Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) brd válasza brd (#63200) üzenetére


brd
nagyúr

Aha, már értek. Az valójában egy hash és a FF telepítési könyvtárának útvonala.

The only real valuable thing is intuition.

(#63202) Beren válasza brd (#63198) üzenetére


Beren
tag

Próbáld meg hozzáírni, hogy min-width: 100%; - nem tudom, a FF eszi-e min-width-et...

(#63203) Szirtimorc válasza SirRasor (#63174) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nekem a Facebook konténer kiegészítő csinált ilyet.

(#63204) peter889 válasza brd (#63200) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi szépen a választ, majd megnézem jobban ezt az about:profiles oldalt.

(#63205) brd válasza Beren (#63202) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, az működik köszönöm, de az ablak szélességét még keresem, hogyan lehetne lekérdezni.

The only real valuable thing is intuition.

(#63206) Predator2 válasza qdak (#63180) üzenetére


Predator2
addikt

Nálam ez sem csinál semmit, pedig minden jó.

Miután bemásoltad a betöltődött de nem aktív ablakok elhalványodtak?

Mi lehet nálam a gond?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63207) Beren válasza brd (#63205) üzenetére


Beren
tag

Nem tudom, megoldás-e, de próbáld meg úgy, hogy a 100%-ok helyett 100vw-t írsz.

(#63208) BMS


BMS
őstag

Hali

Az miért van,hogy a battle.net-en meg akartam venni egy játékot és amikor kiválasztottam a kártyás fizetést akkor a mozillánál hibát adott ki,hogy valami nem kóser.
A chrome-nál meg simán engedte tovább(még az edge-nél is bár ott gyengén töltötte be).

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#63209) mpo


mpo
veterán

Sajnos nem figyeltem eléggé és a felfrissítésre kattintottam.
Miután a kiegészítőket visszaraktam, a következőre nem tudok megoldást.
Ez be van kapcsolva: Hivatkozás új lapon való megnyitásakor átváltás rá azonnal
Ha jobb gombos menüből nyitok egy hivatkozást új lapon, akkor átvált rá.
Ha a Gesturefy mozdulattal, akkor is új lapon nyílik meg, de nem vált át.
Ez a felfrissítés előtt működött.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63210) brd válasza Beren (#63207) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt kerestem, nagyon köszi'! :R

The only real valuable thing is intuition.

(#63211) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Kerestem, de láma vagyok lehet eléggé mégis...Jóideje amikor firefoxot indítok mindig ablak módban jelenik meg és ugye windows-ban annyit szeretnék hogy teljes képernyőn induljon el rögtön, ne ablakos mozgatható módban (nem az F11-es teljes képernyőre gondolok, hanem az ablak teljes mérete elérjen saroktól sarokik.)
Hogy lehet ezt beállítani rajta, mert az istennek se találom...

(#63212) Vakegérke válasza Ezekiel Ston (#63211) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Jobb klikk az ikonján, Tulajdonságok -> Futtatás. Ha minden igaz, ott átállíthatod kedvedre.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63213) Ezekiel Ston válasza Vakegérke (#63212) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Hát hiába állítom be neki a teljes ablak futtatását, ugyanúgy kis ablakban nyitja meg és úgy kell mindig rákattintani a teljes ablak nézetre hogy teljes képet lefedje...Más ötlet?

(#63214) Syl válasza Ezekiel Ston (#63213) üzenetére


Syl
nagyúr

Régen működött az ha kézzel "széthúztad" az ablakot nagy méretre, majd Alt vagy Shift gomb mellett bezártad. Így a rendszer megjegyezte a méretet. Igaz ez nem maximalizát, de majdnem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63215) Ezekiel Ston válasza Syl (#63214) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

kipróbáltam, nem megy így sem...

(#63216) mpo válasza Ezekiel Ston (#63215) üzenetére


mpo
veterán

Ennyi ötletem van:
A tálcán az ikonján jobb gomb, tulajdonságok.
Parancsikon:
Futtatás:
Nálam normál ablak van, de lehet teljes méretű.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63217) Ezekiel Ston válasza mpo (#63216) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Ezzel kezdtem. Nem jo.

