Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) looser válasza Cs1csó (#64900) üzenetére


looser
addikt

Szuper, köszi! Kíváncsi vagyok; most épp a portfolio oldalán jött fel, hogy lájkoljam a fb oldalukat, de ezt ugye nem ellenőrzni, szóval bedobja. Gondolom amíg le nem jár a süti, addig nem is jön fel újra. Egyébként a "Kellemetlenségek" szakasz alatt volt az, amit ajánlottál. :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#64902) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Androidos Firefox, a legutolsó frissítés óta mindent új tab-ban nyit meg, ezt hogy lehet kikapcsolni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#64903) BigManus válasza BigManus (#64898) üzenetére


BigManus
addikt

Erre valaki esetleg? Nagyon idegesítő...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#64904) Fire/SOUL/CD válasza kraftxld (#64902) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pusztán kíváncsiságból feltelepítettem, nálam nem csinál ilyet.
(Korábban sosem volt FF a telón (Android 10, már ha ez esetleg számít))
Lehet, hogy Én is a fogammal nézek, de nem találtam olyan beállítást, ami a gonddal kapcsolatos lenne...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#64905) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#64903) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Csökkentett módban ha elindítod, majd teljes képre raokd, bezárod és utána normál módban indítod, akkor sem javul meg?
2. futtasd admin joggal 1x (normál módban) és rakd teljes képernyőre és zárd be, utána sem javul meg?

Amúgy linkelnéd milyen módszert próbáltál?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#64906) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#64905) üzenetére


BigManus
addikt

Működik :R

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#64907) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az WebGL 2.0 (OpenGL-ES 3.0) hoz megfelelő hardverrel Tesla Gpu, friss illesztőprogramok, még is csak a WebGL 1.0 (OpenGL-ES 2.0) támogatott a böngésző diagnosztikája szerint. Ez mitől lehet? :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#64908) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Tudtok olyan firefox kiegészítőről, ami izolálja a gmail-t? Tehát ha belépek gmail-be, akkor az összes többi Google-ös szolgáltatás (pl.: google keresés vagy youtube) továbbra is anonim marad.
Előre is köszönöm válaszokat.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64909) Siriusb válasza Immy (#64908) üzenetére


Siriusb
veterán

(#64910) kraftxld válasza Immy (#64908) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Multi Account containers.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#64911) movax válasza kraftxld (#64910) üzenetére


movax
őstag

Ennek a legutóbbi update-je arra kért engedélyt, hogy kiadjon adatokat Firefoxon kívüli programoknak, úgyhogy lehet, hogy ezt is eláshatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#64912) Immy válasza Siriusb (#64909) üzenetére


Immy
őstag

Sajnos nem működik privát módban :(

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64913) ledgeri válasza Immy (#64908) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én emiatt (is) raktam fel két telepítést (főverziós ff-ból) hajdanán (2 profil egymás mellett, 4 lehetséges munkamenet, ha a privátokat is beleszámoljuk). Abból most lett 4 telepítés (+privátjaik ha kell) és 5-7 profil, és érik hogy bővítem... (csak a nagy telepítőt kell használni nem a kicsit [40-70 MB vs 10-15], az rákérdez, hogy hová akarod rakni, meg a profilmanagert kell kitapasztalni)

Sajnos a privát böngészés az egy különálló konténernek számít amin módosítani nem lehet (ha egyik privát ablakban belépsz -ugyanazon telepítés, és futó profilja- újabb privát ablaka látja mit csinál az elsőszámú[próbáld ki..]), de a fenti Multi account containers, vagy a temporary containers addon is ezt megkerülendő szeparál mindent amit szeparálnak (nézz utána leírásaikban bármelyiket is választod) nem privát büngészési mundkamenetben. Ez a FF, és a TC készítőjének megoldása erre a problémára. De ha arra jutsz, hogy valami amit állandóan használsz kéne, úgy, hogy a másik állandó amit használsz az ne menjen állandóan, akkor 2 profil kell... Ha gondolod, hogy ezek kellhetnek egymás mellett (de nem biztos), akkor én személy szerint 2+ telepítéseket ajánlok firefoxból [csak ne indítsd el mind a kettővel ugyanazt a profilt...], így az egyik futó exe az egyik, a másik a másik profilt használja külön nyithatóan, külön zárhatóan, egyiket mindig frissítve, másika meghagyva x-y verzióval korábbin, és hasonlók...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64914) degec


degec
senior tag

Tiszteletem..! Tudna valaki segíteni, hogy mi az az EME ? :) köszönöm.. :R
http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/95.0/win64-EME-free/

(#64915) SP4C3 válasza degec (#64914) üzenetére


SP4C3
veterán

DRM mentes valtozat:

hi, the EME-free versions come with DRM-support disabled by default - some more information about how drm is handled within firefox is at https://hacks.mozilla.org/2014/05/reconciling-mozillas-mission-and-w3c-eme/
and yes, win64bit versions of firefox come with limited support for npapi-plugins, only flash and silverlight will run in those firefox 64bit versions. if you depend on java still, then please stick with regular firefox 32bit builds which will support those plugins still for the coming months... https://blog.mozilla.org/futurereleases/2015/10/08/npapi-plugins-in-firefox/

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#64916) Immy válasza ledgeri (#64913) üzenetére


Immy
őstag

Köszi a választ.
Igen, privát böngészés esetén a különfélek tabok/lapok látják egymás cookie stb értékeit.

