Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Nem találtam rá megoldást így megkérdezném.

Még nem frissítettem a 89-re az FF-et mert ott nagyon gázul néz ki a népszerü oldalak megjelenítése. Vissza lehet valahogy állítani hogy úgy nézzen ki mint a 88-ban? ( [kép] ) így. Ja és a rendszer Linux mint ha ez lényeges.

(#64302) savior


savior
őstag

Emlékszem még a Firefox fénykorában segítettem egy giniszrekordot beállítani azzal, hogy letöltöttem a böngészőjüket. Úgy rémlik 10 millió letöltés lett pár nap alatt.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#64303) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Már volt hogy megkérdeztem de megoldást nem kaptam. :( Ezért megpróbálom még egyszer hátha szerencsével járok.
Szóval van 2 monitorom. Ha mondjuk a másodlagos monitoron megy egy FB Live Stream, akkor az elsődleges monitoron ilyen bevillanások jönnek elő.
És csak akkor ha Firefox van megnyitva! Ha Chrome van az elsődleges monitoron akkor semmi. Szóval tuti hogy a Firefox a ludas!
HW gyorsítás ki be kapcs van hogy megoldja egy kis időre, de aztán visszajön. És fogalmam sincs hogy mi okozhatja. Chrome-ra nem akarok váltani mert a felületét szeretem a Firefox-nak, de nagyon idegesítő ez a hiba!
És akkor erről lenne szó: https://www.youtube.com/watch?v=AOsjhbInuQQ

:R

iPhone 13 Pro Max

(#64304) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Firerfoxban, hogy kell proxy-t beállítani? Én így csináltam, itt vannak a szerverek, de nem működik.

(#64305) ledgeri válasza jozsi252 (#64303) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi van ha megcseréled a monitorok csatlakozását a videókártyán?
(A FF inkább CPU-t használ, a többi inkább GPU-t, de lehet, hogy olyan dolgokat küld a videókaridra, amik valahogy "rosszul jönnek ki" azon a kimeneten... Csak egy gondoloat. Próbáld ki, hogy -csak csatlakozás szinten- cserélt felállásban is ugyanazt csinálja-e, és ha prioritást véltasz monitorok közt akkor is... Előtte/utána, meg mi van ha eredeti csatlakozó felállásban, de a másik monitor az elsőszámú windowson belül... Hátha kiderül valami megerősítő, vagy elbizonytalanító dolog a további 3 variációban a 4 ből....)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64306) Zsoxx válasza Mtbsrác (#64301) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Rendszervisszaállítás?

(#64307) jozsi252 válasza ledgeri (#64305) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi megpróbálom ezeket! Viszont ha csak 1 monitort használok akkor az égvilágon semmi gond sincs azon a monitoron!

iPhone 13 Pro Max

(#64308) Syl válasza jozsi252 (#64303) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem Mac-en nincs ilyen gondom. A második monitoron megy egy Full HD Youtube videó, a fő monitoron meg vajsímán megy minden. Nincs semmi bevillanás.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64309) ledgeri válasza jozsi252 (#64307) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az nem volt a 4 verzió közt...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64310) pinnacle válasza pinnacle (#64304) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletek? Hol kérdezzem inkább?

(#64311) jozsi252 válasza ledgeri (#64309) üzenetére


jozsi252
veterán

Csak megemlítettem hogy 1 monitornál semmi gond. Kipróbálom amiket mondtál, kíváncsi vagyok változik-e valami.
Chrome-nál az égvilágon semmi gond nincsen, mehet nyugodtan mindkettő monitoron stream is akár! 100% hogy a Firefox lesz a ludas.. :(

Syl
Sima YT videónál nálam sem jön elő. :((( Csak ha egy FB live stream megy. Rohadtul nem értem mi okozza!

iPhone 13 Pro Max

(#64312) Syl válasza jozsi252 (#64311) üzenetére


Syl
nagyúr

Jah, FB-m nincs és kerülöm is, mint qrva a gyóntatószéket, úgyhogy akkor passz, nem tudok segíteni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64313) Mikiller válasza Mtbsrác (#64301) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Nekem is ez volt a bajom, hogy elrontotta a miniatűr képeket. Kénytelen voltam letölteni a new tab tools kiegészítőt. [link]
Ezzel tetszőlegesen lehet formálni az ikonokat.

