Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) hackeeeee válasza DS39 (#51999) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha ez kell ahhoz, hogy valami jobb lehessen, akkor sajnos ez van..

Én akkor is azt az oldalt erősítem, aki ezt úgy gondolja, hogy ez nem a böngésző hibája.. Persze, eddig ez volt a jó, de ha innentől valami más lesz.

Véleményem szubjektív...

(#52002) #27441408 válasza hackeeeee (#52001) üzenetére


#27441408
törölt tag

Használhatóságban , jobb ez az új szebb, gyorsabb, kevesebbet fagy meg (nekem még nem is fagyott azt hiszem), persze én könnyen mondom van kb 4 addonom, abból 1 van a Chromera is, ha nagyon kell használom ott, a lastpassot meg megfogják oldani alább írták, a többi meg működik az új FF-el.

(#52003) Matthewus válasza DS39 (#51996) üzenetére


Matthewus
őstag

A böngésző gyorsaságára és stabilitására nagyobb igény van, ezt mutatja a Chrome sikere is. A legnépszerűbb kiegészítők a reklámblokkolók, azokból van/lesz webext verzió. Lehetnek olyan kiegészítők, amiket most még hiányzó API-k miatt nem lehet megcsinálni, de később igen. Most a cél a multiprocess-új kinézet-webext hármas bevezetése volt, kíváncsi leszek mi lesz a fő irány az 57-es verzió után.
A testreszabás mániásoknak ott lesz a PaleMoon, de kérdés, hogy akkora felhasználói bázisra ki fog fejleszteni, plusz a PaleMoon multiprocess nélkül nem lesz se olyan gyors, se olyan stabil mint a Firefox szerintem.

(#52004) hackeeeee válasza #27441408 (#52002) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én össz-vissz 2-3 kiegészítőt használok csak.. Így Én nem rágódok ezen. Ha szükségem lenne ennyi kiegészítőre, biztosan morcos lennék, de nincs.

Véleményem szubjektív...

(#52005) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Elnézést, ha volt már, de amióta tegnap az 55.0.3 verzióról az 56-osra frissült a Firefox, azóta nem tölti be a weboldalakat...A korábbi verzió alatt minden OK és pl. Chrome alatt szintén. Kiegészítőből jelenleg csak az uBlock Origin van felrakva, de a frissítés során nem dobott semmilyen kompatibilitási hibát. Ilyenkor mi van??

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#52006) zileut


zileut
tag

Az X-notifier nálatok sem jeleníti meg a Gmail üzeneteket a 57 beta alatt?

(#52007) Kékes525 válasza King Unique (#52005) üzenetére


Kékes525
félisten

Az uBlock Origin kompatibilis az 56-ossal. Újrainstallálást próbáltad? Ha ez nem jó, akkor kimented a könyvjelződet (Ctrl-Shift-B==>Importálás és mentés), az ublockot a felhőjébe szinkronizálod ([kép] [kép] ) és felraksz egy szűztelepítést.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52008) King Unique válasza Kékes525 (#52007) üzenetére


King Unique
titán

Tiszta telepítést még nem próbáltam, de lehet majd az lesz. Illetve ezek szerint nálad / másoknál OK az 56-os verzió. Bár eddig soha nem volt probléma, illetve ilyen gond sem az automatikus ráfrissítés során, szóval kissé gyanús a mostani eset. Amúgy EIS 10 van fent, de az sem jelezte, hogy bármit is blokkolt volna. Illetve a többi böngészőnél minden teljesen rendben van.

Köszönöm a választ!

(#52009) Kékes525 válasza King Unique (#52008) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem már voltak gondok az automatikus ráfrissítéssel. Néha előfordul.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52010) Syl válasza King Unique (#52008) üzenetére


Syl
nagyúr

Épp tegnap indítottam win10-et és frissült rajta a FF 56-ra. (uBlock originen kívül még 5-6 kiegészítő) Hibátlanul megy.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52011) King Unique válasza Syl (#52010) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint nálam nem stimmelhet valami, de hogy pontosan mi, az egyelőre nem tudom. Rámegyek egy oldalra és csak teker, de nem tölti be és semmilyen hibaüzenetet sem ír. Viszont nyilván OK a net és a több böngésző rendesen működik. A rendszer pedig nem lett megpiszkálva. Na mindegy, kipróbálom a program újratelepítését. Ha az sem használ, akkor max. másik böngészőt használok ideiglenesen. :D

[ Szerkesztve ]

(#52012) #27441408 válasza hackeeeee (#52004) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezért is írtam, hogy értem azokat akik most elégedetlenek, de nekem aki pár addont használ bőven jobban megéri 1 használható firefox ami működik. Eddig kényszerből Chromeoztam azért mert az stabil, de a mozilla a kedvencem így én ennek az újnak örülök.