Ez alapján lehet, hogy tényleg az lesz a megoldás, hogy 2 profilt kell létrehozni. Vagy esetleg az játszhat, hogy felteszem a sima firefox-ot és a long support verziót? Azok elférnek egymás mellett?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#64917) ledgeri válasza Immy (#64916) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Személy szerint nem próbáltam, de ha a nighty, béta, dev, vagy bármennyi főverziós elmegy egymás mellett, akkor annak is illene.

Ismét leírom, hogy használhatóságban van különbség a "két profil, egy telepítés" és a "két profil, két telepítés" közt:
Első csak újraindítgatásokkal tud a profilok közt váltani.
A másodiknál pedig tud egymás mellett futni a kettő. Egymás profiljait -nem egy időben- is tudják hajtani. Lehet (de nekem nem jött elő) olyan, hogy a "B frissült profiljának megnyitása miatt panaszkodik az A exe". Viszont ennél már megoldható dinamikusan, valós időben, hogy "egyik belépős cuccből a másik belépősbe másolok".
Innentől egy lépés egy harmadik felrakása, hogy azt nyissa alapból bármi ami linket akarna nyitni, hogy ne az X vagy Y profil süti, előzmény, munkamenet pakkba piszkoljon, vagy szimatoljon bele bármely így nyíló program-oldala...
+1 pl youtube-nak, mert akkor a halasztgatott videóknak is lesz helye...
+1 ami nem telibe-facebook-blokkolt, mint a többi ,csak annak, stb stb.

Ha egyik ilyesmi web pakk nagy annyira, hogy jó ha hogy van neki dedikált profilja, elég az... Ha kell hogy nyitható legyen bármilyen körülmények közt, akkor kell neki a külön telepítés. Ha van 3 profil akkor 2 telepítéssel is le lehet kezelni, attól függően, hogy mi kell.

Be lehet állítani, hogy X telepítés, csak Y profilt nyissa kezelje, és akkor az nyilik, de nekem jobb az, hogy ha mindegyik a profilkezelőt nyitja:
+1 állomás ha az alapértelmezett böngészőt akarja nyitni egy "olyan gomb mint a többi, de ez weblapot akar nyitni"...
+1 állomás mégegyszer rágondolni, hogy az a profil kell-e vagy a másik
+1 akarom-e tényleg ha elkezdeném az abban nem eltöltendő 1 órás időtöltésem ;] ....

Elkezdheted csak profillal, mert a 2. telepítés opciója mindig ott van, viszont semmi sem áll eléd, ha egyből egy új telepítést is felraksz, nem abba a + párszáz megába fog beleroskadni a háttértárad. :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64918) ledgeri


ledgeri
nagyúr

LOCKWISE EOS- annak aki használja...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64919) Syl válasza ledgeri (#64918) üzenetére


Syl
nagyúr

Félig OFF
Nekem még soha nem sikerült elérnem, hogy az iOS Firefox a saját, szinkronizált jelszavait használja. Ha bele görbülök is, weboldalak bejelentkezésénél csak az iOS rendszerbe elmentett jelszavakat hozza fel, a saját jelszavai helyett. Így aztán hiába mentek el desktopon egy jelszót (és az szinkronizálódik a mozilla accounton keresztül), mobilon ugyanazt be kell vésnem az iOS rendszerbe is...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64920) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Bárcsak lenne ilyen Firefoxban is... ,de még egy kiegészítő sincs erre, se about:config beállítás akármi. :\
Alap kellene, hogy legyen nem csak gamer böngészőkben.

(#64921) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Anomália: mindkét gépemen (céges, otthoni) Firefox 95.0 van telepítve. A céges régi telepítés, folyamatosan frissítve az aktuális verzióra. Az otthoni friss telepítés, a legújabb verzióval. Ha a céges gépen nyitok privát böngészést, akkor rögtön tudok "gépelni", nem kell a címsorba kattintanom, hogy elkezdjen írni, hogy mit szeretnék keresni/honlapot betölteni, stb.. Az otthoni gépen, hiába villog a kurzor a címsorban, akkor sem kezd el írni semmit addig, amíg bele nem kattintok a címsorba. Utána már megy a gépelés. Ez mitől lehet és hogyan lehet ezt kijavítani? (A céges gépes lenne a cél... :B )

(#64922) -ZeeZee- válasza -ZeeZee- (#64921) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Azt még észrevettem, hogyha az otthoni gépen nyomok egy szóközt, akkor egy új privát böngészőablakot nyit. A céges a szóközre lenyitja a címsort.