(#63218) brd válasza Ezekiel Ston (#63217) üzenetére


brd
nagyúr

Próbáld meg a profilodból a xulstore.json file-t átnevezni és úgy indítani, majd tedd teljes képernyőre és zárd be, és nézd meg, hogy így jól indul-e el. Ha használt, akkor törölheted is a file-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#63219) Grg válasza Ezekiel Ston (#63217) üzenetére


Grg
tag

Esetleg az about:config-ban nézd meg hogy a "privacy.resistFingerprinting" értéke mire van állítva, ha "true" akkor "false"-ra kell tenni

(#63220) Ezekiel Ston válasza brd (#63218) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Ezt próbáltam már korábban, nem használt.
Grg nézem...

(#63221) Ezekiel Ston válasza Grg (#63219) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Ez volt amegoldás! Köszönöm!!!!

(#63222) Winner_hun


Winner_hun
félisten

56-os verzióról felmerészkedtem a legújabbra. Tabmixplus több soros tabokba rendezése hiányzik. Meg mások is, de azokat még csinálgatom, itt viszont elakadtam. Van erre megoldás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#63223) fanti


fanti
addikt

Érdekes és számomra megoldhatatlan problémára bukkantam.

Win10 Pro x64 jogtiszta, amin fut a legújabb Firefox böngésző.
Felmegyek példának okáért a guru3d.com-ra.
A letöltés szekcióban oldalt vannak letölthető programok, driverek, egyebek.
Ott rámegyek bármelyik letölthető névre, majd feldobja a következő lapon hogy honnan akarom letölteni, mert olykor több mirrort is földob ott, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy letölteni szépen letölti, ha a fájl letöltésére kattintok.
DE!
Ha nem akarom letölteni, csak megnyitni a fájlt, mondjuk egy zip vagy rar fájlt, akkor azt gyorsan letölti, de amikor nyitná rá mondjuk a winrar-t, akkor azt mondja a böngésző, hogy "a fájlt áthelyezték vagy hiányzik", és tényleg nincs is ott a letöltés mappában addigra...

Ugyanígy a torrentnél is, hiába klikkelek a torrent állománynévre, természetesen bedobja, hogy az xyz.torrent állománnyal mit csináljon, letöltse vagy megnyissa, és ha kiválasztom a letöltést akkor magát az xyz.torrent fájlt le is tölti szépen.
De ha én nem letölteni szeretném, hanem megnyitni a torrent kliensemmel, akkor megint az van, hogy "a fájlt áthelyezték vagy hiányzik".

Ez mi a frásztól lehet?

Azóta lepucoltam a Firefoxot és újra is telepítettem, de hiába.

Ugyanebben a Windowsban mondjuk egy Chrome esetében nem áll fönt ez a hiba. És Microsoft Edge esetében sem!

Köszi ha valaki tud segíteni!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#63224) BullZeye


BullZeye
veterán

Új FF-ben ha addressbarban beírom a kereső kulcsszavat, akkor az a karakter(sorozat) eltűnik, és helyette szép színesen megjelenik bal oldalt a kereső neve.

Na most eddig ha youtubeon kerestzem, akkor "y keresendő valami" és bejött a találat. Viszont ha csak "y"-t írtam be, akkor bejött a youtube.com.

Ezzel az új módszerrel ha beírom, hogy "y" azonnal átvált a kereső motorra, és várja, hogy beírjak valamit, de entert nem enged nyomni, és be se jön így youtube.

Van erre tippetek, hogy egyáltalán hogy keressek rá, hogy milyen about:configgal lehet visszaállítani a régi működésre?

(#63225) mpo válasza fanti (#63223) üzenetére


mpo
veterán

Beállítások
Általános és ott alul
Letöltések
Alkalmazások

Ha érted, akkor már elavult.