OK persze ha nem lenne rá lastpass lehet máshogy gondolnám én is de szerencsére lesz.

[ Szerkesztve ]

(#52013) Syl válasza King Unique (#52011) üzenetére


Syl
nagyúr

Újratelepítés helyett inkább a profilmappa törlését (...\appdata\roaming\mozilla) javasolnám.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52014) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Nekem most frissitett 56-ra, hogy ránéztem a névjegyre, hogy hol áll. Egy FF van megnyitva facebook és egy youtube ablakkal de a feladatkezelőbe legalább 6 FF-t mutat, meg lassú is, ez mi lehet? Mondjuk az Utorrentie.exe se tudom mi lehet.... Szerintetek?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#52015) Matthewus válasza kriszwells (#52014) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen kiegészítőket használsz? 64 bites rendszeren használhatod a 64 bites Firefoxot.

(#52016) kriszwells válasza Matthewus (#52015) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Igen, nem tudom miért a 32-es van fent, de lecserélem majd. Amúgy semmilyen kiegészítőt nem használok, csak a sima FF van fent, ahogy az Isten megadta.

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#52017) Kékes525


Kékes525
félisten

Van valamilyen mód a navigációs gombok (előre - hátra) áthelyezésére balról jobbra a Classic Theme Restoren kívül?

Másrészt változatlanul keresek megoldást erre: [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52018) netpeti98 válasza Kékes525 (#52017) üzenetére


netpeti98
addikt

Ugyan nem pont ez volt a kérdés, de Firefox 57 alatt kiegészítő nélkül is át tudod helyezni a gombokat.

[ Szerkesztve ]

(#52019) Matthewus válasza Kékes525 (#52017) üzenetére


Matthewus
őstag

Redditen vagy az userstyles fórumon erre hamarabb választ kapnál. A search bar css fájlja, ezeket lehet elvileg módosítani: chrome://browser/skin/searchbar.css

(#52020) Kékes525 válasza netpeti98 (#52018) üzenetére


Kékes525
félisten

Az megnyugtat, akkor ezzel várok. Persze lehet, hogy addigra megszokom. :D

(#52019) Matthewus

Köszi, belenéztem, de nekem kínaiul van. Van valami leírás a css fájlok írásához?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52021) King Unique válasza Syl (#52013) üzenetére


King Unique
titán

Erre gondoltam utána én is és végül ez lehetett a megoldás, ugyanis a sima újratelepítés nem használt. Illetve annál a felhasználói mappában lévő egyéb Mozilla mappák nem kerülnek törlésre. De miután mindent teljesen letakarítottam és úgy csináltam egy tiszta telepítést, utána már működött rendben az 56-os verziójú Firefox is.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52022) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van itt olyan Nvidiás aki sejti hogya FF miat omolgat a drivere? Mert én most így állok...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#52023) hm15


hm15
senior tag

56.0 frissítés után kedvencek menüben a mappák sárgáról rém ronda szürke színűre változtak. Kiegészítő nélkül - amik hamarosan úgy sem működnek majd - lehetséges lenne sárgára visszaállítani? Úgy vélem nem lehet testre szabni, de rákérdezek.

(#52024) csako


csako
veterán

Az Iridiumban már benne is van a bányászat meg egyéb adakozási lehetőségek. Előbbiről kulturáltan megkérdezi, hogy akarom-e :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52025) netpeti98 válasza csako (#52024) üzenetére


netpeti98
addikt

Eközben pedig már két addon el kellett távolítani a hivatalos oldalról bányászat miatt:[link]. :(

A kettő között azért van különbség, mert az Iridium legalább megkérdezi.

(#52026) Kékes525 válasza csako (#52024) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#52025) netpeti98

Én használom (0.3.1b), de nem kérdezett semmit és nem is pörgeti a processzort.

Újra telepítettem, de most sem kérdezett semmit. :N

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52027) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok! Hogy tudom a feltelepített angol foxom magyarosítani?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#52028) Kékes525 válasza Newyorker (#52027) üzenetére


Kékes525
félisten

Magyar nyelvi csomag az 56.0 Firefoxhoz

#52024) csako + (#52025) netpeti98

A kódot viszont megtaláltam benne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52029) Newyorker válasza Kékes525 (#52028) üzenetére


Newyorker
addikt

Ezt meg is csináltam, de nem lett magyar, állítani is kell vmit?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#52030) madrac válasza Matthewus (#52003) üzenetére


madrac
őstag

De akkor nem ebbe az irányba kellett volna elindulni, hogy akkor fogjuk és kidobjuk azt ami a Firefox legvonzóbb tulajdonsága, a komolyabb kiegészítők, és csinálnak egy Chrome 2-t... Ezzel a meglévő piaci részesedésüket is le fogják építeni.

