaz semmilyen.
Ezt a postot főként magamnak írom, hogy később megtaláljam.
#cleartype

(#29016) badrian250


badrian250
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a Firefox (16.0.2) nem hoz be semmit. Ez alatt azt értem, hogy egyik napról a másikra nem jelenít meg semmit. Azt se írja hogy nem jó a proxy vagy valami (pedig jól van beállítva :D). Ugyanezen a hálózaton a Chrome simán működik. Otthon jó a Firefox is, csak a koliban nem megy, pedig eddig itt is jó volt..
Esetleg valami ötlet?

(#29017) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok!

Youtube videókkal van problémám: full hd szaggat, most Win8-al, de előtte Win7-el sem volt már tökéletes(bár ott nem szaggatott, inkább csak állandóan összeomlott). Itt utánaolvastam, kikapcsoltam a hardveres videógyorsítást, illetve nincs httml5-ös támogatásom sem elvileg. A gépemnek bírnia kell, sőt Explorer -Chrome viszi is simán.

Minden ötletet köszönök előre is!

(#29018) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

10.3-as flash megoldotta a problémámat. Utánaolvastam, csak úgy látszik nem eleget...:)

(#29019) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

súgjatok légyszi, hogy lehet két firefoxot elindítani egyszerre egy debianon?
kellene egy 2.0.20-as meg egy 8.0.1-es egyszerre, úgy, hogy a remote protokollal ne piszkálják egymást.
a -no-remote nem működik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29020) darvak


darvak
senior tag

Hello!

Most használok először firefox-ot, ezért kérdezném a következőket.

Shift+ középső egérgomb a linkre eredményezi----> open in new foreground tab.

Na ezt szeretném én megváltoztatni simán csak középső egérgombra.

All in one gestures 0.23 + custom shortcuts kiegészítők használatával ez nekem nem sikerült.

Fast forward- rewind gomb is érdekelne, firefox 16-hoz nem találtam.

Na meg paste&go-ra se találtam billentyű parancsot, csak a jobb klikk menüből tudom lehívni.

ahoj

(#29021) #54715584 válasza darvak (#29020) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam középső egérgombra alapból új lapon nyitja meg a linket.

(#29022) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Furcsa problémával szembesültem ma: [link]

Bármit is kezdek el gépelni a címsorba kiadja ugyan a már megnyitott lapokat, de nem írja ki a címüket, csak a favicon látszik. Megnyitni meg tudom őket, de ez így elég zavaró, mert nem látom melyik is az, amelyiket keresem. Van valakinek valami tippje, hogy hogy lehetne ezt elhárítani?

Legfrissebb Firefox (16.0.2).

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#29023) darvak válasza #54715584 (#29021) üzenetére


darvak
senior tag

Mármint úgy background tabben nyitja meg (nálam is), de nekem foreground tabben kéne, vagyis, h új fülön nyissa meg, de át is válton arra a fülre.

Tudom be lehetne állítani,h állandóan átváltson (options/tab részben), de úgy írtó idegesítő lenne.

(#29024) csako válasza darvak (#29023) üzenetére


csako
veterán

Meg lehet fordítani, tehát nálam pl. úgy van, hogy sima középső gombra foreground, shift+középső background, ehhez az kell, hogy beállítsd az állandó átváltást.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29025) Visormail


Visormail
addikt

Azt nem lehet megoldani hogy ha nem nyomok ctrl+f kombinációt csak simán elkezdek gépelni, akkor is a rendes keresés jöjjön be? Nem is tudom felfogni hogy kinek az ötlete lehetett ez a lebutított változat vagy hogy mi értelme.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29026) EmptyParadox válasza Visormail (#29025) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Options->Advanced->General fül->Search for text when I start typing

(#29027) Visormail válasza EmptyParadox (#29026) üzenetére


Visormail
addikt

Ez nem válasz a kérdésemre, ezzel ki/be lehet kapcsolni a lebutított keresőt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29028) Fandango válasza Visormail (#29025) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen lebutitott keresorol beszelsz, ugyan kicsit reszletezd mar. :U

(#29029) csako válasza Visormail (#29027) üzenetére


csako
veterán

Találtam egy kiegészítőt, annyi a különbség a ctrl+f-hez képest, hogy egy kis idő vagy félre kattintás után eltűnik ez is magától, mint a lebutított.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#29030) huant


huant
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérnék az ügyben, hogy "bármit" csináltam mindig felugrik a bővítmények mező amikor oldalakat tölt be a Firefox. Mivel kalóz a win7 ezért nem merem frissíteni a silverlight-ot sem. Mi a megoldás arra, hogy a bővítmények mező eltűnjön?

(#29031) EmptyParadox válasza Visormail (#29027) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Na várj, akkor én ezt félreértettem. Úgy értelmeztem, hogy nem akarsz ctrl+f kombinációt nyomni azért, hogy keress, csak szimplán gépelni, és keresni rögtön. Ha bepipálod az említett mezőt, akkor ez megtörténik. Nekem ekkor ugyan azt a keresési funkciót hozza be gépelésnél, mint a ctrl+f-fel. De akkor, bocsi, ha félreértettem. :)

(#29032) Visormail válasza EmptyParadox (#29031) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem nem ugyanazt hozza be, ugyanúgy néz ki de csak a keresőmező van, nincsenek ott a gombok (következő, előző, összes kiemelése).

csako: ez az köszi! Ezzel a kiegészítővel már ugyanúgy jön be, tényleg eltűnik így is de az nem baj az a lényeg vannak gombok.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29033) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Halldoklik még firefox-ban az flash player?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29034) S-Attila válasza Pityu. (#29033) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Már meghalt.