(#63226) kovaccss


kovaccss
tag

Lett 1 nagy problémám. Win7 x64-gyel Firefox 57.0 64 bitest használok több profillal, profilonként=ablakonként kb. 120 böngészőlappal. (Kérem mellőzni a miért ilyen régi verziót használok, és miért kell ilyen sok lap üzeneteket.) Ma reggel szokás szerint bezártam minden Firefox ablakot, mert betelt a 32 GB RAM, de az egyik profilablak bezárásakor kijött a kis ablak, hogy biztosan bezárom-e a 1xy lapot. Eddig ez az értesítés mindegyiknél ki volt kapcsolva, és amikor a RAM telítettség miatt bezártam mindent, utána mindig visszaállt minden böngészőlap minden profilnál. Most is mindegyik profil visszaállt, csak az nem, aminél rányomtam hogy zárja be a 1xy lapot, muszáj volt rányomnom, különben nem tudtam bezárni a profilablakot. Simán visszaállt az alapra, 1 üres oldal nyílt csak ki, a beállításokban is az üres oldal megjelenítése volt beállítódva, nem a legutóbbi lapok kinyitása rész. A C:\Users\név\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\profilnév-ben a sessionstore.js file 3,8 MB, megnyitottam wordpaddal, kb. 10 perc volt mire az egész kinyílt. Ebben rengeteg adat van. A C:\Users\név\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\sessionstore-backups mappában van previous.js, recovery.bak, és recovery.js file, mind 3,8 MB-os, ezekben is ezek az adatok lehetnek. A beállításokban nem látok lapok vissszaállítása menüt, pedig van ilyen funkció, mert amikor összeomlott valamelyik profil, akkor se vesztek el a lapok, amikor újra kinyitottam a profilt. Sőt áramszünetes gépkikapcsolásnál eleve a lapok helyreállítása rész indult el minden profilnál, a listában megvolt minden lap, csak a visszaállításra kellett nyomnom, és minden kinyílt rendesen.
Hogyan állítom vissza egyszerűen és gyorsan a bázáródott 1xy lapot, de csak ezeket? Az ebben a profilban sok régebben kinyitott, de már bezárt, össz. akár 600-1000 lap nem kell, a js-ben minden benne van. Nem mentettem el a lapokat külön, nincs felírva mik voltak ma nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#63227) kovaccss


kovaccss
tag

Az előző üziben írt problémára gyorsan kellene megoldás, még ma estig, mert fontos oldalak vannak ebben a profilban is. A profil 4 file-jában is megvannak a megnyitott lapok, lennie kell megoldásnak, hogy ne kelljen átnéznem a 3,8 MB-os file-t, és ne egyenként kelljen kinyitogatnom a 1xy lapot. Erre nincs 10+ órám.

(#63228) kovaccss


kovaccss
tag

Az about:sessionrestore nem működik. "Sajnáljuk, nem tudjuk visszaállítani a lapjait. Nem tudjuk helyreállítani az előző böngészési munkamenetét. Válassza a Munkamenet helyreállítását az újrapróbálkozáshoz." A bal oldali munkamenet helyreállítása halvány, nem lehet rányomni, az ablakban az oldalak listája üres. Miért törlődött innen minden? Csak az új munkamenet indítására lehet nyomni, nem nyomtam. A google-ban a bezárt lapok újranyitására a jobb felső 3 vonalas ikon, majd az előzmények menüben a bezárt lapok visszaállítása menü, de nálam nincs itt előzmények menü.
Hogyan tovább? Miért van meg a már említett 3 .js és az egy .bak file, ha nem lehet ezeket semmire se használni? Pont a munkamenet helyreállítás a feladatuk.

(#63229) kovaccss


kovaccss
tag

Hahó. Hová tűnt mindenki?

(#63230) brd válasza kovaccss (#63229) üzenetére


brd
nagyúr

Én itt vagyok, de a válaszról fingom sincs, ezeket a problémákat Windows-on én az "előző verziók visszaállítása" nevű feature-rel szoktam cirkumveniálni (súlyosabb esetben az utolsó partíciómentésből való visszaállítással, de arra kb. szökőévenként van szükségem).

The only real valuable thing is intuition.