(#52031) Matthewus válasza madrac (#52030) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem Chrome 2, nem Chrome másolat, ez felejtse el mindenki.

(#52032) lufi7 válasza Matthewus (#52031) üzenetére


lufi7
aktív tag

Én is azért használom mert tökéletesen az ízlésemre tudtam formálni.
A tökömet nem érdekli, hogy más böngésző egy hangyafasznyival gyorsabb.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#52033) Matthewus válasza lufi7 (#52032) üzenetére


Matthewus
őstag

Az uBlock Origin + ABP felhasználóinak száma 20 millió körül van. A Classic Theme Restorer-é 300 ezer körül. A nagy mértékű testreszabás a felhasználók nagy részét nem érinti, most nem az a prioritás, később nem tudni mi lesz.

(#52034) madrac válasza Matthewus (#52031) üzenetére


madrac
őstag

De így már nem fog többet adni mint a Chrome vagy a Vivaldi, ha egyáltalán be tudja érni őket sebességben, felhasználói élményben. Én is el tudom képzelni azt is, hogy egy idő után ők is feladhatják a saját motor fejlesztését és csak egy átcímkézett Chrome lesz mint az Opera, aminek aztán végképp nem látom a létjogosultságát...

(#52035) Matthewus válasza madrac (#52034) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem viccből fejlesztik a Servo-t.

(#52036) Rasiel válasza madrac (#52034) üzenetére


Rasiel
senior tag

Jelen pillanatban számomra bőven többet nyújt a Firefox, mint a Chrome vagy az Opera. A stabilitásával, gyorsaságával, testreszabhatóságával eddig sem volt problémám, amire nekem kellett, arra tökéletesen elég volt. Szeretem, ha egy programot részletesen be lehet állítani, mindig el szoktam szöszölni a beállításokkal, testreszabással és ez nincs másként a Firefox esetében sem. Az about:config-ban több opciót szoktam módosítani, emellett természetesen - ugyan nem sokat, szám szerint 4-et - kiegészítőket is szoktam használni. Felhasználói élményben nálam eddig egyik böngésző sem közelítette meg a Firefox-ot, pedig jó ideig használtam és néha használok is Chrome-ot. Egyébként jómagam jelenleg nem látom azt a - talán kissé borús - jövőképet, amelyet te leírtál, meglátásom szerint nem kell attól tartani, hogy "lebutul" a Firefox, netán több olyan funkcióját elvesztené, melyeket eddig a felhasználók nagyobb része kedvelt, szeretett.
Nemrég telepítettem frissen, nulláról az 56.0-ás verzió 64 bites változatát (egyébiránt nem vagyok az a sűrűn frissítős), pár nap távlatából azt mondom, hogy teljesen megfelelően, szembetűnő hibák nélkül működik, teszi a dolgát. (Hab a tortán, hogy végre meg lett oldva az, hogy a VP9-es kódolású YouTube videók esetében használja a hardveres gyorsítást, így az "Ultra magas felbontású" videók is vaj simán mennek az új Firefox-al. :K)

[ Szerkesztve ]

(#52037) DS39 válasza Rasiel (#52036) üzenetére


DS39
nagyúr

Jelen pillanatban még minden ok, majd november 14-én jön az első olyan verzió, mely erősen korlátozza a felhasználói és fejlesztői testreszabást.

(#52038) Kékes525


Kékes525
félisten

Építem le a Classic Theme Restorert. Tudnátok helyette olyan addont ami a státusz sort (Add-on Bar) visszahozná?

(#52037) DS39:

Még így is sokkal testre szabhatóbb lesz, mint a Chrome, szerintem. Azaz megmarad a fölénye ebben a konkurenciákkal, csak csökken a sebesség és a stabilitás javára. Ráadásul a jövőben még fejlődhet ez irányban.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52039) DS39 válasza Kékes525 (#52038) üzenetére


DS39
nagyúr

Meglátjuk, eddig is sokszor gyorsították már a Fox-ot, de nagyon meglepne ha tényleg versenyre kelne ebben a Chrome-mal.