(#64314) farkas-j


farkas-j
őstag

Több oldalon előfordul, hogy a FF 90. (64bit) nem tölti be a képeket vagy tartalmakat. Minden addon szűrő és blokkoló kikapcsolása mellett sem. Mi lehet a probléma?
Pl. itt egy oldal, de pl. sok Indexes oldalnál is előfordul, különösen akkor ha az Instáról linkelnek át képet.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64315) Rimuru válasza farkas-j (#64314) üzenetére


Rimuru
veterán

A linken pl konkretan nem validak a kep hivatkozasok (tehat a vavle miatt nem tolt be - gondolom meg nem forditottak le :DDD).

Amugy tracking protection?

Vigyázat, csalok!

(#64316) farkas-j válasza Rimuru (#64315) üzenetére


farkas-j
őstag

A nyomkövetési védelem a "szokásosra" van állítva.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64317) ledgeri válasza farkas-j (#64314) üzenetére


ledgeri
nagyúr

+1 az oldal oldali bugra: Ha fent, címsorban átírom a HU-t EN-re akkor betölti a képet (az angolost) egyébként meg 404 ha a képre kattolok (a tört-kép ikonra)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64318) farkas-j válasza Rimuru (#64315) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm neked és ledgeri-nek is!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#64319) ace05


ace05
senior tag

Használom a Livemarks kiegészítőt több gépen is. De március óta a fő asztalimon valamiiért bizonyos weboldalak rss -ei nem tölti be. De a poén, be tudja olvasni azoknak az oldalaknak az rss feddjét. Csak miután feliratkozok rá, nem rak be semmit se az élő könyvjelzőbe. Az oldalakkal biztos nincs baj, mert másik gépeken rendesen működik. Hogy tudnám fullosan eltávolítódni Firefoxot, mert próbálkoztam eltávolítással, de az adataim megmaradtak, a kiegészítő törlésével és újrarakásával, az se sikerült. Azóta van ez, mióta a rendszer ssd-met ráklónoztam egy nvme ssd-re és arról megy a rendszer.

(#64320) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Most tegnap óta ha facebookozok megfagy a firefox,lehet köze a facebooknak hozzá?Meg használok facebook container kiegészítőt is esetleg ez is hozzá járulhat e a fagyáshoz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64321) Cs1csó válasza Pityu. (#64320) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amit megtehetsz:
- futtatsz egy AdwCleaner-t
- letiltott kiegészítőkkel is teszteled
- pár böngészőkiegészítőt újra is telepíthetsz

(#64322) Pityu. válasza Cs1csó (#64321) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehet az utolsó kettőt fogom csinálni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64323) Cs1csó válasza Pityu. (#64322) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg törlöd a cookie-kat, kilépsz a Facebook-ból böngésző restart újra belépsz próbálkozni kell.

(#64324) Pityu. válasza Cs1csó (#64323) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt is megpróbálom