(#63231) mpo válasza kovaccss (#63229) üzenetére


mpo
veterán

Láttam az elsőt is, de inkább nem írtam, elmondtam a feleségemnek mit válaszolnék.
Lefagyasztottad a topikot.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63232) Syl válasza mpo (#63231) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is láttam a kérdéseket, de mivel én magát az eljárást sem értem, hogy az ember több száz tabot nyit meg.... (sőt, nekem a 10 is már kezelhetetlen) így inkább csendben maradtam :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63233) bolic


bolic
őstag

Minek ezer tab? :W :Y Én mindig 1-2 tab oldalát használom. :DDD :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#63234) kovaccss


kovaccss
tag

A 63226-ban mindent összefoglaltam, ami fontos. Nem hiszem el, hogy csak azzal, mert rányomtam annál a profilnál az összes lap bezárására, már minden kinyitott lapom elveszett, és csak egyenként kézzel kinyitogatva lehet visszaállítanom. Iszonyú idő lenne a 3,8 MB-os file-t végignézni, hogy a 120 körüli lapot újra kinyissam, nem is lehet mindenre emlékezni mik voltak most nyitva, és mik régebben. Ebben a file-ban 600+ oldal címe benne van. Pont azért nem írtam fel az oldalakat, meg nem mentettem mozilla profilfile-t se soha, mert van beépített munkamenet visszaállító. Amúgy is rengeteg idő lenne még 1-2 hetente 1-szer is a 6-7 firefox profil össz. 1000 oldalát frissítgetni, hogy éppen mi van nyitva akkor. Nem azért használok PC-t, hogy állandóan ilyeneket csináljak, a PC van értem, nem fordítva. Az egész életem a PC-n telik, minden itt van kinyitva, ami érdekel, a hobbim, az ebay, stb. oldalak, eladások, vásárlások, hobbi és más híroldalak, stb.. A probléma szempontjából lényegtelen a lapok és a profilok száma, fontosabb hogy 64 bites 57.0 Firefoxom van Win 7 64 bittel. Majd egyszer frissítem 57-ről, de ehhez is el kell menteni az összes profil összes lapját, amit egyenként sosem fogok megcsinálni, ott vannak a profilfile-ok. Ezek mire valók, ha nem arra, amire nekem most kell? previous.js, recovery.bak, recovery.js Sosem csináltam Winről mentést, a Macrium reflect programról hallottam már, sosem használtam. Wint se állítottam vissza soha előző verzióra, mert a Win 7-emen évek óta ki van kapcsolva a Win frissítés, mert már évekkel ezelőtt több lassító (hogy Win 10-re váltsak, majd ha piros hó esik), meg telemetria, stb. frissítés jött, mint hasznos, elegem lett, hogy 2 hetente újra és újra végignézzem melyik számú frissítés valójában micsoda, kell-e, vagy nem, a nagy részük újra és újra ugyanaz volt, mindig felírni hogy ez a számú fos nem kell, stb.. Ez se működhet [link] mert a sessionstore.jsonlz4 (csak bezárt FF-nál látszik) 1 KB-os lett, a többinél, pl. az 5-ös profilomnál 136 KB. Ez is törlődött a problémás profilnál.

[ Szerkesztve ]

(#63235) DS39 válasza kovaccss (#63234) üzenetére


DS39
nagyúr

Feltalálták a könyvjelzőket. Nem kell emlékezni 120 oldalra, és onnan megnyitható egyszerre az összes.

(#63236) mpo válasza kovaccss (#63234) üzenetére


mpo
veterán

Szerintem ne erőltesd, mert 57.0 Firefox, meg Win 7 64, meg 120 nyitott lappal nem sokan interneteznek.
Előbb-utóbb durva válaszokat fogsz kapni, olyan itt nincs aki így használná.

Ha érted, akkor már elavult.

(#63237) brd válasza kovaccss (#63234) üzenetére


brd
nagyúr

Bár valószínűleg feleslegesen írom, de hátha nem hallgattál egyszer egy "okos" tanácsára és még be van kapcsolva a rendszervisszaállítás. Én erre gondoltam: -->katt<--, csak ne a file-okon, hanem az általad írt file-okat tartalmazó könyvtáron keresd meg ezt a menüpontot. Itt jó esetben kapni fogsz egy listát, ahol a könyvtár adott időpontbeli állapotát tudod megnyitni, ebben keresel egy olyat, amikor még biztos jó volt a session nyilvántartás, és visszamásolod (a mostaniakat másold el másik könyvtárba, hátha a régebbi még rosszabb állapot).