(#52040) Newyorker válasza Newyorker (#52029) üzenetére


Newyorker
addikt

:U

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#52041) Kékes525 válasza DS39 (#52039) üzenetére


Kékes525
félisten

Az átlag böngészésben én sem várok látványos javulást, inkább a nagyon sok lap megnyitásában lesz gyorsabb. Most próbáltam a Chromet 71 lap megnyitásával. 100%-os CPU terheléssel nyitotta meg, míg a Firefox csak 30% körülivel. Másrészt a Chorme esetében a füles szerkezet ilyen sok lapnál teljesen áttekinthetetlen, szinte kezelhetetlen a Firefoxhoz képest.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52042) csako válasza Newyorker (#52040) üzenetére


csako
veterán

A legegyszerűbb az lenne, ha leszednéd magyarul a firefox telepítőt (32bit, 64bit). Néhány másodperc alatt ráteszi az eddigire és kész is, csak a nyelv változott.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52043) Newyorker válasza csako (#52042) üzenetére


Newyorker
addikt

:R

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#52044) #27441408 válasza Matthewus (#52033) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem a nagy többség felrakja, felrak rá két addont kb a lastpassot meg 1 reklám blokkert és ennyi, az ilyeneket érdekli a gyorsaság.... (alább írtam, engem is, csak a tetű lassúsága miatt nem használtam csak néha) a chrome eleve ezzel tarolt, hogy nem kell állítgatni ilyesmik, és gyors felrakod használod "és két tized másodperc alatt eléd vágja a weblapot"....

[ Szerkesztve ]

(#52045) Syl


Syl
nagyúr

>két tized másodperc alatt eléd vágja a weblapot

A fészbúk generáció, folyton a böngésző sebességén rugózik.
(Kékes525-nek biztos nem fogok újat mondani) Én több mint húsz éve kezdtem netezni egy 14,4 Kbit (igen, kilobit!) modemmel, úgyhogy tökmindegy hogy ma egy oldal három vagy nyolc tizedmásodperc alatt töltődik be. :B
Ami nekem fontos, hogy a böngésző legyen testre szabható, legyen hozzá jó sok (és hasznos) kiegészítő és minden eszközömön (linux, win, osx, android) ugyanazt adja.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52046) #27441408 válasza Syl (#52045) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez van a többség nem állítgatni akarja a böngészőjét, hanem szörfölni vele, anno ebbe bukott bele a klasszikus régi opera is, hogy nem volt 1szerűen felhasználói bázisa hiába állítgathattad..... az embernek böngészés élmény kell, ennyi nem az, hogy félpercig nézi kb , hogy tölt 1 weblap a firefoxba, még a chrome azt jóval hamarabb beadja.

[ Szerkesztve ]

(#52047) Matthewus válasza Syl (#52045) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen gonosz a Mozilla, hogy azon dolgozik, hogy a böngésző gyorsabb legyen... Ennek semmi köze a Facebook generációhoz. A testre szabhatóság nem érdekli a többséget, a számokból ez egyértelműen kiderül, ezt el kell fogadni. A Mozilla pénze és munkaereje is véges, még szép, hogy azokat a dolgokat helyezik előtérbe, ami a felhasználók többségét érdekli.

(#52048) #27441408 válasza Matthewus (#52047) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem aki most lemorzsolódik, azt visszanyerhetik az olyanokból, mint például én akik megint a firefoxot nyomkodják, mert gyors lett, és amúgy is szeretik csak kényszerből használtak mást. Én is rögtön visszatértem rá , pedig nálam a chrome kicsit gyorsabb, viszont ez a sebesség már nekem megfelel amit ad a foxi és mégis csak életem első böngészője, (ha nem számítjuk kb mindenki első böngészőjét a 6-os IE-t :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#52049) DS39 válasza Matthewus (#52047) üzenetére


DS39
nagyúr

Részben van csak igazad, de akire igaz ez:
A testre szabhatóság nem érdekli a többséget
az rég Chrome-mal netezik, vagy Edge-gel.
Aki Firefoxot használ, az elfogadta eddig is hogy lassabb, de jobb.

Szóval a Mozilla tömegeket akar szerezni magának, és nem a törzs táborát "kielégíteni".
Ez van. Remélhetőleg lesz értelmesen használható fork, aztán meglátjuk mivé fejlődik ez az új irányvonal.

[ Szerkesztve ]

(#52050) #27441408 válasza DS39 (#52049) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én például nem fogadtam el! ,ha így lenne akkor miért halad erre a mozilla? (mármint,hogy a gyorsaságra gyúrnak...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.