Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63951) Intruder2k5 válasza Voice24 (#63950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Szerintem valamiért megakad a betöltés. Megnyitáskor egy pillanatra nálam is ilyenek a képek, de aztán teljes betöltődés után élesek lesznek.

(#63952) Voice24 válasza Intruder2k5 (#63951) üzenetére


Voice24
őstag

Megakad, igen, csak nem tudom, hogy miért. Az előbb, amikor írtam, kb. 2 percen keresztül nem töltött be rendesen, csak pörgött a kerék, utána az X-re nyomtam fent, majd az újratöltésre, akkor meg azonnal betöltött.

(#63953) Cs1csó válasza Voice24 (#63950) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kapcsold ki a tartalomblokkolódat lehet az zavar be, frissítsd az oldalt lehet van valami cookie amit el kell fogadni. Más kiegészítő is bezavarhat azokat is tiltsd le és úgy teszteld.
Tartalomblokkolót telepítsd újra, és lehetőleg Ublock Origin-t használj, esetleg az AdGuard böngészőkiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#63954) ledgeri válasza Voice24 (#63952) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem (is) olyannak tűnik hogy maga a weboldal szervere tartalmazza a low res dolgokat a szöveg mellett, a nagyobb adatmennyiséget jelentő képeket meg egy másik szerver. A FF meg azt hiszi, hogy a külső szerós cucc harmadikfeles, így blokkolandó.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#63955) Voice24 válasza Cs1csó (#63953) üzenetére


Voice24
őstag

Most próbáltam újból, megint blur lett minden kép. Ezután kikapcsoltam a lidl.hu oldalra az uBlock Origint, majd frissítettem, de ugyanaz, és nem tölt be teljesen az oldal, csak pörög a kerék. Majd megint rányomtam felül az X-re, majd az újratöltésre, és megint azonnal betöltött mindent rendesen.

(#63956) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali.
Tudtok ajánlani működő plugint, amivel FB videókat lehet letölteni?

Próbáltam amit feldobott a google, erre richtig nem azt a videót tölti le ez a szerencsétlen, hanem valami kamu reklámos 3 perces valamit. :W
A netes letöltők meg azt írják, hogy privát a videó, miközben nyilvános. :F és amiatt nem töltik le.

(#63957) farkas-j


farkas-j
őstag

A régebbi Firefoxokban az oldalon az egér jobb gombjával klikkelve volt egy olyan menüpont is, hogy oldal adatai. Itt elérhetőek voltak pl. a képek, médiák stb. Most nincs ilyen menüpont. Honnan lehetne ezt elérni?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63958) DS39 válasza farkas-j (#63957) üzenetére


DS39
nagyúr

ctrl + i
vagy
alt -> menüsorban: Eszközök / Oldal adatai

(#63959) Krystal_s válasza DS39 (#63958) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, ezt jó tudni.
Én is észrevettem pár oldalon, hogy eltűnt a jobb klikkes menüből, de nem voltam benne biztos, hogy a FFox tüntette el, vagy az oldal. 🙃

(#63960) Rimuru válasza Krystal_s (#63959) üzenetére


Rimuru
veterán

vagy az oldal. - szerencsere az oldalak nem tudnak beleszolni ebbe a menube (letiltani tudjak csak amit felul tudunk csapni: dom.event.contextmenu.enabled -> false)

Amugy amikor a multkor felmerult ez a tema csinaltam egy 10 perces pocot ra, aki tud firefoxot forditani annak itt van hogy kipofozza (vagy jobb megoldas kikeresni git logbol milyen volt mielott kivettek ;)). :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#63961) Atomgeszi válasza Rimuru (#63960) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt a dom.event.contextmenu.enabled

hova kell bemásolni? :D

(#63962) farkas-j válasza DS39 (#63958) üzenetére


farkas-j
őstag

Nagyon köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63963) farkas-j válasza Atomgeszi (#63961) üzenetére


farkas-j
őstag

about:config itt rákeresel, és átállítod.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63964) farkas-j


farkas-j
őstag

Használja valaki a Translate this page kiegészítőt? Mostanában azt csinálja, hogyha bármilyen szöveg fölé viszem az egérkurzort, azt a szövegszakaszt automatikus felugró ablakba lefordítja. Hogyan lehet ezt letiltani?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63965) Cs1csó válasza farkas-j (#63964) üzenetére


Cs1csó
félisten

- telepítsd újra a kiegészítőt
- a beállításai között nézz szét
- telepíts egy régebbi verziót - egy-két verzióval régebbit innen: [link]