The only real valuable thing is intuition.

(#63238) kovaccss válasza brd (#63237) üzenetére


kovaccss
tag

Köszi, ezt kipróbáltam, előtte bezártam a problémás profilt, dec. 18-as mentés volt csak, 100+ MB-ot másolt vissza, de ugyanúgy 1 üres lap lett, nem jöttek vissza a lapok.

(#63239) bnorci71


bnorci71
addikt

Üdv Mindenkinek!
Firefox Portable 66.0.5 32bit
a jelenség

bármit csinálok nem hajlandó normálisan betölteni az oldalt.
CRTL+F5, Újraindítás, chase törlése nem segített.
Más böngészők is ezt csinálják.... A frissen felrakott Edge is. Céges notival megnéztem azzal bejön rendesen az oldal.
Azért jelöltem ki mert a tartalom ott van csak nem látszik...

Ötlet?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63240) brd válasza kovaccss (#63238) üzenetére


brd
nagyúr

Biztos bezáródott a Firefox exe-jet, ill. a teljes profil könyvtárt is próbáltad visszamásolni? Ha igen-igen, akkor máshol tárol még valamit a Firefox-od, vagy már akkor is sérült volt.

The only real valuable thing is intuition.

(#63241) scream


scream
veterán

Hali,

adott Win10 Pro, FF 84.0.1 (x64) és napjában többször crashelnek a tabjaim:

"Gah. Your tab just crashed."

Ha jól emlékszem 84-es frissítés óta jön elő (de lehet már 83-nál is volt).

Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi lehet? :F És mi a megoldás?

(#63242) Cs1csó válasza scream (#63241) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha elég gyakori akkor teszteld:
- letiltott kiegészítőkkel
- futtasd az AdwCleaner-t -hátha valami huncutság van
- kiegészítők, vagy akár az egész böngésző újratelepítése (persze alapos gyalulással plusz a szinkronizációnál NE legyenek visszahozva a beállítások mert ha azokban a hiba akkor megint ott leszel ahol a part szakad, majd folyamatosan lakd be a böngészőt és remélhetőleg nem jön elő a hiba (ami valami beragadt beállításhoz köthető.
- frissítsd a rendszered

(#63243) scream válasza Cs1csó (#63242) üzenetére


scream
veterán

Előző Win installnál is volt, illetve mostani, friss (latest Win10) telepítésnél is jelen van.

Mivel nem új tab nyitásánál, vagy oldaltöltésnél van a crash - hanem akár static tartalom mellett is, amit már betöltött - ezért a kiegészítők, amiket használok, nagy része kilőhető.

Viszont teljes sync volt az új rendszeren.

(#63244) kovaccss válasza brd (#63240) üzenetére


kovaccss
tag

Ma bezártam az összes firefox profilt, a feladatkezelőben megvártam, amíg minden firefox folyamat eltűnik, és akkor csináltam meg a profilmappán a korábbi verzió visszaállítást. Így jó lett, a problémás profil a munkamenet helyreállítóval indult, mint áramszünet után, jó lett, visszajött a 110 lap. Úgy látszik nem volt elég ha csak a problémás profilt zárom be, mindet be kell zárni. Ez érdekes, mert elvileg minden profilnak teljesen függetlenül kéne futnia egymástól, ezért vannak külön profilmappák.

Probléma 2: Tavaly óta a szeged.hu cikkeiben a FB-ról beágyazott képek nem jelennek meg. Itt [link] pl. csak a 2 nagyobb kép látszik, a 4 másik nem. Ez a régi IE11-gyel jó, pedig ez 2013-as. Az ebay oldalak se teljesen jók, a képek megnézése sokszor problémás, egymáson van 2 kép, stb.. Ezek azért vannak, mert 57.0-s (2017. nov-i) 64 bites Firefoxot használok? Vagy mert Win7-et használok? Vagy e 2 együtt? Pont a régi Win7 miatt nem merek újabb Firefoxra frissíteni, mert ezt Win10-hez és okostelefon, tablet oprendszerhez fejlesztik. A 60.0-s 2018. májusi, a 70.0-s 2019. okt-i, a 80.0-s 2020. aug-i, és most 84.0.1-nél tartunk, 2020. dec. 21-es. Kérem az olyan régi (57-80) Firefox használókat, akik asztali gépen Win7 x64-gyel használják, náluk mi van, mi nem jól működik?