(#64923) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Megint összeomlott a firefox :W
Ezt a group speed dial hátterét hogyan tudnám sötét módba tenni?
Illetve ha minden könyvjelzőt beállítottam, hogyan tudnám elmenteni a beállításokat úgy, hogy ha megint nulláról indul a firefox, be lehessen tölteni amiket beállítottam? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64924) KAMI911 válasza makoss (#64923) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Elküldtem az összeomlás-jelentést?

(#64925) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Akiknek gondjuk van a mostani Firefox kinézettel, mi az ami segítene? Lenne kedvetek bejelenteni a Mozilla Bugzillaba?

(#64926) Syl válasza KAMI911 (#64925) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem két bajom van az új felülettel:
1) Az aktív fül gombja jobban elkülönülhetne a többitől. (A Safari megoldása is béna, de mégis jobb, mint a rókáé)
2) A konténerek színjelölői hajszálvékony csíkok.
Szerencsére az userChrome.css-em működik. De ha azt megszüntetik, akkor irgumburgum lesz nálam :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64927) Cs1csó válasza KAMI911 (#64925) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem egy:
felül az a sáv ahol ahol a megnyitott tabok találhatóak lehetne egy kicsit keskenyebb. A compact mode bekapcsolásával az a sáv ahol a könyvjelzők vannak keskenyebb és sűrűbb lett de felül mint ha nem lenne változás.

(#64928) farkas-j válasza Syl (#64926) üzenetére


farkas-j
őstag

Én az aktív ablak színezését a Fifox Color kiegészítővel oldottam meg:

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64929) huan


huan
őstag

Sziasztok,
A firefoxom-on lévő könyvjelzők folyamatosan szinkronizálódik és összekeveredik az asszonyéval, aki tiszta ideg, mert a receptjei elkeverednek és nem találja :o
Mit csinálok mindig rosszul, ha az én fiókom és másodlagos mail-om totál külömbözik az övétől és a kapcsolódó eszközöknél sincs nálam az övé, nála az enyém?

(#64930) makoss válasza KAMI911 (#64924) üzenetére


makoss
addikt

Nem, de írt ez valami hiba utáni olyan frissítés lehetőségét, hogy ha frissít, törölni fogja az összes kiegészítőt, kivéve a jelszavakat.
1 biztos: mostanában nagyon nincs rendben a firefox körül! :F
De ami most érdekelne, hogy a mostani Group Speed dialról, hogyan lehet mentést csinálni, és hogyan lehet azt egy új Speed Dialba betenni?
...mert veszett sok időmbe telt mire úgy visszaállítottam, hogy jó legyen!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64931) ledgeri válasza huan (#64929) üzenetére


ledgeri
nagyúr

firefoxom-on Mi a tied? Böngésző, bongésző profilja, firefox-account profil, Windows profil, fizikailag különálló PC?
én fiókom Bongészős profil, Firefox-account profil, microsoft profil PC-n?
Ha egy fizikai gép, egy windows felhasználói profil, egy Firefox account, egy firefox profil, akkor is pici odafigyeléssel meg lehetne oldani hogy szeparálva legyenek a dolgok.
Ha egy a firefox profil >> szét kell szedni a két felhasználót a profil-managerrel
Ha egy firefox account, akkor szét kell választani a két böngészőt egymástól, megszűntetni a sync-et.
Ha windows felhasználós szintű a probléma, akkor vagy firefox profilozós fent, vagy valaki valami úgy tette fel a FF-ot, hogy a profilmappa mind a két felhasználónak látható, és azt használja a ff mindkét oldalon, valakinek újat kell beállítani.
Ha két külön gép, akkor megint sync, esetleg egy MS fiók van mind a kettőn, ami miatt a firefox profilmappája is szinkronizálódik, így azt is megkeverve.