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64325) Pityu. válasza Cs1csó (#64321) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Olyan mintha a facebook történetek fagyasztaná be mindig a firefoxot,most nincs fent kiegészítő sem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#64326) looser


looser
addikt

Nem tudom, így volt-e régebben is, de nekem most tűnt fel, hogy a Könyvjelzők menüben a "Könyvjelzők kezelése Ctrl+Shift+O" menüpont kétszer is szerepel; fent és lent. A lenti valahogyan eltüntethető? Nem használok css-t.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#64327) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Már egy pár hete a következő problémával küzdök. 2 monitorom van, és ha kiterjesztetett monitoron elindítok egy streamet pl FB-n, vagy néha előfordult akkor is ha csak egy videót elindítottam, akkor a fő monitoron ez a jelenség ütötte fel a fejét. https://www.youtube.com/watch?v=AOsjhbInuQQ
Na most itt már többször megkérdeztem, de megoldást nem született. És addig addig kutakodtam amíg redditen szembe jött velem pont ugyanez a hiba.
A srácnak tök ugyanaz volt a baja. És a hibát az okozza hogy a Firefox nem tudja jól kezelni azt hogyha a 2 monitornak különböző frissítési frekvenciája van (elvileg).
Ezt kell true-ra rakni az "about:config"-ban.
"gfx.webrender.force-disabled"

Fogalmam sincs hogy ez pontosan mit kapcsol ki, de azóta nem jött elő a hiba! Szóval aki szintén ezzel cumizik egy ideje, ezt megcsinálja és jó lesz! :)

iPhone 13 Pro Max

(#64328) ezmialo


ezmialo
friss újonc

Szerintetek ez mi lehet?
Frissen telepített androidos firefox, bekapcsolom a szinkronizálást, a sikeres bejelentkezés után két külön emailt kapok a bejelentkezésről.
Az első annyival több, hogy van benne egy ilyen sor:

Firefox Mobile ezen: Android 11

Az accounts.firefox.com oldalon is két példányban jelenik meg, az egyik az eszköz nevével, a másik meg Firefox Mobile 91 Android 11 szöveggel.
A szinkronizáláshoz az eszköznevest használja, ez csak be van jelentkezve.
A PC-s session csak egy példányban látszik.

A 91 a béta, de ugyanezt teszi az éles, 90-es verzióval is.
Support listán hasonlót se láttam.
Pegasus syndrome? :D

(#64329) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!

Van egy Syno NAS-om és pár napja nem tudok belépni a Fox-ról. Semmi nem lett elállítva egyszer csak nem tudtam belépni. Az Edge-ről minden működik továbbra is. Van valakinek ötlete?

(#64330) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok,

Vajon mit nyomhattam / állíthattam el a Firefoxban, ha egy weboldal mobil nézetben jelenik meg. A többi oldal normálisan néz ki, csak az az egy lett ilyen...

(#64331) NeoPampalini válasza Rider74 (#64330) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz, alapesetben ctrl-shift-m kapcsolja a mobil nézetet, viszont ez nem permanens. Én valami pluginre gondolok, ami okozhatja, pl. mobile view switcher vagy hasonló. De mondjuk egy screenshot sokat segítene. :DDD

(#64332) Rider74 válasza NeoPampalini (#64331) üzenetére


Rider74
tag

Közben megoldódott a dolog, csökkentett módban elindítottam a Firefoxot, az oldalra léptem, megjelent normálisan. Aztán már normál módban is jó lett újra.

Köszönöm a választ :R

(#64333) Syl


Syl
nagyúr

Amennyiben valaki használja az iOS verziót, kérem jelezze. Lenne kérdésem. :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64334) ledgeri válasza Syl (#64333) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Gyorsabb ha kérdezel, és nem jön válasz, mint hogy azt hiszed, hogy a problémád hú de biztos hogy OS specifikus -de mégsem tudsz haladni vele, hisz nem tudod megoldani-, és vadászol valakit aki azt mondja, hogy "szerintem meg tudom oldani az OS specifikus problémádat" amiről kiderülhet, hogy nem is az, de így már leválasztod magad a segítőkész közösség egy részéreől, vagy csak felesleges köröket jársz, mikor lehet, hogy alap és univerzális a válasz.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#64335) Syl válasza ledgeri (#64334) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van, bár a probléma iOS specifikus.
Ha valami weboldalon be kell jelentkeznem, akkor a mobil Firefox nem hozza fel a saját jelszavait (amit desktopról szinkronizál), hanem állandóan az iOS jelszókezelőjét hozza fel. Abban meg nem sok jelszavam van, lévén desktopon is Firefoxot használok)
Hogy lehet rávenni iOS-en a Firefoxot, hogy a saját jelszavait használja, ne a rendszerét?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64336) Rimuru válasza Syl (#64335) üzenetére


Rimuru
veterán

[link] ?