(#63966) farkas-j válasza Cs1csó (#63965) üzenetére


farkas-j
őstag

Egyszer már eltávolítottam és nem segített. Most újra megcsináltam és jó lett! :Y
Köszi a tippet! Úgy látszik csak akkor működik a dolog ha más javasolja. :P

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#63967) Cs1csó válasza farkas-j (#63966) üzenetére


Cs1csó
félisten

"ha más" nem nem nem, HA én! :DDD

(#63968) Kargil


Kargil
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Néhány napja váltottam Win 7-ről Win 10-re, ezzel együtt a régi (megszokott és jól működő) Mozillát is lecseréltem a legfrissebb, 88.0.1 változatra.
Sajnos azóta több olyan változást is tapasztaltam, ami számomra zavaró.

A jobb klikkes menü régen nagyon jól működött, minden körülmények között, az új változatban viszont sok minden teljesen megváltozott/eltűnt.

Például a megnyitás új lapon - jobb klikk + l
Ez régen hibátlanul működött, akár képeket tartalmazó oldalon is, a képekre klikkelve. Most viszont, bár alapból megvan a lehetőség, nem tudom egy gombnyomással használni, csak ha ráklikkelek. Ennek valószínűleg az az oka, hogy van még egy olyan lehetőség a menüben, ami szintén az l betűhöz van rendelve, ez pedig a képhivatkozás másolása.

A másik a kép megjelenítése - jobb klikk + s
Ez alapból nincs is benne a menüben, csak kiegészítő révén tudtam előcsalogatni.

Milyen megoldás lenne erre? A második pont kiegészítővel javítható, de az elsőre még nem találtam megoldást.
Van arra ehetőség, hogy a jobb klikkre megnyíló menüt átszerkesszük? Ha igen, ezt hogyan kell csinálni?
Vagy esetleg vissza is állhatok egy régebbi Mozilla változatra, de vajon melyik volt az utolsó, ahol még a régi, megszokott jobb klikk menü működött?
Előre is köszönöm a segítségeteket :)

(#63969) Cs1csó válasza Kargil (#63968) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy biztos, NE állj vissza régebbi Firefox-ra, biztos lesz itt aki segít.

(#63970) Rimuru válasza Kargil (#63968) üzenetére


Rimuru
veterán

Elkezdtek egyszerusiteni a menupontokat, sok minden uj nevet es shortcutot kapott (jelenleg a funkcionalitas ~90%-ban azonos kesobb nem tudom mit akarnak meg kivenni :U ). Nezd meg hogy melyik betu van alahuzva azon amit hasznalni akarsz (azt a billentyut kell lenyomnod).

Angol nyelven nincs utkozes igy mindenre jut shortcut, magyart nem tudom.

Vigyázat, csalok!

(#63971) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Hogyan lehetne megtudni azt, milyen dátumú ez a bejegyzés? Van erre valami kiegészítő, ami megjeleníti?

(#63972) Kargil


Kargil
csendes tag

Cs1csó és Rimuru:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Próbáltam utánanézni még a kérdésnek és elvben át lehet szerkeszteni a jobb klikkre megnyíló kontextus menüt, de nem annyira egyszerű, egy, a témában még járatlan felhasználónak.
Viszont az angol nyelvre váltásos megoldás valóban működik, úgyhogy maradtam annál :)
A kép megtekintése problémát pedig a "View Image Context Menu Item " nevű kiegészítővel sikerült megoldanom :B

(#63973) mmdms


mmdms
addikt

Sokadik próbálkozásra is lefagy a gépem a Gmail bejelentkezésnél vagy az emag oldalától de csak FF alatt, más nem tapasztalt ilyesmit? Lelövi a vinyókat, fekete képernyő, ventik fullon mennek. Tegnap este frissítettem.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#63974) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Én vagyok a sügér vagy kivették a képvágót a firefoxból?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63975) Polgesz válasza Pityu. (#63974) üzenetére


Polgesz
tag

Jobbklikkes menüben ott van.

(#63976) Pityu. válasza Polgesz (#63975) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na franc én meg a régi helyén kerestem.Köszi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63977) movax válasza Pityu. (#63974) üzenetére


movax
őstag

Testreszabásnál vissza lehet tenni a fejlécbe a gombját.

(#63978) Pityu. válasza movax (#63977) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Oké,köszi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63979) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Megjelent a 89.0 :W
A lapfülek eléggé megnagyobbodtak. Vissza lehet állítani valahogy a régi méretre :F

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63980) bolic válasza Ciccuka (#63979) üzenetére


bolic
őstag

WOW! Megújult a design! :Y :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#63981) Rimuru válasza Ciccuka (#63979) üzenetére


Rimuru
veterán

Dehat nem is valtozott. ;]

A compact modot vissza lehet kapcsolni (de ha nem latod akkor eddig nem is hasznaltad), igy pl megszunik a dupla sor
browser.uidensity -> 1

Vigyázat, csalok!