[ Szerkesztve ]

(#63245) brd válasza kovaccss (#63244) üzenetére


brd
nagyúr

Szívesen.

Valószínűleg a régi FF miatt, már a 68.12 ESR is problémás volt néhol. Most a 78.6-ot érdemes használni (ha nem akarod a legújabbat). Ezt kb. 3 hete használgatom, egyelőre mindenem működik vele és csak az urlbar css-ét kellett hekkelni egy három számjegyes IQ-val felbaszottság nélkül nagyjából használható változatra a 68.12-höz képest (meg pár about:config beállítást átírni, de azok nem feltétlen szükségesek).

The only real valuable thing is intuition.

(#63247) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ez az üzenet mit jelent pontosan: "Ezt a kiegészítőt nem vizsgálja biztonsági szempontból a Mozilla. Telepítés előtt győződjön meg arról, hogy megbízik-e benne."
Én döntöm el, hogy para, nem para, megbízom e benne, vagy nem? (és reménykedek ,hogy nem lopnak adatot/jelszót?
Ezek miatt kérdezem pl: [link] [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#63248) kovaccss válasza brd (#63245) üzenetére


kovaccss
tag

Nagyon nem akaródzik újabb Firefoxra váltani, mert éppen eléggé szívás volt, amikor már muszáj volt 2018. ápr-ban az 56-ról 57-esre váltani, minden fontos régi kiegészítő kuka lett, a classic theme restorer, a gmail adblock, és a tab mix plus, ezek jók voltak. Úgy kellett valami itt megírt CSS kóddal elérnem, hogy 4-6 sorban lehessenak a lapok, 1 sorban 20 van. De így is rossz a lapok átrendezése, össze-vissza mászkál, inkább bezárom a lapot, és kinyitom ott, ahol jó helyen van. 2017. dec-ben frissítettem 47.0.2-ről 56.0-ra, 32 bites, mert az 56-os volt az utolsó, ami a régi kiegészítőket támogatta. 2020-as dolgok: Az Ublock origin (a legfrissebb van, 1.29.2) se az igazi, egyre több vele a probléma, egyre több oldalt letilt. A don't care about cookiesnél (3.2.6 van, a legfrissebb) is volt hogy csak kikapcsolva lehetett használni pár oldalt. A régi Adblock plus meg lefeküdt a reklámcégeknek, pénzért átenged bizonyos reklámokat, ezért is felejtős lett nálam 2018-ban. A Google translator se jó, mert kb. 2 éve nem fordítja le az ebay aukciók leírásait, csak a többi részt. Régit kell használnom kikapcsolt frissítéssel, 3.0.3.1-es, 2020. márc. 4-es. A 3 említetten kívül csak a notifier for gmailt használom, ez még jó, mert 2018. ápr. 11-es van (0.9.1) kikapcsolt frissítéssel, mert ez az utolsó, ami jó ezzel a rendszerrel. Hallanom kell mikor jött mailom. Tudom hogy nem szuper így ez a rendszer, de ez van.
Ha a Firefoxot a 80-as körülire frissíteném, ez miatt az összes kiegészítőt a legújabbra kéne frissíteni, ebből semmi jó nem sülne ki a Win7 miatt. Kész rémálom lenne a 6 profilomnál az össz. kb. 700 lapot újra kinyitni, meg a firefox beállításokat újra végigcsinálni mindegyiknél, stb.

[ Szerkesztve ]

(#63249) Cs1csó válasza scream (#63243) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég volt tipp: hardveres gyorsítás kikapcsolása.

(#63250) movax


movax
őstag

A Zoom Page WE legújabb verziója azt okozza, hogy ha egy ablakaban vagy fülön gugliznék, a kurzor nincs a keresősávban. Bosszantó, mert írnám is be, de előtte oda kell klikkolni. Beállítási lehetőség nincs, ez valami bug, remélem, a következő verzióban javítják.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.