Ezt emelnem ki: 5. Deselect iCloud Keychain.

Vagy ez mas? :))

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#64337) Syl válasza Rimuru (#64336) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm! :R

Azonban.
Ez nem Firefox, hanem rendszerbeállítás. Vagyis utána minden más (telepített app is) ebben akarja babrálni a jelszavakat.
Valamint, nálam nincs Lockwise. Nem is tudom mi az.

Nem értem. Hogy ha a desktopon elmentett jelszavakat leszinkronizálja a mobil Firefoxba (mert benne van mind), akkor egy weboldalra való belépésnél miért nem azokat hozza fel?
Miért nincs FF-en belül ilyen beállítás, ha már egyszer ott vannak a jelszavaim?
Ez nekem kínai...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#64338) csako válasza Syl (#64337) üzenetére


csako
veterán

Lockwise egy Mozilla/Firefox-féle külön jelszókezelő.
Gondolom iOS-on limitáltak a lehetőségek, hogy mit tudhat magától a böngésző.
[link] "The Firefox for iOS is more of a shell as it does not use the Gecko rendering and JavaScript engines that Firefox for Android and desktop uses thanks to Apple's restrictions on what can be used."

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64339) Rimuru válasza csako (#64338) üzenetére


Rimuru
veterán

Androidon kepes csak a bongeszo jelszokezelokent is mukodni, nem kell hozza kulon lockwise app: [kép]

+ nem formba kattintva hozza fel, ha erzekeli hogy el van mentve valami akkor vagy kitolti(regi ff) vagy behozza egy kulon panelen - btw meg mindig szar a fenix ux (ebbol a szempontbol is).

Vigyázat, csalok!

(#64340) csako válasza Rimuru (#64339) üzenetére


csako
veterán

Nekem nincs ott a listában a Firefox Beta (OP 7 Pro, Android 11). Más kérdés, hogy sohasem tetszett igazán a böngésző jelszómentése, helyette előbb LastPasst használtam, mostanában pedig Bitwardent (meglepően jó árú az előfizetés). Mobilon egyedül a PH! jelszó van belementve a Firefoxba, mert ugye havonta kiléptet és hamarabb tölti ki, mint a Bitwarden, amit még fel is kéne oldani... :DDD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#64341) Rimuru válasza csako (#64340) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem nincs ott a listában a Firefox - Akkor majd lesz. :DDD Nekem csak azert van fent hogy neha megnezzem hogy meg mindig hasznalhatatlan-e a fenix.

sohasem tetszett igazán a böngésző jelszómentése - +1, nem tartom jo praktikanak

Vigyázat, csalok!

(#64342) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

...éééésss MEGINT eljött a rettegett Firefox vs. Facebook-kór: bármire (profil, poszt) kattintok, masszív homokórázás következik, CPU terhelés az egekben, de ezen kívül az ég világon nem történik semmi. Memória van elég, és nincs tele, tehát nem valami memory leak a ludas. Ezt kb. három napja csinálja.

A vége vagy egy üres lap lesz, vagy bejön néhány frame, de csak a szöveg, kép sehol.

Már töröltem mindent, letiltottam az összes plugint, egyedül új profilt nem csináltam, eddig nem segített semmi. Ugyanakkor Chromium alatt minden fasza, ugyanazokkal a pluginekkel.