A közölt infókról ennyi jutott eszembe... picit bővebb infópakk jobb lenne, konkrétabb megnevezésekkel.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64932) Syl válasza farkas-j (#64928) üzenetére


Syl
nagyúr

Ismerem a kiegészítőt, játszottam vele amikor megjelent. Viszont a konténer jelölését nem tudja "helyrehozni".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64933) makoss


makoss
addikt

Ha valaki tudja, írja már meg, hogy a Group Speed Dialról, hogyan lehet mentést csinálni, és hogyan lehet azt egy új Speed Dialba betenni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64934) ledgeri válasza makoss (#64933) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha valaki tudna válaszolni akkor látja az előződet, és válaszol. ha nem akarna vagy nem tudna, erre sem fog.
A legjobb tippem, hogy kikeresed az addon tartalmát, megnézed, hogy a felépítése mennyiben más a Chromium alapúhoz képest, és ha megyegyezik akkor próbálkozol másolgatássa... Ha nem, akkor meg írsz a fejlesztőnek (aki úgy viselkedett, hogy tiltódott... )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64935) makoss válasza ledgeri (#64934) üzenetére


makoss
addikt

Oké, csak nekem triplán rossz, mivel nem tudok angolul és minden tovább tart mert mindent fordítani kell magyarra, de szerintem ez lesz az: [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64936) temporello válasza makoss (#64935) üzenetére


temporello
tag

Az Import/backup résznél felül lehet exportálni,importálni a beállításokat.
A General szekcióban lehet dark módot választani,illetve a Backgroundnál egyedi háttérképet beállítani.

(#64937) ledgeri válasza makoss (#64935) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Számtech használónak illene legalább az alapszámtech-angolt használni tudni... saját mindenkori érdekében. ;)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64938) still2


still2
tag

Sziasztok,
Segítséget kérek. Elkezdtem használni a Privado VPN-t és azóta a Firefox új kereséseknél a következőt írja:
Rendszereink az Ön számítógépes hálózatából érkező, szokatlan forgalmat észleltek. Ez az oldal ellenőrzi, hogy valóban Ön küldi a kéréseket, és nem egy robot. Miért történt ez?

Miután megoldottam a képes feladatot tovább enged. Ugyanazon a gépen a Google Chrome békésen enged keresgetni.
Mit kell beállítani a Firefoxban, hogy megszűnjön ez az idegesítő dolog?
Köszönöm!

(#64939) huan válasza farkas-j (#64928) üzenetére


huan
őstag

Szia
Az aktuális tab hogyan lesz piros, melyik beállítással?

(#64940) farkas-j válasza huan (#64939) üzenetére


farkas-j
őstag

Valamiért a fül színe nem pont olyan mint a kiválasztott szín. Játszani kel vele.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64941) huan válasza farkas-j (#64940) üzenetére


huan
őstag

Köszi :R
Nekem miért nem magyar? :F

(#64942) makoss válasza temporello (#64936) üzenetére


makoss
addikt

Meg van úgyahogy :R
Majd kiderül működni fog-e ha legközelebb összeomlik...

#64937 ledgeri szerintem meg nem, magyarországon vagyunk

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#64943) farkas-j válasza huan (#64941) üzenetére


farkas-j
őstag

Neked is lehet magyar, ha használod a Translate Web Page appot ;) Ezzel pl. a Youtube feliratait is lehet magyarítani.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64944) Siriusb


Siriusb
veterán

Firefox 95 + Bitwarden, a böngésző újraindítása után a kiegészítő nem működik, ha rákattintok az ikonra csak egy nagy ürességet dob fel. Ha tiltom, majd engedélyezem a kiegészítőt, ismét működik.

Van valakinek ötlete, mi lehet a gond? Neten nem találtam ilyen problémáról infót.

(#64945) Siriusb válasza Siriusb (#64944) üzenetére


Siriusb
veterán

Adblocker ultimate letiltása után megy a Bitwarden, a blokkoló volt a ludas.

(#64946) csako válasza Siriusb (#64945) üzenetére


csako
veterán

Szokták mondani, hogy ublock origint érdemes használni, nekem Bitwardennel nincs gondja.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64947) Siriusb válasza csako (#64946) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz!

(#64948) snakebait válasza farkas-j (#64943) üzenetére


snakebait
senior tag

És ilyen mobilra is létezik? Mármint, hogy mobilos YT feliratokat Magyarra fordítja... 🤔

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#64949) still2


still2
tag

A lenti problémában tud valaki segíteni?
Elkezdtem használni a Privado VPN-t és azóta a Firefox új kereséseknél a következőt írja:
Rendszereink az Ön számítógépes hálózatából érkező, szokatlan forgalmat észleltek. Ez az oldal ellenőrzi, hogy valóban Ön küldi a kéréseket, és nem egy robot. Miért történt ez?
Miután megoldottam a képes feladatot tovább enged. Ugyanazon a gépen a Google Chrome békésen enged keresgetni.
Mit kell beállítani a Firefoxban, hogy megszűnjön ez az idegesítő dolog?
Köszönöm!

(#64950) farkas-j válasza snakebait (#64948) üzenetére


farkas-j
őstag

Sajnos mobilhoz nem tudok ilyen megoldást. :((

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.