(#29035) Pityu. válasza S-Attila (#29034) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vagyis az újabb verziók is totál fosok?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29036) DS39 válasza Pityu. (#29035) üzenetére


DS39
nagyúr

azok. protected mód kikapcsolásával használható.
de talán egy régebbi verzió használata egyszerűbb, kinek hogy.

(#29037) Pityu. válasza DS39 (#29036) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én a flash_player_11_plugin_64bit_11.2.202.235 használom vagyis a régebbit de nem egyszer túlcsordól most is 133 324K,de volt már 250 000K is gondolom a protected móddal ezt is meg lehet oldani,és van a protected módnak valami lényegi jelentősége?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29038) DS39 válasza Pityu. (#29037) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem abban még nincs olyan. csak 11.3-tól.
ha full hd videó vagy játék közben hozza ezeket az értékeket akkor ez nem gond, ha alapjáraton, akkor tré.

(#29039) Pityu. válasza DS39 (#29038) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát ez az ha az oldalakon vannak flash dolgok az totál kikészíti volt olyan oldal hogy az egéssz firefoxot kifagyasztotta míg ki nem lőttem a flash-t addig megált a firefox

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29040) flash-


flash-
veterán

sziasztok

érdeklődnék hogy nincs e vmi olyan kiegészitő firefoxhoz ami inditásnál automatikusan megnyitja kedvenc oldalaim?és amivel könyen tudok az öldalak között mozogni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29041) S-Attila válasza flash- (#29040) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Az első megy kiegészítő nélkül is, amikor meg vannak nyitva a kedvenc oldalaid, akkor menj be a beállításokba, és a általános fülön a kezdőlapnál nyomd meg az "Aktuális oldal használata" gombot.

(#29042) BullZeye válasza DS39 (#29036) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem tudom, most újra raktam windowst, és kapásból a 19es nightlyhoz felraktam a legújabb Flash 11.5.502.110-t, semmi bajom nincs vele, mindent lejátszik, nem veszti el állandóan a FF az aktív módot, és nem babráltam vele semmit. Nem fagy, nem crashel, nem akad, nem szaggat, tökéletesen működik.

Régebbi verzióknál meg sorozatosan írják ki szépen az oldalak, hogy elavult, és nem szeretnének működni.

Mi a mostani működő translate kieg FFhez? amiket eddig ismertem mind haldoklik.

[ Szerkesztve ]

(#29043) DS39 válasza BullZeye (#29042) üzenetére


DS39
nagyúr

- nálam a youtube-on kívül semmilyen oldal nem sírt be, és az is csak egyszer, leikszeltem, azóta se láttam azt az üzit. de ez jó hír akkor fél év múlva már kompatibilis lesz a flash és a firefox :D

- google translator

[ Szerkesztve ]

(#29044) BullZeye válasza DS39 (#29043) üzenetére


BullZeye
veterán

Google Translator csak egy oldal, ettől még nem lesz kiegészítő. Olyanra gondoltam amivel dupla katt szóra és kijelölésnél azonnal fordít popupban.

(#29045) DS39 válasza BullZeye (#29044) üzenetére


DS39
nagyúr

nem, van ilyen kiegészítő :)

- kijelölt szó-szöveg jobb klikk és fordít.
- vagy jobb klikk és az egész oldalt fordítja.

[ Szerkesztve ]

(#29046) EmptyParadox válasza BullZeye (#29044) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én őt használom.

[ Szerkesztve ]

(#29047) darvak


darvak
senior tag

Haaj!

Ha valakit érdekelne, hogyan kell korábbi firefox verziókhoz illő kiegészítőket telepíteni az újabb firefox böngészőjére, akkor:
- végy 1 kérdéses kiegészítőt
- nevezd át az .xpi kiterjesztését .zip-pé
- az install.rdf fájlban írd át a maxversion bejegyzést a neked megfelelőre

Így lett 1 csomó firefox 16-tal "nem kompatibilis", de korábbi verziókkal jól működő kiegészítő telepítve a 16.0.2-es böngészőmre..

(#29048) BullZeye válasza DS39 (#29045) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez elég barbár, olyan nincs, ami Quick Translator-hoz hasonlóan működik?

(#29049) BullZeye válasza BullZeye (#29048) üzenetére


BullZeye
veterán

De ahogy nézem az új béta működik az új google apival, úgyhogy egyenlőre tárgytalan.

(#29050) gabor128


gabor128
aktív tag

Up a témának.

Nagyon jó a legelső hsz!
Nekem az volt a probléma, hogy Firefoxnál nem tudtam képet feltölteni hiába kapcsolgattam a tűzfalat, meg vírusirtót. Az IE meg el sem indult (win7 f.s)

A leírásban elkezdtem kikapcsolgatni a plugin-okat és lám már fel tudta tölteni a képet.

Remélem a hozzászólásommal tudtam másoknak segíteni és egy nagy UP a topiknak és a szerzőnek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.