Mi a tök folyik itt? :DDD

(#64343) Sweet Lou 6 válasza NeoPampalini (#64342) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Chromium de facto szabvánnyá válása...

sweetlou6.wordpress.com

(#64344) NeoPampalini válasza Sweet Lou 6 (#64343) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Arról azért váltottam vissza Firefox-ra, mert ott egyetlen árva Facebook tab is teleszemetelte a memóriát szó szerint fél perc alatt. :DDD

(#64345) Abrion


Abrion
senior tag

tuti volt erről szó de nem találtam meg a második oldalig, bocsika, a lap lent van és csak az aktív látható és nagyon kicsi a mérete, milyen appot kéne letöltenem hogy fent legyen, a könyvjelző alá. az új ff van fent

(#64346) Abrion válasza Abrion (#64345) üzenetére


Abrion
senior tag

Mármint amit megnyitottam lapot, az lent van a címsorban alul, fölül. menü alatta a szokásos sor jobb bal gomb kereső stb, az alatt a könyvjelző, és végül lenne a megnyitott oldalak lap fülek, de nem, csak egy szürke csík.

(#64347) Abrion válasza Abrion (#64346) üzenetére


Abrion
senior tag

csak meglett a hiba :D

éreztem hogy a userChrome.cssben van a hiba :D

egy kis minimalizálás és meg lett minden oldva :D
@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");
/* TABS: bottom - Firefox 65 and later - updated for 89+ */
/* https://searchfox.org/mozilla-release/source/browser/themes/shared/tabs.inc.css */
/* https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Tools/Browser_Toolbox */
/* ROOT - VARS */
/* you can adjust the CSS variables until it looks correct */
/* you can use the Browser Toolbox to get the toolbar heights */
*|*
:root {
/* fix for full screen mode */
--tab-toolbar-navbar-overlap: 0px !important;
/* set minimum tab height */
--tab-min-height: 25px !important;
}
/* navigator-toolbox - PADDING */
*|*:root:not([chromehidden*="toolbar"]) #navigator-toolbox {
position: relative !important; /*89+*/
padding-bottom: calc(var(--tab-min-height) + 1px) !important; /*ADJUST*/
background-color: var(--toolbar-bgcolor) !important;
}
#TabsToolbar {
display: block !important;
position: absolute !important;
bottom: 0 !important;
width: 100vw !important;
}
#tabbrowser-tabs {
width: 100vw !important;
}

[ Szerkesztve ]

(#64348) Szirtimorc válasza NeoPampalini (#64342) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nekem csak a memóriát rakta tele az FB FF alatt, meg a procit is pörgette rendesen olyankor. Maradt a FF mindenre, egy portable Vivaldi (egyébként egész jó) meg FB-re.

(#64349) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Tudom, hogy van külön kiterjesztésekkel foglalkozó topik, de nem nagyon van benne élet, 2019-be írtak oda utoljára, így inkább itt tenném fel a kérdésemet. A DownThemAll! letöltésvezérlő bővítményről lenne szó. Mi lehet az oka annak, hogy letöltéskor sohasem dobja fel annak használati lehetőségét. Régebben amikor használtam, mondjuk most is fel van telepítve már nagyon rég óta, szóval régebben, letöltés esetén feljött ugye a párbeszédablak, hogy letöltöm vagy megnyitom e a szóban forgó állományt, és ott volt a lehetőség, hogy letöltés DownThemAll!-al. Amióta utoljára telepítettem az óta nem csinálja ezt. Elvileg be van kapcsolva meg minden, ott van az ikonja a böngésző jobb felső részében a többi között, ha rákattintok meg is nyílik, de sohasem dobja fel a lehetőségét annak, hogy használjam. Ez miért lehet, ill. mit állítsak be másként?

Köszönöm!

(#64350) chungee


chungee
addikt

Napot!

Hol találom meg az "összes lap frissítése" gombot :F Régen itt volt amikor jobb klikkelek bármelyik fülön, most nincs már ott :O :( :N

Win 10
FF 90.0.2 (64 bites)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.