(#63982) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Aúú! Ez most minek így kellett?! Ezek a tipikusan felesleges újítások. Hol van már a régi FF az 1,5MB-os telepítővel....

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#63983) mpo


mpo
veterán

Hogyan tudnám kideríteni, mi volt a téma neve, amit most eltüntetett a 89.0 verzió?
Eddig békén hagyta frissítéskor.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63984) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem bejön az új kinézet :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63985) Vityaa válasza Rimuru (#63981) üzenetére


Vityaa
tag

Ezt hol tudom vissza állítani? Minek kellett ez az új téma :( ez is egy olyan frissítés amitől csak szarabb lett. Nem is értem minek kellett hozzányúlni. :W

(#63986) movax


movax
őstag

Tabs on bottomra ha tud valaki megoldást, ne fogja vissza magát. (Tökömé' kell szétcseszni működő dolgokat...).

Itt vannak okosságok egyébként a 89-es dizájnolásához css-sel.

[ Szerkesztve ]

(#63987) classic B válasza Pityu. (#63984) üzenetére


classic B
aktív tag

Nekem is tetszik összességében. A kompakt nézetet visszaállítottam, így már tökéletes a megjelenés. Bár még így is az Edge az alapértelmezett böngészőm.

(#63988) Pityu. válasza classic B (#63987) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én még kicsit tuningoltam a fejlécen pluszban ,meg egyedi a new tabom de az már régebb óta :)
Én is kipróbáltam már pár böngészőt emellett egy két dologhoz az edgét használom de csak mellékszál firfoxon kívül más nem jön be.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63989) looser válasza movax (#63986) üzenetére


looser
addikt

Köszi, ettől a minden hófehér, nem látni mi hol kezdődik és végződik, kivagyok. De ez így már szuper :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#63990) Szellem. válasza Pityu. (#63984) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Most állítottam be és nekem is tetszik az új kinézet. :)

(#63991) Pityu. válasza Szellem. (#63990) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Engem kicsit feldobott a külső változása de eddig sem volt rossz :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#63992) movax válasza looser (#63989) üzenetére


movax
őstag

Ja, ez a visszafejlődő, primitív, összefolyós mindenegyben, táblagéptapicskolós nagy fehér felület valamiért vonzó az UX-osoknak, én asztallábbal vernék őket napokig ezért. Nem tudom, miért nem lehet opcionális ez a kinézet.

[ Szerkesztve ]

(#63993) Kékes525


Kékes525
félisten

Az about:config-ban hogy állíthatom be, hogy a nagyítást ne 10-es léptékkel történjen. 1-es léptékkel szeretnék nagyítani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63994) Beren


Beren
tag

Találtam egy ilyet, akinek nem jönnek be a v89 UI újdonságai, annak érdemes ránézni: https://github.com/black7375/Firefox-UI-Fix

(#63995) Kékes525 válasza Beren (#63994) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem (is) nagyon tetszik a v89-es. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63996) Beren válasza Kékes525 (#63995) üzenetére


Beren
tag

Nekem vannak vele gondjaim, de lehet, hogy csak a megszokott kinézet hiánya...

(#63997) DS39


DS39
nagyúr

hát ez undorító lett.

(#63998) vlevi válasza DS39 (#63997) üzenetére


vlevi
nagyúr

:D
Nekem az első nagy problémám az (és úgy látom, másoknak is), hogy a fülek nem különülnek el.

#63981 Rimuru Ciccuka #63979
"A compact modot vissza lehet kapcsolni"
Köszi! Ezt azonnall be is állítottam.

[ Szerkesztve ]

(#63999) Rimuru válasza Kékes525 (#63993) üzenetére


Rimuru
veterán

toolkit.zoomManager.zoomValues - ez a nem ctrl+gorgos nagyitasokra ervenyes - restart kell hogy ervenybe lepjen. Mast nem lehet allitani.

Vigyázat, csalok!

(#64000) DS39 válasza vlevi (#63998) üzenetére


DS39
nagyúr

hát igen. és az az uidensity 1 meg csak félig jó, mert tabok laposabbak lesznek, de könyvjelzőeszköztár is. (ami nem lett magasabb a frissítéssel)

hogy kicsit hasonlítson a szín a korábbira, ezt találtam:
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/contrastplusplus/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.